Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.30. 19:55:27

Remélem már reggel a zuhany alól 2 lelkes Barca fanatikus elrabolta és a meccs végéig fogva tartják. Addig pedig Inzaghis videókat mutatnak neki hogy hogyan kell háttal és mandulával gólt szerezni avagy hogyan juttassuk a labdát az üres kapuba címszóval.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.30. 18:57:00

salas9 írta:
Mezner2 írta:Fabregas úgyis sárga veszélyben van,így lehetne pihentetni a visszavágóra!
Pihentetni a visszavágóra? Az majdnem egy hónap múlva lesz, addig sok víz lefolyik a Dunán :D
Úgy értettem,hogy nehogy kipontozódjon,csak jobb szó híján használtam ezt :D de a lényeg,ALEXIST A KEZDŐBE \:D/
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.01.30. 18:52:41

Mezner2 írta:Fabregas úgyis sárga veszélyben van,így lehetne pihentetni a visszavágóra!
Pihentetni a visszavágóra? Az majdnem egy hónap múlva lesz, addig sok víz lefolyik a Dunán :D
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.30. 18:46:01

Én most simán betenném a kezdőbe Sanchezt,Ini-t visszatolnám Cesc helyére,és Alexis mehetne ki szélre,Cesc pedig a padra,valahogy neki eddig a Real elleni meccsek mindig jól sikerültek (meg pedronak is).
Fabregas úgyis sárga veszélyben van,így lehetne pihentetni a visszavágóra!
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.01.28. 11:57:54

remélem a keretben sem lesz szerdán, bőven van elég jó játékosunk a padra is...
94:39 6 - 1
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1434
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.01.28. 11:42:22

Én már nem bosszankodom miatta, teljesen fölösleges. Nem tudok rá haragudni, mert gyakorlatilag mindent tökéletesen csinál a pályán. Hajt, küzd, labdákat szerez, egyre jobban érzi a társakat, jól indul be a labdákra, stb. Csak azt a nyavalyás kaput nem tudja rendesen eltalálni, de érzésem szerint ezt a gátat is előbb-utóbb át fogja törni (mondjuk előbb jobb lenne). Az látszik, hogy nem az a gyilkos ösztönű klasszikus befejezőcsatár, de a helyzetbekerülés nagyon megy neki. Némi rutinra és egy kis higgadtságra van szüksége, mert érzésem szerint többnyire túlbonyolítja a helyzeteit, nem mindig a legegyszerűbb megoldást választja. Ez egyébként némi önbizalomhiányt is sejtet, mert általában olyankor nem meri első szándékból ellőni a labdát egy csatár jó helyzetben, ha nem bízik önmagában. Keresi a még jobb és jobb lehetőséget, de közben oda a helyzet. Remélem hamarosan magára talál, mert nagy szükség lenne a góllövő cipőjére tavasszal.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.01.28. 11:02:36

napi meglepő kijelentés. szerintem alexis jó formában van egy ideje, most viccen kívül. amikor az elején lövöldözte a gólokat, én pont ezt hiányolta tőle, hogy legyen folyamatos veszély az ellenfél kapuja előtt. most meg általában húsz, harminc percek alatt annyiszor kerül helyzetbe és annyi helyzetet alakít ki másnak, mint villa és pedro együtt kilencven perc alatt. nem ritka, hogy egy meccsen ötször (ÖTSZÖR!) kerül ziccerbe, ami már messi szintű mutató. jó, persze teljesen lúzer a gyerek, igazi bad luck brian a kapu előtt, ez nem vita tárgya, de esküszöm, ha végre be is találna (elég lenne csak néhányszor te szerencsétlen :D), akkor szerintem egyértelmű lenne az iniesta, messi, alexis hármas elől.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.01.27. 21:54:42

nem akarom vitatni, hogy "átok ül rajta", de azért nem árt azt is megnézni, hogy ő bátran beszáll ezekbe a helyzetekbe, akkor is ha kevés az esélye, mert szorongatott helyzetben van. a mai meccsen is szinte minden kihagyott helyzetére lehet mentsége, pl. amit Messitől kapott az mögé jött, a többinél is a nyomában volt egy két védő...stb. mindenesetre egy komolyabb meccsen több védőt és gyakrabban von el mint Pedro, vagy Villáról ne is beszéljek aki legalább annyit kihagyott mint ő.
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2013.01.27. 21:17:55

