Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.08.11. 06:47:22

Luigi írta:
FCBPOWER írta: Szerintem 1 tornán mutatott jó forma nem elegendő ahhoz, hogy az FC Barcelonában futbalozzon ez a srác, nem tudom ti, hogy vagytok vele de én a vb előtt nem nagyon követtem figyelemmel. Majd úgy járunk vele mint Csigrinszkijjel, én személy szerint nem vagyok kíváncsi arra, hogy megvesszük, jövőre meg fél áron megválunk tőle, mert (1) nem vált be, (2) ismételten Fabregas leigazolása a fő cél. Ennyi a véleményem , csak azt gondoltam sokan egyetértenek velem , így hiába való a kifejtés.
Az hogy te nem követted figyelemmel, nem jelenti azt, hogy nem is létezett és játszott jól eddig. :roll: Tavaly egész idényben kiemelkedően játszott, és a Werder egyik kulcsembere volt. És a nagy lehetőséget, hogy az egész világ megismerje a nevét, ki is használta a vébén. Úgy látszik ez azonban nem győz meg mindenkit.

Az mondjuk más kérdés, hogy mennyire illene bele a spanyol-holland focit játszó Barca játékába egy német. (török :) ) Valaki írta itt, hogy Deco is hasonló szerepkörbe mozgott a Portóban, majd Barcába igazolása után tökéletesen ellátott mindent az új posztján. Sajnos nem követtem Decót még portugáliában, így nem tudom hogy mennyi az igazság ebben, és ha Özil még nem is egy Deco, nagyon fiatal, és ennyi pénzért szerintem mindenképp megérné szerződtetni.

Amúgy meg ha jönne, teljesen más lenne a szituáció, mint Chygrinskiyé volt annó. Ő nem tudta magát előrébb küzdeni a ranglistán, de nem is akárkiket kelett volna lenyomnia. Puyol, Pique, Marquez is ott volt, nem beszélve a fiatalokról. Középpályára most fontos lenne nekünk egy ember még, Özilnek most nem lenne nehéz beverekednie magát a kezdőbe, vagy legalábbis annak közvetlen közelébe. Egy ilyen vébé után meg, nem hiszem hogy sokat esne az értéke, fiatal még nagyon.

Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy jól jönne most padra mindenképpen, de én bőven látok benne fantáziát. Ennyi pénzért mindenképp megérné.
Egyetértek veled és amit még kiemelnék, az az, hogy a karrierjében meg lehet figyelni a folyamatos fejlődést. Asszem kb 3 éve tűnt fel a Werderben, mondogatták, hogy ügyes gyerek, aztán kölcsönadták a Schalkénak, ahol sokat játszhatott, és jól is és tavaly meg visszahívták a Werderhez, ahol a liga egyik legjobb teljesítményét tette le az asztalra.
És ugye a VB-n is láthattuk a játékát... Szóval nem igaz, hogy neki csak egy jó Vb-je lett volna.
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2010.08.11. 05:47:21

En lattam ezt a Neymar gyereket szerintem aranyat er!!!!!!!!!
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.08.11. 01:21:22

Andris írta:
Fernando írta:Sokan fognak hurrogni meg, hogy nincs róla cikk meg semmi de:

"Angol és olasz lapértesülés szerint Roy Hodgson nem számít a jövőben Alberto Aquilanira, aki egy évvel ezelőtt került a Liverpool FC-hez az AS Romától. Azt a Mirror és a LaRoma24.it sem tudja, hová igazolhat a középpályás."

De finom lenne Istenem!
Ő az olasz válogatott Aquillani? Mert akkor már hurrogok is, de inkább a legutsó mondat miatt. :P
Én negatív értelemben értettem mármint, hogy lehurrogni engem :) vagy te is? :D

Amúgy igen ő az. Egy éve ment Angliába, dehát össze vissza törték.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.11. 01:09:47

Fernando írta:Sokan fognak hurrogni meg, hogy nincs róla cikk meg semmi de:

"Angol és olasz lapértesülés szerint Roy Hodgson nem számít a jövőben Alberto Aquilanira, aki egy évvel ezelőtt került a Liverpool FC-hez az AS Romától. Azt a Mirror és a LaRoma24.it sem tudja, hová igazolhat a középpályás."

