David Villa

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.10.24. 18:00:24

Szerintem tudják ezt Barcelonában is, és úgy kalkulálnak, hogy többet Messi játéka középen többet ér, mint Villáé. Nem hiszem, hogy ezen maradandóan változtatnának, hiszen a '08-09-es BL döntőben már Eto'o is szélen volt, és szélen volt később Henry is. Egy olyan megoldást tudok elképzelni, hogy mind Villa, mind Alexis kötetlenebbül elkalandozhat a posztjáról - így gyakrabban feltűnnek majd középen. Ennek viszont a széleken való védekezés ihatja meg a levét. Ráadásul a Barca játéka jelentős mértékben arra épül, hogy körbejáratják a labdát, míg a tolodó védelemben ki nem alakul egy rés. A labdajáratáshoz azonban szükség van állandóan megjátszható szélsőkre.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.10.24. 16:54:39

TT írta:és mert a kicsi Messi nem védekezik, lőn nem is kell formálni a támadószekciót. teljesen mindegy lenne, hogy középen lötyög visszafelé ha elveszti a labdát, vagy oldalt. tudná adni a zsugát szélen is.

eszemben sincs vitatni az érdemeit, tudjuk hogy jó pár éve muzsikál kellemesen középen, de így nyer(t)ünk EGY embert. nem Villa formájáról beszélek, mert nincs formája mióta Barcás, mivel nem a helyén játszik. az újdonsült posztján csak a lendület vitte eleinte, nem ott megy neki a játék, aki ezt nem látja az vak. ezzel a módosítással lenne -valószínűleg; azért kell kipróbálni és egy ötletet nem rögtön elvetni- KÉT ütőképes ember elől.

egy újabb variációs lehetőség az ellenfelek megzavarására. nemcsak meccs végén várni a varázslatot, mikor már baj van. az meg már most borítékolható, hogy nem szerzi vissza a kezdőtagságát, ha szélen játszik. kezdett a Depor ellen, és újra láthattuk azt a srácot, akit 1 éve mindenki a kispadra akart lökni, semmit nem tesz a támadójátékhoz és Tello sokkal jobb nála címszavakkal.

ahhoz lehet idén a kulcs, hogy kinyissuk vele a buszok ajtaját, amik szépen leparkolnak a kapuk elé.
Mindehhez, amit az utóbbi két hozzászólásodban írtál, látni is kell a focit, nemcsak nézni.

Szerintem nagyszerű meglátások, hasonló dolgot írtam a BL topikban Villa-ról és Alexis-ről. Azt, h 80 millió eurót pazarolunk el a széleken, mert egyértelmű számomra, h a két játékos leghasznosabban center pozícióban tud focizni. Érzik a kiugratásokat, bemozdulásokat, erősek fizikailag, rúgtak is pár gólt életükben, rengeteg zavart keltenének a 16-osnál. Annyiban térnék kissé el, h attól, h ők centert játszanak, még nyugodtan lehet Messi középen, legfeljebb kicsit többet védekezik, bár cseppet sem ezen múlik a védekezésünk. Hanem azon, h nem védők játszanak védőt és össze sincsenek szokva.

Bármiben merek fogadni, h eredményesebbek lennénk centerrel, legyen az Villa vagy Alexis. Ettől függetlenül nem látok rá esélyt, gyanúm szerint jövőre Villa el lesz passzolva.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.10.24. 16:28:26

és mert a kicsi Messi nem védekezik, lőn nem is kell formálni a támadószekciót. teljesen mindegy lenne, hogy középen lötyög visszafelé ha elveszti a labdát, vagy oldalt. tudná adni a zsugát szélen is.

eszemben sincs vitatni az érdemeit, tudjuk hogy jó pár éve muzsikál kellemesen középen, de így nyer(t)ünk EGY embert. nem Villa formájáról beszélek, mert nincs formája mióta Barcás, mivel nem a helyén játszik. az újdonsült posztján csak a lendület vitte eleinte, nem ott megy neki a játék, aki ezt nem látja az vak. ezzel a módosítással lenne -valószínűleg; azért kell kipróbálni és egy ötletet nem rögtön elvetni- KÉT ütőképes ember elől.

egy újabb variációs lehetőség az ellenfelek megzavarására. nemcsak meccs végén várni a varázslatot, mikor már baj van. az meg már most borítékolható, hogy nem szerzi vissza a kezdőtagságát, ha szélen játszik. kezdett a Depor ellen, és újra láthattuk azt a srácot, akit 1 éve mindenki a kispadra akart lökni, semmit nem tesz a támadójátékhoz és Tello sokkal jobb nála címszavakkal.

