Thierry Henry

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
istyke6
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 373
Csatlakozott: 2009.11.05. 18:50:57
Tartózkodási hely: Erdély
Kapcsolat:

2010.03.14. 20:53:41

nagyon nagyot dobott a jatekon.
I <3 FCB
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2010.03.14. 20:46:05

Végre!! Bejött és jól játszott, lendületet vitt a csapatba, 2 gólpassz Messinek, 1 gólpassz értékű passz, egy kiharcolt szabadrúgás, egy gyönyörű lekészítés Xavinak!! Ami hiányzik, az, hogy elment az önbizalma, nem meri kapussal szemben ellőni, inkább visszagurít!
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.03.12. 20:02:45

Engem egy Henry-mesterhármasnál semmi sem vidítana fel jobban :lol:
És szerintem ő is így van ezzel :)

Egyszerqen nem értem, mi a pobléma gyökere? Miért nem megy neki a játék? Hajt, küzd, edz, és mégse jön össze egy árva gól sem :cry: Rendkívül szimpatikusan viselkedik, mégis sokan szidják itt :!: Abszolút nem érdemli meg + segít a fiataloknak --> már csak ezért sem írnék semmiképpen rosszat róla. Ráadásul Pep sem erőlteti, pont annyi meccset játszik, amennyit "érdemel" a mutatott játék alapján.
Més que un club.
Avatar
Barcaádám
Capitá del Barça
Hozzászólások: 811
Csatlakozott: 2009.04.05. 18:43:08
Tartózkodási hely: Békés

2010.03.12. 16:04:36

Barcaman14 írta:Igen, az nekem is feltűnt a rövidhírek között hogy Henry és Milito is edzett önszorgalomból. Milito esetében ez érthető, a hosszú kihagyás után, de Henry.... Megtehetné hogy beletörődik abba, hogy ezt a hátralevő kb 2 hónapot átvészelem valahogy. Úgyis mindent megnyertem, a pénzem meg van, jó volt szép volt stb.... DE ennek ellenére inkább többet edz. Ez mindenképpen azt mutatja, hogy a hozzáállásával nincsenek gondok és az akaratereje is a régi. Előbb vagy utóbb minden munkának beérik a gyümölcse. Tavaly a Camp Nouban 3-at rúgott a Valencianak. Azt hiszem egy hasonló produkció most is jót tenne neki :)
hát az biztos! csak ahhoz nem szögletre vagy 5ösre begurítom a labdát kéne játszani!
én beraknám középre, eredeti posztjára hát ha ott többet tud!
Kép

"A helyzet az, hogy jelenleg a Barça maga a futball, és ahhoz, hogy legyőzd a Barçát, a futballt kell kiirtanod."
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.03.12. 15:49:53

Igen, az nekem is feltűnt a rövidhírek között hogy Henry és Milito is edzett önszorgalomból. Milito esetében ez érthető, a hosszú kihagyás után, de Henry.... Megtehetné hogy beletörődik abba, hogy ezt a hátralevő kb 2 hónapot átvészelem valahogy. Úgyis mindent megnyertem, a pénzem meg van, jó volt szép volt stb.... DE ennek ellenére inkább többet edz. Ez mindenképpen azt mutatja, hogy a hozzáállásával nincsenek gondok és az akaratereje is a régi. Előbb vagy utóbb minden munkának beérik a gyümölcse. Tavaly a Camp Nouban 3-at rúgott a Valencianak. Azt hiszem egy hasonló produkció most is jót tenne neki :)
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2260
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.03.11. 18:40:05

Úgy gondolom, hogy Henry nagyon fontos láncszemünk volt tavaly. És kétlem, hogy idén a hozzáállásával lenne Neki problémája. Ha az lenne, akkor nem ment volna ki szorgalomból edzeni szerdán! Megérdemelné a perceket, mert tényleg az jön le nekem, hogy küzd, hajt, de valahogy nem jönnek be a dolgai. Viszont a legutóbbi meccsén már nem csak lefelé vitte a labdát! :D Ha a Valencia ellen kezdene (valószínűnek tartom Ibra kiesését figyelembe véve) és gólt lőne, akkor szerintem a hajrára ismét egy remekül játszó Henry-t láthatnánk. Én most bízok benne. :)
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.03.08. 14:02:45

