Offtopic #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Melyik korcsoportba tartozol?

10 alatt
2
0%
10-15
52
12%
15-20
191
46%
20-25
114
27%
25-35
47
11%
35-50
7
2%
50+
5
1%
 
Szavazatok száma: 418
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.07.07. 17:13:40

http://www.origo.hu/foci-vb-2010/201007 ... a-tet.html Melyik a legjobb? :roll: :lol:
Paraguay, Spanyol nem rossz. :wink:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.07.07. 10:30:40

ozsimiki írta:nemtom, nekem pár másodperc után ahogy a szeménél voltam, pislantott egyet :D
Hát nem tudom :? Én rengeteget vártam, de nem csinált semmit. Nem lehet, h te pislantottál, és azt hitted, h ő? :lol:
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.07. 00:03:38

nemtom, nekem pár másodperc után ahogy a szeménél voltam, pislantott egyet :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.07.06. 23:55:58

ozsimiki írta:
lui1698 írta:Életnagyságú bálna
http://www.wdcs.co.uk/media/flash/whale ... ub_en.html
:) bírom az ilyesmit, am ne ijedjetek meg, mert én majdnem berosáltam amikor pislantott egyet,én meg meredve néztem...:D
Meddig kell erre várni? :D
Somaa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2010.06.15. 17:03:01

2010.07.06. 22:59:18

lui1698 írta:Életnagyságú bálna
http://www.wdcs.co.uk/media/flash/whale ... ub_en.html
Nem akarok kötekedni de ez csak "hókuszpókusz" sztem.! :D :D
Ha jobban megnézed ez a bálna kb.30m hosszú-
na most ha te rámész a szemére akkor itt csak 10cm.Viszont az a valóságban minimum 1m.Én azt értem h ez le van kicsinyítve de szvsz aránytalanul.Javíts ki ha tévedek mert engem érdekel! :oops: :oops: :P
Kép

Visca el Barca!
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2010.07.06. 22:56:12

lui1698 írta:Életnagyságú bálna
http://www.wdcs.co.uk/media/flash/whale ... ub_en.html
ebben most mi a poén?van egy kék háttér meg egy bálna a sarokban,de nem tudom mit kell csinálni...annyira rájöttem,hogy valszeg a háttér a bálna,meg hogy lehet mozgatni.
szerk.:megvan,csak várni kellett egy kicsit... :lol:
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2010.07.06. 22:51:29

lui1698 írta:Életnagyságú bálna
http://www.wdcs.co.uk/media/flash/whale ... ub_en.html
:) bírom az ilyesmit, am ne ijedjetek meg, mert én majdnem berosáltam amikor pislantott egyet,én meg meredve néztem...:D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.07.06. 22:48:37

Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2010.07.06. 07:21:25

FCBMessi19 írta:Lenne egy kérdésem,Talma te hogy tudtál nekem pár nappal ezelőtt meghívót küldeni nCore-ra? :)
Ment egy PM.
Avatar
FCBMessi19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 394
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:28:28
Tartózkodási hely: Kedvenc székem

2010.07.06. 06:59:57

Lenne egy kérdésem,Talma te hogy tudtál nekem pár nappal ezelőtt meghívót küldeni nCore-ra? :)
Kép
Kép
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 23:03:49

Az a tíz ezer év nagyon sok mégha igaz is... Akkor ennyi erővel minden néppel rokonok vagyunk szerintem :)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.05. 22:40:23

LG írta:
Nem lehet akkor, hogy leigáztunk finnugor népeket és átvettük a nyelvük egy részét? Szerintem bőven lehetséges, sőt...). Kutatni kellene behatóbban azt hiszem.
Viszont ennyi erről az is lehet, h finnugor magyarokat igázták le a hunok, és innen az esetleges hasonlóságok, mint amint már a hsz-ban említettem. Én inkább ezt a verziót tartom valószínűbbnek. A genetikát meg azért nem érdemes elővenni, mert a finnugor elmélet szerint még a legközelebbi ugor rokonoktól is több 10 ezer éve váltunk el...
Ezt csak egy felvetés volt, egy újabb puzzle, ha tetszik, de hány ilyen kell, hogy legalább elgondolkozzatok rajta? Hisz a nyelvészeten kívül semmi sem bizonyítja LG! Ez szerintem nagyon gyenge alap. Igenis felül kellene vizsgálni. Nem azt állítom, hogy nem tévedhetünk, de komoly kutatás nélkül kevés az esély, hogy meg tudjuk. Mindenesetre 95%-ig biztos vagyok a dolgomban.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.07.05. 22:35:51

