Offtopic #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Melyik korcsoportba tartozol?

10 alatt
2
0%
10-15
52
12%
15-20
191
46%
20-25
114
27%
25-35
47
11%
35-50
7
2%
50+
5
1%
 
Szavazatok száma: 418
Avatar
kudu
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1485
Csatlakozott: 2007.08.30. 16:49:36

2010.07.05. 19:27:07

robertfcb írta: talán
Ha biztos lesz, dobj már majd egy PÜ-t :wink:
"Nem csak az a nagy sportoló, aki nyerni tud, hanem az is, aki egy pofon után fel tud állni!"
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 19:27:00

LG írta:Kalap! Én is történelem szakos vagyok, ill e mellett magyar szakos is. A szemináriumi munkámat a magyarok eredetéről írtam, tanultam nyelvészetet is, és ez alapján én teljesen elvetem a magyar-hun rokonságot. Ill. nálatok, és hozzátok hasonlóan gondolkodó embereknél elfogultságot érzek. Úgy érzem, h mindenáron bizonyítani szeretnétek, h a magyarok egy nagy, hódító nép leszármazottjai, mert ez jót tesz az öntudatotoknak. Ugyanúgy elfogultnak érzem azokat a történészeket, akikre hivatkoztok. Olvastam én is olyan szövegeket, melyek hun, illetve szkíta rokonságról szóltak, de egy cseppet sem győztek meg, teljesen elfogultnak éreztem őket.
Genetikai vizsgálatok, legújabb kutatások?

szerk : a nyelven kívül mi közünk van a finnekhez? :D mondjuk már a nyelv sem biztos...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Demonhunter 2010.07.05. 19:35:50-kor.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.07.05. 19:09:26

Kalap! Én is történelem szakos vagyok, ill e mellett magyar szakos is. A szemináriumi munkámat a magyarok eredetéről írtam, tanultam nyelvészetet is, és ez alapján én teljesen elvetem a magyar-hun rokonságot. Ill. nálatok, és hozzátok hasonlóan gondolkodó embereknél elfogultságot érzek. Úgy érzem, h mindenáron bizonyítani szeretnétek, h a magyarok egy nagy, hódító nép leszármazottjai, mert ez jót tesz az öntudatotoknak. Ugyanúgy elfogultnak érzem azokat a történészeket, akikre hivatkoztok. Olvastam én is olyan szövegeket, melyek hun, illetve szkíta rokonságról szóltak, de egy cseppet sem győztek meg, teljesen elfogultnak éreztem őket.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.05. 17:53:06

nincs jobb szó: szánalmas! :evil: :x

akkor majd a Szigeten is várható a sün-jelenlét?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.07.05. 17:48:53

Ha ezek a majmok olyan bulin csinálnák a feszültséget amin ott vagyok tuti nem bírnám ki, hogy ne importáljam a szervezetükbe a jobb térdkalácsomat.

Gyönyörű... :roll:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 14:59:04

Tény hogy a magyar nép nagyon sokat adott a világnak és ebből nagyon keveset kapott vissza :? Szinte mindig arra törekedtek hogy mi kipusztuljunk, eltűnjünk vagy beolvadjunk... Szerencsére van még pár nép akik megmaradtak becsületesnek és barátságosak velünk :D Én például nagyon szeretem a lengyeleket, perzsákat, németeket és még a többi harcos nemzetet akik ellen sokszor összefogtak de nem sikerül őket legyőzni :)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.05. 14:43:45

Asys írta:Egy gondolattal hozzájárulnék az eszmecseréhez:

Úgy gondolom, a lovas-nomád életforma sokkal magasabb színvonalon áll és állt, mint a letelepedett, földműves, városiasodott azaz a úgynevezett 'civilizált' életformák. Mert míg az előbbi a természethez alkalmazkodott addig az utóbbi megváltoztatta azt...
A nomád életmód sokkal tisztább formája az életnek, mint az említett ellentétpárja!
Köszönöm! Ez nagyon értékes hozzászólás, nem jutott eszembe:) Harmóniában a természettel, a legtisztább életforma. Amúgy egyébként az is vita tárgya még, hogy a folytonos vándorlás volt e az életforma. Az én véleményem az, hogy nem, letelepedett népek voltak, de sokkal inkább igazodtak a természethez.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.05. 14:41:47

