Ibrahim Afellay

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.06.03. 10:57:32

Ha az EB-n jó teljesítményt nyújt, ami nem kizárt, akkor remélem nem azon fogunk ügyeskedni, hogy minél jobb áron elpasszoljuk! :roll:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.06.03. 01:12:14

ab1daL írta:EB topicban már írták, de itt is megemlítem. Sorozatban másodszor kezd a holland válogatottban, és a mai meccsén az Észak Írek ellen duplázott. Így tovább, végén meggyőzi Titot és komolyan lehet vele számolni jövőre!
semmiképp nem küldeném el... alig játszott még itt, szerintem van benne annyi,hogy megállja itt a helyét, remélem marad
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.06.02. 21:38:00

EB topicban már írták, de itt is megemlítem. Sorozatban másodszor kezd a holland válogatottban, és a mai meccsén az Észak Írek ellen duplázott. Így tovább, végén meggyőzi Titot és komolyan lehet vele számolni jövőre!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2012.06.02. 08:44:51

Meg kéne tartani, de közhírré tenni a kivásárlási árát. Nem alacsonyan megállapítva, hogy keresni lehessen esetleges távozásán, de nem is irreális magasságban.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.27. 11:37:02

Nem igazán értem itt a többséget, hogy el kellene adni. Egyrészt kiváló képességű, technikás játékos, ha pedig mégis el akarnánk adni mennyit kaphatunk egy olyan futballistáért, aki játszott néhány órát egy egész szezon alatt. Ha lesz egy jó Eb-je, és végre több meccsen is pályára léphetne simán érhetne 15-20 millát. Szóval még gazdaságilag is jobban megérné megtartani, arról nem is beszélve, hogy szerintem erősítést jelenthetne, mert nagyon jó njátékosnak tartom.
Forca Barca!!!!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.05.27. 11:24:47

Afellay bekerült az EB-re utazó holland keretbe!
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.16. 12:24:15

Ha már megvettük, teret kéne neki adni. Ahhoz képest, hogy kihagyott több, mint fél évet, és azokat a játékperceket megkapta, egész jó volt. Remélem visszatér a PSV-s formájával. Jól jönne még egy ász a csapatunkba :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.16. 12:23:38

Végre valakik gondolkoznak is.
100 ezer ilyen hozzászólást olvastam, h Afellay távozik? Miért?

Szerintem Tito bizalmat fog neki adni majd, a középpályán és a támadósorban is használni fogja majd. Remélem.
"And my heart will leave you never."
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2012.05.16. 12:14:38

Chino írta:Sokakat nem értek itt. Nem vagyok egy Afellay fan, de ennyi játékperccel a lábában nem lehet megváltó. Az, hogy a PSV vagy a válogatott nem Barca-szint természetes, de azt megmutatja, hogy milyen képességekkel rendelkezik.
A Betis ellen sem mozgott rosszul az első félidőben, sokkal kreatívabb játékos, mint egyes játékosok, akik feljönnének a B-ből. Egy szezonra még meg kellene tartani, hogy egyáltalán igazi véleményt lehessen róla mondani, aki pedig annyit lát benne, hogy több pénzt láthatnánk belőle, mint amennyiért vettük az gondoljon bele, milyen játékosért adnának több pénzt, egy olyanért aki szinte semmit sem játszott egy szezonon keresztül sérülés miatt vagy olyat, aki lehúzott egy évet a Barcában, még ha nem is a legmagasabb szinten.
Mindenkinek van véleménye ez nyilvánvaló, de az hogy Tello becsukott szemmel lehozná ezt a szintet nagyon erős túlzás szvsz. Ráadásul érdemben lehetősége sem volt még megmutatni mit is tud.
Afellay jól cselez, jól lő, gyors, jó labdákat oszt..lehet h nem teljesen illik a Barca passzjátékába, de kár lenne eladni, elpazarolni sztem is.

