Yaya Touré

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2010.04.13. 14:32:11

Fecooo írta:azt hiszem, Iniesta kiesése fogja megadni a választ arra, h marad-e sokunk egyik kedvenc játékosa csapatunkban... amennyiben az elkövetkező 1 hónapban is aránytalanul sokat lesz pályán a Keita-Sergi kettős (heti két meccsen...), úgy sztem eldől elefánt-barátunk sorsa is...
Igen....
Bár nagyon nem örülök Iniesta ismételt sérülésének, de talán így Touré-nak több játékperc jut a jövőben, és így remélem, hogy meg sem fordul majd a távozás gondolata a fejében.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.13. 14:13:53

azt hiszem, Iniesta kiesése fogja megadni a választ arra, h marad-e sokunk egyik kedvenc játékosa csapatunkban... amennyiben az elkövetkező 1 hónapban is aránytalanul sokat lesz pályán a Keita-Sergi kettős (heti két meccsen...), úgy sztem eldől elefánt-barátunk sorsa is...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2010.04.13. 10:43:22

madmushroom írta:Nekem igenis van bajom Busival. Az állandó fetrengései és színészkedései nem méltóak a klubhoz, fizikálisan gyenge, nem lát a pályán, sok labdát ad el, fejben is lassú. Nem szűr rosszul a srác, ez tény, nagy játékos lehet még belőle de jelenleg nem barca kezdő szintű játékos és ha belegondolok, hogy Yaya mögötte még csak bizonyítani is alig kap lehetőséget, bosszús leszek. Túl van értékelve.
A fetrengései nekem sem tetszenek, de ennyi erővel bajom van Alvessal, Rafaval, Pedróval, ugyanúgy játszák az eszüket a pályán. Nem tudom mitől lenne fizikális gyenge, attól még, h valaki nem 90 v. 100 kiló, mint Yaya, lehet fizikálisan erős, emlékeim szerint nem igazán szokták elnyomni, ha igen, akkor meg szabálytalankodik, szvsz helyesen.

Én úgy látom, hogy a labdaeladások terén is fejlődik és egyre jobban benne van az egyérintős játékban, ráadásul magabiztosan teszi. Szvsz sokkal jobb az idei szezonja, mint a tavalyi, ráadásul a második félévben még nem csinált olyan marhaságot, amiből gólt kaptunk. Márpedig úgy tűnik, kezdő szintű, mert állandóan a kezdőben van.

Én így látom a dolgot.

Abban egyetértünk, nem értem miért nem lehetne egyenlően rotálni őket. Abból a szempontból jó nekünk, h Yaya mindenképpen ott van a vb-én, míg Busi is valszeg, ha állandóan kezdő nálunk. Még azt is el tudom képzelni (ha Senna továbbra is sérülget, Alonso meg hozza a mostani formáját), hogy a kezdők között látjuk viszont a vb-én. Xavi, Busi, Ini, Pedro spanyol kzpálya. :shock: :D
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.04.13. 09:05:14

Nekem igenis van bajom Busival. Az állandó fetrengései és színészkedései nem méltóak a klubhoz, fizikálisan gyenge, nem lát a pályán, sok labdát ad el, fejben is lassú. Nem szűr rosszul a srác, ez tény, nagy játékos lehet még belőle de jelenleg nem barca kezdő szintű játékos és ha belegondolok, hogy Yaya mögötte még csak bizonyítani is alig kap lehetőséget, bosszús leszek. Túl van értékelve.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
progyface
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.11.15. 12:33:40

2010.04.13. 09:00:37

Először hadd szóljak kicsit off témában:
Pep persze, hogy nem kürtölte világgá, hogy miért igazolt új csatárt, hiszen egy új játékrendszert, egy hatásosabbat dolgozott ki, amibe Ibra jobban illeszkedik. (Eleinte én is a csere ellen voltam, de mostanában jöttem rá, hogy miért is érhette ez meg a Mesternek) Ha elmondta volna, hogy ebben fogunk idén játszani, akkor kevesebb értelme lett volna az új taktikának.
Nem is arra gondoltam, hogy kürtölje világgá, hogy mi az elképzelése és a terve az új idényre. Nem erre gondoltam, de legalább valami ócska magyarázatot adhatott volna, hogy mi volt az ok. Legalább most, amikor már teljesen mindegy. Nem hiszem, hogy Samu ezt érdemelte.
Szóval Busi jól passzol? És Yaya nem? De mindegy is, szembetűnő a játékpercekben mért különbség, és ez nincs arányban a fromájukkal. Ennyi!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2010.04.12. 23:09:45

