Bajnoki Mérkőzések 10-11

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit vársz az új idénytől?

Könnyed címvédés
67
13%
Kiélezett versenyfutás, tavalyi eredménnyel
362
72%
Real Madrid bajnoki címet
40
8%
Európa Liga szereplés
4
1%
Biztos bennmaradás
29
6%
 
Szavazatok száma: 502
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2011.02.06. 08:54:28

vissza olvasva a hsz.-eket az nyilvánvaló, hogy a második félidővel volt a baj, az én meglátásom csak abban tér el a többségtől, hogy az okok közül nagyobb valószínűséget adok annak, hogy az ellenfél játéka javult fel sokkal inkább, mint hogy (pláne) szándékos leállás történt volna! azt sem gondolom, hogy jobban fáradtunk mint az ellenfél egy viszont sajnos előttem nyilvánvaló: Guardiola nem meri bevállalni a nyilvánvalóan rosszul teljesítők cseréjét! ez esetben ilyen lett volna félidőben a Villa-Maxwell páros váltása!
tudom:súlyos ellenérvek is lehetnek, nem akarja egy lényegében nyertes csapat egyik ászát(Villa) lelkileg megbolygatni azzal, hogy nyilvánvaló gyenge teljesítmény miatt leküldi.
Maxwell-re mondjuk még ez sem állna, mert ő csere ember és tegnap igencsak átjártak rajta, de ami bosszantób a labdatartáson túl egyetlen gólveszélyes megmozdulása sem volt(ígéretes helyzetekből)
hát nagyjából ennyit, még azzal megtoldva, hogy bizony Agüeró nagyon is elférne a Barcában!(tegnap a meccs előtt jónéhányan megkérdőjelezték!)
Avatar
galamb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2010.04.26. 06:38:30

2011.02.06. 08:42:43

Csak hálálkodni tudok a csapat játékáért és a sorozatban begyűjtött pontokért. Nagyon tudatosan, és jól játszanak. Bár én is szeretnék szívem szerint egy sokkal nagyobb fordulatszámon pörgő Barcát látni meccsről-meccsre, de eszemmel felmérem, hogy ez szinte lehetetlen és nagyon kockázatos. Ne felejtsük, milyen nehéz meccsek várnak ránk tavasszal. Nem baj ha tartalékol a csapat, ha nem ad ki minden meccsen mindent magából. Nagyon jól van ez így. Bizonyára vannak a csapat tarsolyában még olyan új technikai vagy taktikai elemek is a tartalékolt fizikai erőnlét mellet, mely fegyverekkel még nem kell élni, nem kell elárulni az ellenfeleknek, hogy mire számíthatnak. Szerintem minden rendben van, csak így tovább. Amire figyelni kell, hogy ne bizakodjanak el, ne lankadjon a koncentráció, ne fussanak bele egy kellemetlen verességbe.(Mert valljuk be ez is benne van az ilyenfajta játékban.)
BarcaFANFAN
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2011.01.21. 19:04:37

2011.02.06. 07:47:58

Szerintem jó volt mind a két félidő, mivel mind2ben nálunk volt a vezetés és ez a lényeg... Messi mesterhármasának nagyon örültem, hatalmas amit művel :)
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.02.06. 07:43:02

Sajna ez a félmeccses lazsálás elkerülhetetlen. Nincs értelme túlerőltetniük magukat. Szűk a keretünk, ha nem lennének ezek a félmeccses lazsálások, valószínűleg nem bírnák a játékosok fizikálisan.
A Fifa egy szégyen
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.02.06. 01:23:40

