Zlatan Ibrahimovic

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.05.04. 19:45:52

gygerike írta:Valamiért ugy érzem ma fog 1 nagyot játszani. Azért gondolom mert sok olyan hír van hogy piacra dobjuk , melléfogás volt stb. Szerintem ez ugy fel "spanolja" hogy vág 1-2 gólt. Jó meccsre számítok tőle :D
Ha eddig nem is csinált olyan nagyon sok maradandót(volt azért pár jó meccse, a legjobb szerintem az egész szezonban, az Emiratesben lőtt 2 gólja) ideje lenne. Hozzásegíthetne minket a bajnoki címhez pár góllal.
barca1615
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2005.12.22. 07:50:05

2010.05.04. 19:39:19

Engem tuti idegesítene, hogy ilyen pletykák jelennek meg rólam:) És bele tolnék mindent! Nála nem tom, hogy fog kijönni
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2010.05.04. 19:29:46

Valamiért ugy érzem ma fog 1 nagyot játszani. Azért gondolom mert sok olyan hír van hogy piacra dobjuk , melléfogás volt stb. Szerintem ez ugy fel "spanolja" hogy vág 1-2 gólt. Jó meccsre számítok tőle :D
Visca El Barca
Kép
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2010.05.04. 19:23:20

http://www.youtube.com/watch?v=yGP9CvRlV00
A videó is mutatja,hogy nem rossz,csak fejben nincs a pályán.
Nem értem miért nem akar futni! Annyi a hibája a svédnek,hogy nem mozog.
Egy helyben áll,nézeget,sétálgat.-->a társak állandóan őt keresik ha pályán van.
Egyszerűen fékezi a támadójátékot. Mikor fogok már olyat látni,hogy elfut a védők közt,csinál egy lövőcselt,és bevágja?
Superpippo
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2007.12.16. 11:32:37

2010.05.04. 17:47:08

Óriási csalódás számomra is!Ennyi pénzért nem szt várná az ember....Sokkal jobban örülnék ha Bojan játszana!Ennyi gólt tuti ő is lött volna !nagyon remélem ha Villa jön amit sokkal jobb megoldásnak tartok mint Ibrát..attól Bojant nem adjuk el!!

Remélem rám cáfol jövőre Ibra és sürü elnézéseket fogok tőletek kérni!:)
Mert a most lassú,nem tudja a játékot nem helyezkedik jól,gyenge a helyzetkihasználása,és nem is kerül helyzetbe eleget....
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2010.05.04. 07:27:46

Addig minden oké amíg Ibra eladása csak az itt fórumozók fejében van szimpla unszimpátiából!Meggyőződésem,hogy a vezetés nem fogja eladni,elküldeni még akkor sem ha Villa érkezne! :D
Kép
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.05.04. 07:09:31

barca_bome írta:Jövőre csillogni fog Zlatan a Barcelona támadósorában, remélhetőleg egy jó baloldallal támogatva, néhány új igazolással a középpályán, főként a balszélen (Silva, Robinho sőt még David Villa sem kizárt szélső posztra ismerve Pep-et).
Én jobban örülnék egy Messi-Bojan-(Villa,?,?) hármasnak, Ibra azzal a merev játékával csak hátráltatná a gyors támadóinkat.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.03. 23:39:42

Szerintem az is rengeteget számít, hogy a svédek nem lesznek ott a VB-n. Nem fog fáradtan visszatérni. Lesz ideje rápihenni a következő bajnokságra. Remélem a következő idényben már a régi Zlatant fogjuk látni.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3810
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2010.05.03. 22:36:15

Meggyőződésem, hogyha nem sérül le az Arsenal meccsen, akkor most készülhetnénk a BL döntőre. Nagyon jól játszott akkor, ha nem sérül le, akkor most szerintem senki nem szidná.
Kap egy rendes előszezont, ahogy már írták, Pep finomhangolhatja, remélhetőleg kevesebb sérülése lesz jövőre, és egy igazi balszélső érkezik majd.
Nagyon ne temessük még! [-X
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2010.05.03. 22:17:43

Jövőre csillogni fog Zlatan a Barcelona támadósorában, remélhetőleg egy jó baloldallal támogatva, néhány új igazolással a középpályán, főként a balszélen (Silva, Robinho sőt még David Villa sem kizárt szélső posztra ismerve Pep-et).

