Barca vs Real

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Melyik csapat fog többet kiadni játékosokra ezen a nyáron?

Real
243
64%
Barca
135
36%
 
Szavazatok száma: 378
barcaME55i
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2009.02.25. 22:49:42

2010.03.06. 22:09:45

Vezet a Sevilla!!!!!!!!
Barçelona-> 6 Copas !
Visca el Barça!
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.03.05. 15:08:38

Ercsike írta:Érdekes, hogy a spanyol válogatott meccsein bárki rúgja a gólt, legyen az Barca vagy Madrid játékos, ugyanúgy tud örülni neki egész Spanyolország :D

Fura volt látni,de olyan jó érzéssel töltött el,amikor Iniesta Sergio Ramos nyakába ugrott :D :P

Ezt kellene követni a szurkolóknak is :oops:
Azt én is támogatom, hogy jó ha a játékosok között nincs vérre menő rivalizálás, csak a normális "ellenszenv" van meg.
De a szurkolók között igenis legyen rivalizálás! Ettől igazán szép ez a sportág. Megosztja az embereket. Mindenki a saját igazát állítja, lehet rajta vitatkozni és egyes meccseken több napon vagy akár honapón keresztül vitáznak. Természetesen annak már én sem örülök, amikor azt hallani hogy focidrukkerek haltak meg pusztán azért mert egy másik ember által nem szeretett klubnak drukkoltak. :?
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.03.04. 21:40:50

Ercsike írta:Érdekes, hogy a spanyol válogatott meccsein bárki rúgja a gólt, legyen az Barca vagy Madrid játékos, ugyanúgy tud örülni neki egész Spanyolország :D

Fura volt látni,de olyan jó érzéssel töltött el,amikor Iniesta Sergio Ramos nyakába ugrott :D :P

Ezt kellene követni a szurkolóknak is :oops:
Hát igen, a válogatott az más.
Ez látható volt a vancouveri hokiolimpián is, mert ugye az amerikai és a kanadai válogatott is nagyot játszott és öröm volt nézni az összhangjukat, meg az örömüket egy-egy gól után, ettől viszont az olimpia után bármennyire is szép történet volt az olimpia és bármennyire is egymásért és a hazájukért játszottak, bizony egymás ellenfeleiként ugyanúgy a palánkra kenték a másikat, vagy összeverekedtek vele.
A válogatott is más kávéház, meg a klubjukért megteendők is más kávéház.
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.03.04. 21:16:48

Ercsike írta:Érdekes, hogy a spanyol válogatott meccsein bárki rúgja a gólt, legyen az Barca vagy Madrid játékos, ugyanúgy tud örülni neki egész Spanyolország :D

Fura volt látni,de olyan jó érzéssel töltött el,amikor Iniesta Sergio Ramos nyakába ugrott :D :P

Ezt kellene követni a szurkolóknak is :oops:
Ugyanez jutott eszembe nekem tegnap is.... :D Egy masik dolog,hogy fantasztikus ,hogy milyen jol erzik egymast a palyan a sracok,latszik hogy Madridban is kezd lassacskan kialakulni a nagybetus FOCI es ezt a stilust szeretem.Nagy meccs lesz a Bernabeuban! :P
Masik dolog,hogy a Spanyol valogatott legerosebb kereteben(Casi-Ramos-Puyi-Pique-Arbeloa(jelenlegi forma alapjan)-Xavi-Ini-Xabi(vagy Senna de egyszinten vannak)-Silva-Torres -Villa) 8(!!) Barca es Real jatekos van...ez nem semmi szerintem.Meg csak egy kulfoldon jatszo jatekos. :)
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.03.04. 20:50:00

Teljesen helyénvalóak a dolgok.
A mez elején lévő nevet utálom, nem a hátán lévőt.
Tisztelet a kivételnek.
Cr... :roll:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.04. 20:39:55

Ercsike írta:Érdekes, hogy a spanyol válogatott meccsein bárki rúgja a gólt, legyen az Barca vagy Madrid játékos, ugyanúgy tud örülni neki egész Spanyolország :D