Egyéni képességek terén Cuencát, Tellót, sztem Pedrót is veri.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.16. 11:40:36

Sokakat nem értek itt. Nem vagyok egy Afellay fan, de ennyi játékperccel a lábában nem lehet megváltó. Az, hogy a PSV vagy a válogatott nem Barca-szint természetes, de azt megmutatja, hogy milyen képességekkel rendelkezik.
A Betis ellen sem mozgott rosszul az első félidőben, sokkal kreatívabb játékos, mint egyes játékosok, akik feljönnének a B-ből. Egy szezonra még meg kellene tartani, hogy egyáltalán igazi véleményt lehessen róla mondani, aki pedig annyit lát benne, hogy több pénzt láthatnánk belőle, mint amennyiért vettük az gondoljon bele, milyen játékosért adnának több pénzt, egy olyanért aki szinte semmit sem játszott egy szezonon keresztül sérülés miatt vagy olyat, aki lehúzott egy évet a Barcában, még ha nem is a legmagasabb szinten.
Mindenkinek van véleménye ez nyilvánvaló, de az hogy Tello becsukott szemmel lehozná ezt a szintet nagyon erős túlzás szvsz. Ráadásul érdemben lehetősége sem volt még megmutatni mit is tud.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.05.15. 18:39:34

Tellot én egy teljesen egysíkú, "agyatlan" játékosnak tartom. Voltak szép megmozdulásai, viszonylag gólerős volt, de szerintem lényegesen kevesebbet tud hozzátenni a játékhoz. Afellay színesebb játékra képes, és tudatosabb. Én nagyobb lehetőségeket látok benne.

Viszont ha megnézzük igazán egyiküknek sincs meg a helye. Hiszen Messi mellett jövőre talán Alexis lehet a húzóember. Villának még minimum 1 éve van nálunk, Pedrot hiba lenne eladni, ha formába lendül, márpedig örökké nem fog tartani ez a peches időszaka, akkor ismét nagy erősség lehet a csapatban, Cuenca pedig Tellonál és Afellaynal is előrébb tart. Reálisan csak akkor lehet esélyük ha ismét kidől egy két ember huzamosabb időre.

Tehát legalább az egyiküket el kéne adni, feltéve ha mindenki számára kedvező ajánlat érkezik. Én Afellayt marasztalnám, de szinte biztos vagyok benne hogy ő távozni fog.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.15. 16:23:19

na, azért psvben nem középpályás volt mindig, ő alapból színtiszta szélsőt játszott, csak rájöttek hogy van agya a játékhoz (nem barca szinten, de holland bajnokság szinten igen) és utolsó évében ment a pálya közepére. az erényei pedig inkább a szélre valók nálunk, gyors, tud cselezni is, bead. a lövőereje az ami középre kívánkozik.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2012.05.14. 22:19:26

Afellayt tényleg kár a szélen erőltetni, ott van sokkal jobb megoldás is. Ellenben ha tartósabban megkapná a bizalmat középen (amit persze valószínűleg nem fog Xavi, Iniesta, Cesc, Thiago mellett), sztem sokan pozitívan csalódnának benne. Én úgy érzem, benne meg van az a lendület, ami idén sokszor hiányzott középről.
Ennek megfelelően én eléggé örültem, hogy kétszer is középre cserélte be Pep. Illetve lehet ez már Tito ötlete volt? Akkor Ibi is és mi is jól járhatunk..
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19613
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.14. 21:59:26

Én is kicsit túlzásnak érzem Telloval összehasonlítani, de sok mindenben egyet értek Rinkuval.
Afellay a sérülése előtt is nagyon szenvedett, rossz helyezkedés, eladott labdák tömkelege.Tello beugrónak jó volt, de nyilván a rutin miatt is Afellay felé billen a mérleg, de Tellonak még ott a B keret lehet fejlődni, Afellay meg potom pénzért jött ha marad, teljesen rendben van elfér a keretben, nagy megváltást nem kell várni tőle.Ha meg megy csak kihozzuk 0 szaldósra minimum, bár lehet végre elmondhatjuk plusszal zárunk egy ember ide-oda igazolásával :D

Hangsúlyozom nem küldeném el, de Cuenca pl ezerszer többet tud erről a játékról mint Afellay s néha dühítően nem érzi az összjátékot, de amennyiért jött a holland bőven elfér.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.05.14. 21:50:29

Messa írta:Tello kómásan lehozná amit ő? Mit tud Tello? Meghúzom szöglet? Hát nem tudom, szóval Ibi nem Barca szint, de Tello minden további nélkül az. :D
Na ja, ezt én sem értem. Affelay sokkal összetettebb játékos. Rutinról meg ne is beszéljünk. Az hogy párszor beállt Tello és megszívatta a lassú és fáradt védőket még nem kell hülyeségeket beszélni.
Ezerszer Ibi mint Tello. Ha a holland nem sérül le, biztosan nem ilyen véleménnyel lennél felé, Tello meg talán lehetőséget se kapott volna.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.05.14. 21:40:33

