Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.12.12. 09:52:28

Ezek annyira abszurdak..

Megnézhetnénk azt is, hogy mi lenne a klubbal 5,5 év múlva, ha nem csökkent az adósságain...
Már ez sem normális (nagyon nem), hogy ennyi ideig deficites a klub.

Ebből a szarból van most esélyünk kimászni, s meg kell ragadni a lehetőséget, ameddig adódik.

Vagy juthat a klub Magyarország sorsára..
Lassan 25 éve deficites az állam, s olyan adósság spirálban vagyunk, hogy ebből már önerőből nincs kiút.
Egy ország lehet 2évig deficites, de utána már cselekednie kell az államnak, s megszorításokat kell alkalmazni, de tegyem azt 3. évre is elengedhető egy csökkenő deficit, utána viszont már fejbe lövés járt volna, mert tudatosan nem léptek közbe, s tönkre tették a gazdaságot, s eladtak mindent..

Ez ugyanúgy bekövetkezne Barcánál is, ha nincsenek meg a szükséges lépések.
Túlköltekezést nem lehet megúszni büntetlenül, s kivárni hogy majd lesz valami, eddig is volt...

Ha Rosell nem hozza meg ezeket a döntéseket, akkor valóban arra kerülne a sor, hogy valamilyen arab kezébe kerülne a csapat...
Kép
P_e-d_r-o
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2010.08.24. 08:21:49

2010.12.12. 09:49:00

Hát szerintem pár ember nagyon bután áll a dologhoz!Lesz mezszponzorunk,mi ebben a nagy dolog?Jó megtörik egy hagyomány,ez az egy igaz,és ezt valamelyest sajnálom is,de ha megnézzük,ez a Qatari alapítvány egy nonprfosit vállalkozás,és benne van abba is hogy támogassa mind az unicef,mind a barca alapítványát,szóval ez én szememben ők is egy jótékonysági cég valamilyen szinten!Kicsit túllihegitek ezt az egészet,talán már a világon nincs olyn csapat akinek nelenne mezszponozora,már aBilbao is beadta a derekát,és most mi is,de ez törvényszerű!Egyébként lenne egy kérdésem így a végére,szerintetek mit jelent a Més que un club dolog?Szerintem nem azt hogy nincs mezszponzorunk,hanem például azt,hogy nem zsákmányoljuk ki a játékosokat,mint például a Real Cr-t,mert egy olyan szerződést kötnek vele,amivel 2 év alatt simán visszahozza az ára többszörösét is!És ami engem ebben a csapatban megfogott,az a játékosok arca játék közben,mert amint látom hogy milyen könnyedén focizgtanak lbárki ellen a világon,mégsem nagyképűek,és ugyanúgy küzdenek egy kiscsapat ellen is,és hát amikor gólt lőnek,és egymás nagykába ugranak a játékosok,nekem totál olyan érzésem,hogy ezek a játékosok szeretik a focit,szeretik a Barcát,szeretik egymást,és olyanok,mint egy nagy család!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.12. 09:36:00

messideco írta:Shandor
Szívemnek tetsző dolgokat írtál. Szóról szóra egyetértek veled.
De hogy Guardiola is ennyire behódoljon az araboknak (vb-támogatás, most meg ez :S).
Elindult egy folyamat, ami nem igazán tetszik nekem. Hogy mi lesz a vége? Nem tudom...
Pep játszott ott egy ideig, persze, hogy kedveli és támogatja őket. Szerintem nincs semmiféle összeesküvés-elmélet ebben. Megvesznek egy felületet a csapat mezén és ezért adnak pár évig nem kevés pénzt.
Kép
Kép
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.12.12. 09:23:37

messideco írta:Shandor
Szívemnek tetsző dolgokat írtál. Szóról szóra egyetértek veled.
De hogy Guardiola is ennyire behódoljon az araboknak (vb-támogatás, most meg ez :S).
Elindult egy folyamat, ami nem igazán tetszik nekem. Hogy mi lesz a vége? Nem tudom...
Mi lenne? Javul a klub anyagi helyzete, ennyi. Sztem sokan túl nagy cirkuszt csinálnak ebből az egészből.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.12. 02:16:22