Fura volt látni,de olyan jó érzéssel töltött el,amikor Iniesta Sergio Ramos nyakába ugrott :D :P

Ezt kellene követni a szurkolóknak is :oops:
:D én minden Real szurkolót megkérek, hogy ne ugorjanak a nyakamba kivéve ha lány az illető. Köszönöm :lol:

Egyébként spanyol válogatott mérkőzésen én sem érzem az egyébként teljesen szokványos utálatomat bizonyos Real játékosokkal szemben, de ez hamar elmúlik a VB után :D Ha nem lenne ez a kis piszkálódás nagyon hamar elunnánk magunkat a fórumon :wink:
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.03.04. 20:33:37

daffy írta: másik,nem hiszem,h a piszkáláson kívül egy ilyen forumon bárkinek is gondja lenne a másikkal,vagyis az a ritkább.
Igy igaz.
Fontos, h ne legyen gond a két tábor között, de szerintem az nem baj, ha van néha egy kis szúrkálodás, persze csak normális kereteken belül.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2010.03.04. 20:29:50

Ercsike írta:Érdekes, hogy a spanyol válogatott meccsein bárki rúgja a gólt, legyen az Barca vagy Madrid játékos, ugyanúgy tud örülni neki egész Spanyolország :D

Fura volt látni,de olyan jó érzéssel töltött el,amikor Iniesta Sergio Ramos nyakába ugrott :D :P

Ezt kellene követni a szurkolóknak is :oops:
erre azt tudom mondani,hogy nem lehetetlen. egyrészt: volt angliában egy ki-ki meccs pár éve. liverpool - chelsea és a szurkolók egymást átkarolva énekelték a 11es párbaj előtt h "lesz ami lesz"
másik,nem hiszem,h a piszkáláson kívül egy ilyen forumon bárkinek is gondja lenne a másikkal,vagyis az a ritkább.
Ercsike
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.03.20. 22:21:45
Tartózkodási hely: itt is, ott is

2010.03.04. 20:15:14

Érdekes, hogy a spanyol válogatott meccsein bárki rúgja a gólt, legyen az Barca vagy Madrid játékos, ugyanúgy tud örülni neki egész Spanyolország :D

Fura volt látni,de olyan jó érzéssel töltött el,amikor Iniesta Sergio Ramos nyakába ugrott :D :P

Ezt kellene követni a szurkolóknak is :oops:
"Katalán a szív, kék a lélek, BARCELONA FAN maradok,amíg élek!"
Avatar
-Prince-
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.03.02. 18:04:00
Kapcsolat:

2010.03.02. 18:57:01

nem hiszem, hogy nagyon sokáig kéne várni az első mezszponzorunkra
Nem követem a választási kampányt, de meglepne, ha a klub új elnöke nem kötne szerződést olyan hamar, ahogyan csak tud.

Az adósságról szóló hírek (legalábbis a spanyol nagy csapatoknál, a Real Madridnál és a Barcelonánál) teljesen értelmetlenek. A klubok adósságai elsősorban bankhitelek, melyeket ugyanúgy kell törleszteni, mint a magánembereknek. Természetesen nem kis összegekről van szó, azonban ezeknek a nagy része hosszú lejáratú hitel, melyek törlesztése be van építve a költségvetésekbe, és évről évre csökken, egészen a következő nagyobb összegű hitelig.

A Real Madrid részéről tudom, hogy a következő hét évben hatalmas összegek fognak a kasszába vándorolni (400-500 millió eurós nagyságrend), azonban ezeket egyből újabb fejlesztésekre (Bernabeu stadion modernizálása) és újabb befektetésekre fordítanák. Nyilván nem tennének így, ha nem lenne teljesen egyértelmű a hitelek fedezete. És habár én csak az egyik oldalnak a pénzügyeit ismerem valamivel jobban, biztos vagyok benne, hogy az elvek és a mechanizmus hasonló katalánéknál is.

Nem kell félni egyik csapat csődjétől sem, tökéletesen megfelelő menedzsment áll a klubok élén.