Nem lehet akkor, hogy leigáztunk finnugor népeket és átvettük a nyelvük egy részét? Szerintem bőven lehetséges, sőt...). Kutatni kellene behatóbban azt hiszem.
Viszont ennyi erről az is lehet, h finnugor magyarokat igázták le a hunok, és innen az esetleges hasonlóságok, mint amint már a hsz-ban említettem. Én inkább ezt a verziót tartom valószínűbbnek. A genetikát meg azért nem érdemes elővenni, mert a finnugor elmélet szerint még a legközelebbi ugor rokonoktól is több 10 ezer éve váltunk el...
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.05. 22:28:52

LG írta:
Demonhunter írta:Szerintem elég összehasonlítani a kárpát-medencébe érkező magyarokat és az abban a korban élő finneket:)
Sztem meg nem. Gondolj bele, a finnugor rokonság hivei is azt vallják, h az obi ugoroktól, akik a legközelebbi rokonaink, ha jól tudom 20 000 éve(erre nem biztos, h jól emlékszem) elváltunk. 20 000 év alatt sztem nem keveredett a magyar nép? Eleve a Kárpát-medencébe egy kevert nép jött be. És csak az obi ugorokat említettem, nem pedig a finneket, akik több 100 ezer évvel ezelőtt vált el az ugor ág. Olyan tényekre alapozol, h Árpád visszavezette a családfáját Attiláig, de azt figyelmen kívül hagyod, h Attila utódait mind kiirtották. Meg amúgy azért pár száz év csak eltelt a 2 személy között. A másik dolog, meg ilyen csodaszarvas regékre nem lehet alapozni, mert ez rengeteg más ázsiai nép hagyományaiban megvan, csak más-más szereplőkkel. Ugyanis bizony már akkor szerették lopni a történelmet. A hunok egyébként rengeteg népet uraltak, akik harcoltak is együtt velük, akár ilyenek lehettek a magyarok is, ennyi lehet a kötődés.

A nyelvről meg annyit: itt a finnugor eredetet nem lehet megkérdőjelezni. A rengeteg török eredetű szó később került a nyelvkészletbe.
Én olvastam más tartalmú nyelvészeti kutatásokat is, de ebbe ne menjünk bele, mert egyikünk sem szakember. Viszont tartom, hogy a nyelvészet az ég adta világon semmit sem bizonyít, mint ahogy önmagában a csodaszarvas rege sem, de az ún lovasnomád népeknél a kultúra és az ideológia jelenti a folytonosságot, nem pedig a beszélt nyelv. Persze érintkezhettünk és vehettünk át szavakat a finnugor népcsoportoktól, ettől még nem vagyunk rokonok. A genetikai kutatások ezt egyértelműen cáfolják. Ellenben a hunokkal igen erős a genetikai kapcsolat. A kulturális rokonság pedig mindennél többet mutat. A korabeli kínai források egy hun harcost vagy előkelőt szinte ugyanúgy ábrázolják, mint a honfoglaló magyarokat mondjuk a bizánci források. Egyes egyedül ez sem bizonyít rokonságot, de millió ilyen apró köteléket lehetne még sorolni. Míg a másik oldalt áll a nyelv önmagában ( egy kis fejtörő ezzel kapcsolatosan: a népvándorlás kor népei egytől egyig a legyőzött nép nyelvét és sokszor, bár ezt nem mindig, kultúráját vették át. Ezen ugye nem lehet vitatkozni. Nem lehet akkor, hogy leigáztunk finnugor népeket és átvettük a nyelvük egy részét? Szerintem bőven lehetséges, sőt...). Kutatni kellene behatóbban azt hiszem.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.05. 22:21:14

csababarca írta:
Asys írta:...

Ennyit szerettem volna hozzáfűzni!
:wink:


Én is történelem szakos hallgató vagyok,így egyetértek LG-vel. Minden tanárom,akármilyen politikai nézeteik is vannak elvetik a hun eredetet. Én nem vagyok ennek a területnek tudósa,ezért nem vitatkozok veled erről,meg senkivel. De azért a könyveket amiket olvasol válogasd meg jobban. Mert attól hogy valami jól hangzik,meg új,meg úgy állítják be hogy ezt a gaz nyugatiak elvetik,hogy kizsákmányolják a magyarokat,és eltöröljék dicső múltukat,attól még nem biztos,hogy igaz.

