Tanulószoba

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2010.01.19. 12:03:53

Hát engem 6. tárgyfelvétel után kirugtak. (szal lehet mégrosszabbra gondoljál mint hogy költségtéritéses..) :roll: BMF
Avatar
van Bommel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 507
Csatlakozott: 2005.12.07. 15:42:36
Tartózkodási hely: Szarvas,Szeged

2010.01.19. 11:59:04

kamaj írta:Nagy problémával fordulok hozzátok, remélem valaki tud segíteni!

Sajnos most kaptam meg egy vizsgaeredményt ami 1 lett az Egyetemen. Ez még összességében nem lenne akkora katasztrófa csak ez volt a 6. vizsgám (és amúgy a 3. tantárgyfelvételem) :? . Szóval a kérdésem: ilyenkor mit lehet tenni vagy már elkönyvelhetem, hogy költségtérítéses lettem? Teljesen tanácstalan vagyok!
Köszönöm előre is a segítséget!

Szerk.: A Debreceni Egyetem Gazdaságinformatikus szakára járok. Elvileg kell egy kreditszám (nem tudom mennyi), hogy átrakjanak államira, és ha az megvan akkor rangsorolják és a legjobb költségtérítéseseket a kreditindex alapján átsorolják államira. Elvileg, de még nem tudom, de lehet meg kell ezzel barátkoznom :?
Szóval. Elméletileg a dékánnak írhatsz egy kérvény, hogyha harmadjára vetted fel. De ha te se tudod, menj be inkább a TO-ra ott megtudják mondani(jó esetben). Sok sikert!
Láb a lábé, kar a karé, láb a karé, KARALÁBÉ
Hajrá CSABACSÜD!!!
Adamik-Varga,Kis,Gombár,Viszkok-Virág,Szilágyi,Steigler,Borgulya-Gulyás,Gazsó
www.csabacsudse.gportal.hu
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2010.01.19. 11:52:55

Hát nálunk (BME-VIK) ilyen biztos nincs. Vannak tárgyak amiket egyesek csak 6-ik nekifutásra tudták megcsinálni....
Avatar
bati1989
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2007.07.11. 11:44:11
Tartózkodási hely: Hernád, Gyál

2010.01.19. 11:16:45

vagy csinálj egy passzív félévet...
Kép
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2010.01.19. 09:27:40

Nagy problémával fordulok hozzátok, remélem valaki tud segíteni!

Sajnos most kaptam meg egy vizsgaeredményt ami 1 lett az Egyetemen. Ez még összességében nem lenne akkora katasztrófa csak ez volt a 6. vizsgám (és amúgy a 3. tantárgyfelvételem) Confused . Szóval a kérdésem: ilyenkor mit lehet tenni vagy már elkönyvelhetem, hogy költségtérítéses lettem? Teljesen tanácstalan vagyok!
Köszönöm előre is a segítséget!
elvileg kell irnod egy nagyon szép pár oldalas fogalmazást a dékán bácsinak, aki ha elég meghatónak találja, ir egy kérelmet, hogy mehess mégegyszer vizsgázni.
ha meg ezt már eljátszottad, akkor hogy államin maradj, jelenkezz újra az egyetemre, ugyis automatikusan akkreditálnak minden tárgyat.
Avatar
rszergej
Capitá del Barça
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2007.10.18. 01:21:39
Tartózkodási hely: Gyomaendrőd

2010.01.19. 08:56:24

[quote="kamaj"][/quote]

Anno, még amikor fősulira jártam (régi szép idők 8) ) volt egy olyan lehetőségünk, amit úgy hívtak, hogy méltányossági kérelem, de hallottam úgy is, hogy rektori. Ezt a kérelmet ilyen esetekre föllehet használni. Menj el a TO-ra és kérdezz rá erre, hogy nálatok van e ilyen lehetőség.
Persze, ha még nem használtad föl.
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.01.19. 01:55:08

kamaj írta:Nagy problémával fordulok hozzátok, remélem valaki tud segíteni!