A kis csapatoknál más a helyzet, azonban ott sokkal összetettebb. Ezért lenne nekik is rendkívül fontos például a 16-17 órás mérkőzéskezdés bevezetése.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.02. 18:27:50

Na ez szép, két spanyol csapat ez elő helyeken. Viszont az, hogy a következő 18-ban 1 spanyol sincs elég elkeserítő. Mondjuk Spanyolország népessége eléggé el van maradva a Németek, Olaszok, Franciák és Angolok mögött. Ez ezek szerint ennyit számít.
Egyébként nem hiszem, hogy nagyon sokáig kéne várni az első mezszponzorunkra. Egy idő után megáll a gazdasági növekvés a klubnál, ez nem folytatható örökké, lassan ki lesz aknázva minden piac . A Kiadások pedig tovább nőnek, hiteleket törleszteni kell, nem marad más megoldás csak a mezszponzor. Egyébként emlékszem régebbről egy cikkre is ahol Laporta sem zárkózott el ettől a lehetőségtől csak kimagaslóan magas összegért lenne hajlandó elfogadni egy ajánlatot.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
BraunA
Jugador del Barça
Hozzászólások: 126
Csatlakozott: 2009.06.17. 18:51:11
Tartózkodási hely: magamon kívül, mint mindíg

2010.03.02. 18:24:41

Hali,
valaki elmagyarázná nekem, hogy mi értelme ezeknek a statisztikai számoknak, ha holnap meg azt olvasom, hogy x meg az y klub is nagyon sok pénzel adós a bankoknak. Áruljátok el (mert tényleg nem értem), hogy akkor így mi értelme van ezeknek a számoknak? Lehet a bankoknak való tartozást levonnánk, kis hazánk megye 2es csapata is gazdagabb lenne ezeknél a kluboknál.
Barca més que un club
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.03.02. 18:10:10

-Prince- írta:
inkább az a sokatmondó, h a Barca mezszponzor nélkül is ott van, ahol Wink
A kérdést tekintve ez teljesen semleges hatás. Ha esetleg megnézed a pontos számadatokat, akkor kiderül, hogy előre-hátra akkora szakadék van a Barcelona körül, amit egy mezszponzori szerződéssel (általában nagy kluboknál 20-25 millió euró) nem lehet magyarázni.

Ettől függetlenül dicséretes dolog, hogy a Barcelona ott tart, ahol, nyilván a kiváló menedzsmentnek köszönhető.
túl sok értelme nincs ezeknek a számoknak, mivel semmit sem ér, ha egy csapatnak ekkora a bevétele, de a kiadása még ennél is nagyobb. Általában olyan 10millió körül van a két klub profitja.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
-Prince-
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009.03.02. 18:04:00
Kapcsolat:

2010.03.02. 17:57:20

inkább az a sokatmondó, h a Barca mezszponzor nélkül is ott van, ahol Wink
A kérdést tekintve ez teljesen semleges hatás. Ha esetleg megnézed a pontos számadatokat, akkor kiderül, hogy előre-hátra akkora szakadék van a Barcelona körül, amit egy mezszponzori szerződéssel (általában nagy kluboknál 20-25 millió euró) nem lehet magyarázni.

Ettől függetlenül dicséretes dolog, hogy a Barcelona ott tart, ahol, nyilván a kiváló menedzsmentnek köszönhető.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.03.02. 17:15:50

kanty írta:http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... b-2019710/

Azért az sokatmondó, h a Barcán és a Realon kivül nincs spanyol csapat a huszas listán. :wink:
inkább az a sokatmondó, h a Barca mezszponzor nélkül is ott van, ahol ;)
okos gazdálkodás ;)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.03.02. 17:15:00

kanty írta:http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... b-2019710/
Azért az sokatmondó, h a Barcán és a Realon kivül nincs spanyol csapat a huszas listán. :wink:
Gyorsan levontam ezekből a bevételekből az idei transzferidőszak végeredményeit, és akkor így néz ki a dolog:
Barca 277,4
Madrid 230

Az a ráfordítható 47 millió pont egy klasszis játékost jelent :)

