Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.27. 11:18:05

K900 írta:
daffy írta: egy kis tisztelet nem ártana feléjük,mert most nem kéne őket szidni,max holnap :)
Amikor valaki a kamerába mutogat (és feltehetően káromkodik is), majd egész meccsen gúnyos vigyorral úgymond lekezelően figyel az ellenfeleire,akkor szerintem az nem a tisztelet adása másoknak. :roll:
és ha valaki a kútba ugrik,akkor te is. értem
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.06.27. 11:13:48

daffy írta: egy kis tisztelet nem ártana feléjük,mert most nem kéne őket szidni,max holnap :)
Amikor valaki a kamerába mutogat (és feltehetően káromkodik is), majd egész meccsen "gúnyos" vigyorral úgymond lekezelően figyel az ellenfeleire,akkor szerintem az nem a tisztelet adása másoknak. :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára K900 2012.06.27. 11:18:32-kor.
Horthy Gabi:"Madridban akkor szokták a legtöbb kávét főzni, hogyha a barcelona ott jár."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.27. 11:11:40

Hasonló meccset várok mint a spanyol-francián, de talán 1 fokkal izgalmasabbat, az izgalmat pedig egyedül CR jelentheti a portugálok részéről szvsz ma. A középpályát teljes mértékben uralni fogják Xaviék, ahogy ezt már megszokhattuk, így szerintem a luzitánok csak abban bízhatnak, hogy CR esetleg Nani húz valami váratlant elől. De ha olyan szinten kontroll alatt tudják majd tartani a játékot mint a franciák ellen, az kedvét szegheti CR-éknek is. Azért remélem ők máshogy fogják lereagálni a dolgot mint Blanc csapata, és nem kell sétálgató játékosokat nézni egy EB elődöntőben.

Egyértelműen a spanyolok kezében van a kulcs. Ha azt játsszák amit tudnak akkor nem lesz esélye a portugáloknak, viszont az nem fog beleférni egy esetleges vezetés után, hogy ráülnek az eredményre és elgurigáznak a végéig. Ha van rá lehetőség remélem nem állnak le, mert ezzel a meccset is megölik és szerintem könnyedén ki is ejthetik magukat.

Tippem: rendes játékidő 1-1, hosszabbításban pedig a spanyolok felőrlik őket, és 2-1-el bent vannak a döntőben! :) Azt nehezen tudnám elviselni ha Portugália döntőt játszana! :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.27. 10:54:28

K900 írta:
mes írta: Ronaldotol szerintem pont, hogy nem a spanyol csapat kell tartson. Egy szeteso holland csapat, es egy szupersztar Cseh valogatott ellen "brillirozik", attol meg szerintem nem egy Casillas, Pique, Ramos, Alonso, Busquets -et fog szetszivatni
Pontosan!!!!A legidegesitőbb az egészben,hogy mindenki őt isteniti az M1-en.Miközben komoly ellenfélel szemben még nem bizonyított semmitsem(lásd pl.Németek),ráadásúl egy nulla védelemel játszó holland válogatottat nem volt nehéz legyőzni. 8) Majd ma mutassa meg hogy milyen nagyember a spanyolok ellen. :D Spanyol győzelmet várok + Pepe kiállítást és Ronci fetrengést. :D
már nem azért,de ahogy le voltak sajnálva a portugálok a torna előtt,pont hogy az ilyen hangnem indokolatlan. ronci az eb legjobb pontjaival rendelkező játékos,pepe pedig 1db szabálytalansággal menetelt be a legjobb 4be. egy kis tisztelet nem ártana feléjük,mert most nem kéne őket szidni,max holnap :)
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.06.27. 10:46:23

