David Villa

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2012.04.08. 02:28:54

shutterisland írta:egy érdekes témát hoznék ide.
nem vitatéma, mert mindkettő a "mi kutyánk kölyke", ha értitek.
viszont lehet róla beszélni, érvelni.

a klubomban szóba jött, hogy pár ember hiányolja eto'o-t, hozzáteszem itt az elején, hogy egy kicsit nekem is hiányzik amúgy.

de bátorkodtam azt írni, hogy " villa semmivel sem rosszabb csatár amúgy."

ebből lett, egy mini vita.

nos, én ezt még mindig tartom, véleményem szerintm 1-1-ben, képességek, gólérzékenység és statok alapján nem igazán van különbség a két játékos között.

az más kérdés, hogy a barcában eto'o teljesítménye más osztály volt, viszont még villa mellett annyit, hogy neki csak 1 szezonja volt itt, amit tudunk értékelni, az nem volt rossz, habár nem is eto'o szintű, de rúgott fontos gólokat. (clasicók,bl egyenes kieséses szakasz (köztük döntő) )
mindezt úgy, hogy hatalmas hullámvölgyben is volt közben a maga szintjén.

az, hogy az idei szezonja a lábtörés miatt elszállt, nagyon sajnálatos, és jövőre már 31 lesz.

az egésznek az a lényege, hogy most én gondolom rosszul, és tényleg annyival jobb focista eto'o, vagy reálisan látom ? :D
Még Samu a pályafutása legérdemibb részét itt töltötte addig Villa nem...
Eto a zenitjén szerepelt nálunk, Villa meg rá 1 de inkább 2 évre jött ide
Ő mostanra (sajnos) csak egy megfelelő kiegészítő ember...
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2012.04.08. 00:47:16

ziipp írta:Bár ő az, aki mindig lehajtott fejjel húzta az igát, szóval szerintem feltalálná magát.
ez pedrora is igaz, talán hatványozottan is és látjuk hogy ez nem mindig elég.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2012.04.08. 00:26:19

Villa nekem sokkal szimpatikusabb a bőre színe miatt.

Amúgy ez tényleg érdekes kérdés, vajon Eto'o beférne-e a mostani Barcába. Nagyon Messire van kihegyezve a csapat, lehet, hogy megszenvedné. Bár ő az, aki mindig lehajtott fejjel húzta az igát, szóval szerintem feltalálná magát.

Képességeket nézve szerintem a spanyol jobb. Eto'o igazából a góllövéshez értett, és azon ritka alkalmakkor, amikor a szélen kellett játszania, szerintem gyenge volt.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.04.07. 23:53:25

Itteni teljesítmény alapján egy lapon se lehet őket említeni.

Villa egy közepes teljesítményt nyújt eddig, Eto'o meg szenzációs volt éveken keresztül.

Villa elleni érvek:

Nem a Messi-centrikusság miatt nem tud átvenni egy labdát, és belőni 1 ziccert. Meg nem Messi miatt akadt el a támadások 75%-a nála.(Az már lehet,hogy a Messi centrikusság miatt került ilyen helyzetbe főleg fejben,de attól még a ziccereket illene belőni)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.07. 23:42:01

nem tudom, nálam így is úgy is kb. egál jön ki, ha összehasonlítom őket, és a körülményeket.

a képesség (hívjuk tehetségnek) az talán egy fokkal eto'o-nál nagyobb, bár ezt szinte lehetetlen szvsz megállapítani.

az egésznek az én szempontomból annyi a lényege, hogy akik sírnak eto'o után, azoknak én azt mondom, kaptunk egy olyan játékost villa személyében, aki tudná hozni azt, csak a körülmények (lábtörés, messi centrikusság...) nem igazán teszik lehetővé, amellett persze, hogy ettől függetlenül hullámvölgyben volt hónapokig david.

azt most nem hozom fel, hogy ibra személyében még villa előtt jött egy képességekre minimum eto'o szintű játékos, csak hát ő jellemben és játékstílusban nem illett bele a barcelonába.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.04.07. 20:08:33

shutterisland írta:egy érdekes témát hoznék ide.
nem vitatéma, mert mindkettő a "mi kutyánk kölyke", ha értitek.
viszont lehet róla beszélni, érvelni.

a klubomban szóba jött, hogy pár ember hiányolja eto'o-t, hozzáteszem itt az elején, hogy egy kicsit nekem is hiányzik amúgy.

de bátorkodtam azt írni, hogy " villa semmivel sem rosszabb csatár amúgy."

ebből lett, egy mini vita.

