Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2013.04.25. 14:34:27

Hello :D
Valaki tud valamit a COD-CAM informatikáról? Idén érettségizek, és utána még maradnék a suliban 1 szakmára, és azt hallottam hogy ez nagyon jól kereső állás. Tudom mi ez, csak szerintetek el lehet vele helyezkedni, vagy valakinek van valami tapasztalata e téren?
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.03.17. 21:20:09

Köszi, mindkettőtöknek. Még megvárom a májusi vizsgaidőszakot persze, addig hátha megszeretem. Magát a sulit szeretem, meg egyik legerősebb (BGF) a maga műfajában. A számvitellel vannak fenntartásaim, attól egyenes falnak megyek. :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.14. 20:28:58

NG-vel nekem a legnagyobb problémám a következő:

Fel/be :D van hypeolva, mint a fene, legmagasabb ponthatár, tavaly csak oda volt támogatott hely G-kar üzleti szakok közül, stb.

Viszont azt, hogy ha te ezt elvégzed, mire fogsz menni, és mitől leszel több, mint bármelyik másik szak, nem tudják megmondani.
Beiratkozásnál 1,5órát beszéltek erről nekünk, szépen elmondogatták ,hogy KM,PSZ,GM, stb. miről szól, mit fog "mondani" rólad a papír. Ezzel szemben, mikor NG-ről beszéltek, nagyjából bullshiteltek végig, és nem tudták megmondani... :) Nyilván az is egy papír csak....
Persze a Nemzetközi szóra rámentek nagyon, hogy csilivili királyság, de nem mondtak róla semmit. Legalábbis én nem érzem azt, hogy bármi olyat adna, amit másik szak, és kellő nyelvtudás mellett ne tudnál.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.14. 20:10:25

geridoss írta:Nemzetközi tanulmányok vs. Nemzetközi igazgatás?

Pénzügy-számvitel szakon vagyok szeptember óta, de most kezdek belefásulni és szeretnék váltani. A fent említett két szakon gondolkodom, szeretném ha leírnátok személyes tapasztalatotokat, későbbi elhelyezkedési lehetőségeket bővebben! :) Esetleg még szívesen fogadok egyéb hasonló szakok ajánlását is! A lényeg, hogy több idegen nyelven és külföldi kapcsolatépítésen alapuljon a képzés! Köszönöm
Csak a gazdálkodás és menedzsment! :D
Nemtom, igazából ha ilyen nemzetközi cuccot kéne mondani, akkor nemzetközi gazdálkodás, de az meg pont ugyanolyan, mint a GM, csak rosszabb (ezt majd Sanama kifejti bővebben :D )
Őszintén szólva én ezeket a mostanában népszerű nemzetközi dolgokat elég nagy bullshitnek érzem, alapvetően sehol nem fogsz tudni jobban elhelyezkedni attól, hogy kis túlzással végigszenvedsz néhány EU-s tárgyat meg megtanulsz még egy nyelvet. Szóval én nem nagyon látom, hogy egy nemzetközi tanulmányok diplomával mire juthatsz (egyik ismerősöm mondta, h majd lehet vele nagykövet, hát majdnem nyomtam ott helyben egy facepalmot)
(És akkor még sztem finom voltam ahhoz képest, amit itt majd a BME-s srácok fognak mondani ezekről a szakokról)
És amiket leírsz, 1. nyelvet tanulni nem szakfüggő 2. külföldre 25-féle programmal mehetsz, éppenséggel a Bsc-t végig tudnád járni külföldi félévekkel, ha nagyon akarnád. Én is sokáig gondolkodtam az NG-n, de a fenti kettőt belátva inkább a GM-et jelöltem meg első helyen, és nem bántam meg.
Szóval sztem ha már pénzügy vonalon elindultál, válassz inkább valami másik gazdasági szakot, annak még értelme is van, nem olyan durva és sztem jó pár tárgyadat el is tudod akár majd fogadtatni.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2786
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2013.03.14. 14:58:19

Nemzetközi tanulmányok vs. Nemzetközi igazgatás?