Mellesleg ha ennyire hiszel a hun eredetben, akkor Attila nevét illene helyesen leírni.
Nálunk nem minden tanár hisz a finnugor elméletben és sok valóban szakértő történésszel beszéltem erről. Nem kell egyik végletbe sem esni, csak azért, mert jól hangzik nem szabad elhinni semmit. A forráskritika a legfontosabb, ezt egy történészhallgatónak nem kell elmagyarázni. Ugyanakkor a finnugor elmélet több, mint 100 éves és igen gyenge alapokon áll. (egyébiránt számomra sem lenne kínos a finn rokonság, nem ettől vagyok több vagy kevesebb, de ha nem igaz, akkor kár erőltetni) A nyelvészet és pár száz szó önmagában nem bizonyít semmit. Márpedig erre épül az egész elmélet. Elutasítást érzek minden újszerű gondolat vagy kutatási út iránt a mainstream történészek részéről. Azt hagyjuk, hogy miért, mert ott csapnánk át a politizálásba. Igen, elutasítanak mindent és még csak a lehetőséget sem adják meg. Kétlem, hogy te akár egy normális (tehát nem szíriuszos) művet elolvastál volna, melyet a másik oldal jegyzett, hisz akkor nem beszélnél megalapozottlanságról és szép álmokról. Itt sokkal többről van szó, igen komoly eredmények vannak. Egyébként azt értsétek meg kérlek mindenféle nagyképűség és kötekedés nélkül, hogy a szkíta-hun-avar vagy a magyar népeknél nem lehet nyelvészeti (bár sztem más népeknél sem) módszerekkel kutatni. Heterogén csoportok voltak, befogadó ideológiával. A kultúra, az ideológia, és az életmód kutatása segíthet. Ezért a régészet és részben (bár a heterogenitás miatt kevésbé) a genetika ezen kutatások fő iránya. Márpedig te is tudod, hogy igazán hatékony és tudományos szintű régészet nagyjából 50-60 éve van. Azóta pedig meg sem próbálták felülbírálni, megvizsgálni a finnugor elméletet az "új" tudomány segítségével. Valakiknek érdeke elfedni a múltunkat, kényelmes a helyzetük az _Akadémián is például, nem kell változni, tanulni. Kérem legalább a történészhallgatók hallgassanak az eszükre és olvassanak többet.De ne a butaságokat, egyik véglet sem jó! Ha a józan eszetekre hallgattok, akkor hamar rájöttök, hogy itt valami nem stimmel.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2010.07.05. 22:17:09

Hunter91 írta:
davi10 írta:Sziasztok!
Ha valakinek van egy fölös nCore meghívója az küldene egy pü-t?
Természetesen csak ha nem ígérte még oda vkinek.
Előre is kösz
Sajna nincs meghívás az oldalon:S
Értem... Kösz az értesítést, de ha majd lesz valkinek attól kérnék...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.07.05. 22:12:01

davi10 írta:Sziasztok!
Ha valakinek van egy fölös nCore meghívója az küldene egy pü-t?
Természetesen csak ha nem ígérte még oda vkinek.
Előre is kösz
Sajna nincs meghívás az oldalon:S
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6749
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2010.07.05. 22:11:13

Sziasztok!
Ha valakinek van egy fölös nCore meghívója az küldene egy pü-t?
Természetesen csak ha nem ígérte még oda vkinek.
Előre is kösz
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.07.05. 22:09:45