ahhoz lehet idén a kulcs, hogy kinyissuk vele a buszok ajtaját, amik szépen leparkolnak a kapuk elé.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.10.23. 23:33:32

sőt, mascheranot meg rakjuk vissza középpályára, nem? messi jó ahol van, se nem tudna védekezni annyit, mint a többiek a szélen és amúgy is mindig középre kerülne, ő csinálja a bugit, akkor meg a szél üres lenne. középen tud irányítani, tud gólt lőni, tud mindent. egy jó pár éve nem tudnak mit csinálni messi középső szerepkőrével, de vegyük ki mert villának nem megy?

ez az év villa lehetősége lesz, hogy visszaszerezze a helyét a kezdőben. ha nem kapja össze magát, akkor szinte tuti, hogy le lesz cserélve a nyáron, de addig még simán van ideje. én örülnék neki, ha úgy játszana kezdőként is, mint csereként, de egyelőre ennyire jó csak sajnos.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.10.23. 23:14:52

még mindig tartom, hogy sokkal ésszerűbb lenne, ha Villa középen játszana, Messi meg tolódna szélre.

ilyen impotens Alexis, Pedro (ő talán kezd javulni) duó mellett igazán meg lehetne húzni, de nem csak 4 meccs alatt egyszer és akkor is csak 20 percre.
nem mindegy, hogy 70 gólt vág Leo és még négyet mellé valamelyik "jú de jól játszott ma is" szélső, vagy kilencesként rúg évi 40et Villa, mellé pedig Messi tüsténkedik. bár őt meg sem említem, mert nemcsak középen csillogna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.10.23. 23:07:19

TiTiHenry írta:Beállt kapufa,helyzet,sok mozgás,ma Pedro helyett szerintem sokkal hasznosabb lett volna.Az már csak plusz hogy nem tudom miért nem kezd soha,attól tartok már nem sokáig lesz velünk de ne legyen igazam.
Nagyon szeretem a játékát és inkább rá szavaznék a kezdőben mint Pedrora vagy akár Alexisre.
7végén kezdett, semmit nem mutatott. tito ugy érzi h csereként többet tud hozzátenni a jatekhoz..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.10.23. 23:06:47

TiTiHenry írta:Az már csak plusz hogy nem tudom miért nem kezd soha,attól tartok már nem sokáig lesz velünk de ne legyen igazam.
Kezdett a Depor ellen is, kezdett a Granada ellen is. Nem játszott akkor ő jobban, mint most Alexis vagy Pedro. (Igazából nem tudom hogy játszottak, nem láttam sokat a meccsből)
Az viszont tény, hogy csereként jól megy neki.. Ez nem véletlen, hisz Tito úgy cseréli be - legtöbbször hátrányba - hogy Messi elé megy be, kilencesnek. :)
Kép
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2012.10.23. 23:04:09

TiTiHenry írta:Beállt kapufa,helyzet,sok mozgás,ma Pedro helyett szerintem sokkal hasznosabb lett volna.Az már csak plusz hogy nem tudom miért nem kezd soha,attól tartok már nem sokáig lesz velünk de ne legyen igazam.
Nagyon szeretem a játékát és inkább rá szavaznék a kezdőben mint Pedrora vagy akár Alexisre.
szerintem nem lett volna hasznosabb a szélsőinknél. középre jött be, azért tűnt jónak, bár tagadhatatlan, jól is szállt be a meccsbe.

rajta látszik, hogy igazi vérbeli csatár vér is csorog benne, a darálóban rögtön lefoglalta két ember figyelmét. bejövetele után már volt is egy tisztább lövéslehetősége Ininek + könnyebben ment a zsuga utána. hamarabb kellett volna bedobni!
TiTiHenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2010.05.16. 20:02:16
Tartózkodási hely: Budapest

2012.10.23. 22:57:47

Beállt kapufa,helyzet,sok mozgás,ma Pedro helyett szerintem sokkal hasznosabb lett volna.Az már csak plusz hogy nem tudom miért nem kezd soha,attól tartok már nem sokáig lesz velünk de ne legyen igazam.
Nagyon szeretem a játékát és inkább rá szavaznék a kezdőben mint Pedrora vagy akár Alexisre.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.10.07. 11:52:16