Demonhunter írta:Kalap, köszönöm szépen, gyönyörű hozzászólás ! :) Nagyon nagy részben egyezik a véleményünk, és szerencsére itt voltál segíteni :D Szokás mondani hogy a magyarok történelmét az ellenségei írják, és ez nagyon is igaz sajnos...Sokkal jobb lenne románnak vagy szlováknak lenni, ők nekik ami tetszik a magyar történelemből azt kiragadják és magukévá teszik, elég praktikus módszer :D Most lehet hogy ezzel nagyon sokan nem fognak egyetérteni, de azért nem szeretnek minket sokan, mert túl jók voltunk/vagyunk hozzájuk képest... De sajnos 1945 utántól egészen mostanáig a magyar népet nagyon megtörték, és teljesen hitehagyott emeberekből áll :( :?
Köszönöm! Van benne igazság, amit írsz, bár kicsit túlzás, nem kell magunktól annyira elszállni:) Sok hibánk van. mindenesetre mi a nyugattól dícséretet és sok jót nem kaptunk. Sőt.. Sztem semmit. Ellenben ők tőlünk.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.07.05. 14:41:32

Egy gondolattal hozzájárulnék az eszmecseréhez:

Úgy gondolom, a lovas-nomád életforma sokkal magasabb színvonalon áll és állt, mint a letelepedett, földműves, városiasodott azaz a úgynevezett 'civilizált' életformák. Mert míg az előbbi a természethez alkalmazkodott addig az utóbbi megváltoztatta azt...
A nomád életmód sokkal tisztább formája az életnek, mint az említett ellentétpárja!
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 14:37:53

Kalap, köszönöm szépen, gyönyörű hozzászólás ! :) Nagyon nagy részben egyezik a véleményünk, és szerencsére itt voltál segíteni :D Szokás mondani hogy a magyarok történelmét az ellenségei írják, és ez nagyon is igaz sajnos...Sokkal jobb lenne románnak vagy szlováknak lenni, ők nekik ami tetszik a magyar történelemből azt kiragadják és magukévá teszik, elég praktikus módszer :D Most lehet hogy ezzel nagyon sokan nem fognak egyetérteni, de azért nem szeretnek minket sokan, mert túl jók voltunk/vagyunk hozzájuk képest... De sajnos 1945 utántól egészen mostanáig a magyar népet nagyon megtörték, és teljesen hitehagyott emeberekből áll :( :?
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.07.05. 14:24:36