Az esélyt mindenképpen megérdemli a svéd és van annyira profi, hogy él is majd vele. Ha mégsem, akkor télen még mindig el lehet küldeni, de részemről maradhatna jövő nyárig is. :D
Gyulai27
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.06.22. 14:06:18

2010.05.03. 16:03:41

Sziasztok.

Nagyon ritkán írok.

Zlatának szerintem az egyik problémája, hogy fejben nincs ott. Valamiért nem érti meg a társait, hogy mit akar, szerintem még keveset fút is.
A másik probléma, (ami nem az ő hibája),hogy Alves, Pedro, Maxvel, nem képes mecsenként 1 normális labdát be adni, mind vagy ki rúgás, vagy Zlatán, vagy épp aktuális csatártól 8 méter megy el a labda.
Nekem hiányoznak olyan gólok mint a Barca-Real mecsen amit Alves beadásakor Zlatán be rúgott.
Interben nagyon sok olyan gólt rúgott, hogy valaki el futott a szélen és jól be adta neki és be fejelte, vagy be rúgta.
kb. 193-197 cm magas + jól fejel, erőszakos, és ezt szinte soha nem használjuk ki.

Szertem a játékát, és jövőre biztos vagyok benne, hogy sokkal jobb lesz.
Avatar
istyke6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.11.05. 18:50:57
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

2010.05.03. 13:26:24

Itt mar nincs mit vitatni, latszik, hogy akar, de jobbat nem tud nyujtani egyelore, a sok szaladast nem birja, sokszor tanacstalan. En jobban orultem volna Samunak.
I <3 FCB
menjenIbra
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2010.04.30. 15:00:27

2010.05.03. 13:19:35

papek89 írta:Szerintem azért se nyújtott olyan maradandót, mert egyrészt nagy volt rajta a nyomás, és nem bírta el, a másik meg az, hogy láthatta, hogy vannak tőle jobbak is. Ettől válhatott görcsösebbé a játéka. De reméljük jövőre jobb lesz.
Komolyan gondolod amit írtál?

Azért ratyi a játéka, mert látja h vannak nála jobbak? Hát nem tudom de én amikor focizom, akár a csapatomban, akár az ellenfélnél látom h jobb esetleg nálam a playa, akkor direkt őt fogom, hogy megmutassam magamnak hogy azért nem minden papsajt. a nyomást meg egy profinak el kell viselni. ettől profi. Pep mellé fogott, mert nem tudta(nem is tudhatta), hogy egy prögősebb, technikásabb, gyorsabb bajnokságban hogy játszik a bosnyák, mivel még sohasem játszott ilyen bajnoságban, ahol a fordulékonyság, a gyors testcselek stb-k számítanak.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.05.03. 12:28:22

Az a helyzet,hogy szerintem itt sajnos már nem beilleszkedési gondok vannak.
Láthattuk,hogy Szeptemberben, és Októberben mikor nagyon ment neki zsinróban 5 gól, 2 gólpassz,akkor szinte vitte a csapatot a hátán. Ezt ki merem jelenteni.

Viszont a Klassziukos óta, fejben tört meg nála valami. Onnantól valóban nagyon visszaesett a játéka.

Aztán most sérülése előtt újra kezdett felkapaszkodni, gólok jöttek, már a játéka is alakult és újra visszaesett.

Szerintem fejben nincs nála rendben valami.

Etőll függetlenül jövőre is itt lesz.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2010.05.03. 12:23:11

Ennek a transzfernek nem világos, hogy mi állt a hátterében, de Samut eléggé ki akarták tenni innen. A kameruni bár a pályán rendszeresen odatette magát és egy hihetetlen klasszis, ettől függetlenül a nyilatkozatai meg a magatartása nem volt mindig rendben.

Ibra pedig azt hozza amit vártam, azaz hogy nem nyújt extraklasszis teljesítményt, de azért Seva szintű (Chelsea) melléfogásról sem beszélhetünk.

Én úgy gondolom, hogy ez az idény nem rajta múlik, azt be kell látni, hogy Busquets, Keita középpályával elég nehéz azt a teljesítményt hozni. Arról nem is beszélve, hogy Henry iszonyatosan visszaesett idénre.

