Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.12.14. 13:27:26

Kalap1988 írta: A terrorizmusos dolog egyenesen baromság, én nem is olvastam ilyet, de te biztos jobban figyeltél. Semmiképp sem lesz vége a Barcelonanak emiatt, de jó lett volna többet megtenni annak érdekében, hogy ne kelljen mezszponzort keresni. Nem hiszem, hogy csak ezen múlik a Barcelona jövője és életben maradása. Vagy hogy a mezszponzor nem léte jelentené a pénzvilággal való szembemenést. Millió területen jelen van a Barcelona a pénzvilágban, ezen az egy dolgon nem múlott, valami alternatív megoldást illett volna szvsz keresni. Egyébiránt a világ átalakulóban van, nem olyan biztos, hogy az a biztos, ha a megszokott áramlatokat követjük... ( de ez csak egy közbevetés). A hitelhez egy ilyen nagy klubnál egyáltalán nem biztos, hogy nyereségesnek kell lenni... Persze nem árt. El lehet érni, hogy veszteséges klub is kapjon hitelt,ha vannak célok és látják a hitelezők a kitörési pontokat. Mindenesetre persze nem nehéz úgy könyvelni, hogy nyereségesnek látszódjunk, de még mindig nem tudjuk, hogy vajon melyik Presidente által állítottak igazak. Vagy csak azt, hogy melyik áll közelebb a valósághoz. Ezért nem kellene pusztán arra hivatkozni, hogy adósságok vannak. Szerintem ez hasonlít inkább a magyar példára... Minden aljas trógerséget ráfognak a válságra.... Nem követelem Rosell fejét és nem is vagyok elkenődve, de azért többet vártam volna, legalább a próbálkozás szintjén...
bár nem látom értelmét, hogy szétcincáljunk egy-egy hsz-t, és az egész szövegből, egy-egy mondatot kiragadva vitázzunk, de akkor leírom, hogy:
nem gondolom, hogy a hogy a mezszponzor nem léte jelentené a pénzvilággal való szembemenés, vagy, hogy vége lenne a Barcának, ha nem kötnének szponzori szerződést.
a körítést lefaragva egész egyszerűen azt mondom, hogy a focihoz kiszabott sok pénz kell, a jó focihoz meg még több (ha szerinted/szerintetek ez nem így van, akkor erről vitázhatunk) és a jelenlegi presidente szerint ebből nincs megfelelő mennyiség. ha valaki azt mondja, hogy Rosell hazudik a Klub anyagi helyzetéről, akkor ez volt az utolsó hsz-em ebben a témában. de ki mondja ezt meg biztosan?
vagy, ha azt mondja, hogy hazudik, akkor honnan tudja, hogy az előző nem tette ugyanezt?! én alapjáraton ezért nem hiszek egyiknek sem és a gondolatmenetem pont ezért elsősorban onnan indul, hogy (sok) pénzre van szükség!


már többen említettétek, hogy keresni kellene más megoldást. viszont semmi ötletet, sőt ötletmorzsát sem láttam, hogy mégis mi lenne az, amiből eurómilliókat lehetne csinálni pár év alatt.
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2010.12.14. 13:00:05

nekem unszimpatikus ezaz ember.mint egy óvodás,úgy pattog, hogy mindent rosszat ráverjen laportára.az eredmények, a sikerek nem lényegesek,hogy milyen hibákat követtek el,az már annál fontosabb.jóformán sárdobálással lett elnök, és azóta is benne van minden tettében,h rácáfoljon laportára.nekem csak egy egoista,önelégült de egy pénzügyi zseni ember képét rajzolta ki az eddigi tevékenykedése. a legtalálóbb a számomra,ha azt mondom rá,hogy unszimpatikus. lehet hogy jól járunk vele, ezt majd az idő megmondja,de hogy kedvelni nem fogom még egy ideig (ami végülis lényegtelen) az tuti.

a mezszponzoráció: sztem annyira lényeges pénzösszeget kaptunk,amit nem szabadott elutasítani.az,hogy ezt úgy próbáljak eladni,mintha ez is egy unicefhez hasonlóan jó célt szolgáló szervezet, arra már vki itt feltette a megfelelő kérdést: honnan lenne évi 30 millája egy oktatást,kutatást segítő szervezetnek arra,hogy egy csapatot szponzoráljon?
1. sztem semmi szüksége egy ilyen szervezetnek az eféle reklámokra
2. azt a pénzt okosabban is elkölthették vna (a kis abdul legnagyobb problémája,hogy ferrarival vagy porschével menjen az iskolába,de rajta kívül x millió iskolának,tanárnak és diáknak jött volna jól a pénz...)
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.14. 12:50:52

Vito írta:
dali írta:Lehet vitatkozni, sokáig rágódni a témán.De szerintem a képlet egyszerü.A mai elsö vonalhoz sok,nagyon sok pénz kell,az Araboknak meg van,nem mindegy ki adja?Mennyivel jobb a többi szponzor pénze?
Volt egy 101 éves hagyomány,én is voltam 20 éves.A dolgok változnak,eddig valahogy kigazdálkodta a klub,ezek szerint nem elég sikeresen.Onnan szereznek pénzt ahol van,ez nem jelenti a klub eladását,abba a sóciók soha nem mennének bele.
S ha ez a "hirtelen" lett tartozás Rosell-ék agyszüleménye,akkor hol a cáfolat a ,másik oldalról...
dalinál a pont. Spanyolországban is van egy másik olyan csapat, amelyiket lehet szeretni/tisztelni az elveiért, de látszik, hogy pénz nélkül mire mennek. a Bilbao sem tudja azt produkálni, amit 20-30 éve, egyszerűen azért, mert a mai futballban sok/temérdek pénz nélkül nem_lehet_eredményt_elérni! ezt kellene felfogni végre.

azért hihetetlenül látszik.. ..le sem tagadhatnánk, hogy ez egy magyar fórum..
'mindenki' rögtön a negatív végét fogja meg a dolognak. soha többé nem fog sütni a nap katalóniában, mert 5,5 évre eladták a mezt reklám célra.
szép dolog az ideológia és nagyra kell becsülni azt, aki minden erejével annak megvédésére koncentrál! de mégiscsak azt mondom, hogy a pénzvilággal sokáig nem érdemes szembe menni. legalábbis most nem. szerintem a lehető legkisebb presztízsveszteséget könyveli el a Klub ezzel a lépéssel. az meg egyenesen ijesztő, hogy egyesek szerint ezzel a terrorizmust szolgálja majd az Fc Barcelona.
Kalap1988 írta: Mi az, hogy hol a cáfolat? Van két könyvvizsgáló cég, az egyik többletet, a másik minuszt állapított meg. Mi pedig nem tudjuk, hogy melyik az igaz...
semelyik. ahhoz hogy hitelt kapj, elsősorban nyereségesnek kell lenned.
Laporta érdeke eddig ez volt. Rosell érdeke pedig más. nem kell ehhez más, csak egy közepes könyvelő. nálunk is megcsinálták ezt, nem céggel, hanem állami szinten..


