Alexis Sánchez

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2012.04.07. 22:34:40

- szó se róla, már csak a gólok hiányoznak, a többi pipa! Remélhetőleg azok is jönnek, de egyenlőre az is jól látszik, hogy nagyon megakar felelni és ki akarja szolgálni Messit! Nagyon alázatos, talán túlságosan is....bátrabban kellene egyéni akciókat vállania, mert a sebessége és technikai tudása megvan hozzá!
Avatar
Messidona10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2007.12.19. 18:44:50

2012.04.07. 22:20:43

Donny írta:
kanty írta: Gólpassz+büntető. Szép volt. :)
Plusz volt még egy emberelőny is, amit kiharcolt. :)
A meccs legjobbja volt, kezd kedvenccé válni.
Mondjuk szerintem azért az emberelőny kiharcolása nem olyan nagy dicsőség :D Habár sokan gondolják, hogy ezzel a céllal játszik a csapat...
Jó volt ma nagyon, azt sajnálom, hogy a teherbírása ellenére viszonylag kevés gólt tud lőni. Remélem, hogy jövőre ez már másként lesz. Ne felejtsük el, hogy a sérülések is hátráltatták idén.
Avatar
Donny
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2012.02.07. 12:52:20
Tartózkodási hely: Budapest, RichField
Kapcsolat:

2012.04.07. 22:15:08

kanty írta: Gólpassz+büntető. Szép volt. :)
Plusz volt még egy emberelőny is, amit kiharcolt. :)
A meccs legjobbja volt, kezd kedvenccé válni.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.04.07. 22:07:51

Nagyon jó volt ma. A szokásos hajtás ma hatékonysággal is párosult. Gólpassz+büntető. Szép volt. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.04.07. 22:04:31

Sanama írta:Halkan jegyzem meg, hogy megnyerte a mai meccset. MoM
Nálam is az egyik legjobb, mert ismét hatalmasat dolgozott. Én nem is várok el tőle gólokat, csak annyit hogy mindig ilyen jól játsszon és a ziccereket lője már be :D
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2012.04.07. 22:02:37

Ma nagyon jól játszott, gólt érdemelt volna de így is szép volt.
Az emlegetett Messi-Alexis probléma pedig szerencsére teljesen eltűnt( ha egyáltalán volt). Soakt keresték egymást labdákkal.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.07. 22:02:24

Halkan jegyzem meg, hogy megnyerte a mai meccset. MoM
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2012.04.01. 16:50:55

Ahogy így végig olvastam a hozzászólásokat láttam egészen érdekeseket és megdöbbentőeket,még valaki egészen odáig is elment hogy Messit szídja,sok jogos dolog volt abban amit írtatok,de akármit csinál Messi,és akármit csinál Alexis,Messi az Messi,ha még 10 játékost elüldöz,4 szezonig nem lő gólt,és nem csinál semmit akkor is csak annyit tehetünk hogy hálát adunk istennek,hogy láthatjuk játszani,mert Messi örökre egybefort a Barcával.
(én is kedvelem alexist,de a 2 játékos közt fényévek vannak tehetségbe és abban is mit leraktak az asztalra)
Visca El Barca!!!!Visca El Messi!!!!!!
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.01. 16:30:36

Szerintem nincs semmi baj közöttük. Egész egyszerűen még csak ebbe a szezonba jött és még nem találják teljesen az összhangot. De kezd lassan beépülni a csapatba. Meg sztem Messi riválist láthat benne. Lehet azért is feszült köztük a dolog.
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2012.04.01. 16:26:12

nagyon jó vid. ... szerintem nagyszerű játékos,és hasznos... az is igaz,hogy csak egy valaki nem mozog a csapatból,de mentségére szól,hogy ontja a gólokat...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.01. 16:06:24

Na megvan a videó, amit kerestem
http://www.youtube.com/watch?v=ESUiDY-5 ... ure=relmfu

Ezen lehet nézni, hogy milyen hasznos a játéka akkor is, amikor nem lő gólt
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.04.01. 14:23:03

Én nem látok nagy problémát, tavaly Udinében volt sztár, most meg valamivel nagyobb szinten kell bizonyítania. És idén tölti a 24. évét. Ahhoz képest, hogy tanulóév, simán vállalható a teljesítménye, ha nincs csillogás, kemény munka akkor is van. És mire elkapja a fonalat, mindig jön pár hét sérülés...