Demonhunter írta:Ezen a témán a végtelenségig lehetne vitatkozni, de én most nem szeretném megtenni :D De tény hogy Árpádék is vissza tudták vezetni hogy ő Attila leszármazottja, akkoriban rengeteg felmenőig vissza tudtak számolni ez emberek, aki nem tudott felmutatni minimum 7 felmenőt az jöttmentnek számított. Ezért volt ő a fővezér, nem azért meg a legerősebb törzs vezetője volt. Aztán hirtelen az 1700-as években jött ez a finnugor hülyeség... Én inkább az akkor magyaroknak hiszek mint a habsburgoknak. Vagy nézdmeg a hun-szkita kultúrát és vesd össze a magyarral, szerintem egyértelmű :D A nyelv pedig valószínűleg azért hasonló a finnugorral, mert egy ideig mellettük éltünk a mai Oroszország területén. Más nyelvekkel is van minimum ekkora hasonlóság, például amerikai indiánoknál a megrakják a tüzet cimű dal majdnem ugynúgy van, ugyanazzal a hangsúlyozással.
Valóban a végtelenségig lehet ezen vitatkozni, történész hallgatóként, hagyj tegyem le a voksom Demonhunter mellett, még akkor is, ha látszik és érezhető, hogy csak lelkes amatőr (nem bántásból, örülök, hogy legalább valakit érdekel). Nem tudom ő mit olvasott, sajnos sok olyan mű van, amely nem ok-okozati rendszerből indul ki, hanem felvázol magában még a kutatás előtt paradox módon egy eredményt és azt próbálja mindenáron bizonyítani. Pro és kontra. A finnugoristák anno (LG! lehet, hogy valamely pápa találta ki, bár ők nem történészek, de valóban sok köze volt hozzá a Habsburgoknak, nem akarták, nem volt érdekük, hogy olyan sokra tartsuk magunkat. Merjünk kicsik lenni ideológia. Ez azóta is tart, csak mások képviselik) ugyanúgy prekoncepcióból indultak ki és bizonyították az elméletüket úgy, hogy kvázi megerőszakolták a történelmet, a felhasznált forrásokat. Ma pedig vannak azok a nagyrészt lelkes amatőrök, akik a Szíriuszról jöttünk 12 ezer éve, és hasonló elméleteiket próbálják bizonyítani erőszakkal, nem pedig tényekből kiindulva. Fordítva kellene. Először kutatni, magyar érdekeltségű források, régészeti leleteket keresni és aztán levonni következtetéseket. Gyártani elméleteket. Vannak ilyen kutatók ma is, de nem kapnak elég támogatást. Ilyen például Bakay Kornél régészprofesszor. Érdemes olvasgatni írásait. Vagy Szendrei László történész. Aztán a picit régebbiek közül László Gyula. Aki már 20-30 évvel ezelőtt cáfolta a finnugor dogmát. A nyelvészet nagyon sérülékeny alapokon áll, önmagában pár száz rokon szó nem bizonyít semmit, még akkor sem, ha ezek a legelemibb szókészlet részei. A szkíta-hun-avar-magyar és a hasonló népcsoportok sosem voltak homogének. Sem genetikailag, sem nyelvükben. Ezért inkább anyagi kultúra alapján oszthatók csoportokba, mintsem nyelvészetileg. Ezek a törzsközösségek a befogadás ősi magyar alapeszméje szerint élték életüket, aki elfogadta a szokásjogot, a hagyományokat és a központi vezetést az tagja lehetett a birodalomnak származásától függetlenül. Az alapvető élettér sokszor változott a történelem során, a kutatások hiányossága miatt konkrét időrendet nem tudok felvázolni, de ugyebár mind a szkítáknak, mind a hunok, mind az avaroknak volt Európáig elnyúló birodalmuk, ez idő alatt érintkezhettek finnugor népekkel és átvehettek szavakat természetesen (bár hozzáteszem, ma már a nyelvészet is más irányt vett, nem vagyok szakember, de legjobb tudomásom szerint nyelvészetileg is cáfolták