Pénzügy-számvitel szakon vagyok szeptember óta, de most kezdek belefásulni és szeretnék váltani. A fent említett két szakon gondolkodom, szeretném ha leírnátok személyes tapasztalatotokat, későbbi elhelyezkedési lehetőségeket bővebben! :) Esetleg még szívesen fogadok egyéb hasonló szakok ajánlását is! A lényeg, hogy több idegen nyelven és külföldi kapcsolatépítésen alapuljon a képzés! Köszönöm
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.26. 17:14:24

Kovi írta:Kicsit OFF, de: vigyázz majd a gólyatáborban, mert listáznak! :mrgreen:
Majd elmesélem mindenkinek, hogy ősmadridista vagyok. :mrgreen:
Tarsi88 írta:http://img707.imageshack.us/img707/8426/blcssz.jpg
csak így tudom beszúrni, mert széthúzza a fórumot :/
Nem vicces.














:mrgreen:
Avatar
Tarsi88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:14:06

2013.02.25. 21:38:53

Gareth Tello írta:ELTE BTK-ról tapasztalatok esetleg? :)
(Közelebbről skandinavisztika, germanisztika érdekelne.)
http://img707.imageshack.us/img707/8426/blcssz.jpg
csak így tudom beszúrni, mert széthúzza a fórumot :/
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.25. 21:38:05

Kovi írta:
Gareth Tello írta:ELTE BTK-ról tapasztalatok esetleg? :)
(Közelebbről skandinavisztika, germanisztika érdekelne.)
Kicsit OFF, de: vigyázz majd a gólyatáborban, mert listáznak! :mrgreen:
Engem azon az egyetemen az egyiptológia szak érdekel :mrgreen:

Amúgy ha már itt vagyok, Corvinusos szakkolikról tud valaki mesélni?
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2013.02.25. 21:35:24

Gareth Tello írta:ELTE BTK-ról tapasztalatok esetleg? :)
(Közelebbről skandinavisztika, germanisztika érdekelne.)
Kicsit OFF, de: vigyázz majd a gólyatáborban, mert listáznak! :mrgreen:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.25. 20:34:25

ELTE BTK-ról tapasztalatok esetleg? :)
(Közelebbről skandinavisztika, germanisztika érdekelne.)
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.02.07. 22:26:51

ZsupiMark írta:Sziasztok!
Végzős gimnazistaként kérném a segítségeteket továbbtanulás kérdésében. A helyzet az, hogy a Járműmérnök/Közlekedésmérnök szak érdekel, azt viszont nem tudom eldönteni, hogy a BME-t, vagy a Széchényi Egyetemet jelöljem meg első helyen, elvileg a pontom meglesz mindkettőhöz. Ezért kérném, hogy aki erre a két egyetemre jár/járt, röviden írja meg, hogy mennyire húzós, illetve hogy milyen az élet (társaság, kollégium stb.) a két helyen.
A válaszokat előre is köszönöm.
Talán még aktuális, most láttam meg. Én most végeztem a BME-KSK-n, igaz amikor én kezdtem, még csak közlekedésmérnöki alapszak volt, most már szerencsére külön bontották közlek-, jármű- és logisztikai mérnökre.
A gépészes alapozótárgyakhoz mindkét esetben lesz szerencséd, csak a járműmérnökinél a továbbiakban is, hiszen ez a szak a járművek tervezéséről szól. Éppen ezért Európa más részein ez a gépészkarokon van.
A közlekmérnök a közlekedés tervezésével és szervezésével foglalkozik, ott a fizikának inkább csak az elektrotechnika, irányítástechnika részére van szükség. Ettől függetlenül tanítanak minden mást is, ami a járműmérnököknél indokoltnak, itt fölöslegesnek tűnik.
Maga a képzés nem jó, egyáltalán nem gyakorlatorientált, ráadásul az egykori 5 éves képzést nem igazán sikerült jól elosztani a BSc és MSc között. (Azaz most bsc-n majdnem ugyanannyi anyagot leadnak kevesebb órában, mint korábban)
A BME nehézsége (legalább is ezen a karon) leginkább abban rejlik, h az oktatás minősége nincs arányban a számonkérések nehézségével. (Amikor több mint a hallgatók 60-70 %-a megbukik egy-egy tárgy zh-ján, akkor sztem nem csak a hallgatósággal van a baj)
Viszont most épp nagy átalakulások vannak, végre van normális dékán, és a tanrendhez is nagy eséllyel hozzányúlnak, hisz szerencsére az oktatók is tudják, h nem jó a jelenlegi formájában. Tehát jövőre van esély, h jobb lesz.

