Barca vs Real

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Melyik csapat fog többet kiadni játékosokra ezen a nyáron?

Real
243
64%
Barca
135
36%
 
Szavazatok száma: 378
Avatar
adrenalin88
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2009.03.06. 21:06:39
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2009.12.24. 10:19:59

A Marca a mai számában összehasonlította Ronaldót és Messit. Eszerint: csapatjáték 7-8; egyéni technika 9-9; fizikum: 10-7; gyorsaság: 9-8; cselezés: 8-10; lövések és gólok: 9-8; passzolás: 9-9; fejjáték: 9-7; a csapat vezetése: 9-7; faultok és büntetők: 9-7; összesen: 88-80. Szerintük Ronaldo komplettebb.

A kérdés lezárva, szakértők megmondták... Roni a tökéletes focista. :) :wink:
Kép

" Ha a test szenved, a lélek virágzik! "
nagyitomi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2008.08.31. 15:13:51

2009.12.23. 18:31:20

mivel az ünnepekbe nem jutok billentyűzethez,így most kívánok mindenkinek kellemes ünnepeket! hala madrid
Martin6
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2009.01.06. 09:20:49

2009.12.23. 14:30:43

Sziasztok!

Ezt lehet nem ide kellene írni, de mivel Real-os vagyok, más topic-ba nem akarok "piszkítani", bár biztos volt már róla szó:
Olyan kérdésem lenne hogy láttam az elnökös írást és hogy mit tudtok róla? van e már valami konkrát hogy ki milyen projektel akar majd kampányolni, nyerni!? ki a favorit és mivel?

csak ennyit akartam!

Üdv: Martin

És előre is kellemes Ünnepeket
! ! ! ! ! Madrid Forever ! ! ! ! !
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.12.22. 21:50:54

Kalap1988 írta:Szerintem a játék néhány elemében erősebbek vagyunk, mint a 2004-2006-os barca, viszont maga az okfejtés igaz, tudunk még fejlődni és nem a történelem legjobb csapata még. Hangsúlyozom, még:)
Az milyen durva lenne már, ha két év után 12 trófea állna a nevünk mellett? :lol:
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.12.22. 19:39:21

Kalap1988 írta:
LG írta:Én is így látom. A 2004-2006 közötti Barca szerencsétlenebb volt, de gyengébb nem. Ráadásul akkor a BL-t még nehezebb volt megnyerni, mert nem 3-4 csapatnak volt reális esélye, hanem kiszámíthatatlan volt, a 3 top ligából kb. mindenki esélyes volt, ehhez még jött egy erős Lyon, Psv és Bayern.
Az ezredforduló környékén kb. ugyanez volt a helyzet, csak akkor spanyol ligát is igen nehéz volt megnyerni :!: A Real, Barca, Valencia, Depor 4-s európai szinten is hihetetlenül erős volt, és voltak nagy erős középcsapatok is, pl. Bilbao, Celta, Alaves, Zaragoza, Atletico.
Szerintem a játék néhány elemében erősebbek vagyunk, mint a 2004-2006-os barca, viszont maga az okfejtés igaz, tudunk még fejlődni és nem a történelem legjobb csapata még. Hangsúlyozom, még:)
Ez igaz, a védelmünket erősebbnek tartom, ugyanakkor Ronaldinho és Deco féle mágusok kicsit hiányoznak ebből a csapatból. Mondjuk Ibra érkezése enyhítette a hiányérzetem. De ha ez a csapat nem ereszt le úgy, mint az, akkor már fölülmúlta. És erre látok esélyt! Úgy gondolom, most ősszel egy kicsit halványabbak voltunk, ennek okai lehetnek a sérülések, Henry gyengélkedése, Yaya mellőzése. Ennek ellenére vezessük szűken a bajnokságot, a BL-ban csoportelsőként mentünk tovább, ennek köszönhetően jó ellenfelet kaptunk, és gyakorlatilag ott vagyunk a legjobb 8-ban! Tavaszra azt szeretném, ha Touré visszakapná a megérdemelt helyét a kezdőben, Iniesta és Messi az igazi posztjukon játszanának, Henry helyére Pedrot v. Bojant, esetleg Jeffrent beépiteni, és akkor még erősebbek lehetünk mint tavaly, ugyanis a klasszis Etoo helyett, most egy zseni a középcsatárunk. :!:
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.12.22. 19:01:41

