Labdarúgó-Európa-bajnokság 2012

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Ki nyeri az idei EB-t?

Spanyolország
118
56%
Hollandia
12
6%
Németország
51
24%
Olaszország
8
4%
Anglia
3
1%
Portugália
3
1%
Franciaország
9
4%
Más
7
3%
 
Szavazatok száma: 211
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2012.06.11. 10:59:00

Tegnap, ha csak egy meccsig is, de átéreztem, hogy mit élhetek át a Chelsea szurkolók egy éven keresztül! :D Tiszta szívemből sajnálom őket. Ez a Torres katasztrófa volt, a végén meg, hogy az üresen mellette álló (futó) Navasnak nem volt képes lepasszolni, azon meg teljesen kiakadtam. Ha Lorente áll be, akkor most arról beszélnénk, hogy így kellett volna kezdeni és nyertek a spanyolok. :)
Remélem a következő meccsen a Bilbao kiválósága kezd.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.11. 10:57:26

Mihu írta: Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet, illetve nem tartom annyira sz.r edzőnek VDB-t, aki csak lefele viszi a válogatottat...itt Villa és Torres használhatatlanságára vezetném vissza a problémát, meg persze arra hogy ezt a meccset eltaktikázta az Öreg...de előfordult ez már Pep-pel is, ráadásul nem is egyszer.
De én pl. a vb-ről is beszéltem, ott volt Villa (szinte az összes gólt ő lőtte), de ahhoz képest nyögvenyelősen ment végig, ráadásul nem is egy győzelem volt, amit Casillasnak köszönhetett a csapat. (Mint ahogy tegnap is oroszlánrésze volt abban, hogy nem az olaszok nyertek)
VDB-t már akkor is érték kritikák, nekem sem feltétlenül az olaszok elleni döntetlennel voltak problémáim, hanem a folyamattal, hogy a papíron egyre erősödő válogatott egyre gyengébb teljesítményt mutat

Ezt meg a mai Franciaország-Liverpool meccshez: :mrgreen:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2012.06.11. 11:00:18-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.06.11. 10:28:09

LG írta:Én egészen másért utáltam a franciákat. A 98 VB győztes, 2000-es EB győztes francia csapat volt számomra nagyon antipatikus. Aztán mióta az a generáció kiöregedett, azóta semlegesek számomra. Az angolokat viszont rühellem, szóval ma egy meccsre francia szurkoló leszek én is.
Mondjuk igen,azt a válogatottat én sem szerettem,sőt még a 2006os csapat is távol állt tőlem. (Zidanet sose szerettem,sőt,szóval emiatt főleg)

Angolokat én se szeretem,sose drukkoltam nekik,most sem fogok. Remélem ki is zúgnak :)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.11. 10:26:36

Én is a Marseille miatt is szeretem a franciákat többek között, meg az egész francia futball nagyon közel áll a szívemhez.A bajnokságuk nagyon érdekes, s jó meccseket hoznak.Sok jó játékossal, tehetségekkel.

Angolokat én se szeretem, de most azért örülök, hogy sokan vannak a Liverpoolból, mert ha már Anglia akkor a Poolért szorítok, bár az hogy most sok a "Beatles tag" a csapatban nem biztos, hogy előny látva a vörösök idei játékát :D

Mai napra én is úgy gondolom ahogy pl LG hogy a franciák esélyesebbek s remélem nyernek is, de tényleg amikor ennyire le van sajnálva egy csapat mint pl az angol, akkor jönnek a meglepetések.Meglátjuk, mindenesetre remélem nem jön, tettem a gallokra :D
Másik meccs meg ikszgyanús, de én valamiért (talán fantasy ? :D) úgy érzem a svédek ebből a csoportból tovább mennek, s ehhez pl ma kellene egy győzelem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2012.06.11. 10:21:52

visca el barca írta::shock:

most nézem, h a barca egykori, fényesen ragyogó csillaga, az ukrán jézus, nincs ott a válogatottban. tudja vki mi van vele?
Ha jól tudom sérült. Benne is volt a hiányzok 11-ben még NSO-n.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.11. 10:15:59

:shock:

most nézem, h a barca egykori, fényesen ragyogó csillaga, az ukrán jézus, nincs ott a válogatottban. tudja vki mi van vele?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.11. 10:12:24

