Championship/Football Manager

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.11.14. 22:22:13

varnagykrisztian írta:Sziasztok.Belekezdtem én is a 2012-es szezonba, 13 éves korom óta BARCA fanatikus vagyok így nem volt kérdés hogy kivel indítom ez évi edzősködésem.A játékoskeret számomra megfelelő volt, bár gondolkoztam hogy vegyek e egy rutinos védőt cserének mert BARTRA és FONTÁS még elég fiatalok, és a cserecsatárom is középszintű de úgy döntöttem hogy megadom nekik a lehetőséget.A GUARDIOLA féle taktikát használom, így a kapuban VALDES (PINTO), a védelemben az ABIDAL (MAXWELL), PIQUE (FONTÁS), PUYOL (BARTRA), ALVES (ADRIANO) négyes kapott szerepet.A középpályán a védekező szerepet BUSQUETS (MASCHERANO) oldja meg, elötte helyezkedik el a két játékmester XAVI (FABREGAS) és INIESTA (THIAGO vagy KEITA).A támadó szekciót a PEDRO (AFELLAY), MESSI (ALEXIS), VILLA (SORIANO) alkotja.Az edzőmérkőzéseken SORIANO tudatosította bennem hogy nyugodtan számíthatok rá, 9 mérkőzésen csereként beszálva 5 gólt szerzett (VILLA 6-ot, MESSI 5-öt)!A GAMPEREN a tartalékos BAYERN MÜNCHEN-t vertük 3-1-re, VILLA, MESSI, és SORIANO találataival.A REAL MADRID ellen két izgalmas mérkőzést játszottunk a SPANYOL SZUPERKUPA-ért.Idegenben kikaptunk 4-3-ra (XAVI, MESSI, PEDRO), úgy hogy a ALVES-t a (79’) kiállították és a MADRID ezek után szerezte meg a győztes találatot.A visszavágón a 97.000-es CAMP NOU közönsége egy gyenge első félidőt láthatott ahol VILLA a (8’) tizit hibázott.A mérkőzés szünetében fejmosást tartottam és láss csodát VILLA (61’) és MESSI (86’) góljaival 2-0-ra nyertünk, ezzel összesítve 5-4-re megnyertük az első idei trófeát!A meccs pikantériája az volt hogy mindkét találatunkat büntetőből szereztük, így újabb témát szolgáltattunk MOURINHO kollegámnak.Mindkét találkozón jól teljesített a sérüléssel küszködő CASILLAS-t helyettesítő ANTONIO ADÁN.Az EURÓPAI SZUPER KUPA-t is sikerült megszereznünk, VILLA és XAVI találataival 2-1-re vertük a PORTO-t!Tetszenek az újítások de sajnálom hogy a készítők megint a 2D, 3D-s dolgokra koncentráltak, én jobban örültem volna ha a TACTICS menüben a taktikai hadrendnél a játékos neve alatt/felett odarakják a fényképüket, elég ütős lett volna!Az is szembetünő nekem hogy a 2011-es managerben használt taktikámra igen csak rá kell gyúrni.JÓ JÁTÉKOT MINDENKINEK! MÉS QUE UN CLUB
A két szuperkupa megnyerése után nekifeszültem a BAJNOKSÁG-nak ami annak ellenére hogy nyertem a mérkőzéseket (1 max. 2 góllal) igen csak nyögvenyelősen indult.Már-már taktikaváltáson gondolkoztam mikor elkezdtek jönni az eredmények (SEVILLA 7-0, BETIS 5-0, ROSENBORG 6-1)!A REAL MADRID-ot sikerült megvernem idegenen 3-1-re, ennek is köszönhető hogy 1 pontal vezetem a LA LIGA-t.A rangadókon elfogadhatóan szerepeltem, SEVILLA 7-0, ATLETICO MADRID 2-0, VILLARREAL 1-0 (otthon), ATHLETIC BILBAO 0-0, VILLARREAL 0-0, REAL MADRID 3-1, VALENCIA 2-1 (idegenben).Jelenleg a bajnokság felénél járok.

