Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.12.18. 18:56:32

én alapból nem várnám el tőle a góllövést, jelenleg nincs is nagyon szükségünk a góljaira (így is van elég), inkább azért örülnék ha rúgna párat, mert az a játékán is javítana. attól jönne meg jobban az önbizalma, nem a jó lefordulásoktól, meg passzoktól. tényleg kis félénk, szótlan gyereknek tűnik, aki rágörcsöl az "egy támadót a góljai minősítenek" szintű kritikákra, mégha amúgy ügyesen is játszott. oké, gondolom tito elmondja neki is, hogy mit vár tőle, és a gólszerzés csak hab a tortán, de biztos vagyok benne, hogy ilyen szintű játékosokat is befolyásolnak ezek a dolgok.

amúgy az utóbbi három meccsen mutatott megmozdulásaival valószínűleg be is játszotta magát a kezdőbe, szerencséje, hogy cesc lesérült, meg hogy most ennyi is elég a kezdőtagsághoz ott elől. pedro a jó idénykezdet után teljesen eltűnt, villa ugyanolyan rossz, mint pedro csak ő még azt a melót se tudja elvégezni mellé. tello meg inkább egy taktikai variáció, mintsem egy biztos kezdőjátékos.

kicsit off, de jelenlegi forma alapján nálam most így néz ki a csapat
valdes - adriano, piqué, puyol, alba - busquets, xavi, thiago - alexis, messi, iniesta
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2012.12.18. 17:36:15

mess2009 írta:én is azokkal értek egyet -mert ez tény - akik szerint Sanchez soha nem volt igazi "gólvágó", tehát éppen itt ilyesmit várni tőle : nem reális.
- ehhh, akkor mit kell elvárni egy szélső támadó/ csatártól, ha pont nem a gólvágást!!? :roll: :lol:
Értem én, hogy az Udinese-ben mutatott 95/20-as mutatója nem Messi szintű volt, de azért illene valamit mutatni is, mert a focit gólra játsszák ill. a csatárt abban mérik!
Egy csatárt a góljai igazolják, neki is csak a gólokra lenne már szüksége és megjönne az önbizalma. Vállalni merné a befejezéseket is nem csak a harcot és az asszisztot! Sokszor inkább azt látom, hogy már túlságosan is görcsösen akar, belebonyolódik a cselekbe, túljátsza.... nem látom a könnyedséget, a játék élvezetét, mint pl. Messi arcán.
Tello egy szélső, vonal melletti futógép - egyenlőre ennyi -, De! zokszó nélkül él a gólvágás lehetőségével, ha esélye van rá! és ez nekem tecccik, mert nem bonyolítja a végét, kapura tör és lő! Na ez hiányzik nekem Alex-ből!

- Villa a szélen csak vergődik..... középcsatár volt világ életében és rá épült pl. a Valencia támadójátéka is. Jelen pillanat a szélen bóklászik és próbálja kiszolgálni a középen érkezőket, ahogy eddig vele tették. ( tudom nem Villa topic, OFF)
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.12.18. 08:37:19

én is azokkal értek egyet -mert ez tény - akik szerint Sanchez soha nem volt igazi "gólvágó", tehát éppen itt ilyesmit várni tőle : nem reális. alkalmam volt megnézni tegnap az utolsó meccsünket, így nyugodtan különösen meg lehet figyelni néhány játékos teljesítményét. ami őt illeti : ha más módon is de Pedrohoz hasonlíthatóan sokat gürizik(több kevesebb sikerrel) ami jó benne: felvállalja az egy az egyben harcot, sokkal gyakrabban mint Pedro, dolgoztatja és elvonja a rá eső védőket, hajt, hogy helyzetbe hozhasson másokat, vannak jó passzai. ami nem jó benne: szemmel láthatóan nem tör a góllövésre! hiányzik belőle az utolsó 3-5 méter "gyilkos ösztöne"! tegnap is voltjól láthatóan pl. amikor kicsit kibillentették az ötösön!? ott neki kellett volna poziciót fogni !!(lásd a Madrid meccsén Coentraot) vagy : be tör az alapvonal mellett - tuljut a védőin, de nem a kapu felé dönget tovább, vagy lő, hanem menekül a labdától egy megjátszhatatlan alibi passzal...!
még csak annyit, hogy Villa esete nagyon, nagyon más!!! Villa úgy nem csinál semmit, hogy elvárja a kiszolgálást azután el baltázza!(többnyire) ég és föld! ahogy mondják. Villát valóban gólvágónak vették neki ez volt a korábbi teljesítménye(még nálunk is eleinte!!) de mára valami nagyon elromlott benne: gyámoltalan, a cselei szegényesek, alig vállal közelharcot, és szerintem lassu is. ami a sorsát illeti nem lehet tudi mi lesz, Tito nyomja a kötelező dícsérő paneleket, de a kispadra ülteti, amúgy jogosan, hogy ez mit jelent valójában azt csak ők tudják.
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.12.18. 08:12:01

Sziasztok!