Én egészen másért utáltam a franciákat. A 98 VB győztes, 2000-es EB győztes francia csapat volt számomra nagyon antipatikus. Aztán mióta az a generáció kiöregedett, azóta semlegesek számomra. Az angolokat viszont rühellem, szóval ma egy meccsre francia szurkoló leszek én is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.06.11. 09:58:52

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Holnap/ma bemutatkoznak a franciák is, a másik csapat akiknek nagyon szurkolok
nem sokan vannak akik a franciáknak szurkolnak, vmi iszonyat divat lett az elmult években utálni őket. :D
Én is szorítok nekik, fiatal,tehetséges csapat. Ráadásul Benzema pl a személyes kedvencem,remélem mutat valamit már este 8)

Utálni őket meg Magyarországon általában politika,tudjuk miért.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.06.11. 09:53:18

Bob_Marley írta:Holnap/ma bemutatkoznak a franciák is, a másik csapat akiknek nagyon szurkolok
nem sokan vannak akik a franciáknak szurkolnak, vmi iszonyat divat lett az elmult években utálni őket. :D
nekem igazán kedvenc csapatom nincs, régen az olaszoknak szurkoltam főként, de ez a válogatott már nem igazán hoz lázba. mellettük ha ugy volt a franciáknak a márszej, meg a mostanában a spanyoloknak a barca miatt.

a franciáknál úgy vélem h most ment végbe teljesen a generációváltás, a mostani keret nagy része 25-26 éves, nagy jövő előtt áll ez a mag, gondolok itt főleg a 2014-es vb-re. nekem amugy az oroszok mellett ők a titkos favoritok, már ha a francia válogatott kapcsán lehet "titkosról" beszélni. egyedül talán a védelem az ami kicsit gyengécskébbnek tűnik, a két szél még evrával és debuchyvel ugy ahogy rendben van, de azért a rami, mexes páros nem a világ lejgobb belső párosa... előttük viszont van nagyjából 20 tüdő cabeye meg mvila személyében (utobbi valszeg kezdeni fog, annak ellenére h az eb-re sem akarták kihozni egy sérülés miatt). a támadó szekció, meg sztem a legbrutálisabb az egész eb-n: ribery, nasri, malouda, benzema.... ha ennek a 4 embernek kijön a lépés akár ma, akár más meccseken, tök mind1 mi lesz hátul, mert termelni fogják a golokat...

az angolokról nagyon nem tudok mit írni. amugy is egy luzer csapat, rooney nélkül még gyengébbnek tűnnek. angol válogatotthoz méltatlan szövkapitánnyal, tele liverpudli játékossal... nekik a svédek elleni lesz a kulcs, ha az megvan, talán tovább vászorognak vhogy...

svédek ki tudja mit mutatnak, majd kiderül az ukránokról meg mindent elmond, h a nagy öreg blohin lenyilatkozott egy ilyet, h a csatárai teljesen golképtelenek, a védők meg még szerelni sem tudnak rendesen... :lol: van ám önbizalom, meg csapatépítő tréning ott is :lol:

amugy nekem is kellemes csalódás eddig a vb, egész jó kis meccsek vannak, ha marad az iram a torna végéig, meg becsúszik egy két meglepi, én teljesen elégedett leszek...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4522
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2012.06.11. 08:52:16

Érdekes volt ez a tegnapi meccs, 2. félidőbe sokkal jobban játszottunk, viszont az olaszok jobbak voltak egy Torressel.. hihetetlen, hogy az az ember 50 milliót ér, 2 1000%-os helyzetet baltázott el, remélem további meccseken 1 percet sem kap. Tegnapi kérdésemre pedig meg is kaptam a választ Villa pótlásáról..
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.11. 08:41:22