szerk.: ezzel együtt nekem is sokkal szimpatikusabb volt Laporta. és ez szvsz így is marad.
A terrorizmusos dolog egyenesen baromság, én nem is olvastam ilyet, de te biztos jobban figyeltél. Semmiképp sem lesz vége a Barcelonanak emiatt, de jó lett volna többet megtenni annak érdekében, hogy ne kelljen mezszponzort keresni. Nem hiszem, hogy csak ezen múlik a Barcelona jövője és életben maradása. Vagy hogy a mezszponzor nem léte jelentené a pénzvilággal való szembemenést. Millió területen jelen van a Barcelona a pénzvilágban, ezen az egy dolgon nem múlott, valami alternatív megoldást illett volna szvsz keresni. Egyébiránt a világ átalakulóban van, nem olyan biztos, hogy az a biztos, ha a megszokott áramlatokat követjük... ( de ez csak egy közbevetés). A hitelhez egy ilyen nagy klubnál egyáltalán nem biztos, hogy nyereségesnek kell lenni... Persze nem árt. El lehet érni, hogy veszteséges klub is kapjon hitelt,ha vannak célok és látják a hitelezők a kitörési pontokat. Mindenesetre persze nem nehéz úgy könyvelni, hogy nyereségesnek látszódjunk, de még mindig nem tudjuk, hogy vajon melyik Presidente által állítottak igazak. Vagy csak azt, hogy melyik áll közelebb a valósághoz. Ezért nem kellene pusztán arra hivatkozni, hogy adósságok vannak. Szerintem ez hasonlít inkább a magyar példára... Minden aljas trógerséget ráfognak a válságra.... Nem követelem Rosell fejét és nem is vagyok elkenődve, de azért többet vártam volna, legalább a próbálkozás szintjén...
Vito
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5426
Csatlakozott: 2005.02.07. 10:36:32
Tartózkodási hely: Szeged city

2010.12.14. 12:40:00

dali írta:Lehet vitatkozni, sokáig rágódni a témán.De szerintem a képlet egyszerü.A mai elsö vonalhoz sok,nagyon sok pénz kell,az Araboknak meg van,nem mindegy ki adja?Mennyivel jobb a többi szponzor pénze?
Volt egy 101 éves hagyomány,én is voltam 20 éves.A dolgok változnak,eddig valahogy kigazdálkodta a klub,ezek szerint nem elég sikeresen.Onnan szereznek pénzt ahol van,ez nem jelenti a klub eladását,abba a sóciók soha nem mennének bele.
S ha ez a "hirtelen" lett tartozás Rosell-ék agyszüleménye,akkor hol a cáfolat a ,másik oldalról...
dalinál a pont. Spanyolországban is van egy másik olyan csapat, amelyiket lehet szeretni/tisztelni az elveiért, de látszik, hogy pénz nélkül mire mennek. a Bilbao sem tudja azt produkálni, amit 20-30 éve, egyszerűen azért, mert a mai futballban sok/temérdek pénz nélkül nem_lehet_eredményt_elérni! ezt kellene felfogni végre.

azért hihetetlenül látszik.. ..le sem tagadhatnánk, hogy ez egy magyar fórum..
'mindenki' rögtön a negatív végét fogja meg a dolognak. soha többé nem fog sütni a nap katalóniában, mert 5,5 évre eladták a mezt reklám célra.
szép dolog az ideológia és nagyra kell becsülni azt, aki minden erejével annak megvédésére koncentrál! de mégiscsak azt mondom, hogy a pénzvilággal sokáig nem érdemes szembe menni. legalábbis most nem. szerintem a lehető legkisebb presztízsveszteséget könyveli el a Klub ezzel a lépéssel. az meg egyenesen ijesztő, hogy egyesek szerint ezzel a terrorizmust szolgálja majd az Fc Barcelona.
Kalap1988 írta: Mi az, hogy hol a cáfolat? Van két könyvvizsgáló cég, az egyik többletet, a másik minuszt állapított meg. Mi pedig nem tudjuk, hogy melyik az igaz...
semelyik. ahhoz hogy hitelt kapj, elsősorban nyereségesnek kell lenned.
Laporta érdeke eddig ez volt. Rosell érdeke pedig más. nem kell ehhez más, csak egy közepes könyvelő. nálunk is megcsinálták ezt, nem céggel, hanem állami szinten..


szerk.: ezzel együtt nekem is sokkal szimpatikusabb volt Laporta. és ez szvsz így is marad.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.14. 12:31:34

Kalap1988 írta:
dali írta: S ha ez a "hirtelen" lett tartozás Rosell-ék agyszüleménye,akkor hol a cáfolat a ,másik oldalról...
Mi az, hogy hol a cáfolat? Van két könyvvizsgáló cég, az egyik többletet, a másik minuszt állapított meg. Mi pedig nem tudjuk, hogy melyik az igaz...
tudjuk , hogy mindkettő igaz valószínűleg...

az adósságállómány valóban annyi lehet , mint amit Rosell állít ( ha jól vettem ki , akkor ők a még nem lejárt követeléseket is számítjáK)

Laporta pl úgy hozta ki pozitívra az éves költségvetést tavaly , hogy abban nem volt benne Ibra és Csiga ára , hiszen azt nem egyösszegben fizetjük , hanem éveken át...
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.12.14. 12:22:50

Kár pár hónap után a kést forgatni Rosell-ben! Van 6 éve, h bizonyítson!

