Zlatan Ibrahimovic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.05.05. 08:47:55

csülök írta:Rendben, hogy Maxwell rálőtte ahelyett, hogy középre passzolt volna, de én úgy éreztem, hogy a kipattanót talán belőhette volna, ha megmozdul, ha egyáltalán reágál. De csak állt ott mint egy [auto_cenzúra]. Egyszerűen fejben lassú.
Aztán ott volt az a pillanat, amikor az ötösön felugorva kézzel vette le a labdát. Ha fel kell ugrani ahhoz, hogy mellel levegye, akkor csak picit kéne lehajolni, hogy egyből fejelhessen. Miért nem fejel 5 méterről teljesen üresen? Erre szokták a tv szagértői azt mondani, hogy sorozatosan rossz döntéseket hoz.
Pedig csinált szép dolgokat is a meccsen, de azért akkor jó a játékunk, ha nincs a pályán. Nem lehetne inkább őt adni Villáért?
Te se sokat focizhattál életedben, hisz a vak is látja,hogy előre fut egyenesen, ahhoz meg hogy a labdát el tudja érni, jóval elfordulva srégen kellene futnia akkor talán lenne esélye. Az irányváltásnál lendületet és sebességet veszít egy játékos, becsúszni is csak menetirányba tudna.

Szerintem az a baj az ő játékával,hogy a technikai fölénye tudatában,gyakran megállítja a labdát, rálép, szembefordul a védőjével, és úgy akarja megverni, amire mivel kivételesen ügyes, képes is csakhogy manapság már olyan közel van a besegítő védő a társához,hogy ketten már könnyen megállítják. És abban az 1 másodpercben mikor megtöri a lendületet és megtorpan azalatt a védők métereket futnak, mindenhova visszaérnek és rendeződnek.
csülök
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.12.14. 19:56:05
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.05. 08:22:18

Rendben, hogy Maxwell rálőtte ahelyett, hogy középre passzolt volna, de én úgy éreztem, hogy a kipattanót talán belőhette volna, ha megmozdul, ha egyáltalán reágál. De csak állt ott mint egy [auto_cenzúra]. Egyszerűen fejben lassú.
Aztán ott volt az a pillanat, amikor az ötösön felugorva kézzel vette le a labdát. Ha fel kell ugrani ahhoz, hogy mellel levegye, akkor csak picit kéne lehajolni, hogy egyből fejelhessen. Miért nem fejel 5 méterről teljesen üresen? Erre szokták a tv szagértői azt mondani, hogy sorozatosan rossz döntéseket hoz.
Pedig csinált szép dolgokat is a meccsen, de azért akkor jó a játékunk, ha nincs a pályán. Nem lehetne inkább őt adni Villáért?
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2010.05.05. 07:47:53

Olvastam egy érdekes elemzést a Barca romániai szurkolói oldalán, a cikk eredetileg a Sunday Tribune -ben jelent meg és fejtegeti, hogy hiba volt-e leigazolni Ibrat. Érdekes elemzés, érdemes akár lefordítani is.
ro, En

Különben a tegnapi meccsen nekem tetszett a játéka csak bosszantott, hogy nem jön a gól de benne volt a játékában és mezőnyben sem volt elveszett. szerintem hiba lenne temetni.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.04. 23:09:26

http://www.youtube.com/watch?v=2_A5rBLrC-U

Talán szabadabb játékot kéne adni neki. Ezekből a gólokból is látszik, hogy mindegyiket maga oldotta meg. Nem is láttam még akcióból távolról lőni. Biztos vagyok benne, hogy Pep követelte ezt Ibrától(Keita sem lövöldözget úgy mint Sevillában), de kérdem így mi értelme így Ibrának ha nem adhatja önmagát? Persze ez csak egy lehetőség, de az biztos, hogy az az Ibra nagy segítsége lenne a Barcának, amelyet évek óta ismerünk.
Avatar
giefLove
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2008.09.13. 21:44:38

2010.05.04. 23:00:51

nem hiszem, hogy azért lett volna lecserélése után letörve, mint a bili füle, mert nem érdekli hogyan teljesít.. valószínűleg ő is tisztában van vele, hogy nem megy neki a játék, de próbál ezen változtatni.. aki ezt nem látja vak..
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.04. 22:58:57

Én is egyébként, az láttam,hogy állva megtapsolták mikor lement, nem tudom mikor volt ez a zsebkendős történet...??
Avatar
Pocsa11
Jugador del Barça
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2008.02.18. 21:07:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.04. 22:57:04

Sanama írta:Egyébként zsebkendőt ma kapott?
A Villarreal ellen perceken át a nevét skandálták. Nem hiszem, hogy ma kapott volna zsepit.

Legalábbis én nem láttam.
Avatar
Tdavid
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1334
Csatlakozott: 2009.05.09. 13:26:14
Tartózkodási hely: Itt is, ott is.

2010.05.04. 22:56:24

Sanama írta:
torrestoni írta:
Sanama írta:


Egyébként zsebkendőt ma kapott?

Én egyedül csak azt láttam h állva tapsolták mikor lement... :wink: :wink:
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.04. 22:55:47

Felesleges vitázni. Aki szeretik, akik nem, akik hisznek benne, akik nem, mind tudjuk: MARADNI FOG JÖVŐRE IS, ÉS OTT LESZ A KEZDŐ CSAPATBAN! Ezen az sem változtat ha védjük itt a fórumon, az meg pláne ha keressük benne a hibákat. Mivel Barca mezben játszik szurkolni kell neki. Ha nem ezt tesszük, akkor a csapat ellen vagyunk!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.04. 22:52:32

torrestoni írta:
Sanama írta:
Azt meg ne várd el,mert egy 60milkás emberke nem fog padozni 1. évében,csak akkor ha tucatszámra lövi az öngólokat....
Makacs és buta vagyok: ELVÁROM, hogy következményei legyenek annak, hogy itt van, ennél a klubnál. Padozzon, amíg egy Bojan körbepisili nevetve, s a culék neki tapsvihart, a svédnek füttyöt és zsebkendőket címeznek.

Mert a klub fizetett 60 milliót, meg neki eleddig úgy 10-et, s nem ő. Nincs bérelt helye, közel sem. Persze, türelmetlen, elfogult vagyok.
Másik oldalon Kakát tudom példaként felhozni.
Ő sem tudott beilleszedni, mondhatom nem megy neki a játék, mégis ha épp,kezd..
Ennyi erővel akárkit ,veszünk és nem tud beilleszkedni időn belül, akkor üljön a padra? Úgy hogyan fog jobban játszani?

Egyébként zsebkendőt ma kapott?
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.05.04. 22:52:01

Jut eszembe, láttátok azt a szituációt amikor Zlatant lecserélték és egy középkorú pali felállva tapsolta erre egy fiatal kisgyerek (gondolom a fia) hátba csapta. ? Abba is hagyta a tapsolást a pali. Lehet teljesen más volt a dolog mögött de nekem úgy jött le mintha a gyereknek nem tetszene, hogy apa megtapsolja a svédet.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.05.04. 22:46:42

Sanama írta:
Azt meg ne várd el,mert egy 60milkás emberke nem fog padozni 1. évében,csak akkor ha tucatszámra lövi az öngólokat....
Makacs és buta vagyok: ELVÁROM, hogy következményei legyenek annak, hogy itt van, ennél a klubnál. Padozzon, amíg egy Bojan körbepisili nevetve, s a culék neki tapsvihart, a svédnek füttyöt és zsebkendőket címeznek.

Mert a klub fizetett 60 milliót, meg neki eleddig úgy 10-et, s nem ő. Nincs bérelt helye, közel sem. Persze, türelmetlen, elfogult vagyok.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.05.04. 22:40:49

S.Agüero írta:De jövőre majdcsak megszokja a csapatot és a tili-tolit.
Az volna a lényeg, hogy valami pluszt is adjon a csapatnak. A tili-tolihoz nincs rá szükség. Az erejét, magasságát, lövőtechnikáját kell alkalmazni. Ez egy komoly edzői feladat Guardiolának. Mondjuk az valóban kétséges, hogy végrehajtható-e?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ziipp 2010.05.04. 22:46:56-kor.
Avatar
McLarenF1
Barça C
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009.05.08. 18:35:40

2010.05.04. 22:40:48

LM10 írta:...itt a Barcánál akarja a sikert és alázatosan viselkedik...
És ez pl miben mutatkozik meg? Mert én nem látom. "Élete meccsén" sem láttam rajta. Azt látom, hogy az Inter bajnokságot nyer, kupadöntőt játszik, BL-döntőt játszik, a Barcelona meg nem játszik semmilyen döntőt, a bajnokságot meg szűken vezeti. Meg azt látom, hogy 2010-ben a Zlatan nélkül lejátszott meccsek eredményei barcelonai szempontból: 5-0, 4-0, 3-0, 4-1, 2-0, 3-0, Zlatannal, meg korántsem ilyenek a gólkülönbségek, és a támadójáték is elég ötlettelen. És ha Pepnek van egy kis esze, akkor a Sevilla ellen nem is nevezi, mert az kemény lesz, és ott pörögni kell.
zeus021
Jugador del Barça
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2008.05.26. 18:20:49