LG írta:Én is így látom. A 2004-2006 közötti Barca szerencsétlenebb volt, de gyengébb nem. Ráadásul akkor a BL-t még nehezebb volt megnyerni, mert nem 3-4 csapatnak volt reális esélye, hanem kiszámíthatatlan volt, a 3 top ligából kb. mindenki esélyes volt, ehhez még jött egy erős Lyon, Psv és Bayern.
Az ezredforduló környékén kb. ugyanez volt a helyzet, csak akkor spanyol ligát is igen nehéz volt megnyerni :!: A Real, Barca, Valencia, Depor 4-s európai szinten is hihetetlenül erős volt, és voltak nagy erős középcsapatok is, pl. Bilbao, Celta, Alaves, Zaragoza, Atletico.
Szerintem a játék néhány elemében erősebbek vagyunk, mint a 2004-2006-os barca, viszont maga az okfejtés igaz, tudunk még fejlődni és nem a történelem legjobb csapata még. Hangsúlyozom, még:)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.12.22. 18:56:55

The Deadman/Real fan írta:
Egyébként egy korábbi kérdésre -ami mellesleg a jelenlegi eurobarca-kérdés-, miszerint ez a Barca a történelem legjobb csapata-e... Szerintem nem. Csak a leg eredményesebb.
ezt én is így látom , nálatok ott volt a 2006-os Barca és a Dream-team is ami szinte ugyanolyan jól játszott mint a mostani csak ez eredményességben nem látszott annyira , vagy a Madridnál ott volt a 2000-es évek eleji csapat vagy az Aranycsapat és még lehet mondani sok nagyon jó csapatot
Én is így látom. A 2004-2006 közötti Barca szerencsétlenebb volt, de gyengébb nem. Ráadásul akkor a BL-t még nehezebb volt megnyerni, mert nem 3-4 csapatnak volt reális esélye, hanem kiszámíthatatlan volt, a 3 top ligából kb. mindenki esélyes volt, ehhez még jött egy erős Lyon, Psv és Bayern.
Az ezredforduló környékén kb. ugyanez volt a helyzet, csak akkor spanyol ligát is igen nehéz volt megnyerni :!: A Real, Barca, Valencia, Depor 4-s európai szinten is hihetetlenül erős volt, és voltak nagy erős középcsapatok is, pl. Bilbao, Celta, Alaves, Zaragoza, Atletico.
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2009.12.22. 18:53:00

Fernando írta:Ha észrevetted volna nem komolyan írtam a Gampert és a többi kupa sem volt komoly gondolom zsuni részéről sem. Árulkodik erről a - :D -.

Egyébként én a Ligakupát se nézem semmibe. Spanyolhonban is indíthatnak egy ugyanilyen kupát, semmi értelme. Kicsit más a lebonyolítás, a kisebb csapatoknak is adnak esélyt, vagy a középszaroknak egy újabbat. Semmi értelme. Általában úgyis egy első osztályú csapat nyeri. Maximum még reklámértéke lehet. Az FA-kupát nem igazán szokás valamilyen márkanévvel ellátni, ellenben a Ligakupa tökéletes erre a célra.