De finom lenne Istenem!
Ő az olasz válogatott Aquillani? Mert akkor már hurrogok is, de inkább a legutsó mondat miatt. :P
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.08.11. 00:55:54

Sokan fognak hurrogni meg, hogy nincs róla cikk meg semmi de:

"Angol és olasz lapértesülés szerint Roy Hodgson nem számít a jövőben Alberto Aquilanira, aki egy évvel ezelőtt került a Liverpool FC-hez az AS Romától. Azt a Mirror és a LaRoma24.it sem tudja, hová igazolhat a középpályás."

De finom lenne Istenem!
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.08.11. 00:44:28

nagy lehet a dilemma most fent.. hogyis zárjuk le a keretet akkor mégis?

első lehetőség, amikor pénzből akarjuk megoldani és megvesszük ezt az özil gyereket olcsóba', aztán beleszoktatjuk szépen egy másik posztra. megnézzük hátha. annyira zsákbamacska az idényben lőtt tíz góljával és harminc gólpasszával, mint az összes többi igazolás. plusz a már évek óta kergetett pitbull, akit most már olcsóbban el is engednének a vörösök, ha pep még mindig szerelmes belé. meg ugye elvileg akár hlebet is bele lehet vonni az üzletbe. ha meg nem lehet, akkor ez összesen olyan ~40 milla (ami még maradt abból az ötvenesből elvileg).

második lehetőség ugye a fiatalság. dos santos, thiago. de nem vagy, hanem mindkettő egyszerre. a mehíkóit busquets cserének, de nem az ő posztján képzelik el úgytűnik, ha nem jön valami feka gépállat. vékápé nélküli felállásban olyan hátulsó osztogató, labdaösszeszedő poszton. thiago meg mehet a xaviiniesta páros cseréjének. mindkét posztot bejátssza. most a fiataloknál az ebé meccseken ezt az idényvégi visszavont xavit játszotta, viszont általában meg azért ezaz iniesta féle bátor játék van meg benne. költséghatékony megoldás.

a harmadik meg ugye a kettő keveréke. egyik fiatal feljön, és az ismertebb nevek közül is jön az egyik. nem is költjük el az egész átigazolási keretet, de csak jön egy már bizonyított labdarúgó.


szurkolói szempontból majdnem mindegy. ígyis - úgyis elégedetlenkedés lenne. első esetnél, mert unszimpatikus egyik játékos, vagy éppen mindkettő. miért nem a fiatalokkal foglalkozunk? másodiknál, mert lehet kevés lesz a középpálya. miért nem igazolunk nevet? első mellett a már most klasszis szól, második mellett meg a potenciál és mindez kiadás nélkül.

ami még érdekes, hogy akinek mindenki örülne az senna lenne, viszont a katalán honlapokon a szavazóknak meg nem nagyon tetszett az ötlet. mascheranot viszont, aki majdnem tízszer annyiba kerülne támogatnák. ő viszont errefelé nem talált sok szimpatizánsra, aki csókolgatná a kezét.

védőkérdést meg szándékosan nem írtam. én minden további nélkül támogatnám, ha olyan kezdőt látnék, ahol nem abidal játszik középső védőt, hanem mondjuk fontás. igen, akár a madrid, vagy akár a chelsea ellen is, ha a topvédőinkre nem számíthatunk.
Avatar
FCBPOWER
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.05.30. 11:21:27
Tartózkodási hely: Tápióság

2010.08.10. 21:25:41

Lényeg a lényeg... kíváncsi vagyok mi fog ki sülni ebből, sajnálom, hogy Fabregas nem tér vissza Katalán földre, akkor nem lenne ok, erre a nagy spekulációra, és vissza térne az egyensúly az Erőbe. :)
, ,Hát... K... jó idényt produkáltunk. Itt van előttünk a három kupa, amit elértünk. De folytatnunk kell, mert a Barcában minden évben nyerni kell." (Eric Abidal élőben a Camp Nou gyepén)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.08.10. 21:18:11

FCBPOWER írta:A 2. pontban említett opciókat én is támogatnám , de ha mégis ide fog igazolni a 3. tehetség (Özil) legyen szerencsénk vele, és váljon be!
Nos...ebben teljesen egyet értünk. Bár én sem favorizálom, de ha mégis jön, akkor drukkolni fogok annak, hogy sikerüljön beilleszkednie és legyen hasznos darabja a puzzle-nak!
Luigi
Barça B
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:48:57

