Championship/Football Manager

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2009.09.26. 18:31:12

Nah akkor van jelentkező aki akar online játszani?
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2009.09.26. 16:00:00

Valaki játszana velem onlineban FM08 csak nem tom hogy lehet stb.
Jó lenne mert szívesen kipróbálnám a csapatom más ifjú menedzserek ellen. :lol:
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2009.09.26. 15:57:47

chonggy írta:
sjay írta:Valaki nem akar online játszani ?

ha megmondod hogyan kell,benne vagyok...
hol találhatom a szabadon igazolható játékosok listáját??
és sztetek miért van az,hogy majdnem egy játékos sem jön hozzám..?? ha pl. az értéke 10m,és én kínálok 20-at,el kellene jönnie,nem??
Nyitok egy szervert , megadom az ip címem és lehet is játszani :D
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2009.09.26. 15:54:46

Bobberto írta:FM 2009-hez tudtok dobni egy friss patch linket?:) Köszi
www.fmhungary.hu :arrow: Keress magadnak!
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2009.09.26. 15:47:29

FM 2009-hez tudtok dobni egy friss patch linket?:) Köszi
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2009.09.26. 15:45:02

chonggy írta:hol találhatom a szabadon igazolható játékosok listáját??
és sztetek miért van az,hogy majdnem egy játékos sem jön hozzám..?? ha pl. az értéke 10m,és én kínálok 20-at,el kellene jönnie,nem??
Menedzser -> Keresés -> Játékosok -> Jobb felső sarokban szűrő -> Szerződés státusznál a szabadra katt, és szűrd ki.

És nem feltétlen kell eljönnie a játékosnak. Attól függ, hogy kiről van szó. :)
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2009.09.26. 15:31:18

sjay írta:Valaki nem akar online játszani ?

ha megmondod hogyan kell,benne vagyok...
hol találhatom a szabadon igazolható játékosok listáját??
és sztetek miért van az,hogy majdnem egy játékos sem jön hozzám..?? ha pl. az értéke 10m,és én kínálok 20-at,el kellene jönnie,nem??
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
Bobberto
Capitá del Barça
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2007.08.25. 21:25:45
Tartózkodási hely: Budapest

2009.09.26. 15:29:52

Sziasztok! Tudom buta kérdés de még nem játszottam a Football Manager 2009-el, de csak neten lehet játszani letöltöttem és nem fogadja el a kulcsomat a játékhoz mit tegyek?
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2009.09.26. 14:26:30

Valaki nem akar online játszani ?
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 916
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2009.09.25. 15:18:18

A data editor nevezetű programot hogyan tudom működésbe hozni?
Végigmegy a betöltés és az utolsó pillanatban error-t ír.
Mit csináljak,nagyon fontos lenne pls :oops:
Mi lenne a megoldás :?: Légyszi segítsetek!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.09.25. 14:37:50

Perrero írta:Titinho, az nem biztos h jó ötlet, mert a kivásárlási árral más is megveheti. Vegyél meg vkit a valenciától, és cserébe add őt, vagy vhogy ad kölcsön a valenciának, kölcsön alatti opcióval
Igen erre én is gondoltam, hogy nem lesz így jó a kivásárlási árral játszani.

De amúgy már mindegy, mert annyira becumiztam az egész karrieremet, hogy csak na! :? Mondjuk úgy, hogy két szék közé ültem.

Ugye a szezon végén felkínálták az AS Románál a szerződéshosszabítást, pontosabban június 1-jén. Elutasítottam és másnap június 2-án jelentkeztem a Valencia edzői posztjára, ahonnan ki is rúgták Emery-t. Meg is kapták a jelentkezésemet, hamarosan értesítenek, mondták. Erre a Roma vezetősége megutált ezért és szószerint a pokolba kívánt. 2 nap alatt tényleg a mennyen is túlról, leestem a pokolba. :)