kennyke04 írta:
Nem értem, hogy jövök Én a képbe? Csak nem értem, miért mindenki másban látja (Pep, Busi, Keita) az okát Yaya mellőzésének, mint pl magában Yaya-ban!? Én elhiszem, hogy néha frászt lehet kapni Pep cseréitől, de ezért még nem 3embert kéne szidni végig a szezon alatt. És nagyon elegem van még abból, hogy egyszerűen, Busi-t már-már utálják kifele a csapatból a fórumon sokan és valami borzasztó elfogult kettős mércét használnak Yaya és közte... Nem a vélemény zavar, hanem az igazságtalanság... Jöttök sokan az eladott labdával az első Arsenal meccsen, de amikor a 2. meccsen Yaya beállt eladott 3-4et, senki nem szólt rossz szót se, pedig ennyire még jegelve sincs, hogy ennyit hibázzon.
Egész konkrétan úgy kerültél képbe, h Fernando mondott egy példát, nem tudom mi ebben olyan érthetetlen. :roll:

Igenis, aki focizott, az tudja, h ha hónapokig padon vagy nem tudod úgy felvenni a meccsek ritmusát.Legyen akármilyen profi vki.

Én nem nagyon találkozok olyan emberekkel, akik utálnák Sergit, nekem sincs semmi bajom vele, jól játszik.Minthogy Fernando is írta, egyszerűen kikerült évelején a csapatból Yaya, ahova esélyse volt visszatérni, annak tükrében, hogy volt is egy jó meccse, utána 3-4 meccsig nem is játszott.

Sztem itt senkinek se a fiatal spanyollal van baja, hanem ha más helyett nem Keita helyett kaphatna több esélyt, mert ennyire nem gyenge, amennyi lehetőséget kap.
Kép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.04.12. 22:06:07

kennyke04 írta:
Fernando írta:De szerintem az általad képviselt, szavaidból leszűrődő elfogultság nálad sem hiánycikk, csak épp fordítva.
Elfogult én igazán akkor lennék, ha azt akarnám, hogy Yaya menjen a fenébe és csak a Busi srác maradjon! Nem... egyáltalán nem. Én azt akarom, hogy az a Yaya térjen vissza, akit Iniesta is megtapsol egy két lefordulásán, de idén pont ebbe látom a visszaesést nála, hogy előre játékban lelassult. Sergio meg pont ebbe jobb (idén), és védekezésben gyengébb csak, de hát most a tavalyi évhez képest is 5góllal kevesebbet kaptunk a Ligába, szóval amíg a csapat rovására nem megy ez a "probléma", addig nem is probléma szerintem. Más kérdés hogy szeretnénk-e, hogy Yaya játsszon vagy se, mert eligazol a végén... szeretném, igen, poszt alapján Sergio kárára, de játsszon. De felfogni nem tudom, miért utálják már egyesek itt "buszketszet"stb. gúnynevekkel ellátott Barca játékost... Tisztelet iránta 0 és ezért védem és érezheted egyedül elfogultnak az írásom...
Nah hát akkor kezdem azzal, hogy szerintem senki nem utálja Busquets-szet itt, és amíg itt fog játszani (remélem minél tovább) senki nem is fogja. A becenevekről, gúnynevekről nem tudok mit mondani, én nem mondtam rá mást, max Sergi-t. A statisztikáid viszont szerintem nyersek és az érveid is. Alig játszik Touré, meccsenként is csak perceket, ez alapján nem igen lehet valaki bombaformában. Ez törvényszerű, nem vitatéma. Előrefelé rosszabb Touré, mint Busquets idén? Nem hinném, mire alapozod, hogy Busquets olyan nagyon jó előrefelé idén? Az meg, hogy 5 góllal kevesebbet kaptunk... emlékeim szerint Busquets 2 gólpasszt is adott már idén az ellenfélnek. Nem tudom, én nem húzok se ide, se oda, de jobban érzem magam, ha Touré kezd. Sergi egyenlőre szerintem megelégedhet azzal, hogy kerettag, kiegészítő ember, rotálás miatt egyébként is játszanak rendesen, de így? Nem értem mire fel szorítja ennyire háttérbe a Sziklát. Erre nem csak Tőled, de szerintem Guardiolá-tól sem kapnék kielégítő választ.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Feary
Barça B
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.11.14. 19:01:05
Tartózkodási hely: Gyor