Anno Laporta-t is fenyegették a culék, mégis minden idők egyik legjobb elnökeként gondolnak vissza rá :wink:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.14. 12:11:43

dali írta:Lehet vitatkozni, sokáig rágódni a témán.De szerintem a képlet egyszerü.A mai elsö vonalhoz sok,nagyon sok pénz kell,az Araboknak meg van,nem mindegy ki adja?Mennyivel jobb a többi szponzor pénze?
Volt egy 101 éves hagyomány,én is voltam 20 éves.A dolgok változnak,eddig valahogy kigazdálkodta a klub,ezek szerint nem elég sikeresen.Onnan szereznek pénzt ahol van,ez nem jelenti a klub eladását,abba a sóciók soha nem mennének bele.
S ha ez a "hirtelen" lett tartozás Rosell-ék agyszüleménye,akkor hol a cáfolat a ,másik oldalról...
Mi az, hogy hol a cáfolat? Van két könyvvizsgáló cég, az egyik többletet, a másik minuszt állapított meg. Mi pedig nem tudjuk, hogy melyik az igaz...
dali
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.04. 09:38:52
Kapcsolat:

2010.12.14. 12:01:47

Lehet vitatkozni, sokáig rágódni a témán.De szerintem a képlet egyszerü.A mai elsö vonalhoz sok,nagyon sok pénz kell,az Araboknak meg van,nem mindegy ki adja?Mennyivel jobb a többi szponzor pénze?
Volt egy 101 éves hagyomány,én is voltam 20 éves.A dolgok változnak,eddig valahogy kigazdálkodta a klub,ezek szerint nem elég sikeresen.Onnan szereznek pénzt ahol van,ez nem jelenti a klub eladását,abba a sóciók soha nem mennének bele.
S ha ez a "hirtelen" lett tartozás Rosell-ék agyszüleménye,akkor hol a cáfolat a ,másik oldalról...
SEMPRE BARCA!
Hova tűnnek a szavak, amiket kiradírozunk?
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.12.14. 11:37:45

Fecooo írta:csak egy megjegyzés noname hsz-éhez:

Laporta nem Nunezt követte...

más:

gondolkodtam sokat, és eszembe jutott vmi...
Cruyff eltávolítását azzal indokolta Rosell, h a sociók szavazása nélkül adta ezt a címet Laporta a hollandusnak...
ez a mezszponzori szerződés olyan nagy horderejű döntés, aminek meghozatala előtt azért illett volna szavazást tartani...
tehát Cruyff esetében fontos lett volna a sociók véleménye, itt elég 7 éves szavazási eredményre hivatkozni? lehet, h másnak nem, nekem kicsit paradox...

tegnap felvázoltam egy hipotézist, amire nem kaptam választ, ezért felteszem újra, hátha vki megcáfol vagy esetleg megerősít:

szóval mikor volt ez a bizonyos szavazás? Laporta már hivatalban volt, vagy még Gaspart írta ki a szavazást abban a rossz helyzetben?

1. lehetőség: ha Laporta írta ki a szavazást, akkor Rosell már ott volt mellette, és a sociók elvileg elfogadták volna a döntést...
ha egyszer a szurkolók belementek volna már akkor a mezszponzorba, akkor miért hiúsulhatott meg? lehetséges, h az a szavazást Rosell harcolta ki, csak az eredmények után Laporta végül megvétózta az egész dolgot?
ha így történt, lehetséges, h az volt az első tüske kettejük között?

2. lehetőség: ha Gaspart idejében volt a szavazás, akkor a sociók látták, h milyen rosszul állt a klub még eredményességben is...

bármelyik is igaz, egy dolog közös: a szavazást olyan időben tartották, amikor a mostaninál sokkal rosszabb helyzetben volt a Barca, ergo olyan szavazási adatokra hivatkoztak most, ami irreleváns a mostani körülményekre...

ez olyan, mintha a rendszerváltáskori szavazási eredményekre a 90-es évek végén hivatkoznának "szeretett" politikusaink...
lehet, h nem jó az analógia, de remélem értitek, mire próbáltam célozni...


szerk: még 1 apró dolog...
attól, h papíron fundésön lesz a szponzor, ne legyetek 100%-ig biztosak, h nemes a cél, amiért ők létrejöttek...
manapság egy LÁTSZÓLAG humánus céllal működő szervezettel is nagyon jól lehet keresni, hiszen a különböző kormányok támogatják a nonprofit szektort... itthon lehetne több példát hozni, h xy szervezetet azért jegyeznek be nonprofitként, h adókedvezményeket kapjanak...
szignifikánsabb példa: a FIFA is nonprofit szervezetként van bejegyezve, ezért Svájc perli is őket...
örülnék neki, ha tévednék ebben a helyzetben...
Jelwazzal teljes mértékben egyetértek, kíváló okfejtés. A nonprofit szervezethez: A fél karomat rá merném tenni Fecoo, hogy nem tévedsz. A világunk mostanság úgy épül fel, hogy a szegény országokat, a harmadik világot teljes mértékben lelakják és kifosztják a nagyok. Nem engedik kibontakozni, adósságcsapdába és mélyszegénységbe kergetik őket ( persze önhibájuk is, de több felelőssége van a kifosztóknak). Majd jönnek ezek az otthon és világszinten agyonfinanszírozott "nonprofit" cégek, alapítványok, ahol dollármilliárdok tűnnek el, a vezetőik pedig általában híres üzletemberek, akiknek rengeteg pénzt ér ez a pozitív reklám. Emellett nem kis pénzeket vesznek fel és, mint mondtam sajnos tűnnek is el óriási pénzek. Na most ezek a szervezetek a kamerák kereszttűzében és tapsviharban adnak egy pofont a fekáliának.... Látszat segítséget nyújtanak, még csak tűzoltásra sem elég mértékűt, hiszen a tűz ég. Ez csupán arra jó, hogy ne szűnjenek meg létezni az adott országok, hanem éljenek tovább ( és szolgáljanak) a legsötétebb nyomorban. Tehát a "segítségnyújtás" több vonalon is öncélú és ellenkező előjelű véleményem szerint. Ha segíteni akarnánk, úgy tudnánk, de nem akarunk...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.12.14. 11:37:10

Isten a tanúm rá nem kötekedni akarok, s már írtam is, hogy ez egy hatalmas kettőség, mert tényleg felrúgunk egy hagyományt de kicsit furcsállom, hogy azt írjátok, hogy az adósság Rosell alatt derült ki!Az is igaz több könyvelő több fajta stat, de szinte nyílt titok volt már 2-3 évvel ezelőtt is, hogy 300-400 millió közötti adóssággal küzd a klub!És számomra teljesen egyértelmű, hogy ez nem csökkenhetett!Megnyertük a BL-t igen megnyertünk mindent, de ezzel együtt a költségek nőttek, igazolásokra sok pénz elment!És már írtam többször, hogy lehet Pep kért egy embert, de nem ő fizetett ki X milliót pl Chigrinskyre vagy Zlatanra!Egyértelműen nem látjuk a napi belső dolgokat, az átigazolási időszakban a tárgyalásokat, de durva pénzek repkedtek!Mint már említettem Fecooonak teljesen igaza van abban, hogy Laporta fociszerető culé volt, aki hajlandó volt bármire, ez jó dolog, csak egy ilyen ember nem elnöknek való (elnézést nem vagyok nagy Laporta párti, ez a saját véleményem)!