Sajnos most kaptam meg egy vizsgaeredményt ami 1 lett az Egyetemen. Ez még összességében nem lenne akkora katasztrófa csak ez volt a 6. vizsgám (és amúgy a 3. tantárgyfelvételem) :? . Szóval a kérdésem: ilyenkor mit lehet tenni vagy már elkönyvelhetem, hogy költségtérítéses lettem? Teljesen tanácstalan vagyok!
Köszönöm előre is a segítséget!
Milyen suliba jársz?
Én nem oda járok, de a BME GTK-n egyik ismerősöm most veszi fel negyedjére a mikrot, és nem hallottam tőle, hogy necces a költségtérítés. Amennyire én tudom, akkor a fél évenként 15 minimum kreditnek kell meglennie. Aztán ha nem így van majd kijavítanak a többiek :)
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.01.19. 01:06:46

Nagy problémával fordulok hozzátok, remélem valaki tud segíteni!

Sajnos most kaptam meg egy vizsgaeredményt ami 1 lett az Egyetemen. Ez még összességében nem lenne akkora katasztrófa csak ez volt a 6. vizsgám (és amúgy a 3. tantárgyfelvételem) :? . Szóval a kérdésem: ilyenkor mit lehet tenni vagy már elkönyvelhetem, hogy költségtérítéses lettem? Teljesen tanácstalan vagyok!
Köszönöm előre is a segítséget!

Szerk.: A Debreceni Egyetem Gazdaságinformatikus szakára járok. Elvileg kell egy kreditszám (nem tudom mennyi), hogy átrakjanak államira, és ha az megvan akkor rangsorolják és a legjobb költségtérítéseseket a kreditindex alapján átsorolják államira. Elvileg, de még nem tudom, de lehet meg kell ezzel barátkoznom :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamaj 2010.01.19. 02:10:13-kor.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Szandi
Főnökasszony
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2007.07.12. 21:01:59

2010.01.12. 20:13:58

Nincs valakinek Böhringertől könyve? Pár könyvtárba voltam de nemvolt. Lehet, hogy rossz helyeken kerestem.
"Jeff Buckley a világ legkirályabb jelensége a rántotta feltalálása óta"
Nobody fucks with the Jesus.
Art too bad to be ignored.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.01.12. 17:55:16

MichaaBee írta:Lehet még egy jó órád. :) Amit bowling mond, az igaz VOLT. Épp a múlthéten mondta ofőnk, hogy mostmár megváltoztatták a törvényt, s az új rendelet szerint, ha osztályozható a diák, akkor nem kell pótvizsgát tennie. De hogy nálatok hogy mennek a dolgok azt nem tudom, úgyhogy a legjobb az lesz, ha te is az osztályfőnököddől kérsz útbaigazítást. :wink:
Újabb szép percek! 8) Tehát, ha van 3 jegyem a tantárgyból, nem számít, hogy összegyűlt a 30%? Hú, de nagyon jó lenne! :P Rohadtul nem akarok ennyi tantárgyból vizsgát tenni... Akkor, már inkább visszavonulok! 8) :lol: Amúgy minőségügynél mondta a tanár egyedül azt, hogy vagy bukik, vagy összegyűlt a 30% és vizsgázik (Abból csak 1 jegyem volt...)! A többi tanár nem mondott semmit csak lezártak. (Nem 1-esre... :) ) Többek között az osztályfőnök is! :wink: :roll: Csak mondta volna, ha baj van! :twisted:

NA, a lényeg MichaaBee köszi a szép perceket! 8)
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.01.12. 17:04:23

Lehet még egy jó órád. :) Amit bowling mond, az igaz VOLT. Épp a múlthéten mondta ofőnk, hogy mostmár megváltoztatták a törvényt, s az új rendelet szerint, ha osztályozható a diák, akkor nem kell pótvizsgát tennie. De hogy nálatok hogy mennek a dolgok azt nem tudom, úgyhogy a legjobb az lesz, ha te is az osztályfőnököddől kérsz útbaigazítást. :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2010.01.12. 16:37:37

Ja téll , te sülysápi vagy :D Ilyenkor én se meek sose ha hó vagy sztrájk van :Dde máskor nem nagyon hiányzok ugy hogy vszínű 2-ből bukok :S Am te hova jársz?
Visca El Barca
Kép
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.01.12. 16:29:59

bowlinggolyo írta:
MichaaBee írta: Nem buksz meg, pláne nem félévkor, mivel osztályozható vagy, tehát megvan mindenből a 3 jegyed. :wink:
Nos az mind1 h mennyi jegyed van ha összejön a hiányzás akk mindenképpen osztályozó vizsgát kell tenned és akk nem csak a félévre szokták hanem már az egész évre.