2010.04.12. 19:18:10

Nekem az is megfelelne, ha Busi játszana Xavi mellett (Keita helyett), így Yaya lehetne a vkp. Számomra a Busi, Keita, Yaya hármasból a mali az aki felettébb sokat játszik, annak ellenére, hogy mennyire nem meghatározó. Mostanában szoktam figyelni, és alig van benne az összjátékban, ha passzolnak neki legtöbbször hátrafele passzol, stb.
És egy Yaya Toure padozik...
Forca Barca!!!!
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.04.12. 18:14:46

Fernando írta:De szerintem az általad képviselt, szavaidból leszűrődő elfogultság nálad sem hiánycikk, csak épp fordítva.
Elfogult én igazán akkor lennék, ha azt akarnám, hogy Yaya menjen a fenébe és csak a Busi srác maradjon! Nem... egyáltalán nem. Én azt akarom, hogy az a Yaya térjen vissza, akit Iniesta is megtapsol egy két lefordulásán, de idén pont ebbe látom a visszaesést nála, hogy előre játékban lelassult. Sergio meg pont ebbe jobb (idén), és védekezésben gyengébb csak, de hát most a tavalyi évhez képest is 5góllal kevesebbet kaptunk a Ligába, szóval amíg a csapat rovására nem megy ez a "probléma", addig nem is probléma szerintem. Más kérdés hogy szeretnénk-e, hogy Yaya játsszon vagy se, mert eligazol a végén... szeretném, igen, poszt alapján Sergio kárára, de játsszon. De felfogni nem tudom, miért utálják már egyesek itt "buszketszet"stb. gúnynevekkel ellátott Barca játékost... Tisztelet iránta 0 és ezért védem és érezheted egyedül elfogultnak az írásom...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.12. 16:58:42

progyface írta:Teljesen igazad van, MINDENKI pótolható. A kérdés, hogy milyen minőségű az a valaki!? Na már most szerintem azon nem kezdünk el vitatkozni, hogy ki a jobb képességű labdarúgó. Senki sem mondja, hogy ez a Busi gyerek ügyetlen, DE HOGY A NYOMÁBA SEM ÉR YAYÁNAK AZ EGYÉRTELMŰ! Ne legyen igazam, de rossz vért szül az öltözőben, ha valaki puszira kerül a csapatba. Ha nem előbb, akkor utóbb. Én már többször is párhuzamot vontam a két ügy között, nem ígérem, hogy ez az utolsó, de Eto'o is úgy ment el, hogy indoklást nem kaptunk.
Először hadd szóljak kicsit off témában:

Pep persze, hogy nem kürtölte világgá, hogy miért igazolt új csatárt, hiszen egy új játékrendszert, egy hatásosabbat dolgozott ki, amibe Ibra jobban illeszkedik. (Eleinte én is a csere ellen voltam, de mostanában jöttem rá, hogy miért is érhette ez meg a Mesternek) Ha elmondta volna, hogy ebben fogunk idén játszani, akkor kevesebb értelme lett volna az új taktikának.

Ami meg Tourét illeti, valószínűleg nem véletlenül nem játszik. Az ANK-n szörnyű volt, itt sem mutat midig kimagasló teljesítményt, Busquets ezzel szemben szintén sokszor szerez labdát, de legalább nagyon ügyes a labdával, rendkívül jól passzol.

A lényeg az, hogy Touré valamiért mellőzve lett, aminek szemmel láthatóan nem szívtuk meg a levét, mert brutálisan sok pontot szereztünk és vezetjük a bajnokságot. Eddig szinte minden Pepet igazolja, miért kérdőjelezitek meg még egy döntését?! :roll:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.04.12. 16:01:59

duncan írta:Guardiola nem nagyon bírja az afrikai játékosokat,ez a probléma Touré-val is. -> A jelenlegi két afrikaink közül pedig Keita játszik inkább,amit megint nem értek,mert szerintem hulla gyenge szinte minden meccsen.
Csak én érzem az ordító ellentmondást a két mondat között?
Keita afrikai, és Pep elég gyakran játszatja. Úgyhogy nem az afrikaiakkal van baja.
Lényeg, hogy ne találjunk már ki mindenféle dolgot. A következő az lesz, hogy Yaya azért nem játszik, mert Pep éjjel rosszat álmodott?! :)
Remélem, hogy kezdeni fog Touré a Deportivo ellen, s egy jó teljesítménnyel rukkol elő.

