Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.07.23. 10:13:54

LG írta:
S.Agüero írta:na ezek után mondja nekem valaki, h nem nyújt jó teljesítményt az igazolásoknál. 8)
Sánchez olcsóbb volt mint hittük, és Bojan üzletével is nagyot kaszálhatunk. :wink:
Csak így tovább Rózsa Sanyi! :D
43 millió annyira olcsó Sanchezért? :roll:
"Csak" 37,5 milla. Direkt megnéztem a hírt több helyen is és sehol nem írtak +4 mecset.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2011.07.23. 10:01:47

Fecooo: sajtó által kreált dolog volt a barátságos mérkőzéseken való részvétel. Hivatalos oldalon és Eurobarcán azonban ennek nyoma sincs.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.07.23. 09:49:12

Talma írta:LG: 26+11.5=43? Nofene, jól megleptél.
+6, amit nem kapunk meg a barátságos meccsekért ;)

amúgy én is úgy vagyok vele, h kapja meg a bizalmat, aztán ha nem él vele, akkor ráérek mondani, h "de drága vót..."
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2011.07.23. 09:46:31

LG: 26+11.5=43? Nofene, jól megleptél.

Vannak pozitívumok és negatívumok egyaránt az átigazolási politikával kapcsolatban, de ez nem meglepő, szinte mindenhol ez a helyzet. Ha jól játszik Sánchez és huzamosabb ideig a keret tagja lesz, akkor megérte az árát, ha pedig eladják 2-3 év múlva, akkor nem érte meg. Az idő majd eldönti.
Avatar
torrentkiller
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2008.01.16. 19:52:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/BP.

2011.07.23. 09:29:47

LG írta:
S.Agüero írta:na ezek után mondja nekem valaki, h nem nyújt jó teljesítményt az igazolásoknál. 8)
Sánchez olcsóbb volt mint hittük, és Bojan üzletével is nagyot kaszálhatunk. :wink:
Csak így tovább Rózsa Sanyi! :D
43 millió annyira olcsó Sanchezért? :roll:
Pontosan... Drágább volt mint Villa, pedig még közel sem tett le annyit az asztalra.
Kép
"Barcelona Svájcból hozatott nagyon drága gyógyszereket, hogy leküzdje a növekedésihormon-hiányosságát, és ezt meg akarják hálálni. Messinek a szíve diktálta, hogy melyik csapatot válassza. Megráztam a kezét, és gratuláltam, megmutatta, hogy vannak még olyan labdarúgók, akiknél az emberi értékek elsődlegesek"- Ernesto Bronzetti
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2011.07.23. 09:20:58

S.Agüero írta:na ezek után mondja nekem valaki, h nem nyújt jó teljesítményt az igazolásoknál. 8)
Sánchez olcsóbb volt mint hittük, és Bojan üzletével is nagyot kaszálhatunk. :wink:
Csak így tovább Rózsa Sanyi! :D
43 millió annyira olcsó Sanchezért? :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.07.22. 23:49:59

na ezek után mondja nekem valaki, h nem nyújt jó teljesítményt az igazolásoknál. 8)
Sánchez olcsóbb volt mint hittük, és Bojan üzletével is nagyot kaszálhatunk. :wink:
Csak így tovább Rózsa Sanyi! :D
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2011.07.22. 13:44:58

Oriol Romeu-ról nem az volt,hogy mekkora penge lesz?Most meg el akarjuk adni? :roll:
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.07.22. 13:39:51

Ha most lenne vége az átigazolási szezonnak, elégedett lennék, maximálisan.
Kellett egy középső védő: Fontas
Kellett egy kreatív kp: Thiago
Nagyon kellett egy csatár, aki képes pótolni a triónkat: Sanchez
Játékosok eladásából is jól keresett a csapat:
Ibra 24
Bojan 12
Caceres 3+2

Ez valamivel több is, mint amit fizettük Sanchezért, tehát a legfontosabb igazolást fedeztük is a ballaszt eladásából, sőt.
Ugyanakkor lehet h még pozitívabb lesz a mérleg, hiszen Hleb,Keirrisson,Oriol és Milito eladása is napirenden van.
Értük is összejöhet egy 15-20 milliós összeg, ráadásul egyik játékosra sincs semmi szükség, tehát ez további ingyen pénz lenne.
Cesc leigazolásával úgy vagyok h mindegy. Erősítés lenne, az tény, de nem fontos. Ha mégis jön, az kb 40ért lenne, a további ballasztok eladásból ennek közel a fele fedezve lenne, tehát a tényleges költségek alig érik el a 25 milliót, ami jóval a 40es határ alatt van.
Most h a lényeg megvan, van idő eladni a fentebb említett játékosokat és esetleg megvenni Cescet vagy pásztázni a piacot más játékosért, aki megérné.
A Fifa egy szégyen
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.07.20. 15:06:20