Pedrotol biztosan többet csinált,de nekem az volt még az ellenszenves,hogy sokat volt a földön,és szerintem sok támadás elakadt rajta.Én a tavalyi Alexishez hasonlítom,akitől szerintem elmarad,többet várok tőle.
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.12.18. 00:06:24

Neki a fő feladata a gólvágás....
nem gondolnám, hogy ez így van, már olaszországban sem a sok gólja miatt volt híres, ő nem az a gólvágó típus.
na persze azért egy 15-20-at elrakhatna egy egész szezonban.

egyébiránt szerintem pedro és villa formáját elnézve (na persze ez nem dícséret) talán ő a leghasznosabb.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2012.12.17. 16:56:47

- kezdem avval, hogy nincs bajom a csilinyosszal, nem személyével van bajom, mert az példa értékű, ha kell felszántja a pályát és meghal, DE! ez egy közel 40 millás csatártól kevés ebbe a csapatban!
Neki a fő feladata a gólvágás.... ami éppenséggel nem megy! Anno Messi tehermentesítésére és a szél játék erősítésé hozták, nagy reményekkel.
Pedro, Tello más tészta, ne keverjük ide őket....

Fiatal, gyors, a tehetsége és akarata elvitathatatlan.... az idő majd eldönti mi lesz vele.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.12.17. 14:11:31

albicelesteX írta:Nem tudom Te melyik meccset nézted,de szerintem tegnap is nagyon nagyon gyengusz volt...Eladott,elpasszolt labdák,könnyen szerelték...Már látom a jövő nyár lehetséges távozói között...pedig nagyon sajnálnám,mert egyik kedvencem. :?
Sztem Te néztél rossz meccset, mert sztem nem vesztett sok labdát, rendre megvert egy-két embert, de nagyon sok faltot nem fújtak be neki. (Bár úgy veszem észre, mintha az utóbbi időben nem azért cselezne, hogy tisztára játssza magát, hanem azért, hogy felrúgják). Legalább kétszer annyit volt játékban, mint Pedro, és alapvetően sztem jól oldotta meg a feladatát. Emellett pedig a szokásos tempót is hozta, párszor felhördült a stadion, mert majdnem elvette Courtois-tól a labdát. A gólpasszról már nem beszélve.
Andreas31
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.11.30. 00:51:53

2012.12.17. 14:03:51

Én valószínűleg azt a meccset néztem amit Te, de elfogadom, hogy máshogy látod a dolgokat.
Viszont ha Te is láttad a tegnapi meccset akkor láthattad, hogy Messi első gólja úgy született, hogy Alexis jól fordult le és hagyta ott az Atletico játékosát mielőtt lepasszolta Messinek a labdát.
Persze a jó megoldásai mellett voltak rosszak is, mint sok más Barca játékosnak a meccsen, csakúgy mint Messinek is akinek labdavesztéséből született az Atletico gól.

Tito Vilanovát az eredmények igazolják. Biztos hogy van alapja, amiért kitart a sokat kritizált Victor Valdes, vagy éppen a Villa helyett kezdő Alexis Sanchez mellett.

Ha tényleg az egyik kedvenced, akkor ajánlom figyelmedbe az alábbi cikkeket. Tito hosszú ideig számol Alexis játékával.

http://olasz-foci.hu/atigazolasi-hirek/ ... juventusba.