már az elméletet. Ergo nem olyan biztos a nyelvrokonság sem) . Azonban épp a fentebb vázolt befogadás miatt ez semmiféle genetikai rokonságot nem bizonyít. A legújabb genetikai kutatások egyértelműen a szkíta-hun-avar-magyar folytonosságot bizonyítják. Emellett a régészetnek óriási szerepe lehet, hisz írott források híján (valamennyi kínai és egyéb forrás van, de ez nagyon kevés) a tárgyi kultúra sok mindent bizonyíthat és bizonyított is már (lásd Bakay Kornél) . Kis érdekesség: a népmeséink és népdalaink is sok mindent megmutathatnak múltunkból, hisz nem véletlen maradtak fent úgy ahogy. Példának okáért a hun vagy szkíta élettérre: Óperenciás tengertől az Üveghegyekig, ahogy a meséinkben van. Ober- Enns (Ausztria) folyóktól az Urálig (Üveghegyek). Ez az ősi élettere ezeknek a népeknek.
Egyébiránt azt írtad LG, hogy ha európai szemmel nézzük, akkor nincs mire büszkének lennünk. Na most ez erősen cáfolható és szerintem nagyon gyenge lábakon álló felvetés. Természetesen Európa koncepciókat gyártott arról a népről, mely gyakorlatilag megdöntötte a megdönthetetlennek hitt Római Birodalmat. Jogos, hisz a megtámadott nyilván nem mond szépeket és jókat a legyőzőjéről, de ettől még nem igaz. A hun majd a magyar népről alkotott prekoncepciók 98%-a tudatos ferdítésen alapul. A forráskritika bizonyítja, hogy egyáltalán nem vérszomjas, kegyetlen és barbár népekről volt szó. Hogy is lenne képes egy barbár nép olyan kulturális teljesítményre, amelyet a páratlan iparművészeti remekek jelképeznek? Gondoljunk a szkíta aranyművességre először (melyet átvettek a hunok is), amely mai ötvösszakemberek szerint olyan egyedülálló volt, hogy sok eljárásukat még ma sem értik és képtelenek reprodukálni. Példa erre a Nagyszentmiklósi aranykincs is, és sok más lelet. Griffes-indás ábrázolás módok, a bőrművészet, mind-mind óriási és büszkeségre okot adó kulturális termék. Képtelenség ezzel szemben azt állítani (és cáfolták is), hogy barbár népek voltak, akik a nyereg alatt puhították a húst. Aljas hazugság. Egész egyszerűen arról van szó, hogy egyrészt irigységből, másrészt azért, mert képtelenek voltak elfogadni az eltérő, más kultúrát (nem mai értelemben:D) ehhez hasonló hazugságokat terjesztettek.
Ha már arról beszélünk, hogy máshol hogy tanítják a magyar történelmet, akkor egyrészről érdemes olvasgatni amerikai, angol és német új kutatásokat (amik természetesen nem kapnak nagy visszhangot, mert nem érdekük), amik a magyar nép (és elődei) történelemformáló erejéről, a páratlan kultúráról és egyebekről szólnak. Tanulságos, persze azt sem kell szó szerint elhinni. A másik: Mongóliában úgy tanítják a Muhi csatát, mint az egyik legnagyobb veszteségüket (nem vereség!!). Mert a kicsit széthúzó magyar nép, még így is óriási veszteségeket okozott a tatároknak és nem véletlen, hogy itt nem tudtak berendezkedni tartósan ( határainkon túl még sok száz évig ott maradtak, itt pedig csak egy évig). A kánválasztás valószínűleg csak egy legenda. Az óriási veszteségek és a magyar nép szívós ellenállása miatt vonultak vissza. Persze a teljesen konkrét okokat nem tudjuk, de ha a választás miatt történt volna, akkor nem csak a magyar területekről vonultak volna vissza.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kalap1988 2010.07.05. 14:40:27-kor.
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 14:16:17