Forcabarca8 írta:
Meglepett volna,ha nem nyilatkozik eegy ehhez hasonlót a spanyol válogatott "barcásítása" (de szép szó lett :roll: :lol: ) ellen. De nem is baj,mivel ezen a meccsen a madridi vonal volt a veszte a csapatnak: Xabi Alonso lassú és pontatlan volt,az általad már említett spanyol machó gyengén muzsikált (biztos a hajában volt az ereje :lol: ) Arbeloa meg se többet,se kevesebbet nem nyújtot,mint szokta azt tenni a Madridban: hozott egy hibákkal tarkított bizonytalan teljesítményt... A nagy Josét már úgy se tudom ennél jobban utálni, a gondolatod viszont érdekes,hogy Xaviékat ez a kritika negatívan fogja majd befolyásolni,remélem nem így fog történni...
Azért emlitsük meg azt is, h Casillas nagyon jól végezte a dolgát, bár nála ez kb. a papírforma. És a Barcások közül is csak Iniesta volt igazán jó.
Holnap/ma bemutatkoznak a franciák is, a másik csapat akiknek nagyon szurkolok.Ők is egy "lesajnált" válogatottal csapnak össze meglátjuk.Franciák fiatalok iszonyat sikeréhesek, Blanc jó munkát végez velük náluk lehet már az elején elragadja őket a hév s a bizonyítási vágy, de ők is tele vannak kifacsart játékosokkal.Másik meccs is jónak ígérkezik a másik házigazda meg a svédek Very Happy Ez egy roppant jó kis csoport szerintem, franciák kiemelkednek, de a svéd-ukrán-angol csapat itt megfog egymással szenvedni.Aztán lehet már az első fordulóban "dől a papírforma" és az angolok hidegvérrel legyilkolják a gall kakast Laughing

Eddig nagyon jó kis meccsek vannak, iram tökéletes, tegnap a német-portugál volt kicsit lassúbb, de nagyon sok szép dolog történt a mezőnyben azon a meccsen is.Okos dolgokat mutatnak be a csapatok, nem birka le-fel rohangálás van a pályán, hanem tudatos taktikus jó játék, s hogy mindenkinek meg legyen az öröme minden meccsen volt eddig gól Razz Very Happy
1. bekezdéshez: Sztem a franciák sokkal jobbak mint az angolok. De, eddig a favoritok mind gyengén kezdtek, ezek után a franciáktól sem várok nagy gálát. Kikapni sztem nem fognak, de egy x talán benne lehet, de mondjuk egy 1-0-s v. 2-1-s FRA győzelmet érzek a legvalószínűbbnek.
Ukrajna-Svédország :arrow: a svédek már messze nem a régiek, van Ibrájuk, és kb. ennyi. Így a házigazdáknak lehet esélyük, de sztem az x a legvalószínűbb.

2. bek: Annak én is örülök, h eddig minden meccsen volt gól, ráadásul tényleg nem lehet eddig panasz az EB-re. Tegnapi meccsek is nagyon jók voltak, sztem ma sem kell majd csalódni. Kicsit ciki, h eddig a német-portugál volt a leggyengébb meccs. Elsősorban a problémát a németek pontatlanságába láttam, ennyi rossz passzot, eladott labdát, még talán nem is láttam tőlük. :shock: De ha fejbe ott lesznek, és mondjuk Müller helyett bárki mást betesz Löw, akkor nagyon jók lehetnek a továbbiakban. A porugálokban sztem azért nincs túl sokkal több annál, amit mutattak. Van CR-jük, aki mostanában a válogatottban nem mutat sokat, van Nanijuk, aki jó játékos, de önfejű, meg Coentrao volt az, aki egész jól tolta. Meg van ott van ugye Pepe, aki tud nagyon jó is lenni, meg bohóc hibákat id véteni. E mellett nála azért sosem lehet tudni, h bíró nem zavarja-e le. :lol:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.06.11. 03:31:30

barca99 írta:Alonso játszik amúgy a vkp poszton, Busquets meg Xavival egy vonalban, passerként. Nem hülyeség amúgy, simán megállja a helyét a "Xavi-poszton" is. Mata azért jó lenne, esetleg Llorente mehetne még birkózni.
Mondhatnám, hogy végre valaki aki látja az erdőt a fától, de ez degradáló kifejezés lenne másra nézve :D

De tényleg könyörgöm vonatkoztasson már el mindenki az xy posztja vkp vagy éppen cdfghjiutk.Ez a felállás egy jó felállás amit játszanak, s nincsenek kötött posztok, Busqeuts játszik előrébb, Alonso meg kell, mert kb az egyetlen olyan középpályás aki fizikálisan feltudja venni a versenyt.Busqeuts meg kiváló játékintelligenciával van megáldva, s szépen letudja osztogatni.Ez egy roppant mobilis felállás gyorsan át tud alakulni 3-5-2be 4-3-3ba 3-4-3ba.