csababarca írta: És nem érdekel,hogy elfáradnak,más csapat se fullad ki, mi se fulladnánk ki
És nem azt várnám el én se,hogy 90 percig pörögjenek,de azért túlzás,hogy fél meccseket lazsálnak. Ez már a másik véglet. Az,hogy esetlegesen kifulladna a csapat, az meg óriási edzőségi baki lenne, amatőrség. Fociznának 20 percet pluszba,akkor nem hiszem el,hogy kifulladnának.
:shock: :shock:
Hány millió példát hozzak? Akinek a szezonja , bajnoksága ment el amiatt mert kifulladt a csapat.
Elég megnézni a Madridot most közel sem hullámvölgy amiben vannak hanem fizikálisan van totál készen a csapat.
Hasonló a helyzet abból szempontból ott is hogy van egy gála11-ük amin nem igazán változtatott zsozé. Ők ezt be is [auto_cenzúra].
Klasszikó előtti meccseken ők sem tettek sokkal többet saját magukhoz képest a meccsek megnyerésért mint mi
Egy támadó, attraktív csapat esetében jóval nagyobb visszaesést jelent egy kifáradás mint egy robot csapat esetében.

De pl tavaly is volt rá két példa,hogy ideje korán visszavettek. Egyikből baj lett( inter elleni odavágó,és igen,ott Pedro gólja túlságosan megnyugtatta őket), másikból nem (arsenal elleni odavágó,0-2ről leadtuk x-re),
Egyik sem igaz. Ferdítés. De ezt a két meccset már vki írta és reagáltam is rá.
Inter ellen egy szemernyivel sem játszottunk jobban a gól előtt mint utána. Találtunk véletlenül egy gólt, ennyi.
Arsenal ellen meg az volt kulcs hogy a csapat a 70perc környékére teljesen elfáradt mivel szétfutották magukat, Maxwell lépni se tudott aztán megkapta az agyatlan futóbolondot maga mellé aki bólyaként kerülgette.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.06. 00:56:37

gergo9 írta:
Konkrétan egy agyhalott és degenerált lépés lenne az ilyen meccseket végigpörögni. A fizikai állapot,kondi nem egy számokban mérhető állapot nem tudni mennyi van a játékosokban még Pepet ismerve rengeteg, de nem éri meg kockáztatni hogy esetleg kifullad a csapat a végére mondjuk a béeldöntőre.
Azt meg hogy egy csapat lenyom a szezonban kb 60 meccset 3naponkénti ritmusba és a szezon végén 3-4 gólos vezetésnél nem hajlandó a belét kihajtani hát meg tudom érteni. Ezért én még nem követlenék fejeket, enyhénszólva.

Más Affelay,Masch,Thiago,Adriano és múltkor már Milito is jóformát mutatott szval a cserék miatt sem aggódnék.

Fejeket én sem követelek,mert semmi jogom hozzá.
De a véleményemet leírhatom.
És nem érdekel,hogy elfáradnak,más csapat se fullad ki, mi se fulladnánk ki.
És nem azt várnám el én se,hogy 90 percig pörögjenek,de azért túlzás,hogy fél meccseket lazsálnak. Ez már a másik véglet. Az,hogy esetlegesen kifulladna a csapat, az meg óriási edzőségi baki lenne, amatőrség. Fociznának 20 percet pluszba,akkor nem hiszem el,hogy kifulladnának.
Ezért várom már a BL-t mert ott nem fognak lazsálni remélhetőleg.
De pl tavaly is volt rá két példa,hogy ideje korán visszavettek. Egyikből baj lett( inter elleni odavágó,és igen,ott Pedro gólja túlságosan megnyugtatta őket), másikból nem (arsenal elleni odavágó,0-2ről leadtuk x-re),de ez akkor is bosszantó,és a van,hogy a közönség se nézi jó szemmel a félpályáról hazapasszolt labdákat...
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.02.06. 00:46:34