A győriről én is inkább olyanokat hallottam, h könnyebb, de ez lehet azért is, mert jobban elmagyarázzák, többet foglalkoznak a hallgatókkal, gyakorlatorientáltabb (?) stb.. nem tudom

Az Audi szempontjából egyébként pont tök mindegy, ők megbecsülik a szif-eseket is, ha már egyszer a széchényivel van szorosabb kapcsolatuk. De általánosságban talán tényleg többre tartják a bme-s diplomát, de ez csak addig számít, amíg behívnak állásinterjúra. Az ipari kapcsolatok szempontjából amúgy nem rózsás a helyzet, de közlekmérnökként valszeg jobban jársz pesttel (bkv, bkk, nemz. reptér,..), járműmérnökként talán mindegy.

Végszónak annyit, ha elég jól megy a matek és a fizika, nyugodtan bevállalhatod a bme-t is, de előbb inkább azt kellene eldöntened, h közlek- vagy járműmérnök, mert annyira nem állnak közel egymáshoz, még ha ugyanazon a karon is tanítják, részben tök ugyanazokkal a tárgyakkal.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2013.02.07. 22:03:39

Mihu írta:Véletlenül nincs itt valaki, aki keni-vágja a Talajmechanikát? :D Azon belül is a közvetlen nyírókísérletet, egyirány és többirányú (triaxiális) nyomókísérletet :D
Pontosan mi érdekel?
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.02.07. 20:43:56

Véletlenül nincs itt valaki, aki keni-vágja a Talajmechanikát? :D Azon belül is a közvetlen nyírókísérletet, egyirány és többirányú (triaxiális) nyomókísérletet :D
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.01.29. 19:48:31

Ha van 2 teljesen azonos önéletrajzú ember, az egyik BME-s volt, a másik meg nem, akkor nem a BME-s lesz hátrányban.
Daffy-val értek egyet. Infóról tudok nyilatkozni volt csoporttársam interjúztat fejlesztőket és elég sokadlagos kérdés az hogy hol végzett. Van szakmai elbeszélgetés az a mérvadó az dönt. Esetleg ha az hasonló két embernél akkor talán megnézik hol végzett de elég ritka.
Jönnek BME-ről is végigtolják mintatanterv szerint vagy közel mintatanterv szerint viszont a felhasználható tudás gyakorlat híján általában nagyon kevés.
Azt tudom ajánlani hogy 1-1,5 éves gyakornoki programot toljon végig mindenki még úgy is ha bónuszba becsúszik egy +félév vagy kettő sokkal piacképesebben kerülhet ki.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.29. 14:18:38

Részben ide kapcsolódik, de mehetett volna humorba is :D
Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.29. 13:54:22