Egyébként egy korábbi kérdésre -ami mellesleg a jelenlegi eurobarca-kérdés-, miszerint ez a Barca a történelem legjobb csapata-e... Szerintem nem. Csak a leg eredményesebb.
Nem is a te hsz-edet akartam idezni :oops: Bocs!Maskulonben egyetertek valoban nincs sok ertelme :)
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
The Deadman/Real fan
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2009.05.07. 19:49:53

2009.12.22. 18:44:08

Egyébként egy korábbi kérdésre -ami mellesleg a jelenlegi eurobarca-kérdés-, miszerint ez a Barca a történelem legjobb csapata-e... Szerintem nem. Csak a leg eredményesebb.
ezt én is így látom , nálatok ott volt a 2006-os Barca és a Dream-team is ami szinte ugyanolyan jól játszott mint a mostani csak ez eredményességben nem látszott annyira , vagy a Madridnál ott volt a 2000-es évek eleji csapat vagy az Aranycsapat és még lehet mondani sok nagyon jó csapatot
"Én vagyok az ideális edző, mivel nem félek semmitől. Ugyanakkor én edző vagyok, nem pedig Harry Potter. Ő varázsló volt, a valóságban azonban nincs mágia. Nem hiszek benne. A mágia fikció, és én a futballban élek, ami valóság.
Mourinho
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8699
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.12.22. 17:04:48

Ha észrevetted volna nem komolyan írtam a Gampert és a többi kupa sem volt komoly gondolom zsuni részéről sem. Árulkodik erről a - :D -.

Egyébként én a Ligakupát se nézem semmibe. Spanyolhonban is indíthatnak egy ugyanilyen kupát, semmi értelme. Kicsit más a lebonyolítás, a kisebb csapatoknak is adnak esélyt, vagy a középszaroknak egy újabbat. Semmi értelme. Általában úgyis egy első osztályú csapat nyeri. Maximum még reklámértéke lehet. Az FA-kupát nem igazán szokás valamilyen márkanévvel ellátni, ellenben a Ligakupa tökéletes erre a célra.

Egyébként egy korábbi kérdésre -ami mellesleg a jelenlegi eurobarca-kérdés-, miszerint ez a Barca a történelem legjobb csapata-e... Szerintem nem. Csak a leg eredményesebb.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2009.12.22. 16:44:47

Fernando írta:Jó akkor adjuk hozzá a Gampert és a Katalán Kupát és akkor 8-at gyűjthetünk egy évbe. Hagyjuk már ezeket a Ligakupákat :lol: :lol: :lol:
Real Madrid 5 írta:nah, biztos nagyon unhatja már mindenki, de én is gratulálni szeretnék a Barcának, elképesztő hogy új edzővel, ilyen nyomás alatt mit műveltek egy év alatt...
le a kuluppal!
Rendes tőled. Látszik, hogy nem szűklátású elvakult divatmadrid szurkoló vagy. :wink:
A Ligakupa azert biztos rangosabb mint a Gamper,ami mellesleg baratsagos kupa...De ugyse szerez Angol csapat 7 kupat..erre csak mi voltunk kepesek :D Esetleg a Chelseanak lenne eselye erre iden,de mar eluszott mert kiestek a Ligakupabol,de sztem max 3 cimet nyernek iden,de ez mar OFF.

Na Peace :wink:
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
zsuni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 606
Csatlakozott: 2009.02.08. 12:03:53
Tartózkodási hely: bp

2009.12.22. 16:13:17

ó akkor adjuk hozzá a Gampert és a Katalán Kupát és akkor 8-at gyűjthetünk egy évbe. Hagyjuk már ezeket a Ligakupákat Laughing Laughing Laughing
de meghivhatnák a Barcat még a Béke Kupára, Allianz Kuoára, meg Emirates kupára, és már 11 lehetne.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8699
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.12.22. 15:58:52

Jó akkor adjuk hozzá a Gampert és a Katalán Kupát és akkor 8-at gyűjthetünk egy évbe. Hagyjuk már ezeket a Ligakupákat :lol: :lol: :lol:
Real Madrid 5 írta:nah, biztos nagyon unhatja már mindenki, de én is gratulálni szeretnék a Barcának, elképesztő hogy új edzővel, ilyen nyomás alatt mit műveltek egy év alatt...
le a kuluppal!
Rendes tőled. Látszik, hogy nem szűklátású elvakult divatmadrid szurkoló vagy. :wink:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
sleepy.69
Barça B
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.08.28. 13:41:32
Tartózkodási hely: Szentendre