Nekem Rosell szimpatikusabb, mert a gazdasági része fontosabb neki a klubbon belül, minthogy megvegyük Villat 40 millióért….(elvonatkoztatva, hogy nagyon jó játékos, de ennyit nem ér)!Nem vagyok naiv (csak pozitívan állok Rosellhez), elképzelhető, hogy vannak stiklik a háttérben, de ez a szponzor egyértelműen előrelépés!És nem látok rémképeket sem a szponzorral kapcsolatban!Honnan van ennyi pénzük?Miért nem fejlesztenek tovább?Tök jogos kérdés, de ahogy megnézegettem, nem kevés egyetemet támogatnak Usaban máshol, mobilcéget csináltak, TV-t szóval sok mindent!És hát mivel a király kezében van az egész pénzben nincs hiány!Természetesen lehet szkeptikusnak lenni, de azt megjósolni, hogy majd teljesen átveszik a hatalmat majd a klubban….szerintem erős!Azzal sem értek egyet, hogy ezzel sérülne a sokat leírt több mint egy klub filozófia!Ez politika nem mezszponzor!Ez a mes que un club ugyanolyan kampányfogás volt!És ha tényleg nagyon szőrszálhasogató akar lenni az ember, Unicefen kívül is van igaz mikro méretben de más szponzor is a mezen!

Mondom nehéz dolog ez a mezkérdés, de én úgy gondolom, az a szomorú, hogy idáig jutottunk, s nem az hogy meglépték…..
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.14. 11:09:50

gergo9 írta:
Csak ezért erre válaszolok mert ebben benne van minden amire akarok ezzel kapcsolatban :)
Csak röviden

Szavazás
Úgy gondolom hogy akkor lenne értelme a szavazásnak ha a sociók a klub tényleges pénzügyi státuszát tökéletesen ismernék ebből meg van két féle.
A Laporta féle mindenheppi meg van a Rosell féle mindennagyonrossz stat.
A klub valódi pénzügyi adatainak ismertetése a sociókkal lehetetlen így nem lehet objektív a szavazás.
Ha ezt meglehetne valósítani akkor 100%-ig én is emelett volnék.

Rosell a megválasztása előtt is beleláthatott a klubba(bőven lehettek kapcsolatai) szóval akár lehetnek teljesen reálisak az adósággról szóló hírek de nem hiszem el én sem.
Mert ahhoz hogy a világ legjobb,legnépszerűbb klubját vki veszteségesen "üzemeltesse" ahhoz nagyon bambának kell lenni.
A méregdrága igazolások és fizetések ellenére is.

A szponzor elleneseket teljesen megértem , viszont annak örülök hogy az Unicef nem tűnik el és hogy az olajosképűek is támogatják ezt a projektet is.
Meg az a 160milla sem jön rosszul persze.
ebben van vmi, de akkor a 2011-es közgyűlés mennyiben fog változtatni ezen? ha lesz jövőre szavazás, akkor az ott szavazók honnan tudhatják majd, h a valóságnak megfelelően fogják előadni a MOSTANI (azaz akkor majd egy évvel korábbi) helyzetet? és akkor bocsátják szavazásra a kérdést, miután befolyásolva lettek? abban igazad van, h nem lehet megoldani, h objektív legyen egy ilyen nagyméretű szavazás, de ha tudták, h lesz egy gyűlés, ahol megvétózhatják ezt, akkor nem lett volna okosabb ezt a körülményt előre "kiiktatni, azaz már úgy írták volna alá a szerződést, h tudják, h nem lesz megvétózva az egész egy év múlva? vagy ennyire biztosak benne, h egy év alatt változik annyit a helyzet, h már nem lesz senki az arabok ellen, addigra megszokják a feliratot?(számomra ez egy lehetséges forgatókönyv...)
nem kell egyetérteni velem, megértem azokat, akik beletörődtek a szponzorba, de azért aki kicsit is gondolkozik az látja, h vmi büdös, nem "tisztán" intézték ezt...

lehet, h velem van a baj, de továbbra is csak egy dolgot látok: Laporta Culé volt, így azt teljes bizonyossággal ki merem jelenteni, h ő rosszat nem akart a klubnak...
nem baj az, h Rosell nem szurkolói beállítottságú, hanem üzletember, mert egy gazdasági társaságról beszélünk sajnos, de Jelwaz is mondta: nem biztos, h nem lehetett volna megoldani a helyzetet esetleg egy újabb Turkish Airlines-féle szponzorral... hiányérzetem van, állítólag már aug. óta tárgyaltak a katariakkal, azaz alternatív megoldásokat nem is nagyon kereshettek, ahhoz túl rövid ideje voltak hatalmon...
nem tudom, h megy ez, de a világ legnépszerűbb klubjáról beszélünk, biztos találtak volna olyan szponzort egy kis erőfeszítéssel, aki ugyan kevesebbet fizet, de nem kellett volna a nevének a mezre kerülnie, hanem cserébe ő is hivatalos szponzora lett volna a klubnak, és ennél jobb reklám nem nagyon kell... ismét csak a Turkish Airlines-ra célzok... (ha ebben tévednék, akkor bocsi, nem tudom, h lehet-e több hivatalos szponzor is, vagy ez is kizárólagos...)

Mr. Master! tökéletes megfogalmazás: " a kreatív könyvelés művészete", korábban páran megfogalmaztuk ennek lényegét, de így frappáns, ahogy röviden leírtad... ;)

szerk: megpróbálom összefoglalni a szponzor ellen levők gondolatait magamból kiindulva:
ha 100%-ig biztos lennék benne, h mezszponzor nélkül a csapat "tönkremegy" mondjuk Rosell ciklusának végéig, és látom, h ez az egyetlen lehetőség és nincs alternatíva (nem alternatív mezszponzor és a sociók megfejése...), akkor szomorúan, de semmiképp sem ellenségesen állnék a helyzethez, hanem belátnám, h a klub státuszának megőrzése a fontos...
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.12.14. 14:44:48-kor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.12.14. 11:00:04

jelwaz írta:Hát én ennél sokkal drasztikusabban látom a helyzetet. És van is 1-2 dolog, amit nem értek.

1. Miért a Rosell féle állítást hisszük el? Ha valaki azt állítja, hogy ő nem akar rosszat a klubnak, akkor miért gondolja, hogy Laporta azt akart. Furcsálnám, ha Joan lyukas gazdaságot hagyott volna, tudta, hogy el kell számolni vele.