Messidona10 írta:Én is ezen gondolkodtam, de az én meglátásom az, hogy nem fér be. Kinek a helyén? Alexist szerintem nem lenne bölcs dolog kihagyni, mert meccsek óta nagyon hasznosan játszik, de a bal oldalon. Villa meg kizárásos alapon oda kerülne, mert középre Leo helyére tuti nem. Én is nagyon örülnék, ha végre visszatérne a kezdőcsapatba, de ugyanakkor a chileit meg nem hagynám ki, mert egyre jobb. Nehéz döntés lehet, mindkettő érthető lenne, ugyanakkor mindkettőnek van hátránya. Meglátjuk.
Nagyiibarca jó taktikát eszelt ki, ami már nekem is eszembe jutott. Az elmúlt meccseken is sokszor jött vissza Messi, amolyan fals 9-es feladatkörben játszott. Elől Villa lenne kicsit balra tolva, jobbra tőle Pedro vagy Alexis, mögöttük Messi irányítana. Alexis egyébként még mindig feljövőben van, tehát nem jobb, mint Villa, csak egyelőre több játékpercet kapott. Mondjuk a Benfica elleni gólja lehet, hogy szárnyakat adott neki, ez majd esetleg ma kiderülhet, mire jó.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.10.07. 11:45:34

Lionel85 írta:Van egy olyan érzésem, hogy ma neki kellene kezdenie. Ideje már formába lendülnie, szerintem egy nagy meccsen tudna nagyot alakítania.
Én is ezen gondolkodtam, de az én meglátásom az, hogy nem fér be. Kinek a helyén? Alexist szerintem nem lenne bölcs dolog kihagyni, mert meccsek óta nagyon hasznosan játszik, de a bal oldalon. Villa meg kizárásos alapon oda kerülne, mert középre Leo helyére tuti nem. Én is nagyon örülnék, ha végre visszatérne a kezdőcsapatba, de ugyanakkor a chileit meg nem hagynám ki, mert egyre jobb. Nehéz döntés lehet, mindkettő érthető lenne, ugyanakkor mindkettőnek van hátránya. Meglátjuk.
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.10.07. 11:43:22

Lionel85 írta:Van egy olyan érzésem, hogy ma neki kellene kezdenie. Ideje már formába lendülnie, szerintem egy nagy meccsen tudna nagyot alakítania.
Teljes mértékben egyetértek Villa lenne a középcsatár Leo pedig egy picit
visszábbhúzódva kergetné őületbe a védelmet. :D
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.10.07. 11:38:58

Van egy olyan érzésem, hogy ma neki kellene kezdenie. Ideje már formába lendülnie, szerintem egy nagy meccsen tudna nagyot alakítania.
Kép
Kép
Kép
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.10.06. 20:50:52

Messidona10 írta:
nagyiibarca írta:David Villa iránt érdeklődik a Liverpool.A vörösök télen vinnék őt,a piaci értéke
28 millió euró.Hát nekem (lehet picit elfogult vagyok Villával mert egyik kedven
cem) ez picit kacsának tünik mivel eladhattuk vona őt akár már tavaly nyáron
is sőt még télen is.A Psg állítólag 35 misit adott volna érte tehát visszakaptuk
volna az árát. :D Akkor miért mennyen el?
Talán Neymar érkezése miatt valakit el kell adnunk és ő lehetne az.Hisz ha jönne a brazil akkor(messi,pedro,sanchez,tello,cuenca,deolofeu,neymar) létsz
ám fellet lennének a csatárok.
Na azért Deulofeu szerintem még éppen olyan messze van a nagycsapattól, hogy miatta aztán nem kell Villát feleslegesnek érezni. Végre felépült, bízom benne, hogy megkapja a játéklehetőséget, végre kezdőként is, és hasznos tagja lesz a csapatnak még 1-2 évig. Szerintem simán benne van annyi, de 10 percek alatt nem fogja tudni ezt bebizonyítani.
Nem úgy értettem hogy ebbe a csapatba Villa felesleges lenne sőt szerinte
m a 2. legjobb csatárunk csakhát ő balszélen egyszerüen nem tud játszani
az nem az ő posztja.Énis sokat várok Villatól hisz idén van már 3 gólja
míg Pedronak,Tellonak,és Alexisnek van együtt 3 gólja.
Ezen is látszik hogy amikor beállt Leo egy picit visszalépett és David volt
a középcsatár.Remélem a Margit ellen is lesz Maravilla!!
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Avatar
fcbpete
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:33:58