Már ott tartok lassan, hogy ha nem kabátban meg melegítőben látom, hanem mezben, akkor felmegy a pumpa :D Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy honnan lett ez az ember ennyire suta... Semmit nem képes berúgni, pedig tényleg kap labdát, a szurkolók vele vannak, helyzetei is vannak, és mégis semmi?! Nagyon ideje lenne már megtörni azt a jeget, mert ennek így semmi értelme. Villa sokkal jobb.
Avatar
DavidsNeD
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2006.01.22. 20:58:30
Tartózkodási hely: London

2013.01.27. 20:59:37

Jó lesz ez gyerekek, nem kell aggódni, jönni fognak a gólok, addig is nézzetek pár videót róla youtube-on. :D
Am. igen rossz tud lenni ennyi kihagyott helyzet bárkinek, szval mindenképpen bíztatni kell, ahogy a közönség is teszi, nem pedig eladásokról beszélni.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2013.01.27. 20:55:53

Pedig rengetegszer kerül gólhelyzetbe méghozzá nagy gólhelyzetekbe. HA elmúlik az átok ami Alexisen ül, akkor meccsenként tök simán rúghatna 2-3 gólt is akár.
Ezért is olyan bosszantó az amit össze szerencsétlenkedik.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2013.01.27. 20:53:14

szeretlek sánchez, szeretlek. esküszöm, ha messi szintű helyzetkihasználása lenne, akkor még nála is több gólt lőne. iszonyat jól érzi a beindulásokat, a kaput már kevésbé :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.27. 20:50:03

ezt sem meri ráverni, nem hiszem el...
Mi van ezzel az emberrel?!
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.27. 20:48:07

Már eldőlt meccseken,simán megpróbálhatná mostmár saját kapura is!
Esküszöm nekem már tök mindegy,hogy hogyan csak találjon be a hálóba,ha öngól,hát öngól,bánja kánya!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2013.01.26. 08:55:51

Mindig - szinte mindig - elesik, botlik helyzetben. Teljesen érthetetlen. Minimum 10-12 gól elvárható lenne egy bajnoki évben.
Fecó
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2013.01.25. 00:11:42

csababarca írta:Ennek a Sáncheznek olyan mozgáskultúrája van, amilyet utoljára elemi iskola tesióráin láttam, amikor a gyógyszakkörösök is kijöttek mozogni kicsit. nagyon kemény.
Ezen azért igen csak derültem egyet, hatalmas poszt! :)
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.24. 23:54:43

Mezner2 írta:Alexisnál én komolyan annak is örülök,hogy nem sérül bele a lövéseibe,"szólóiba",valahogy annyira önveszélyesnek(ha már kapura nem az) tűnik,amit művel,hogy féltem őt.
Ennek ellenére valamiért lassan a kedvencem lesz :D Olyan kis esetlen :D
Mondom én, hogy az FC Barcelona Brian Scalabrine-je lesz ő nemsokára. A chilei mamba :twisted:
Kép
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2013.01.24. 23:52:07

Alexisnál én komolyan annak is örülök,hogy nem sérül bele a lövéseibe,"szólóiba",valahogy annyira önveszélyesnek(ha már kapura nem az) tűnik,amit művel,hogy féltem őt.
Ennek ellenére valamiért lassan a kedvencem lesz :D Olyan kis esetlen :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2013.01.24. 23:49:20

Ennek a Sáncheznek olyan mozgáskultúrája van, amilyet utoljára elemi iskola tesióráin láttam, amikor a gyógyszakkörösök is kijöttek mozogni kicsit. nagyon kemény.

real ellen sem erőltetném,felesleges.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.01.24. 23:49:13

Sose adjuk el, könyörgöm!
Rég derültem ennyit a kommenteken meccs alatt :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.19. 11:33:36

visca el barca írta:
márpedig a focit gólra játsszák :D
Amit Messi elintéz.
S igen tudom, mi lesz ha nem lesz Messi meg hasonlók, akkor bemegy középre Villa, Fabre nem tudom :D
Jelenleg erre épül a játék, Messi sokszor elsétálgat 70-80 percet, míg Sanchezék meg dolgoznak mint az állat, Messi meg lő 2őt

Nyilván azokra a ziccerekre amiket mostanában kihagy semmilyen mentség nincsen, s nagyon bosszantó, de csak levetkőzi azt a görcsösséget ami benne van, s igen mindig ezt mondjuk :D De nem olyan tragikus vele kapcsolatban a helyzet, hogy eladjuk és társai.