2010.05.04. 22:40:38

Őszintén szólva nekem a Barcába pont a flegmasága hiányzik, részben ezért szerettem meg, sokszor a flegma megmozdulásaiból lettek a szebbnél szebb gólok, meg amilyen flegma cseleket csinált, mind az Ajaxba, Juveba, Interbe az most hiányzik tőle. Tehát sztem nem önmagát adja a Barcában és ez meg is látszik a teljesítményén.
Nah nekem ez a véleményem várom a reagálásokat :D
Béke mindenkinek
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2010.05.04. 22:40:30

Zlatan ma egész jól mozgott. Kereste folyamatosan a lehetőségeket arra, hogy megjátszható legyen. Gólt is lőhetett volna, ha Maxwell passzol, de persze ez már nem rajta múlt. Összességében én a mai teljesítményét jónak tartom.
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.05.04. 22:40:18

Sanama írta:Toni,
Most nem azért... Henry meddig kapott indokolatlanul sok játékpercet az elmúlt évek során?
Ilyeneket azért ne hozzunk már fel,ami másnál is bőven előfordul.

Azt meg ne várd el,mert egy 60milkás emberke nem fog padozni 1. évében,csak akkor ha tucatszámra lövi az öngólokat....
Erre csak azt tudom mondani, hogy Henryt elbírta a csapat, nem is volt akkora felelőssége.

Ismét ezt említeném meg: az Inter ellen egy Jeffrént és egy Bojant - persze, Bojant illetőleg csak a kevés játékperccel és a rutintalansággal volt problémám - tudtunk behozni egy 60 milliós támadó helyett, s csak utóbbi egy szűk félóra alatt annyit csinált - küzdelem, támadás, helyzet, minden -, mint Zlatan másfél meccsen.

Sajnos, vagy sem, nem ugyan az a két eset, ettől eltekintve jogos.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2010.05.04. 22:44:43-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.05.04. 22:39:47

Ami hiányzik nekem belőle az a "megdöglök a pályán" hozzáállás. Ha nem sikerül egy akció ő máris rázza a fejét, lehajtott fejjel elkezd gyalogolni, vagy megáll, megigazítja a sportszárat, a sípcsontvédőt. Samu egyből bogáncs módjára támadta le a védőket, sprintelt, zavart. Ez hiányzik nekem nagyon.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.05.04. 22:35:07

LM10 írta:Nyilván ha Pep nem látna rá semmit, hogy miként épülhetne be, akkor eladnánk.
Nos, én Guardiolát sok mindenben tudom Cruyffhoz hasonlítani. Ebben a tekintetben is: makacs, végtelenül makacs. Nem hiszem, hogy egy eladással együtt beismerné, hogy tévedett. Bár, ki tudja az ő filterén keresztül miképp értékeli Zlatant. Abban biztos vagyok, hogy nem erre számított.
flegmázással gyanúsítja az elfogult. És ez jó pont, hogy az az Ibra aki korábban a flegmaságával és hisztijével tűnt ki, itt a Barcánál akarja a sikert és alázatosan viselkedik, ellenben itt nem jön össze neki a játék. Jövőre bízok egy jobb Ibrában, az Eto'O fanoknak pedig üzenem, hogy ő is a csapat játékosa, elmenni nem fog, akkor tessék neki szurkolni!
Nézd, nemrégen valami ilyesmit fogalmaztam meg: amitől féltem, attól nem kellett vele kapcsolatban, viszont játékban hulladék. Persze, túlzok. Szóval, én nem tudom másképp elképzelni, főleg ezt az idényt látva, de ő igazán klasszis teljesítményt azzal az önző, nagyképű, flegma pofájával, egy rá épülő, kevésbe offenzív, gyors csapatban tud, ahol nem csak a szurkolóinak, hanem a többi társnak is mondhatja: én játszom, ti pofáztok.

Nem hiszem, hogy taktikai változtatások - mert ez esetben holmi korrekció aligha elegendő -, egy új balszélső, esetleg vetélytárs, illetve következetesebb szankciók rossz játékot követően ellensúlyozni tudja, s ismét világklasszis támadóvá tenné itt, Katalóniában. Minden esetre, ahogy Rivaldo is mondta: meg fogjuk látni.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Zsoltu92
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2010.02.06. 15:12:43

2010.05.04. 22:31:09

Teljesen egyet értek veled a váltással kapcsolatban. Oké, világklasszis. A világ egyik (ha nem a legjobb) csatára. DE, az Interben Ő volt az isten. Mindenki minden labdával Őt kereste. Itt meg ahogy mondod egy a sok közül. Az egész Inter ráépült. A Barca egy összeszokott csapat volt, amikor idejött. Meg lehet nézni egy tavalyi Inter meccset. Személyiségében hihetetlen sokat változott szerintem. Emlékszek, hogy Balotelli tavaly rúgott egy gólt. Ibra számon kérte, mit számon kérte... Leüvöltötte szinte a fejét, hogy hogy merte berúgni és nem lepasszolni. Azért itt egyszer nem láttam még fele ilyennek sem.

ZLATAN hol vannak már a távoli bombáid??? Mindent bele fiú!!!!
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2010.05.04. 22:30:37

Én is elképzelhetetlennek tartom, hogy távozzon a szezon végén, de azt Pepnek is látnia kell, hogy eddig nem csinált vele jó boltot. Jövőre sztem még ő marad az ék, de remélem Bojant bátrabban húzza majd elő, ha Ibrának nem megy (mint pl. most tavasszal). Egyébként a Villa-üzlet sem hülyeség, bal oldalon is megállná a helyét a spanyol, csak Bojan-t ne adjuk érte.
Előre a TITOlusokért!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.04. 22:30:04

Toni,
Most nem azért... Henry meddig kapott indokolatlanul sok játékpercet az elmúlt évek során?
Ilyeneket azért ne hozzunk már fel,ami másnál is bőven előfordul.

Azt meg ne várd el,mert egy 60milkás emberke nem fog padozni 1. évében,csak akkor ha tucatszámra lövi az öngólokat....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.05.04. 22:28:53

Én még azért adnék neki egy évet hátha jobb lesz s elkapja a fonalat....
De az már nagyon látszik, hogy ha nincs pályán gyorsabban, jobban játszik a csapat.
Nekünk egy olyan csatár kell aki jól lép ki a védők mögül, gyors, jó 1v1-ben, technikás, jól helyezkedik.
Nem jól lép ki a védők mögül, nem gyors, jó 1v1ben, technikás, nem helyezkedik jól.
Torres és Villa is jobb ezekben mint Ibra.
De jövőre majdcsak megszokja a csapatot és a tili-tolit.
Az egész évben alig volt jó meccse, kb 4-5 meccse volt ősszel meg 1-2 tavasszal.
Nem látom már azt a Zlatant aki nem csinál semmit a meccsen de rúg egy gólt a semmiből, nem látom azt a Zlatant aki erőből messziről lövi a gólokat.
Vamos Zlatan Vamos!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.04. 22:27:54

Nyilván ha Pep nem látna rá semmit, hogy miként épülhetne be, akkor eladnánk. A bal oldali támadó biztos nagyobb pluszt jelenteni neki. Látszik rajta is, hogy szenved és akarja a dolgot, de egyszerűen nemjön össze...úgyhogy aki flegmázással gyanúsítja az elfogult. És ez jó pont, hogy az az Ibra aki korábban a flegmaságával és hisztijével tűnt ki, itt a Barcánál akarja a sikert és alázatosan viselkedik, ellenben itt nem jön össze neki a játék. Jövőre bízok egy jobb Ibrában, az Eto'O fanoknak pedig üzenem, hogy ő is a csapat játékosa, elmenni nem fog, akkor tessék neki szurkolni!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.05.04. 22:26:50

Rivaldo11 írta:Most erre mit mondjak? Írjam azt, hogy szezon előtt részletesen leírtam, hogy miért nem lesz jó itt? Fellesleges. Inkább abba kell belegondolni, mi javíthatna a játékán. Mert az azért az egy pici kapaszkodó mindenképp, hogy jelenleg "halott" a bal oldalunk-ezáltal egysíkú kissé a játék a 16-os előtt. Egy emberét levenni képes, balról befelé húzó támadóval illeszthetnénk be Ibrát a csapatba.
Persze, én tökéletesen tisztában vagyok azzal, milyen véleményt formáltál akkor. Engem igazából két dolog bánt: indokolatlanul sok játékperc - teljesítménye, s Bojan miatt -, illetve a hozzáállása. No meg itt néha felpiszkál ez a túlzott türelem, védelmi mechanizmus, miközben tegye a szívére a kezét bárki, ha most egy lapon lehet említeni nem hogy Messivel, vagy más ikonokkal, de mondjuk csak Pedróval, vagy Maxwellel. Emellett nem tudok elmenni szó nélkül.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Lezárt