Azért nehogy már Henry érdeme legyen ez a meccs/győzelem mutató.
Ezt max azok veszik be akik nem látták a mérkőzéseinket, azoknak biztos beszédes adatok ezek. Én láttam majd minden meccsünket és elég időigényes feladat lenne beadni nekem, hogy Henry érdeme lenne ez a statisztika. Nem véletlenül van két szemünk, ne csak nézzünk lássunk is, az ég világon semmire nem megyünk Henryvel a pályán.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21271
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.03.08. 10:46:13

palmiki írta:most láttam egy statisztikát
henry 14 meccsen játszott a bajnokságban ebből 12 győzelem 2 döntetlen
pedro 22 meccs 16 győzelem 5 döntetlen 1 vereség
ezzel nem azt akarom mondani hogy henry teljesítménye jó mert nem az de sokan lehurrogták azokat akik azt mondták hogy sokat ér a labda nélküli mozgása
akik nem fociztak még soha komolyabban nem tudják milyen fontos a labda nélküli mozgás
Ne aggódj, így is megkapod a lehurrogást, mert a végén csak belepróbáltad magyarázni, h a kicsivel jobb mérleg Henry érdeme. Ez nem igaz. Pedro volt az aki szerzett fontos gólokat, Henrynek meg alig van értékeltető megmozdulása, még ha a híres labda nélküli mozgását is beleveszem.
palmiki
Barça B
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2009.03.05. 17:15:39
Tartózkodási hely: balmazújváros

2010.03.07. 20:11:07

most láttam egy statisztikát
henry 14 meccsen játszott a bajnokságban ebből 12 győzelem 2 döntetlen
pedro 22 meccs 16 győzelem 5 döntetlen 1 vereség
ezzel nem azt akarom mondani hogy henry teljesítménye jó mert nem az de sokan lehurrogták azokat akik azt mondták hogy sokat ér a labda nélküli mozgása
akik nem fociztak még soha komolyabban nem tudják milyen fontos a labda nélküli mozgás
messi, henry, eto'o
ennyi a lényeg
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.03.05. 20:10:44

Hát szerintem nem. És szerintem El fanático sem rossz értelemben linkelte be. Mindössze annyit jelent, hogy a Barca minden ellenfelénél többet birtokolja a labdát (akárcsak a spanyol válogatott).
Kép
Avatar
t.henry5511
Jugador del Barça
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2009.01.10. 15:16:40

2010.03.05. 19:40:41

Ezt arra értette hogy a Barcelonában precíz a játék és nem kell futnia hiszen Xavik és Iniesták pontosan passzolnak Henrynak
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.03.04. 16:51:28

Gondolom mindenki olvasta EZT az Origo sportrovatában...

Amiért ide tettem:

" Az Európa-bajnok spanyolok ezúttal is komoly erődemonstrációt tartottak, az előző vb-n második franciák otthonában nyertek 2-0-ra.

-Presztízsértékű győzelem volt, ugyanakkor továbbra sem mondhatjuk azt, hogy mi lennénk a torna esélyesei, majd meglátjuk, mi lesz" - mondta Andrés Iniesta, az FC Barcelona középpályása. Más véleményen van Thierry Henry, aki szerint Brazília mellett éppen Spanyolország a vb másik nagy esélyese.

-A néhány évvel ezelőtti francia válogatottra emlékeztetnek. "Láttunk egy csapatot, amelyik esélyes a vb-győzelemre, és egy másikat, amelyiknek még nagyon sokat kell dolgoznia" - mondta a Barcelona csatára, aki azt is elárulta, miért érezte magát furcsán a pályán szerda este. "Az a helyzet, hogy a Barcelonában nem vagyok hozzászokva ahhoz, hogy nekem kell szaladgálnom a labda után."




Amiért új hozzászólásban küldtem: nem jelenítette meg friss hsz-ként, amikor szerkesztettem a tegnapit, ezért kénytlen voltam új hsz-ként küldeni, ugyanis ha nem jelzi ki, senki sem figyel fel rá, akkor meg minek...
Kép
csiga
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2009.04.29. 21:00:12

2010.02.24. 15:19:12

Ez így van. Pep megbontotta a sort és a középpálya eltűnt. Klasszikus formában ez a történet másképp alakult volna. Sajnos nem csak Titi van recesszióba, érződik Leon is egyre jobban. Talán ha Alves visszajön és Henry talál egy játszótársat (pl:Iniesta) magának, kidolgozva egy pár figurát. Na az már fingatós lenne.
Arsene Wenger: "Különleges játékos. Felülmúlhatatlan fizikai es technikai tulajdonságokkal bír. Ráadásul a futball szerelmese, ami a numero 1-gyé teszi a világon".
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.02.24. 08:42:44

Balinho írta:Komolyan nem értem miért ez a nagy indulat vele kapcsolatban...

Elöljáróban annyit, hogy én imádtam, imádom Titit.
Pedig ebből kiindulva már érthetnéd is.

Aki max kedveli Henryt, ráadásul inkább csak mint embert, a játékstílusát meg kevésbé, az könnyen indulatos lesz, ha borzasztóan játszik. Csak nézz körül a többi játékos topicjában mostanság, mert épp mindenki rosszul játszik szinte.

Tegnap egyébként egy centivel nem voltunk előrébb vele, annyival volt jobb az egész h Iniesta hátrébb léphetett.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2010.02.23. 17:57:52

Komolyan nem értem miért ez a nagy indulat vele kapcsolatban...

Elöljáróban annyit, hogy én imádtam, imádom Titit. Emellett nyilvánvaló, hogy józan eszű ember nem gondolhatja hogy tőle ez elfogadható teljesítménynek minősül.

Ugyanakkor hogy egyesek miért haragszanak rá annyira, hogy minden meccs után támadják azt nem értem. Nem értem mert az még okés, hogy uram bocsásd sz*rul játszik, de mindent megtesz a pályán ami tőle telik, Barcelonában alázatos, szerény hozzáállással végzi a dolgát, törekszik a jobbra, aláveti magát a csapat érdekeinek.

Nem tudom mit várnak tőle egyesek, hogy megtagadja a pályáralépést? Visszaadja a fizetését, vagy egyszerűen felbontja a szerződését? Ugyanmár... Szemben jó néhány nála Barcelonában sokkal magasabbról zuhanó klasszissal (Deco, Dinho) vele attitűd téren semmi gond nincs, mindig a maximumot akarja kihozni magából, teszi a dolgát legjobb tudása szerint. Hogy ez az öregedésnek, lassulásnak, formahanyatlásnak, önbizalomhiányának köszönhetően csak ilyen játékhoz elég? Azt sajnos mindenkinek el kell fogadnia.

Én nálam ez a nyilatkozat csak tiszteletet váltott ki, remélem még ebben az évben javulni fog a teljesítménye, jövőre pedig úgyis hozunk valakit a helyére. Szerintem ezt fogadja el mindenki és inkább szurkoljon, hogy hozza ki magából a maximumot, addig amíg itt van.
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2010.02.23. 13:30:54

Mikaos írta:[...
Éppen így gondolta én is: :D
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2010.02.23. 13:25:51

Én nem azt mondtam hogy legyen mindig kezdő meg hogy jól játszik!!Hanem hogy nem érdemli meg azt hogy szidják!!én is padoztatnám és ilyen 30percekre küldeném be amíg vissza nem jön a forma!!
Mihi én nem azt mondom hogy nem kell senki nyáron balra mer titi tavaly jó volt,hanem hogy több tisztelet legyen titi felé mer tavaly sokat segített a csapaton!!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.02.23. 13:13:38

bence-barca írta:
Rezi Torres írta:Aki focizott vagy focizik az tudja milyen most Titinek!!!
Aki szidja soha nem focizott!!!!Vagy nagyon bal [auto_cenzúra]!!!!
Egy játékost akkor szabad bírálni megkérdőjelezni amikor lesz.rja hogy nem megy neki nem küzd nem hajt nem tesz semmit annak érdekébe hogy jobb legyen!!!Titinél szerintem ez nem így van!!!
Nevetségesnek találom azokat akik ilyeneket írnak hogy mennyen a [auto_cenzúra] meg stb.!Hogy lehet egy olyan játékosról ilyeneket írni aki a szeretett klubunkba játszik és előző évbe fantasztikusan játszott!!
Én bízok Titibe és akármi is lesz a vége nem az lesz bennem hogy formán kívül volt 2010be hanem hogy 6kupához segítette a Barcat a góljaival és hogy egy remek ember!!!Vamos Titi!!!

Teljesen egyetértek veled!
Tavaly bezzeg még mindenki dícsérte, most meg, h nem megy neki a játék már mindenki el szeretné küldeni...nem értem... :?
Ezzel nem teljesen értek egyet. Nekem nem a kedvenc játékosom, de nem mondom azt hogy nem szeretem, mert a kedvenc csapatomban játszik és van olyan múltja hogy tiszteljem érte. Ennek ellenére a szezonban eddig nem megy neki a játék nincs igazán hasznára a csapatnak. Ezt sajnos ki kell mondani, még a legelvakultabb Henry fan-oknak is. Ha pedig egy játékos folyamatosan gyenge teljesítményt nyújt majdhogynem mellékes hogy mennyire hajt, le kell ültetni a padra. Mindekinek vannak gyengébb meccsei, de Henryval azért más a helyzet mert FOLYAMATOSAN gyengén játszik és ez a komoly probléma. Persze tényleg szimpatikus hogy ennyire odateszi magát stb., de inkább azt kellene kiemelni, ha nem tenné, mert egy ilyen csapatbna tényleg ez a minimum. Ennyi erővel Puyol folyamatosan isteníthetnénk, mert ő aztán széthajtja az agyát is, mégsem szól minden hsz erről.
Ezzel csak azt akartam mondani, hogy jelenleg van olyan playa aki hasznosabb a csapat számára (Pedro, Bojan), és szimpátiából nem kéne Titit erőltetni. Ezt valszeg Pep is nagyon jól tudja, azért volt hanyagolva mostanában.
A nyilatkozata ennek ellenére korrekt és szimpatikus volt, de -bár nem szeretném leírni- nem látom benne azt, hogy 180 fokos fordulatot vegyen a teljesítménye.
Forca Barca!!!!
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2010.02.23. 13:12:00

Rezi Torres írta:Hogy lehet egy olyan játékosról ilyeneket írni aki a szeretett klubunkba játszik és előző évbe fantasztikusan játszott!!
Meg is válaszoltad.
Az előző évben játszott úgy,ahogy tőle elvárható.És idén bebizonyosodott,h ez bizony sajnos szalmaláng volt.Azért,mert tavaly nagyon jól játszott,nem hiszem,h ne lehetne ráunni az erőlködésére és jobb megoldást keresni/kerestetni Pepékkel.Nem a korábbi (átmeneti) jobb teljesítménye alapján kell értékelni a munkáját -főleg,ha az cirka a hatoda az itt eltöltött idejének- hanem a jelenlegi alapján.Vagy méginkább az egészet egyben nézve -és a zöme elég felejthető.

Rezi Torres írta: Én bízok Titibe és akármi is lesz a vége nem az lesz bennem hogy formán kívül volt 2010be hanem hogy 6kupához segítette a Barcat a góljaival és hogy egy remek ember!!!Vamos Titi!!!
Valószínüleg az idő majd megszépíti az ő dolgait is.Pár év múlva sztem a többség úgy fog rá gondolni,h igaz,h nem nálunk volt pályája csúcsán,de a történelmi tettünknek legalább aktív részese volt Henry.
Ezért örökké hálásak leszünk neki. De a többiért...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára miihii 2010.02.23. 13:13:47-kor.
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.02.23. 12:53:58

Mikaos írta: De gondoljunk csak a műesésekre (amiből minden meccsen van egy pár) - ugyanolyan, mint a kezezés. Csak míg a kezezés konkrét gólhelyzetet hozhat, a műesés meg 11-est.

Csak az a baj, h ezt nem veszik észre se az írek, se a "nagyokosok", sem a (Real-os) "Henry-utálók"...
* a Real-osba azokat értem akik támogatják CR-t és a töbi kamugépet..., tudom h nem jó szó a Realos ,de nem jutott jobb eszembe :D

http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_vb ... t-2007445/ <- ez egy régi cikk de érdemes elgondolkodni rajta, ki is a hibás...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.02.23. 12:46:21

Rezi Torres írta:Aki focizott vagy focizik az tudja milyen most Titinek!!!
Aki szidja soha nem focizott!!!!Vagy nagyon bal [auto_cenzúra]!!!!
Egy játékost akkor szabad bírálni megkérdőjelezni amikor lesz.rja hogy nem megy neki nem küzd nem hajt nem tesz semmit annak érdekébe hogy jobb legyen!!!Titinél szerintem ez nem így van!!!
Nevetségesnek találom azokat akik ilyeneket írnak hogy mennyen a [auto_cenzúra] meg stb.!Hogy lehet egy olyan játékosról ilyeneket írni aki a szeretett klubunkba játszik és előző évbe fantasztikusan játszott!!
Én bízok Titibe és akármi is lesz a vége nem az lesz bennem hogy formán kívül volt 2010be hanem hogy 6kupához segítette a Barcat a góljaival és hogy egy remek ember!!!Vamos Titi!!!

Teljesen egyetértek veled!
Tavaly bezzeg még mindenki dícsérte, most meg, h nem megy neki a játék már mindenki el szeretné küldeni...nem értem... :?
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2010.02.23. 12:37:40

Mikaos írta: Nem teljesen értem: az a sok ember mit nem mer kimondani? Szerintem mindenki ezt mondja, amit ő is. Mindenki látja, hogy mi a helyzet.
Hasonló helyzetben magukról nem mernek kimondani sokan ilyesmit...
Avatar
Rezi Torres
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2008.07.07. 12:54:09

2010.02.23. 12:01:47

Aki focizott vagy focizik az tudja milyen most Titinek!!!
Aki szidja soha nem focizott!!!!Vagy nagyon bal [auto_cenzúra]!!!!
Egy játékost akkor szabad bírálni megkérdőjelezni amikor lesz.rja hogy nem megy neki nem küzd nem hajt nem tesz semmit annak érdekébe hogy jobb legyen!!!Titinél szerintem ez nem így van!!!
Nevetségesnek találom azokat akik ilyeneket írnak hogy mennyen a [auto_cenzúra] meg stb.!Hogy lehet egy olyan játékosról ilyeneket írni aki a szeretett klubunkba játszik és előző évbe fantasztikusan játszott!!
Én bízok Titibe és akármi is lesz a vége nem az lesz bennem hogy formán kívül volt 2010be hanem hogy 6kupához segítette a Barcat a góljaival és hogy egy remek ember!!!Vamos Titi!!!
Barcelona:Egy város,egy csapat, egy szerelem egy ÉLET!!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.02.23. 11:56:08

Fernando írta:Vegyes érzelem nekem ez az Henry féle nyilatkozat. Egyrészt becsülendő, hogy jól látja a dolgokat és ki meri mondani amit sokan nem.
Nem teljesen értem: az a sok ember mit nem mer kimondani? Szerintem mindenki ezt mondja, amit ő is. Mindenki látja, hogy mi a helyzet.
sjay írta:...
Nincs ezen semmi meglepő :) Az a lényege, hogy nem szabad álszentnek lenni. Mert sokan, akik most elítélik mondjuk Henry-t emiatt a kezezős-gólpassz miatt: lehet, hogy jó hangosan nevettek és örültek, amikor Messi konkrétan bebokszolta a labdát a hálóba.
Szóval Ibrának teljesen igaza van, ezt a labdarúgók nagy része simán megjátszotta volna.
De gondoljunk csak a műesésekre (amiből minden meccsen van egy pár) - ugyanolyan, mint a kezezés. Csak míg a kezezés konkrét gólhelyzetet hozhat, a műesés meg 11-est.
Avatar
Maxsteel666
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.02.10. 08:02:21
Tartózkodási hely: Remélem egyszer: Barcelona!

2010.02.23. 11:52:10

Rewolution5 írta:ez nem prioritás egy Barca kaliberű csapatban....
Ezzel teljesen egyet értek! De ha Madridban múlt vasárnap csak a csapat fele adja ki magából azt a bizonyos 100%-ot, akkor most még mindig 5 pont lenne az előnyünk és még veretlenek lennénk! :?

A nyilatkozata meg teljesen profi ,elmond mindent róla, a hozzáállásáról és, hogy reálisan látja a dolgokat! Ez nagyon becsülendő, tisztelem, szeretem is érte csak..... :? Ettől nem fog jobban játszani(ne legyen igazam), de ha mindenki más ettől a nyilatkozattól jobban teljesít akkor megértem! :D
"Katalónia egy ország, a hadseregét pedig úgy hívják, FC Barcelona!"
/Sir Bobby Robson/
Lezárt