2. Azért furcsállom, ahogy egyesek előadják magukat. Van itt közgazdász végzettségű, vagy közgazdász tanuló, aki otthon van a mikorgazdasági folyamatokban, menedzsmentben, pénzügyekben? Vagy miért állítják olyan nagy magabiztossággal, hogy akkor pár év múlva el kell adni Xavit, Messit meg a gyepet fűszálanként? Ziipp volt az egyetlen, aki pénzügyi állításait alá tudta támasztani, amit nem tudok 100%-ig ellenőrizni, mert nem nagyon tanultam közgázt, meg nem is állt rá az agyam, de legalább ismerősnek hat. Most anélkül, hogy bárkit meg akarnék sérteni, de 15-16 évesek ne jöjjenek már azzal, hogy akkor így lesz rossz gazdaságilag meg úgy.
3. Előállt Rosell azzal, hogy mérlegre tett más lehetőséget is? Valamit, ami lehet, hogy kicsit kevesebb pénzt hoz, de elég ,,a lyukak betömködésére", és a mezt is megtartsuk úgy ahogy van? Nem.

3. Leomessi14 nem tudom mit indokolt a hsz-vel, és még az a szemforgatós figura is bejátszik. A legjobb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul. A teljes kijelentés:
"Lelkességünk határtalan, hajlandóak vagyunk bármilyen áldozatot meghozni, hogy a Barcelona azzá váljon, amit megérdemel. (…) Mindent meg fogok tenni, mert a Barça több, mint egy klub, ahogyan több, mint egy hely, ahol csak kikapcsolódunk és Vasárnaponta gránátvörös-kékbe öltözve bohóckodunk. Egy hely, amelynek hagyományai és szelleme mélyen gyökerezőek, sokszínű, igaz eszmékkel, amiben mindentől jobban hiszünk!" (blaugrana.hu) Mindenkinek ajánlom figyelmébe az utolsó mondatot. Lehet, hogy a alapvetően nem volt része a mezszponzor a ,,Més que un club" filozófiának, de később azzá vált. Ki nem verte még rá a mellét (a nem túl régi szurkolókat most hagyjuk, akik pl Ronaldinhoval szerették meg a Barcát)? ki nem olvasta büszkén, mikor azt egy klubot bemutató cikkben, írásban olvasta? Mert minden színvonalas, igényességre törekvő írás, mely átfogó képet akart mutatni a klubról az megemlíti ezt.

4. Nem gyanús senkinek sem, hogy egy oktatással, kutatással és tehetséggondozással foglalkozó nonprofit szervezet 30millás szerződést köt? Hány tehetséget, kutatást és gyermek oktatását lehetne finanszírozni ennyi pénzből? És a feléből? És a negyedéből? Tizedéből?

5. Ha egy elvet feladunk, akkor mi bizonyítja, hogy a többit nem fogjuk? Csak jó ürügy kell hozzá. Akik azt mondják, hogy inkább legyen mezszponzor, minthogy eladjuk Iniestat, Messit, na azok nem is hisznek igazán ,,Més que un club"-ban. Én hiszem, hogy ezek a játékosok minden körülmények mellett kitartanak a Barca mellett, ahogy a szurkolók is mellettük, egyszerűen őket eladni nem opció. De nagyot csalódom bennük, ha nem emelik fel a szavukat a szponzor ellen. Ha eladjuk a mezünket, ku.vák vagyunk. Ugyanolyanok, mint a többi csapat. Pénzért feladjuk az elveinket. Most egyet, amit sokan nem tartanak fontosnak, és aztán? Megunjuk, hogy csak 30milla pluszunk van, 100-at akarunk? Akkor azt mivel érjük el? Kiárusítjuk a La Masíát? Aztán 200-at akarunk, és a nou Campot Al Bouburak stadionnak fogják hívni? Hol van ennek a vége, ez minek a kezdete?
Én elfogadom, hogy valaki beletörődik a mezszponzorba, de annak egy rossz szava ne legyen Perez bácsira meg a mandrilra. Ugyanaz a gépezet akkor, csak más léptékben (vagy ugyanolyanban).

Ez is a blaugranas cikkből van (http://blaugrana.hu/index.php?option=co ... &Itemid=60):
,,Az FC Barcelona arra neveli a fiatalokat, hogy a győzelemhez vezethet jó, és rossz út is, azonban mindig a helyes utat kell választani, még ha az nehezebb is." Pont ezelőtt a dilemma előtt állunk.
A H betűtől a k után lévő pontig egyetértek a hsz-eddel. Nem gondoltam volna, hogy ilyen kevesen leszünk akiket ennyire felháborít ez a dolog, és ennyire ellenezzük. És ez kicsit el is szomorít engem. Biztos hogy lett volna más megoldás is, ami nem sérti a klub hagyományait.
Kép
Avatar
Mr. Master
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2815
Csatlakozott: 2005.01.03. 11:11:00
Tartózkodási hely: @home

2010.12.14. 10:55:36

Két dolog tény.
Az egyik: a klub irreálisan sokat költ játékosok fizetésére.
A másik: a Deloitte könyvvizsgáló-cég 11 millió eurós nyereséget állapitott meg a könyvelésből Laportáék felkérésére, a KPMG pedig 80 millió eurós veszteséget Rosselék felkérésére. Ezek alapján nagyon nehezen lehet megmondani, hogy akkor most hányadán is áll a dolog. Az is lehet, hogy valóban nyereséges a klub, de ezekre a számokra szükség van, mert egyrészt veszteség után nem kell adót fizetni, másrészt, ha elhiszik a sociók, hogy rosszul áll a klub, akkor könnyedén lehet mezszponzori szerződéseket kötni, ami következtében gondolom még a 30 misin felül leesett pár milla a vezetőség markába, és még néhány szépen visszavánszorog a feladóhoz jótékonysági és gálameccsek keretében. Ki van ez találva. A Kreatív könyvelés művészete... A legszebb az egészben, hogy valószínűleg mindkettőjüknek igazuk van, és közben egyiküknek sincs...
------------------ pisti.blog.hu --------------------

--------------- napverse.blog.hu -----------------
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2010.12.14. 10:46:57

Hát én ennél sokkal drasztikusabban látom a helyzetet. És van is 1-2 dolog, amit nem értek.

1. Miért a Rosell féle állítást hisszük el? Ha valaki azt állítja, hogy ő nem akar rosszat a klubnak, akkor miért gondolja, hogy Laporta azt akart. Furcsálnám, ha Joan lyukas gazdaságot hagyott volna, tudta, hogy el kell számolni vele.

