Cristian Tello

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.15. 18:24:46

Én azért hozzátenném, hogy bár nem győzöm leszögezni, h kiesőjelölteknek könnyű gólt rúgni, az már nagyon jó kiindulási alap, hogy gyakorlatilag ezt a srác kivétel nélkül meg is csinálja. Meg lehet nézni Cesc mit művelt a Mallorca elleni mesterhármasához képest tegnap.
Szóval sztem erre lehet építeni, én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy majd a Bilbao vagy az Espanyol ellen ugyanúgy be fog találni. (De azért a Bayern ellen ne legyen a kezdő közelében)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.15. 18:20:39

Barcaman14 írta: Hasonlóan gondolom én is. Tény, hogy a tegnapi játékáról nem igazán tudok rosszat írni, gratula a szép gólokhoz is és ahogy Te is írtad, ezúttal nem is voltak ezen a szinten hajmeresztő megmozdulásai. De ez egy meccs, ráadásul egy iszonyatosan gyenge Zaragoza és egy nem éppen beton biztos jobbhátvéd ellen.

Azt én is értékelem, hogy bizonyítani akar és az ilyen meccseken nagyon odateszi magát, de egy komolyabb csapat ellen csúnya szóval élve nem használható. Egy jobb védő ellen már nem elég annyi, hogy egy testcsel után megiramodok és bebelsőzőm a hosszúba. Van a srácban kreativitás, de ezt kevésnek látom a magasabb szinteken. Ezért írom én is folyamatosan, hogy az ilyen meccseken játsszon, mert ezzel kikupálódik egy kicsit, de a fontosabb feladatokat, azért sokkal inkább rábíznám Villára pl.
Ugyanez a véleményem. Ügyes volt tényleg és gólratörően játszott. Azonban nem ebből a meccsből kell kiindulni. Itt olyan védőkkel állt szemben, akik még a közepestől is messze állnak. Semmit nem akarok levonni az érdemeiből, mert jól játszott és lőtt két gólt, de ez egy harmatgyenge Zaragoza volt. Nagyobb meccseken, erősebb ellenfelek ellen nem tudja ezt megcsinálni, láthattuk, hogy olyankor még nagyon kevés. Biztos fejlődik még és nagyon hasznos tagja lehet majd a csapatnak, de nem hiszem hogy konstans kezdő lenne később belőle.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.15. 15:04:56

sjd írta: Azért túlzásokba ne essünk, az elmúlt két hónapban ez volt a srác első meccse, amikor nem volt valami hihetetlenül suta labdaátvétele. Egyelőre messze van még ő az olyan mozdulatoktól, mint amit Villa csinált a Milan elleni gólja előtt.
De ezért a meccsért mindenképpen jár neki a pacsi, sztem csereemberként itt még nagy jövője is lehet. (A többit meg majd meglátjuk, ha a tabella első felének is elkezdi rugdosni a gólokat)
Hasonlóan gondolom én is. Tény, hogy a tegnapi játékáról nem igazán tudok rosszat írni, gratula a szép gólokhoz is és ahogy Te is írtad, ezúttal nem is voltak ezen a szinten hajmeresztő megmozdulásai. De ez egy meccs, ráadásul egy iszonyatosan gyenge Zaragoza és egy nem éppen beton biztos jobbhátvéd ellen.

Azt én is értékelem, hogy bizonyítani akar és az ilyen meccseken nagyon odateszi magát, de egy komolyabb csapat ellen csúnya szóval élve nem használható. Egy jobb védő ellen már nem elég annyi, hogy egy testcsel után megiramodok és bebelsőzőm a hosszúba. Van a srácban kreativitás, de ezt kevésnek látom a magasabb szinteken. Ezért írom én is folyamatosan, hogy az ilyen meccseken játsszon, mert ezzel kikupálódik egy kicsit, de a fontosabb feladatokat, azért sokkal inkább rábíznám Villára pl.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.04.15. 08:28:59