Szerk:Egyébként mind1 h igazolt vagy igazolatlan az csak arra jó h nem kapsz még igazgatóit mert ellógtad az órákat. Am sok sikert hozzá
Na, de jó... :? Miután MichaaBee írta, volt egy jó órám... :lol: Szóval, hiába, hogy a jegyeim megvannak mehetek vizsgázni... :( Kellemetlen... Amúgy épp ez a gáz, egyszersem lógtam... Pl. Minőségügyi ismeretekből, a félév alatt volt 14 órám, ebből 6-ról hiányoztam... (2-szer két hétig nem voltam suliba betegség miatt, egyszer sztrájk miatt, egyszer a hó miatt nem mentek a vonatok... és így összejött....) :arrow: Ezért gáz... :x Azért köszi a választ! :wink: Tegnapig nem is gondltam arra, hogy baj lenne... :oops:
gygerike írta:Am te hova jársz?
Pesti Barnabás Élelmiszeripari suli. 13. osztály, már... Ebbe a félévbe többet hiányoztam mint az érettségiig összesen...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fcbarca0827 2010.01.12. 16:48:18-kor.
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.01.12. 16:22:41

Mert nem akarok kolis lenni, mert nem igen végezném el a középsulit akkor :D ...meg nem is sokáig bírná az igazgatóság, hogy én a kolijukba vagyok :D

Itt szalkán meg van gimi, csak épp, nem látom értelmét, hogy végig 2es legyek gimibe, mintsem itt 3as vagy akár 4es :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.01.12. 16:18:53

Victor_Valdes írta:Hát hasonló lendülettel megyek oda én is, ha felvesznek ...bár kétlem, hogy ne kerülnék be :D

Szóval újabb szivatós 4 év jön. Na nem baj, valahogy túléljük. :D
Am miért nem választottál mondjuk egy erősebb gimit úgy h kolis lettél volna nyír1en? Lehet többet értél volna vele. Ezt saját tapasztalatból mondom, mert uncsijaim Nyírbátorban végeztek én jövőre fogok itt a Krúdyban és többet tanulok matekból meg a faktos tárgyaimból mint ők tanultak.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.01.12. 16:14:52

Hát hasonló lendülettel megyek oda én is, ha felvesznek ...bár kétlem, hogy ne kerülnék be :D

Szóval újabb [auto_cenzúra] 4 év jön. Na nem baj, valahogy túléljük. :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2010.01.12. 16:14:51

MichaaBee írta:
fcbarca0827 írta:Van-e itt olyan, aki félévkor egy tantárgyból elérte a 30 % hiányzást, ezért osztályozhatatlan? Elvileg ilyenkor vizsgát kell tenni... Vagy kérhetem-e a bukást? Úgy néz ki, hogy kábé 6 tantárgyból összejött... (de ez baromság, mert csak minden 2. héten vannak órák, hiszen a másik héten gyakorlat van) Egyébként mindegyik igazolt hiányzás, ha lehet kérni a bukást, akkor kérem és megnyomom a 2. félévet. De félek, hogy annyira osztályozhatlan vagyok, hogy megbuktatni se tudnak (:lol:). (Minden tantárgyból volt legalább 3 jegyem.)

Köszi, ha valaki segít, már, ha érthető, hogy mit akarok...! :roll: :oops: :wink:
Nem buksz meg, pláne nem félévkor, mivel osztályozható vagy, tehát megvan mindenből a 3 jegyed. :wink:
Nos az mind1 h mennyi jegyed van ha összejön a hiányzás akk mindenképpen osztályozó vizsgát kell tenned és akk nem csak a félévre szokták hanem már az egész évre.

