Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.11. 10:31:12

A harmadik kizárva, az első szvsz. a legjobb. De ez már off.
"And my heart will leave you never."
nemtom99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 329
Csatlakozott: 2008.07.27. 15:06:45
Tartózkodási hely: Szeged

2010.12.11. 10:28:12

Bestbarca írta:No itt vannak az opciók,hogy hogy fog kinézni a mez, szponzorral.Hát fúrcsa az tény,dehát a világ már csak ilyen!

http://www.google.com/translate?u=http% ... l=es&tl=en

Szerintem a 1. a legjobb. Tetszik benne a "for Unicef"!
Szerintem a második mutat a legjobban.Ja és mi ez a Bale-es dolog?Csak nem akarjuk leigazolni?:)Mert bírom a srácot:)
Kép
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2010.12.11. 10:21:16

No itt vannak az opciók,hogy hogy fog kinézni a mez, szponzorral.Hát fúrcsa az tény,dehát a világ már csak ilyen!

http://www.google.com/translate?u=http% ... l=es&tl=en

Szerintem a 1. a legjobb. Tetszik benne a "for Unicef"!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.12.11. 09:42:41

Aha, csak Guardiolát Laportáék idején választották meg edzőnek. Rosselnek ehhez semmi köze.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Hayabusa
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.12.01. 10:38:08
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

2010.12.11. 09:24:51

Szerintem még korai messzemenő következtetéseket levonni.
Ne felejtsd el, hogy Guardiola kinevezését is sokan kétkedve fogadták és tessék...
Avatar
TrogAir
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2010.12.01. 14:05:13
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.11. 09:05:22

Nekem ez a Rosell nagyon nem szimpatikus, eleve, hogy Cruyffba is "belerúgott"...Hát nem hinném, hogy Ő a megfelelő ember, csak az arcára kell nézni..:S
Kép


"The other day I watched him make this goal. They say it was like Maradona. I think he is better. (Salvador Aparicio)
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2010.12.11. 08:58:27

sztem kár ezen rágódni, felesleges sandro urat a piszkálni. a szerződés megvan, a pénz meg jól jön. ha jól emlékszem az éves költségvetésünk tizedét kapjuk meg kb, ami nagyon nem mindegy. nekem is jobban tetszett ez az unicefes megoldás, de egyszer meg kellett hozni ezt a döntést, ami most történt meg. csak a mez ne nézzen ki csúnyán :wink: a szememben ez egy olyan kicsit kellemetlen döntés,amit meghúzott Rossell,de el kell és el lehet fogadni. és miért nem parádézok ezért?mert ezt csávót amúgy is rühellem,és a következő elnöknek ezzel a mezmizériával nem lesz problémája.. :twisted:
Kép
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.12.11. 08:54:07

Enjoy írta: Mindenki elfogadta a nemes cél érdekében.
Ezt is nyugodtan fogjátok fel, mert
1) csapat anyagi helyzetén sokat segít
2) betársul a Barca mellé, s ők is fizetnek az Unicef-nek
-> Nemes cél érdekében engedjük, hogy legyen egy mezszponzor, s így több pénzhez jut az Unicef. (meg persze az adósságunk is csökken, hogy későbbiekben ne kelljen eladni játékosokat)
Enélkül a szerződés nélkül kevesebb sokkal kevesebb pénzhez jutna az Unicef.
Mindenki örülhet, aki anno az Unicef-nek is örült. :)
Ugyanezen a véleményen vagyok én is! :wink: Úgy gondolom hogy a hatalmas adósság miatt előbb-utóbb úgyis lett volna mezszponzor. Ez a szerződés pedig még el is fogadható. Pénzügyileg nagyon jól járunk, ráadásul az Unicefet is még jobban tudjuk segíteni ezáltal! Természetesen én sem örülök hogy nincs többé ez az egyedülálló hagyomány, de a kényszer nagy úr! Ettől még a Barca továbbra is több mintegy klub, az én szememben!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
gonosz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:05:00
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.11. 08:13:27