Alapvetően ez egy nagyon jó csapat és van benne potenciál. Sztem nyáron egy balszélső és egy középpályás mindenféleképpen kellene, és Alves cseréjeként egy jobbhátvéd sem ártana (bár előbbi kettő fontosabb).
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.03. 12:11:21

Szerintem azért se nyújtott olyan maradandót, mert egyrészt nagy volt rajta a nyomás, és nem bírta el, a másik meg az, hogy láthatta, hogy vannak tőle jobbak is. Ettől válhatott görcsösebbé a játéka. De reméljük jövőre jobb lesz.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2010.05.03. 12:08:37

Én azt mondom, hogy most az is segít, hogy itt lesz az alapozáskor - és tényleg itt lesz az elejétől, nincs VB-n, nem kap plusz kimenőt... Ez lehet csak kifogás szagúnak hangzik, de én tényleg úgygondolom, hogy nagy jelentősége van. Ilyenkor gyakorolják be az új figurákat meg ilyeneket, és az eddző meccsek is jó hatással vannak a játékosokra. Aztán a sérülések is elkerülhetnék, és jobb szezont produkálna ennél, szerintem ez nem kétség. Csak meg kell nézni Iniesta esetét. Tavaly nem volt sérült, aranylabda szavazáson is előkelő helyen végzett - remélem értitek mire célzok -, most meg folyamatosan sérülgetett egész szezonban. És még ő sem tudott nagyon villogni amikor játszott, igazán kiemelkedőt csak pár meccsen tudott nyújtani. Pedig ő ebben a rendszerben nevelkedett, ez folyik az ereiben, de még neki is nehéz volt újra felvenni a Barca ritmusát. Most akkor hogy várhatjuk el Ibrától, hogy első évben beilleszkedik tökéletesen folyamatosan kisebb-nagyobb sérülésekkel küzdve?

A hozzáállásán tényleg változtathatna futást tekintve, mert nem hajtja magát halálra, ez tény. De én hiszek abban, hogy - megint a felészülést hozom elő - a szezon elején Pep könnyebben talál egy neki jobban megfelelő posztot - valahogy töb terület kéne neki, gondolom ez nem csak nekem tűnt fel -, talán ezért hozták szóba Villát a Barcával - ha igaz, ha nem -, hogy egy másik csatár levegyen a válláról pár embert, mert Pedro ebben nem nagyon jeleskedik. Habár a srác küzd, meg rúgja a gólokat, én még mindig kételkedek Guardiola döntésében, én Bojant többet játszattam volna a kárára, de kezdek elkanyarodni. Naszóval. A következő év sorsdöntő lesz Ibrának, és sokakkal ellentétben szerintem igenis éreztetni kell vele, hogy számít rá a csapat, mert ez ugye több mint egy klub... Itt nem csak a teljesítmény a fontos szerintem, hanem figyelni kell a játékosok lelkivilágára is, és Ibrának kéne a támogatás - amit eddig meg is kap. Szóval én bízok benne, és remélem a bosnyák képes lesz kivirágozni, mert amit ő tud ha formában van arra csak kevesen képesek...
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.03. 12:03:45

menczel írta:Én meg azt nem értem egyáltalán miért kell hasonlítgatni még mindig Etoot Ibrához. 1 év eltelt, itt az ideje megbarátkozni a dologgal hogy Ibrahimovic felirat van a 9-es mezen. Visszacsinálni úgy sem lehet.

Másrészt Pep vállalta a teljes felelősséget az igazolásért. Azt mondta, lehet h ez egy rossz döntés lesz, de ő azért edző, hogy meghozzon döntéseket, és úgy döntött új impulzusok kellenek a csapatnak.