Utolsó mondat a lényeg:
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=14461

Ezúton kívánok Kellemes Ünnepeket Neked és minden kedves Barca drukkernek!
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.12.17. 10:20:23

Nem tudom Te melyik meccset nézted,de szerintem tegnap is nagyon nagyon gyengusz volt...Eladott,elpasszolt labdák,könnyen szerelték...Már látom a jövő nyár lehetséges távozói között...pedig nagyon sajnálnám,mert egyik kedvencem. :?
Kép
Andreas31
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2011.11.30. 00:51:53

2012.12.17. 09:59:02

Örülök, hogy Alexis Sanchez jól teljesített. Úgy gondolom, hogy ő is hozzájárult a csapat lendületes játékához. A Cordoba ellen is volt egy gólpassza Messinek, mint ahogy az Atletico ellen, de ezúttal nagyon együtt volt a csapattal és a cselei is nagyrészt bejöttek. Egy ilyen alázatos, lelkes, technikás és nagy munkabírású játékos megérdemli hogy bízzanak benne.
Kicsi Ini
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.09.11. 11:26:06

2012.12.17. 09:54:34

Két szóval lehetne jellemezni: Nagyon Gyenge!!!! egy csele nem jön be, botladozik. Villanak kéne kezdeni nem pedig neki. Más fórumban olvastam hogy azért nem megy nekik(villa alexis pedro) mert annyi frusztráltak hogy messi milyen könnyen rug gólt ők meg képtelenek rá...... szerintem van benne vmi lehet egy jó psziho doki segítene
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.12.11. 18:55:04

nagyiibarca írta:
Léfe írta:Villával párban mehetnek amerre látnak.
Komolyan gondoltad amit írtál??....Ha ők ketten belelendülnek akkor Európa egyik legjobb csatárpárosa lehetnének csak ők ketten hát akkor még ott van Messi és Pedro.
A feltételes móddal van itt a baj.
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.12.11. 18:27:04

Lionel85 írta:Tök mindegy, hogy Villa vagy Alexis áll be Cesc helyett, minőségileg JELENLEG egyik sem tud hasznára lenni a csapat támadójátékának. Egyik játékos sincs formában, mindketten keresik a kiutat a gödörből.

Alexisnek könnyebb a dolga valamivel, mert fiatalabb, több ideje van a bizonyításra, Villa már nem mondhatja el ugyanezt. Az ő képességeivel viszont jobban tisztábban vagyunk, mint Alexisnek, de azt nem képes állandósítani a Barçában.

Szégyenszemre (vagy nem) én mindkét játékos helyett Tellónak adnék több lehetőséget és hagynám fejlődni.
Sajnos valóban tök mindegy melyikük kezd annyira kilátástalan az egész történet. Minden egyes góljuk után az van, hogy jaaaj most talán jót tesz az önbizalmuknak. Aztán várunk és 3 hét után ugyan ez a történet.
Villa több gólt lő, Alexis jobb a mezőnybe, Tito meg úgy lehet vele, hogy na most melyik kezébe harapjon mert ugyan ott vagyunk tök mindegy ki játszik.
Én sem tudok dönteni. Most játsszon Villa aki néha legalább betalál, de lehet nyáron leváltja egy brazil kölök vagy játsszon a fiatalabb Alexis akinek szüksége van játéklehetőségre (csak már szenvedés néznem), különben már most nyáron el lehet adni őt is.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.12.10. 19:27:15

Tök mindegy, hogy Villa vagy Alexis áll be Cesc helyett, minőségileg JELENLEG egyik sem tud hasznára lenni a csapat támadójátékának. Egyik játékos sincs formában, mindketten keresik a kiutat a gödörből.

Alexisnek könnyebb a dolga valamivel, mert fiatalabb, több ideje van a bizonyításra, Villa már nem mondhatja el ugyanezt. Az ő képességeivel viszont jobban tisztábban vagyunk, mint Alexisnek, de azt nem képes állandósítani a Barçában.

Szégyenszemre (vagy nem) én mindkét játékos helyett Tellónak adnék több lehetőséget és hagynám fejlődni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
dekor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2006.12.02. 17:21:14

2012.12.10. 18:31:53

Alexis és Pedro is baromi gyenge mostanság. Szánalmasnak találom hogy nem Villat dobta be Tito Cesc helyett, hanem Sanchezt. Felőlem mehet télen, legalább több lehetősége marad Villának. Pedro is összekaphatná magát mert ilyen játékkal egy másik csapatban válogatott sem lehetne, érdekes hogy ott mégis lövi a gólokat.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.12.10. 18:15:29

Léfe írta:Villával párban mehetnek amerre látnak.
Végülis tegnap a leghasznosabb támadónk volt Alexis Messi mellett. Villa meg még úgyis a második legeredményesebb csatár, hogy perceket játszik kis túlzással. :wink: De gondolom akkor Pedro tegnapi produkciójával maradéktalanul meg vagy elégedve. Ő instant kezdő nálad. :lol:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.12.10. 18:08:34

Léfe írta:Villával párban mehetnek amerre látnak.
Komolyan gondoltad amit írtál??....Ha ők ketten belelendülnek akkor Európa
egyik legjobb csatárpárosa lehetnének csak ők ketten hát akkor még ott van
Messi és Pedro.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.12.10. 18:02:38

Villával párban mehetnek amerre látnak.
Oké Tito bízunk benned!