Természetesen, ez nem pontos gazdasági mutató - hiszen fogalmam sincs, hogy milyen egyéb költségek, kiadások vannak/voltak. Mindenesetre az a 47 milla plusz sosem árt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mikaos 2010.03.02. 17:16:56-kor.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2010.03.02. 17:07:25

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... b-2019710/

Azért az sokatmondó, h a Barcán és a Realon kivül nincs spanyol csapat a huszas listán. :wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.03.01. 17:58:34

ha rajtam múlna nálam a Tevez-Higuain-Messi hármas kezdene, persze hogyha 3támadós felállás lenne... :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21326
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.03.01. 17:43:12

Capon írta:Egészen fantasztikus ez a Messi, Agüero, Tévez, Milito, Higuaín támadó névsor. Egyáltalán nem sorolnám Higanyt az 5. helyre (még ha véletlen most oda is írtam). Nagyszerű játékosok mind más más erényekkel.
Messi ha kell leköti 2-3 védő figyelmét is és eközben csak a hátát nézik.
Agüerot szinte bármilyen helyzetből ki lehet ugratni.
Tévez agresszív, bármilyen labdáért képes megharcolni.
Milito a kapunak háttal is képes gólt szerezni.
Higany pedig egy technikás jó rugótechnikájú játékos.
Ennél jobb és változatosabb támadósor nem kell egy VB-re. Egyszerűen nem tudok olyan problémás helyzetet elképzelni a pályán amit ez az 5 ember ne tudna orvosolni. Ha labdát kell tartani, ha az eredmény után kell futni, ha kontrázni kell ebből az 5ösből össze lehet rakni az épp szükséges támadósort.
De még így is esélytelenek az argentinok a vb-n. Most nem tudom épp ki véd nálunk, de nem hinném, h vmi klasszis kapus, a védelmük szintén elég gyenge, bár Milito felépülése jót tesz majd nekik biztos. A középpályájuk szintén nem a legerősebb. Igaz, a keretük alapján nem kéne leírni őket, de vagy egy ökör edzőjük, akinek már eleve az nem megy, h a legjobbakat válogassa be a keretbe, a többiről ne is beszéljünk.
Ami meg az argentin támadók összehasonlítását illeti, Messi kiemelkedik közülük, a többi nagyjából egy szint. De a rutin miatt jelenleg még jobbnak tartom Militot, Tevez elég hangulatember, mindent elmond róla, h a visszavonulása is már szóba került ilyen fiatalon. De jelenleg hatalmas formában játszik, és ha ez a forma kitart a Vb-ig, akkor ő is Higuain előtt lesz. Agüerot nem tartom jobbnak, sztem eléggé túlértékelt játékos.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.01. 17:02:50

Egészen fantasztikus ez a Messi, Agüero, Tévez, Milito, Higuaín támadó névsor. Egyáltalán nem sorolnám Higanyt az 5. helyre (még ha véletlen most oda is írtam). Nagyszerű játékosok mind más más erényekkel.
Messi ha kell leköti 2-3 védő figyelmét is és eközben csak a hátát nézik.
Agüerot szinte bármilyen helyzetből ki lehet ugratni.
Tévez agresszív, bármilyen labdáért képes megharcolni.
Milito a kapunak háttal is képes gólt szerezni.
Higany pedig egy technikás jó rugótechnikájú játékos.
Ennél jobb és változatosabb támadósor nem kell egy VB-re. Egyszerűen nem tudok olyan problémás helyzetet elképzelni a pályán amit ez az 5 ember ne tudna orvosolni. Ha labdát kell tartani, ha az eredmény után kell futni, ha kontrázni kell ebből az 5ösből össze lehet rakni az épp szükséges támadósort.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.03.01. 16:28:44

marci. írta:
mert azért Milito,Tevez,Aguero,Messi ejjj mind jobb nála
Miben?Messit adom,de a többi?
Szerintem meg Messi, Milito, Tévez és Agüero mögött csak ötödikként lehet ott Higuaín a VB-n, és ez így reális.