Drigo írta: Igen, Győrben ott az Audi és passz(?). Éppen ezért írtam, hogy a BME-n oda jutsz el, ahova akarsz(és sokkal könnyebben), valamelyik oktatónak biztos van kapcsolata, de ha nincs is, egy BME-ről könnyebben állnak szóba az emberrel
miért kellene az audin felül más? ha megfelelően tanulsz,tuti helyed van. ha meg nem,akkor úgyis mindegy
nem mintha nem lenne más lehetőség,csak ez a legnevesebb
A tudásról meg annyit, hogy direkt írtam, hogy később valóban a tudás dönt, ami abból adódik, hogy eddig hol dolgoztál, illetve ettől függően jutsz gyorsabban/lassabban előre az adott munka helyden. Pályakezdőként a tudást viszont nem tudják mérni.
az egyetemen kapsz egy általános tudást,de a lényegi része a munka alatt ragad rád. vegyük a saját példámat:
biztonságtechnikai mérnökként tanulok. többek között adat és információvédelmet,tűzvédelmet,munkavédelmet,stb. ez átfogó tudást nyújt,de a suli nem tudhatja,hogy mit fogok melózni és ott úgyis kelleni fog egy "betanulós" időszak.
Ha van 2 teljesen azonos önéletrajzú ember, az egyik BME-s volt, a másik meg nem, akkor nem a BME-s lesz hátrányban... Hogy mást ne mondjak, nem véletlen van, hogy akit tőlünk kiraknak, az megy a ÓE-re 4-5-s tanulónak, nem egy ilyen embert ismerek.
általánosan kijelenteni,hogy az egyik jobb,fölösleges. tény,hogy győrbe is jöttek bme-sek és könnyebbnek találták. mondjuk mivel már tanulták előtte ezért nem is csoda. de egy mérnöki képzés sosem könnyű és sosem rossz. főleg,hogy a győri,a miskolci és a bme között van követelménybeli megállapodás,így NEM LEHET egyik sem könnyebb vagy jobb,mint a másik. ez csak a magas ló. az más kérdés,hogy mennyire tanítják érthetően,mennyire segítenek a tanárok. nekem győrben a mechanika volt nehezebb,pesten az anyagismeret.
ui: a bme és a oe teljesen eltérő módszerrel tanít.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.01.29. 13:24:38

daffy írta:
Drigo írta: hogyha megvan benned a kellő elszántság, már egyetem alatt simán bedolgozod magad ahhoz a céghez, amelyikhez akarod (nincs az, hogy ez és ez van). Persze ehhez, tényleg tenned kell Neked is, nem fog az öledbe hullani.
eddig 3 egyetemmel volt tapasztalatom és ez mindhárom egyetemen így volt.
a széchenyin ott az audi. annál többre ebben az országban nem nagyon viheti egy olyan gépészmérnök,aki autófan.arról nem is beszélve,hogy onnan kikerülni a németekhez szintén nem lehetetlen feladat
továbbra is tartom,hogy a diploma minőségét a mögötte húzódó tudás adja meg.
Igen, Győrben ott az Audi és passz(?). Éppen ezért írtam, hogy a BME-n oda jutsz el, ahova akarsz(és sokkal könnyebben), valamelyik oktatónak biztos van kapcsolata, de ha nincs is, egy BME-ről könnyebben állnak szóba az emberrel.

A tudásról meg annyit, hogy direkt írtam, hogy később valóban a tudás dönt, ami abból adódik, hogy eddig hol dolgoztál, illetve ettől függően jutsz gyorsabban/lassabban előre az adott munka helyden. Pályakezdőként a tudást viszont nem tudják mérni.

Ha van 2 teljesen azonos önéletrajzú ember, az egyik BME-s volt, a másik meg nem, akkor nem a BME-s lesz hátrányban... Hogy mást ne mondjak, nem véletlen van, hogy akit tőlünk kiraknak, az megy a ÓE-re 4-5-s tanulónak, nem egy ilyen embert ismerek.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.29. 11:22:47

Drigo írta: hogyha megvan benned a kellő elszántság, már egyetem alatt simán bedolgozod magad ahhoz a céghez, amelyikhez akarod (nincs az, hogy ez és ez van). Persze ehhez, tényleg tenned kell Neked is, nem fog az öledbe hullani.
eddig 3 egyetemmel volt tapasztalatom és ez mindhárom egyetemen így volt.
a széchenyin ott az audi. annál többre ebben az országban nem nagyon viheti egy olyan gépészmérnök,aki autófan.arról nem is beszélve,hogy onnan kikerülni a németekhez szintén nem lehetetlen feladat
továbbra is tartom,hogy a diploma minőségét a mögötte húzódó tudás adja meg.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2013.01.29. 11:12:32

A többi egyetemről nem tudok nyilatkozni, csak a BME-ről.