Sztem ez a mezszponzor téma ez hülyeség...teljesen jó volt szponzor nélkül a barca...persze ez óriási pénz, nyilván jól jön, de én büszke voltam a csapat politikájára ebben a dologban...kár érte, sajnálom, nagyon!:((
Més que un club!!! CsakaBarca!!!!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 890
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.11. 01:54:58

Faus a sajtóájékoztatóján kitért arra, hogy a pártoló tagok külön engedélyére azért nem volt szükség, mert a sociók már 2003-ban döntöttek arról egy voksolás során, hogy engedik a mez felületének értékesítését.
erről vki tudna egy linket adni?
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.12.10. 23:45:09

torrestoni írta:És te úgy gondolod, hogy ez csak egy jótékony, nemes figyelemfelkeltés volt?
Banális. Mert nem pont ő gerjesztette azt a szavazást, nem ő vitte végig, nem ő akart már akkor is, s nem ő készül több mint fél évtizede erre a hat évre...
Nekem a gondom az, hogy kihagyták a sociókat.
De bezzeg Cruyff miatt pártolói gyűlést kellett összehívni... :D
Nem azt gondolom, hogy ez jótékonyság, hanem azt, hogy mégmindig ez a hagyományunk menjen fuccsba, mintsem egyszer csak utolérjen minket a likviditási probléma - mint láthattuk nyáron is - aztán valahogy kiessünk az első osztályból.
Én is úgy emlékeztem, de főoldalon, cikkbe is az van, hogy 2003ba már megszavaztatták...
Cruyff témát meg nem szavaztatták meg, vannak még páran, akik esélyesek lennének rá!
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.10. 23:24:27

sjd írta: "A Qatar Fundation nem csak hogy nem profitorientált tevékenységet végez, hanem vállalta azt is, hogy a jövőben együtt fog dolgozni az FC Barcelona alapítványával és az Uniceffel a különböző humanitárius projektek végrehajtásában. A Qatar Foundation oktatással, tudománnyal, orvosi kutatásokkal foglalkozik elsősorban, együttműködik számos egyetemmel, működtet tudományos és oktatási céllal parkokat"
Azért ezt így önmagában feltétel nélkül elfogadni ordító hülyeség. Mintha az Unicef, a WHO, vagy más szervezet fizetne nekünk, csak a töredékét, mert a nemes cél... Ha tudná, s ha megérné.

Ugyan már, ne legyünk ennyire naivák, Katar azért mégiscsak Katar, s szerintem az oktatáson és ilyen-olyan projekteken kívül még van 150 millió eurónyi közel sem ennyire humánus érdeke, hogy ez létrejöjjön. Ezzel nincs gond, azzal már inkább, hogy minek van pusztán beállítva.

Csányi urunk is áldoz a vagyonából, mondjuk úgy 0,05%-ot az alapítványának.
kennyke04 írta:
Amikor volt a bizalmi szavazás, Rosell már akkor mondogatta, hogy nem jó a pénzügyi mérleg! Szóval nem kell ennyire nagy összeesküvés elméletet gyártani...
És te úgy gondolod, hogy ez csak egy jótékony, nemes figyelemfelkeltés volt?
Banális. Mert nem pont ő gerjesztette azt a szavazást, nem ő vitte végig, nem ő akart már akkor is, s nem ő készül több mint fél évtizede erre a hat évre...

:D

Nekem a gondom az, hogy kihagyták a sociókat. Az, hogy sok a hazugság. Az, hogy túl könnyen meg van magyarázva. Ezek az események a múlt tükrében, forgatókönyvben nem lehettek volna szebben megírva úgy, hogy Rosell egy képzeletbeli stratégia mentén haladjon. Minden pont úgy van, ahogy ő megmondta, amiért őt kellett megválasztani, ami az egyetlen járható út. Naná.