2010.08.10. 21:16:38

FCBPOWER írta: Szerintem 1 tornán mutatott jó forma nem elegendő ahhoz, hogy az FC Barcelonában futbalozzon ez a srác, nem tudom ti, hogy vagytok vele de én a vb előtt nem nagyon követtem figyelemmel. Majd úgy járunk vele mint Csigrinszkijjel, én személy szerint nem vagyok kíváncsi arra, hogy megvesszük, jövőre meg fél áron megválunk tőle, mert (1) nem vált be, (2) ismételten Fabregas leigazolása a fő cél. Ennyi a véleményem , csak azt gondoltam sokan egyetértenek velem , így hiába való a kifejtés.
Az hogy te nem követted figyelemmel, nem jelenti azt, hogy nem is létezett és játszott jól eddig. :roll: Tavaly egész idényben kiemelkedően játszott, és a Werder egyik kulcsembere volt. És a nagy lehetőséget, hogy az egész világ megismerje a nevét, ki is használta a vébén. Úgy látszik ez azonban nem győz meg mindenkit.

Az mondjuk más kérdés, hogy mennyire illene bele a spanyol-holland focit játszó Barca játékába egy német. (török :) ) Valaki írta itt, hogy Deco is hasonló szerepkörbe mozgott a Portóban, majd Barcába igazolása után tökéletesen ellátott mindent az új posztján. Sajnos nem követtem Decót még portugáliában, így nem tudom hogy mennyi az igazság ebben, és ha Özil még nem is egy Deco, nagyon fiatal, és ennyi pénzért szerintem mindenképp megérné szerződtetni.

Amúgy meg ha jönne, teljesen más lenne a szituáció, mint Chygrinskiyé volt annó. Ő nem tudta magát előrébb küzdeni a ranglistán, de nem is akárkiket kelett volna lenyomnia. Puyol, Pique, Marquez is ott volt, nem beszélve a fiatalokról. Középpályára most fontos lenne nekünk egy ember még, Özilnek most nem lenne nehéz beverekednie magát a kezdőbe, vagy legalábbis annak közvetlen közelébe. Egy ilyen vébé után meg, nem hiszem hogy sokat esne az értéke, fiatal még nagyon.

Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy jól jönne most padra mindenképpen, de én bőven látok benne fantáziát. Ennyi pénzért mindenképp megérné.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.08.10. 21:16:14

Fecooo írta: ezzel nem vagy egyedül, vmi hihetetlen mértékben feljavultunk, amikor ő megérkezett, mert télen még 18 pontos hátrányban voltunk a realhoz képest... (mondjuk a zseniális kerozs-zsal olyan tavaszt produkáltak, amely ha eszembe jut, még mindig röhögni támad kedvem :D )
Nekem úgy rémlik,h volt az 21 pont is, de a lényegen nem változtat...Télen jött a pitbull és a tavaszi szezont szuperül lenyomták a skacok :)
Real...erről a szórol csak egy 2-6 jut eszembe, semmi más :D

Sorry az OFF miatt... :oops:
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
FCBPOWER
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.05.30. 11:21:27
Tartózkodási hely: Tápióság

2010.08.10. 21:13:59

P.U.Y.O.L. írta:
FCBPOWER írta:Szerintem 1 tornán mutatott jó forma nem elegendő ahhoz, hogy az FC Barcelonában futbalozzon ez a srác. Majd úgy járunk vele mint Csigrinszkijjel, én személy szerint nem vagyok kíváncsi arra, hogy megvesszük, jövőre meg fél áron megválunk tőle, mert (1) nem vált be, (2) ismételten Fabregas leigazolása a fő cél. Ennyi a véleményem , csak azt gondoltam sokan egyetértenek velem , így hiába való a kifejtés.
1. Szerintem az esetleges hozzászólásodhoz való bővebb kifejtés sohasem hiába való!

2. Özil nem 1 tornán nyújtott eddig jó teljesítményt, csak a neve most került be igazán a médiába. Felkapott lett hirtelen. (Egyébként én sem favorizálom a jövetelét, de csak azért, mert "elvakultan" bízok a 2 fiatalban és szerintem elég lenne egy csere vkp.)