2009.12.22. 15:48:23

EsoxXxl írta:számok ide számok oda...ezt a rekordot vagy eredményt csak beállítani lehet megdönteni nem...
azt a 9 BL címet pedig (a jelenlegi erőviszonyokat figyelmen kívül véve) 2 éven belül belállíthatja a Milan...de nem fogja és .
Ilyenek az ellenfél egyes fanatikus alulnevelt szurkolói, bármit nyer a másik az ....semmi .....legyen is a ti szemetekben...
mi nem számolni ülünk le a tv elé hanem élvezni a csapatunk játékát.
Ez nem igaz...
Valamelyik angol megdöntheti.
PL, BL, kupa, ligakupa, CS, Eu szuperkupa, Klub vb cím.
De lehet, hogy rosszul tudom.
Csak kötekedtem, ne vegyétek komolyan.. :D
Boldog karácsonyt mindenkinek. :lol:
"Leo rövid távon hihetetlenül gyors, de én úgy érzem, őt nem elemezni, csupán nézni kell." - Pep Guardiola
Avatar
Real Madrid 5
Jugador del Barça
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2007.08.28. 09:44:56

2009.12.22. 01:36:24

nah, biztos nagyon unhatja már mindenki, de én is gratulálni szeretnék a Barcának, elképesztő hogy új edzővel, ilyen nyomás alatt mit műveltek egy év alatt...
le a kuluppal!
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.21. 10:23:41

lluisllach89 írta:
House írta: Az angol csapatok 7 kupát nyerhetnek meg összesen.
Neked is Boldog Karácsonyt :)
Nah látod erre az elvetemült szituációra nem gondoltam, akkor elnézést kérek, viszont az szerinted beleszámíthat ebbe a kategóriába? Mármint az okés ha 1 csapat hibátlan idényt fut de vmi feljegyzésben a második helyre kerülhetne? :D
Elméletben lehetséges. :)
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2009.12.21. 10:21:37

recrea írta:
House írta:
Nah látod erre az elvetemült szituációra nem gondoltam, akkor elnézést kérek, viszont az szerinted beleszámíthat ebbe a kategóriába? Mármint az okés ha 1 csapat hibátlan idényt fut de vmi feljegyzésben a második helyre kerülhetne? :D
Ha augusztusban megnyertük volna a Gamper kupát, most mi is 7-kupások lennénk... :D
és a Katalán-kupa?? 8)
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2009.12.21. 10:20:05

lluisllach89 írta:
House írta: Az angol csapatok 7 kupát nyerhetnek meg összesen.
Neked is Boldog Karácsonyt :)
Nah látod erre az elvetemült szituációra nem gondoltam, akkor elnézést kérek, viszont az szerinted beleszámíthat ebbe a kategóriába? Mármint az okés ha 1 csapat hibátlan idényt fut de vmi feljegyzésben a második helyre kerülhetne? :D
Ha augusztusban megnyertük volna a Gamper kupát, most mi is 7-kupások lennénk... :D
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.12.21. 10:14:43

House írta: Az angol csapatok 7 kupát nyerhetnek meg összesen.
Neked is Boldog Karácsonyt :)
Nah látod erre az elvetemült szituációra nem gondoltam, akkor elnézést kérek, viszont az szerinted beleszámíthat ebbe a kategóriába? Mármint az okés ha 1 csapat hibátlan idényt fut de vmi feljegyzésben a második helyre kerülhetne? :D
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.21. 10:08:34

lluisllach89 írta:
fir3bird írta:nos én is szeretnék beállni a sorba.
2008 szeptemberétől minden létező trófeát megnyerni, azt hiszem nem kis bravúr. épp football managerrel toltam mostanság, na arra emlékeztet ez most.
és azt hiszem ezt a rekordot még beállítani is pokoli nehéz, nem hogy megdönteni.

a mi meccsünkhöz pedig annyit, hogy végre jól éreztem magam hosszú idő után egy Real Madrid meccsen. de azért remélem, hogy nem csak ilyen Zaragozák ellen fogunk így játszani tavasszal!