Én is többet vártam tőle, de ő egy nyertes típus és addig biztos nem írom le őt míg a következő szezonnak vége nem lesz. Most jön egy új szélső, tehát remélhetőleg mostantól bal oldalunk is lesz. Felépül Iniesta, remélhetőleg több ziccer passzra képes mint Keita. És remélhetőleg Messi ismét szélső támadó lesz.
figyelj menczel, ha nem kezd el futni, jöhet ide bármilyen szélső, ő ugyanúgy fékként fog funkcionálni, hiszen ugyanúgy nehezen fogják megtalálni a labdákkal... ahogy korábban mondtam két lehetőség van: vagy a svéd változtat a hozzáállásán és próbál alkalmazkodni a Barca-stílushoz( sok futással..), vagy Pepnek kell teljesen megreformálni a támadójátékunkat... egyik se könnyű feladat (nem is tudom, melyik a nehezebb, hiszen mindkettő borzalmasan nehéz...), de ha egyik nem valósul meg a 2 feltételből, akkor a következő szezonja se lesz jobb Zlatannak...
abban igazad van, h Pep felelőssége...
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.03. 12:01:11

Inkább feléd egy kérdés: mi az oka annak, hogy alig küzd, kedvtelenül, "lassításban" játszik, láthatóan nem koncentrál maximálisan, önbizalma nulla?
Fogalmam sincs. Biztos erre is megvan a magyarázat, amit csak a klubon belül tudnak. De ha ők is úgy látnák, hogy Zlatan sz*rik az egészre, akkor elküldenék. De Ibra nyilatkozataiból nem úgy tűnik, hogy nem akarná a sikert.
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.05.03. 11:58:08

Én meg azt nem értem egyáltalán miért kell hasonlítgatni még mindig Etoot Ibrához. 1 év eltelt, itt az ideje megbarátkozni a dologgal hogy Ibrahimovic felirat van a 9-es mezen. Visszacsinálni úgy sem lehet.

Másrészt Pep vállalta a teljes felelősséget az igazolásért. Azt mondta, lehet h ez egy rossz döntés lesz, de ő azért edző, hogy meghozzon döntéseket, és úgy döntött új impulzusok kellenek a csapatnak.

Én is többet vártam tőle, de ő egy nyertes típus és addig biztos nem írom le őt míg a következő szezonnak vége nem lesz. Most jön egy új szélső, tehát remélhetőleg mostantól bal oldalunk is lesz. Felépül Iniesta, remélhetőleg több ziccer passzra képes mint Keita. És remélhetőleg Messi ismét szélső támadó lesz.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.05.03. 11:56:44

LM10 írta:
A sok kisebb sérülést se feledjük azért. Eleve mikor ide került, már 1 hónapos sérüléssel jött ide. Szerencséje sem volt, ez az 1. éve, jövőre biztos, hogy jobb lesz ennél.
Ezt mind megértem, bele is veszem az értékelésbe. Ellenérvek lennének, felesleges leírnom.

Inkább feléd egy kérdés: mi az oka annak, hogy alig küzd, kedvtelenül, "lassításban" játszik, láthatóan nem koncentrál maximálisan, önbizalma nulla?

Mert ezek az első év, beilleszkedés, akklimatizálódás, rossz taktika (:D) indokok közül egyik sem elfogadható.

Egy év alatt egyetlen önfeledt meccse nem volt. Nehogy már a társakat hibáztassuk. Azért ez a sport is művészet. Zlatan, ha kissé absztrakt módon is, de művész. Alkotni pedig elfelejtett.

Az pedig ismét azt erősíti meg, hogy ő fejben máshol jár, nem akar/tud 100%-ot nyújtani itt, hogy a szezon elején volt valóban egy-két igazán jó meccse, amikor eléggé felszabadultan játszott. Pontosan fordítva kellett volna történnie.

Ahogy haladt előre a szezon, úgy lett egyre kényelmetlenebb a szituáció, úgy fásult bele. 10 meccsből egy-egy elfogadható ilyen szempontból, az sem egymás után, nos nudli.

Amondó vagyok, s ehhez nem kell "szakértőnek" lenni, hogy Guardiola is benézte ezt a dolgot. Épp Sanamának említettem, hogy egyszerűen kompatibilisebbnek nézte. Azt nem lehet mondani, hogy a szezon elejétől változtattunk a taktikánkon. Akkor még ment s neki. Miután egyre impotensebb lett a támadó alakzat, aztán kezdtünk ezzel a borzalom, Pedro/Keita az oldalvonalon bevárja Alvest/Maxwellt, majd beadjuk, visszapasszoljuk taktikát alkalmazni. Ettől többet nem lehetett tenni, a csapatot, no meg az ő leigazolásának körülményeit figyelembe véve.