mes írta: Ronaldotol szerintem pont, hogy nem a spanyol csapat kell tartson. Egy szeteso holland csapat, es egy szupersztar Cseh valogatott ellen "brillirozik", attol meg szerintem nem egy Casillas, Pique, Ramos, Alonso, Busquets -et fog szetszivatni
Pontosan!!!!A legidegesitőbb az egészben,hogy mindenki őt isteniti az M1-en.Miközben komoly ellenfélel szemben még nem bizonyított semmitsem(lásd pl.Németek),ráadásúl egy nulla védelemel játszó holland válogatottat nem volt nehéz legyőzni. 8) Majd ma mutassa meg hogy milyen "nagyember" a spanyolok ellen is. :D Egyébként pedig én Spanyol győzelmet várok + Pepe kiállítást és Ronci fetrengést. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára K900 2012.06.27. 11:26:13-kor.
Horthy Gabi:"Madridban akkor szokták a legtöbb kávét főzni, hogyha a barcelona ott jár."
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.27. 10:44:46

"A marca.com várakozásai szerint a középpálya megerősítése lesz a célja Del Bosquenak, mivel Iniesta és Fabregas kezdhet a csatársorban Silva mellett.
Portugália - Spanyolország
Lehetséges kezdőcsapatok
Portugália: Patricio - Pereira, Pepe, Alves, Coentrao - Meireles, Veloso, Moutinho - Nani, Almeida, Ronaldo

Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Piqué, Ramos, Alba - Xavi, Busquets, Alonso - Silva, Fábregas, Iniesta

Nem rossz, megint a 2 vkp, de mivel Alonso meglövi a nem tőle várt góljait, annyira nem zavar...
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.06.27. 09:17:16

a hollandokon megdöbbentem "kicsit", most, h kezdenek kiteregetni dolgokat... sokkal többet vártam volna tőlük. sztem egyértelműen van marwijk sara az egész, ő irányítja a válogatást, a taktikát, mindent a csapattal kapcsolatban. nem hiszem el, h nem tudott a staff ezekről a balhékról, a szr kapcsolatokról, a nagyarcokról stb. az ilyen balhékat generáló gyerekeket be sem lett volna szabad hívni, ezt az eredményt a den haaggal is elérte volna a brigád... de ez legyen az ő problémájuk, meg azoké, akik ezek után a kapitányt a helyén hagyták.

és olaszország lesz az európa bajnok.
PUYOL-XAVI-INIESTA
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.06.26. 23:30:57

Kb... :mrgreen:

Lo-fi animated match reports - Spain v France, Euro 2012:
http://www.youtube.com/watch?v=rZeeg-u-vgI

Lo-fi animated match reports - England v Italy:
http://www.youtube.com/watch?v=nFLlgsad_eI

Hollandok mellett azért a franciáknál sincsen minden rendben, a nulla teljesítményük mellett hatalmas arcuk van, Nasri büntetése komoly lenne, de legalább 2x is meggondolnák, hogy hogyan viselkedjenek utána a válogatottban.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.26. 23:16:01

messideco írta:http://www.origo.hu/foci-eb-2012/201206 ... arsai.html
Semmi sem volt rendben a csapat körül ez tény: wagek hada kísérte a csapatot, és a médiai is állandóan őket csesztette... És még jön ez is.
Új csapatot kell építeni, nincs mese...
Ez egyébként egy ősi probléma (klubszinten is), hogy hogyan gyúrjunk össze nagyképű egyéniségekből csapatot. A Real Madrid majd egy évtizedig próbálkozott vele, mire Mourinho rájött, hogy saját jómunkásemberei sokkal hasznosabbak, mint 3 aranylabdás.
Ezek közül a holland játékosok közül mindenki a csapat legjobbja (vagy éppen azért gondolja felsőbbrendűnek magát, mert a Barcában játszik - ezen egyébként érdekes lenne elgondolkodnia Titonak, mert itt soha nem fértek meg az ilyen nagy arcok), és úgy megy el a válogatott edzőtáborba, hogy istennek hiszi magát és azt gondolja, hogy majd rá fog játszani az egész csapat. Az a baj, hogy a média és a klubsikerek annyira elkényeztetik ezeket az embereket, hogy minimális alázatot sem tudnak mutatni a nemzeti címer felé. És nem csak a hollandoknál jön elő ez, a franciáknál most már állandósultak a balhék.
Ellenben meg lehet nézni a spanyolokat, a barcásokról+Casillas tudjuk, hogy alázatosak, mellettük meg nincs más olyan képességű játékos, aki jogosan keverhetné a kakit, egy Arbeloa vagy Torres örül, ha csapatba kerül. Németek ugyanígy, tele vannak fiatal, ambiciózus (és nélkülözhető) emberekkel.
Szóval szerintem a hollandoknak túl jó játékosaik vannak az alternatívákhoz képest, és ráadásul ezek az emberek sem tudják csendben tenni a dolgukat.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3813
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.26. 22:39:58