A BL-ben könnyűnek mondható kvartettbe kerültem (RANGERS, CSKA M., ROSENBORG), csoportelsőként végeztem.Az egyenes kiesési körben a LEVERKUSEN-el sorsoltak össze..

A VILÁGKUPÁT elég nehezen hosszabításban a SANTOS ellen nyertem 1-0-ra, PEDRO góljával.

A SPANYOL KUPA sorsolása elég szerencsésen alakult, a döntőt a REAL MADRID-al vívom!

Egy vérbeli cserecsatár (LISANDRO LOPEZ – nagy kedvencem) leigazolásán gondolkodom mert SORIANO nálam nem üti meg ezt a szintet, de lehet hogy megvárom míg kölcsönből visszatér BOJAN az olasz AS ROMA-tól.A jó eredményeknek köszönhetően 2x is emelték az átigazolási pénzt ami így 55 millió euró.
VÁRNAGY HANNA BOGLÁRKA: 2014. MÁRCIUS 20. 07:22
PEP GUARDIOLA: 2008. JÚNIUS - 2012. MÁJUS
HÁZASSÁGKÖTÉS: 2011. SZEPTEMBER 26.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.13. 21:40:50

Okés, de akkor te is :D
Első bajnokin ilyen felállással vertem el a Kaposvárt 5-0-ra:
--------------Malinauskas--------------
-Simac--Mardare-Mészáros-Korhut--
----------------Ramos------------------
---------Varga---------Bódi------------
--Kulcsár--------------------------------
-----------Alves---Coulibaly-----------

Kulcsár és Kulibali 2-2 gólt lőtt, Alves meg 1-et, de azt 25 méterről :D
Következő ellenfél Kecskemét, de azt most nem játszom le, hanem majd később.
Mardareért jó pénzt fizetett a Brescia szóval őt el is adom nekik. Rezes meg kölcsönben van Pécsen.
Szakály behisztizett, és én mondtam neki hogy ha hisztizik akkor szevasz, és elvettem a csapatkapitányi karszalagot.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.11.13. 20:58:25

MessiFan írta:Túl vagyok az előszezonon, nem mondanám sikeresnek, de mindenki játszott, szóval lassan összeáll a csapat.
Ami számomra hatalmas öröm, hogy sikerült megszerezni Alvest a vidiből.
Coulibaly-nak 10 helyzet kell 1 gólhoz, szóval egyértelműen ő kerül ki a kezdőből.
Majd léci folyamatosan írjad, hogy hogy állsz, mert érdekel, hogy csak a Fradi ilyen szerencsétlen, vagy én :)
Meg majd a felállást,igazolásokat,eredményeket stb. mert érdekel. :D

köszi! :wink:
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.13. 20:49:43

Túl vagyok az előszezonon, nem mondanám sikeresnek, de mindenki játszott, szóval lassan összeáll a csapat.
Ami számomra hatalmas öröm, hogy sikerült megszerezni Alvest a vidiből.
Coulibaly-nak 10 helyzet kell 1 gólhoz, szóval egyértelműen ő kerül ki a kezdőből.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.13. 18:55:37

Na az Újpest-lementésnek vége, mert nem mentettem le egy csomó dolgot :S
Nem baj, keresek angol másodosztályú csapatot :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.11.13. 18:47:33

köszi szépen mindkettőtöknek, kb 1 hét múlva írok, mert iskolaidőben nem gyakran játszok :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.13. 18:33:56

Nem bírom kivárni, szóval a 2011-es magyarítást felrakom a 12-re és elkezdek játszani.
Majd valszeg lesznek kérdéseim mert rég fm-eztem, és alapból nem voltam benne jó, meg rengeteg mindent nem figyeltem/csináltam mert nem értettem.
Először is a Debrecennel kezdek majd el egy szezont és szépen kitakarítom a csapatot és utána igazolok 1-2 helyre.

