Barca Igazolások 2009-2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Örülnél-e Robinho esetleges leigazolásának?

Igen, már a télen meg kéne szerezni
235
47%
Igen, de ráér nyárig
69
14%
Nem, elég mély a keret így is
39
8%
Nem, van nála jobb játékos is a piacon
159
32%
 
Szavazatok száma: 502
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.05.01. 10:55:48

Jason írta:http://www.pepsifoci.hu/node/60171 Már itt is tényként kezelik a hirt.Egyre több magyar sportoldalon tényként kezelik a transzfert. :)

Marca-ra hivatkoznak, szóval többet ők se tudnak, mint mi. :wink:
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Jason
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.24. 11:25:45

2010.05.01. 10:44:35

http://www.pepsifoci.hu/node/60171 Már itt is tényként kezelik a hirt.Egyre több magyar sportoldalon tényként kezelik a transzfert. :)
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2010.05.01. 10:40:03

BlauGranaGroc írta:...
Sok dologgal egyetértek, de van, amikkel nem.

Először is, az igazolások. Van alapja, de szezonról szezonra nehezebb helyzetbe kerül a klub, úgy látszik nem akartak zsákbamacskát, inkább ráfizetnek, de aztán ígyis-úgyis ráfizettek. Viszont úgy vélem, el kell fogadni, hogy évről évre drágábbak lesznek az igazolások, és csak elvétve jönnek majd Maxwell és Piqué féle 100%-osan bejövő igazolások.

Angol (és német) játékosoktól a jóég mentsen meg minket, szerintem nem lehet véletlen, hogy a legtöbb légiós az angoloknál van, és a válogatott is olyan, amilyen. Persze Young is jó kis hajtós játékos, és nem is a klasszikus futóbolond, de én anno Hlebről sem gondoltam volna, hogy ennyire színtelen is tud lenni. Ha egy mód van rá, remélem ő lesz az utolsó a sorban, annak ellenére, hogy ha a Villa tényleg rámenne Hlebre, igen olcsón meg lehetne úszni Youngot is.

Egyébként pedig nem lepne meg, ha Pep átállna 4-4-2 gyémántra. Elől Ibra és Villa, akár nagy duó is lehetne, szerintem kiegészítenék egymást, mögöttük a trequartista, Messi. Tavaly év vége óta finomhangolja a srácot erre a posztra, és akárki akármit mond, nem lehet azt mondani, hogy középen szenvedne. Mögötte ugye Xavi és Iniesta, akik mögött Busquets vagy Touré biztosít. Ehhez már csak a szélsővédőktől kell jobb teljesítmény, hogy kellően kihasználjuk a pálya szélét is, és talán megint nehezebb lenne az ellenfeleinknek levédekezni a játékunkat.
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.05.01. 10:39:59

és honnan tudjátok h jövőre még 4-3-3 lesz a felállás.... lehet PEP megőrül.
:lol: :lol: :lol:

Amúgy remélem marad a 4-3-3 és nem fogjuk azt csinálni mint a reál hogy össze vissza vásárolunk sztárokat és a posztjukhoz alkalmazkodva választunk alapfelállást.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2010.05.01. 10:36:17

Szerintem pont Villa illene a leginkább a Barcába.
Én még mindig azt mondom, ennek a csapatnak egy olyan csatár kell, aki gyors, jól cselez és robbanékony, ki lehet ugratni. Villa minden feltételnek megfelel. Jó, nem egy Eto'o gyorsaságban, de Ibrát megeszi hatszor. Nem kéne hónapokig csiszolgatni, mire megszokná a játékunkat, felvenn
Tuti, hogy kamu ez a hír, hogy szóban megegyeztek volna. Én a Marca-nak már azt sem hiszem el, amit kérdez. Kiestünk a BL-ből, ezért keltik itt a feszültséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Dave87 2010.05.01. 10:41:10-kor.
"A pénzem 90%-át italra és nőkre költöttem. A többit elherdáltam." - George Best
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.05.01. 10:35:39