Demonhunter írta:Szerintem elég összehasonlítani a kárpát-medencébe érkező magyarokat és az abban a korban élő finneket:)
Sztem meg nem. Gondolj bele, a finnugor rokonság hivei is azt vallják, h az obi ugoroktól, akik a legközelebbi rokonaink, ha jól tudom 20 000 éve(erre nem biztos, h jól emlékszem) elváltunk. 20 000 év alatt sztem nem keveredett a magyar nép? Eleve a Kárpát-medencébe egy kevert nép jött be. És csak az obi ugorokat említettem, nem pedig a finneket, akik több 100 ezer évvel ezelőtt vált el az ugor ág. Olyan tényekre alapozol, h Árpád visszavezette a családfáját Attiláig, de azt figyelmen kívül hagyod, h Attila utódait mind kiirtották. Meg amúgy azért pár száz év csak eltelt a 2 személy között. A másik dolog, meg ilyen csodaszarvas regékre nem lehet alapozni, mert ez rengeteg más ázsiai nép hagyományaiban megvan, csak más-más szereplőkkel. Ugyanis bizony már akkor szerették lopni a történelmet. A hunok egyébként rengeteg népet uraltak, akik harcoltak is együtt velük, akár ilyenek lehettek a magyarok is, ennyi lehet a kötődés.

A nyelvről meg annyit: itt a finnugor eredetet nem lehet megkérdőjelezni. A rengeteg török eredetű szó később került a nyelvkészletbe.
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 20:30:02

Szerintem elég összehasonlítani a kárpát-medencébe érkező magyarokat és az abban a korban élő finneket:)

Amúgy én nem csak a hun rokonságot gondolom reálisnak, de a szkítát is, nállam ez a két nép majdnem ugyanazt jelenti, és lehet ugyanaz is :) Aztis mondhatjuk hogy a magyar egy hun/szkíta törzs.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2010.07.05. 20:20:04

Érdekes kérdés ez amit feszegettek a nomád hun,kontra finnugor rokonság kapcsán. Nagyon szeretném azonban ha nem csapna át politizálásba.
Viszont bennem is felmerült néhány kérdés.
Amikor hunokról beszéltek konkrétan kire gondoltok? A fehér hunokra,a masszagéta hunokra(akik valószínűleg a szkíták lehettek),a bulgáriai hunokra,esetleg a heruliánus hunokra? A legnagyobb problémának azt érzem
hogy mindkét tábor(előrebocsájtom én semleges vagyok ebben a kérdésben),mindenáron bizonyítani akarja az igazát de hitelt érdemlő bizonyítékok nem igen vannak a nyelvi azonosságok,hasonló hangalakú és jelentésű szavakon kívül.Most a vadhajtásokra nem térnék ki bővebben mint a "Szíriuszról jöttünk",vagy "Jézus a magyar/székely herceg"
Magam részéről nem érzem kínosnak a "halzsírszagú rokonságot",a finnek egy derék becsületes nép semmi gondom velük.Úgyanígy elfogadnám a hun rokonságot ha sikerülne hitelt érdemlően bizonyítani.
A másik amit nem értek hogy mi érdeke lett volna bárkinek ezt a rokonságot elhallgatni?
A németek-osztrákok legalább olyan büszkék lehetnek a germánokra,a gótokra(Teodorik gót király személyében még romai császáruk is volt),a teutonokra.Valahogy úgy érzem hogy mi magyarok mindig másokat hibáztatunk saját sikertelenségünkért,ahelyett hogy tanulnánk saját hibáinkból.
Plussz a nomád életmódot sem érzem magasabb rendűnek.Elég ha csak belegondolunk hogy lóháton nem igen tud dolgozni egy kovács vagy egy ötvös,nem beszélve arról hogy akkoriban valószínűleg nem ismerték a hordozható kemencét,és nyersanyag sem terem mindenhol.Ehhez le kellett telepedni,a hiányzó nyersanyagokat pedig esetleg kereskedelem útján beszerezni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tim 2010.07.05. 20:34:43-kor.
Kép
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.07.05. 20:12:54

csababarca írta:
Asys írta:...

Ennyit szerettem volna hozzáfűzni!
:wink:


Én is történelem szakos hallgató vagyok,így egyetértek LG-vel. Minden tanárom,akármilyen politikai nézeteik is vannak elvetik a hun eredetet. Én nem vagyok ennek a területnek tudósa,ezért nem vitatkozok veled erről,meg senkivel. De azért a könyveket amiket olvasol válogasd meg jobban. Mert attól hogy valami jól hangzik,meg új,meg úgy állítják be hogy ezt a gaz nyugatiak elvetik,hogy kizsákmányolják a magyarokat,és eltöröljék dicső múltukat,attól még nem biztos,hogy igaz.

Mellesleg ha ennyire hiszel a hun eredetben, akkor Attila nevét illene helyesen leírni.
Üdv!

