Sandro Rosell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.07.29. 01:42:05

Bestbarca írta:Találtam egy elég jó cikket,kimerítően elemzi a Barca pénzügyi helyzetét!Aki tud angolul, annak érdemes elolvasni!Nincs itt gond,csak megy a piszkos üzlet! :wink:

http://translate.google.com/translate?j ... l=es&tl=en
Azta, ez kotelezo mindenkinek!
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.29. 00:53:50

menczel írta:Eszem-fa..om megáll. 70 millios deficit és a vezetőség szbaadkártyát ad Marqueznek ha az Usa-ba megy! Térjetek észre idióták a vezetőségben!!!!
erre van egy ésszerű megoldás: Pep győzze meg, h maradjon és akkor nem kell igazolni feleslegesen! (bár, ha jobban meggondolom, akkor ez a legkevésbé valószínű forgatókönyv nála...)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.29. 00:51:47

menczel írta:Eszem-fa..om megáll. 70 millios deficit és a vezetőség szbaadkártyát ad Marqueznek ha az Usa-ba megy! Térjetek észre idióták a vezetőségben!!!!
Igen vicces,hogy Henryt is ingyen adták,mikor 3-5misi lazán járhatott volna érte :)
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.07.29. 00:41:41

Eszem-fa..om megáll. 70 millios deficit és a vezetőség szbaadkártyát ad Marqueznek ha az Usa-ba megy! Térjetek észre idióták a vezetőségben!!!!
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2010.07.29. 00:23:08

Találtam egy elég jó cikket,kimerítően elemzi a Barca pénzügyi helyzetét!Aki tud angolul, annak érdemes elolvasni!Nincs itt gond,csak megy a piszkos üzlet! :wink:

http://translate.google.com/translate?j ... l=es&tl=en
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
sunyi-menyet
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.07.03. 23:34:23

2010.07.28. 22:46:26

sjd írta:
sunyi-menyet írta: a 20 legjobban keresőben 6 barcás, névszerint ibra, messi, xavi, henry, alves, valdes...
akkor már csak 5 :wink:

De Valdes hogyan?
igen, már csak 5. :P
http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ta-2018046
kicsist régi a cikk... ezt találtam hirtelen

valdes 6-tal a 20.ik holtversenyben
Hajrá Barca!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.28. 22:35:27

sunyi-menyet írta: a 20 legjobban keresőben 6 barcás, névszerint ibra, messi, xavi, henry, alves, valdes...
akkor már csak 5 :wink:

De Valdes hogyan?
sunyi-menyet
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.07.03. 23:34:23

2010.07.28. 22:27:25

sjd írta:
sunyi-menyet írta: mert az tényleg nonsens, hogy ha jól emlékszem a 20 legjobban kereső labdarúgóból talán 6-7 barcás. Persze valahol megérdemlik a Fiúk, de hát meddig lehet ezt tartani?
transfermarkt.de szerint a világ 5 legértékesebb játékosából 3 Barcás (+Cesc), és ebben nincs benne Ibrahimovic, aki egyértelműen a bődületes pénzért igazolt ide
a 20 legjobban keresőben 6 barcás, névszerint ibra, messi, xavi, henry, alves, valdes...
Hajrá Barca!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.27. 22:38:23

sunyi-menyet írta: mert az tényleg nonsens, hogy ha jól emlékszem a 20 legjobban kereső labdarúgóból talán 6-7 barcás. Persze valahol megérdemlik a Fiúk, de hát meddig lehet ezt tartani?
transfermarkt.de szerint a világ 5 legértékesebb játékosából 3 Barcás (+Cesc), és ebben nincs benne Ibrahimovic, aki egyértelműen a bődületes pénzért igazolt ide
sunyi-menyet
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.07.03. 23:34:23

2010.07.27. 22:32:02

[quote="Barcaádám"]Üdv mindenkinek!Mivel nem csak nekem engem mozgattak meg a hírek , és már beszélgettünk a pénzügyekről kicsit keresgéltem a neten és találtam egyet s mást...

kösz, hogy így összeszedted! a forbes debt/value hányadosát nem igazán tudom mire vélni... mert csak úgy lehet 0, ha egyáltalán nem volt hitel, adóssága a klubnak, de ez nem kérdés, csak a mértéke...

