Tito Vilanova

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2013.02.25. 15:28:24

sura írta:Ez az ember kb semmit nem csinál, belenyúlni nem mer (nem tud?), taktikailag SEMMI, a játékosok rutinból játszanak mióta Tito elment.
Roura védelmében: a Sevillatól is kikaptunk volna, ha félidőben nem hozza be Tellot és kiegyenlítettek volna, ha Villa helyett nem hozza be Sergiot. Ez talán nem sok, de nem semmi.[/quote]Bizonyára látta Tito a Milan elleni meccset és utána azért biztos megbeszéltek több dolgot egymás között. Szerintem még a cseréket is megbeszélik, hogy ki jöjjön be az éppen aktuális állástól függően. Így jött össze többek között Tello behozatala a Sevilla ellen, de amúgy Rourának is kell szeme legyen az ilyen dolgokhoz.
Kép
Kép
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.02.25. 15:22:12

Ez az ember kb semmit nem csinál, belenyúlni nem mer (nem tud?), taktikailag SEMMI, a játékosok rutinból játszanak mióta Tito elment.[/quote]

Roura védelmében: a Sevillatól is kikaptunk volna, ha félidőben nem hozza be Tellot és kiegyenlítettek volna, ha Villa helyett nem hozza be Sergiot. Ez talán nem sok, de nem semmi.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2013.02.25. 14:45:01

Bajnoki jó szereplést is beleszámítva(amihez kellet egy botladozó szpesöl madrid) nem igazán győzött meg Tito.
Védekezés katasztrófa szeptembertől , egyéni és csapatszinten is problémás és nem is tűnik hogy javulnánk ezen a téren.
Taktikailag két hatalmas betli egyik szuperkupán idegenben, illetve az utóbbi 5-6 év legnagyobb buktája a BL-ben . Ötlet sem nagyon volt hogy hogy kéne kezelni a Milan faék egyszerűségű játékát.
Másik gond hogy mennyire jó ötlet a szezon legfontosabb szakaszában rábízni egy olyan emberre a csapatot aki féléve még játékosmegfigyelő volt.
Beugrónak egy embert tudtam volna elképzelni aki nemrég irányította is a csapatot és júniusig munkanélküli. :P
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.22. 18:54:16

Na igen Hiddinkes felvetés helytálló, így nem is kivitelezhetetlen, sikerült megcáfolnod. (ritka :P :mrgreen:)
A többi részt is elfogadom, kényes lenne a dolog, s amit írtál még kiegészíteném a sajátomat, hogy valóban nem csak az új edző, új perspektíva miatt is nem olyan egyszerű, hanem a szituáció maga is kényes lett volna, illetve még a Hiddinkesre visszatérve, itt azért nem azért lett volna "edzőváltás, beugrás" mert a csapat gyengébb volt, hanem egy sajnálatos betegség miatt, ami azért kicsit másabb szituáció, de valóban volt már rá példa a történelemben, de ehhez kellene egy olyan "tűzoltó" is mint Hiddink.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.02.22. 18:45:10

Bob_Marley írta:Én nem azt mondom ez volt a jó megoldás, csak arra próbáltam "rávilágítani" ez nem úgy működik hogy találunk egy új edzőt 2-3 hónapra aki beugrik, mert pénz, kockázat, s az edzői munka gyötrelmei egy új csapatnál amit fentebb említettem mind tényezők lehetnek, s koránt sem szabad figyelmen kívül hagyni.
Hiddink, Chelsea, 2009? Nem sokon múlt, hogy nem masíroztak a BL-döntőbe. De bármennyire is kockázatos, sztem nem is az lenne a nehezebbik fele, hogy találjunk egy beugrót (éppenséggel a Barca B-ből is importálhattuk volna Eusebiot), hanem h Titoval és Rourával ezt hogyan rendezzük le. Mert gyakorlatilag mindkettejük felé egy komoly sértés, hogy nem bízik meg a vezetés a munkájukban, egyrészről h Tito ilyen messziről is sikeres lenne, másrészről h Roura tudná irányítani a csapatot. Ez már sokkal kínosabb lenne ebben a dologban. Ráadásul elég kellemetlenül alakult ez a betegség is, gyakorlatilag 2 hét alatt 2 hetet tolódik Tito visszatérése, az adott időpillanatban meg mindig úgy tűnik, h belátható időn belül visszatér.
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2013.02.22. 17:43:18