Abban teljesen igazat adok mindenkinek, hogy 1 klasszikus csatár kellett volna, de véleményem szerint az volt itt a "vezércsel" hogy mivel gyors labdaügyes sokat passzoló emberek voltak a támadóharmadban, ezzel is próbált egy kis területet szerezni a spanyol csapat, hogy nincs középen egy klasszikus center, aki csak még jobban besűrítheti a dolgokat középen.Az hogy a lövések gyengék voltak nem VdB tehet.
Jött is a váltás, én is inkább Llorentét favorizálnám, mégiscsak 1; játékban van/volt egész évben 2; fizikai paraméterei mellett remekül tud a földön is játszani.Szóval őt a következő meccsekre be kellene tenni érzésem szerint is.
De egyáltalán nem érzem, hogy VdB tönkre tenné ezt a válogatott és társai kritikákat nagyon jó az anyag amivel dolgozik ez teljesen egyértelmű érzésem szerint egy egészséges Villára lenne nagyon nagy szükségük az ő kiesése okozott kis zavart, Silvával próbálják őt pótolni ahogy láttam.

Ráadásul kifejezetten jól játszottak egyáltalán nem temetném őket, s volt még egy hsz, aki írta hogy az első meccsen meg kell mutatni, hogy miért esélyes egy csapat a végső győzelemre, na ezzel sem értek egyet.Egy több mint 1 hónapos tornán TÚL KELL MENNI a csoportkörben ez a feladat, utána kell "jól játszani".Van egy kereted amelyik végig tolt egy egész szezont láthattuk a Barca meg a RM is teljesen kipukkadt az egymás üldözésében, olyan játékosokkal van tele akiknek a tökük ki van ha labdát látnak, nem most kell brillírozni.Egy igazságos iksz lett másik két csoportellenfél ellen ki kell harcolni a továbbjutást és ennyi.Ez a többi esélyesre is vonatkozik, rohadt sok van még hátra, s a játék meg ahhoz képest pl amit vártam tőlük jobb volt.Pl a német-holland kettősnél is jobb volt :D Egyáltalán nem pánikolnék egy elég ügyesen jól játszó olaszok ellen lett egy iksz, amit bőven meg is lehetett volna nyerni.Olaszok kicsit megleptek, lézengtek legutóbb a ruszkik ellen (akiknél a múltkor is írtam nem jó jel ha valaki ennyire pörög az elején, sőt ők már a torna előtt is toppon voltak, mondjuk a bajnokságuknak már rég vége lehet ezért ilyen frissek, de ezt nehéz tartani Júliusig) most viszont kifejezetten jól működött a csapat a digóknál :D


Holnap/ma bemutatkoznak a franciák is, a másik csapat akiknek nagyon szurkolok.Ők is egy "lesajnált" válogatottal csapnak össze meglátjuk.Franciák fiatalok iszonyat sikeréhesek, Blanc jó munkát végez velük náluk lehet már az elején elragadja őket a hév s a bizonyítási vágy, de ők is tele vannak kifacsart játékosokkal.Másik meccs is jónak ígérkezik a másik házigazda meg a svédek :D Ez egy roppant jó kis csoport szerintem, franciák kiemelkednek, de a svéd-ukrán-angol csapat itt megfog egymással szenvedni.Aztán lehet már az első fordulóban "dől a papírforma" és az angolok hidegvérrel legyilkolják a gall kakast :lol:

Eddig nagyon jó kis meccsek vannak, iram tökéletes, tegnap a német-portugál volt kicsit lassúbb, de nagyon sok szép dolog történt a mezőnyben azon a meccsen is.Okos dolgokat mutatnak be a csapatok, nem birka le-fel rohangálás van a pályán, hanem tudatos taktikus jó játék, s hogy mindenkinek meg legyen az öröme minden meccsen volt eddig gól :P :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.06.11. 01:03:29

Meglepett volna,ha nem nyilatkozik eegy ehhez hasonlót a spanyol válogatott "barcásítása" (de szép szó lett :roll: :lol: ) ellen. De nem is baj,mivel ezen a meccsen a madridi vonal volt a veszte a csapatnak: Xabi Alonso lassú és pontatlan volt,az általad már említett spanyol machó gyengén muzsikált (biztos a hajában volt az ereje :lol: ) Arbeloa meg se többet,se kevesebbet nem nyújtot,mint szokta azt tenni a Madridban: hozott egy hibákkal tarkított bizonytalan teljesítményt... A nagy Josét már úgy se tudom ennél jobban utálni, a gondolatod viszont érdekes,hogy Xaviékat ez a kritika negatívan fogja majd befolyásolni,remélem nem így fog történni...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.06.11. 00:57:22