a "válság" kicsit összetettebb, mint a túlzott hitelezés...kár lenne itt és most belemenni
és hogy meddig tartható? :D ameddig az alternatív plusz tőkepótlás megfelelően javítja a klub gazdasági egyensúlyát, vagyis kedvezően hozzájárul az adósságszolgálat teljesítéséhez. Ez lehet plusz bevételekből (magasabb, jobb üzleti érték/dnb, mezsponzor, marketing bevételek, mezeladások) lehet így is (pl.: real margit) vagy egyszerűbben...ktg restrikció.
mert az tényleg nonsens, hogy ha jól emlékszem a 20 legjobban kereső labdarúgóból talán 6-7 barcás. Persze valahol megérdemlik a Fiúk, de hát meddig lehet ezt tartani?
Hajrá Barca!
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.07.27. 22:30:55

Barcaádám írta:Itt is az a kérdésem mint az országok tekintetében, hogyan lehet ezt fenntartani?És meddig?mert mostmár kezd lecsengni a válság aminek a hitelezgetés volt az egyik kiváltó oka nem?most ha helyre minden akkor ez folytatódik ugyanúgy a fociban, és az életben is?
Bocsi hogy hosszú lett, köszi ha elolvastad :wink:
Nos a világgazdaság a hitelekről szól amiket úgy mond utalgatnak egymásnak.Az egyik felvesz hitelt de hitelt ad egy másik banknak vagy cégnek,végül is ebből robbant ki a válság is mivel Amerikában az embereknek lakásokra volt szüksége és a bankok ehhez "megfelelően" alkalmazkodva lévén h a kereslet megköveteli így adjuk nekik az olcsóbb hiteleket,majd kiderült h ők nem tudják fizetni és a bankok nem tudták behajtani az összegeket,ezért a bedőlt hiteleket piacra bocsájtották h van egy 1,5 mrds hitel amit "fizetnek" de mi eladjuk nektek 1,2 mrdért jó üzletnek tűnik,ezért az európai bankok meg is vették és visszaköszönt a probléma a behajthatatlansággal.Amúgy most is hitelt hitellel fizetnek és váltogatják őket.Ez így lesz amíg a világ világ marad
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.07.27. 22:18:39

Initom írta:
P.U.Y.O.L. írta: Elsősorban a fizetések miatt vették fel a 155 millás kölcsönt!
Amúgy én hajlok arra, hogy nem volt kolbászból a kerítés, csak erről eddig nem volt különösebben szó! Laportáék érdemeit cseppet sem csorbítja ez a dolog, ha igaz, ha nem...

az lehet (:

de szerintem meg pont azért van hogy lejárassák őket :)
Azt nem mondtam, hogy nincs igazad, de a teljes valóságot úgyis csak később fogjuk megtudni...(ha megtudjuk)
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2010.07.27. 22:13:18

Egyébként többen felhoztátok, hogy milyen sikeres év volt pl. a 2008-09-es, meg hogy tripláztunk és csak dőlt a pénz a megnyert címek után...Nos, nem igazán dőlt a pénz akkor sem. :)
Ugye, ha egy csapat megnyer 1 kupát, azért jelentős összegeket utalnak általában ki a játékosoknak, és a személyzetnek, namármost mi nem 1 kupát nyertünk, hanem 6-ot... Az sem volt kis összeg ám, amit a klub prémium gyanánt fizetett ki. Lehet, h ez is csak tetézte a pénzügyi pobrlémákat...ha voltak/vannak.

Ugyanakkor én még mindig azt mondom, h óvatosan kell bánni az ilyen gazdasági helyzetjelentések értékelésével, mert nem biztos, h minden úgy van, ahogy most kijelentették... Mikaos is leírta már, hogy most volt egy elnökváltás. Az új elnöknek híveket kell szereznie, ha másképp nem megy hát lerombolja egy kicsit Laporta kultuszát, más kérdés, h ha ez a helyzet, akkor Rosell nem mutatkozik be úriember módjára.
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2010.07.27. 22:08:22

Üdv mindenkinek!Mivel nem csak nekem engem mozgattak meg a hírek , és már beszélgettünk a pénzügyekről kicsit keresgéltem a neten és találtam egyet s mást...

Mivel volt összehasonlítás az USA-val is , mondván hogy 'hát ők is megvannak pedig a legnagyobb adósságuk nekik van' ez így igaz, nekik a legnagyobb ami bődületes összeg,és valószínűleg azért vannak meg mert a gazdaság nagyon jó 1, 2nagy a fogyasztás amiből nagy bevétel származik és ez a nagy adósság főként lebontva a többi országhoz képest nagyon kevés.Az USA fő hitelezői Kína és Japán. Itt a lista az országok pénzügyi helyzetéről:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_co ... ernal_debt
igen igazatok volt mindenki hitelből gazdálkodik.Ez a rendszer.De kérdem én , hogy lehet ezt fenntartani?? Na ennyit erről csak azért írtam erről mert volt erről is szó.