Shandor
Szívemnek tetsző dolgokat írtál. Szóról szóra egyetértek veled.
De hogy Guardiola is ennyire behódoljon az araboknak (vb-támogatás, most meg ez :S).
Elindult egy folyamat, ami nem igazán tetszik nekem. Hogy mi lesz a vége? Nem tudom...
"And my heart will leave you never."
Avatar
sneco7
Capitá del Barça
Hozzászólások: 549
Csatlakozott: 2006.01.31. 10:59:48
Tartózkodási hely: Föld nevű bolygó

2010.12.12. 02:09:50

Shandorral egyet kell értsek,valami elveszik ezzel abból a Barcából,ami eddig volt. Persze ettől nem fogom kevésbé szeretni a csapatot,csak kicsit csalódott vagyok,hogy ez megtörténhetett. Majd csak megszokjuk 5 és fél év alatt...aztán ez úgyis csak a hozzászoktatás egy multi nevéhez. Szerintem! De bízom benne,hogy a mez összképét nem rontja el nagyon ez a dolog.
Shandor
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2007.04.24. 09:49:14
Tartózkodási hely: Madrid

2010.12.12. 01:54:39

Előre szólok, hosszú lesz, sokaknak nem fog tetszeni, sőt lesznek, akik nem fogják érteni hozzáállásomat. Tőlük csak annyit kérek, fogadják el, ahogy én is elfogadom az ő véleményüket.
Következzen hát egy naiv, idealista ember utolsó hozzászólása a témában, aki a mai naptól várja a pillanatot, hogy Rossel és csapatának mandátuma lejárjon, s vigye magával a sokatérő matricáit is.


Egy párszor végiggondoltam a kialakult helyzetet az elmúlt két napban, utánaolvastam dolgoknak (Quatar Foundation, spanyol lapok és kommentjeik), de folyamatosan csak egyre rosszabbnak tűnt a döntés, ezért abbahagytam, s eldöntöttem, inkább kiírom magamból.

Továbbra sem tudom elfogadni a mezszponzorációt. Rontja a helyzetet a támogató kiléte. Tudom, alapítvány, meg k+f és oktatás, hovatovább az UNICEF is több pénzt kap stb.stb. Ez csak porhintés, egy szép csomagolás, hogy eladható legyen az egész. Ezt ők is érzik, ezért a nevetséges hivatkozás egy 7 évvel ezelőtti szavazásra, és a folyamatos ujjal mutogatás az előző vezetésre. Még Guardiolanak is a szájába adják, mit mondjon ("(a financiális helyzet) korántsem olyan kiváló, mint ahogyan azt korábban állították"), aki ezzel pálcát tört az előző vezetés felett. Hibázott Laporta? Természetesen, nem is keveset. Eladósodott a klub? Igen, de ennek mértékét 20 és 400 millióra is ki lehet hozni, mindez csak attól függ, melyik hivatalosan elfogadott számviteli eljárást alkalmazzuk. Rosellnek kellene a legjobban tudnia - és tudja is -, hogy 2003-ban sokkal, de sokkal rosszabb állapotban volt a klub minden téren. Ő most kézhez kapta a világ legjobb csapatát, ahol Eto'o, Ibrahimovic és Yaya Touré szintű labdarúgókat lehet elkótyavetyélni, Henryt és Marquezt ingyen elengedni. Nem a 0-ról kell kezdeni.