(OFF: Én egyedül csak azt nem értem, hogy Argentína mért nem játszik 3 csatárral, ha már egyszer ilyen nevek vannak a csapatban)

Ettől függetlenül szerintem Higu remek játékos, de még messze nem világklasszis. Ettől eltekintve én azért játszatnám egy Nigéria v. Dél-Korea ellen, minimum csereként. Megérdemli!
Més que un club.
Avatar
marci.
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2009.05.12. 15:53:17
Tartózkodási hely: budapest

2010.03.01. 15:55:04

mert azért Milito,Tevez,Aguero,Messi ejjj mind jobb nála
Miben?Messit adom,de a többi?
csakamadrid
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.03.01. 15:09:41

LG írta: Én Agüerot nem tartom jobbnak mint Higuain-t. Véleményem szerint előbbi nagyon túl, utóbbi meg alul értékelt játékos.
Azt nem állítanám, hogy Agüero túl van értékelve. Remek játékos csak már ideje lenne tovább lépnie az Atleticonál. Minél hamarabb, akár már nyáron!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.03.01. 11:00:45

Getti2 írta:
Úgy gondolom, hogy ez a szabály majdnem mindenkinek jó lenne. Nyilván a nézők X%-ának nem (ami amúgy lehet, h többség). De lássuk, hogy kinek lenne jó?
1. A nézők Y%-ának Smile
2. A bíróknak (felelősséget leveszi a vállukról)
3. FIFA, UEFA (szintén előbbi okok miatt)
4. A klubok tulajdonosainak (több millió eurókról van szó pl. BL-ben, és nagyon nem mindegy, hogy most éppen "ide-vagy-oda" téved a bíró)
5. Maguknak a kluboknak (tisztességesebb, igazságosabb verseny)
És a mai világban kinek az érdeke, hogy valami teljesen szabályos legyen, teljesen egyértelmű legyen?
Egyre kevesebbeknek...főleg a sportfogadásban.

Egy ilyen rendszer bevezetése drasztikusan csökkentené a hibázási/bundázási lehetőséget...gondolom nem kel tovább magyaráznom...

Be lesz ez vezetve, de majd akkor, ha kitalálták milyen más módon lehet megfordítan, eldönteni meccseket, milyen más manipulatív tényezőttudnak majd bevezetni.
off: ezen az oldalon nem illik újraregelni más névvel...(pláne nem ilyen feltűnővel, amivel azonnal beazonosítanak...ip-bant fogsz kapni szvsz{már történt hasonló eset...})

ON: a mondanivalóddal egyetértek, sajnos az érdekek nem fogják engedni egy ehhez hasonló szabályrendszer bevezetését... ezért nem engedték bevezetni a vízzel működő autókat se, hiszen az olajsejkeket tönkretette volna anno...
Getti2
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2010.03.01. 10:29:44

2010.03.01. 10:38:18

Úgy gondolom, hogy ez a szabály majdnem mindenkinek jó lenne. Nyilván a nézők X%-ának nem (ami amúgy lehet, h többség). De lássuk, hogy kinek lenne jó?
1. A nézők Y%-ának Smile
2. A bíróknak (felelősséget leveszi a vállukról)
3. FIFA, UEFA (szintén előbbi okok miatt)
4. A klubok tulajdonosainak (több millió eurókról van szó pl. BL-ben, és nagyon nem mindegy, hogy most éppen "ide-vagy-oda" téved a bíró)
5. Maguknak a kluboknak (tisztességesebb, igazságosabb verseny)
És a mai világban kinek az érdeke, hogy valami teljesen szabályos legyen, teljesen egyértelmű legyen?
Egyre kevesebbeknek...főleg a sportfogadásban.

Egy ilyen rendszer bevezetése drasztikusan csökkentené a hibázási/bundázási lehetőséget...gondolom nem kel tovább magyaráznom...

Be lesz ez vezetve, de majd akkor, ha kitalálták milyen más módon lehet megfordítan, eldönteni meccseket, milyen más manipulatív tényezőttudnak majd bevezetni.
Lezárt