Messa írta:Elég sok hsz-eden ki szoktak kerekedni a szemeim, de azért itt most kiakadtam. Tello kómásan lehozná amit ő? Mit tud Tello? Meghúzom szöglet? Hát nem tudom, szóval Ibi nem Barca szint, de Tello minden további nélkül az. :D
Afellay sem tud többet, mint oldalt meghúzom. Minden elpattan tőle, semmi labdatartás... Elég gyenge érv volt. Tello nem egy nagy kvalitás, de még ő is jobb nála. Ez mindent elárul... Sokáig volt sérült, ez igaz, de az előtt sem csinált sok mindent. Talán volt egy gólpassza a Real ellen, de semmi emlékezetest nem tudok felhozni mellette. Ne az én hibám legyen már ha nem emlékszek semmire, a memóriámmal semmi baj nincs. Gyanítom, hogy Tito nem engedi el, de továbbra is hülyeségnek tartom a hosszabb távú marasztalását. Cáfoljon rám, örömmel kérnék elnézést.

Az ellenvélemény is vélemény, "EMBER"! Az hogy nem ajnározom a semmire, mint sokan mások, nem jelenti, hogy hülye lennék. A srác gyenge. Ha belátod ezt, nekem úgyis jó, ha nem, engem az sem izgat különösképpen. Nyáron kapja össze magát, mert ez így kevés lesz. Édeskevés. Természetesen ha marasztalják, remélem megszolgálja a bizalmat és igyekszek pozitívan hozzáállni, de ha nem, akkor meg tudjon rá, hogy nagy a falat és nem való neki.
skadi írta:persze, mert nem csatár ahogy mondod, hanem középpályás.
nézd meg mit művelt a psvben vagy a holland válogatottban.
naponta pisálna be a fél ország, ha lenne 2-3 ilyen labdarugónk.
Ha középpályás, akkor eddig minek elől erőltették? Bár Guardiola csinált sok félét, valószínűleg mégsem erőltették volna szélsőnek, ha alkotott volna valamit is az edzéseken, az elvileg eredeti posztján. Erre lehet hozni - "na de Xavi meg Iniesta van kp-n!" -> akkor minek szerződtették? 3 millió mondjuk tényleg nem volt sok, Pep is úgy gondolta, hogy ennyit biztosan megkap a klub érte, ha elengedi végül.

A másik, egy PSV meg egy Barca között van különbség... Az, hogy Hollandiában mit csinált, az régen le van sz.rva, de az is, amit a nagy Oranjéban művel. A lényeg, hogy a Barcelonában mit csinál. Mert lehet maga az Atyaúristen is, ha gyenge. Onnantól meg lehet brillírozni az önéletrajzzal, az kevés. Magyarországot meg végképp ne keverjük már ide, itt kollektíven a béka s.gge alatt van minden. Ha ilyen játékosaink lennének, mint Afellay, vagy 3-4, nem szólnék egy szót sem. Hazai viszonylatban nem szólnék, mert ide 4 Afellay is világhódító titán lenne... A Magyar Válogatott a PSV-hez mérve sincs a fasorban, nemhogy a Barcához képest...

Ja és nem góltermelést várok tőle, hanem azt, hogy a színvonalat vegye fel, ami általánosan jellemző a csapaton belül. Kevesebb szoli, több edzés, bizonyítsa, hogy befér ide. Ahogy anno Abidal is. Foci szurkolói "karrierem" legnagyobb pozitív csalódása volt Mascheranoval együtt.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.14. 21:15:59

Rinku írta:Azt sajnálom, hogy mivel szerződés köti az A kerethez, nem tudják leküldeni a B-be. Gyenge játékos és nem a Barca szint. De valami csúnyán nem az, szinte még kiegészítő embernek sem. A B-ben tudna kupálódni, aztán újra megnézném, de mint tudjuk, erre nincs lehetőség
Miről beszélsz ember? :shock: :shock: :shock:

Elég sok hsz-eden ki szoktak kerekedni a szemeim, de azért itt most kiakadtam. Tello kómásan lehozná amit ő? Mit tud Tello? Meghúzom szöglet? Hát nem tudom, szóval Ibi nem Barca szint, de Tello minden további nélkül az. :D
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2012.05.14. 20:56:41