már megint eza nagy-magyarország a baj. hazánk 2/3-át elvették mikor rohadtul nem érdemeltük meg, de mind1 látom ez nem nagyon érdekli a mai magyarokat... Inkább elmennek a meleg felvonulásra aki meg felemeli a hangját a hasonlók ellen az rasszista náci... amúgy meg amikor fasisztázzák az embereket az nagyonnagy epic fail, mert mindig egy horogkeresztet raknak ki ami ugyea németek jelképe volt, akik nem faiszták hanem nácik voltak. na mind1 haggyuk.

szerk.: Csoppy nyugi ezt most nem pont neked mondom csak engem ez idegesít és kijött belőlem :)
Avatar
Csoppy
Barça B
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2006.10.18. 16:56:41
Tartózkodási hely: London

2010.07.05. 14:10:14

Demonhunter írta:
LG írta:
Demonhunter írta:
Ezen a témán a végtelenségig lehetne vitatkozni, de én most nem szeretném megtenni :D De tény hogy Árpádék is vissza tudták vezetni hogy ő Attila leszármazottja, akkoriban rengeteg felmenőig vissza tudtak számolni ez emberek, aki nem tudott felmutatni minimum 7 felmenőt az jöttmentnek számított. Ezért volt ő a fővezér, nem azért meg a legerősebb törzs vezetője volt. Aztán hirtelen az 1700-as években jött ez a finnugor hülyeség... Én inkább az akkor magyaroknak hiszek mint a habsburgoknak. Vagy nézdmeg a hun-szkita kultúrát és vesd össze a magyarral, szerintem egyértelmű :D A nyelv pedig valószínűleg azért hasonló a finnugorral, mert egy ideig mellettük éltünk a mai Oroszország területén. Más nyelvekkel is van minimum ekkora hasonlóság, például amerikai indiánoknál a megrakják a tüzet cimű dal majdnem ugynúgy van, ugyanazzal a hangsúlyozással.
Alapvető problémája a magyar oktatásnak, hogy vállalhatatlanul rosszul tanítják a magyar történelmet. Isztambulban azt tanítják, hogy a magyar a legnyugatibb török törzs, akikkel a XVI. században " a két nép közös akarata végett összeolvadt". Bécsben nyilván másként fogják emlegetni 48-at, meg Haynaut is, mint ahogy egy valamirevaló hithű orosznak is kinyílik a bicska a zsebében 56-tól. Ezen nincs mit ragozni. A történelemben az a szép, hogy teljesen szubjektíavan is el lehet mondani. A magyar iskolákban legalább ennyi hülyeséget vernek bele a fejetekbe, mint bárhol máshol azért hogy a nemzeti öntudata az embernek megmaradjon (előjöjjön). Nincs is ezzel semmi baj. Ámbár azoktól, akik 14 évesen már komplett öntudattal verik a mellüket Nagy-Magyarországért kérdezném, hogy szerintük pl a mai Magyarországnak mennyi köze van ahhoz, amit Árpádék alapítottak? Mennyi közünk van a honfoglaló magyarokkal (félmillióan voltunk)? Hány komplett nép és népcsoport vándorolt, dúlt, lakott és élt ezeken a területeken az utóbbi ezerkétszáz évben?

Lényeg a lényeg: nekem nem különösebben szimpi se a finnugor, se a hun se a szkíta vonal, de nagyjából tökmindegy is, tekintettel arra, hogy jó húsz-harminc népcsoporttal össze voltunk zárva párszáz évig, akkor senki ne lepődjön meg majd végelszámolásnál (=

Félreértés ne essék, nem áll szándékomban semmit becsmérelni, pusztán a tisztánlátás végett.
Oleguer az Afc Ajax játékosa= Van isten!!!

BASS IN YOUR FACE!!!!!!
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 13:45:49

LG írta:
Demonhunter írta:
messideco írta:

Ezen a témán a végtelenségig lehetne vitatkozni, de én most nem szeretném megtenni :D De tény hogy Árpádék is vissza tudták vezetni hogy ő Attila leszármazottja, akkoriban rengeteg felmenőig vissza tudtak számolni ez emberek, aki nem tudott felmutatni minimum 7 felmenőt az jöttmentnek számított. Ezért volt ő a fővezér, nem azért meg a legerősebb törzs vezetője volt. Aztán hirtelen az 1700-as években jött ez a finnugor hülyeség... Én inkább az akkor magyaroknak hiszek mint a habsburgoknak. Vagy nézdmeg a hun-szkita kultúrát és vesd össze a magyarral, szerintem egyértelmű :D A nyelv pedig valószínűleg azért hasonló a finnugorral, mert egy ideig mellettük éltünk a mai Oroszország területén. Más nyelvekkel is van minimum ekkora hasonlóság, például amerikai indiánoknál a megrakják a tüzet cimű dal majdnem ugynúgy van, ugyanazzal a hangsúlyozással.
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2010.07.05. 13:32:45

soadroli írta:Ott a pont. :)
Amúgy nem akartam semmi vitát, töröltem is hsz-nak azt a részét.
Csak hogy eltérjünk a témától: Amerikai Fater 5.évadját vetíti mostanság a tv? Mert már nagyon várom, netem meg sehol nem találolom. :?
Nem vetítik sajnos... nincs még magyar szinkronja. Felirattal viszont letölthető az Amerikai Fater magyar rajongói honlapjáról :wink:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.07.05. 13:32:19