nos, én ezt még mindig tartom, véleményem szerintm 1-1-ben, képességek, gólérzékenység és statok alapján nem igazán van különbség a két játékos között.

az más kérdés, hogy a barcában eto'o teljesítménye más osztály volt, viszont még villa mellett annyit, hogy neki csak 1 szezonja volt itt, amit tudunk értékelni, az nem volt rossz, habár nem is eto'o szintű, de rúgott fontos gólokat. (clasicók,bl egyenes kieséses szakasz (köztük döntő) )
mindezt úgy, hogy hatalmas hullámvölgyben is volt közben a maga szintjén.

az, hogy az idei szezonja a lábtörés miatt elszállt, nagyon sajnálatos, és jövőre már 31 lesz.

az egésznek az a lényege, hogy most én gondolom rosszul, és tényleg annyival jobb focista eto'o, vagy reálisan látom ? :D
Nem fejtettem ott ki az álláspontom, de szerintem nem látod reálisan.

Abban igazad van, hogy Eto'o egy szerkezeti korszakváltás hajnalán lépett le, hiszen akkor Messi csak a legfontosabb meccseken játszott középen. Ergo Eto'o szinte mindig, Villa szinte sosem játszott CF poszton.

Marad a valenciai, és válogatott Villa, Eto'o ellen. Ez már nagyon közel van. Ott tökös volt nagyon David, bírtam is, de ugye a válogatottban is kiszorult a szélre.

A szélen jobb teljesítményre képes Villa, valamint CF-ként sem volt utolsó.

A Barcában, fontosság alapján ahogy írtad, nem lehet összehasonlítani.

Marad a legegyszerűbb kérdés: képességek? Szerintem napnál is világosabb hogy Eto'o FTW. Szerintem.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.07. 19:58:28

Én amellett vagyok hogy semmivel sem rosszabb mint Eto'o, sőt talán kvalitásokat tekintve jobb játékos is. Viszont Eto'o nálunk az abszolút középcsatár volt. Még Pep első idényében is. Ugyan Messi már akkor is szárnyalt, de még nem orientálódott annyira középre. Tehát Eto'o kényelmesen játszhatott az eredeti posztján. És az itt töltött időszaka alatt ez mindig is így volt. Míg Villát Pep a szélre vezényelte, mert Messit senki kedvéért sem mozdítja el középről, a teljesítménye pedig önmagáért beszél. :) Úgyhogy Villának nem a saját posztján kell játszania, nyilván nem is teljesen ismeretlen számára, de sokkal nehezebb érvényesülni. És ebben a formában nem hiszem hogy Eto'o is jobb teljesítményt nyújtana a helyében.

Nagyon kedvelem a kameruni gólvágót, és le a kalappal az itt töltött időszaka előtt, de megkockáztatom hogy Villa legalább ennyire sikeres lett volna. Nyilván nem ez játszik közre abban hogy hogy gyengébben teljesít az elvártnál, de nagyban megnehezíti a dolgát hogy a szélen kell játszania.

Összefoglalva én egy hajszálnyival jobb játékosnak tartom Villát, de remélem hogy a sérülése után összeszedi magát és végre a tudásához méltóan fog teljesíteni!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.07. 19:12:29

egy érdekes témát hoznék ide.
nem vitatéma, mert mindkettő a "mi kutyánk kölyke", ha értitek.
viszont lehet róla beszélni, érvelni.

a klubomban szóba jött, hogy pár ember hiányolja eto'o-t, hozzáteszem itt az elején, hogy egy kicsit nekem is hiányzik amúgy.

de bátorkodtam azt írni, hogy " villa semmivel sem rosszabb csatár amúgy."

ebből lett, egy mini vita.

nos, én ezt még mindig tartom, véleményem szerintm 1-1-ben, képességek, gólérzékenység és statok alapján nem igazán van különbség a két játékos között.

az más kérdés, hogy a barcában eto'o teljesítménye más osztály volt, viszont még villa mellett annyit, hogy neki csak 1 szezonja volt itt, amit tudunk értékelni, az nem volt rossz, habár nem is eto'o szintű, de rúgott fontos gólokat. (clasicók,bl egyenes kieséses szakasz (köztük döntő) )
mindezt úgy, hogy hatalmas hullámvölgyben is volt közben a maga szintjén.

az, hogy az idei szezonja a lábtörés miatt elszállt, nagyon sajnálatos, és jövőre már 31 lesz.

az egésznek az a lényege, hogy most én gondolom rosszul, és tényleg annyival jobb focista eto'o, vagy reálisan látom ? :D
Roni15
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2011.10.02. 20:15:53

2012.04.01. 22:45:41

Villa most lájkolta a kiírásom, amit Sáncheznek írtam:) Ez bearanyozta a napom:)

Come back As Soon as Possible!:)
"...Élj a mának, de várd a holnapot, és ne felejts el mosolyogni..."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.04.01. 21:47:18

Rinku írta:Azért egy komplett lábszárcsonttörést ne hasonlítsunk már össze Villa törésével! :wink: Gondolom annak sokkal körülményesebb úgy összeforrnia, mint ahogy az eredetileg volt...
Nem az a probléma mind2 törött csont esetében h nem forr össze úgy, ahogy volt. A probléma az h 2 lehetőség van:
1. nem operálnak bele vasat(tartót), ebben az esetben nagyon óvatos kell legyen az illető, valósággal elsorvadnak az izmok. Nekem mind2 csont volt eltörve a kezemben és 4 hét gipsz után kb egy hétig egy pohár vizet nem bírtam felemelni. A láb ráadásul sokkal jobban le van terhelve.
2. operálnak bele vasat, ami fixen tartja a csontokat. Súlyt így se lehet rárakni, gondolom azért a fizikoterápia műkszik, de ebben az esetben több operáció vár az illetőre, ami megint nem jó.

2 rossz közül lehet válogatni.
Ha csak 1 csont törik, akkor alighanem teljesen szükségtelen h valamivel összecsavarozzák a lábat, pár hét után(2 kb) a csont, ami forrni kezdett már nem fog magától eltörni, ugyanakkor a másik csont tartja a lábat, így lehet minimálisan mozgatni.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.04.01. 21:43:30

evikem97 írta:Egy decemberi cikk alatt levő hozzászólás:
.A felépülésről. Nem akarok elkeseríteni senkit, de sztem a 4 hónap maga lenne a csoda. Ha valaki megnézi azt a videót, a csont elmozdult a helyéről, és a következő hírben az áll, hogy műtik is. Nekem egy sima mezei bokaszalagszakadásom van és még mindig nem tudok normálisan szaladni, pedig lassan 3 hónapja az esetnek. Persze, oké, nem lehet összehasonlítani a 2 kezelést, mert én messze nem kaptam olyan szakszerűt, amit Villa fog kapni, én a 6 hónapot is keveslem kicsit, de nem vészmadárkodni akarok, meg nem is ebben bízok, mielőtt még jönne a vád. :)
David akkor megvalósította a csodát!Hihetetlen a srác.Megérzéseim általában bejönnek és most azt súgják,hogy a kölyök végtelenül szuper lesz! Kevesebb mint két hét. Várunk nagyon kicsi Villa!!!!! :D
nekem a lábujjamba szakadt el 2 szalag,1 éve és 1 hónapja. meg van a dátum is. És nem tudom felfele mozgatni(nagylábujj). Tehát egy éves, de még mindig b'szakszik.
Abi & Tito
evikem97
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2011.02.21. 17:25:58

2012.04.01. 21:34:23

Egy decemberi cikk alatt levő hozzászólás:
.A felépülésről. Nem akarok elkeseríteni senkit, de sztem a 4 hónap maga lenne a csoda. Ha valaki megnézi azt a videót, a csont elmozdult a helyéről, és a következő hírben az áll, hogy műtik is. Nekem egy sima mezei bokaszalagszakadásom van és még mindig nem tudok normálisan szaladni, pedig lassan 3 hónapja az esetnek. Persze, oké, nem lehet összehasonlítani a 2 kezelést, mert én messze nem kaptam olyan szakszerűt, amit Villa fog kapni, én a 6 hónapot is keveslem kicsit, de nem vészmadárkodni akarok, meg nem is ebben bízok, mielőtt még jönne a vád. :)
David akkor megvalósította a csodát!Hihetetlen a srác.Megérzéseim általában bejönnek és most azt súgják,hogy a kölyök végtelenül szuper lesz! Kevesebb mint két hét. Várunk nagyon kicsi Villa!!!!! :D
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.31. 19:38:35

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... HlXw9UrF4s

Piszkosul hiányzik már el nino. Egy igazi gólvágó. Mégha nem is ment annyira neki én már alig várom, hogy visszatérjen. Vhogy az olyan sorsszerű lenne, ha Villa és Afellay egyszerre váltaná Sanchezt és Pedrot. Csak térnének már vissza...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2012.03.31. 14:09:25