3. Az ára akkor sem lesz kevesebb, ha valamilyen csoda folytán eladnánk 1 év múlva, (persze abban az esetben, ha egyáltalán megvesszük. :)) mert fiatal és valószínűleg nem 1 éves szerződést kötnénk vele. Így, ha pocsék teljesítményt is nyújtana, még akkor is min. ugyan annyiért el tudnánk passzolni, mint amennyiért jött.
A 2. pontban említett opciókat én is támogatnám , de ha mégis ide fog igazolni a 3. tehetség (Özil) legyen szerencsénk vele, és váljon be!
, ,Hát... K... jó idényt produkáltunk. Itt van előttünk a három kupa, amit elértünk. De folytatnunk kell, mert a Barcában minden évben nyerni kell." (Eric Abidal élőben a Camp Nou gyepén)
Attika 25
Capitá del Barça
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2009.07.19. 17:48:54

2010.08.10. 21:07:04

1 év mulva is simán el tudjuk adni ezért a pénzért,meg még 2 év mulva is.Most 21 éves,2 év mulva lesz 23,még az is nagyon fiatal,szóval azt a 12-13 millát akkor is szó nélkül megadják érte. Egyébként is,6-8 milla bukás ilyen szinten "semmi" ahoz képest amekkorát nyerhetünk vele ha beválik.

Ez kb .olyan lenne nekünk,mint a Real-nak Canales,megvették 6 milláért,egy gyereket,van benne kockázat,de az a kockázat eltörpül amellett hogy mekkora játékos válhat belőle,s milyen "olcsón" jött.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.08.10. 21:06:58

FCBPOWER írta:Szerintem 1 tornán mutatott jó forma nem elegendő ahhoz, hogy az FC Barcelonában futbalozzon ez a srác. Majd úgy járunk vele mint Csigrinszkijjel, én személy szerint nem vagyok kíváncsi arra, hogy megvesszük, jövőre meg fél áron megválunk tőle, mert (1) nem vált be, (2) ismételten Fabregas leigazolása a fő cél. Ennyi a véleményem , csak azt gondoltam sokan egyetértenek velem , így hiába való a kifejtés.
1. Szerintem az esetleges hozzászólásodhoz való bővebb kifejtés sohasem hiába való!

2. Özil nem 1 tornán nyújtott eddig jó teljesítményt, csak a neve most került be igazán a médiába. Felkapott lett hirtelen. (Egyébként én sem favorizálom a jövetelét, de csak azért, mert "elvakultan" bízok a 2 fiatalban és szerintem elég lenne egy csere vkp.)

3. Az ára akkor sem lesz kevesebb, ha valamilyen csoda folytán eladnánk 1 év múlva, (persze abban az esetben, ha egyáltalán megvesszük. :)) mert fiatal és valószínűleg nem 1 éves szerződést kötnénk vele. Így, ha pocsék teljesítményt is nyújtana, még akkor is min. ugyan annyiért el tudnánk passzolni, mint amennyiért jött.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.10. 21:06:35

Szóval FCBPOWER, az indoklás tehát úgy hangzik, hogy nem látnád szívesen, mert mivan ha nem válik be?

Ez melyik igazolás esetében nincs így? Henryt, Ibrát, Hlebet jól ismertük már igazolás előtt, mégsem váltak be vagy végképp, vagy egyelőre.

Az alapján, amit írsz, gyakorlatilag az Özil igazolás a létező legjobb megoldás lenne, mivel a kockázatot minimális ár mellett vállaljuk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2010.08.10. 21:09:55-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7510
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.08.10. 21:03:09

Mascherano nem szerezhető meg 30-35 milla alatt. Azonkívül nem hiszem, hogy padozni jönne, márpedig Pep Busit favorizálja. Még ha rotáció lenne is, azi biztos, hogy Sergi az argentin előtt lenne, ezt pedig nem tudom mennyire viselné.
Az rendben van hogy jó lenne, ha lenne vki aki felszántaná a pályát stb., de azt se felejtsük el, hogy itt nem annyi egy vkp feladata hogy romboljon, hanem aktívan bekapcsolódjon az összjátékba, illeszkedjen a csapatba, Mascherano játékintelligenciája pedig nem igazán alkalmas erre.
Forca Barca!!!!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.08.10. 21:02:01