sjd írta:Lehet, hogy helytelen ezt felhánytorgatni, de azért del Bosquének adott volt egy meggyőzően játszó, Európa-bajnok csapat, ráadásul a vb idején a kezdőből 5-6 ember még ráadásul egy klubcsapatban is játszott (ezt melyik edző mondhatja el magáról?), amely klubcsapat ráadásul szinte verhetetlennek számított abban az időben.
Ehhez jött egy nem túl meggyőző vb-győzelem, amiben Casillasnak nagyobb része volt kb. mint az edzőnek, előtte meg égés a konföderációs kupán.
Persze eléggé demagóg lenne azt mondani, hogy "hozott anyagból könnyű dolgozni" és ehhez képest csak rontott a dolgokon, de ha már 2008-ban végigverték Európáta spanyolok úgy, hogy akkor még botrány tárgya volt, hogy Xavi lett a legjobb játékos, (és még rajta kívül jó pár ember nagyon beérett), akkor szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy nem értem, miért nem tud ez a csapat az olaszok fölé emelkedni egyértelműen
Szerintem a válasz egyszerű. Ha lenne egy jó formában lévő Torres, meg egy egészséges Villa, akkor nem lett volna semmi probléma. Miután bejött egy klasszikus csatár, látható volt hogy sok gólhelyzete volt a spanyol válogatottnak, csak hát ugye Torres...csatár nélkül nem lehet játszani, ebben óriásit hibázott VDB. Nem értem, hogy miért nem lehetett Llorrentét kezdetni. Látni lehetett, hogy sokszor kerültek tiszta helyzetbe a szélsők. Ha ott lett volna a baszk, akkor lehetett volna tömni a beadásokkal. Így meg azokat se lehetett megpróbálni, mert csak törpék voltak elől. A következő meccsen kezdetni kell Llorrentét, és nem lesznek ilyen impotensek elől. Óriási érvágás azért, hogy a két top csatárukból egyik se használható...


Én nem látom ennyire borúsan a helyzetet, illetve nem tartom annyira sz.r edzőnek VDB-t, aki csak lefele viszi a válogatottat...itt Villa és Torres használhatatlanságára vezetném vissza a problémát, meg persze arra hogy ezt a meccset eltaktikázta az Öreg...de előfordult ez már Pep-pel is, ráadásul nem is egyszer.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.06.11. 00:47:35

http://www.nemzetisport.hu/foci_eb_2012 ... at-2138811

Az is elképzelhető hogy belehalt volna, ha nem szúr oda egyet a barcás különítménynek. Arról persze egy büdös szót nem ejtett, hogy Ramos már-már az idei Piqué magasságokban játszott, és hogy vastagon benne volt az olaszok góljában. Csodálkozok hogy Busquets-et nem vette elő, mert eladott egy labdát.

Teljes mértékben igaza van abban, hogy ez a csatár nélküli játék valami elképesztően sz.r húzás volt VDB-től. Azonban csak a barcásokat kiemelni negatív oldalon...ha ezt mondjuk Fergusson, vagy Wenger, vagy bárki más mondta volna, asszem nem lenne probléma. De mivel a Special 5 mondta, így simán felidegesítheti az említett triót, hogy végre vége a bajnokságnak, erre ez a gyökér itt sem hagy békén minket...
Kép
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.06.11. 00:21:08

Máglyára del Bosquét, most!

A spanyol válogatott Busquets és Alonso révén két VKP-val játszik, ennek köszönhetően védekezőbb a játéka. Szerintem ezért nem gáláznak annyira, cserébe viszont gólt is kevesebbet kapnak. A mai meccsen szerintem jobbak voltak, és több helyzetük is volt, de az olaszokat sosem könnyű megverni. Arról nem is beszélve, hogy a kieséses szakaszra kell felpörögni, a csoportkörök alatt elég csak tovább jutni.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.06.11. 00:08:39