Nekem is volt már eltörve több csontom is, s a doki azt mondta, hogy ahol a csont összeforr, ott sokkal erősebb lesz, mint máshol. Attól nem kell tartania Villa-nak, hogy még egyszer eltörik neki..
Ez itt inkább pszichés gát lehet, hogy fél ütközni másokkal...
De ahogyan belevetette magát a felépülésbe, kizártnak tartom, hogy itt probléma lesz..
Szerintem még erősebben, még szenvedélyesebben fog visszatérni!
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2012.03.31. 13:36:50

Azért egy komplett lábszárcsonttörést ne hasonlítsunk már össze Villa törésével! :wink: Gondolom annak sokkal körülményesebb úgy összeforrnia, mint ahogy az eredetileg volt...
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.31. 13:14:45

noname írta:Nem hiszem h nagyon visszavetné ez a sérülés. Ez "csak" egy törés.
Eduardo-nak is "csak" egy törése volt, de aztán valahogy ő sem tudott megragadni az Arsenalban
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.03.31. 13:06:01

Nem hiszem h nagyon visszavetné ez a sérülés. Ez "csak" egy törés. A törések beforrnak és utána nem hagynak maradandó kárt. Nekem is volt eltörve a bal kezem és kb 2 év múlva már semmi nem maradt belőle az égadta világon(értem ezalatt h a jobbkezem és a balkezem közt erőben ugyanakkora volt a különbség, mint törés előtt). Profi kezelés és fizikoterápia mellett sztem jövő szezon elejére semmi nyoma nem marad. Szerencsére a törésen nem olyanok, mint az inak, amit ha sérülnek, már sose lesznek az igaziak. Épp emiatt kicsit aggódom is Afellay miatt, akinek pont a sebessége volt a legfőbb ütőlapja és csak remélni lehet h a fiatal szervezete miatt megússza h ezt elveszítse. Motta, Edmilson nem úszták meg. Larsson is lassabb lett, csakúgy mint Etoo, de Milito is csak 1 évig volt utána jó, aztán látványosan leromlott.
Mindenesetre Villa esetében sztem lehetünk optimisták. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2012.03.31. 13:02:36

Nem tudom, én valahogy úgy érzem, hogy góllal, gólokkal fog visszatérni. :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.31. 11:39:44

Barcaman14 írta:Bízom benne hogy a hosszú kihagyásnak pozitív hatásai lesznek, és jó formában tér vissza!
Amióta focit nézek nem emlékszem senkire, akire pozitív hatással lett volna a hosszú kihagyás :?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2012.03.31. 11:33:18

Barcaman14 írta:Akármennyire is rossz formában volt, és sokszor kritizáltuk hogy teljesen súlytalan, azért nagyon hiányzik már a játéka! :) Bízom benne hogy a hosszú kihagyásnak pozitív hatásai lesznek, és jó formában tér vissza!
Bármennyire is szeretném, hogy egy jó formában levő Villa térjen vissza, sajnos én nem látok erre sok esélyt.
Ilyen hosszú kihagyás után általában kell idő egy játékosnak, hogy belerázódjon a játékba, és Villa e mellé már elmúlt 30.

De azért a legjobbakat neki.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.31. 11:27:08

Akármennyire is rossz formában volt, és sokszor kritizáltuk hogy teljesen súlytalan, azért nagyon hiányzik már a játéka! :) Bízom benne hogy a hosszú kihagyásnak pozitív hatásai lesznek, és jó formában tér vissza!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
evikem97
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2011.02.21. 17:25:58

2012.03.30. 18:52:30

Ha minden jól megy két hét múlva szeretne visszatérni!! :)
evikem97
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2011.02.21. 17:25:58

2012.03.30. 18:22:23

Alexis Sanchez7
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.17. 18:37:07

2012.03.18. 22:28:27

N7 írta:http://www.fcbarcelona.com/football/fir ... s-recovery


elvileg kevesebb,mint 1 hónap és Villa visszatér!!:) Ennyi bátorító üzenet nem semmi:DD
Nagyszerü hír ! :)
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.03.18. 14:58:37

http://www.fcbarcelona.com/football/fir ... s-recovery


elvileg kevesebb,mint 1 hónap és Villa visszatér!!:) Ennyi bátorító üzenet nem semmi:DD
"For anyone that loves football, coming to the Camp Nou and watching this current Barça side is a pleasure."-Fernando Alonso, a Forma 1 kétszeres világbajnok pilótája:)

"A Barcelonával szemben az egyetlen esély a sikerre mindössze az, ha rossz napot fognak ki."-Robin Dutt a Bayer Leverkusen vezetőedzője
Lezárt