ÁTTÉREK INKÁBB A FOCIRA :D

Szóval nem rózsás a helyzet. Viszont rábukkantam egy érdekességre.A Forbes amerikai gazdasági újság weboldalán.Miszerint, az adósság 0, bár ez régebbi adat, vagy akkor ugyebár nem tudta a nyilvánosság ezt nem tudom. Csak hogy elhiggyétek itt a link.
http://www.forbes.com/lists/2010/34/soc ... 40011.html (a debt/value-t vagyis az adósság per értéket kell nézni jobbra)

Másik kis érdekesség, a legértékesebb klubok listája, a Barcelona a 4.

http://www.forbes.com/2010/04/21/soccer ... _land.html

Találtam egy szakportált ahol van egy friss cikk ami kifejti a legnagyobb adóssággal rendelkező klubok helyzetét, és a 10-es listát:
http://soccerlens.com/the-football-debt ... ubs/50035/
itt már van szó arról amiről mi is tudunk hogy felvetette Rosell a rossz helyzetet, a kölcsön felvétele Csiga eladása stb.. itt az áll hogy a Barcelona adóssága 273 millió font amivel a 6.helyen áll. Az első a Manchester United 716-al.. :shock: a cikk továbbá megemlíti , hogy a MU adóssága akkora mint a Bundesliga első és második vonalában szereplő kluboknak összesen :shock: a cikk legvége arról szól hogy az angol szövetség még mindig hatalmas adóssággal küzd még az új Wembley felépítése okán, több száz millió fontos összegről van szó.

Itt is az a kérdésem mint az országok tekintetében, hogyan lehet ezt fenntartani?És meddig?mert mostmár kezd lecsengni a válság aminek a hitelezgetés volt az egyik kiváltó oka nem?most ha helyre minden akkor ez folytatódik ugyanúgy a fociban, és az életben is?
Bocsi hogy hosszú lett, köszi ha elolvastad :wink:
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.07.27. 22:03:07

Initom írta:
P.U.Y.O.L. írta: Elsősorban a fizetések miatt vették fel a 155 millás kölcsönt!
Amúgy én hajlok arra, hogy nem volt kolbászból a kerítés, csak erről eddig nem volt különösebben szó! Laportáék érdemeit cseppet sem csorbítja ez a dolog, ha igaz, ha nem...

az lehet (:

de szerintem meg pont azért van hogy lejárassák őket :)
Van benne egy kis lejáratás is de a 155 millának egy része tényleg a bónuszok kifizetésére megy.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.07.27. 21:58:40

P.U.Y.O.L. írta: Elsősorban a fizetések miatt vették fel a 155 millás kölcsönt!
Amúgy én hajlok arra, hogy nem volt kolbászból a kerítés, csak erről eddig nem volt különösebben szó! Laportáék érdemeit cseppet sem csorbítja ez a dolog, ha igaz, ha nem...

az lehet (:

de szerintem meg pont azért van hogy lejárassák őket :)
Abi & Tito
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2010.07.27. 21:55:47

Initom írta:Amúgy én 77 milliót olvastam ... :)
d e még mindig azon a véleményen vagyok hogy rosell le akarja járatni Laportát.6 kupát nyert egy idénybe stb.
nem árt egy kicsit bemocskolni hogy könnyebb legyen túlszárnyalni elven van az új főnök szerintem :roll:
és ha a játékosok nem kapják meg a fizetést akkor miért nem lehet olyan cikket olvasni ahol ibra' panaszkodik,hogy nem jött meg a zseton a számlára :roll: :lol:
Elsősorban a fizetések miatt vették fel a 155 millás kölcsönt!
Amúgy én hajlok arra, hogy nem volt kolbászból a kerítés, csak erről eddig nem volt különösebben szó! Laportáék érdemeit cseppet sem csorbítja ez a dolog, ha igaz, ha nem...
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2010.07.27. 21:46:56

Amúgy én 77 milliót olvastam ... :)
d e még mindig azon a véleményen vagyok hogy rosell le akarja járatni Laportát.6 kupát nyert egy idénybe stb.
nem árt egy kicsit bemocskolni hogy könnyebb legyen túlszárnyalni elven van az új főnök szerintem :roll:
és ha a játékosok nem kapják meg a fizetést akkor miért nem lehet olyan cikket olvasni ahol ibra' panaszkodik,hogy nem jött meg a zseton a számlára :roll: :lol:
Abi & Tito
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.27. 21:40:08

