Barca Igazolások 2010-2011

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Elégedett vagy-e az idei igazolásokkal/igazoláspolitikával?

Igen
95
34%
Nem
186
66%
 
Szavazatok száma: 281
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.06.14. 18:04:00

rivaldo90 írta:Bár nem sok alapja van a dolognak (főleg azért, mert a goal.com a forrás), azért érdekességként megjegyezném, hogy a M. City meg akarja venni Dani Alvest.
Volt már erről egy hír asszem egy hónapja kb. De Pep alapemberként számol vele (meglepő :D ) és kijelentették, hogy nem eladó. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2010.06.14. 17:59:21

Bár nem sok alapja van a dolognak (főleg azért, mert a goal.com a forrás), azért érdekességként megjegyezném, hogy a M. City meg akarja venni Dani Alvest.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.14. 10:32:23

d írta:/off:
Én mindig úgy gondoltam, hogy azért elég nagy Barca-drukker vagyok, de eszembe nem jutna el mundot olvasni úgy, hogy egy szót nem értek katalánul, spanyolul, nektek sem kevés szabad időtök lehet. :o
Ha megtanulnál , akkor se olvass el mundo-t , mert ktitikán aluli , hogy mennyire bulvár...rengeteg értesülésük van :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.06.14. 10:25:24

Elolvasva ezt a cikket, nem tudom elképzelni, hogy ne jönne hozzánk most nyáron Fabregas.
Szeretettel Várlak Cesc! :lol:
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2010.06.13. 16:19:33

Tdavid írta:Na az Arsenal játékosmegfigyelője elszólta magát...


http://www.elmundodeportivo.es/gen/2010 ... elona.html

:) :) :)
Magyarul szerinte is mennie kéne Fabregasnak és a lehető legolcsóbban szeretné a Barca Cescet. Mikor mondja már ki végre a spanyol ágyús 1 lapnak hogy Menni akarok a Barcelonába!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2010.06.13. 16:16:57

Ami magyarul annyit tesz, hogy:
( lécci fordítsd le XD )
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.06.13. 15:54:17

Na az Arsenal játékosmegfigyelője elszólta magát...


http://www.elmundodeportivo.es/gen/2010 ... elona.html

:) :) :)
Kép
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.13. 14:47:02

d írta:/off:
Én mindig úgy gondoltam, hogy azért elég nagy Barca-drukker vagyok, de eszembe nem jutna el mundot olvasni úgy, hogy egy szót nem értek katalánul, spanyolul, nektek sem kevés szabad időtök lehet. :o
Csak tudod a google már feltalát egy igen hihetetlen programot, és lefordítja az adott oldalt spanyolról akár angolra is. :o :o ( nem 100% os de a lényeget ki lehet venni belőle , feltéve ha tudsz angolul. )
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
pityi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007.11.16. 16:08:43

2010.06.13. 14:09:43

Van valami nagy ígéret az elnök jelöltektől?
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.13. 13:41:14

/off:
Én mindig úgy gondoltam, hogy azért elég nagy Barca-drukker vagyok, de eszembe nem jutna el mundot olvasni úgy, hogy egy szót nem értek katalánul, spanyolul, nektek sem kevés szabad időtök lehet. :o
Avatar
barcatom
Jugador del Barça
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2006.01.09. 14:41:22
Tartózkodási hely: bonyhád

2010.06.13. 13:29:01

Létszives forditsa le valaki az elmundodeportivoról valamit irta suarez-zel kapcsolatban,mi az?
csak is a barca!!!!!!!!!!!
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.13. 13:15:37

Hát igazából kb annyi hogy Wenger volt megnézni a Fra.-Uru. meccset de nem mondott semmit Fabregasról, nem akar itt a vb-n nyilatkozgatni, meg hogy Fabi az Arsenal játékosa és élő szerződése van.
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.06.13. 12:38:44

http://www.elmundodeportivo.es/gen/2010 ... -cesc.html
Ezt lefordítaná nekem valaki?
Bocs ha már volt.