csababarca írta: 1 hónapja mikor leírtam ezt,akkor jöttek a kontrák,hogy sok meccs van még, most megint ez lesz az érvelés... De tavalyból kiindulva meg fogják ezt csinálni áprilisban is,meg májusban is...ott meg majd jön a kontra,hogy hát már kevés meccs van,minden eldőlt,minek pörögjenek?!
Konkrétan egy agyhalott és degenerált lépés lenne az ilyen meccseket végigpörögni. A fizikai állapot,kondi nem egy számokban mérhető állapot nem tudni mennyi van a játékosokban még Pepet ismerve rengeteg, de nem éri meg kockáztatni hogy esetleg kifullad a csapat a végére mondjuk a béeldöntőre.
Azt meg hogy egy csapat lenyom a szezonban kb 60 meccset 3naponkénti ritmusba és a szezon végén 3-4 gólos vezetésnél nem hajlandó a belét kihajtani hát meg tudom érteni. Ezért én még nem követlenék fejeket, enyhénszólva.

Más Affelay,Masch,Thiago,Adriano és múltkor már Milito is jóformát mutatott szval a cserék miatt sem aggódnék.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.06. 00:37:33

Fecooo írta:nyugi kolléga, nem vagy egyedül ;)

a cseréket ismét hiányoltam, ismét Keitának kellett Afellay-hoz és Bojanhoz viszonyítva + perceket kapnia...

neadjisten lesérül vki az alapkezdőből, akkor baj lehet, mert a "második sorunk" absz. nem lesz játékban... :roll:

Rád mindig számíthatok :)

Igen,ez meg a másik. Most is a 80. percben cserélt.
Pedig az általam leírt problémára ez is lehetne a megoldás,hogy behozza a bizonyítani vágyó cseréket. Gondolok itt Afellayra, Bojanra, ha ott van
Thiagora.


Rivaldo11,köszönöm a támogatást 8)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2011.02.06. 00:36:30

csababarca írta:Most tudom,hogy amit leírok,azzal a fórumos közösség haragját zúdítom magamra, de le kell írnom: ez a második félidő megint szörnyű volt,és egy nézhetetlen félidőt nyomtak le a fiúk. Persze én néztem,mert fanatikus vagyok,de ez akkor se volt jó félidő.
Az elsőt nem láttam,mert szülinapoztam,így arról nem mondok véleményt.
De ez a második... Egyetlen pozitívum Messi 3. gólja,és hogy De Gea feje nem sebesült meg jobban...
1 hónapja mikor leírtam ezt,akkor jöttek a kontrák,hogy sok meccs van még, most megint ez lesz az érvelés... De tavalyból kiindulva meg fogják ezt csinálni áprilisban is,meg májusban is...ott meg majd jön a kontra,hogy hát már kevés meccs van,minden eldőlt,minek pörögjenek?!

No mindegy, a lényeg hogy Abidal legjobb szezonját futja szvsz, illetve Piqué is magára talált a kissé rosszabb periódusa után.
7 pont előny minimum lesz a forduló után!!

Visca el Barca.
Egyetértek, jól látod. Nekem sem tetszett a 2. félidő, főleg a viszonylag sok-hozzánk képest mindenképp sok-könnyen eladott labda.
Azért persze elégedett is vagyok, mert könnyed győzelmet arattunk, de valóban, veszélyes így leállni, mert ilyenkor néha nehéz felpörögni. Most Piqué fejének köszönhetően nem kellett. Abidal zseniális, Messire már két éve elfogyott minden jelző, nem is írok semmit.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
robertfcb
Capitá del Barça
Hozzászólások: 823
Csatlakozott: 2005.08.16. 22:03:26
Tartózkodási hely: 1 Messi Messi galaxisban

2011.02.06. 00:31:16

cps46 írta:A második félidőt tényleg rossz volt nézni. Egy-két esetben mákunk is volt. Ha az Atletico talált volna egy gólt, elég nagy bajban lettünk volna. Utólag csak a Messi-sárgát sajnálom, már 3-nál jár.
Azt azért ne felejtsd el, hogy azért az Atmad sem játszott olyan rosszul. Más csapat ezen a pályán nem igen vezetett ennyi támadást, mint ők, beleértve a blancokat is. Tökéletes eredmény úgy érzem.
Kép
EuroBarça Tour 2009

Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Avatar
B.
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2011.01.29. 12:18:26

2011.02.06. 00:27:28

Nyílván(?) nem élvezetes 1 ilyen 2. félidő.De hát az sem várható el, hogy több gólos vezetésnél, ugyanúgy hajtsanak mint pl. egy x-állásnál.Persze, el vagyunk kényeztetve :wink: :lol: :D
B.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2011.02.06. 00:23:04

nyugi kolléga, nem vagy egyedül ;)

a cseréket ismét hiányoltam, ismét Keitának kellett Afellay-hoz és Bojanhoz viszonyítva + perceket kapnia...

neadjisten lesérül vki az alapkezdőből, akkor baj lehet, mert a "második sorunk" absz. nem lesz játékban... :roll:
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2011.02.06. 00:20:11

A második félidőt tényleg rossz volt nézni. Egy-két esetben mákunk is volt. Ha az Atletico talált volna egy gólt, elég nagy bajban lettünk volna. Utólag csak a Messi-sárgát sajnálom, már 3-nál jár.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.06. 00:19:09

Dave9 írta:
csababarca írta:...
:roll:
Inkább nem írok erre semmit

Írhatod,nem vagyok igazi barca drukker,divat vagyok,blablabla....


De szerintem csak látom mi történik a pályán.
És nem csak én. a környezetemben mindenki,akivel meccset szoktam nézni.
De írtam,hogy senki nem fog egyetérteni velem,tőled se várom ezt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csababarca 2011.02.06. 00:20:34-kor.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
9Dave
Capitá del Barça
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2010.08.11. 17:59:54
Tartózkodási hely: Barcelona

2011.02.06. 00:16:06

csababarca írta:Most tudom,hogy amit leírok,azzal a fórumos közösség haragját zúdítom magamra, de le kell írnom: ez a második félidő megint szörnyű volt,és egy nézhetetlen félidőt nyomtak le a fiúk. Persze én néztem,mert fanatikus vagyok,de ez akkor se volt jó félidő.
Az elsőt nem láttam,mert szülinapoztam,így arról nem mondok véleményt.
De ez a második... Egyetlen pozitívum Messi 3. gólja,és hogy De Gea feje nem sebesült meg jobban...
1 hónapja mikor leírtam ezt,akkor jöttek a kontrák,hogy sok meccs van még, most megint ez lesz az érvelés... De tavalyból kiindulva meg fogják ezt csinálni áprilisban is,meg májusban is...ott meg majd jön a kontra,hogy hát már kevés meccs van,minden eldőlt,minek pörögjenek?!

No mindegy, a lényeg hogy Abidal legjobb szezonját futja szvsz, illetve Piqué is magára talált a kissé rosszabb periódusa után.
7 pont előny minimum lesz a forduló után!!

Visca el Barca.
:roll:
Inkább nem írok erre semmit
Kép
"Egy passz boldoggá tesz két embert" -Xavi Hernández
Avatar by NEOX. Sig by higany.
D@v3
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.02.06. 00:06:42

Most tudom,hogy amit leírok,azzal a fórumos közösség haragját zúdítom magamra, de le kell írnom: ez a második félidő megint szörnyű volt,és egy nézhetetlen félidőt nyomtak le a fiúk. Persze én néztem,mert fanatikus vagyok,de ez akkor se volt jó félidő.
Az elsőt nem láttam,mert szülinapoztam,így arról nem mondok véleményt.
De ez a második... Egyetlen pozitívum Messi 3. gólja,és hogy De Gea feje nem sebesült meg jobban...
1 hónapja mikor leírtam ezt,akkor jöttek a kontrák,hogy sok meccs van még, most megint ez lesz az érvelés... De tavalyból kiindulva meg fogják ezt csinálni áprilisban is,meg májusban is...ott meg majd jön a kontra,hogy hát már kevés meccs van,minden eldőlt,minek pörögjenek?!