Fecooo írta:
zola8787 írta:Nem lehet 2 embernek hasonló avatarja itt az oldalon?
hasonló lehet, de te konkrétan ugyanazt használod... a hasonló nem egyenlő az ugyanazzal...
Oké, elnézést nem tudtam erről a szabályról. Azt se tudom kinek van ugyanez nem tőle loptam, hanem neten találtam, na mind1 váltok, gondolom Mohammed Tchité-s avatarja senkinek sincs.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.07.05. 13:29:51

zola8787 írta:Nem lehet 2 embernek hasonló avatarja itt az oldalon?
hasonló lehet, de te konkrétan ugyanazt használod... a hasonló nem egyenlő az ugyanazzal...
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.07.05. 13:27:52

Nem lehet 2 embernek hasonló avatarja itt az oldalon?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.07.05. 13:19:05

Demonhunter írta:
messideco írta:
Hát szerintem meg egyértelmű hogy a finnugor elmélet egy hülyeség :) Már a finnek is kivették a tankönyvekből... És már rég kiderült hogy 1700-as években osztrákok találták ki az egészet, hogy ne legyünk büszkék a történelmünkre, mivel nekik nemvolt vmi fényes... :D De józan paraszti ésszel gondoljatok már bele... Hogy lehet a magyaroknak, akiktől retteget egész európa, egy békés kis halászó nép a rokona??? Én szerintem a hun-szkíta elmélet a legreálisabb, de erről rengeteget tudnék beszélni, sokat olvasok a témában :)
Sokat olvasol, de azért meg kéne vizsgálni az olvasmányaid hitelességét. Amúgy meg te büszke lennél a hun rokonságra? Tudod mit gondol Európa a hunokról? Azt, h egy büdös, barbár, vadállat nép.

Sokat vitatkoznak a magyar nép eredetéről, de h a nyelvünk finnugor, az bizonyított dolog. Tény, h vannak török eredetű szavaink is, de az ősi szavaink finnugorok. Ebből mi következik, szted?

Amúgy a finnugor elméletet nem az osztrákok találták ki, hanem vmelyik pápa. Most így kapásból nem ugrik be neve...
Demonhunter
Capitá del Barça
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:20:41
Tartózkodási hely: Bp

2010.07.05. 10:31:20

messideco írta:
Hát szerintem meg egyértelmű hogy a finnugor elmélet egy hülyeség :) Már a finnek is kivették a tankönyvekből... És már rég kiderült hogy 1700-as években osztrákok találták ki az egészet, hogy ne legyünk büszkék a történelmünkre, mivel nekik nemvolt vmi fényes... :D De józan paraszti ésszel gondoljatok már bele... Hogy lehet a magyaroknak, akiktől retteget egész európa, egy békés kis halászó nép a rokona??? Én szerintem a hun-szkíta elmélet a legreálisabb, de erről rengeteget tudnék beszélni, sokat olvasok a témában :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.07.04. 22:32:18

Köszi Mindenkitől a válaszokat, ennyivel is többet tudok. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2010.07.04. 22:29:23

A finnugor témához hozzászólok én is, ha nem gond.
Nem lehet teljesen kizárni ezt az elméletet. Én úgy gondolom, hogy finnugor és török eredet is van a magyar népben. Különben Vámbéry Ármin volt az első aki a török eredetet hangsúlyozta, de kutatását eleinte nem vették figyelembe. Sok vitát nyitott már ez a kérdés. De ha már itt tartunk:

Hol a magyar őshaza?
Mi lett a hunokkal?Rokonok vagyunk-e velük?
Hogyan és hol halt meg Attila?
Élt-e egyáltalán Csaba királyfi?
Honnan erednek a székelyek? stb.

Ezek olyan kérdések, hogy válasz gyakorlatilag nincs rájuk.
"And my heart will leave you never."
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.07.04. 22:28:40

S.Agüero írta:Ha már itt az OFFtopicba vagyunk. Mi az a Pm? Merthogy a PÜ-t értem, de ezt nem. Miből lett az rövidítve, hogy szvsz? :oops:
1. Private Message
2. szerintem: Szerény Véleményem Szerint
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.07.04. 22:28:20

S.Agüero írta:Ha már itt az OFFtopicba vagyunk. Mi az a Pm? Merthogy a PÜ-t értem, de ezt nem. Miből lett az rövidítve, hogy szvsz? :oops:
Private Message :) ugyanaz mint a PÜ
Lezárt