Mondom ezt úgy, hogy _nagyon_ Rossit akartam itt látni a helyén.

Messivel kapcsolatban sem látok semmi különöset, legalábbis én azt is meglátom, amikor egymás nyakába ugranak. :D
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.04.01. 13:58:03

Az a gond hogy a Messi mellett felőrlődött Eto'o,Villa,Pedro,Zlatan és elindult ebbe az irányba Alexis is. Mindannyiuknál a kezdeti jó teljesítményt egy görcsös,frusztrált játék váltotta fel.
Nem biztos hogy ebben csak ők a hibásak. Persze nem hibáztatom sem Pepet sem Messit mert kb ilyen eredmények mellet röhej kategória lenne csak megjegyeztem.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.04.01. 13:46:12

KépKép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.04.01. 12:55:21

socio66 írta:annak,hogy sokszor nem igazán veszélyes a kapura,egyik legfőbb oka szerintem,hogy messi és közte egyszerűen nem működik az összjáték.
még sánchez úgy-ahogy keresi a labdákkal-de neki sem mindig az első opció ő,ahogy a többieknek-de messi szinte abszolút nem,figyeljétek meg,hogy tízből kilencszer sánchez helyzetével ellentétes irányba indul el,és akkor sem passzol neki,ha nincs más opció,inkább hátrafordul,vagy egyedül akarja megoldani.
Én is akkor vettem észre, a decemberi Klasszikuson. Ott tűnt fel, hogy ahogy Sanchez beverte, Messi oda se ment hozzá. Akkor figyeltem fel kettejük viszonyára, és azóta meg több meccsen is lehet látni, hogy Messi nem keresi Sanchezt a labdákkal. Fordítva viszont rendszeres. Ha a chilei elront egy gólhelyzetet, Messi szinte hisztizik, vergődik, fel van háborodva. Persze az nem baj, mikor rátekeredik a labdára és beviszi 5 védő közé, mikor ott van szélen valamelyik társ, majd elveszik tőle...az nem baj...én is osztom azt a véleménye hogy több meccs tapasztalata alapján a két játékos nincs jó viszonyban egymással. Ezt meg lehet figyelni a gólörömöknél is.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.04.01. 10:11:56

Mihu írta: Hagy ne essek már hátra attól, hogy egy csatár aki a Barcában játszik, zavarja a védőket, megy a labdákra, letámad...ezek azok, amik kb a vizsgán a beugrót teszik ki...ez nem megsüvegelendő teljesítmény, hanem alapvető követelmény. Ha valaki ezeket nem csinálja meg, akkor a padon a helye.
Pedig néhány meccsen szívesen megnéztem volna Messit, ahogy letámad, ahelyett, hogy csak sétálgat

Egyébként én a Milan elleni meccs után is mondtam, hogy Sanchez rengeteget mozog el üres területre, csak egyszerűen nem keresik a labdával. Úgy meg főleg nehéz helyzetbe kerülni, ha rendre előretolt ékként játszatjuk ilyen mélyen védekező csapatok ellen. Amikor volt területe (Leverkusen, Villareal ugrik be) mindig lőtt is gólt
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.04.01. 09:58:09

Mindennnek oka van, de azt nem lehet megmagyarázni, hogy - azért többször kerül gólhelyzetbe - csak miért hagyja ki. Ahhoz már Messinek nincs köze. Sajnos Villa is golképtelen volt, Pedró is az, Alexis is és ez már gond.
Fecó
socio66