No mindegy, a lényeg hogy Abidal legjobb szezonját futja szvsz, illetve Piqué is magára talált a kissé rosszabb periódusa után.
7 pont előny minimum lesz a forduló után!!

Visca el Barca.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.02.06. 00:02:00

Majdnem eltaláltad.

Nem volt sziporka, de nem is baj. 2-0 után pihentünk szinte végig, hozzáteszem, kicsit se bánom.

Messi góljainak örülök, ezúttal amellett,h gyorsan eszmélt, szerencsés is volt. kell az is néha :)

Rekordot döntöttünk,és még el is nyújthatjuk.

így tovább!

FORCA BARCAAA!!!
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2011.02.05. 21:56:58

mes írta:
kakasugynok007 írta:Legyen már vége ennek a Villareal-Levanténak.

Vege van, ma jo kedvem van, meg kivanhatsz egyet :lol:

{ miutan elolvastam az irasod, utana neztem a livescorra, hat megdobbentem kicsit, nem kicsit }
OK.
Messi mesterhármas +Bojan önbizalomnövelő gól.
Na így jó lenne.
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.02.05. 21:56:34

Alberto10 írta:amúgy Forlán hogy hogy csak a kispadon van?? sérült vagy taktikai dolgok miatt?
Ha jól tudom sérült. :wink:
Könnyebb dolgunk lesz, de azért még mindig ott vagyok. :roll: (S.Agüero :mrgreen: )
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2011.02.05. 21:55:41

kakasugynok007 írta:Legyen már vége ennek a Villareal-Levanténak.

Vege van, ma jo kedvem van, meg kivanhatsz egyet :lol:

{ miutan elolvastam az irasod, utana neztem a livescorra, hat megdobbentem kicsit, nem kicsit }
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.02.05. 21:54:35

amúgy Forlán hogy hogy csak a kispadon van?? sérült vagy taktikai dolgok miatt?
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2011.02.05. 21:52:03

Legyen már vége ennek a Villareal-Levanténak.
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.02.05. 21:51:44

gg86 írta:Remélem a meccs után megint az lesz a téma, hogy mikor és kit cserélt, vagy nem cserélt be Guardiola, mert ez több gólos Barca sikert jelent :D
Igaz-igaz :D
De inkább lőjön a Barca 70.-ik percig legalább 3 gólt és cserélje le Pep Xavit, Messit és majd a végére valakit :D
Vamos! 10 perc :D
kakasugynok007
Capitá del Barça
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2011.01.26. 22:28:59

2011.02.05. 21:50:52

Szerintem 3-0 vagy 4-1 lesz.
Kép
Visçค Єℓ Bคrçค Visçค Єℓ кคтคℓuภyค!
Avatar
Alberto10
Capitá del Barça
Hozzászólások: 711
Csatlakozott: 2008.03.18. 15:32:51

2011.02.05. 21:50:19

Leomessi14 írta:
Alberto10 írta:A tippem: 5-1. Bár mivel madridiak lehet, hogy 5-0. de az az igazság, hogy becsúszhat egy 3-0 is, de az azért már tartós rossz formára utalna, két egymást követő 3-0, sőt a kupát belevéve három sorozatban...hát nem is tudom, így azért az Arsenal ellen húzós lesz...
Ez most ironikus volt? :lol: Szerintem a vilag osszes csapata elfogadna ezt a statisztikat....
még jó hogy ironikus :D csak a Barca jelenlegi hihetetlen eredményeit és kvalitását akartam szemléltetni, hogy egy 3-0 már kisebb kudarc. :) Persze ahogy Cruyff is megfogalmazta nem elég, hogy a Barca a legjobb csapat, meg is kell nyerni a kupákat, az a tény, hogy a legjobb vagy, nem jelent kupákat! De azért van miért bizakodnunk... :)
Lezárt
cron