Ti könnyen elfogadjátok, én szkeptikus vagyok, ennyi.

Túl sok az érdekes egybeesés, az olyan történés, amit Rosell megjósolt, s épp kapóra jön a valós helyzet, meg ez a mézes-mázos, lenyomjuk szó nélkül a sociók torkán.

De bezzeg Cruyff miatt pártolói gyűlést kellett összehívni... :D
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.12.10. 23:14:51

sjd írta: (a Bayern meg gondolom Auschwitz feliratokkal fog rohangálni, mert német cég a mezszponzora)
Na ez kicsit erős volt, cimbora....
KépKép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.10. 23:13:19

Sergi írta: Mint ahogy előttem már megírták,az elvek,azok elvek...Ennyi erővel eladhadták volna a mezfelületet Ahmedéknek 2022-re,mondjuk olyan felirattal hogy:Jubileumi 50.év:München-1972,Dubai:2022
Ember, mielőtt elkezdesz ilyen rasszista dolgokat irkálni, egyáltalán elolvastad miről van szó?

Segítek:
"A Qatar Fundation nem csak hogy nem profitorientált tevékenységet végez, hanem vállalta azt is, hogy a jövőben együtt fog dolgozni az FC Barcelona alapítványával és az Uniceffel a különböző humanitárius projektek végrehajtásában. A Qatar Foundation oktatással, tudománnyal, orvosi kutatásokkal foglalkozik elsősorban, együttműködik számos egyetemmel, működtet tudományos és oktatási céllal parkokat"

Nem egy terrorszervezetnek, de még csak nem is egy multimillimos olajsejknek adtuk el a felületet. Hol beszélünk itt az elvek feladásáról?
Szegénységi bizonyítvány, hogy ezt nem érted meg, valamint, hogy képes vagy ezt már Münchennel összemosni :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sjd 2010.12.11. 13:54:17-kor.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.12.10. 23:11:13

torrestoni írta:
Andris írta:hatalmas lépés az adósságrendezésben ez, és mindenképp szükséges. Most el merem hinni Roselléknek hogy ekkora az adósság és kell ez a lépés, mert különben nem tennének olyat ami felháborítja a sociok és világszerte a szurkolók felét.
Érdekes módon már márciusban arról beszélt, hogy valószínűleg lesz mezszponzor. Akkor már nyilván tökéletesen látta, mekkora szüksége van rá a klubnak, tudta jól, mi a helyzet az anyagiakat illetően.

Jó előre le volt ez már zsírozva. A kampány, támogatottság megszerzése sem volt olcsó. Mégiscsak egy üzletember, akinek mást jelent a sikeresség. Nyilván, az anyagi helyzet nem rózsás, de hogy ennyire? :D
Amikor volt a bizalmi szavazás, Rosell már akkor mondogatta, hogy nem jó a pénzügyi mérleg! Szóval nem kell ennyire nagy összeesküvés elméletet gyártani...
Túlzottan én nem haragszom ezért a lépésért, csak könyörgöm, vmi frankó kis összemixelt logót találjanak ki (egy hülye példa, de az unicef I betűje lehetne fa, v mi már a címere kataréknak) ne legyen már agyon tapaszozott akármi azért mégse...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.12.10. 22:55:54

Andris írta:Enjoynál a pont..

nagyon kiváncsi vagyok az új mezre egyébként, remélem azért nem viszik túlzásba a feliratokat. Logo jöhet végülis.
Szerintem nem lesz itt para.
Ugyanott, ugyanakkora lesz a "reklám" csak megspékelik az Unicef-et Qatar-ral :) Bízzunk a Nike dizájnereiben, hogy valami szofisztikáltat dobnak össze "Photoshop"-ban :D
Kép
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.10. 22:52:40

Enjoynál a pont..

nagyon kiváncsi vagyok az új mezre egyébként, remélem azért nem viszik túlzásba a feliratokat. Logo jöhet végülis.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Enjoy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2008.07.15. 14:07:18
Tartózkodási hely: Győr

2010.12.10. 22:50:31

hölör írta:sajnálom, nagyon.
nekem fontos volt a szponzor nélküli mez, illetve a hagyomány
ha eddig kibírtuk mezszponzor nélkül ezt illett volna megtartani - az meg, hogy egy korábbi szavazásra hivatkozik a vezetőség, nevetséges.

tudták, hogy a pártoló tagok elutasították volna a felvetést, hát egyszerűbb volt keresni valami buta kibúvót.
Unicef nem zavart/zavar?