2012.10.04. 16:45:51

Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.09.30. 11:19:53

Rivaldo11 írta:Azért a Larsson szerep még picit odébb van...Villa ha egészséges, és formában van, még mindig top 5 csatár. Még pár meccs, és teljesen utoléri magát.
Utolérte, csak Tito abszolút a széljátékra szavaz, oda meg ő kevés, és felesleges is ott pazarolni a tudását. Ő középen jó, ott meg Messi van. Larsson-szerepkör nekem is tetszene, ha középre állna be mindig, és olyankor Messi jön hátrébb. Nem azért játszott kezdőként gyengébben, mert csak csereként jó, hanem mert akkor inkább a bal oldalon játszott...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.30. 11:16:47

Azért a Larsson szerep még picit odébb van...Villa ha egészséges, és formában van, még mindig top 5 csatár. Még pár meccs, és teljesen utoléri magát.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.09.30. 11:03:49

Lehet én gondolom rosszul, de eddig csereként beállva, mindig gólt rúgott, amikor a Granada ellen kezdett, nem volt jó David. Ebből gondolnám azt, hogy a népszerű "Larsson" szerepkör, talán neki feküdne. Mondjuk inkább jövőre, ha jön a nyáron a brazil. Mindenesetre, nagyon jó, hogy betudunk küldeni egy ilyen David Villát a padról, nagy veszélyt jelent az idei szezonban, így tovább!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2012.09.30. 09:23:02

Ezek a gólok hiányoztak nagyon tavaly...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19639
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.30. 08:40:13

Azért a tegnapi gólja abszolút a klasszikus Villa féle gólok egyike volt, 16oson belül kis szerencsével előtte marad, majd a kapus szeme közé :D
Nagyon kellett ez a gól.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.09.30. 00:39:11

nagyiibarca írta:David Villa iránt érdeklődik a Liverpool.A vörösök télen vinnék őt,a piaci értéke
28 millió euró.Hát nekem (lehet picit elfogult vagyok Villával mert egyik kedven
cem) ez picit kacsának tünik mivel eladhattuk vona őt akár már tavaly nyáron
is sőt még télen is.A Psg állítólag 35 misit adott volna érte tehát visszakaptuk
volna az árát. :D Akkor miért mennyen el?
Talán Neymar érkezése miatt valakit el kell adnunk és ő lehetne az.Hisz ha jönne a brazil akkor(messi,pedro,sanchez,tello,cuenca,deolofeu,neymar) létsz
ám fellet lennének a csatárok.
Na azért Deulofeu szerintem még éppen olyan messze van a nagycsapattól, hogy miatta aztán nem kell Villát feleslegesnek érezni. Végre felépült, bízom benne, hogy megkapja a játéklehetőséget, végre kezdőként is, és hasznos tagja lesz a csapatnak még 1-2 évig. Szerintem simán benne van annyi, de 10 percek alatt nem fogja tudni ezt bebizonyítani.
Alexander Mahone
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.12.10. 18:48:57
Tartózkodási hely: Abu-Dhabi

2012.09.30. 00:07:25

Ahhoz képest, hogy állandóan csereként kell beállnia, úgy hogy alapember volt, és nyoma sincs már a sérülésének, rengeteget bizonyít. Most már simán helye van a kezdőben, főleg hogy Alexis egy nulla.
"Akár azt gondolod képes vagy képtelen vagy rá, igazad van."
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.09.26. 21:08:32

David Villa iránt érdeklődik a Liverpool.A vörösök télen vinnék őt,a piaci értéke
28 millió euró.Hát nekem (lehet picit elfogult vagyok Villával mert egyik kedven
cem) ez picit kacsának tünik mivel eladhattuk vona őt akár már tavaly nyáron
is sőt még télen is.A Psg állítólag 35 misit adott volna érte tehát visszakaptuk
volna az árát. :D Akkor miért mennyen el?
Talán Neymar érkezése miatt valakit el kell adnunk és ő lehetne az.Hisz ha jönne a brazil akkor(messi,pedro,sanchez,tello,cuenca,deolofeu,neymar) létsz
ám fellet lennének a csatárok.
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.10. 19:29:25

Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2012.09.01. 13:34:18

Alcantara írta:Látom a szövetségi kapitány már beválogatta két meccsre.

Minek? Nálunk sem játszik óvatosságból, akkor oda miért kell?
Én azt mondom mindenképpen jó hogy Villát beválogatták ilyen hosszú
sérülés után még az önbizalmának is jót tesz hogy bíznak benne.

Egyébként meg nembaj ha kap Del Busqétol egy jó 30 percet.
A válogatottba mindig is jól játszott Villa jobban formába fog lendülni.
De azért ráne sérüljön [-X
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Lezárt
cron