Lehet, hogy helytelen ezt felhánytorgatni, de azért del Bosquének adott volt egy meggyőzően játszó, Európa-bajnok csapat, ráadásul a vb idején a kezdőből 5-6 ember még ráadásul egy klubcsapatban is játszott (ezt melyik edző mondhatja el magáról?), amely klubcsapat ráadásul szinte verhetetlennek számított abban az időben.
Ehhez jött egy nem túl meggyőző vb-győzelem, amiben Casillasnak nagyobb része volt kb. mint az edzőnek, előtte meg égés a konföderációs kupán.
Persze eléggé demagóg lenne azt mondani, hogy "hozott anyagból könnyű dolgozni" és ehhez képest csak rontott a dolgokon, de ha már 2008-ban végigverték Európáta spanyolok úgy, hogy akkor még botrány tárgya volt, hogy Xavi lett a legjobb játékos, (és még rajta kívül jó pár ember nagyon beérett), akkor szerintem nem vagyok egyedül azzal, hogy nem értem, miért nem tud ez a csapat az olaszok fölé emelkedni egyértelműen
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.06.11. 00:00:50

Forcabarca8 írta: Azért egy válogatottat irányítani korántsem egyszerű feladat: van-e egyáltalán olyan válogatott, ahol 4évnél régebb óta van a szövetségi kapitány: nem nagyon. A nyomás rajtuk is iszonyatosan nagy, az EB és a VB az olimpia mellett a két legnagyobb figyelemmel követett sportesemény,amire van két év felkészülési idejük (nagyjából). Ami nem lenne annyira cinkes, de ha azt nézzük, hogy egy-egy klubcsapatnál is az első év eltellik építgetéssel és kevés helyen elvárás egy cím megnyerése az első idényben. Csakhogy ott több hónap áll rendelkezésre, a válogatottnál viszont évszakonként van nagyjából 2-3 hetük, hogy összeszokjanak és megvalósítsák az edzői stáb elképzeléseit. Selejtezőn (jó,nem egy ütős csoportba, hisz csak a skótok és csehek okozhattak volna gondot) 8 meccsből nyolcat megnyertek. Képességeit én a Real Madridban töltött évei miatt nem szeretném vitatni,igaz,azóta változott,fejlődött a futball és az "öreg" lehet nem tartotta a lépést. A statisztikán kívül tényleg nem tudok megdönthetetlen érvvel előrukkolni,hogy már pedig ő jól végzi a dolgát,de ezen az EB-n eldől: ha jól játszanak,eredményesek lesznek,nekem lesz igazam,ha nem,akkor megkövetlek Téged.De remélem,már csak az egom miatt is,hogy nem lesz igazad :lol:
nincs a világon még1 válogatott,ahol ilyen minőségű és mélységű a keret. nem lehet vele nagyon mellényúlni,maximum rossz taktikát alkalmazni. az meg sikerült,szóval amit el lehetett rontani,azt megtette,szerencséjére egy góllal kihozták x-re,így még nem olyan ciki.
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.06.10. 23:53:20

LG írta:Sztem a válogatottal még nem tett le semmit, mondom ezt a VB győzelem ellenére. Aragones után kézhez kapta a világ legjobb csapatát, amit azóta a folyamatos hülyeségeivel egyre lefelé húz. A VB-re még nem tudta annyira leamortizálni, de talán majd az EB-n sikerül. Sztem nagyon sokan lennének képesek többet kihozni ebből a spanyol csapatból, mint ő. :roll:
Azért egy válogatottat irányítani korántsem egyszerű feladat: van-e egyáltalán olyan válogatott, ahol 4évnél régebb óta van a szövetségi kapitány: nem nagyon. A nyomás rajtuk is iszonyatosan nagy, az EB és a VB az olimpia mellett a két legnagyobb figyelemmel követett sportesemény,amire van két év felkészülési idejük (nagyjából). Ami nem lenne annyira cinkes, de ha azt nézzük, hogy egy-egy klubcsapatnál is az első év eltellik építgetéssel és kevés helyen elvárás egy cím megnyerése az első idényben. Csakhogy ott több hónap áll rendelkezésre, a válogatottnál viszont évszakonként van nagyjából 2-3 hetük, hogy összeszokjanak és megvalósítsák az edzői stáb elképzeléseit. Selejtezőn (jó,nem egy ütős csoportba, hisz csak a skótok és csehek okozhattak volna gondot) 8 meccsből nyolcat megnyertek. Képességeit én a Real Madridban töltött évei miatt nem szeretném vitatni,igaz,azóta változott,fejlődött a futball és az "öreg" lehet nem tartotta a lépést. A statisztikán kívül tényleg nem tudok megdönthetetlen érvvel előrukkolni,hogy már pedig ő jól végzi a dolgát,de ezen az EB-n eldől: ha jól játszanak,eredményesek lesznek,nekem lesz igazam,ha nem,akkor megkövetlek Téged.De remélem,már csak az egom miatt is,hogy nem lesz igazad :lol:
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2012.06.10. 23:14:31