Nem volt 3 jó meccse kijelentés is relatív, védekezése egész szezonban magas szintű így a nem volt 3 jó meccse kijelentés már megbukott.
Előrefelé szerintem próbálkozik, s ami fontos biztos mostanában, itt is fejlődést látok, a ziccereket meg csúnyán kilövi a stadionból, ebben a kategóriában tovább romlik a teljesítménye :D

Lehet valóban ki kellene próbálni szélső hátvéd poszton, amúgy meg Jeffren nem dolgozott ennyit :D

Én végig az ellen "kardoskodtam" hogy ide ne hozzuk Sanchezt, sokkal inkább Rossit, amiket láttam a gyerekből nagyon elbizonytalanítottak, de szerencsére ezeket levetkőzte, s én speciel nagyon örülök, hogy itt van, mert a játékhoz sokat hozzá tesz, az a berögzült sztereotípia hogy csatár, de hol vannak a gólok, szerintem butaság vele kapcsolatban felróni, mert neki és Pedronak sem a góllövés a feladata, az csak bónusz.

S hangsúlyozom még egyszer, igen valóban bosszantó amit Pedro és ő is sokszor kihagy, de az a legkisebb gond velük kapcsolatban, az higgadtság, lelkiállapot kérdése, játékrendszer elsajátítása, intuíció, rengeteg munka a mezőnyben sokkal bonyolultabb és nehezebb feladat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.01.19. 11:27:52

Bob_Marley írta:Sanchezről annyit, hogy valóban egy csatár értékmérője a gól, de ebben a játékrendszerben konkrétan totálisan nem érdekel ha Sanchez nem lő gólt, mert a csapatjáték a legfontosabb, s elől meg Messi belövi.Igen, bosszantó, hogy kihagyja az ordító helyzeteket ahogy Pedro is, de engem speciel meg az érdekel, hogy mezőnyben meg szerez 10 labdát.Én is úgy vélem mentális gondok vannak nála, ziccer belövés ezt hűen tükrözi, ott ha van önbizalmad, még a szerencse is a te pártodat fogja, de jelenleg a csávó a gólvonalon megbotlana egy vakondtúrásban....De igenis nem elhanyagolható a mezőnymunkája, főleg egy ilyen játékrendszerben, s főleg azon a poszton ami nálunk a legkritikusabb.Anno pl idevesszük Zlatan, melyiik lőtt több gólt, Sanchez vagy ő, s melyik volt hasznosabb így útólag visszagondolva???Hát nem tudom, ha aközött kell választanom, hogy Sanchez felszántja a pályát, s hangsúlyozom még egyszer a leginkább sebezhető pontunkon játszik, de nem lő egy gólt sem, vagy tátja a száját, s nem szerez 1 rohadt labdát sem, ellenben lő 20 a négyzeten gólt, hát előbbit választom.
Tényleg rendkívül fontos a mezőnymunkája és hasznos is a csapat számára, ezt kár lenne elvitatni. De ugyanolyan hasznos lenne emellett az is, ha gólokkal is segítené a csapatot. Nem azt mondom, hogy kettesével szállítsa a gólokat, de a játékrendszertől függetlenül, az ő feladatai között akkor is ott van a gólszerzés is. Ebben pedig nem jeleskedik sajnos. Illene megtalálni az aranyközéputat és illene berúgni a hatalmas ziccereit is.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.01.18. 19:32:33

Bob_Marley írta:?Hát nem tudom, ha aközött kell választanom, hogy Sanchez felszántja a pályát, s hangsúlyozom még egyszer a leginkább sebezhető pontunkon játszik, de nem lő egy gólt sem, vagy tátja a száját, s nem szerez 1 rohadt labdát sem, ellenben lő 20 a négyzeten gólt, hát előbbit választom.
márpedig a focit gólra játsszák :D

és ha csak a tényeket nézzük, jött 26 millio euroért, itt van másfél éve és lényegében nem volt zsinórba 3 jó meccse. a 16-oson belül dobálja magát, elnyomják, a labdák méterekre pattannak tőle. EZEK TÉNYEK, ezt nem lehet körbemagyarázni. az h a védekezésből kiveszi a részét az örömteljese, de azt jeffren is megoldotta.