Tivornya írta:Davids neve hallatára egy véleményemet megosztanám...anno őt tartottam az új sikerkorszak zálogának/kezdetének, nem pedig Ronnie-t...az már más kérdés, h fél év után távozott és a csapat tovább szárnyalt :)
ezzel nem vagy egyedül, vmi hihetetlen mértékben feljavultunk, amikor ő megérkezett, mert télen még 18 pontos hátrányban voltunk a realhoz képest... (mondjuk a zseniális kerozs-zsal olyan tavaszt produkáltak, amely ha eszembe jut, még mindig röhögni támad kedvem :D )

ON:

az az argentin vadbarom remélem csak vicc, h kellhet Pepnek... bár őt ismerve... :roll:
Avatar
FCBPOWER
Barça B
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2009.05.30. 11:21:27
Tartózkodási hely: Tápióság

2010.08.10. 20:59:50

gygerike írta:
sjd írta:
jó most én vágom h lehet a kinézetével fikázni vkit, de indoklásként ne ez jelenjen meg
(ha meg nem ezzel indoklod, akkor légyszi indokold vmivel)
Eggyet értek mint azt korábban írtam is :) Kicsit unalmas már hogy sok embernél ez a legjobb kifogás :roll:
Szerintem 1 tornán mutatott jó forma nem elegendő ahhoz, hogy az FC Barcelonában futbalozzon ez a srác, nem tudom ti, hogy vagytok vele de én a vb előtt nem nagyon követtem figyelemmel. Majd úgy járunk vele mint Csigrinszkijjel, én személy szerint nem vagyok kíváncsi arra, hogy megvesszük, jövőre meg fél áron megválunk tőle, mert (1) nem vált be, (2) ismételten Fabregas leigazolása a fő cél. Ennyi a véleményem , csak azt gondoltam sokan egyetértenek velem , így hiába való a kifejtés.

Légyszi max 2őt idézz.

sorry , úgy lesz
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára FCBPOWER 2010.08.10. 21:16:19-kor.
, ,Hát... K... jó idényt produkáltunk. Itt van előttünk a három kupa, amit elértünk. De folytatnunk kell, mert a Barcában minden évben nyerni kell." (Eric Abidal élőben a Camp Nou gyepén)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.10. 20:59:45

noname írta:A kiemelt mondatot magyaráznám. Betömörülő csapat ellen a következő szokott lenni a szitu: passzolgatunk, reménykedünk h nem blokkolják.
Mascherano nagyon agresszív, így bármikor képes labdát szerezni akár az ellenfél védőjétől is, egy még agresszívabb letámadás megoldás lehet az ilyen szitukra és ebben Mascherano sokat segíthet. Sokkal nagyobb nyomást tud gyakorolni a védőkre mint a jelenlegi kp-nkból bárki, így megnő a hibalehetőség, márpedig betömörülő csapat csak akkor kap gólt, ha hibázik.
Nem akarok nagyon értetlennek tűnni, de ha mi birtokoljuk a labdát és mi passzolgatunk, akkor nincs értelme a labdaszerzésnek. nem kell még agresszívabb letámadás, mert végképp nincs is letámadás. Vagy megpróbálnak kontrázni, vagy kivágják a francba. Ezt a két dolgot csinálja egy betömörült védelem, a védőknél nincsen labda. A nyomásgyakorlásnak van, de Mascherano labdás emberrel szemben képes erre, nem fordítva.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2010.08.10. 20:54:58

Davids neve hallatára egy véleményemet megosztanám...anno őt tartottam az új sikerkorszak zálogának/kezdetének, nem pedig Ronnie-t...az már más kérdés, h fél év után távozott és a csapat tovább szárnyalt :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.08.10. 20:48:54

A kiemelt mondatot magyaráznám. Betömörülő csapat ellen a következő szokott lenni a szitu: passzolgatunk, reménykedünk h nem blokkolják.
Mascherano nagyon agresszív, így bármikor képes labdát szerezni akár az ellenfél védőjétől is, egy még agresszívabb letámadás megoldás lehet az ilyen szitukra és ebben Mascherano sokat segíthet. Sokkal nagyobb nyomást tud gyakorolni a védőkre mint a jelenlegi kp-nkból bárki, így megnő a hibalehetőség, márpedig betömörülő csapat csak akkor kap gólt, ha hibázik.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.08.10. 20:21:06