Ami érdekelne, hogy ti 1 szezont mennyi idő alatt nyomtok le? Csak mert sokszor láttam már, hogy 2020 felett járnak páran :D
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.11.13. 18:24:47

Devid16 írta:arra tud valaki valami beállítást, hogy ha a szélsőm leviszi a labdát akkor 0 szögből lehetőleg ne kapura rúgjon hanem valami bepassz vagy valami. mert rohadt idegesítő, hogy ott vannak középen a csatárok és passz helyett rálövi persze mindet kivédi a kapus.
most nem tudom megnézni a játékban, de a részletes player instructions-ben van olyan csuszka h passzolás ritkán/gyakran, azaz kb. h mennyire legyen önzetlen
(meg egy olyan is, hogy befelé húzzon v az alapvonal felé vigye a labdát, bár vonalszélsőknél ugye alapvonal felé kéne menniük)

FtcSikiHun:
1. ne keseredj el, belejössz majd a játékba és sokkal jobban fogsz érteni hozzá egy kis idő elteltével is. Nem akarok most nagy oktatást tartani, 1-2 tippet tudok csak adni
2. 5 védővel sztem nem érdemes játszani, próbálj ki vmi hagyományosabb formációt (nálam 4-5-1, 4-2-3-1, 4-1-3-2 szokott pörögni)
3. Ha sok gólt kapsz, akkor ezt kell megakadályozni, akármennyire nem tetszik. Összeraksz egy védekező formációt (pl. a Barca-féle 4-3-3 (FM-ben ez 4-5-1 lesz) kiválóan alkalmas erre), match preparation defensive positioningre és Counter legyen a mentalitásod (számomra az egyik alapszabály, hogy bármilyen mentalitással is játszatod a csapatot, kontra MINDIG VAN!)
4. ki lehet szűrni azokat a játékosokat, akik nem jönnek (filter unrealistic transfers-t pipáld ki a player search képernyőn), viszont érdemes szabadúszó játékosokat keresni, mert ilyen szinten nagyon sokan és nagyon jók vannak (és kell egy legalább 18/18as scout, hogy a valóban jókat találd meg)
5. Morál nem lesz jobb, kb. minden héten előkerül ez a fórumon, de csak akkor jön vissza az önbizalmuk, ha nyersz
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1134
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2011.11.13. 18:22:33

FtcSikiHun írta:
Azóta ezzel próbálkozok:

------------------------------------Gyenes--------------------------

----------------------Tímár--------Otten-------Klein-----------------

Bodnár-------------------------------------------------------Józsi-----

-----------------------------------Foxi----------------------------------

--Andrezinho----------------------------------------------Abdi--------

-----------------------------Somália------Varga----------------------

Ez valamivel jobb?
elvileg látod a labdabirtoklást, meg hogy működik ez a rendszer, de én megmondom őszintén, ezt még sose próbáltam, úgyhogy nem is tudom.

próbáld ezt:
bodnár - klein-otten-junior
szűrő
mélységi irányító-sokat mozgó kp
két szélső
meg egy jó csatár, szvsz somália.

aztán még tudsz finomítani a beállításokon :wink:
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.11.13. 18:14:26

Robcsyy írta:
FtcSikiHun írta: Most ezzel próbálkozok:
szerintem ezt el is felejtheted... semmi középpályád nincs, ahogy ebből a rajzból ki lehet venni, így nehéz középpályán szűrni vagy valami. próbálj egy sima 4-1-2-2-1 - et.
Azóta ezzel próbálkozok:

------------------------------------Gyenes--------------------------

----------------------Tímár--------Otten-------Klein-----------------

Bodnár-------------------------------------------------------Józsi-----

-----------------------------------Foxi----------------------------------

--Andrezinho----------------------------------------------Abdi--------

-----------------------------Somália------Varga----------------------

Ez valamivel jobb?
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1134
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2011.11.13. 18:08:23

FtcSikiHun írta: Most ezzel próbálkozok:
szerintem ezt el is felejtheted... semmi középpályád nincs, ahogy ebből a rajzból ki lehet venni, így nehéz középpályán szűrni vagy valami. próbálj egy sima 4-1-2-2-1 - et.
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2011.11.13. 18:05:28

arra tud valaki valami beállítást, hogy ha a szélsőm leviszi a labdát akkor 0 szögből lehetőleg ne kapura rúgjon hanem valami bepassz vagy valami. mert rohadt idegesítő, hogy ott vannak középen a csatárok és passz helyett rálövi persze mindet kivédi a kapus.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.13. 17:31:05