Victor_Valdes írta: Ez mind szép és jó, sőt igaz is, de ha csak olyanok játszanának itt akiknek a szíve csücske a csapat, és nincs magas fizetési igénye...megnézhetnénk magunkat.
Te is Oleguerre gondoltál? :D :D

Mondjuk 3 BL meg 1 évben 6 kupa után Valdesnek, Xavinak, Alvesnek nem tudom mire legyen becsvágya, ugyanakkor pótolhatatlan részei a csapatnak (legalábbis azon a szinten, ahol mi játszunk - meg lehet nézni az Arsenalt, hova jutottak az alacsony fizetésekkel)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.07.20. 14:23:44

jelwaz írta:Perezt mindenki tudja szapulni, de Rosellt, aki ugyanaz pepitában, alig találják meg néhányan. Mióta az elnöki székben ül, mást sem hallani csak pénz, pénz és mégtöbbpénz. Mindenek előtt, mindenek helyett, mindenek felett. (A kezdeti(!) Laporta politika tetszett, nem voltak olyan magasak a fizetések, mint most. Olyanok focizzanak itt, akik kevesebbel is beérik, mert van becsvágyuk. Ha minéltöbbpénzért akarnak focizni, menjenek a Citybe, Arsenalba akárhova, ott még kevesebbet is kell dolgozni érte. Valdest is ki kellet volna vágni, mint macskát szerni a 6 millás fizuigényével együtt.)
Egyre kevésbé més que un club ez...
Ez mind szép és jó, sőt igaz is, de ha csak olyanok játszanának itt akiknek a szíve csücske a csapat, és nincs magas fizetési igénye...megnézhetnénk magunkat. A Laporta érában is volt ilyen ember, aki csak cirkuszolt mindig, Eto'o, nélküle meg sehol se lett volna az a csapat se. Ilyen a kapitalizmus..a foci a pénzről szól, el kell fogadni, és örüljünk neki, hogy ebben a pénz orientált sportágban is mi játszuk a legjobb, és legszebb focit. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2011.07.20. 14:15:19

Perezt mindenki tudja szapulni, de Rosellt, aki ugyanaz pepitában, alig találják meg néhányan. Mióta az elnöki székben ül, mást sem hallani csak pénz, pénz és mégtöbbpénz. Mindenek előtt, mindenek helyett, mindenek felett. (A kezdeti(!) Laporta politika tetszett, nem voltak olyan magasak a fizetések, mint most. Olyanok focizzanak itt, akik kevesebbel is beérik, mert van becsvágyuk. Ha minéltöbbpénzért akarnak focizni, menjenek a Citybe, Arsenalba akárhova, ott még kevesebbet is kell dolgozni érte. Valdest is ki kellet volna vágni, mint macskát szerni a 6 millás fizuigényével együtt.)
Egyre kevésbé més que un club ez...
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.07.19. 15:23:23

Egyelőre két konkrétumról tudok, amivel Rosell gazdaságilag erősebbé tette a klubot:
1. Mezszponzor
2. A klub focin kívüli szakágainak költségvetésének megnyirbálása
(+ fekete patronok a nyomtatókba)
Mindkét eset komoly ellenérzéseket is váltott ki a szurkolókból.

Elhangzott, hogy az átigazolások terén is jobban oda fogunk figyelni. Egyelőre jó ár/érték arányt ért el a csapat az Adriano, Mascherano, Afellay trióval. Sanchezzel kapcsolatban úgy tűnik kevesebb lehetőségünk van az alkura, meg van kötve a keze a klubnak, Fabregast hagyjuk.
További pluszpont, hogy egyelőre nem érkeztek horror áron tehetségek.
Kérdés persze, hogy ez mennyire Rosell érdeme, de végül is ő a végső felelős a beosztottjai döntéseiért.

Sajnos további pénzügyi konkrétumokat nehéz kihámozni, mert a könyvelők azt mutatnak ki, amit szeretnének.

A fentebb említett dolgokon kívül mérlegre helyezhető a kevésbé szimpatikus kommunikációja a többi klub felé a sajtón keresztül.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.19. 15:18:22

daffy írta:de rosell most mennyit is spórolt tulajdonképpen? csak mert ugye ez a legfőbb erénye sokak szerint. a kezdetihez képest a sanchez üzlet +10 millión áll,míg a cesc 0-n. fizetésileg is megugrik a csapat,ha érkeznek a srácok,akkor miről beszélünk?
persze ez csak az átigazolási részleg és annak is csak a látható tartománya,de nem tűnik számomra olyan egyértelműnek,hogy miben jó. magyarázd el kérlek!
És nem is vettük meg őket ezidáig :lol:
Lehet skótoskodásnak tűnik, de még azt is el tudom képzelni, Rossell szólt, hogy hiába kell Pepnek Sanchez ár/érték arányban nem tudjuk megvenni!
Ha megvesszük 40ért egy szót se szólok, s visszaszívok mindent, de úgy tűnik a vezetés is sokkalja az árát!És ezért lobbiznak!Konkrétan eddig teljesen mértékben olyan játékosok fűződnek a nevéhez melyek a piaci viszonyokat nézve több mint jó üzletek voltak!
Ez eddig jó bizonyítvány, hangsúlyozom, ha 40ért elhozzuk a 2 delikvens urat, csalódás....
Kép
Kép
Kép
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2011.07.19. 15:14:56

daffy írta:
Bob_Marley írta:...
de rosell most mennyit is spórolt tulajdonképpen? csak mert ugye ez a legfőbb erénye sokak szerint. a kezdetihez képest a sanchez üzlet +10 millión áll,míg a cesc 0-n. fizetésileg is megugrik a csapat,ha érkeznek a srácok,akkor miről beszélünk?
persze ez csak az átigazolási részleg és annak is csak a látható tartománya,de nem tűnik számomra olyan egyértelműnek,hogy miben jó. magyarázd el kérlek!
Igen +10 milla, köszönhetjük a rohadt Citynek! Mintha erről Rosell vagy Zubi tehetne...
Ezek a csillagászati igazolások amiket a City csinál meg a Madrid Kaka és Ronaldo esetében, ezek miatt tartunk ott ahol tartunk, manapság már nem lehet megvenni egy játékost sem normális áron.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2011.07.19. 15:08:41

Bob_Marley írta:...
de rosell most mennyit is spórolt tulajdonképpen? csak mert ugye ez a legfőbb erénye sokak szerint. a kezdetihez képest a sanchez üzlet +10 millión áll,míg a cesc 0-n. fizetésileg is megugrik a csapat,ha érkeznek a srácok,akkor miről beszélünk?
persze ez csak az átigazolási részleg és annak is csak a látható tartománya,de nem tűnik számomra olyan egyértelműnek,hogy miben jó. magyarázd el kérlek!
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.07.19. 15:01:35

Fecooo írta: Rosell egyelőre csak a pénzügyi dolgokkal foglalkozik... legalábbis véleményem szerint...
Fecooo idehoztam, mert erre reagálnom kell :lol:
Olvasgatom a vitátokat, tökölünk nem tökölünk, van még időnk nem kell kapkodni!
Ez véleményem szerint nem állítja be negatívan a klubbot, illetve most mindennél fontosabb, hogy pénzügyileg rendbe jöjjünk (logikai szinten nézem, jóval több ment átigazolásokra kifelé, mint befelé, illetve a világon nálunk a legmagasabb az összfizetés, így én elhiszem, hogy van baj)!
Nekem pont ez volt a bajom Laportával, hogy adta a nagy mézes mázos arcát, közben meg pénzügyileg volt tehetségtelenebb!Egy elnöknek véleményem szerint a legfontosabb, hogy az üzletre figyeljen, s gazdaságilag minél nagyobb profitot termeljen!A csapatról kialakult arculat már a játékon múlik, ez pedig már a szakmai stáb feladata!

Az hogy most azért ítéljük el Sandrot, mert esetleg megfontoltabb, szerintem nem jogos!Egy csatár mindenféleképpen kell ha elmegy Bojan, most az hogy mi van Sanchezzel nem lehet tudni, de továbbra is bőven van időnk, s lehet bízni benne, hogy megnyugszik a piac, s megfelelő alternatívaként elhozzuk a chileit, vagy esetleg mást!
Amit én felrónék az elnöknek, illetve unblock a vezetésnek, az hogy a kölcsönszerződések nincsenek, nem lettek még konkretizálva!Ez égetőbb kérdés lenne véleményem szerint, s már mikor megnyílt a piac is fontosnak tartottam!Az "jó", hogy a jelenlegi keretből, akikre nem tart igényt Pep próbáljuk csereüzletekbe belevinni, ezzel is bőven lehet spórolni, viszont az unásig lerágott csontok Hleb, Keirisson (még a nevét se tudom, hogy így kell írni...) hol folytatják.....
Kép
Kép
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.06.09. 08:05:45