Na igen, ezen én is elgondolkodtam, hogy hiába ez a több, mint 400 milliós adósság, azért nem hazudtolja meg Rosell sem az elmúlt kormány tevékenységeit és igencsak zsebébe nyúl a csapatnak azért, hogy egy olyan játékost igazoljon le 45 millió euróért, akit anno papírfecniért cserébe adott el... :roll:

Mindenesetre a Fabregas-üzletnek lehet annyi pozitív kicsengése, hogy a mezeladással egy idő után megtérül az ára, de még mindig marad egy nagy hiány a kasszában, ezt kéne rendbe tenni.
Kép
Kép
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.07.27. 21:31:29

Amikor kormányváltás történik, akkor a forgatókönyv -minden esetben- az, hogy az új kormány pocskondiázza a régit: többek között mindig elmondja, hogy negatívban van a kassza...
De érdekes módon, a fizetésüket ugyanúgy felveszik a következő hónapokban :lol: , illetve két héttel később mindenféle kedvezményt megígérnek és kezdenek megvalósítani...pedig állítólag nincs pénz :)

Ha ezzel párhuzamot akarok vonni (márpedig nem nehéz), akkor azt látni, hogy a Rosell-"kormány" egyik első intézkedése az volt, hogy pénzhiány címén eladták Csigrinszkijt 15mio-ért, ugyanakkor Rosell kijelentette, hogy Fabregas-ért nem fognak többet adni 40-nél (ergo valamennyit fogunk, ahol X kevesebb, mint 40...de erősen valószínű, hogy nagyobb, mint 15mio). Máris (még nagyobb?!) negatívban vagyunk.

Ettől függetlenül, lehet, hogy igaza van Rosell-éknek...de az embernek szkeptikusnak kell maradnia ilyen váltások esetén.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.27. 21:15:44

Érdekes cikk, szerintem Laporta fejjel lefelé olvasta a papírt, és a 77 mínuszt
11 plusznak olvasta. :roll: Más mentség nincs rá. Valaki nem mond igazat...
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.07.27. 21:12:18

menczel írta:http://sportgeza.hu/futball/hirek/2010/ ... barcelona/


Több mint érdekes. Mondjuk anno éreztem, hogy nem lesz jó vége, hogy például nálunk a kapus is 6milliót keres. De jó lenne egy eurobarcás cikk, hogy tisztán lássunk.
Érdemes lenne pár hszt vissza olvasni és nem 6szor belinkelni ugyan azt a hírt amiről már megy a téma :?

Egyébként semmi baj rengeteg csapatnak van adóssága az a lényeg h rendesen tudjanak törleszteni.Azzal semmi baj nincs h a kapust is megfizetik rendesen,hisz ez az egyik legfontosabb poszt.Ha a fizetéseket kitudják fizetni és minden rendesen megy akkor semmi baj lásd az USA esetét a legjobban eladósodott ország nekik van legtöbb adósságuk mégis milyen fejlett és jó a gazdaságuk.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.07.27. 21:04:25

http://sportgeza.hu/futball/hirek/2010/ ... barcelona/


Több mint érdekes. Mondjuk anno éreztem, hogy nem lesz jó vége, hogy például nálunk a kapus is 6milliót keres. De jó lenne egy eurobarcás cikk, hogy tisztán lássunk.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.07.27. 20:38:12

Valaki a napokban írta a fórumon, hogy a nagycsapatok nyereségesek, a kis- és középcsapatok nem annyira. Ez lehet az egyik ok, hogy egy Mallorcát simán kizárnak, míg egy nagycsapattal nem csinálnak ilyent.
Kép
Kép
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.27. 20:12:27

messideco írta:
Capon írta:Jó lenne valami konkrétumot megtudni az UEFA "adósság" szabályáról. Mi alapján zárhatnak ki csapatokat a BL-ből stb. Sajnos nagyon aktuális a téma. Konkrétan az összes nagy csapat meg fog izzadni, hogy teljesíteni tudja majd a kritériumokat.
Ilyenre még gondolni sem merek, mert ettől vidámságom gyorsan pereg.
A Mallorca, az Mallorca, a Barca az Barca. Szerintem ha a Unitedet, Poolt stb nem zárják ki akkor a Barcát sem.
Azt hiszem még egy időbe telik amíg bevezetik (ettől föggetlenül nem tudom a Mallorcát pontosan mi alapján zárták ki)
De azt az UEFA is be fogja látni, hogy a világ 16 legjobb csapatából 8at nem zárhat ki a BL-ből, mert akkor senki sem nézi
Lezárt