Mindenki elfogadta a nemes cél érdekében.
Ezt is nyugodtan fogjátok fel, mert
1) csapat anyagi helyzetén sokat segít
2) betársul a Barca mellé, s ők is fizetnek az Unicef-nek
-> Nemes cél érdekében engedjük, hogy legyen egy mezszponzor, s így több pénzhez jut az Unicef. (meg persze az adósságunk is csökken, hogy későbbiekben ne kelljen eladni játékosokat)
Enélkül a szerződés nélkül kevesebb sokkal kevesebb pénzhez jutna az Unicef.
Mindenki örülhet, aki anno az Unicef-nek is örült. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Enjoy 2010.12.10. 22:52:44-kor.
Kép
Avatar
hölör
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:42:45
Tartózkodási hely: Váchartyán

2010.12.10. 22:44:12

sajnálom, nagyon.
nekem fontos volt a szponzor nélküli mez, illetve a hagyomány
ha eddig kibírtuk mezszponzor nélkül ezt illett volna megtartani - az meg, hogy egy korábbi szavazásra hivatkozik a vezetőség, nevetséges.

tudták, hogy a pártoló tagok elutasították volna a felvetést, hát egyszerűbb volt keresni valami buta kibúvót.
A meneküléssel az a baj, hogy az éned mindig veled marad.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.10. 22:41:22

Andris írta:hatalmas lépés az adósságrendezésben ez, és mindenképp szükséges. Most el merem hinni Roselléknek hogy ekkora az adósság és kell ez a lépés, mert különben nem tennének olyat ami felháborítja a sociok és világszerte a szurkolók felét.
Érdekes módon már márciusban arról beszélt, hogy valószínűleg lesz mezszponzor. Akkor már nyilván tökéletesen látta, mekkora szüksége van rá a klubnak, tudta jól, mi a helyzet az anyagiakat illetően.

Jó előre le volt ez már zsírozva. A kampány, támogatottság megszerzése sem volt olcsó. Mégiscsak egy üzletember, akinek mást jelent a sikeresség. Nyilván, az anyagi helyzet nem rózsás, de hogy ennyire? :D
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.10. 22:38:16

torrestoni írta:
Andris írta:Nem örülök túlságosan ennek, de hát istenem.

Egyenesen nevetségesnek tartom hogy elvek feladásáról beszél bárki is, ez egy jelentéktelen hagyomány, ami szép volt jó volt ennyi volt.


De remélem nem csúfítja majd nagyon a mezeket.
Jelentéktelen.

Igaz, a Pantheon sem dőlne össze, ha kivennénk két oszlopot belőle.

Ahogy a magyar nóta is magyar nóta, szolvák nyelven, csadorba öltözött muszlim női tánckarral, R&B alapokra.

Ez meg nekem nevetséges...
Csak én érzem úgy hogy ezek borzasztóan rossz hasonlatok ?
Szerintem igen is jelentéktelen lépés. Egy kis hagyományt feladunk vele, amit jó volt emlegetni, lehetett rá büszkének lenni, meg szebb volt tőle a mez. Mégegyszer leírom, ettől a klubról alkotott kép gyakorlatilag semmit nem változik.
Viszont egy jókora, a klub bedőlésére is esélyt teremtő helyzetet old meg jórészben. Majd ha már Iniesta, Xavi, vagy Messi játékjogának eladását kell fontolgatni, hogy talpon maradjon a klub, akkor büszkék lehettek az üres mezre, amiben a visszavásárolt Oleguer kergeti majd a lasztit irányító középpályásként.