2. Azért furcsállom, ahogy egyesek előadják magukat. Van itt közgazdász végzettségű, vagy közgazdász tanuló, aki otthon van a mikorgazdasági folyamatokban, menedzsmentben, pénzügyekben? Vagy miért állítják olyan nagy magabiztossággal, hogy akkor pár év múlva el kell adni Xavit, Messit meg a gyepet fűszálanként? Ziipp volt az egyetlen, aki pénzügyi állításait alá tudta támasztani, amit nem tudok 100%-ig ellenőrizni, mert nem nagyon tanultam közgázt, meg nem is állt rá az agyam, de legalább ismerősnek hat. Most anélkül, hogy bárkit meg akarnék sérteni, de 15-16 évesek ne jöjjenek már azzal, hogy akkor így lesz rossz gazdaságilag meg úgy.
3. Előállt Rosell azzal, hogy mérlegre tett más lehetőséget is? Valamit, ami lehet, hogy kicsit kevesebb pénzt hoz, de elég ,,a lyukak betömködésére", és a mezt is megtartsuk úgy ahogy van? Nem.

3. Leomessi14 nem tudom mit indokolt a hsz-vel, és még az a szemforgatós figura is bejátszik. A legjobb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul. A teljes kijelentés:
"Lelkességünk határtalan, hajlandóak vagyunk bármilyen áldozatot meghozni, hogy a Barcelona azzá váljon, amit megérdemel. (…) Mindent meg fogok tenni, mert a Barça több, mint egy klub, ahogyan több, mint egy hely, ahol csak kikapcsolódunk és Vasárnaponta gránátvörös-kékbe öltözve bohóckodunk. Egy hely, amelynek hagyományai és szelleme mélyen gyökerezőek, sokszínű, igaz eszmékkel, amiben mindentől jobban hiszünk!" (blaugrana.hu) Mindenkinek ajánlom figyelmébe az utolsó mondatot. Lehet, hogy a alapvetően nem volt része a mezszponzor a ,,Més que un club" filozófiának, de később azzá vált. Ki nem verte még rá a mellét (a nem túl régi szurkolókat most hagyjuk, akik pl Ronaldinhoval szerették meg a Barcát)? ki nem olvasta büszkén, mikor azt egy klubot bemutató cikkben, írásban olvasta? Mert minden színvonalas, igényességre törekvő írás, mely átfogó képet akart mutatni a klubról az megemlíti ezt.

4. Nem gyanús senkinek sem, hogy egy oktatással, kutatással és tehetséggondozással foglalkozó nonprofit szervezet 30millás szerződést köt? Hány tehetséget, kutatást és gyermek oktatását lehetne finanszírozni ennyi pénzből? És a feléből? És a negyedéből? Tizedéből?

5. Ha egy elvet feladunk, akkor mi bizonyítja, hogy a többit nem fogjuk? Csak jó ürügy kell hozzá. Akik azt mondják, hogy inkább legyen mezszponzor, minthogy eladjuk Iniestat, Messit, na azok nem is hisznek igazán ,,Més que un club"-ban. Én hiszem, hogy ezek a játékosok minden körülmények mellett kitartanak a Barca mellett, ahogy a szurkolók is mellettük, egyszerűen őket eladni nem opció. De nagyot csalódom bennük, ha nem emelik fel a szavukat a szponzor ellen. Ha eladjuk a mezünket, ku.vák vagyunk. Ugyanolyanok, mint a többi csapat. Pénzért feladjuk az elveinket. Most egyet, amit sokan nem tartanak fontosnak, és aztán? Megunjuk, hogy csak 30milla pluszunk van, 100-at akarunk? Akkor azt mivel érjük el? Kiárusítjuk a La Masíát? Aztán 200-at akarunk, és a nou Campot Al Bouburak stadionnak fogják hívni? Hol van ennek a vége, ez minek a kezdete?
Én elfogadom, hogy valaki beletörődik a mezszponzorba, de annak egy rossz szava ne legyen Perez bácsira meg a mandrilra. Ugyanaz a gépezet akkor, csak más léptékben (vagy ugyanolyanban).

Ez is a blaugranas cikkből van (http://blaugrana.hu/index.php?option=co ... &Itemid=60):
,,Az FC Barcelona arra neveli a fiatalokat, hogy a győzelemhez vezethet jó, és rossz út is, azonban mindig a helyes utat kell választani, még ha az nehezebb is." Pont ezelőtt a dilemma előtt állunk.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.12.14. 01:10:13

Fecooo írta:........
Csak ezért erre válaszolok mert ebben benne van minden amire akarok ezzel kapcsolatban :)
Csak röviden

Szavazás
Úgy gondolom hogy akkor lenne értelme a szavazásnak ha a sociók a klub tényleges pénzügyi státuszát tökéletesen ismernék ebből meg van két féle.
A Laporta féle mindenheppi meg van a Rosell féle mindennagyonrossz stat.
A klub valódi pénzügyi adatainak ismertetése a sociókkal lehetetlen így nem lehet objektív a szavazás.
Ha ezt meglehetne valósítani akkor 100%-ig én is emelett volnék.

Rosell a megválasztása előtt is beleláthatott a klubba(bőven lehettek kapcsolatai) szóval akár lehetnek teljesen reálisak az adósággról szóló hírek de nem hiszem el én sem.
Mert ahhoz hogy a világ legjobb,legnépszerűbb klubját vki veszteségesen "üzemeltesse" ahhoz nagyon bambának kell lenni.
A méregdrága igazolások és fizetések ellenére is.

A szponzor elleneseket teljesen megértem , viszont annak örülök hogy az Unicef nem tűnik el és hogy az olajosképűek is támogatják ezt a projektet is.
Meg az a 160milla sem jön rosszul persze.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.12.13. 19:00:31

A Barcelona több, mint egy klub." Ezt a mondatot, mely a katalán fociklub jelmondata és szimbóluma is egyben, a hagyomány szerint először Nárcis de Carreras egykori klubelnök mondta ki 1968-ban. A kijelentésnek eredetileg politikai jelentése volt. A Barcelona ugyanis a Franco-diktatúrával szembeni katalán ellenállás szimbóluma volt; sokkal többet jelentett, mint hogy pusztán mint egy fociklubra tekintsenek rá a sok száz többi között. Egy nemzetiség és nép nyilvánította ki rajta keresztül szellemi függetlenségét.

http://pontilyen.blog.hu/2008/10/10/mes_que_un_club_1

Tehat nem egeszen erre a dolgra ertendo a Mes que un club kifejezes.... :roll:

Persze ez az idok folyaman megvaltozott,de ez az alapjelentese,politikai oka volt.
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.12.12. 14:35:10

Fecooo írta: Laporta nem Nunezt követte...
javítva
A Fifa egy szégyen
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.12. 14:27:24

csak egy megjegyzés noname hsz-éhez:

Laporta nem Nunezt követte...

más:

gondolkodtam sokat, és eszembe jutott vmi...
Cruyff eltávolítását azzal indokolta Rosell, h a sociók szavazása nélkül adta ezt a címet Laporta a hollandusnak...
ez a mezszponzori szerződés olyan nagy horderejű döntés, aminek meghozatala előtt azért illett volna szavazást tartani...
tehát Cruyff esetében fontos lett volna a sociók véleménye, itt elég 7 éves szavazási eredményre hivatkozni? lehet, h másnak nem, nekem kicsit paradox...

tegnap felvázoltam egy hipotézist, amire nem kaptam választ, ezért felteszem újra, hátha vki megcáfol vagy esetleg megerősít:

szóval mikor volt ez a bizonyos szavazás? Laporta már hivatalban volt, vagy még Gaspart írta ki a szavazást abban a rossz helyzetben?