Én csak elkezdtem az Újpesstel, de még nem játszottam annyit, hogy érdemlegesen tudjak írni.
Próbálj szabadúszokat igazolni, vagy kölcsönvenni nagy klubok játékosait :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.11.13. 17:20:07

ekkora egy idegesítő játékot.
Kb. minden normális taktikát kipróbáltam, minden játékos játszott lassan mindenhol de ááh.

Magyar bajnokság: 13. vagyok 2 pontra a kieséstől, nekem van a legrosszabb gólkülönbségem a bajnokságba, 12-24, kikaptam a Diósgyőrtől 5-0ra a Viditől 2-0ra a Siófoktól 2-1re :roll:

Magyar kupa: Persze, hogy ahogy belépek a küzdelembe, már a legjobb 32be megkapom a Debrecent, aki eddig veretlen a bajnokságba a kupába és a ligakupába is.

Ligakupa: Vezetem a csoportot de ugyan annyi pontom van mint a Kaposvárnak, és ugyan olyan gólkülönbség. Már az U19ből meg a B csapatból is hoztam fel játékost, legutóbb Varga Bencét aki az első két meccsen be is talált.

Hogy lehet a játékosok morálját feljebb vinni?

Próbáltam igazolni ismeretleneket, nagyobb játékosokat, afikaiakat,brazilokat,magyarokat, nem jön senki. Meccsenként 2 gól a minimum.

11. fordulóban járok, 24 kapott gól...valamit léci mondjatok már, nem akarom azt elérni amit tavaly a Fradival...kiszabtak :D

Ti hogy álltok? Főleg akik magyar csapatokkal vannak?
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.12. 16:27:23

Lehet, hogy már vannak feltöltve taktikák. Próbálj keresni taktikákat, és probálgasd azokat :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2011.11.12. 16:21:40

felszab ez a játék.
Akárhogy állok fel, 5 védővel 2 vkpval, 4védő 3 vkp, bármi, mégis mindig kapok minimum 2 gólt.
A védelembe igazoltam már Bodnár Lászlót meg Tímárt, előre meg Foxit, utolsó előtti vagyok a bajnokságba, egyszerűen nem tudok nyerni, nem tudok milyen taktikát kitalálni már :roll:

Most ezzel próbálkozok:

------------------------------------------------Gyenes--------------------------------

-----------------------------------------------Klein------------------------------------

-------Bodnár-------------------Tímár-------------------Otten---------Junior

--------------------------------------------Jovanovic----------------------------

-Foxi----------------------------------------------------------------------Abdi-

------------------------------Pölöskey-------------------Oláh----------------

Gólt azt általában tudok lőni, de hogy meccsenként 2-3at kapok, Viditől 1-3, Győrtől 2-3, Lokitól 0-2, Kaposvártól 0-2, Pakstól 1-2.

Nem tudtok valami tanácsot adni? :?
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2011.11.12. 16:02:10

Ha el akarom kezdeni a meccset valami olyat ír ki hogy súlyos hiba történt, összeomlott valami lablanala :S
Mit tudok tenni?
am az ncoreról szedtem le és csak instalálni kellet azt crackelni nem kellett regisztrálni és egyéb dolgokat csinálni.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.11. 08:18:50

Csak nekem nem megy az editor file? Errort error hátán ír ki...
Kicsit könnyíteni akartam az Újpesstel :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.11.10. 18:25:21

LM10 írta:Kezdtem egy karriert a Barcával, és mikor itt vagyok mindig van egy gondom: a B csapatból kijelölni pár játékost, a felnőttbe(25 feletti mezszámozás)