Fernando írta:
noname írta:Az Özil körüli káosz közepette elkezdtek cikkezni Mascheranoról.
Nos, róla már írtam többször.
Sokszor hiányolok egy ilyen vérszomjas pitbullt tőlünk, aki ha kell 3x körbeszalaja a pályát miközben üldöz vkit. Nem egy kreatív játékos, de a betömörülő csapatok ellen jól jöhet vki, aki bármikor képes labdát szerezni.
Nem tartom túl valószínűnek h jön, de ha mégis, nagyon örülnék neki!
Végre valaki ugyanazon az állásponton van mint én. Ennek örülök. Bár én is kevés esélyt látok rá sajnos.
Oké, hogy nagy az egyetértés, de nemértem hogy miben. A kiemelt mondat értelmét keresem, bár lehet hogy csak fáradt vagyok hozzá. Betömörülő csapatok ellen pont hogy nem kell labdaszerző játékos, hiszen végig birtokoljuk a labdát, körbepasszoljuk a betömörült védelmet az esetek 100%ában. Az egyetlen veszély ilynekor a kontra, de oda meg olyan ember kell, aki rövidtávon és irtó gyorsan fut, nem az aki 3szor körbefutja a pályát, ha kell. Persze nagyon értékes és tiszteletre méltó tulajdonság hogy az ember végighajtja a 90 percet és lóg a nyelve mindig, de egyelőre nem látom be hogy további ilyenekre miért volna szükségünk épp nekünk. Lehet h Masch jó állóképességgel rendelkezik ,és ezt folyton bizonyítja, de nem az a villámléptű ember.

Özil témában ugye sokat nem szólhatunk hozzá, mert csak a VBn láttuk játszani pár meccsen. Én legalábbis, és meggyőződésem, hogy itt a véleményformálók 98,5%a ugyanígy van ezzel.
Ugyanakkor: Ügyes volt a válogatottban, de semmi olyat nem csinált amire azt mondtam volna: ő jól jönne a Barcába.
Viszont az elmúlt években kidobtunk vagy 100 millió eurót fiatal tehetségekre, akik mind totális zsákbamacskák voltak, és nem is nagyon jöttek be. Ők mind mind többe kerültek, mitn amennyiért a hírek szerint Özil jönne. Így akár meg is próbálhatjuk, azt mondom. Ráadásul hoztunk el nagy játékosokat is mint Henry, Hleb, Ibrahimovic akik nem váltak be, vagy eddig legalábbis nem nyújtottak igazán jó stabil teljesítményt. Egyszóval, lutri az egész.
Végtére is 12-13 millióért azt gondolom, próbálkozni nem bűn.


Ja, lentebb olvastam, hogy Deco-szerű kpt igényelnétek. Hát olyan perpillanat nincsen a piacon. Hasonló poszton lehet hogy játszik néhány ember, de közel sem úgy. Mivel megosztó személyiség, és nem túl jó körülmények közt távozott, hajlamos mindenki elfelejteni hogy annak idején nem Xavi volt ám itt a legnagyobb labdákat kiosztó középpályás. Persze ő most van a csúcson, de Deco akkori teljesítménye ezzel is felveszi a versenyt bőven.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
harcilepke
Jugador del Barça
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2004.10.18. 22:31:33
Tartózkodási hely: Pécs-Cece tengely

2010.08.10. 20:18:00

VB hatása alatt gondolkodás nélkül idehoztam volna MÖzilt. Most már gondolkodóban vagyok hová is raknám be avagy hogyan, de van egy pislákoló kis pozitív érzésem a sráccal kapcsolatban. Mint ahogy DAlvest is nagyon szerettem volna, (megaHlebetis igaz őneki az igazolás után örültem).

Szal el tudom képzelni a vámpírra sápadt iniesta mellett a gülü szeműt Barca mezben.

Majjjó --l meglátjuk
Csak a Barca
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.08.10. 20:07:48

Avatar
ibra
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2009.09.13. 11:42:51

2010.08.10. 19:46:22

Én örülnék Özilnek
Kép
¿Por qué?
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8706
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.08.10. 19:44:18

Nah merám Mascherano pont olyan, hogy esztelenül megöli az ellenfeleit... akkor ez már inkább Davids-ra volt jellemző, amellett hogy szerintem mindkettő magas játékintelligenciát is magával hordoz. (bármilyen fura is).
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Lezárt