Gondoltam h hasonló mutatókat hoznak ki.
Miután bemutatták a nagy deficitet, túl átlátszó lett volna, ha rögtön lenullázzák a dolgokat. A jó taktika ez: most drasztikusan csökkent a kiadás, jövőre pedig már pozitív a mérleg.
A 45 milla több mint elég. Sztem 20nál többet tutit nem költünk, hiszen jelentős összeg befolyik eladásokból.
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.06.05. 17:19:33

Azért azt ne feledjük h kreatív könyvelés is szükséges a dologhoz. Elhiszem h vannak gondok, de a 40-50 millás összeg még mindig nagyobb mint ami bárkinek a rendelkezésére áll(kivétel a City és a Chelsea, illetve a Real, aminek már vagy 2x annyi a tartozása mint nekünk), szóval komoly problémák nincsenek ott. Rosseléknek most az a fontos h hangoztassák az anyagi problémákat, hiszen lesz itt még választás néhány év múlva és akkor majd mutogatja h bezzeg ő lenullázta a tartozást 4 év alatt.
Az anyagi helyzetünk jelenleg jobb mint az átlag nagycsapatoké, hiszen rengeteg pénzt keres a csapat, nem kellenek egyik szakosztályhoz se túl komoly befektetések(mindenhol erősek a csapatok), így néhány év alatt a tartozások teljesen eltűnhetnek.
A Fifa egy szégyen
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.06.05. 16:31:37

http://barcanoticias.blog.hu/2011/06/05 ... eszteseges

Azért ezért jár a taps. Minden idők legjobb Barcelonájával és talán minden idők legjobb csapatával deficites évet zárni.
Laporta és bandája is nagy "mestere" volt ennek a félmilliárdos tartozásával együtt, de Rosellnek sem sikerült még kilábalnia ebből.
Mondjuk ebbe még nincs benne a mezszponzor
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.05.29. 17:03:19

Én egyelőre még nem értékelném Rosell munkásságát. Bármennyit olvasok is, nem látok bele eléggé. Két fő dolgot emelhetünk ki tőle: a pénzügyi megszorításokat, aminek van pozitív, de negatív íze is, valamint Zubi kinevezését, akinek egyelőre pozitívnak látom a munkásságát.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2011.05.29. 16:51:15

Nézzétek, lehet hogy néhány dolgot nem tart eléggé tiszteleben, talán a korából adódóan is, de már régen, mikor Laporta elnökségének tagja volt, akkor is baromi tökös gyereknek tartottuk, emlékezzetek. Szerintem nagyon jó kezekben van nála (is) a legtöbb és főleg a legfontosabb dolgok.

Ja, a lentebbi vitákhoz hozzászólva:
Tényleg szép a 3as felsorolás, és tényleg hiányzik belőle Laporta, ugyanakkor nem Laporta volt az ő főnökük, csak papíron. Eredetileg az új vezetőségi modellben mindenkinek azonos szava volt a diferenciált feladatkör mellett, és mivel ez nem érvényesült maradéktalanul, Rosell megpattant.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2011.05.29. 16:44:26

Ne gondoljuk már azt télleg, hogy csak ül az irodájában és semmit nem csinál.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.05.29. 16:37:42

Ugyan már... biztos csak a seggét mersztette, mióta kinevezték.. ne legyen már senki elvakult, sem az egyik sem a másik oldal irányába... :oops:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2011.05.29. 16:28:48

Krojf írta:Drága Elnök Úr!
Sok szeretettel gratulálok első évéhez!
Amit a klub ezévben véghezvitt, az igazán elismerésre méltó és abban az Ön keze is benne van vastagon!
A labdarúgóink lLiga- és BL-győzelme pedig máris a legendás elnökök közé emeli, amikért ugyancsak nagyon hálásak vagyunk!
Fogadja a magyarországi szurkolók legjobb csoportjának, a www.eurobarca.hu portálnak osztatlan elismerését és köszönetét!
Üdvözlettel és nem múló köszönettel az Eurobarca-team.
K.
Vastagon....miért is? Mit tett a "drága elnök úr"? Leigazolta azt a Villa-t, akit már Laporta-ék előkészítettek. Ezen kívül milyen szerepe van abban hogy BL-t és Ligát nyertünk? Sajnálom hogy nem Laporta-nak jutott az a megtiszteltetés, hogy a csapata a Wembley-ben BL győzelmet ünnepelhessen. Rossel nem érdemelte meg hogy learassa Laporta babérjait. Úgyhogy az én köszönetem nem tartozik bele Krojf koma hsz-ébe. :roll:
Lezárt