2012.04.01. 09:56:16

Andris írta: szerintem egyáltalán nem jellemző. erről a hozzászólásodról kifejezetten azt gondolom, hogy csak egy meccs az alapja.
pedig abszolút nem.
eleinte nem foglalkoztam ezzel,de mióta téma volt itt egy videó kapcsán-ami kamu volt-a két játékos rossz viszonya,azóta önkéntelenül is jobban figyelem kettejük kapcsolatát,és nekem szemet szúr hogy feltűnően keveset keresik egymást.
kár hogy nincs erre statisztika,mert szerintem engem igazolna.
Léfe írta:Mindennnek oka van, de azt nem lehet megmagyarázni, hogy - azért többször kerül gólhelyzetbe - csak miért hagyja ki. Ahhoz már Messinek nincs köze. Sajnos Villa is golképtelen volt, Pedró is az, Alexis is és ez már gond.
ez így van,sánchez nem egy gólvágó,engem már az idei góltermelése is meglep a korábbi éveihez képest,egyébként ő maga is többször elmondta a nyilatkozataiban,hogy a kapu előtt még bizonytalan,és sokat kell fejlődnie.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára socio66 2012.04.01. 10:12:53-kor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.01. 09:56:09

Nekem az elmúlt időszakban 1 dolog tűnt fel vele kapcsolatban, nem tudom, hogy észrevettétek-e.

Labdával nem igazán gyors.
A Milan ellen volt 2 szitu, meg tegnap is 1, mikor előnyben indult a kiugratás során, és a védők rendre beérték, kapura nem is tudott lőni.
Ez azért engem nagyon zavar,mert itt azért rendre ilyen szituk lesznek.

A Messi-Sanchez összjáték szerintem sem működik,de én azt már a decemberi klasszikus óta mondom. Mintha Messi nem fogadta volna be a csapatba, vagy én nem tudom. De nézzétek meg, hogy mikor Messi már teljesen bal oldalon van, akkor sem passzol neki, inkább megfordul és viszi visszafelé.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.01. 09:36:52

socio66 írta:annak,hogy sokszor nem igazán veszélyes a kapura,egyik legfőbb oka szerintem,hogy messi és közte egyszerűen nem működik az összjáték.
még sánchez úgy-ahogy keresi a labdákkal-de neki sem mindig az első opció ő,ahogy a többieknek-de messi szinte abszolút nem,figyeljétek meg,hogy tízből kilencszer sánchez helyzetével ellentétes irányba indul el,és akkor sem passzol neki,ha nincs más opció,inkább hátrafordul,vagy egyedül akarja megoldani.
szerintem egyáltalán nem jellemző. erről a hozzászólásodról kifejezetten azt gondolom, hogy csak egy meccs az alapja.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.01. 09:15:34

bármennyire szélsőnek van beharangozva, nekem akkor tűnt a legütősebbnek, amikor úgy játszottak, hogy Alexis elől 1 klasszikus csatár, mögötte Messi középen, visszavont csatár és mellette/mögötte Iniék... pl. Real ellen a 3-1-nél
szélen jó elfutásai vanak, de ugyanannyira nem veszélyes, mint pl. Villa szélen...
socio66

2012.04.01. 08:27:24

annak,hogy sokszor nem igazán veszélyes a kapura,egyik legfőbb oka szerintem,hogy messi és közte egyszerűen nem működik az összjáték.
még sánchez úgy-ahogy keresi a labdákkal-de neki sem mindig az első opció ő,ahogy a többieknek-de messi szinte abszolút nem,figyeljétek meg,hogy tízből kilencszer sánchez helyzetével ellentétes irányba indul el,és akkor sem passzol neki,ha nincs más opció,inkább hátrafordul,vagy egyedül akarja megoldani.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4095
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.04.01. 01:20:17

Egy csatártól az jó teljesítmény, hogy egyetlen egy lövést nem eresztett kapura, illetve hogy 1-2 kivételtől eltekintve nem verte meg úgy a védőjét, hogy abból gólhelyzet, vagy veszélyes szituáció kerekedett ki? Félreértés ne essék, az akarást meg a hajtást láttam rajta, mert tényleg nem ismert elveszett labdát, ott volt mindenhol, de egy csatártól 0 kapuralövéssel ez ne legyen már jó teljesítmény...ha megkapta a labdát, mindig hátrafelé passzolt. A kapura teljes mértékben veszélytelen volt.