Samu eladása, s Ibra vétele pedig számomra máig egy elkapkodott üzlet benyomását kelti, már akkor is, s most meggondolatlanságra célzok.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2010.05.03. 12:04:33-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.03. 11:49:10

Laporta nyilatkozott több dologgal kapcsolatban is, köztük Ibrával is:

"Nagyon nehéz alkalmazkodni a Barcelona játékához, főleg az Interéhez képest. Rengeteg sérülése is volt. Ennek tekintetében vissza kell hozni a ritmust a játékában. Ezért normális, hogy folytassa a következő évben is.,"


A sok kisebb sérülést se feledjük azért. Eleve mikor ide került, már 1 hónapos sérüléssel jött ide. Szerencséje sem volt, ez az 1. éve, jövőre biztos, hogy jobb lesz ennél.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.05.03. 11:44:37

Fecooo írta: 1-2 kérdésre keresem a választ Zlatan játékával kapcsolatban: miben nyújt többet a kameruninál? mi a játékának az az eleme, amivel fejlődött a csapatjáték tavalyhoz képest?
Fecó, költő kérdés? :D
Semmivel sem jobb, sőt... de most ezt nem is igazán hangoztatja senki, s ez így van rendben, Samu már történelem. Sokkal érdekesebb kérdés számomra, hogy mit tett le itt az asztalra azért, hogy egyáltalán bizakodni lehessen okunk. Azt megértem, hogy valaki bízik egy Bojanban feltétel nélkül, mert gránátvörös-kék szívvel született, tartalékként már bizonyított, fiatal, stb. Az a gond, h pusztán gólokon kívül semmit nem produkált, ez az ami számomra abszolút nullával egyenlő.

Maradjon, viszont jövőre ilyen produktumnál tűrhetetlen lesz hasonló kivételezés, erőltetés. Legyen jobb, nyilván gólokban képes is lesz fejlődni, de még ez is csak találgatás, jelét nem igazán adta annak, hogy rajta lenne az "ügyön". Ahogy mondtam korábban Hleb esetében is: elpazarlunk egy játékost, aki képtelen alkalmazkodni, beilleszkedni, magához képest teljesíteni, s a leginkább szomorú dolog, hogy pályafutása eddigi részét tekintve szinte bárhol máshol az az Ibahimovics, az a fenegyerek, az a klasszis lehetne, amiért itt sopánkodnak, s vakon bíznak, nálunk meg láthatóan vergődik, mint ponty a dinnyés szatyorban.

Más: tudom, tartozásom van feléd, sajnos most is munka közben fórumozgatok, ne haragudj...
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.03. 11:43:15

Semmiben. Ugyan olyan gólokat szerez Ibra mint anno Samu. De azért jött ide a svéd, hogy a magas labdákat is kihasználjuk és azért ő sok magas labdát képes levenni, amit Eto'o nem tudott. (El leginkább őszön mutatkozott meg). A másik, hogy Samut azért "Küldtük el", mert nem adtuk volna neki annyi fizetést amennyit kért, ráadásul 1 év volt hátra a szerződéséből. Ezért volt ez az Ibra féle dolog a legjobb megoldás, fizettünk 40-et kp-ban, és megszabadultunk Samutól.
Egyébkén, ha Ibra jövőre hozná a játékot is, akkor többet fog tenni, és kifogja használni a technikai adottságait, ebben biztos vagyok.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.03. 11:36:39

egy megjegyzés:
Samut azért akarták sokan elküldeni, mert hiába a sok gól, ilyen kiszolgálással bárki képes lenne erre...
most ugyanez már nem számít? :roll:
tavaly az ment állandóan, h egy Barca csatárnak nem csak a góllövés a dolga, ezért kell mindenáron egy "allround" center... Zlatan esetében viszont elég, ha sok gólt szerez?
nem akarok én vitázni senkivel, elküldeni se akarom a svédet, de érdekesen változnak az indokok...
1-2 kérdésre keresem a választ Zlatan játékával kapcsolatban: miben nyújt többet a kameruninál? mi a játékának az az eleme, amivel fejlődött a csapatjáték tavalyhoz képest?
Lezárt