Attól függetlenül h én sem örülök, hogy ilyesmire kényszerülünk, szerintem ez csak egy jó ürügy arra hogy itt lázadhassatok.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2010.12.10. 22:33:18

Andris írta: Az égvilágon semmi olyan nem változik ezzel, amiért a Barcelonát szeretem.

De remélem nem csúfítja majd nagyon a mezeket.
ugyan, skacok ...visszaolvasva rájöttem hogy nektek többet jelent a mez mint a klub ... szükséges ide ám a pénz, nagyon ...ennyi milkát barmilyen célra felhasználhatna a klub...kicsit elfogultak vagytok ...és honnan veszitek azt hogy elcsúfítja a mezt ..Andris jól leírta a Barcát szeressétek, idővel a mezt ugyis megszokjátok....
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.12.10. 22:31:36

Andris írta:Nem örülök túlságosan ennek, de hát istenem.

Egyenesen nevetségesnek tartom hogy elvek feladásáról beszél bárki is, ez egy jelentéktelen hagyomány, ami szép volt jó volt ennyi volt.


De remélem nem csúfítja majd nagyon a mezeket.
Jelentéktelen.

Igaz, a Pantheon sem dőlne össze, ha kivennénk két oszlopot belőle.

Ahogy a magyar nóta is magyar nóta, szolvák nyelven, csadorba öltözött muszlim női tánckarral, R&B alapokra.

Ez meg nekem nevetséges...
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.12.10. 22:22:25

Nem örülök túlságosan ennek, de hát istenem.

Egyenesen nevetségesnek tartom hogy elvek feladásáról beszél bárki is, ez egy jelentéktelen hagyomány, ami szép volt jó volt ennyi volt.

Az égvilágon semmi olyan nem változik ezzel, amiért a Barcelonát szeretem.

De remélem nem csúfítja majd nagyon a mezeket.

És érdemes elolvasnotok az új cikket. Úgy tűnik hogy hatalmas lépés az adósságrendezésben ez, és mindenképp szükséges. Most el merem hinni Roselléknek hogy ekkora az adósság és kell ez a lépés, mert különben nem tennének olyat ami felháborítja a sociok és világszerte a szurkolók felét.

Megjegyzem, ha belenyugszunk hogy van ez, lesz a mezen, és kész, akkor utána majd érdemes egy pillantást vetni a részletekre, és megtalálni a zseniálisat benne : kb duplaannyit fizetnek mint amennyiért az európai topcsapatok eladják a mezfelületet, és nem is egy akármilyen szervezetről v vállalkozásról van szó. Kifejezetten Barcelonai elvekhez, hagyományokhoz és stílushoz méltó megoldás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2010.12.10. 22:33:36-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2010.12.10. 22:04:40

Ez mind szép és jó dolog a 30-35 misit csenget június 1.-től számítva a Qatar(nemvágom kik,de már a kiejtés sem sejtet sok jót :roll: ),de épp ezen lépésével fosztja meg a mi jó öreg híres-hírhedt Sandro barátunk a klubot attól,ami a legértékesebb volt az elmúlt 111 évben...Sztem van olyan sikeres a klub a jelenlegi állás szerint,hogy ez a 150 millió már igazán nem vágja földhöz,pláne ha épp az aktuális elnök homályosított fel bennünket pár hónapja, hogy a Camp Nou Párizs-termében sem kolbászból van a kerítés...vagyis hogy még mindig ott fityeg a batyuban a -400... :roll:

Mint ahogy előttem már megírták,az elvek,azok elvek...Ennyi erővel eladhadták volna a mezfelületet Ahmedéknek 2022-re,mondjuk olyan felirattal hogy:Jubileumi 50.év:München-1972,Dubai:2022
Lezárt