:^o
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.12.10. 17:01:52

Villával párban mehetnek amerre látnak.
Fecó
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.10. 16:42:49

Persze hogy idegörlő ha sokadikat kapod. Dinho is megunta anno. De Messi például keveset hisztizik ilyenért viszonylag.

Csak azokat nehezményezem, amikor kamuesést probdukált a tizenhatoson belül, és már a levegőben nézte a bírót :D
Kép
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2012.12.10. 14:04:21

Barcaman14 írta:A képességeit, a munkáját, az alázatát elismerem. és rendkívül szimpatikus játékos számomra(ha nem dobálja magát), de amit eddig nálunk nyújt az mégis rém gyenge.
Nekem a legnagyobb baj vele kapcsolatban, hogy nem tudom az Udineseben hogy játszhatott, de ha leigazoltunk, gondolom ettől sokkal jobban. Eddig nekem nem tűnik jó igazolásnak, pedig ha nem volt sérült, a lehetőséget megkapta. ( én tegnap Villa-t állítottam volna be)
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.12.10. 13:24:26

MQuC írta:Nagyon nagy csalódás nekem Alexis. Nem is a játékával van a legnagyobb bajom, mert hajt és akar. De az, hogy egyfolytában a bírót nézi... Még jó, hogy nem tud a futballra koncentrálni. Nincs , aki elbeszélgessen vele? Nem Busira gondolok :D
Nekem is nagy csalódás összességében, de azért tegnap nem csodálom, hogy rendre nézte a bírót meg reklamált. Amikor Chica felrúgta, a közelben sem volt a labda (ez csak nálam piros?! Terry is tavaly ilyenért lett kilökve ellenünk), a másik esetnél (ha jól emlékszem Dorado faultolta) pedig egymás után kapott négy rúgást, az egyiket abból úgy, hogy már a földön feküdt...

Egyébként jóval többet várnék tőle. Bár Messi góljánál sokat segített az elmozgásával, és Pedronak is adott egy ziccer labdát, azért jóval többet várnék tőle az ellenfél kapuja előtt. A mezőnymunkája és a hajtása tényleg becsületre méltó, csak szerintem ez tavasszal kevés lesz (és ezt Pedrora is értem.), gólok is kellenének.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.10. 10:16:49

Nagyon nagy csalódás nekem Alexis. Nem is a játékával van a legnagyobb bajom, mert hajt és akar. De az, hogy egyfolytában a bírót nézi... Még jó, hogy nem tud a futballra koncentrálni. Nincs , aki elbeszélgessen vele? Nem Busira gondolok :D
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.12.10. 09:57:03

A képességeit, a munkáját, az alázatát elismerem. és rendkívül szimpatikus játékos számomra(ha nem dobálja magát), de amit eddig nálunk nyújt az mégis rém gyenge. Voltak jó meccsei, de összességében nézve kevés. Előbb utóbb át fog szakadni a gát, reméljük minél hamarabb, de ki tudja meddig kell még várni, és ki tudja, hogy kivárják-e Titoék?!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.12.10. 01:30:45

shutterisland írta:ma is halvány volt, de azért elég sokszor csak szabálytalanul tudták megállítani.
az első gólnál tanárian vitte el az embert, míg pedronak hatalmas ziccerlabdát adott, a sors fintora, hogy pedrito barátunk sincs jobb formában, mint sanchez. :D

ennél több kell, a képességei alapján tud is többet, de egyszerűen NEM MER. :\
konkrétan ugyanazt a két dolgot akartam leírni, mint te. hogy ez kevés tőle, de még ilyen formában is két gólt érő momentumot csinált. az elsőből gól is lett, ahogy elvitte az embert messi elől, ő meg arra az üres területre futott be, meg a pedro passz. a küzdésével szerencsére még mindig nincs gond, hiszem hogy ez egyszer beérik.
Lezárt