Ti komolyan nem tudjátok elképzelni Villat a szélen? Srácok, lányok! Nálunk nem vonalszélsők vannak elől! Hanem gólratörő, amolyan kicsit jobban a szélen helyezkedő csatárok:D (hu de csúnyán fogalmaztam,de értitek. Nem az alapvonalig kell lecselezni és beívelni! Hanem befelé húzni, lőni, összejátszani a kp-val, illetve Maxwellel/Abidallal, na meg centerezni jelen állás szerint Ibrának. Erre tökéletes ő. Simán megver egy védőt egy az egyben, még a tavalyi Henrynál is sokkal hatékonyabb lenne, ráadásul gólerősebb. Alacsony súlypont. Jól cselez, jól lő. Mi kell még? (szabadrúgásoknál is elnézném néha nem mellesleg:)
dmar
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2005.06.02. 20:42:39
Tartózkodási hely: Csongrád

2010.05.01. 10:17:38

menczel írta: de nekem Villa nem egy villámgyors jól cselező játÉkosnak tűnt, mint amit elvárnék egy szélsőtől.
jelen pillanatban Ibráról sem mondható ez el....

és honnan tudjátok h jövőre még 4-3-3 lesz a felállás.... lehet PEP megőrül.

Villa - Ibrahimovics csatársor, mögöttük meg a Messi féle középpálya, persze abszurd lenne. Akkor elveszne az igazi BARCA feeling....és az amiben Nagyok vagyunk, a 4-3-3.

de kérem, itt ne Football Managerezzünk már....
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.01. 10:17:30

Eagico írta:Nem hinném, hogy Villa a szélre jönne, ha jönne. Különben nem érdeklődnénk Mata iránt is (sport.es).
Akkor viszont Bojan-nak tényleg mennie kell. Sokakkal ellentétben én nem látok benne akkora potenciált mint amilyennek jósolják, de ez szubjektív!

Csak azt nem tudom, hogy Mata szokott-e, tud-e középpályán játszani. Mert akkor megoldódik a kp igazolás kérdése is. Fabregas-ról nem tudom elképzelni, hogy eljönne az Arsenalból...
Nem szívesen engedném el bojant. Pedro után a második kedvenc fiatalom (Messi a kedvenc, de hát őt már nem veszem annak :)). Viszont, ha jönni Villa akkor valószínüleg középre, Ibra konckurenciájának, vagyis Bojant kilökné a sorból. Szóval, ha jönne Villa, elengedném Bojant, esetleg csere, mert nem hiszem, hogy Ibra 2 év múlva is a klubnál lesz.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
Eagico
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2008.10.03. 21:12:41
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.01. 10:03:04

Nem hinném, hogy Villa a szélre jönne, ha jönne. Különben nem érdeklődnénk Mata iránt is (sport.es).
Akkor viszont Bojan-nak tényleg mennie kell. Sokakkal ellentétben én nem látok benne akkora potenciált mint amilyennek jósolják, de ez szubjektív!

Csak azt nem tudom, hogy Mata szokott-e, tud-e középpályán játszani. Mert akkor megoldódik a kp igazolás kérdése is. Fabregas-ról nem tudom elképzelni, hogy eljönne az Arsenalból...
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1630
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.05.01. 09:58:54

macilaci34 írta:DAVID VILLA-VAL TÖKÉLETES LESZ MEGINT MINDEN!!!!!!!!! :D CSAK ÍRJON MÁR ALÁ :lol: BARCA FOREVER =D> [-o<
Én abszolút ellene vagyok annak hogy a játékosokat posztidegen helyen játsszasuk. Hosszútávon még senkinél nem jött be. Ráadásul nem sok VAlencia meccset láttam, de nekem Villa nem egy villámgyors jól cselező játkosnak tűnt, mint amit elvárnék egy szélsőtől.
Avatar
barca6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.05.06. 16:08:42
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.05.01. 09:55:08

Szerintetek Villa tényleg jon??
Mekkora esélyt láttok rá?
Ha jonne az maga lenne a menyország.
Ja és tudtommal a 7-es mez szabad :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára barca6 2010.05.01. 10:01:06-kor.
Kép
macilaci34
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2010.05.01. 09:43:06
Tartózkodási hely: Szeged

2010.05.01. 09:50:34

DAVID VILLA-VAL TÖKÉLETES LESZ MEGINT MINDEN!!!!!!!!! :D CSAK ÍRJON MÁR ALÁ :lol: BARCA FOREVER =D> [-o<
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.01. 09:46:21