1. lehetőség: ha Laporta írta ki a szavazást, akkor Rosell már ott volt mellette, és a sociók elvileg elfogadták volna a döntést...
ha egyszer a szurkolók belementek volna már akkor a mezszponzorba, akkor miért hiúsulhatott meg? lehetséges, h az a szavazást Rosell harcolta ki, csak az eredmények után Laporta végül megvétózta az egész dolgot?
ha így történt, lehetséges, h az volt az első tüske kettejük között?

2. lehetőség: ha Gaspart idejében volt a szavazás, akkor a sociók látták, h milyen rosszul állt a klub még eredményességben is...

bármelyik is igaz, egy dolog közös: a szavazást olyan időben tartották, amikor a mostaninál sokkal rosszabb helyzetben volt a Barca, ergo olyan szavazási adatokra hivatkoztak most, ami irreleváns a mostani körülményekre...

ez olyan, mintha a rendszerváltáskori szavazási eredményekre a 90-es évek végén hivatkoznának "szeretett" politikusaink...
lehet, h nem jó az analógia, de remélem értitek, mire próbáltam célozni...


szerk: még 1 apró dolog...
attól, h papíron fundésön lesz a szponzor, ne legyetek 100%-ig biztosak, h nemes a cél, amiért ők létrejöttek...
manapság egy LÁTSZÓLAG humánus céllal működő szervezettel is nagyon jól lehet keresni, hiszen a különböző kormányok támogatják a nonprofit szektort... itthon lehetne több példát hozni, h xy szervezetet azért jegyeznek be nonprofitként, h adókedvezményeket kapjanak...
szignifikánsabb példa: a FIFA is nonprofit szervezetként van bejegyezve, ezért Svájc perli is őket...
örülnék neki, ha tévednék ebben a helyzetben...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.12.12. 14:42:31-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.12.12. 14:22:17

Az a baj, h sokan lényegében úgy gondolják, h a Barca azért több mint egy klub, mert nincs mezszponzora. Ez így abszolút butaság.
Vagy ha azt gondolják, h ez szimbolikus jelenségű, és, h a mez tisztasága a klub tisztaságát szimbolizálja, még nagyobb butaság. Hisz mint minden klubnak, a Barcának is oriási bevételi forrása a különböző reklámok, szponzorok. Az egy dolog, h eddig mez maradt szponzor nélkül vmi régi hagyomány végett, de ennek többlet jelentést már semmikép nem szabat tulajdonítani szvsz. Sokan már az Unicefnél is nagyon tiltakoztak, fogalmam sincs, h miért? Megszakadt egy régi, ahon Andris is mondta semmire sem jó hagyomány, egy nemes cél ellenében. Lényegében ez a mostanit is felfoghatjuk egy nemes célnak, de e mellett rengeteg pénz is jön a csapatnak, amire szüksége van. Ezek után úgy gondolom, h nagyon butaság annyira konzervatívnak lenni, h ragaszkodjunk egy régi hagyományhoz, ezzel gátolva a klub gyarapodását.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.12.12. 14:01:15

Eléggé meguntam már a sok sárdoblást. Úgy érzem ideje kifejtenem a véleményemet bővebben, hiszen eddig nem tettem meg.
Rosell nagyon unszimpatikus a legtöbb embernek, több okból:
1. mezszponzor
2. arab pénz
3. lejáratókampány
4. Cruyff

Van amelyikkel egyetértek, van amelyikkel nem.
Először is azért én is haragszom Rosellre, ami Cruyffal történt. Nem volt szép, szégyellje magát érte!

De a többivel csak részben vagy egyáltalán nem értek egyet.
A mezszponzor a legérdekesebb téma.
A klub anyagi helyzete nem rózsás, de nem is rossz. Mitöbb, sokkal jobb a helyzetünk többi nagycsapaténál, hiszen sokkal kisebb az adósságunk: pl. Real, Mu, stb...
Ezek a csapatok sokkal nagyobb adósságokkal rendelkeznek, mégsincs annyi hűhó.
Nem állunk mi túl rosszul, de veszélyes a tartozás. Most volt a gazdasági válság, sokat buktunk rajta. Mi van, ha jön még egy. Mi van ha csődbe megy egy TV-társaság. Mi van ha egy tank esik az égből a Camp Noura. Veszélyes az adósság, nem véletlen h az MU se szórja a pénzt ész nélkül mostanában. Rövid távon nincsenek anyagi gondjaink, de hosszú távon lehetnek. Véleményem szerint ezért akarja Rosell rendezni véglegesen az adósságokat. Laporta egy ütőképes csapatot hozott össze, miközben a klub adóssága mondjuk állandó maradt. A következő lépés: fenntartani az ütőképes csapatot, az adósságokat lenullázni. A mezszponzor sok pénzt hoz, maguk a katalánok is egyetértenek vele(volt szavazás), innentől kezdve mi befoghatjuk a szánkat, nincs jogunk bírálni senkit.

A másik téma az, hogy miért kapunk arab pénzt? Nos, elhiszem h az USA-nak a célja h lejárassa az arab világot. Úgy állítsa be h ott mindenki terrorista, de ez egy nagy baromság. Vannak náluk is őrültek, mint akárhol máshol. Németeknek is volt egy bizonyos bajszos alacsony őrültjük, oroszoknak is kijárt jóból és nekem egy bizonyos Hiroshima és Nagaszaki is rémlik Amerika kapcsán. Sőt, sztem az USA senki se bírálhat joggal, hiszen ha emlékeim nem csalnak, nemrég az elnökük IQ-ja még alig ütötte meg a nem fogyatékos szintet(alias Bokor Gyuri) és olajért bombáztak le olyan országokat, ahol a parittya már tömegpusztító fegyver.
Azzal nem értek egyet h egyes milliárdosok(legyenek azok arabok, amerikaiak, oroszok van vatikániak) felvásárolnak csapatokat játékszernek és pénzmosó intézetnek(Chelsea, MC). De nálunk nem ez a helyzet. A tőlük kapott pénz jól jön, de kevesebb mint 10%-a az összbevételnek. Nem vagyunk a bábjaik. Nekik jól jön a reklám, nekünk némi pénz, de nem esett egyik oldal se túlzásba.
Mitöbb, örülök h a szponzor oktatást, fejlesztést támogat és nem egy fogadóiroda(bocs, Realosok).