Már vagy ezerszer le lett kommunikálva, hogy a csapat folyamatosan tartja a kapcsolatot Tito-val, edzéseket nézi, meccseket nézi, minden döntést együtt beszélnek meg, elemez...stb. Nem értem miért szidjátok Rourát. Kötve hiszem, hogy amikor Tito-val Skype-on, vagy mit tudom én hol meg akarták beszélni a taktikát, Roura kijelentkezett, mielőtt meghallgatta volna Tito instrukcióit. Azt sem hiszem, hogy amikor a meccs közben tartották a telefonos kapcsolatot, Roura kinyomta a telefonját, és ördögi mosollyal behajította azt a nézők közé, fittyet hányva a mester szavaira.
Már a Pep érában sem ment a csapatnak a bunkerfocit játszó csapatok ellen... Mindig a szerencsén múlott, hogy tovább jutunk-e, vagy nyerünk-e.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.02.22. 17:12:26

Szép és jó hogy azt mondjuk miért nem ugrott be valaki meg stb, de ez papíron meg elméletben ilyen egyszerű, visca el barca is ecsetelte ezt már, hogy gondoljon csak bele bárki, kihez lehet odamenni, hogy pajti hagyd ott a munkádat és ugorj be 2-3 hónapra ide, majd "pápá".
Nyilván mindenkinek kihívás egy Barcelonát irányítani, de akinek állása van ki kell vásárolni, akinek nincs meglehetne próbálni, de mindkét esetre igaz, hogy nem úgy működik idehozzuk Vasárnap mondjuk Fergussont (mást akartam írni, de nekem estek :D ) és Hétfőn akkor megy az élet ahogy elképzeljük, meg kell ismerni a játékosokat, taktika, saját képére formálás, nyelv és még 16 millió kis dolog, ami szükséges egy edzőnek.
Lehet nagyobb kár lett volna hozni valakit mintsem most mondjuk Roura (akit hirtelen azért de sokan elkezdtek savazni....)
Aki ISMERI a játékosokat, ott van velük már mióta, velük él, azonnal betud ugrani, míg egy "külsős" lehet 1 hónap múlva talál közös nevezőt, az alatt meg elmehet jó pár pont stb.

Én nem azt mondom ez volt a jó megoldás, csak arra próbáltam "rávilágítani" ez nem úgy működik hogy találunk egy új edzőt 2-3 hónapra aki beugrik, mert pénz, kockázat, s az edzői munka gyötrelmei egy új csapatnál amit fentebb említettem mind tényezők lehetnek, s koránt sem szabad figyelmen kívül hagyni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2013.02.22. 16:08:53

Deus írta:Kérlek ne kövezzetek meg, de nekem megvan a saját véleményem Tito -ról... Megkérdőjelezem az emberségét a klub iránt.

Mert ugyanis, tisztában van azzal, hogy 1-2 hónapig nem lehet ott a padon a betegsége miatt. De mégis makacsul megtartja az edzői posztot, ahelyett hogy átadná a stafétabotot másvalakinek kölcsönbe, egy rutinos edzőnek, aki ideiglenesen beugrik helyette. Ezt úgy értem, hogy önkéntesen lemond az edzői posztról ebben a szezonban (12/13), s a következő szezonra (13/14) visszajön. Át kellett volna adnia a helyét egy rutinos edzőhelyettesnek a téli igazolások alatt. Roura nulla, ez nagyon is látszik, ő csak edzéseken az edző. De élesben? Semmi nem csinál.

A klub nem rakhatta ki Tito -t ideiglenesen, mert nagyon gennyó lépés lett volna tőlük. Ezért Tito -ra bízták a döntését gondolom, ő pedig úgy döntött hogy megtartja. De ezzel mi szívjuk meg, mert nincs edző a csapatban. Az hogy most New Yorkban van, és onnan irányítja mindent, az nulla. Fizikailag is ott kell lenni a csapatnál.

Én a Tito helyében lemondtam volna, ezzel átadtam volna a posztot másiknak.
Kíváncsi lennék, ha tényleg ebben a helyzetben lennél, akkor te másképpen cselekednél-e.. Szerintem ő elsősorban a csapat érdekeit nézte döntésénél, és úgy vélte jó megoldás lesz ez, arról meg ne is beszéljünk, hogy egy szavuk nem lenne az emberekben, ha mi vezetnénk 2-vel. Abban azért egyet értek, hogy Roura nem tud belenyúlni a meccsbe.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.22. 14:46:05

Messa kollega nagyon jol leirta, h mi a bajom/bajunk Roura -val. Es Tito pont rabizta h ugorjon be helyette.