senkialfonz40 írta:Általánosságban azok a vélemények vannak többségben, akik egyszerű repertoárú, gyors támadónak tartják Tellot és ezzel nagyjából egyet is értettem a tegnapi mérkőzésig. Az ugye egyértelmű, hogy egy ilyen fiatal játékosnak nem egyszerű a helyzete a világ legjobb csapatában szerepelni, pláne, ha Messi is pályán van, rontás, hiba esetén láthatjuk Messi azonnal odaszól. Eddig a leszegett fej (Tello) nekem arról szólt - akkor is azt csinálom, amit gondolok - nem a gondolkodó labdarúgót jelentette és be kell vallanom én is "faék" egyszerűségűnek gondoltam ezt a srácot. Lehet, hogy ez a vélemény állja majd meg a helyét, de a Zaragoza ellen ez a fiú olyan finomságokat mutatott az oldalvonal mellett, ami átírhatja később a Róla kialakult véleményeket. A foci örök igazsága, az éles meccsek formálnak igazi játékossá, és, ha kapsz bizalmat, előjöhet az is belőled, ami a saját játékostársaidat is meglepi. Én egy kicsit mást kaptam ettől a sráctól tegnap, mint, amire számítottam, nekem ez volt az ajándéka a Zaragoza elleni meccsnek, és bár tudom, hogy ez még semmit sem bizonyít, ettől még nem lesz Tello azonnal a kihagyhatatlan csatárunk, de én már másképp nézek rá, mert láttam Benne a több lehetőségét, még akkor is, ha egy harmatgyenge Zaragoza volt az ellenfél.
Folytatván a remek gondolatot....ha a tegnapi harmadik gólt R10 vagy Henry rúgja a lesajnált brazil/amcsi ligában valamelyik kutyaütő csapatnak, akkor linkelgetnénk és áradoznánk róla, h mekkora gólokat tudnak még lőni. (ami egyébként helyénvaló és így is van, de...) Tellonak egy valami hiányzik a játékából, amiből tegnap - olvasva a hozzászólásokat és látva az összefoglalót - nem volt híján, az az önbizalom, a kezdeményezés, az önzőség.

Sok emberből hiányzott ez, mert a csapatérdek alá rendelték magukat, mentek is a kukába, tetszik a tökössége, másfél év után Alexis is rájöhetne, h ezáltal lehet majd kulcsjátékos. A kezdetektől csípem a srácot, vérbeli szélső.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.15. 07:39:15

Általánosságban azok a vélemények vannak többségben, akik egyszerű repertoárú, gyors támadónak tartják Tellot és ezzel nagyjából egyet is értettem a tegnapi mérkőzésig. Az ugye egyértelmű, hogy egy ilyen fiatal játékosnak nem egyszerű a helyzete a világ legjobb csapatában szerepelni, pláne, ha Messi is pályán van, rontás, hiba esetén láthatjuk Messi azonnal odaszól. Eddig a leszegett fej (Tello) nekem arról szólt - akkor is azt csinálom, amit gondolok - nem a gondolkodó labdarúgót jelentette és be kell vallanom én is "faék" egyszerűségűnek gondoltam ezt a srácot. Lehet, hogy ez a vélemény állja majd meg a helyét, de a Zaragoza ellen ez a fiú olyan finomságokat mutatott az oldalvonal mellett, ami átírhatja később a Róla kialakult véleményeket. A foci örök igazsága, az éles meccsek formálnak igazi játékossá, és, ha kapsz bizalmat, előjöhet az is belőled, ami a saját játékostársaidat is meglepi. Én egy kicsit mást kaptam ettől a sráctól tegnap, mint, amire számítottam, nekem ez volt az ajándéka a Zaragoza elleni meccsnek, és bár tudom, hogy ez még semmit sem bizonyít, ettől még nem lesz Tello azonnal a kihagyhatatlan csatárunk, de én már másképp nézek rá, mert láttam Benne a több lehetőségét, még akkor is, ha egy harmatgyenge Zaragoza volt az ellenfél.
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.04.15. 02:13:57

Jó gyerek ez a Tello és igen gólérzékeny!
A sok agyonfizetett sztárunk még csak a kapu közelét sem találja el sokszor(Fabregas, Alexis, Villa,Pedro), Tellonak meg kb minden 2. kapura lövése gól!Egyáltalán nem értek egyet az ő bármi nemű szapulásával és szerencsére Tito sem értene egyet mert egyre többet játszatja. 8)
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.15. 01:44:09

régen nem igazán kedveltem és képességekben kevésnek tartottam (utóbbi még mindig áll) viszont újra el kell ismerni, hogy üde színfolt ebben a csapatban jelenleg egy szinte minden áron kaput támadó játékos.