Vmiért nem jó soha, vagy nem enged pár játékost kijelölni? Kell őket a bajnokság 25-ös keretébe regisztrálni előtte, vagy csak simán adni kell egy 25 feletti mezszámot, a keret kijelölésekor?
Tudtommal 6 B keretes játékost lehet a nagyoknál játszani és ehhez elég, ha a B-ben regisztrálva vannak, mezszámot meg elég meccs előtt választani nekik

(egyébként ha valaki tudja, hogy hogyan szabaduljak meg a napi 50 munkaügyi levéltől az FM-ben, azt megköszönném)
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2011.11.10. 18:21:19

Na befejeztem az első szezonomat, egész tisztességes eredménnyel a harmadik helyen végeztem. Csak négy pont lett a diffi a Bilbao és köztem, de volt már 10 is közte, szóval simán hoztam le a bronzot. A kupából korán kizúgtam, a Bilbao ütött ki, pedig a San Mamésben még nyertem is, csak túl tartalékos voltam odahaza. :D

http://imagerz.com/QEETDUtvAwMGX1xKRAVR

Szezon előtt jöttek-mentek az emberek, sikerült elhoznom az idősebb dos Santost, a török kapust Sinon Bolatot, jött még Sergio Tejera Mallorcáról (már tavaly is megvettem mindig) és Joan Oriol bal védőnek Monreal váltójaként, télen pedig Ezequiel Munoz középső védőnek, ő még rejtély.

Így a szezon végén nem adtak sok pénzt, ettől függetlenül sikerült gazdálkodnom, eladtam még Julio Baptistát és Sebastian Fernándezt, helyettük hoztam Adriánt az Atléticóból, meg Parejót, velük várom a BL-t.

Mondjuk mivel sok pénz (egyelőre?) nincs a Málagánál, többet nagyon nem is lehetne kihozni a csapatból, Európában lehetne még alkotni egy kicsit, aztán hogyha sokkal többet nem adnak a továbbiakban sem, akkor továbbállok. :)
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2011.11.09. 11:03:53

messideco írta:Kell regisztrálni, persze :) Anélkül nem lehet, ha jól tudom.
Igen, így van!
VÁRNAGY HANNA BOGLÁRKA: 2014. MÁRCIUS 20. 07:22
PEP GUARDIOLA: 2008. JÚNIUS - 2012. MÁJUS
HÁZASSÁGKÖTÉS: 2011. SZEPTEMBER 26.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.11.09. 10:49:44

Kell regisztrálni, persze :) Anélkül nem lehet, ha jól tudom.
"And my heart will leave you never."
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2011.11.09. 09:43:26

Kezdtem egy karriert a Barcával, és mikor itt vagyok mindig van egy gondom: a B csapatból kijelölni pár játékost, a felnőttbe(25 feletti mezszámozás)

Vmiért nem jó soha, vagy nem enged pár játékost kijelölni? Kell őket a bajnokság 25-ös keretébe regisztrálni előtte, vagy csak simán adni kell egy 25 feletti mezszámot, a keret kijelölésekor?
Avatar
van Bommel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2005.12.07. 15:42:36
Tartózkodási hely: Szarvas,Szeged

2011.11.09. 03:45:38

Feltelepítettem, crack-eltem, utána mikor elinditanám a játékot, vmi steam-es dolgot ir ki, csináljak account, meg ilyesmik, csináltam, de semmi. Plíz help, mert ideges vagyok 4 fele.... :D
Láb a lábé, kar a karé, láb a karé, KARALÁBÉ
Hajrá CSABACSÜD!!!
Adamik-Varga,Kis,Gombár,Viszkok-Virág,Szilágyi,Steigler,Borgulya-Gulyás,Gazsó
www.csabacsudse.gportal.hu
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.08. 21:25:53

L.Messi 10 írta:
MessiFan írta:Mikorra várható magyarítás? Mert inkább csak akkor szedem le ha lesz fent. Majd kezdek egyet a lokival :twisted:
December közepe-vége felé jön a 100%-os. (a 11' magyarítása is jó hozzá, kb 77%át fordítja le a játéknak).
Akkor megvárom.
Leszedtem a játékot hogy megnézzem milyen. Mindenképp megvárom a magyarítást.
Lezárt