Egyébként utánanéztem, hogy az év első 3 meccsén (szuperkupák) Touré mindig kezdő volt, és 90-90-100 percet játszott. Majd az első bajnokin Busquets játszott 90 percet, míg Touré a 2.bajnokin meccsén játszott. Ezután következett az első BL-meccs, ahol Touré szintén 90 perc, utána jött 3.bajnoki amikor megint Busquets játszott, és a 4.bajnoki volt az első, ahol Busquets egymás után játszhatott két meccset.
Tehát az első 8 meccsen 5 Touré-kezdés, 3 Busquets-kezdés. És innentől kezdett megfordulni a kocka.

Szerintem egyértelmű, hogy Pep megadta a lehetőséget Tourénak és Busquets-nek egyaránt az év elején, és ez az első pár meccs kulcsfontosságú volt ezek szerint a témában, hogy kit favorizáljon a későbbiekben: Busq-ra esett a választása.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.04.12. 15:29:06

Szerintem ott kezdődik a gond, hogy Pep Yayának jóformán lehetőséget sem ad, hogy kiszorítsa Busquets-et, és ezt értem arra, hogy nagyjából formán kívülre tette őt a Mester azzal, hogy nem játszatja őt. Te pedig csak egy példa volt, akkor értsd úgy, hogy én. De szerintem az általad képviselt, szavaidból leszűrődő elfogultság nálad sem hiánycikk, csak épp fordítva.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.04.12. 15:09:56

Fernando írta:
kennyke04 írta:Hétvégi mellőzésének egyik oka talán nem utolsó sorban: Yaya-t úgy szórta volna ki ez a bíró, hogy lehetett volna sopánkodni(Xavi is kapott reklamálásért sárgát, Yaya csak 3x többet és hevesebben szokott)! Másrészről, csak meg kell nézni az Arsenal ellen mi volt amikor bejött! 3 v 4 labdát szórt el rögtön... ezt nem is rótta fel neki a meccs után senki :roll: Nem a tavalyi Yaya bármennyire is akarnánk!
Talán ha egy fél szezont a cserepadon ülnél, Te sem a legjobb formádban állnál be 20 percekre.
Nem értem, hogy jövök Én a képbe? Csak nem értem, miért mindenki másban látja (Pep, Busi, Keita) az okát Yaya mellőzésének, mint pl magában Yaya-ban!? Én elhiszem, hogy néha frászt lehet kapni Pep cseréitől, de ezért még nem 3embert kéne szidni végig a szezon alatt. Most mondjak egy példát, Yaya-t mellőzte Pep ősszel, akkor mi kellett volna legyen a kiinduló pont Yayanál? ANK-t úgy megnyomom hogy vért izzadjak és bizonyítsak. Erre? Olyan ívben látszott rajta, hogy **** bele, hogyha most látom először, azt mondom, ide ne hozzák... És nagyon elegem van még abból, hogy egyszerűen, Busi-t már-már utálják kifele a csapatból a fórumon sokan és valami borzasztó elfogult kettős mércét használnak Yaya és közte... Nem a vélemény zavar, hanem az igazságtalanság... Jöttök sokan az eladott labdával az első Arsenal meccsen, de amikor a 2. meccsen Yaya beállt eladott 3-4et, senki nem szólt rossz szót se, pedig ennyire még jegelve sincs, hogy ennyit hibázzon.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.04.12. 14:51:34

kennyke04 írta:Hétvégi mellőzésének egyik oka talán nem utolsó sorban: Yaya-t úgy szórta volna ki ez a bíró, hogy lehetett volna sopánkodni(Xavi is kapott reklamálásért sárgát, Yaya csak 3x többet és hevesebben szokott)! Másrészről, csak meg kell nézni az Arsenal ellen mi volt amikor bejött! 3 v 4 labdát szórt el rögtön... ezt nem is rótta fel neki a meccs után senki :roll: Nem a tavalyi Yaya bármennyire is akarnánk!
Talán ha egy fél szezont a cserepadon ülnél, Te sem a legjobb formádban állnál be 20 percekre.
+
Busquets-től ám el lehet ájulni idén... Nem bántani akarom a srácot, de szerintem a tavalyi volt önmagához jó szezon, Touré-ről azért tisztább képet kaptunk az évek alatt.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
progyface
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.11.15. 12:33:40