Tocy írta:És miből építesz új csapatot? Ha az összes sztár ennyire utálja egymást, ennyire nagyképűek ( Robben, RvP, VdV, Afellay, Huntelaar, Sneijder... ), akkor ki fog játszani? Reaktiválják Kluivertéket? Nagy részük még fiatal, vagy pályája csúcsán lévő játékos, a fiataljaik sehol sincsenek. Belőlük kell csapatot csinálni ha törik, ha szakad. Nem lehet egyiket sem kihagyni, mert kb ennyi is a támadórészleg Kuyt-tel kiegészülve. Marwijk arroganciája ragadt volna rájuk?
Egy új edző, aki a helyén tudná kezelni ezeket a dolgokat, és közösséget tudna csinálni a játékosokból, azért sok mindent megváltoztathatna. NeadjIsten Frankie boy. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.26. 22:25:38

Subinho írta: casillas - arbeloa,ramos,piqué,alba - alonso,xavi,cesc,ini,silva - torres
Ez sztem sem lenne rossz, de még jobb lenne Silva helyett Pedroval.
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 830
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2012.06.26. 22:24:33

fanbarca írta: Remélem az ibériaiak behúzzák.


Spanyol - Portugal meccsen nyer az iberiai. Menj fogadni, tuti nyersz :D

Ronaldotol szerintem pont, hogy nem a spanyol csapat kell tartson. Egy szeteso holland csapat, es egy szupersztar Cseh valogatott ellen "brillirozik", attol meg szerintem nem egy Casillas, Pique, Ramos, Alonso, Busquets -et fog szetszivatni
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2012.06.26. 21:38:01

fanbarca írta:Habár lehet tanácsosabb lenne, ha Ramos játszana jobb oldalt és Martinez jönne középre. Ronaldot Ramos jobban tudná fogni, mint Arbeloa.
Meglepődnék, ha Ronaldo a meccs folyamán akár egyszer is 1vs1-ben lenne Arbeloával/Albával. Az Eb-n először lenne értelme a dupla szűrös rendszernek. Busi is és Alonso is jól védekezik, fegyelmezettek. Lehet fogni 2vs1-ben Ronaldót. Vagy akár az egyik középső védő is kiléphet rá.
Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2166
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.06.26. 21:20:06

Én nagyon hiányolom már Llorentét. Azt gondolom, ebben a szezonban sokkal többet letett az asztalra, mint Fernandito.. Továbbá Silva játékával sem vagyok elégedett, Fábregás kezdhetne helyette. Félek Ronaldotól, de azért annyira nem nyűgöz le a játéka. Nagyon rossz arányban használja ki a helyzeteit és nem is meggyőző a játéka. Remélem az ibériaiak behúzzák.

Azért nekem kicsit csalódás ez az EB. Nincs egy játékos sem, aki igazán kiemelkedőt alkotna, akiről azt mondanánk : na ez igen! A VB-n ott volt Müller meglepő játéka, Forlán gólérzékenysége, Asamoah Gyan, Ayew, Villa, Xavi.. Ezen az EB-n senki sem alkot óriásit, talán a védelem. :lol: Annyi a hiba.