az egyoldalúsága csak azért zavar, mert szerintem ezt az értelmesebb csapatok könnyebben levédekezik, de így a kicsik ellen és kevésbé komoly téttel bíró meccseken szívesen veszem, ha játszik.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.04.14. 23:50:24

Elég egyszerű játékos, de ilyen is kell ám. A kedvencem soha nem lesz, de ennek a gyereknek van töke.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.14. 23:19:38

Mikaos írta: És ehhez rengeteg köze van annak, hogy saját nevelés. Látjátok, hogy veszi le a labdákat? Sanchez, és helyenként Villa is borzasztó ügyetlenül nyúl a labdához - ami lehet, hogy egy Udinese vagy egy Valencia-szinten elmegy, de nálunk kirívó.
Azért túlzásokba ne essünk, az elmúlt két hónapban ez volt a srác első meccse, amikor nem volt valami hihetetlenül suta labdaátvétele. Egyelőre messze van még ő az olyan mozdulatoktól, mint amit Villa csinált a Milan elleni gólja előtt.
De ezért a meccsért mindenképpen jár neki a pacsi, sztem csereemberként itt még nagy jövője is lehet. (A többit meg majd meglátjuk, ha a tabella első felének is elkezdi rugdosni a gólokat)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.14. 22:58:15

Így van,de attól,hogy a többi csatárunk is ugyanezt tudja még nem lesz ő több,és nem változtat azon,hogy ő is csak ezt a kettőt alkalmazza !
De még egyszer hangsúlyoznám én nagyon bírom a srácot,egyre jobb teljesítményt nyújt,és sokkal stabilabban hozza magát mint Messin és Inin kívül akármelyik játékosunk,nagyon örülnék ha sikerülne berobbannia(talán már meg is tette)! Egyébként egyetértek a hozzászólásoddal !
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.04.14. 22:54:23

Mezner2 írta: Igazából két használható megoldásból áll a technikai repertoárja (vagy vissza teszi második hullámba,vagy elbelsőzi ),én erre gondoltam a faékes hasonlattal !
Avagy pontosan ugyanazokat csinálja, mint az összes többi csatárunk (Messit kivéve - és innentől ez mindig érvényes).
Ezen felül pedig ő az egyetlen, aki képes megverni a védőjét 1-1-ben. Továbbá, mint írtam, normálisan le tudja venni a labdát. Meg amit még pozitívnak látok benne, hogy Villa-val és Sanchez-zel ellentétben, ha valami nem sikerül neki, akkor nem szenved / nem parázik rajta órákig, hanem "húz egy új lapot".
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.14. 22:51:27

én nem azt mondtam,hogy buta,vagy játékintelligenciával nem rendelkező spíler ő,csak azt,hogy nagyon egyszerű! (ami nem feltétlen negatív,nem baj az,ha nem cifrázza túl) Igazából két használható megoldásból áll a technikai repertoárja (vagy vissza teszi második hullámba,vagy elbelsőzi ),én erre gondoltam a faékes hasonlattal !
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.04.14. 22:47:40

Eddig nem akartam mondani, mert vélhetően felhördülés lett volna belőle, de a mai 2 gólja után valamennyire jogosnak találom, amit szinte egész szezonban gondolok róla:
Messi után Tello a legjobb csatárunk.

És ehhez rengeteg köze van annak, hogy saját nevelés. Látjátok, hogy veszi le a labdákat? Sanchez, és helyenként Villa is borzasztó ügyetlenül nyúl a labdához - ami lehet, hogy egy Udinese vagy egy Valencia-szinten elmegy, de nálunk kirívó.
Lehet, hogy Tello nem a klasszikus rövidpasszos játékhoz felel meg*, de a technikáját figyelembe véve kimutatható a "Barca gén".

Komolyan sajnálom, hogy 1-1 fontos meccsen nem vetettük őt be.