Először is ha végig olvastad volna rendesen, akkor tudnád, nem a hun eredetet próbáltam igazolni, hanem az ideológia alapot, hogy miért gondolhatták őseink azt amit...(azaz, hogy Ők a hunok utódai)
Egy szóval sem mondtam, hogy a hunoktól származunk és e kérdésben véleményt se formáltam... csak azt írtam amit a korabeli magyarok hittek, tudni véltek! :roll:

Másodszor, az elírás az jogos, elnézést gyakran összekeverem, melyik a régies...!
:oops:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.07.05. 20:00:45

Asys írta:...

Ennyit szerettem volna hozzáfűzni!
:wink:


Én is történelem szakos hallgató vagyok,így egyetértek LG-vel. Minden tanárom,akármilyen politikai nézeteik is vannak elvetik a hun eredetet. Én nem vagyok ennek a területnek tudósa,ezért nem vitatkozok veled erről,meg senkivel. De azért a könyveket amiket olvasol válogasd meg jobban. Mert attól hogy valami jól hangzik,meg új,meg úgy állítják be hogy ezt a gaz nyugatiak elvetik,hogy kizsákmányolják a magyarokat,és eltöröljék dicső múltukat,attól még nem biztos,hogy igaz.

Mellesleg ha ennyire hiszel a hun eredetben, akkor Attila nevét illene helyesen leírni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.07.05. 19:48:19

LG írta:Kalap! Én is történelem szakos vagyok, ill e mellett magyar szakos is. A szemináriumi munkámat a magyarok eredetéről írtam, tanultam nyelvészetet is, és ez alapján én teljesen elvetem a magyar-hun rokonságot. Ill. nálatok, és hozzátok hasonlóan gondolkodó embereknél elfogultságot érzek. Úgy érzem, h mindenáron bizonyítani szeretnétek, h a magyarok egy nagy, hódító nép leszármazottjai, mert ez jót tesz az öntudatotoknak. Ugyanúgy elfogultnak érzem azokat a történészeket, akikre hivatkoztok. Olvastam én is olyan szövegeket, melyek hun, illetve szkíta rokonságról szóltak, de egy cseppet sem győztek meg, teljesen elfogultnak éreztem őket.
Én nem vagyok történelem szakos csak egyszerű paraszt logikámmal gondolkodva, arra jutottam, hogy Atilla stratégiai okokból választotta anno a Kárpát-medencét mivel Mandzsúriától a Dunántúlig terjedő sztyepp vidék legnyugatibb pontja volt és ma is az (szükséges a lovas nomád életformához) ezenkívül rendkívül jól védhető területnek számított.
Hasonló szempontokat vehettek figyelembe őseink is a Honfoglalás idején.

Azt sokan elfelejtik, hogy őseink nem csak Atillát a és a hunokat, hanem Bajánt és az avarokat is elődeiknek tekintették. Talán az elődök fogalom esetében nem is elsősorban vérségi köteléket kell tekinteni, hanem ideológiai köteléket...
Atilla célja a nomád népek egyesítése volt (erről persze nem maradt fenn írásos emlék, ahogy egyetlen megnyilvánulásáról sem, de a tettei és cselekedetei erre utalnak) ideig óráig sikerült is egybeforrasztania népek garmadáját, de halálával mindez kártyavárként omlott össze.

Valószínűleg ennek az egyesítésnek estek áldozatul őseink is (elvégre bőven beleeshettünk földrajzilag a Dunától az Urálig terjedő birodalomba) és úgy vélem Ők nem tekintették magukat áldozatoknak, ahogy az avarok sem hanem jogi alapot kovácsoltak a hunok örököseiként a sztyeppei birodalom létrehozására és a nyugat feletti uralomra.

Az megint más kérdés, hogy ezt az eleve elvetélt gondolatot meg se próbálták megvalósítani, önnön gyengeségükből kifolyólag sem az avarok sem a magyarok. A korabeli vezetők nem látták reálisnak a helyzetet erre. Ettől függetlenül az ideológiai örökségét a hunokkal magukénak akarták tudni és magukénak is tudták...