skadi írta:persze, mert nem csatár ahogy mondod, hanem középpályás.
nézd meg mit művelt a psvben vagy a holland válogatottban.
naponta pisálna be a fél ország, ha lenne 2-3 ilyen labdarugónk.
Csak-hát folyót lehet rekeszteni az irányító középpályásainkal (Legalábbis itt a Barcánál, már ha Magyar.o.-ra gondoltál a legalján, de az állításom ettől áll.).
azért mondod h [auto_cenzúra], mert nem rugdosta a gólokat?
egy számára teljesen idegen poszton kellett játszania megnyert meccsek utolsó tíz percében, aztán elszakadt a térde... mostanra épült fel. a vb-n megint nagyon jó lesz.
Ennek azon részével eggyetértek, hogy legalább egy fél évet érdemel még a bizonyításra. Sérült volt de tehetsége van.
szerintem az elmúlt pár év egyik legjobb igazolása(ami ilyen zlatanok, hlebek meg csigrinyszíjk között persze nem nagy teljesítmény, de akkor is...)
Te, fent büszkén emlegetted milyen jó volt a PSV-ben, szóval akkor ne felejtsük el hogy Hleb és Zlatan sem voltak ügyetlen gyerekek az előző klubbjaiknál. Sőt jóval többet tettek le arra a bizonyos asztalra.
nagyon remélem hogy marad és jövőre sérülésmentes és eredményes szezont tud majd maga mögött itt a barcelonában...
Ez itt teljesen helytálló!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
skadi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007.01.11. 12:12:40

2012.05.14. 20:48:22

persze, mert nem csatár ahogy mondod, hanem középpályás.
nézd meg mit művelt a psvben vagy a holland válogatottban.
naponta pisálna be a fél ország, ha lenne 2-3 ilyen labdarugónk.

azért mondod h [auto_cenzúra], mert nem rugdosta a gólokat?
egy számára teljesen idegen poszton kellett játszania megnyert meccsek utolsó tíz percében, aztán elszakadt a térde... mostanra épült fel. a vb-n megint nagyon jó lesz.

szerintem az elmúlt pár év egyik legjobb igazolása(ami ilyen zlatanok, hlebek meg csigrinyszíjk között persze nem nagy teljesítmény, de akkor is...)

nagyon remélem hogy marad és jövőre sérülésmentes és eredményes szezont tud majd maga mögött itt a barcelonában...
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2560
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.05.14. 20:11:27

Azt sajnálom, hogy mivel szerződés köti az A kerethez, nem tudják leküldeni a B-be. Gyenge játékos és nem a Barca szint. De valami csúnyán nem az, szinte még kiegészítő embernek sem. A B-ben tudna kupálódni, aztán újra megnézném, de mint tudjuk, erre nincs lehetőség. Egy kicsit is jó ajánlat esetén (ez 6-7 millió körül van) eladnám, sajnálom a srácot, mert tehetségesnek tűnt, csak nem itt lesz belőle jó játékos, ha jó játékos lesz még valaha is. Az akarásával nincsen baj, de ezen kívül szinte mindennel. Rá kell nézni egy B-ből felkerült támadóra és rá, és már látszik a különbség. kristop videója tökéletes példa rá.

Nem tartanám itt, sajnálom, hogy ezt kell írjam, de szerintem a srác csupán csak pénzpocsékolás. Tello sem egy nagy taktikai zseni, de kómásan lehoz ennyit, mint Ibrahim. Nagy kár, nem ezt vártam, de legalább nem tizenakárhány millió eurókért hozta el a csapat...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.05.14. 20:00:22

Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.05.14. 19:27:41

Én nem adnám el. Nem mondom, hogy minden áron ragaszkodnék hozzá, sőt egy jó ajánlat esetén nyilván elgondolkoznék, de ilyen pár millióért felesleges. Akkor inkább maradjon nálunk, és bizonyítson. Betis ellen biztató volt.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.05.13. 08:23:02

Csak az első félidőt láttam, de abban meglepően jól mozgott. Nem véletlen h az Adriano-Afellay szél sokkal veszélyesebb volt, mint a Pedro-Alves duó. Pedronál pl sokkal jobb volt. Kicsit amúgy visszavontabb szerepkörben volt mint Pedro, de így Adriano a szokásosnál feljebb volt. Az azért látszott h még kissé fél belemenni a párharcokba, de ahogy elnéztem a sebessége még mindig remek. Meccs elején próbált lefutni 2 védőt(lehetetlenség volt), de nem sokon múlt a dolog. Biztató.
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.03. 07:31:45

Afellay Ini posztján játszott, vagy előrement a támadóharmadba? Voltak jó megoldásai?
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.30. 14:07:04

Pinto; Adriano (Dani Alves 60’), Puyol, Mascherano, Montoya; Busquets (Afellay, 20’), Keita, Thiago; Pedro, Alexis (Tello, 80’) és Messi.

itt olvastam...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt