Offtopic #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Melyik korcsoportba tartozol?

10 alatt
2
0%
10-15
52
12%
15-20
191
46%
20-25
114
27%
25-35
47
11%
35-50
7
2%
50+
5
1%
 
Szavazatok száma: 418
Avatar
davidvilla77
Capitá del Barça
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2010.06.30. 15:24:41
Kapcsolat:

2010.08.13. 22:55:07

Krojf írta:Megkérem a csapatot arra, hogy mindenki jelezze a zivatarlánc elhaladásának stációit!
Balassagyarmat egyelőre csendes, száraz.
Mi várjuk a vihart.
Kinél mi a helyzet?
Állítólag áramszünetek lehetnek, szünet nélküli villámlás/dörgés, nomeg jég és eső doszt!
A ZTE-Pápa meccs kétszer szakadt félbe, de a közvetítés is kihagyott.
K.
Én itt szoktam nézni hogy milyen az idő: http://www.idokep.hu/?oldal=muhold

Belehet úgy saccolni, hogy hol is van az a város amit nézek hogy milyen az idő.
Kép
forlán10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.07.14. 17:43:04
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

2010.08.13. 22:52:48

Bocsi h újra hülyeséget írok, de találtam egy nagyon is aktuális eseményt egy régebbi Adidas reklámban. Nézzétek meg a végén. Lampard és a német gólvonal újra összecsap.....

http://www.youtube.com/watch?v=Qw_uJCnL ... re=related
"Két csapatnak szurkolok. A Barcának és a Real eheti ellenfelének" a három tenor egyik tagja. Javi Martínezt a Barcába!!!Kép
forlán10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.07.14. 17:43:04
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

2010.08.13. 22:47:59

sjd írta:
forlán10 írta:Lenne 1 (nekem de lehet h másnak is) érdekes kérdésem. Hogy tudják azt megcsinálni a Nike reklámokban h tele van a stadion. Meghívnak annyi embert a reklámforgatásra? Itt van pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=idLG6jh23yE
spec. effekt
pálya szélétől már mind digitális munka
játékosokon is nagyon látszik h digitálisan újra vannak színezve h megfeleljenek a fényviszonyoknak
Kösz. Erre gondoltam én is, cs azt akartam tunni h igazam van-e
"Két csapatnak szurkolok. A Barcának és a Real eheti ellenfelének" a három tenor egyik tagja. Javi Martínezt a Barcába!!!Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.13. 22:46:27

forlán10 írta:Lenne 1 (nekem de lehet h másnak is) érdekes kérdésem. Hogy tudják azt megcsinálni a Nike reklámokban h tele van a stadion. Meghívnak annyi embert a reklámforgatásra? Itt van pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=idLG6jh23yE
spec. effekt
pálya szélétől már mind digitális munka
játékosokon is nagyon látszik h digitálisan újra vannak színezve h megfeleljenek a fényviszonyoknak
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.08.13. 22:45:58

Megkérem a csapatot arra, hogy mindenki jelezze a zivatarlánc elhaladásának stációit!
Balassagyarmat egyelőre csendes, száraz.
Mi várjuk a vihart.
Kinél mi a helyzet?
Állítólag áramszünetek lehetnek, szünet nélküli villámlás/dörgés, nomeg jég és eső doszt!
A ZTE-Pápa meccs kétszer szakadt félbe, de a közvetítés is kihagyott.
K.
Blaugrana palocista maximalista!
forlán10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.07.14. 17:43:04
Tartózkodási hely: Kiskunlacháza

2010.08.13. 22:39:21

Lenne 1 (nekem de lehet h másnak is) érdekes kérdésem. Hogy tudják azt megcsinálni a Nike reklámokban h tele van a stadion. Meghívnak annyi embert a reklámforgatásra? Itt van pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=idLG6jh23yE
"Két csapatnak szurkolok. A Barcának és a Real eheti ellenfelének" a három tenor egyik tagja. Javi Martínezt a Barcába!!!Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.08.13. 22:08:09

Tim írta:
Kalap1988 írta:
Hmm..nos abban egyetértek hogy a spektrum/discovery/NG(idevehetjük még a viasat historyt is) nem mindig a legmagasabb szintű műsorokat adja,de messze hasznosabb mint a kertévék lejárt szavatosságú filmjei. Bár nyilván az átlag ember számára készítik,közérthető nyelven sokszor tényleg pontatlanul.A második világháború valószínűleg azért is központi téma mivel időben ez volt a legközelebb,és ebből a korból maradt fent a legtöbb dokumentum,szemben például a 30 éves háborúval ami szintén érdekes téma(legalább is számomra),vagy még lehetne sorolni a példákat.A cápák helyett szívesen néznék akár lajhármakikat,vagy a gemenci erdő élővilágát bemutató filmeket de ezek elég ritkák sajnos. Viszont még egy alternatívám lenne a kikapcsolódásra,mégpedig az olvasás.Viszont az átlagmagyar nem szívesen olvas.Talán ezen is el lehetne gondolkodni,hogy vajon miért..

Újfent politika..1972-ben születtem,tehát éltem az "átkosban",tudom milyen volt a legvidámabb barakkban élni.A rendszerváltáskor én is elhittem hogy tényleg változnak a dolgok(és változtak is,ennek isszuk most a levét),és emlékszem a kormányokra akik mind tudták a megoldást
hogy jó legyen nekünk,és emlékszem a botrányokra is. És elég volt. Ez az ország négy évente lép egyet balra,aztán négy év múlva egyet jobbra.De előre egy centit sem halad.Itt a választások során sosem valaki mellett,hanem valaki ellen szavaznak az emberek,mondván hogy ezek is kutyaütők,de nehogy már megint azok üljenek ott négy évig. És sokaknak ebből lett elege.Pláne a fiataloknak akik azt mondják hogy mindegy kik ülnek a nyakamon,mert csak magamra számíthatok.Mert ha ad is az állam az egyik kezével,a másikkal visszaveszi. Ezeket a fiatalokat pedig nagyon nehéz lesz bevonni a politizálásba szerintem.
Nyilván hasznosabbak ezek a tv csatornák, mint a többi, azonban jól beleillenek abba a manipuláló rendszerbe, amit az egész ad. Nem akarok összeesküvés elméletet és nem mondom, hogy ezek egy kézben vannak, valamint összehangolják a "támadásukat", de azt kétlem, hogy ez véletlen lenne. Nehezen elképzelhető. Nem a közérthető nyelvvel van a baj, tudok sok olyan történelmi folyóiratot mondani neked, ahol közérthető a nyelv és mégis szakmailag nehéz belekötni (na jó, magyarból sokat nem, 2-3 db kb, de van), hanem azzal van a baj, ha butaságokat mondanak. Az őstörténetes kiváló példa volt számomra, nem lehet véletlen, hisz kapcsolatuk és pénzük lett volna utánanézni a dolgoknak tisztességesen. Egyszerűen nem akartak. A második vh pedig azért központi téma,mert a legjobban eladható, semmi más magyarázat nincs rá. Lehetne csinálni műsort a 30 éves háborúról is és nekik még csak dokumentumokat sem kellene keresni, elég a szakirodalmat használni történészek segítségével, akik feltárták az akkori dokumentumokat már. Azért ez nem nagy feladat. Nem akarlak ezzel a témával piszkálni, hidd el, hogy történész hallgatóként tudom, hogy melyik korról lehet csinálni jó dokumentumfilmet. Szinte mindegyikről, sőt, az őskorról is lehet, csak meg kell jegyezni, hogy nem feltétlen biztosak az információk. Az olvasás nekem is alternatívám, szerencsére sokkal többet olvasok, mint tv-zek, de sajnos úgy érzem ez a mai világunkban képtelen fellépni valós alternatívaként. 100-ból 90 fiatalt nem lehet rávenni az olvasásra, ezért gondolnám fontosnak, hogy egy tv és internetkampány elkezdje ezt a munkát, a népművelést, ami, ha lassan is, de talán visszaterelheti az olvasás felé a fiatalok egy részét. Lehet Mission Impossible, de az elmúlt 20 évben erre kísérlet sem volt. Az átkost szándékosan nem írom, mert ott azért még kevésbé volt veszélyes a tv, nem volt annyi és olyan veszélyes a műsorkínálat. Az olvasás hiánya sem csak magyar probléma azt hiszem, szintén világ.
A politikába ne menjünk jobban bele, megértelek és igaz is nagyrészt,amit írsz, tudom, hogy emiatt nehéz a fiatalokat rávenni. Azonban akkor sem tartom helyesnek és minden erőmmel küzdök ellene, elég csak arra gondolni, hogy, ha nem törődünk vele, még csak informáltak sem vagyunk, akkor sokkal könnyebben megvezetnek. Nem kell pártpolitikusnak lenni, kívánatos lenne, ha a civil szférában is sokkal többen törődnének vele. Viszont itt zárjuk le, megértem,amit írsz,ezzel veszekedni sem tudok, szerencsére nem a 20 év váltópártjai közül valamelyiknek vagyok tagja:D Már fel is kötöttem volna magam:D Viszont ezt hagyjuk.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.08.13. 21:44:46

S.Agüero írta:ha már offtopic akkor offolhatok. Venni is akarok olyan mezt. Mármint a vendég mezünket. Remélem szeptembertől lehet nálunk is kapni ilyen mezt. :wink:
Már lehet:

http://www.lionsport.hu/catalog/product ... s_id=17802
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.08.13. 20:50:34

S.Agüero írta:
sjd írta:
S.Agüero írta: Egyébként tőle egy szám: http://www.youtube.com/watch?v=uUwG9Gw0 ... re=related
:D
Ennek mi az eredetije?
Nem tudom, de az eredetije nagyon jó. :roll: :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=nmsTwQb1csc

(azért ez egy "cseppet" jobb!)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.13. 20:38:39

sjd írta:
S.Agüero írta: Egyébként tőle egy szám: http://www.youtube.com/watch?v=uUwG9Gw0 ... re=related
:D
Ennek mi az eredetije?
Nem tudom, de az eredetije nagyon jó. :roll: :wink:
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.08.13. 20:38:09

S.Agüero írta: Egyébként tőle egy szám: http://www.youtube.com/watch?v=uUwG9Gw0 ... re=related
:D
Ennek mi az eredetije?
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.08.13. 20:35:40

S.Agüero írta:
Fluor anno értelmes emberként kezdte volt pár normális zenéje, aztán elkapta a t-vírust és zombi lett. Egy "kedvenc" számom:

http://www.youtube.com/watch?v=USppwjVG43I
T-Vírus? :shock: :lol: Az meg mi? :D

Egyébként tőle egy szám:http://www.youtube.com/watch?v=uUwG9Gw0 ... re=related
:D
ameddig bírtam ezt a számot, meg megláttam a vele kornyikáló illetőt, valószínűsíthetem, hogy a globális felmelegedés emberekre káros folyamataként mutálódott ez a vírus(ez is melegedést okoz lényegébe), ami olyan következményekkel jár, h férfi létedre olyan dolgokat művelsz, amiért 10éve egy iskolába jól agyon lettél volna verve... de ma már mindenkit el kell fogadni úgy ah van és ők nem homárok, csak metroszerelvényekkel létesítenek szexuális kapcsolatot... csók meg tapi nem számít. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ FEJLÖVÉÉÉÉÉST!
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.08.13. 20:27:28