Biztos, hogy "csak" 40 millát fogunk fizetni, játékost nem adunk. A Valenciának is a kp kell, Hleb pedig inkább Angliába megy vissza. Bojan természetesen marad :D :wink:
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.05.01. 09:44:49

Villa nem lenne rossz megoldás. De milyen áron... Azt még megértem, hogy Hlebet odaadnák érte, de akkor ne már Bojant másiknak. Akkor már inkább egy másik fiatalt, vagy egy kicsivel több pénzt. A Valencia úgyis pénzt akar látni többet.
gyuri03
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.07.06. 12:38:08

2010.05.01. 08:56:53

LM10 írta:Könnyen meglehet a válasz, hogy miért érkezhet ilyen hirtelen Villa: A Sport leírja, hogy a Valenciának már muszáj eladnia 2 vagy inkább 3 kulcsjátékosát.

Tényleg nagy lenne a variációk lehetősége vele:

Villa-------Ibra------Messi

vagy

--------Villa------Ibra------

--------------Messi---------

Zlatan jövőre biztos jobb lesz a játékban is, ráadásul Villa érkezése is jót tehet neki.

Nemhiszem hogy Villa érne valamit a szélen :S Villa középcsatár nemtudnánk ott annyira kihasználni mint középen! Akkor már inkább Ibra legyen szélen azthiszem neki jobban feküdne az a poszt mint Villának. :roll:
Kép

/A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek határai vannak./ Einstein

2010. 11. 29. Barcelona-realmadrid 5:0 újabb történelmi pillanat :)
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.01. 08:50:42

LM10 írta:Könnyen meglehet a válasz, hogy miért érkezhet ilyen hirtelen Villa: A Sport leírja, hogy a Valenciának már muszáj eladnia 2 vagy inkább 3 kulcsjátékosát.

Tényleg nagy lenne a variációk lehetősége vele:

Villa-------Ibra------Messi

vagy

--------Villa------Ibra------

--------------Messi---------

Zlatan jövőre biztos jobb lesz a játékban is, ráadásul Villa érkezése is jót tehet neki.

A második felállást, ha tényleg érkezne én sokszor játszatnám, mert Ibra lenne kivel tudjon "összejátszani" hisz ne feledjük az Inter-ben is mindig vt csatártársa mert ott annyira nem játszottak a szélekre .
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.05.01. 08:35:45

Könnyen meglehet a válasz, hogy miért érkezhet ilyen hirtelen Villa: A Sport leírja, hogy a Valenciának már muszáj eladnia 2 vagy inkább 3 kulcsjátékosát.

Tényleg nagy lenne a variációk lehetősége vele:

Villa-------Ibra------Messi

vagy

--------Villa------Ibra------

--------------Messi---------

Zlatan jövőre biztos jobb lesz a játékban is, ráadásul Villa érkezése is jót tehet neki.
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.05.01. 08:26:25