2010.04.12. 14:19:12

ez nem csak neked szól:
szakadjatok már le erről a Toure témáról!!
ha elmegy, elmegy, a csapat játéka kiváló, éppen most nyertünk sorozatban negyedszer a Madrid ellen... még az is lehet, hogy Busquets meg Keita nem csak kárt okoz ott középen, nemde?
megérteném a sopánkodást, ha rosszul állnánk és nem hoznánk a meccseket, de így???
mindenki, ismétlem MINDENKI pótolható egy futballcsapatban, és ez így van Touréval is.
Teljesen igazad van, MINDENKI pótolható. A kérdés, hogy milyen minőségű az a valaki!? Na már most szerintem azon nem kezdünk el vitatkozni, hogy ki a jobb képességű labdarúgó. Senki sem mondja, hogy ez a Busi gyerek ügyetlen, DE HOGY A NYOMÁBA SEM ÉR YAYÁNAK AZ EGYÉRTELMŰ! Ne legyen igazam, de rossz vért szül az öltözőben, ha valaki puszira kerül a csapatba. Ha nem előbb, akkor utóbb. Én már többször is párhuzamot vontam a két ügy között, nem ígérem, hogy ez az utolsó, de Eto'o is úgy ment el, hogy indoklást nem kaptunk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára progyface 2010.04.12. 15:14:06-kor.
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.04.12. 14:14:39

Hétvégi mellőzésének egyik oka talán nem utolsó sorban: Yaya-t úgy szórta volna ki ez a bíró, hogy lehetett volna sopánkodni(Xavi is kapott reklamálásért sárgát, Yaya csak 3x többet és hevesebben szokott)! Másrészről, csak meg kell nézni az Arsenal ellen mi volt amikor bejött! 3 v 4 labdát szórt el rögtön... ezt nem is rótta fel neki a meccs után senki :roll: Nem a tavalyi Yaya bármennyire is akarnánk!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kennyke04 2010.04.12. 14:19:32-kor.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
szbalint88
Jugador del Barça
Hozzászólások: 244
Csatlakozott: 2009.06.02. 14:03:45

2010.04.12. 14:02:24

zsulter írta:
Rewolution5 írta:1. a jelen formában levő Tourétól jobb Busquets...abból a szempontból talán jogos hogy kaphatna több játékidőt, mert a saját posztján, véleményem szerint a legjobb (de nem a jelenlegi formáját tekintve)... biztosra veszem, hogy a távozása megviselné a csapatot...
2. nagyon sok szemrehányás érte Busquetset, de gondoljatok bele hogy csak 21 éves, és mindenképp dicséretes hogy sajátnevelésű...
Felejtsük már el ezt a butaságot, hogy "jelen formájában lévő Tourétól jobb Busquets. Ez a magyarázat csak akkor lenne elfogadható, ha közel ugyanannyi mecsett játszottak volna kezdőkét és játékpercben is, de ez messze nincs így... Persze hogy jobb, mert Touré amikor néha-néha kap lehetőséget, akkor meglátszik rajta a meccshiány. Ennyi. Az egész nem más mint szemfényvesztés. Ha kezdhetne zsinorban 2-3-szor és végig is játszaná a meccset, vagy ha legalább csak egyszer nem cserélné le Pep, a különbség rögtön nyilvánvalóvá válna Touré javára.
Az hogy beáll 60 percre 4 meccsenként az röhej. Keita meg zsinorban végigtolja a meccseket úgy hogy egy értelmes megmozdulása nincs (például tegnap sem volt és az Arsenal ellen sem).

Mindenesetre érdekes hogy ez a hármas (Pedro-Keita-Busi) mindegy hogy játszik, akkor is garantált a kedző tagság és a 90 perc játék, másoknak pedig (Touré-Henry-Bojan) megszakadhatnak, akkor is alig játszanak vagy ha igen, akkor is le vannak cserélve teljesítménytől függetlenül.