Érdekes módon a Milan ellen mindenki lehordta a földig, hogy milyen gyenge volt, jó lenne ha összekapná magát, taratatta taratatta, én viszont nagyon jónak ítéltem, mert rengeteg labdát szerzett, szedett össze a 16-os környékén, rúgott, csípett, harapott minden labdáért, és az összjátékban is jól szerepelt. Ott legalább voltak helyzetei, kapuralövése(i), megverte a védőjét egy párszor, és nem rajta múlt, hogy a passzából utána nem lett igazi gólhelyzet. De az egy másik meccs volt, ott 10 emberrel védekezett a Milan, és igazából a támadósorból senki sem nyújtott maradandót, úgyhogy nem lógott ki a sorból. Ezen a meccsen viszont 1-2 kivételtől eltekintve se a védőjét nem verte meg, kapuralövéseinek száma 0, előrejátéka 0.


Hagy ne essek már hátra attól, hogy egy csatár aki a Barcában játszik, zavarja a védőket, megy a labdákra, letámad...ezek azok, amik kb a vizsgán a beugrót teszik ki...ez nem megsüvegelendő teljesítmény, hanem alapvető követelmény. Ha valaki ezeket nem csinálja meg, akkor a padon a helye.



Mégegyszer mondom: Én imádom Alexis-t. Az egyik kedvenc játékosom, mert nagyon szimpatikus, és én imádom az olyan játékosokat, akiken látom hogy akarnak, nem csak belesz.rnak az egészbe, majd ahogy esik úgy puffan...Simon Tibi elhíresült mondásának lényege hogy, játszhatsz bármilyen rosszul egy meccsen, ha a szurkoló azt látja, hogy közben felszántod a pályát, küzdesz, akarsz, akkor bármit megbocsájt. Én is ezért szeretem az ilyen játékosokat. Sokszor megvédem, és nekem tetszett a játéka, de feljövök fórumra, meg nso blogra, és azt olvasom, hogy 5-ös meg 6-os osztályzatot kapott, meg hogy rosszul játszott. De úgylátszik ez most pont fordítva van, hát nembaj, ilyen is előfordul :wink: Attól még továbbra is tartom hogy mint csatár, nagyon gyengén teljesített a mai meccsen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.03.31. 23:59:50

Mihuval értek egyet, az én szememben mint CSATÁR kritikán alulit nyújtott. Egyszerűen abszolút veszélytelen a kapura. tudom,hogy Messi mellett nem egyszerű érvényesülni, de ez akkor is kevés tőle nagyon.

persze láttam én is,hogy küzdött, és ezért taps,mert nem ismert ma sem elveszett labdát,csíp,küzd,hajt. de jó lenne ha kicsit veszélyesebb lenne kapura is.

Csak jó lenne,ha a köv másfél hónapban többet nyújtana előrejátékban,mert kelleni fog nagyon!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.31. 23:55:05

MessiFan írta:
Mihu írta:Hú de gyenge volt ezen a meccsen :roll: :roll: Nem tudnék értékelhető megmozdulását említeni. Amikor labdát kapott, akkor vagy eladta, vagy hátrafelé passzolta. Elvileg villámgyors, de a Milan ellen is, meg most is volt egy helyzete mikor kis előnyből indult egyedül a kapusra, és nem tudta megverni a védőjét, utolérték. Ezek mondjuk kedden nem biztos hogy bele fognak férni. Én nagyon szeretem a srácot, meg mindig védem, de a mai teljesítménye katasztrófa volt számomra is.
??!!!
Olyat dolgozott az egész meccs alatt hogy az valami hihetetlen! Minden labdára ment, letámadott mindenkit és rengeteget futott! Mit vártál el tőle egy ilyen meccsen? Nem értelek komolyan mondom.
Én se, másik meccset nézett.

Arról nem is beszélve,hogy a vezetésünk megszerzésében kulcs szerepet vállalt a szerzett lasztival...
max tényleg azt lehet felróni,hogy amikor kis előnyből indulhatott a kapura, akkor beérték. Bár amennyit azelőtt melózott, nem csodálom.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Lezárt