Leomessi14 írta:
P.U.Y.O.L. írta:
lui1698 írta:Fluor anno értelmes emberként kezdte volt pár normális zenéje, aztán elkapta a t-vírust és zombi lett. Egy "kedvenc" számom:

http://www.youtube.com/watch?v=USppwjVG43I
Uhhh...
Kibírtam 1 percig, aztán megpróbáltam lerágni a fülemet, de sajnos nem értem el sehogy sem...:D
Borzasztó, hogy ezen nőnek fel a gyerekek...
Uramatyam,eskuszom ilyet en is tudnek.... :shock: :oops:
Hát ja.Ma már akárki lehet sztár csak legyen egy kis buzis forma(SP...) :roll:
Nézni is rossz,hát még hallgatni :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.13. 20:26:58

Fluor anno értelmes emberként kezdte volt pár normális zenéje, aztán elkapta a t-vírust és zombi lett. Egy "kedvenc" számom:

http://www.youtube.com/watch?v=USppwjVG43I
T-Vírus? :shock: :lol: Az meg mi? :D

Egyébként tőle egy szám: http://www.youtube.com/watch?v=uUwG9Gw0 ... re=related
:D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MatyiG 2010.08.13. 20:34:23-kor.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.08.13. 20:23:49

P.U.Y.O.L. írta:
lui1698 írta:Fluor anno értelmes emberként kezdte volt pár normális zenéje, aztán elkapta a t-vírust és zombi lett. Egy "kedvenc" számom:

http://www.youtube.com/watch?v=USppwjVG43I
Uhhh...
Kibírtam 1 percig, aztán megpróbáltam lerágni a fülemet, de sajnos nem értem el sehogy sem...:D
Borzasztó, hogy ezen nőnek fel a gyerekek...
Uramatyam,eskuszom ilyet en is tudnek.... :shock: :oops:
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.13. 20:21:28

ja és Megan Fox-ban is Very Happy Very Happy
Áthoztam OFFba. :wink:
Megan Foxba szerintem sok mindenkivel ugyanaz az ízlésünk. :D :P 8)
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.08.13. 20:17:39

:D :twisted: De élöben sztem az se vlt rossz.
Nademajd most a zöld :twisted:
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.13. 20:14:50

barca6 írta:
S.Agüero írta:ha már offtopic akkor offolhatok. Venni is akarok olyan mezt. Mármint a vendég mezünket. Remélem szeptembertől lehet nálunk is kapni ilyen mezt. :wink:
Hát igen nekem is fog kelleni egy mindenképp :D
Tavaly is vettem ,,homárszinu" :D
Húú, na az már tényleg nagyon csúnya volt. :twisted: :D Én nekem egy neon zöld színű van. Az is régebben idegenbeli mezünk volt. Talán 2005ben. :)
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.08.13. 20:09:24

S.Agüero írta:ha már offtopic akkor offolhatok. Venni is akarok olyan mezt. Mármint a vendég mezünket. Remélem szeptembertől lehet nálunk is kapni ilyen mezt. :wink:
Hát igen nekem is fog kelleni egy mindenképp :D
Tavaly is vettem ,,homárszinu" :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.13. 20:06:34

ha már offtopic akkor offolhatok. Venni is akarok olyan mezt. Mármint a vendég mezünket. Remélem szeptembertől lehet nálunk is kapni ilyen mezt. :wink:
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.08.13. 20:04:15