Szerk:Egyébként mind1 h igazolt vagy igazolatlan az csak arra jó h nem kapsz még igazgatóit mert ellógtad az órákat. Am sok sikert hozzá
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bowlinggolyo 2010.01.12. 16:20:11-kor.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8700
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.01.12. 16:12:59

Victor_Valdes írta:Szóval nem az ilyen b-aszott lusta embernek való :D

Hát beleválasztottam én is..de vagy ez vagy gimi, vagy mehetek a cigányok közé kb :roll: :D
Hát sajnos nem a lusta embereknek való, de még csak nem is az átlagpolgárnak :lol: Elég magolós, néha átláthatatlan, de persze ez tanártól is függ, meg attól, hogy mennyire érdekel. Speciel én semlegesen kerültem ide, és apró érdeklődést mutattam azért felé, mert jó dolog ha tudod, hasznos. Jah, aha.. de mikor 4-5 oldalt kell megtanulnod napról napra, akkor elég gyorsan alábbhagy a kezdeti lendület. :lol: Nekünk két tantárgy van belőle, Üzleti gazdaságtan és a Elméleti gazdaságtan. Az elméleti nem vészes, érdekesebb, lekötősebb dolog, de az ÜG... nálam halál. :lol:

Szerk.: Nem válaszoltam igen, végzős lennék, csak meghúztak tavaly pont ÜG-ből. :D
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.01.12. 16:10:05

Szóval nem az ilyen b-aszott lusta embernek való :D

Hát beleválasztottam én is..de vagy ez vagy gimi, vagy mehetek a cigányok közé kb :roll: :D

Szerk.: Hanyadikos vagy?
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8700
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.01.12. 16:06:35

Victor_Valdes írta:Mellékesen, közgazdasági szakról kinek mi a véleménye? :D
Nehéz. Én oda járok. Középiskola. Hát nem is az lesz a választottam :lol:

Amúgy én félévkor ha minden jól megy 3-ból hasalok. :D
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.01.12. 16:00:02

Nekem se Földrajzból, se Fizikából, nincs jegyem vagyis mostmár van mert feleltem...adott rá 2-2 jegyet azt lezárt. Bár nálunk nagyon lazán vesznek mindent :D

'megláccik mátészalka, gettóhé' :D
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.01.12. 15:23:56

katalunya írta:vkinek nincs meg dvd-n a szent péter esernyője vagy a kőszívű ember fiai? :? a könyvet már nem is kérdezem,hónap végére kell tudni a szent péter esernyője tartalmát :?
ha vki odatudja adni(ÉS BUDAPESTI) az próbáljon írni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
előre is köszi :wink:
Én régen a versekkel voltam így. Se időm se kedvem nem volt tanulni, de valahogy mindig sikerült megúszni. Mennyit szenvedtem a verstanulással úristen.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.01.12. 15:13:38

Nem buksz meg, pláne nem félévkor, mivel osztályozható vagy, tehát megvan mindenből a 3 jegyed. :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2010.01.12. 15:07:38

Van-e itt olyan, aki félévkor egy tantárgyból elérte a 30 % hiányzást, ezért osztályozhatatlan? Elvileg ilyenkor vizsgát kell tenni... Vagy kérhetem-e a bukást? Úgy néz ki, hogy kábé 6 tantárgyból összejött... (de ez baromság, mert csak minden 2. héten vannak órák, hiszen a másik héten gyakorlat van) Egyébként mindegyik igazolt hiányzás, ha lehet kérni a bukást, akkor kérem és megnyomom a 2. félévet. De félek, hogy annyira osztályozhatlan vagyok, hogy megbuktatni se tudnak (:lol:). (Minden tantárgyból volt legalább 3 jegyem.)

Köszi, ha valaki segít, már, ha érthető, hogy mit akarok...! :roll: :oops: :wink:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Adam04
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2007.06.27. 23:02:11
Tartózkodási hely: Eger

2010.01.10. 14:31:29

fcbarca0827 írta:Furcsa kérdéssel forduolok hozzátok:

Nem tud valaki valamit a hab nélküli borotvahabról, esetleg a nagyüzemi fűszálhasogatóról, vagy a báránypirosítóról? 8) :lol:
A 3 közül valamelyikről kell írnom, de a neten semmit nem találok, kivéve a báránypirosítót, ami bármily meglepő egy növény... :shock:
Legfőképpen előnyök és hátrányok érdekelnek. Köszi előre is a segítséget. Bár, szerintem nem lesz aki fog tudni! :roll: :)
szerintem inkább itt tedd fel a kérdést: www.gyakorikerdesek.hu itt szinte 100%, hogy fognak válaszolni rövid időn belül
Kép
Lezárt