Remélem nem lesz egy unalmas, taktikus elődöntő, habár az olasz-német meccstől én több izgalmat várok. Viva Espana.

Ennek a spanyol kezdőnek örülnék : Casillas-Arbeloa.Ramos.Piqué.Alba-Alonso.Busquets.Iniesta.Xavi.Fabregas-Llorente.


Szerk: Habár lehet tanácsosabb lenne, ha Ramos játszana jobb oldalt és Martinez jönne középre. Ronaldot Ramos jobban tudná fogni, mint Arbeloa.
més que un club
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.26. 21:12:16

Deus írta:Na, Spanyol-Portugália...

Őszintén szólva, fosok a Portugáliától... Roncika formája miatt elég veszélyes a csatárnélküli spanyolokra... Casillasban bízok nagyon, illetve Mr. Shakirában és Ramosban, hogy hatástalanítani tudjanak majd a Mr. Zselékirályt.

Del Bosque -t meg szidom is rendesen, mert nem tudom elhinni, hogy nem rakja be kezdőbe Llorente -t vagy Pedrot... Ehelyett Torrest, aki elégé bizonytalan, annak ellenére hogy lőtt kettőt. Raul -t jobb lett volna behívni a válogatottba, kora ellenére mert nagyon érzi a kaput...
sztem Roncika nincs csúcsformában, volt 2 meccse, ahol voltak jó villanásai, meg megindulásai, de sok helyzetet kihagy. sokkal több gólnál járhatna, de eddig nem az EB sztárja!!! mondjuk más sem... :(
a spanyolok meg remélem nem csatár nélkül állnak fel. Llorrentét tuti nem teszi be, Torres meg egyértelműen jobb ha kezd, csereként nulla, Cesc meg ha kezd beleszürkül a meccsbe, de csereként az utolsó fél órában nagyon jó volt múltkor is. persze én annak örülnék jobban ha visszalépne Cesc a kp-ra és elől Torres, így persze Busi kimaradna (mert alonso tuti nem)...
megnézném ezt a portugálok ellen:
casillas - arbeloa,ramos,piqué,alba - alonso,xavi,cesc,ini,silva - torres
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.26. 20:49:57

Gareth Tello írta:
Én azért ennyire nem voltam profi, de Cole kivételével mindegyik tizenegyesnél megmondtam apámnak, hogy kihagyja vagy berúgja. :D
Panenkázásra nem számítottam, bár beugrott a jelenet a Gamperről, de nem gondoltam volna, hogy ilyen kiélezett helyzetben is megpróbálja Pirlo papa. :)
Én gondoltam, h Cole kihagyja. Én Balotellinél hibáztam, amilyen nagyképűen ment oda, azt hittem simán kihagyja. De aztán nem, ráadásul elég jól helyezett 11 volt, hisz még az irány eltalálása is kevés volt Hartnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.26. 20:45:26

Tocy írta:
messideco írta:http://www.origo.hu/foci-eb-2012/201206 ... arsai.html
Semmi sem volt rendben a csapat körül ez tény: wagek hada kísérte a csapatot, és a médiai is állandóan őket csesztette... És még jön ez is.
Új csapatot kell építeni, nincs mese...
És miből építesz új csapatot? Ha az összes sztár ennyire utálja egymást, ennyire nagyképűek ( Robben, RvP, VdV, Afellay, Huntelaar, Sneijder... ), akkor ki fog játszani? Reaktiválják Kluivertéket? Nagy részük még fiatal, vagy pályája csúcsán lévő játékos, a fiataljaik sehol sincsenek. Belőlük kell csapatot csinálni ha törik, ha szakad. Nem lehet egyiket sem kihagyni, mert kb ennyi is a támadórészleg Kuyt-tel kiegészülve. Marwijk arroganciája ragadt volna rájuk?
Mondjuk Robbent ki kéne rúgni úgy, h még lába sem érintené a földet. Egy igazi nagyképű pancser, aki csak hátráltatja a csapatát. Korábban bírtam őt, de nagyon elszaladt vele a ló, ami a játékára is negatívan kihat.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.26. 20:04:12

nagyi írta:Sziasztok!

Tud valaki valami jó kis helyet, ahol nagy kivetítőn lehetne nézni sok sok ember között az EB döntőt? A TóPartra gondoltam, de ott alapjáraton 2000 a beugró, viszont ha nem marad más, akkor oda megyek :)
Szabadság tér?
Kivetítő lesz, és sok-sok-sok-sok emberből sem lesz hiány.
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2012.06.26. 17:16:06

Sziasztok!

Tud valaki valami jó kis helyet, ahol nagy kivetítőn lehetne nézni sok sok ember között az EB döntőt? A TóPartra gondoltam, de ott alapjáraton 2000 a beugró, viszont ha nem marad más, akkor oda megyek :)
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2012.06.26. 14:48:05

Gareth Tello írta:http://allasfcb.blogspot.hu/2012/06/spa ... ystem.html
Avagy miért nem jó a spanyolok 2vkp-s rendszere.
Ez nagyon jó elemzés. A skótok elleni meccs pedig a harmonikus zenével alatta olyan érzést nyújt, mintha műalkotást tekintenék meg. :)
.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.26. 14:30:35

http://allasfcb.blogspot.hu/2012/06/spa ... ystem.html
Avagy miért nem jó a spanyolok 2vkp-s rendszere.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.26. 12:26:31

matador írta: Maximum azt tudom elképzelni a mellőzés okaként, hogy van valami kisebb sérülése vagy túl fáradt az elmúlt szezon miatt.
az elejétől kezdve? akkor miért vitte el?
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2012.06.26. 12:12:41

Deus írta: Del Bosque -t meg szidom is rendesen, mert nem tudom elhinni, hogy nem rakja be kezdőbe Llorente -t vagy Pedrot...
Az hagyján... de most őszintén: Matával mi van???

A Chelsea egyik legjobbja volt idén, a válogatottba is beleillik a stílusa, akár szélen, akár középen használható lenne, nem értem, minek erőltetni a formán kívüli Perdót és az alapból visszafogott képességű Jesus Navast...

Maximum azt tudom elképzelni a mellőzés okaként, hogy van valami kisebb sérülése vagy túl fáradt az elmúlt szezon miatt.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.06.26. 11:09:19

messideco írta:http://www.origo.hu/foci-eb-2012/201206 ... arsai.html
Semmi sem volt rendben a csapat körül ez tény: wagek hada kísérte a csapatot, és a médiai is állandóan őket csesztette... És még jön ez is.
Új csapatot kell építeni, nincs mese...
2 éve még szerették egymást? Vagy durcizva is VB döntőt játszottak? Nem értem. Vagy azóta mindenkinek megnőtt az arca?

Tocy jól írta. Most vannak pályájuk csúcsán, nem lehet őket csak úgy kipenderíteni a válogatottból. Vagy ha igen is, akkor az utánpótlás jelenleg még kevés ahhoz, hogy nemzetközileg meghatározóak legyenek.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.06.26. 11:04:53

Na, Spanyol-Portugália...


Őszintén szólva, fosok a Portugáliától... Roncika formája miatt elég veszélyes a csatárnélküli spanyolokra... Casillasban bízok nagyon, illetve Mr. Shakirában és Ramosban, hogy hatástalanítani tudjanak majd a Mr. Zselékirályt.

Del Bosque -t meg szidom is rendesen, mert nem tudom elhinni, hogy nem rakja be kezdőbe Llorente -t vagy Pedrot... Ehelyett Torrest, aki elégé bizonytalan, annak ellenére hogy lőtt kettőt. Raul -t jobb lett volna behívni a válogatottba, kora ellenére mert nagyon érzi a kaput...
KépKép
Lezárt