S.Agüero írta:
chonggy írta:csak nekem nem tetszik az idegenbeli mezünk?gondoltam,idővel megszokom,de minnél többet nézem,annál randább...Az egyik legcsúnyább amit áletemben láttam,de komolyan.. :? :)
Nekem meg ponthogy tetszik. Tök jó lett szerintem. Nekem jobban tetszik mint mondjuk a hazai. :)
Szerintem is király :D A hazainál jobban tetszik mert abban a sárga nyak meg az ujj nekem igen ,,villog".Szal most az idegenbeli a csúcs :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.08.13. 19:37:32

chonggy írta:csak nekem nem tetszik az idegenbeli mezünk?gondoltam,idővel megszokom,de minnél többet nézem,annál randább...Az egyik legcsúnyább amit áletemben láttam,de komolyan.. :? :)
Nekem meg ponthogy tetszik. Tök jó lett szerintem. Nekem jobban tetszik mint mondjuk a hazai. :)
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.08.13. 19:34:25

csak nekem nem tetszik az idegenbeli mezünk?gondoltam,idővel megszokom,de minnél többet nézem,annál randább...Az egyik legcsúnyább amit áletemben láttam,de komolyan.. :? :)
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.08.13. 18:16:18

[quote="Kalap1988"][/quote]

Hmm..nos abban egyetértek hogy a spektrum/discovery/NG(idevehetjük még a viasat historyt is) nem mindig a legmagasabb szintű műsorokat adja,de messze hasznosabb mint a kertévék lejárt szavatosságú filmjei. Bár nyilván az átlag ember számára készítik,közérthető nyelven sokszor tényleg pontatlanul.A második világháború valószínűleg azért is központi téma mivel időben ez volt a legközelebb,és ebből a korból maradt fent a legtöbb dokumentum,szemben például a 30 éves háborúval ami szintén érdekes téma(legalább is számomra),vagy még lehetne sorolni a példákat.A cápák helyett szívesen néznék akár lajhármakikat,vagy a gemenci erdő élővilágát bemutató filmeket de ezek elég ritkák sajnos. Viszont még egy alternatívám lenne a kikapcsolódásra,mégpedig az olvasás.Viszont az átlagmagyar nem szívesen olvas.Talán ezen is el lehetne gondolkodni,hogy vajon miért..

Újfent politika..1972-ben születtem,tehát éltem az "átkosban",tudom milyen volt a legvidámabb barakkban élni.A rendszerváltáskor én is elhittem hogy tényleg változnak a dolgok(és változtak is,ennek isszuk most a levét),és emlékszem a kormányokra akik mind tudták a megoldást
hogy jó legyen nekünk,és emlékszem a botrányokra is. És elég volt. Ez az ország négy évente lép egyet balra,aztán négy év múlva egyet jobbra.De előre egy centit sem halad.Itt a választások során sosem valaki mellett,hanem valaki ellen szavaznak az emberek,mondván hogy ezek is kutyaütők,de nehogy már megint azok üljenek ott négy évig. És sokaknak ebből lett elege.Pláne a fiataloknak akik azt mondják hogy mindegy kik ülnek a nyakamon,mert csak magamra számíthatok.Mert ha ad is az állam az egyik kezével,a másikkal visszaveszi. Ezeket a fiatalokat pedig nagyon nehéz lesz bevonni a politizálásba szerintem.
Kép
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.08.12. 23:27:13

Tim írta:Érdekes témát feszegettek ismét..A magam részéről Ozsi véleményét osztom,nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani az ilyen mónkasóknak(hál'istennek amúgy is megszűnt),tény hogy van egy jól behatárolható célközönsége,de nem hiszem hogy új rajongókat tudna beszippantani.És tényleg nem kötelező nézni.A legtöbb helyen már van kábel tévé minimum 60 csatornával(jó ebből kb 40 nézhetetlen :lol: ).Akinek meg egyenlőre csak a három szabadon fogható van,jövőre már nézhet ingyenesen hd felbontásban legalább 6 csatornát,feltéve ha van 100000 forintja tv-re,vagy set-top boxra.(irónia!). Engem jobban aggaszt az ezzel járó képmutatás.Amikor szóba kerülnek az ilyen alja műsorok,a többség rögtön rávágja "dehogy nézek ilyen szennyet" de azért pontosan tudja hogy mi is történt ez előző részben.. :roll: Természetesen ez a csoport kizárólag
természettudományos csatornákat néz,esetleg Duna Tv ami még szóba jöhet.Én például tényleg csak ilyeneket nézek,ezért nácikból és cápákból elég jól informált vagyok :lol:
Hogy az oktatás milyen volt 150 évvel ezelőtt,azt sajnos nem tudom(de azt tudtátok-e hogy 150 éve lett hivatalos oktatási nyelv a magyar?),az viszont aggaszt hogy a mai fiataloknak külön vizsgázni kell szöveg értésből. És akkor a helyesírást meg sem említem,mert néhány hozzászólást olvasva sírni tudnék..(igazolások topik például)
Politikával kapcsolatban annyit jegyeznék meg,hogy tiszteletben tartom a fiatalok lelkesedését egy-egy párt vagy ideológia iránt de attól tartok lesznek még közületek olyanok akik egy idő után csak undorodni fognak az egésztől.
Sok mindenben igazad van, de látom, hogy csak átfutottad az eddigi írásokat, ezért a szövegértés miatt nem bántalak:) Nem erről beszéltünk, azaz lehet valaki egy-egy showról és műsorról beszélt, de mi akik elindítottuk a vitát nem. Hanem egy rendszerről, amit nem egy csatorna vagy egy műsor testesít meg, amit valóban nem feltétlen kötelező nézni. Alternatíva viszont sehol nincs, a kábelen is kevésbé. A Duna tv rengeteg szódával egy kettes alá-t megérdemel :D m1-m2 még ennyit sem. A discovery és hasonló csatornákkal pedig az a baj, hogy nincs kínálatuk, ahogy te is írod Tim, informált vagy a cápákban és a nácikban. Valóban ennyi a természet és a történelem? A szakterületemről beszélek, pár száz vagy ezer háború volt a világtörténelemben, de egy történelmes csatornán mégis csak a második vh-ról hall az ember. Ha pedig másról van szó, egy nap mondjuk egy ilyen műsor... Akkor vagy egy olyan icipici résztéma, ami szinte senkit sem érdekel, vagy nem egyszer baromságok. Sajnos volt szerencsém ilyet is látni. Épp az őstörténet kollokviumomon voltam túl nem kevés készüléssel mikor láttam egy "ősemberes" részt, és hát.... :D:D Irdatlan butaságok voltak benne. Mind1 is, ez csak egy példa.
Más: Persze tudtam, hogy 150, egész pontosan 1844-ben, 166 éve lett hivatalos nyelv a magyar, a szövegértés pedig valóban nagy probléma.
Fiatal vagyok és mondjuk párttag is (inkognitóban :D ), de mióta az eszemet tudom nem egy csinált ideológiában, vagy politikusokban hiszek (valamilyen szinten kell, de bálványt imádni nem lehet, főként keresztényként), hanem egy eszmeiségben, elvrendszerben,ami szerint élek. Ha valaki tisztességes és tartja magát ezekhez, akkor szerintem jó szívvel bízhat vagy csatlakozhat egy pártban, párthoz. Biztatnék is arra minden fiatal, hogy bár nem kell a pártpolitika felé fordulni, én is csak kényszerből teszem, de ne legyenek érték semlegesek és igenis foglalkozzanak a közélettel, ki-ki képességei és lehetőségei szerint. Az egyik legnagyobb bajunk, hogy ha részben jogosan is, de a fiatalság elfordult a politikától, illetve érték semleges lett (ez már nem jogos). Pártban feltétlen és vallási alapon viszont sose bízzatok, sosem... Ezt tagként mondom! Eljöhet a korrumpálódás ideje, márpedig sokkal nagyobbat esik az Olümposzról az ember, mint egy sámliról... Ez gondolom egyértelmű. Viszont azt sem jó, ha az emberben zsigeri undor van, mert akkor nem foglalkozik vele.
Lezárt