Más:
Remélem marad Márquez, de ha marad akkor viszont Csiga megy a Bayernbe. :roll:
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.12. 16:18:33

Még mindig azt mondom, hogy nem vagyunk olyanok, mint anno a Real. a real Casillas és Raulon kívül más akkori alap embert nem tudott felmutatni, talán Gutit még. Ellenben már írtam, hogy nekünk a sok tapasztalt és főleg fiatal saját nevelésre épül a keret, amit az igazolt játékosok egészítenek ki csapattá, a Realban pedig a pár saját neveléshez vásárolják meg a komplett keretet.

Más. Márquez nyilatkozott a SPORT-nak, hogy igaz, hogy nem játszott sokszor az elmúlt szezonban, de szívesen maradna. És az jutott eszembe, hogy simán elférne 4. számú védőnek a csapatban, inkább ő, mint Csiga vagy Caceres. Ráadásul amiért pláne itt tartanám, az a VKP poszt. Busquets mögé tökéletes alternatíva lenne, a válogatottban is jól teljesít ott+nagyon jó labdákat ad. Így Busquets mögött ott lenne Keita vagy Márquez, akik pótolhatják a spanyolt.
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2010.06.12. 14:50:44

mindorokke_barca írta:
kb 16 éve vagyok barca drukker, több meccsen élőben is voltam, szóval azért van valami közöm a témához...
Uhh, én csak 12 éve, te nyertél :lol:

Lehet velem van a gond, de szerintem ez semmit sem jelent, hogy ki hány éve foglalkozik valamivel. legalábbis nem bizonyít semmit. most nem feltétlenül rólad beszéltem.
és hidd el a kiscsapat - nagycsapat felosztásban a nagycsapatnak nem az az egy esélye maradt, hogy drágán vegyen egy sztárt levezetni...

a real nagy korszaka is akkor ért véget, amikor teljesen átálltak erre a modellre
Véleményem szerint eleve rosszul közelíted meg a témát. Pontosabban mondva, felületesen. Mit értesz azalatt, hogy pénzügyileg nem végzünk jó a munkát? Azért mert drágán veszünk és olcsón adunk? Nagyvonalakban ez a nagy csapatok "sorsa". A kis klubok abból élnek, hogy fiatal játékosokat olcsón vesznek, megvárják míg beérik és el tudják drágán passzolni. Ez a felszín. Amiről viszont keveset tudunk az a háttér, a reklámok. Hasonlítsuk össze egy kis és nagy klub reklámbevételét? Mi tudunk alapozni a reklámokra, mert iszonyatosan nagy pénz van benne, ezért megérheti drágábban venni valakt de egy kis csapatnál ez elhanyagolható mértékű. Összességében pedig szerintem nem lehet vita tárgya, hogy melyik éri meg jobban.

Ami a Realt illeti, lehet akkor ért véget a nagy korszakuk sportszakmailag, de gazdaságilag erősebb lett mint valaha. Szóval el kellene dönteni, hogy akkor milyen szempontokat veszünk figyelembe.

Amit írtam neked, azt most is tartom. Ha valaki gazdasági kérdéseket boncolgat az ne álljon már le 1-1 átigazolási összegnél, mert az csak a töredéke annak a pénznek ami egy nagy csapatnál forog. Számomra ezért volt komolytalan minden szempontból a hozzászólásod
bocs ha komolytalannak tűnt a hozzászólásom, de pár sorban nem fogok teljes doktori disszertációt írni :)

és tudom, hogy anyagilag rövidtávon egy sztár igazolásába nem lehet belebukni, mert visszajön az ára szinte csak a mezekből függetlenül a teljesítményétől... ennek ellenére hosszú távon visszaüthet ez a stratégia, ha túl van játszva... persze nálunk nincs gond, mert iszonyat erős az utánpótlás képzés, csak gondoltam megjegyzem a véleményem az igazolásainkról (ami csak egy kis szelete a gazdasági modellnek, ezért problémát nem okoz)

de látom sokak lelkébe beletiportam :) ... annak ellenére, hogy nekem is ez a kedvenc csapatom, ne már mindig csak dicséreteket irogassunk, rohadt unalmas lenne ez a fórum akkor :)
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2010.06.12. 14:36:56

kb 16 éve vagyok barca drukker, több meccsen élőben is voltam, szóval azért van valami közöm a témához...
Uhh, én csak 12 éve, te nyertél :lol:

Lehet velem van a gond, de szerintem ez semmit sem jelent, hogy ki hány éve foglalkozik valamivel. legalábbis nem bizonyít semmit. most nem feltétlenül rólad beszéltem.
és hidd el a kiscsapat - nagycsapat felosztásban a nagycsapatnak nem az az egy esélye maradt, hogy drágán vegyen egy sztárt levezetni...

a real nagy korszaka is akkor ért véget, amikor teljesen átálltak erre a modellre
Véleményem szerint eleve rosszul közelíted meg a témát. Pontosabban mondva, felületesen. Mit értesz azalatt, hogy pénzügyileg nem végzünk jó a munkát? Azért mert drágán veszünk és olcsón adunk? Nagyvonalakban ez a nagy csapatok "sorsa". A kis klubok abból élnek, hogy fiatal játékosokat olcsón vesznek, megvárják míg beérik és el tudják drágán passzolni. Ez a felszín. Amiről viszont keveset tudunk az a háttér, a reklámok. Hasonlítsuk össze egy kis és nagy klub reklámbevételét? Mi tudunk alapozni a reklámokra, mert iszonyatosan nagy pénz van benne, ezért megérheti drágábban venni valakt de egy kis csapatnál ez elhanyagolható mértékű. Összességében pedig szerintem nem lehet vita tárgya, hogy melyik éri meg jobban.

Ami a Realt illeti, lehet akkor ért véget a nagy korszakuk sportszakmailag, de gazdaságilag erősebb lett mint valaha. Szóval el kellene dönteni, hogy akkor milyen szempontokat veszünk figyelembe.

Amit írtam neked, azt most is tartom. Ha valaki gazdasági kérdéseket boncolgat az ne álljon már le 1-1 átigazolási összegnél, mert az csak a töredéke annak a pénznek ami egy nagy csapatnál forog. Számomra ezért volt komolytalan minden szempontból a hozzászólásod
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.12. 14:28:27

Stoichkov írta:hehe még jó hogy nem levezetni jön villa, ezt nem is írtam... annyit írtam, hogy rizikós minden ilyen igazolás
Fiatal tehetségeket is ugyanúgy rizikós leigazolni. Hány és hány nagy tehetséget, következő Maradonát vettünk már profi pályafutása kezdetén, akiknek egy jó része ugyanúgy eltűnt a süllyesztőben?
De bebuktunk már olyan játékossal is, aki nem volt se kezdő, sem csúcson túllevő. A rizikó mindig megvan.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.12. 14:11:26

az utóbbi évek tendenciája alapján az is látszik, hogy tisztán üzletileg nézve lehet jobban megéri drágán venni egy klasszist, mint egy egy játékost jó pénzért eladni...
A Barca pedig mindenképpen kuriózum Európában , mert a legértékesebb játékosaink fillérekbe kerültek, hisz már tizenévesen a Barcahoz kerültek...
Persze a sztár igazolás rizikós , de fiatal tehetségeket venni is az...
lehet 5 tehetségből jó ha egy beválik...
A szerencse az hogy a Barcanal már gyerekként jól válogatják ki ezeket a tehetségeket...
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2010.06.12. 14:07:11

LM10 írta:
a real nagy korszaka is akkor ért véget, amikor teljesen átálltak erre a modellre
Csak a Realnak nem voltak akkor olyan fiatal és világklasszis játékosai, mint Piqué,Iniesta,Messi,Bojan,Pedro,Busquets és Fabregas(ha jön). És az idősebb saját nevelések közül Puyol és Xavi.

Ezek köré kellenek a légiósok, vagy az idősebb spanyolok, hogy igazi csapat legyünk. És Villa nem levezetni jön ide. Levezetés az, mit Henry fog csinálni a következő szezontól(kérdés még, hogy hol)
hehe még jó hogy nem levezetni jön villa, ezt nem is írtam... annyit írtam, hogy rizikós minden ilyen igazolás
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.06.12. 14:05:24

a real nagy korszaka is akkor ért véget, amikor teljesen átálltak erre a modellre
Csak a Realnak nem voltak akkor olyan fiatal és világklasszis játékosai, mint Piqué,Iniesta,Messi,Bojan,Pedro,Busquets és Fabregas(ha jön). És az idősebb saját nevelések közül Puyol és Xavi.

Ezek köré kellenek a légiósok, vagy az idősebb spanyolok, hogy igazi csapat legyünk. És Villa nem levezetni jön ide. Levezetés az, mit Henry fog csinálni a következő szezontól(kérdés még, hogy hol)
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2010.06.12. 13:54:26

mindorokke_barca írta:az itt vázolt gondolatmeneted alapján azt hittem, hogy kb két hete regisztráltál és még közel sem vagy nagykorú. Ki is osztottak, mint látom, rendesen.
sajna a barca pénzügyileg soha nem a kiváló igazolásokról volt híres... csak néhány példa:

- dinho egyértelmű fos szezonja után 100 milláért vitte volna a milan... ehelyett még egy évet nyüglődött, majd elment 20 milláért ... (80+10(fizetés) milla bukó)

- dos santos 6millioért ment el a tottenhambe, meg lehet nézni milyen szinten húzó embere pl a mexikói válogatottnak

- villat is sikerült nagyon drágán karrierje csúcsán, 28 évesen megvenni, innen már csak lefelé vezet út nála is

- ha még cesc-et is megvesszük 50 körül, kész csőd
Kaptad is erre is az oltást mindenfelöl... hozzáteszem, nagyon jogosan.
Mert ha te a fenti gondolatokat komolyan gondolod akkor nem nagyon érzed, hogy miről szól ez a sport. vagy legalábbis komolyan kevered a kis- és nagycsapatok szerepét, helyzetét és nem látod, hogy miben különböznek.
itt válaszolnék rá, hogy ne legyen off:

kb 16 éve vagyok barca drukker, több meccsen élőben is voltam, szóval azért van valami közöm a témához...

és hidd el a kiscsapat - nagycsapat felosztásban a nagycsapatnak nem az az egy esélye maradt, hogy drágán vegyen egy sztárt levezetni... :)

a real nagy korszaka is akkor ért véget, amikor teljesen átálltak erre a modellre
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2010.06.12. 13:27:46

kurdt írta:
Stoichkov írta:tud valaki egyáltalán mondani olyan embert az elmúlt 15 évből akit többért adtunk el mint amennyiért vettük? talán most yaya lehet az, ha kapunk érte 35öt
- Zenden talán
- Petit (asszem kb dupla annyiért ment el, mit jött)
- van Bommel (ingyen jött)
- Belletti
;)

bár nekem úgy rémlik, hogy van bommel ingyen ment el
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2010.06.12. 13:27:08

Okkal írom ezt külön, hiszen nagyon nem kapcsolódik az előző hszemhez.
Az sztem biztos h TOure megy. Véleményt szeretnék nyilvánítani hát az alternatívkról:
1. Mascherano: egy véreb. Hajt mint egy állat, felszántja a pályát. Nem tudna annyira belekapcsolódni a játékba mint Busquets, de rengeteg labdát szerez. Nehéz lenne megvenni ugyanakkor, hiszen az ára is borsos, a Pool pedig az 5 normális játékosából aligha szeretne egyet eladni.
2. Diarra: rutinos, jó játékos, nagyon erős. de ő csak csere lenne, hiszen Busquets jobb.
3. Sissoko: az egyik kedvenc játékosom. Sajnos beleszürkült a pocsék Juvéba, ezért kockázatos megvenni, de örülnék azért neki.
4. Palacios: ugyanolyan véreb mint Masche. A különbség, hogy a Tottenham alighanem jobban áll anyagilag, mint a Pool, ezért többe kerülne mint az argentin, nincs semmi okuk eladni, míg a Pool erősödhet Mashe árából.
5. Capoue: abszolút nem ismerem, videók alapján tehetségesd, de rutintalan.

Mind jó nevek, mindegyikük erősítés lenne, de a mi csapatunkba nincs egy olyan véreb mint Masche vagy Palacios, emiatt őket preferálom.
A Fifa egy szégyen
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2010.06.12. 13:24:07

Stoichkov írta:tud valaki egyáltalán mondani olyan embert az elmúlt 15 évből akit többért adtunk el mint amennyiért vettük? talán most yaya lehet az, ha kapunk érte 35öt
- Zenden talán
- Petit (asszem kb dupla annyiért ment el, mit jött)
- van Bommel (ingyen jött)
- Belletti
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
madmax87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2007.01.11. 15:21:11

2010.06.12. 13:18:49

Megvan....Capoue :D
Lezárt