Ezert irtam, hogy at kellett volna adnia az edzoskodest masvalakinek kolcsonbe, aki telen jott volna.
KépKép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3810
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2013.02.22. 14:33:37

sjd írta:Lassan kinevezhetik Rourát vezetőedzőnek.... :?
Attól mentsen meg minket a Jó Isten. Ez az ember kb semmit nem csinál, belenyúlni nem mer (nem tud?), taktikailag SEMMI, a játékosok rutinból játszanak mióta Tito elment. Jó csapat vagyunk de ezt lehet hogy mi sem bírjuk el. A másik dolog meg a motiváció. Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ennek az embernek a mondataira, szavaira Messi begerjed és úgy megy fel a pályára hogy na most felszántom és rúgok 5 gólt. Tökéletesen látszott a Milan ellen is meg a nagyobb meccseken hogy semmi tűz nincs a játékosokban.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.22. 13:53:23

Kérlek ne kövezzetek meg, de nekem megvan a saját véleményem Tito -ról... Megkérdőjelezem az emberségét a klub iránt.

Mert ugyanis, tisztában van azzal, hogy 1-2 hónapig nem lehet ott a padon a betegsége miatt. De mégis makacsul megtartja az edzői posztot, ahelyett hogy átadná a stafétabotot másvalakinek kölcsönbe, egy rutinos edzőnek, aki ideiglenesen beugrik helyette. Ezt úgy értem, hogy önkéntesen lemond az edzői posztról ebben a szezonban (12/13), s a következő szezonra (13/14) visszajön. Át kellett volna adnia a helyét egy rutinos edzőhelyettesnek a téli igazolások alatt. Roura nulla, ez nagyon is látszik, ő csak edzéseken az edző. De élesben? Semmi nem csinál.

A klub nem rakhatta ki Tito -t ideiglenesen, mert nagyon gennyó lépés lett volna tőlük. Ezért Tito -ra bízták a döntését gondolom, ő pedig úgy döntött hogy megtartja. De ezzel mi szívjuk meg, mert nincs edző a csapatban. Az hogy most New Yorkban van, és onnan irányítja mindent, az nulla. Fizikailag is ott kell lenni a csapatnál.

Én a Tito helyében lemondtam volna, ezzel átadtam volna a posztot másiknak.
KépKép
fcbarca78
Jugador del Barça
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2008.02.04. 11:48:06

2013.02.22. 11:52:21

Sziasztok!

Nekem az a véleményem, hogy nem Tito a kulcs. Legalábbis nem úgy ahogy sokan gondolják. Én már összel is azt éreztem, hogy ez a csapat simán bajnokságot fog nyerni, de a kupákban a szereplés más tészta lesz ( nem feltétlenül kiesés, de más sztori). Tito jó stratéga, jól rotál. Ez fontos a bajnoksághoz. Viszont a kupában kevés. Oda kell a tűz is. Ott nem 38 meccs van, csak kettő. Sőt ha nem figyelsz csak egy. Szval én nem érzem benne azt a tüzet ami Pepben volt, és ez a BL-ben meg a kupában sztem meg is látszódhat. Jövőre kapunk valszeg választ csak ( akkor fog Titó végignyomni egy teljes idényt) addig minden elmélet csak találgatás. De én ezt érzem. Jövőre is: bajnokság tuti Titóval, kupa BL nem ( ha meglesz, akkor csak azért mert annyira jó a játékosállomány, meg a csapat, hogy tűz nélkül is menni fog).
A lényeg: egy BL-hez más kell mint a bajnoksághoz. Én ezt Titoban egyelőre nem látom. Lsd nagycsapatok elleni meccsek amikor ott volt. ( nyári reál meccsek stb.)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.02.22. 10:02:31

MQuC írta:Hallottam már, hogy Guardiola időszaka alatt is Tito volt a kulcs, és most, hogy ugye Guardiolát váltotta, ismét szárnyalt a csapat. Ahogy Tito távol van, most megint kicsit szétesni látszik minden. Vajon tényleg Tito volt a legjobb láncszem mindig is az edzői stábban?
Jövőre választ kapunk egy két kérdésre, attól függően, hogy Pep mire lesz képes a Bayernnel.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2013.02.22. 09:50:57

Nekem a Milan meccs félidejében jutott eszembe az, hogy bizony itt nagy szükség lenne Titora, hogy rendet rakjon a fejekben. (Csak sajnos NY-ban van): sétálás, lötyögés, körülményes játék jellemezte a csapatot, és nem is láttam a játékosokon a tüzet...