Katalónia függetlenségi törekvéseinek zászlóshajója az FC Barcelona, erről szólt eddig a fáma. Most ez a katalán önrendelkezési jogért is küzdő egyesült - hiszen a culék nagy része ezzel azonosítja - elfogadja az olajpénzeket egy olyan államtól, ahol a nőket semmibe veszik és az állami berendezkedés elég távol áll a demokratikustól. Visszatetsző.
A tényt azonban el kell ismernem, a tendenci ez: Citeh, Arsenal, La Ligaban Malaga, Barca, Seria A-ban talán nemsokára a Roma. Jönnek az arabok az olajmilliárdjaikkal, s kilóra megvesznek mindent és mindenkit. Most a Palau, holnap majd a felújítandó Camp Nou kapja magánbefektető nevét. Ez van, ezt (nem mindenkinek) kell szeretni.

Egykori egyetemi tanszékvezetőm mondta mindig: "Ha valaki azt állítja, nincs alternatíva, akkor garantáltan van, s fél tőle, ezért állítja ellenkezőjét." Ez fennáll a jelenlegi helyzetre is. 2003-ban is volt alternatíva. Most is lenne.
Én nem ebbe a Barcelonaba szerettem bele. A szerelem, bár továbbra is megmarad, nehezen lesz már ugyanolyan.

Köszönöm Mindenkinek, aki elolvasta.

OFF: Rosellék most a hétvégén tuti erre partiznak

Ui.: Továbbá érdemes lesz 2016-ban visszatekinteni a mostani hírekre, visszaemlékezni a hozzászólásokra. Mert bizony a bűnbak, az a fránya adósságállomány nem lesz 165 millió euróval kisebb.

Szerk.: bocsi, ha az én hozzászólásom húzta szét a fórumot, de nem tudom, mi lehet a baj.
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.12.12. 00:07:13

Ilúvatar írta:Nekem a kettes verzió tetszik, de remélem hogy jobbat fognak összedobni a Nike dijzájnerek 8)
Nyugi, élőben jobban fog tetszeni :)
Kép
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.12.11. 17:45:03

Nekem a kettes verzió tetszik, de remélem hogy jobbat fognak összedobni a Nike dijzájnerek 8)
KépKép
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.11. 16:43:24

socio66 írta:de mi a p.csöm az a faárnyék rajta?
hagyjuk már azt,a neve felkerül a cégnek és kész.
Az csak az árnyékot jelöli, semmi extra. :D A nacin is vannak csurgásnyomok.:D
Kép
Kép
Kép
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.12.11. 16:22:52

Lionel85 írta:
Kép
Nem is vészesek én sokkal rosszabbra számítottam. Ha választanom kéne akkor a középső talán még az a legjobb.
Aztán most olvasom, hogy nem is 150 hanem 165 millióról van szó 5,5 évre. Szerintem jó üzletet kötöttünk persze jobb lett volna ha nincs rá szükség, de ha már így alakult...
Ja és örülnék neki ha az "új" meznek a nyakán nem lenne ez a sárga nyakörv rész mert az valami borzalmas. Persze nem hiszem, hogy az egész mezt megváltoztatnák, de azért jó lenne ha itt ott változtatnának rajta.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.12.11. 14:02:57

MessiFan írta:
socio66 írta:de mi a p.csöm az a faárnyék rajta?
hagyjuk már azt,a neve felkerül a cégnek és kész.
Szerintem az gyűrődés akarna lenni ami a nadrágon is van.
Pontosan!

Mielőtt bemutatták hivatalosan az idei mezt, pontosan ilyen képek kerültek ki a végeredményről.
S ott is ugyanígy megvoltak ezek a "foltok".
NoPara!