* bár jó lenne többször is kipróbálni az első csapattal
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.04.14. 22:43:10

Wolfy11 írta:Érdekes mennyien fikázzátok, pedig ő az aki ha kap egy labdát 80%-ba berúgja, nem úgy mint a többiek.
Ez a "eszetlen játék" titulus meg nem tudom honnan jött.... Most mondjam, hogy Messi játéka annyi hogy össze vissza tologatja a labdát, DE AZT A LEGJOBBAN CSINÁLJA.
Ez esetben Tello a mi "eszetlen" csodafiúnk.
Pedrot is fikázták sokan, mikor belőtt mindent. Ez van, meg kell szokni, hogy aki nem lesz Messi, az sosem lesz elég jó
Wolfy11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2011.08.12. 20:50:27

2013.04.14. 22:41:23

Érdekes mennyien fikázzátok, pedig ő az aki ha kap egy labdát 80%-ba berúgja, nem úgy mint a többiek.
Ez a "eszetlen játék" titulus meg nem tudom honnan jött.... Most mondjam, hogy Messi játéka annyi hogy össze vissza tologatja a labdát, DE AZT A LEGJOBBAN CSINÁLJA.
Ez esetben Tello a mi "eszetlen" csodafiúnk.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2013.04.14. 21:39:09

Lehet, h én nem látom, értem kellőképp a játékát, de azt rásütni, h "nincs esze", azért, mert csak/általában lefelé tolja a labdát és nem minden beadása jó, számomra karcsú érv. Azon is vitatkozhatnánk, h egy beadást emberhez kell rúgni, avagy érkezni kell rá. Ha valaki üres területre passzolja be a labdát, és nincs ott senki, az nem éppen az ő hibája. Persze nem Alves-szintű beadásról beszélek, mert az inkább kiadás.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.14. 21:23:49

Mezner2 írta:Egy faék sokszínűségével és bonyolultságával van megáldva,ennek ellenére folyton odakerül,és rendre be is vágja,ennél több nem is kell ! CSAK ÍGY TOVÁBB !!!
tisztára mint Pedro első szezonja! ügyes srác, remélem belőle több lesz... 8)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.14. 21:14:20

bennike123 írta:Ha így halad jövőre kezdőbe is kerülhet! :D 8)
RETTEGJ MESSI !!!! :mrgreen:
Avatar
bennike123
Jugador del Barça
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2012.03.18. 19:02:58

2013.04.14. 21:12:38

Ha így halad jövőre kezdőbe is kerülhet! :D 8)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.04.14. 21:08:31

Egy faék sokszínűségével és bonyolultságával van megáldva,ennek ellenére folyton odakerül,és rendre be is vágja,ennél több nem is kell ! CSAK ÍGY TOVÁBB !!!
Avatar
Facsy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.11.30. 21:53:16
Tartózkodási hely: Tószeg

2013.04.14. 21:04:36

A holdra küldött labdajan kivul jol tolta. Szép volt fiju. Csipazom nagyon persze meg kell mit csiszolni. Csak igy tovàbb (Y)
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.14. 20:55:27

Sanama írta:Brace yourself, ma nem lesz fikázás! :) :)
Azért ezt nem venném biztosra. :D

Két szép gól, az elsőnél kivételesen nem a szokott befejezéssel.
A második szituációból meg a csatáraink közül (Messin kívül) senki más nem tudott volna gólt kihozni, lehet, hogy Tello nem egy Xavi játékintelligenciában, de a gyorsasága nagyon hasznos ilyenkor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.04.14. 20:17:43

Brace yourself, ma nem lesz fikázás! :) :)
Avatar
sörvirsli
Capitá del Barça
Hozzászólások: 577
Csatlakozott: 2013.02.22. 22:30:29
Tartózkodási hely: A tizenhatoson belül

2013.04.14. 20:14:28

Kíváncsi vagyok sok Tellot fikázó "szakértő" a mai meccs után mit fog róla írni? :roll:
Aki azt hiszi, hogy a Messi és a Messiás szavak és jelentések összecsengése véletlen, az orbitálisat téved: Isten kegyelméből való ez az ember.

Messi-Neymar = the ultimate forward duo

Paul Walker - We are always gonna miss you forever!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.07. 16:20:44

Nekem igazán az tűnt fel, hogy kapura nem igazán volt veszélyes, pedig azon az oldalon hatalmas területe volt, ráadásul max. egy Hutton állt vele szemben. Ezzel szemben csak a szokásosat csinálta. Leszegett fejjel le az alapvonalig és nem néz fel mielőtt beadja. Az az egy tekerésén kívül nem nagyon emlékszem veszélyes megmozdulására vagy előkészítésre. Ezzel szemben a jobb szélen mindig volt legalább 2 védő Alexisre vagy Deulofeu-ra, ennek ellenére mégis veszélyesebbek voltunk ott.
A robbanékonysága és gyorsasága persze jó fegyver lehet, de inkább csereként tudjuk hasznát venni.
Forca Barca!!!!
Lezárt