A tárgyak többsége abszolút értelmetlen (BSc, MSc, egyaránt), soha az életben nem fogod használni a többségüket. Sokan mondják, hogy a BME a csúcs, ebben az esetben sajnálom a többi egyetemet :D.

De! Rendkívüli oktatók vannak, az, hogy mit kell oktatniuk, nem csak rajtuk múlik. Ráadásul olyan kapcsolatokkal is rendelkeznek, hogyha megvan benned a kellő elszántság, már egyetem alatt simán bedolgozod magad ahhoz a céghez, amelyikhez akarod (nincs az, hogy ez és ez van). Persze ehhez, tényleg tenned kell Neked is, nem fog az öledbe hullani. Ha elvégzed, az állásinterjúknál mindenképpen előnyben leszel más egyetemeken végzettekkel szemben. Persze pályakezdőként, utána már a referenciáid számítanak.
Barcaádám írta:...
Nem tudom pontosan, milyen helyzetben vagy, mert arról nem írtál. Gondolom, fiatal vagy, ha pályaválasztás előtt vagy. Ha érdekel a műszaki pálya, és fogékony is vagy iránta, érdemes elkezdeni valamilyen felsőfokú képzést, mert az edzősködésből nem fogsz megélni (kezdetben biztosan). Vagy tanulj, vagy dolgozz mellette.

TF-n van ezer féle képzés, de ahhoz, hogy edzősködj a foci világában egyik sem szükséges feltétel. Nyilván, hátrányod nem származik belőle, de azon kívül, hogy nem olcsó mulatság egy egyetem/főiskola, sok hasznod nem lenne belőle csak a foci világában.

MLSZ edzőképzés:
Pont most vezetik ki az "MLSZ D" diplomát (az 45k HUF), és jön helyette az "UEFA Grassroots C" képzés, ami teljes egészében fedi az "MLSZ D" anyagát, plusz elég ok érdekes és hasznos dolgot ad még mellé. Ez gondolom drágább is lesz (bevallom nem néztem utána, de szerintem amúgy sem hirdettek még meg ilyet, mert tényleg pont most van a váltás). De van elég sok helyen ingyenes Grassroots képzés, ez nyilván arra a részre megy rá, amit az "MLSZ D"-n kívül ad az "UEFA Grassroots C". Ha elvégeznél egy ilyet, biztosan előnyöd lenne az "UEFA Grassroots C"-n, gondolom, nem kéne minden modulon (főleg a grassroots-on), ott lenned, ami talán anyagiak terén is megjelenne (magyarul szerintem olcsóbb).

Ezen kívül, mivel ez már UEFA diplomát ad, elfogadják bárhol Európában, másik nagy előnye, hogy a grassroots-os része miatt, ezzel taníthatsz sulikban is. Igaz, csak szeptembertől, a kötelező tesi órák egy részét tarthatnád Te is (nem tudom, hogy csak egy grassrootos papírral is igaz-e ez). A kötelező heti 5 tesiórából 3-at kötelező délelőtti sávban megtartani, de a maradék 2-re sor kerülhet délután is, amire az iskola igazgatója leszerződhet "bárkivel", hogy tartsa meg. Ez persze a járási rendszerrel, meg a tankerületekre osztással lehet, hogy módosulni fog, mármint, hogy kivel is kell egyezkedned, de ez is egy elég jó plusz lehetőség.