Örülnék ha végre visszatérnénk a régi, megfontolt igazoláspoitikánkhoz.
Ugyan régebben is voltak balul elsült üzletek, de legalább ezek nem kerültek sokba.
Nem a legjobb játékosok leigazolásán kellene gondolkoznunk és követni a real filozófiát, hanem okosan, olcsón igazolni jó játékosokat, mint ahogy nyáron az inter tette.
Azt is észre kellene venni, hogy nem mindig -az adott poszton- a legjobb játékos a legjobb megoldás. Megszereztük a legjobb csatárt, mire mentünk vele? A real leigazolta Kakat, megérte? Mind a 2 csapat ugyanazt a hibát követte el. Eladták a hajtós játékost, és elhozták helyette -hatalmas összegekért- az elérhető legjobbakat. A vicces az egészben, hogy ezzel a 2 transzferrel ugyanaz a csapat járt jól. Az a csapat amely most a pofájába röhöghet a 2 okosnak, hiszen velük ellentétben ők bl döntőznek, nagyban köszönhetően ennek a 2 elherdált játékosnak.
Visszakanyarodva az igazolásainkhoz: nem gondolom, hogy a szóbakerült játékosok közül feltétlenül a legjobbat -ami általában a legdrágábbat is jelenti- kellene elhoznunk. Azért van még pár tényező a fociban ami a valós tudáson kívül számít, ami hasznossá illetve kifizetődővé tehet egy játékost a csapat illetve a klub számára. Ezen tuljadonságok közül talán a 2 legfontosabb, a mentalitás és a kor. Nem megfelelő hozzáállással a legjobb képességű játékos is lehet teljesen haszontalan. Az sem mindegy, hogy az adott játékos mentálisan tud e valami plusszt adni a csapatnak, vagy épp ellenkezőleg, rossz hatással van a viselkedése/magatartása a játékos társakra. A kor többek között azért fontos tényező, mert egy fiatalabb játékost könnyebben lehet a csapat játékához, stílusához formálni. A fiatalabbak még sokkal motiváltabbak, legalábbis már nem csak 1 adott trófeára és egy jó szezonra vágynak, mint idősebb kollégáik. A fiatal játékosokat még könnyen elkaphatja a "més" érzés és számukra a csapat nem csak a végső nagy állomás lesz, ahol a jó fizuért amíg vissza nem vonul elüldögél a padon is. A fiatal játékosokban anyagilag is jóval kisebb a kockázat, és nagyobb a megtérülés illetve "haszonszerzési ráta" mivel ugye hosszabb távon lehet velük számolni és kalulálni.
Az igaolási hírekből és pletykákból kiindulva eddig Youngot találom a legjobbnak, mint lehetséges igazolás. Viszonylag fiatal, nem sérülékeny, nem kimondottan drága, nem ügyetlen és mivel angol így a mentalitásával sem hiszem, hogy gond lenne. Silvával az a legfőbb bajom, hogy egy kis gyenge gyerek és sérülékeny. Tudásban ha van is köztük különbség(amiről nem vagyok teljesen meggyőződve) az közel sem annyi amennyivel hasznosabb lehet, hogy az angol szezononként 60 meccset is le tud játszani(pláne lliga tempóban) addig Silva kb. 35-40-et. Robinhonál hasonló a helyzet, mint silvanal. Bár ő tényleg jobb képességű az összes játékosnál aki szóba került, nem valószínű, hogy vele járnánk a legjobban. Riberyről már elmondtam a véleményem, de röviden: őt semmiképpen nem szabad elhozni.
Csatár poszta egyelőre nem látok igazán jó megoldást. Villáért rengeteg a 40m. 1 max 2 szezon van benne, és akkor még nem beszéltünk egy esetleges sérülésről ami bármikor benne van a pakliban. Még 20m-t is soknak tartok egy 29éves játékosért. Gondoljuk már át, hogy a klubnak ha minden jól megy szezononként van összesen 10-20m profitja. Az ilyen kockázatos igazolások pedig teljesen tönkrevághatják a szezont.
Amennyiben Ibra marad visssza kell hívni Keirrisont és Bojannal hárman már elég alternatívánk lesz a csatárposztra. Mind a 3 játékos különböző játékstílust képvisel, egy jó edző(reméljük Pep az) megoldja velük.
A többi igazolást még meglátjuk, lényeges kérdés lesz kik távoznak.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
Ticsi 23
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2008.05.27. 14:35:30
Kapcsolat:

2010.05.01. 08:04:41

Szerintem is első sorban egy szélső kéne a baloldalra, de ebben a tekintetben csak Ribéry-t és Robinho-t tudtám elképzelni. A tavalyi taktikánál, ahol Henry x gólig jutott, szerintem Robinho is termelné a gólokat. Szerintem nagyon passzolna a csapatba. Vagy ő, vagy a Ribéry kéne, de ha ők nem sikerülnek, akkor Villa-t választanám. A többi szélső nem igazán ütné meg a szintet szerintem. Akkor már inkább Pedro. Én Bojant játszatnám legszívesebben, remélem, ha jön is Villa, Bojan nem megy kölcsönbe sem.
Kép
"...létezem és élvezem, így szép!" - Supernem
Kedvencek: Puyol, Xavi, Messi
Avatar
wuwu
Jugador del Barça
Hozzászólások: 140
Csatlakozott: 2009.09.07. 07:32:05
Kapcsolat:

2010.05.01. 05:26:11

De a balszel????????? Young? Robinho?
Kép
A lehetetlen csupán egy szó, amivel a kisemberek dobálóznak!
FC Barcelona,Arsenal FC
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.30. 23:40:55

A Barcába egy nagy kezdősebességű, labdabiztos, kis passzokban, beindulásokban jeleskedő, sokat futó csatár illik, aki képes 1vs 1-ben megverni a védőjét.
Torres megfelel e kitételeknek. Abban azért nem vagyok biztos, hogy jobb mint Villa...
Rivaldo-A Legnagyobb.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.04.30. 23:36:10

Szerintem meg Torres nem illik tökéletesen a játékunkba...
Jobb játékos mint Villa,de nem a Barcában.
Legalábbis véleményem szerint.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.30. 23:20:21

Ede72 írta:
Rivaldo11 írta:Bojan-ha benne van a bizniszben-vélhetően csak kölcsönbe menne. Ezt-mármint hogy max. kölcsönadnák csak- több alkalommal is említették Pepék, nem mondanak le róla hosszútávon. A felvázolt keretbe ezért nem írtam Bojan nevét.
Az meg, hogy szakmailag nem jó üzlet Villa...A lehető és elérhető legjobb húzás lenne épp szakmai szempontból. Egyike annak a két csatárnak, akik illenek a játékrendszerünkbe. Tökéletesen passzol hozzánk a stílusa.
melyik a másik csatár , aki beillene a játékunkba??
Torghelle Sanya. :lol:
De egyébként eltaláltátok, Torresre gondoltam. Viszont ha kettejük között kellene választani,.mármint Villa és Torres között- akkor inkább Villát választanám.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3811
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2010.04.30. 22:43:58

Szerintem azért nem hülyék... Bojant szvsz. max kölcsönbe adnák, vagy!

Gondoljunk bele, ha esetleg odaadnák, lehet, hogy nem véletlen. Félreértés ne essék, imádom Bojant, messze a kedvenc 'utánpótlás játékosom', de simán el tudom képzelni, hogy nem látnak benne akkora potenciált, mint amekkorát mi, illetve közülünk jópáran.
Hogy ne menjek messzire, Gio Dos Santos, bár az ő esete picit azért másabb.

Érdekes lenne, akkor mondjuk így tudnám elképzelni az erősítéseket nyárra:
-Villa
-Fabregas/Gourcuff (?)
-egy jobbhátvéd

Persze itt rögtön akadályba is ütköztem, hiszen nem tudom, hogy ha esetleg tényleg érkezik Villa, mi a terve vele Pepnek. Balszélsőt akar vele játszatni, avagy csatárt?
Ha csatárt, akkor a balszélső kérdés még mindig nyitott, s érkezhetne egy játékos oda. Ezek után viszont egyértelmű, hogy Ini középen játszik majd, és kérdés, hogy kell-e Iniesta, Xavi, Touré, Busquets, illetve Thiago/Jonathan mellé még valaki középpályára...

Mozgalmas, érdekes nyár elé nézünk... :)
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
Ede72
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2005.08.21. 21:14:26

2010.04.30. 22:42:00

Sanama írta:
Ede72 írta:
Rivaldo11 írta:Bojan-ha benne van a bizniszben-vélhetően csak kölcsönbe menne. Ezt-mármint hogy max. kölcsönadnák csak- több alkalommal is említették Pepék, nem mondanak le róla hosszútávon. A felvázolt keretbe ezért nem írtam Bojan nevét.
Az meg, hogy szakmailag nem jó üzlet Villa...A lehető és elérhető legjobb húzás lenne épp szakmai szempontból. Egyike annak a két csatárnak, akik illenek a játékrendszerünkbe. Tökéletesen passzol hozzánk a stílusa.
melyik a másik csatár , aki beillene a játékunkba??
Gondolom a spanyol válogatott másik csatára, Torres.
Vagy Eto'o :).
én is Torresre gondoltam..egyébkéntnagyon elvágyódik a Poolból(ezt meg is étem) ő is megérne egy próbát! Madridba biztos nem menne miután Atlticós volt
Lezárt