Az utolsó dolog: a Rosell-féle lejáratókampány. Az emberi ostobaság miatt sokkal jobban jegyezzük meg a rosszat mint a jót. Emiatt van az h a legjobb politikai kampány a lejáratókampány, ami egy régóta bevett szokás. Nos, az itteni szurkolók túlnyomó többsége nem érte meg Laporta kampányát(beleértve jómagamat is), de van egy olyan érzésem, h ő se dicsérte Gaspartot a remek gazdálkodás miatt. A lejáratókampányt elítélem, csakúgy mint a modern politikát, de azért nem ítélem el Rosellt, mert azt tette, amit sajnos tennie kellett. Laporta nekem is szimpatikusabb, de lehet h ha az ő kampánya idején is Barca szurkoló lettem volna, ő se lenne nagyobb kedvencem.

Azután ítélem meg Rosellt, ha látom az eredményeket. Amit jelenleg látok: ugyanakkora hangsúlyt fektetnek az ifikbe mint az előző elnökség, de a pénzre jobban vigyáznak, ami az előző elnökség egyik nagy negatívuma volt, hiszen a sok remek igazolás (Roni,Etoo,Deco,Villa,Maxwell,Pique,Alves) mellett azért érkeztek ide olyanok mint (Csiga,Caceres,Hleb,Maxi Lopez...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára noname 2010.12.12. 14:34:22-kor.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.12. 12:32:24

RonaldinhoX írta:gyerekek ha azt szeretnétek hogy ne egy arab vagy orosz(lásd Vb) kezébe kerüljön 4 év múlva a klub,akkor anyagilag rendben kell lennünk....
Ez is egy szempont.
Bár az anyagi helyzet valós állapota mindig kérdéses, de Roselléknek sikerült pl meggyőzni Guardiolát.

Megjegyzem számítani lehetett mindenféle dolgokra, Rosell nem a legszimpibb, de elég tökös gyerek volt mindig is.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
RonaldinhoX
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2006.04.07. 14:08:25

2010.12.12. 12:15:45

gyerekek ha azt szeretnétek hogy ne egy arab vagy orosz(lásd Vb) kezébe kerüljön 4 év múlva a klub,akkor anyagilag rendben kell lennünk....
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2010.12.12. 12:14:59

Én csak annyit írnék ehhez, hogy ez mind szép és jó, de szerintem nem egy kőkemény hagyomány/előre elképzelt alapelv volt ez a szponzor nélküli mez.
Nem hinném, hogy az elején ez ki volt találva. Nem volt sokáig szponzor, mindenkinek lett, aztán akkora hype lett belőle hogy bagóért már nem akarták eladni.

És tessék. Ennyi pénzt kaszáltunk, persze nem a pénz, amire egyből asszociálunk a Barca kapcsán, de ez üzlet, ezt Perez is megtapsolja :D
Nézzük meg jól. A madrid mindig képes volt profitot termelni, mi meg nem tudtuk kiaknázni rendesen azt hogy mi vagyunk a világ legjobbjai. Nem tiszta hogy mekkora az adósságállományunk, de biztos hogy van.
A lényeg: számomra nem ez a szent hagyomány, mert mint mondtam, nem tudatos, egyszerűen az idő múlásával kialakult. A hagyomány a b.a.s.z.k. játékosok a Bilbaoban, stb..
Ez nem sérti a klub eszméjét.
És rengeteg pénzt kapunk.

Nem mondom hogy nem fájó, de meg kellett lépni.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.12. 11:52:44

Szerintem lezárhatnánk a témát kb annyival, hogy örüljünk amíg ez a téma bosszantja fel a legtöbb szurkolót. :)

Egyébként azt is gondolom, csak kimaradt a 'Most jól megmondom nektek' hozzászólásomból, hogy akik itt a kelleténél jobban háborognak (rengetegen vagytok), azok vagy nem nézték a csapatot 7-8 évvel ezelőtt, vagy irtó gyenge a memóriájuk, vagy hiperérzékeny a lelkük.
Az akkori szívás és helyzet ehhez képest olyan, mintha vörösiszap katasztrófát hasonlítanánk a tegnapi havazás első két percéhez.

Egyszerűen durván aránytalan amit egyesek írnak. Felejtsük el egy pillanatra azt, hogy ez minden idők leghatalmasabb mezszponzori pénze, és hogy milyen vállalattól jön. Tehát hogy gazdaságilag kvázi zseniális a klub számára, és a vállalat passzol a klub filozófiájához.
Akkor cserébe azért, hogy lett egy felirat a mezen, azt kapjuk, hogy mégtöbb segítséghez juttatjuk az Unicef-et, mert ugye a Quatar F. majd pénzzel és munkával is érdemben hozzájárul a szerződés szerint az Unicef-FCB projekthez.

Most akkor megkérdezném a díszes társaságot: Melyikőtök érzi olyan hatalmas embernek magát, hogy el tudja dönteni, a leginkább 'Több mint egy klub'-bal leírható érzés és filozófia mérlegében melyik nyom többet? Egy 110 éves, rendkívül szimpatikus de semmire se jó hagyomány, vagy pedig egy újabb komoly humanitárius segítség a világnak? Melyikőtök képes ezt eldönteni??

Egyébként semelyikőtök, persze én sem. Mindkettő nyom abban a mérlegben, és aki ezt átgondolja, tudja hogy képtelenség eldönteni, melyik többet. És akkor meg csak a személyes és szubjektív szimpátia maradt, ami baromira nem elég érv ahhoz, hogy ilyen sárdobálást és kesergést rendezzetek, mert semmivel sem erősebb érv egy vitában, mint a jajjde csúnya lesz a mez tőle.

Kihangsúlyoznám, mindezt még mindig úgy írom, hogy amúgy nem tetszik a mezfelirat gondolata, és hogy a gazdasági tényezőt is kiejtettem most a hozzászólás erejéig!!
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.12. 10:07:32

Ha kicsit off is de nekem csak ennyi lenne az egészhez a hozzászólásom. Nem szeretek foglalkozni a politikával mert nem érdekel, csak játszanak eddig is ilyen szépen odaadással és akarással. Més que un club kifejezést nekem pedig ez jelenti, az ilyen cselekedetek, hihetetlen még most is ha megnézem ráz a hideg :O

http://www.youtube.com/watch?v=VD3Qdoxj ... re=related
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Lezárt