Elhelyezkedést sem mondanám túl vészesnek, a helyi csapatodnál biztosan lenne hely, valamelyik kölyök csapatnál legalább. Egy szintig ebből úgysem fogsz tudni megélni, a további (UEFA B, A, Pro) licence-ek megszerzésének a feltétele pedig x év edzősködés, hogy milyen szinten, azt fejből nem tudom. A lényeg, hogy legyen egy csapatod, onnan el lehet indulni felfelé, ráadásul ez az iskolai lehetőség is jó dolog. Résen kell lenni, utánajárni a dolgoknak (javaslom, menj be, a megyei labdarúgó szövetséghez, ott sokkal bővebb tájékoztatást fognak tudni adni).

De ahogy többször is mondtam, egy jó darabig csak ebből biztosan nem fogsz tudni megélni.

Ha valami nem érthető, kérdezz bátran.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2013.01.29. 11:00:49

Barcaádám írta:Üdv mindenkinek!

Bocsábat a "hülye" kérdésért,de én is pályaválasztás előtt állok, nagy a bizonytalanság ezért szeretném szűkíteni a dolgot.
Szóval jönne a "hülye" kérdés:Futball rajongó révén felsejlett bennem a gondolat miszerint érdekelne az edzősködés, csak azt szeretném tudni hogy játékos múlt nélkül van egyáltalán reális esély arra hogy bármilyen képzésen részt vehessek?(Az elhelyezkedést még csak meg sem kérdezem..) Próbáltam utánanézni a dolgoknak,és azt a következtetést vontam le miszerint az edzőképzés két csatornán keresztül érhető el.Felsőfokú képzés (konkrétabban Testnevelési Egyetem, ahova kéne ugyebár tesi érettségi) illetve költségtérítéses szakképzés(tanfolyam).Főleg utóbbira lennék kíváncsi mennyire van annak értelme?

Remélem akad itt a fórumon futballista/belső futball berkekben jártas személy, akik vágják az ilyen dolgokat, főleg tőlük várnék választ a kérdéseimre.

Előre is köszönöm!
Szerintem ilyen fiatalon nem érdemes erre adni az életedet. Ha anyagilag úgy álltok, hogy esetleg nem kell majd dolgoznod sokat, hogy jól megélhess, akkor érdemes talán belevágni, de először szerintem ami fiatalon talán jövedelmezőbb lehet az a játékvezetés. Megyei berkekben legalacsonyabb szinten talán nem is kell edzői licensz, így volt játékosok/szponzorok állnak a csapat élén. Magasabb osztályban (megye1, NB 3) a mi részünkön 35 év alatt azt hiszem nincs is edző, és sokkal gyakoribb az idősebb, tapasztaltabb vezető. Tehát ha az előbb leírtak teljesülnek, legyél bíró, aztán közben valamikor csinálj fizetős edzőképzést, ha tényleg ezt akarod csinálni.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2013.01.29. 10:57:26

ZsupiMark írta:Sziasztok!
Végzős gimnazistaként kérném a segítségeteket továbbtanulás kérdésében. A helyzet az, hogy a Járműmérnök/Közlekedésmérnök szak érdekel, azt viszont nem tudom eldönteni, hogy a BME-t, vagy a Széchényi Egyetemet jelöljem meg első helyen, elvileg a pontom meglesz mindkettőhöz. Ezért kérném, hogy aki erre a két egyetemre jár/járt, röviden írja meg, hogy mennyire húzós, illetve hogy milyen az élet (társaság, kollégium stb.) a két helyen.
A válaszokat előre is köszönöm.
teljesen mindegy melyiket választod,nem fogsz éhen halni. mehetsz a bme-re is,de ha nem vagy jó szakember,akkor hiába a bme-s diploma,kuka az egész. te határozod meg azt,hogy mit ér a diplomád.
én jártam a széchenyire 1 évet és voltak többen,akik a bme-ről jöttek és könnyebbnek találták. van tapasztalatom a bme-ről is,ott pl némileg elméletibb képzés folyik,mint mondjuk az óbudai egyetemen. bizonyos tárgyak keményebbek,mások könnyebbek. összességében azt szokták mondani,hogy a bme a műszaki csúcs. ennek ellenére tartom,hogy te többet számítasz majd,mint az,hogy hol diplomáztál. annyi bizonyos,hogy egyik sem sétagalopp és szívni mindegyiken fogsz
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.29. 10:39:26

Barcaádám írta:Üdv mindenkinek!