Valószínű, hogy az 1. verzió lesz a végleges.
Nekem tetszik :P

messideco: Gondolom a sport csíkokra gondolsz...
Szerintem eléggé letisztult, szofisztikált lett az első kettő variáns.
A harmadikat meg úgyis leszavazzák.
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2010.12.11. 13:18:43

a barca egy olyan szintre kűzdötte fel magát, amit elég kemény meló lehet anyagilag fedezni. így megértem ezt a szitut, még ha egyébként nem is örülök annak, h összeragasztgatják a mezt...
mindegy, ez van, reklámozhattuk volna a perez építési cégét is, annál ez az szitu mégiscsak jobb :?
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.11. 13:15:30

a Mundo azt írja, h Rosell az Arsenal és a Bayern mintájára azt tervezi, h az új Palau nevét egy szponzor után kapja...

"Rosell Policy is considering following the path initiated by Arsenal's Emirates Stadium and the Allianz Arena in Munich"
(gugli translate)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.11. 13:07:28

ziipp írta:Azon a legkisebb a logó, és az Unicef felirat is szépen külön van. Kicsit szétmatricázott rally autó jelleg, de legalább letisztult, nem ilyen összemosott valami. :D

Amúgy ha már mindenképp mezszponzor, ezzel a Qatar Foundation megoldással végeredményben kihozták a maximumot a ügyletből. ;)
Azt fogják majd mondani, hogy a Barca lepaktált az arabokkal. És igazuk van :roll:
És tényleg hasonlítani fog egy rallyautóra. A tegnap is írtam, olyan lesz mint egy hokicsapat meze :
http://cdn.fotex.net/fes/pictures/2/312 ... 641299.jpg
"And my heart will leave you never."
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.12.11. 13:07:23

Én Laporta-párti vagyok egyértelműen, de teljesen megértem a mostani rendelkezést.
Ráadásul továbbra is a "jó ügyet" szolgálja csapatunk, hiszen egy olyan pénzügyi szponzor kerül hozzánk, amely egyik munkájának tekinti az oktatást, s annak fejlesztését.
Mondhatnám úgy is, hogy ez tul.képpen egy UNICEF, csak fizet is érte. Ahogy előttem ziipp is mondta: kihoztuk az ügyből a maximumot.
Évi 30millió euró minden évben egy minőségi játékost jelent, azért ebbe is gondoljunk bele.

Amit totálisan nem értek, hogy a "més que un club"-kifejezést miért alakítják át az emberek kényükre-kedvükre? Értem ez alatt azt, hogy kitalálják, hogy ez az elv azért is van hivatalosan, mert nincs mezszponzorunk. Azért kérném az illetőket, hogy jelöljenek meg legalább egy darab forrást ezzel kapcsolatban :)
Ha meg csak "személyes ügy", akkor ne hivatkozzanak erre az elvre. Mert szerintem mindenkinek mást jelent ez a kifejezés (az eredeti jelentéstartalma mellett, ami közel sem a mezszponzorokra vonatkozik). Ha valakinek ebbe beletartozik a mezszponzorálás kérdése...akkor oké, de ne emelje ezt "hivatalos" szintre, ne kezelje úgy, mintha ez egyértelmű lenne.

Amúgy nekem az 1.-es mez tetszik a legjobban, ott minden felirat szerepel világosan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2010.12.11. 13:09:04-kor.
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.12.11. 12:58:03

Nekem meg pont a harmadik tetszik a legjobban... :D

Azon a legkisebb a logó, és az Unicef felirat is szépen külön van. Kicsit szétmatricázott rally autó jelleg, de legalább letisztult, nem ilyen összemosott valami. :D

Amúgy ha már mindenképp mezszponzor, ezzel a Qatar Foundation megoldással végeredményben kihozták a maximumot a ügyletből. ;)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.12.11. 12:49:41