Busquets-cel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy a hiányosságai nyilvánvalóak, és ehhez képest indokolatlanul sok lehetőséget kap. Éppen ezért én soha nem is őt kritizálnám, hanem Pep-et, mert ő dönti el, hogy ennyi lehetőséget kap ő vagy Keita Touré kárára.
ez nem csak neked szól:
szakadjatok már le erről a Toure témáról!!
ha elmegy, elmegy, a csapat játéka kiváló, éppen most nyertünk sorozatban negyedszer a Madrid ellen... még az is lehet, hogy Busquets meg Keita nem csak kárt okoz ott középen, nemde?
megérteném a sopánkodást, ha rosszul állnánk és nem hoznánk a meccseket, de így???
mindenki, ismétlem MINDENKI pótolható egy futballcsapatban, és ez így van Touréval is.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.04.12. 13:14:51

Van egy olyan érzésem , hogy YAYA a szezon végén távozik.
Ugye PEP kijelentette már az előző nyáron is , hogy egy csapatnak évről-évre változni kell, új impulzusok kellenek, amiben igaza is van (idén ez az IBRA- ETO'O cserében realizálódott ,) ha nem Yaya lesz az idei nagy távozó, akkor ki? Az érkező pedig Fabregas. Nekem is fájna ha ez így bekövetkezne, mert imádom Yaya eleganciáját , de az is látszik hogy Sergio-ban is van potenciál és a csapat Toure nélkül is menetel...
Az új impulzus szerintem is kelleni fog, meglátjuk, hogy nem -e lesz túl nagy a veszteség.

A fentebb írtak miatt favorizálja még Keita-t is vele szemben,Pep már előre gondolkozik...
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.04.12. 13:08:01

Guardiola nem nagyon bírja az afrikai játékosokat,ez a probléma Touré-val is. Nem tudom miért,de ez van. Touré egyértelműen jobb,mint Busquets vagy Keita. A jelenlegi két afrikaink közül pedig Keita játszik inkább,amit megint nem értek,mert szerintem hulla gyenge szinte minden meccsen. Alig ad jó labdát. Ha Pep így folytatja,nemsokára egy klasszis vkp-val kevesebb lesz. Nem hiszem,hogy jelenleg van Tourénál jobb képességű vkp. Jelenleg ez a csapat leggyengébb pontja Touré nélkül...
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2010.04.12. 12:49:57

Teljesen egyetértek veled LG!

Viszont az nb1-es hasonlat kissé dúrva, mivel azt gondolom, hogy sajnos egy ilyen magyar bajnokságba idővel az is belefásul, akinek vajmi kis tehetsége is van :)

Tourét nagyon szeretném a kezdőben látni, mert sokkalta jobbnak vélem én is a játékát. A labdaszerzésben, letámadásban nehezen tudok olyan játékost mutatni, aki legalább megközelítené... Persze Busi meg azért kapja meg a bizalmat, mert az édesapja Barcás volt... Nem csak te és én látjuk, hogy Pep elfogult, hanem szerintem nagyon sokan. Azonban addig nem igazán fognak hangot adni ennek, amíg nyer a csapat. Sokszor van Businak olyan hibája, mint pl az Arsenal elleni középpályán eladott labda, ami azt mutatja, hogy ő még nincs teljesen felnőve ehhez a feladathoz. Ezt Touré sokkal jobban tudná hozni, csak sajnos marha nehéz neki is a maradék 15-20 percen valamit teljesíteni.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21304
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.04.12. 12:39:08

Azok, akik szerint Pep egyáltalán nem elfogult Busquets irányába, azoknak említeném a tavalyi szezont. Amint megjött Pep, felhozta Busquetset, aki azonnal kiszorította Tourét, és ehhez semmit nem kellett tennie. Gondoljunk bele, Touré volt az a játékos, akiben megannyi év után találtunk egy klasszis vkp-t, az a játékos aki gerincsérvvel is képes volt a jó játékra, az a játékos, aki nélkül akkor valószínűleg a BL selejtezőt sem érjük el. Erre mi történik a követező szezonban, jön, még semmit nem bizonyított kölök, és máris első számú vkp. lesz. Aztán nézzük tovább: Busquets az első meccsein hibát-hibára vét, és mégis bízik benne a mester. Miközben ott vannak olyan játékosok, akiknél 1 rossz meccs után teljesen elszáll a bizalom, pl. Hleb, Caceres. Tavaszra végre eljut oda Pep, h talán mégis kéne játszatni Tourét, ha akarunk vmit, és végre meg is teszi, fantasztikus is tolja az Elefántcsontparti. Ehhez képest mi történik a következő szezonban? Megint első számú vkp a cirkusz maximus, és egy szalma szálat nem kell ezért keresztbe tennie. Mi ez, ha nem elfogultság?