Bocsábat a "hülye" kérdésért,de én is pályaválasztás előtt állok, nagy a bizonytalanság ezért szeretném szűkíteni a dolgot.
Szóval jönne a "hülye" kérdés:Futball rajongó révén felsejlett bennem a gondolat miszerint érdekelne az edzősködés, csak azt szeretném tudni hogy játékos múlt nélkül van egyáltalán reális esély arra hogy bármilyen képzésen részt vehessek?(Az elhelyezkedést még csak meg sem kérdezem..) Próbáltam utánanézni a dolgoknak,és azt a következtetést vontam le miszerint az edzőképzés két csatornán keresztül érhető el.Felsőfokú képzés (konkrétabban Testnevelési Egyetem, ahova kéne ugyebár tesi érettségi) illetve költségtérítéses szakképzés(tanfolyam).Főleg utóbbira lennék kíváncsi mennyire van annak értelme?

Remélem akad itt a fórumon futballista/belső futball berkekben jártas személy, akik vágják az ilyen dolgokat, főleg tőlük várnék választ a kérdéseimre.

Előre is köszönöm!
A TF-re ha edzői szakon akarsz tovább menni,akkor szükséges az adott sportágban min. 3 éves igazolt játékos múlt (utánpótlás is beleszámít)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.29. 10:03:49

Na végre vége van már nekem is az első félévnek, viszonylag jól sikerült, 4es átlag meglett a végére.
mikro5,matek2,infó4,vállalatgazdaságtan5,gazdaságpszichológia5,politikatudomány3, tanulás és kutatásmódszertan 3 :twisted:
Nem ez a baj, hanem amikor ez az egyetemen sem változik meg.
És tényleg nem... Egyelore azt kell mondanom, hogy gimiben ( köszönhetően a tábornok töritanáromnak, mondjuk fakton voltam...) többet tanultam :D
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2013.01.28. 22:34:56

Üdv mindenkinek!

Bocsábat a "hülye" kérdésért,de én is pályaválasztás előtt állok, nagy a bizonytalanság ezért szeretném szűkíteni a dolgot.
Szóval jönne a "hülye" kérdés:Futball rajongó révén felsejlett bennem a gondolat miszerint érdekelne az edzősködés, csak azt szeretném tudni hogy játékos múlt nélkül van egyáltalán reális esély arra hogy bármilyen képzésen részt vehessek?(Az elhelyezkedést még csak meg sem kérdezem..) Próbáltam utánanézni a dolgoknak,és azt a következtetést vontam le miszerint az edzőképzés két csatornán keresztül érhető el.Felsőfokú képzés (konkrétabban Testnevelési Egyetem, ahova kéne ugyebár tesi érettségi) illetve költségtérítéses szakképzés(tanfolyam).Főleg utóbbira lennék kíváncsi mennyire van annak értelme?

Remélem akad itt a fórumon futballista/belső futball berkekben jártas személy, akik vágják az ilyen dolgokat, főleg tőlük várnék választ a kérdéseimre.

Előre is köszönöm!
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.01.20. 22:33:44

Én azt mondom hogy BME-re az jelentkezzen aki kimagasló képességekkel és elhivatottsággal rendelkezik és nem vért izzadva tolja végig a tanulmányait.
Nyilvánvaló hogy nálunk is meg nagyjából egész Európában szükség van képzett mérnökökre. Nehéz jelenleg értékesebb szakmát választani.
Lezárt