túl van lihegve ez a jó szó rá!Tegnap valaki megpedzegette és szerintem ez a valós, hogy vannak a Laporta kedvelők, s vannak Rossell kedvelők!2 totál ellentétes tábor!Mindenféle cikk megjelenik, hogy mekkora manipuláció ez, s kontra!Az ember szíve megszakad, ezt értem, nekem is fáj, s abban is van igazság, hogy egy „update” szavazást kellett volna kiírni, s a culéknak eldönteni!Ami viszont nevetséges, hogy itt az oldalon is sokan mintha katalán politikai „harcosok” lennének, s úgy beszélnek a klubbról, Rossellről (el kell fogadni ő az elnök) Fausról, hogy az kritikán aluli!Elképzelhető, hogy ez csak beetetés, és 2 év múlva T-Home fog villogni a mezen, de én 1000 százalékig bízom Rosselben a klubvezetésben a sociókban!Páran úgy beszélnek mintha őslakos katalánok lennének, s az önbecsülésüket sértette volna a mezfelirat, ez egy gyerekes butaság!Persze nem lehet egyet érteni mindennel,s megértem, hogy Laporta sikeressége elvakít sokakat, de Fecooo írta meg jól, hogy ő egy szurkoló volt az elnöki székben!Ez szerintem helytelen!Lehet, hogy jót akart, s tett is sok mindent, de az akármekkora is, de hiányhoz vezetett!Egy elnöknek a legfontosabb az anyagi hátterek biztosítása!És nem naívan biztos valami susmus van a háttérben, s biztos, hogy nem véletlenül a katari kapcsolat sem!De akár mi is van a háttérben a legfontosabb, hogy a klub anyagi helyzete rendbe jöjjön, s elfogadom, hogy 160 milliós ajánlatot nem tudnak visszautasítani!Nem vagyunk pártoló tagok, a feladatunk a csapat biztatása, ha lehet azzal a picivel is segíteni a klubbot, hogy akár csak egy kulcstartót megvásárlunk, a tagok eldöntik mi helyes, az elnök meg kormányoz!Ha mindenki a feladatát teszi még 3szor ennyit fog megélni a klub telis tele sikerekkel!Úgyhogy koncentráljunk a Sociedadra
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.12.11. 12:47:10

socio66 írta:de mi a p.csöm az a faárnyék rajta?
hagyjuk már azt,a neve felkerül a cégnek és kész.
Szerintem az gyűrődés akarna lenni ami a nadrágon is van.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.11. 12:31:49

Lionel85 írta:Nekem az a fura, hogy ezt állítólag a sociók szavazták meg 2003-ban. Akkor miről beszélünk? Miért akadunk ki? Már 7 éve el lett döntve.

Szerk.: nekem is a második tetszik.

Kép
7 éves szavazásra nem biztos, h egyenes dolog hivatkozni... ha meg mégis, akkor Rosell már akkoriban is szponzort akart, csak Laporta végül megvétózhatta, mint elnök és ez is hozzájárulhatott a későbbi szakításukhoz? nem tudom kizárni, h ez az egyik első tüske volt...
socio66

2010.12.11. 12:28:07

de mi a p.csöm az a faárnyék rajta?
hagyjuk már azt,a neve felkerül a cégnek és kész.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.12.11. 12:25:01

A 2. néz ki jól, csak egy gond van vele, jövő év végén hova fogjuk kirakni az új Klubvilágbajnok emblémát?! :twisted:
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.11. 12:15:43

Sociok szavazták meg? Akkor miért telt el 7 év?

OFF: csak én látom úgy, hogy olyan, mintha egy nagy zsírfolt lenne a mezen?
"And my heart will leave you never."
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.12.11. 10:46:02

Nekem az a fura, hogy ezt állítólag a sociók szavazták meg 2003-ban. Akkor miről beszélünk? Miért akadunk ki? Már 7 éve el lett döntve.

Szerk.: nekem is a második tetszik.

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2010.12.11. 10:39:47

Pedig a 3ik a legkisebb felületű, szóval lehet az lesz!Nekem a második tetszik a legjobban!Tetszik a betűtípusa a szövegnek mindegyiken, de, hogy csak embléma van a 2ikon picit „retrossá” teszi!De mindegyik jó :lol:
Lezárt