Még vmit felhoztam Touré mellett! H ő akkor tud jól játszani, ha a csapatnak nem megy. Busquetstől még ezt nem láthattuk. De nem is fogjuk. Ő egy közepes játékos, akinek a teljesítményét a körülötte lévő csapat felhúzza. Oleguer is kezdőnek számított anno a BL győztes csapatba...ő is kapott meghívőt a válogatottba, csak nem fogadta el. Ettől még jó játékos nem lett. Ezen tessenek elgondolkodni!

Én kíváncsi lennék, ha nem ilyen szerencsés Busquets, és nem egy ekkora klubba, ekkora hátszéllel indul, hanem mondjuk ugyanezekkel a képességekkel mondjuk az NB1-ben kezdi a pályafutását mire viszi :roll:
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.04.11. 20:02:04

Rewolution5 írta:1. a jelen formában levő Tourétól jobb Busquets...abból a szempontból talán jogos hogy kaphatna több játékidőt, mert a saját posztján, véleményem szerint a legjobb (de nem a jelenlegi formáját tekintve)... biztosra veszem, hogy a távozása megviselné a csapatot...
2. nagyon sok szemrehányás érte Busquetset, de gondoljatok bele hogy csak 21 éves, és mindenképp dicséretes hogy sajátnevelésű...
Felejtsük már el ezt a butaságot, hogy "jelen formájában lévő Tourétól jobb Busquets. Ez a magyarázat csak akkor lenne elfogadható, ha közel ugyanannyi mecsett játszottak volna kezdőkét és játékpercben is, de ez messze nincs így... Persze hogy jobb, mert Touré amikor néha-néha kap lehetőséget, akkor meglátszik rajta a meccshiány. Ennyi. Az egész nem más mint szemfényvesztés. Ha kezdhetne zsinorban 2-3-szor és végig is játszaná a meccset, vagy ha legalább csak egyszer nem cserélné le Pep, a különbség rögtön nyilvánvalóvá válna Touré javára.
Az hogy beáll 60 percre 4 meccsenként az röhej. Keita meg zsinorban végigtolja a meccseket úgy hogy egy értelmes megmozdulása nincs (például tegnap sem volt és az Arsenal ellen sem).

Mindenesetre érdekes hogy ez a hármas (Pedro-Keita-Busi) mindegy hogy játszik, akkor is garantált a kedző tagság és a 90 perc játék, másoknak pedig (Touré-Henry-Bojan) megszakadhatnak, akkor is alig játszanak vagy ha igen, akkor is le vannak cserélve teljesítménytől függetlenül.

Busquets-cel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy a hiányosságai nyilvánvalóak, és ehhez képest indokolatlanul sok lehetőséget kap. Éppen ezért én soha nem is őt kritizálnám, hanem Pep-et, mert ő dönti el, hogy ennyi lehetőséget kap ő vagy Keita Touré kárára.
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2010.04.11. 19:29:12

1. a jelen formában levő Tourétól jobb Busquets...abból a szempontból talán jogos hogy kaphatna több játékidőt, mert a saját posztján, véleményem szerint a legjobb (de nem a jelenlegi formáját tekintve)... biztosra veszem, hogy a távozása megviselné a csapatot...
2. nagyon sok szemrehányás érte Busquetset, de gondoljatok bele hogy csak 21 éves, és mindenképp dicséretes hogy sajátnevelésű...
Kép
Avatar
barca500
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2008.12.13. 20:55:36
Tartózkodási hely: Szolnok

2010.04.11. 19:13:12

Hát Busquets már első évében sokat bizonyított, de szerintem többet van pályán mint amennyit érdemelne. Pepnek is észre kellene venni, hogy ha ennyit mellőzi Tourét, akkor hamarosan búcsút inthetünk neki. (talán ezt akarja a mester). Jó dolog, hogy ennyi tehetséges saját nevelésű játékos van, de nem mindig a kedvenceket kellene erőltetni. Szerény véleményem szerint Henry is kaphatna több lehetőséget.
VISCA EL BARCA!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2010.04.11. 18:45:32

- khm, nem szívesen írom azt, hogy "ha" mert tudjuk az értelmét!............ DE! ha Yaya töretlen bizalmat és játéklehetőséget kapott volna a mestertől, most nem lenne miről írogatnunk, ebben a rovatban, az elismerő jelzőkön kívül!
Lezárt