Világosan látszik, ha Tito nincs, akkor gyengék vagyunk. Nagy szükség lenne rá a visszavágón, csak sajna valószínűleg nem lesz ott majd a csapattal, legalábbis a Sport.es erről ír.

Tényleg nagy kár lenne érte, ha egy triplára esélyes évet azzal buknánk el, hogy az edzőnknek kiújult a betegsége. A játékosoktól elvárnám, hogy a visszavágón Titoért is hajtsanak.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2013.02.22. 09:35:14

Hallottam már, hogy Guardiola időszaka alatt is Tito volt a kulcs, és most, hogy ugye Guardiolát váltotta, ismét szárnyalt a csapat. Ahogy Tito távol van, most megint kicsit szétesni látszik minden. Vajon tényleg Tito volt a legjobb láncszem mindig is az edzői stábban?
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.02.21. 22:41:05

Sajnálatos, hogy egy parádésan induló szezont tehet tönkre ez a kiújuló betegség. Természetesen Tito egészsége sokkal fontosabb, mint a futball, de akkor is elkeserítő, hogy az utóbbi két évben folyamatosan ilyen problémák sújtanak minket.

Mindenesetre jobbulást Tito-nak, ahogy mondtam, most az ő egészsége a legfontosabb!
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.02.21. 22:31:51

Deus írta:Tito nem lesz ott a Milan elleni visszavágón. sport.es szerint.
Azóta megy a szenvedés amúgy, amióta nem ő van a padon. Ami év elején, és a kezeléséig jellemző(bb) volt a csapatra a Guardiola időszak után, az most szépen eltűnt. Sétálgatás, alibi, lötyögés.

Remélem először is minél hamarabb meggógyul Tito, aztán jöjjön vissza, mert meg kell ragadni a gyeplőt.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.02.21. 21:55:34

Tito nem lesz ott a Milan elleni visszavágón. sport.es szerint.
KépKép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.02.17. 09:24:24

noname írta:Mikor tér vissza?
Azért az észrevehető a hiánya. Nélküle kevésbé tűnik magabiztosnak a csapat. Némi magabiztossággal a tegnapi meccset simán nyerjük, de a Real és Valencia meccseken is kicsit félt a csapat. Várom már vissza az edzőnket.
én valami olyasmire emlékszem, h a második real elleni meccsen (márc 2?) talán már ő ülhet ujra a padon
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2013.02.17. 09:05:23

Mikor tér vissza?
Azért az észrevehető a hiánya. Nélküle kevésbé tűnik magabiztosnak a csapat. Némi magabiztossággal a tegnapi meccset simán nyerjük, de a Real és Valencia meccseken is kicsit félt a csapat. Várom már vissza az edzőnket.
A Fifa egy szégyen
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2013.01.28. 14:08:39

Azért ez örömteli:

Kapcsolatban állnak Titóval

"Folyamatosan kapcsolatban vagyunk Titóval, és minden döntést megbeszélünk. Látja a mérkőzéseket, és a találkozó alatt is konzultálunk a szükséges döntések meghozatalát illetően."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.25. 13:55:37

remelem a mester látta a tegnapi meccset :D bár nem biztos h jót tett az egészségi állapotának :? valami hírt jó lenne olvasni h mi a helyzet vele...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.01.20. 06:00:55

A betegségével hősiesen harcoló Vilanova minden tiszteletet megérdemel. A csapat jelenleg igen jól áll a bajnoki tabellán. Az nyilvánvaló, hogy senki nincs abban a helyzetben, hogy Titot felállítsa.Egyedül ő maga dönthet úgy, hogy felmentését kéri, ha úgy látja, hogy ez a csapat érdeke. A betegség elleni harcában biztos nem segítené, ha nem lenne egy feladata, kötelessége, melyhez minél előbb vissza akar térni.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.01.17. 13:35:02

Lassan kinevezhetik Rourát vezetőedzőnek.... :?
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.01.17. 13:27:49

KépKép
Lezárt