Amit mondtam, beigazolódott, bejött Torres, és máris 2 óriási helyzet lett.
Azzal mondjuk nem számoltam, hogy ez a szőkeherceg nem tud gólt lőni, bezzeg amikor nem kell(Barca-Cselzi) akkor meg a semmiből talál egyet.
Na mindegy, a Spanyoloknak a többi meccset megkell nyerni, és akkor nem lesz gond...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.06.10. 23:04:50

Forcabarca8 írta:Azért VDB kicsit többet tett már le az asztalra, mint hogy egy új dolog kipróbálása után rögtön haza küldjük...
Sztem a válogatottal még nem tett le semmit, mondom ezt a VB győzelem ellenére. Aragones után kézhez kapta a világ legjobb csapatát, amit azóta a folyamatos hülyeségeivel egyre lefelé húz. A VB-re még nem tudta annyira leamortizálni, de talán majd az EB-n sikerül. Sztem nagyon sokan lennének képesek többet kihozni ebből a spanyol csapatból, mint ő. :roll:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2012.06.10. 22:59:51

nagyon szeretem az íreket, egyszerű, őszinte játékot játszanak, ami általában ennyire szokott elég lenni... sajnálom, h a gyökér horvátok nyertek, persze ehhez kicsit a bíró is kellett. remélem, az olasz testvéreim szanaszét dudliztatják őket a következő kanyarban.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.06.10. 22:49:03

Azért VDB kicsit többet tett már le az asztalra, mint hogy egy új dolog kipróbálása után rögtön haza küldjük..Merész volt,de nem jött be. Nem ő az egyetlen,aki hibázott már karrierje során..De ott van az is, hogy az elképzelés - szerintem legalábbis - nem volt eleve elrendelten rossz,hisz David Silva, Iniesta és Fabregas is képes a góllövésre, a megerősített középpálya meg segített a támadások szűrésében (jó,ez a gólnál pont nem látszott) illetve a labdatartásnál, támadás építésnél igen is fontos szerepet töltött be. A kényszerűség szülte ezt a megoldást szerintem, David Villa tuti bekerült volna a kezdőbe,ha a sérülése nem szól közbe. Llorente más típusú csatár, mint amire most szüksége van a csapatnak, Torres másfél éve keresi régi önmagát (valószínűleg a lelkével együtt eladta) ezért őt el se hoztam volna. A cserék is csak gyengítették a csapatot, Silva helyett Navas, Cesc helyett Mr. Gólképtelen... Iniesta tartotta a lelket a csapatban, volt nem egy zseniális megmozdulása, ami után veszélyes szituáció alakult ki az olasz kapu előtt. Xabi Alonso körülményes volt, Arbeloa vak még mindig. Alba nem nyűgözött le, remélem lesz jobb meccse is. A másik oldalon meg De Rossi :shock: Na,ezért a kedvenc olasz labdarúgóm már évek óta, ha ő nincs, szerintem behúzzák a spanyolok. Amúgy remélem Di Natale több lehetőséget kap, mert jobb mint Balotelli vagy éppen Cassano..
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3811
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.06.10. 22:34:14

fcbarca0827 írta:[Az vicces, hogy hirtelen megkívántam a kakaót ezt olvasva és csináltam magamnak? :mrgreen:
Én meg most fogok. :P de csak hideget.

Naa közben Eduardo DA SILVA a pályán, de rég láttam már őt játszani... 8) :D

Jó kis meccsek voltak ma, de nálam a da Silvázás mindent vitt, szerintem még azzal is fogok álmodni. :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2012.06.10. 22:33:02

Pavel írta:Mindenki savazza a csatár nélküli játékot.
Uraim, amikor csatár volt bent akkor nem rúgtunk gólt.
Amikor bejött egy csatár egyből ziccerbe is hozták, aztán még 1x ziccerbe hozták. A csatár nélkül egész meccsen 1 ziccer volt. Ennyit jelent kérlek ha van kit kiugratni. Az már más kérdés, hogy mennyire bal...sz a csatár.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Lezárt