Egy gondolatsor még a kalandozásokhoz:

A nyugati történészek által rosszmájúan kalandozásoknak titulált katonai műveleteknek nem volt célja az egykori Atillai birodalom helyreállítása vagy visszaszerzése volt erre mint már említettem a körülbelül félmilliós magyar népcsoportnak nem volt esélye, így ezek szimplán stratégiai célt szolgáltak, hogy biztosítsák fennhatóságunkat a Kárpát medencében.
Ugyanúgy nem zsákmányszerzés vagy a rablás és fosztogatás volt az elsődleges célja ezeknek az akcióknak. A felemelkedőben lévő illetve most és a későbbiekben a magyarságra veszélyt jelentő erők kikapcsolása és gyengítése jelentette a fő célt, lásd Berengár, Konrád, Madarász Henrik és a Bizánc elleni hadjáratokat...

Ennyit szerettem volna hozzáfűzni!
:wink:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.05. 19:30:51

LG írta:Kalap! Én is történelem szakos vagyok, ill e mellett magyar szakos is. A szemináriumi munkámat a magyarok eredetéről írtam, tanultam nyelvészetet is, és ez alapján én teljesen elvetem a magyar-hun rokonságot. Ill. nálatok, és hozzátok hasonlóan gondolkodó embereknél elfogultságot érzek. Úgy érzem, h mindenáron bizonyítani szeretnétek, h a magyarok egy nagy, hódító nép leszármazottjai, mert ez jót tesz az öntudatotoknak. Ugyanúgy elfogultnak érzem azokat a történészeket, akikre hivatkoztok. Olvastam én is olyan szövegeket, melyek hun, illetve szkíta rokonságról szóltak, de egy cseppet sem győztek meg, teljesen elfogultnak éreztem őket.
Akkor ez meddő vita lesz, de mégis ajánlanám neked, hogy tanulmányozz több ilyen munkát. a kulturális folytonosság megfogható a művészeti folytonosságban, a griffes-indás kultúra több ezer éves történetében. Emellett a monda, népmese, népdal világ, mind-mind önmagáért beszél. Sajnos az egyetemen (én eltés vagyok) nem tanítanak semmit a magyar őstörténetről. Őstörténet előadáson nagyjából 14-15 könyvet számlált az olvasmánylista, amiből ha jól emlékszem egyedül László Gyula a kettős honfoglalásról szóló munkája szólt a magyar őstörténetről (ami már csak azért is nonszensz, mert bármennyire jó és érdekes munka is, közel 30 éves, azóta a genetikai és régészeti kutatások annyit fejlődtek, hogy nem áll már sok állítása). Ha azt gondolod, hogy elfogult Bakay Kornéltól kezdve mindenki, aki erről ír, akkor sztem tévedsz, írtam én is, hogy a két véglettel van bajom és messzemenően támogatom a higgadt, nem prekoncepcióból kiinduló kutatást. Máskülönben nincs értelme és csak ámítjuk, átverjük magunkat. Sajnos rengeteg ilyen van (nem írok neveket, mert senkit sem akarok megbántani), épp Szendrei László mondta nekem egy magánbeszélgetés során, hogy azért nem sikerül kutatásait Mo-on publikálnia ( külföldön sikerült), mert az ilyen prekoncepciós Szíriuszos barmok (bocsánat) miatt őt is lenézik (persze szerintem nem csak ez az oka, de benne van) és egy kalap alá veszik velük. Hiteltelenítik az ő kutatásait is. Ha viszont mégsem tudsz elvonatkoztatni attól, hogy ezek az emberek mind elfogultak, akkor nézz utána a legújabb nyugati kutatók munkáinak. Meg fogsz döbbenni (bár kevés lett magyarra lefordítva). A genetika és a régészet legújabb módszerei nagyon sok dolgot bizonyítottak. Mo-on az baj, hogy elkönyveltük ezt a buta finnugor dogmát (lehet vele vitázni, de annyit fejlődött a tudomány, hogy nem fogadhatunk el egy 100 éves elméletet, felül kellene vizsgálni) és nem kutatunk. A kutatáshoz állami támogatás és rengeteg pénz kell. Sajnos a magyar őstörténet 90%-a feltáratlan. A mai módszerek drágák, de nagyon hatékonyak. Igen is rá kell szánni. Eddig nem volt erre politikai és főleg akadémiai akarat ( nem kell ecsetelnem, hogy milyen emberek ülnek az MTA-ban), reméljük idővel lesz.
Amit viszont a hunokról írtam az kész tény, már kutatott és kutatható terület. Mint hogy az is 98%-ig biztos, hogy velük valamilyen rokonságban vagyunk.
Lezárt