amúgy tényleg hihetetlen, hogy most mindenki kedves egymással. senki nem fikázza a másikat. és végre a Madridot is valaki elismeri. :mrgreen: nyílván ez csak egy meccs, de szerintem értitek mire gondolok... :)
Tényleg szép hsz volt csak annyit tennék hozzá ehhez :arrow: "ezt a rekordot még beállítani is pokoli nehéz, nem hogy megdönteni" :arrow: hogy beállítani pokoli nehéz, megdönteni lehetetlen :wink:
Az angol csapatok 7 kupát nyerhetnek meg összesen.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.12.21. 10:03:30

fir3bird írta:nos én is szeretnék beállni a sorba.
2008 szeptemberétől minden létező trófeát megnyerni, azt hiszem nem kis bravúr. épp football managerrel toltam mostanság, na arra emlékeztet ez most.
és azt hiszem ezt a rekordot még beállítani is pokoli nehéz, nem hogy megdönteni.

a mi meccsünkhöz pedig annyit, hogy végre jól éreztem magam hosszú idő után egy Real Madrid meccsen. de azért remélem, hogy nem csak ilyen Zaragozák ellen fogunk így játszani tavasszal!

amúgy tényleg hihetetlen, hogy most mindenki kedves egymással. senki nem fikázza a másikat. és végre a Madridot is valaki elismeri. :mrgreen: nyílván ez csak egy meccs, de szerintem értitek mire gondolok... :)
Tényleg szép hsz volt csak annyit tennék hozzá ehhez :arrow: "ezt a rekordot még beállítani is pokoli nehéz, nem hogy megdönteni" :arrow: hogy beállítani pokoli nehéz, megdönteni lehetetlen :wink:
House
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2007.10.14. 08:23:26
Tartózkodási hely: Budapest

2009.12.21. 09:17:28

Grat a madridnak.
Hogy a másik fórumon sokak miért nem tudják elismerni a mi érdemünket? :roll: Ilyenek vannak, hogy bemakkoltuk, stb. :lol: Na mindegy, további sok sikert nekik is.
Történelem - 2008-2009
¡Gracias, Pep!
Kép
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.12.21. 08:48:53

ha az a kérdés, hogy melyik a jobb csapat (egy adott idényben) akkor az egymás elleni eredményeiket kell mérlegre tenni!!
Ezzel erősen vitatkoznék. Ha egy idényt vizsgálunk nem szűkíthetjük le két meccsre az összehasonlítást. Tegyük fel megvernek minket oda-vissza az El Clasicón és annak ellenére, hogy idény végén mi 30 ponttal nyerjük a bajnokságot, ők a jobb csapat mert minket kétszer megvertek? :) Eléggé sántít az okfejtésed. Azért van egy évben 38 meccs, hogy az döntsön melyik a legjobb csapat.. 2 meccsre bárki fel tudja szívni magát.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2009.12.21. 08:41:29

ha erről a két csapatról beszélünk, muszáj ragaszkodni a korrekt elnevezésekhez!
ha tehát az a kérdés, hogy ki a Spanyol I.o. bajnoka akkor azt kell mondani! (világos tudom, de így korrekt)
ha az a kérdés, hogy melyik a jobb csapat (egy adott idényben) akkor az egymás elleni eredményeiket kell mérlegre tenni!!
ha azt kérdezzük melyik európa legjobb bajnokcsapata, akkor ...... és így tovább!
az hogy a Real egy hatost lő a Zaragozának, a realosoknak bizonyára egy gála, nekem legfeljebb egy baljós előjel!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2009.12.21. 07:53:52

fir3bird írta:amúgy tényleg hihetetlen, hogy most mindenki kedves egymással. senki nem fikázza a másikat. és végre a Madridot is valaki elismeri. :mrgreen: nyílván ez csak egy meccs, de szerintem értitek mire gondolok... :)
Nekünk rohadt jól megy, nálatok úgynézki h végre összejött egy kompetens csapat. :wink: Legalább mind2 szurkolótábor boldogan zárja az évet. :wink:
A Fifa egy szégyen
Lezárt