én egyébként pedroval sem vagyok kibékülve, de azért csak a mi kutyánk kölyke, vele elnézőbb az ember
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csaby23
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2009.06.16. 15:20:36
Tartózkodási hely: Schalchen, Oberösterreich, Ausztria

2013.01.18. 18:57:48

Bob_Marley írta:Sanchezről annyit, hogy valóban egy csatár értékmérője a gól, de ebben a játékrendszerben konkrétan totálisan nem érdekel ha Sanchez nem lő gólt, mert a csapatjáték a legfontosabb, s elől meg Messi belövi.Igen, bosszantó, hogy kihagyja az ordító helyzeteket ahogy Pedro is, de engem speciel meg az érdekel, hogy mezőnyben meg szerez 10 labdát.Én is úgy vélem mentális gondok vannak nála, ziccer belövés ezt hűen tükrözi, ott ha van önbizalmad, még a szerencse is a te pártodat fogja, de jelenleg a csávó a gólvonalon megbotlana egy vakondtúrásban....De igenis nem elhanyagolható a mezőnymunkája, főleg egy ilyen játékrendszerben, s főleg azon a poszton ami nálunk a legkritikusabb.Anno pl idevesszük Zlatan, melyiik lőtt több gólt, Sanchez vagy ő, s melyik volt hasznosabb így útólag visszagondolva???Hát nem tudom, ha aközött kell választanom, hogy Sanchez felszántja a pályát, s hangsúlyozom még egyszer a leginkább sebezhető pontunkon játszik, de nem lő egy gólt sem, vagy tátja a száját, s nem szerez 1 rohadt labdát sem, ellenben lő 20 a négyzeten gólt, hát előbbit választom.
+1 Úgy ahogy leírtad teljesen adom a véleményed.Nem mondom hogy nincs baj,mert tényleg bántó kicsit ha kimarad egy ordító ziccer,de hogy visszaadja mezőnymunkában az kétségtelen..Megnéznék egy statot mennyit fut átlagban egy meccsen,ebből mennyit labda nélkül.Persze ez sokak számára abszolút elhanyagolható dolog,de egy focihoz kicsit is értő illető már látja hogy ez bizony nagyon fontos tényező.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.01.18. 01:29:38

Sanchezről annyit, hogy valóban egy csatár értékmérője a gól, de ebben a játékrendszerben konkrétan totálisan nem érdekel ha Sanchez nem lő gólt, mert a csapatjáték a legfontosabb, s elől meg Messi belövi.Igen, bosszantó, hogy kihagyja az ordító helyzeteket ahogy Pedro is, de engem speciel meg az érdekel, hogy mezőnyben meg szerez 10 labdát.Én is úgy vélem mentális gondok vannak nála, ziccer belövés ezt hűen tükrözi, ott ha van önbizalmad, még a szerencse is a te pártodat fogja, de jelenleg a csávó a gólvonalon megbotlana egy vakondtúrásban....De igenis nem elhanyagolható a mezőnymunkája, főleg egy ilyen játékrendszerben, s főleg azon a poszton ami nálunk a legkritikusabb.Anno pl idevesszük Zlatan, melyiik lőtt több gólt, Sanchez vagy ő, s melyik volt hasznosabb így útólag visszagondolva???Hát nem tudom, ha aközött kell választanom, hogy Sanchez felszántja a pályát, s hangsúlyozom még egyszer a leginkább sebezhető pontunkon játszik, de nem lő egy gólt sem, vagy tátja a száját, s nem szerez 1 rohadt labdát sem, ellenben lő 20 a négyzeten gólt, hát előbbit választom.
Kép
Kép
Kép
Lezárt