Ilyen még nem történt, jött június 3.-a és ismét jött egy levél a vezetőségtől, miszerint a vezetőséggel való rossz viszony miatt azonnali hatállyal felbontják a szerződésemet. :shock: Na mondom de jó...nem így akartam távozni Rómából, de ha már így alakult akkor nincs mit tenni, elfogadtam a szerződésem felbontását. Ha nem fogadtam volna el és így maradtam volna, akkor az rossz fényt vetett volna rólam a többi klub számára. (ezt a levélben leírva így kaptam meg) Mondom oké. De közben ugye örültem, mert a Valenciánál már bent volt a jelentkezésem. Eltelt 3 nap, erre június 7-én jött a levél. A Valencia elutasítja a jelentkezésedet! :shock: A Liverpooltól Rafa Benítezt hozták vissza Valenciába! Hát mondom ilyen nincs! Néztem, csak a Liverpool maradt egyedüli nagycsapat, a Sevillánál, Man.Citynél megerősítették az edzőket, a Milanhoz pedig elvből nem mentem. Jelentkezek a Liverpoolhoz, meg is kapták, rá 5 napra jön a levél: A Liverpool elutasítja a jelentkezésedet! :shock: Az új edző Roberto Mancini lett! Na jó mondom gyerekek, ugorjatok elő a kandikamerával, ilyen nincs tényleg. Szóval ott álltam Június 14-én, egy triplázó csapat ex-edzőjeként munka nélkül, miközben az ajánlatok közül a legnagyobb klub a Bolton volt. :? Na mondom k*pd be gyíkok, én leléptem! Visszavonultam és új karrier.

Betöltöttem a Portugál, a Spanyol és az Angol ligát és a Portugál első osztályban próbálok most szerencsét, mégpedig a Sporting Lisszabon csapatával próbálom megtörni a Benfica és legfőképpen a Porto dominanciáját. Itt is csak egy-két évre tervezek, a 4-ből legalább 3 kupát meg szeretnék nyerni, szerzek egy kis nevet és utána tovább állok, hogy megvalósítsam a tervemet, miszerint 3 ligában, szeretnék minimum bajnokságot és kupát nyerni plussz ugye nemzetközi szinten valamilyen sikert/sikereket elérni.

Kaptam egyébként 8 milliót igazolni, már leigazoltam Thiagot Alcántarat a Barcából 230 ezerért, a Racingból a 17 éves Canalest 210 ezerért (nagyon megéri, nagy spíler lesz belőle 2 év alatt), valamint úgy néz ki, hogy jön 6 millióért a chilei Alexis Sánchez az Udinesetől akire majd a jobb oldalon számítok. Mivel Romagnoli, Rochemback, Derlei és Tiuí már nincs benne a keretben az új adatbázis szerint, így nem nagyon tudok kit eladni, akiből pénzt lehetne csinálni, mert a védelemre még ráférne egy-két igazolás.

Ez már a legfrissebb adatbázis amit most használok, szeptember 10-ei, az előző (amellyel a Romát irányítottam) az augusztus 20-ai volt asszem. Itt már tényleg a végleges keretek vannak mindenhol.

Na majd írok, hogy hogyan is alakult a felkészülési időszak és az átigazolási időszak. :wink:

SZERK:
A portugál ligához valami jó facepack-et nem tud valaki? Most ami van az elég ratyi. :? De nem ilyen arckivágós kellene, mert az nem szeretem, hanem valami gólörömös, mozdulatos, futós, ugrós, kiabálós pack. :) Tudjátok na...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1063
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2009.09.25. 13:35:02

Mostanság a negyedik idényemet játszom a Realal keztem mindent azaz mindent nyertem leigazoltam D. Alvest, Silvát, Cronit és fiatalokat.
Majd Argentína meghívott a nemzeti 11hez és Vb nyertem.
Most ép a Manu.-val tolom .
Eddig 299 milliót költöttem játékosra és 8.5 milliót kerestem.
192 meccset játszottam 161győzelem 8döntetlen 3vereség.
Ja FM 08 tolom.
Avatar
bati1989
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2007.07.11. 11:44:11
Tartózkodási hely: Hernád, Gyál

2009.09.25. 11:16:38

Köszi! Lehet akkor már megvárom :lol:
Kép
kyle
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008.07.29. 19:28:06

2009.09.25. 09:25:02

Victor_Valdes írta:Vagy inkább 35 várj, és akkor tényleg kijön már :wink: .

He?

szerk.:Közbe megtudtam a választ: ott akkor kezdődik az átigazolási szezon :D .
Tényleg 35, igazad van. :)

ui.: "külön külön látunk és külön külön érzünk de csak együtt van esélyünk hogy valamit elérjünk" ;)
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.09.25. 09:06:04

Vagy inkább 35 várj, és akkor tényleg kijön már :wink: .

He?

szerk.:Közbe megtudtam a választ: ott akkor kezdődik az átigazolási szezon :D .
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
kyle
Barça B
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2008.07.29. 19:28:06

2009.09.25. 08:57:06

bati1989 írta:Sziasztok!

Elkeztem játszani a Footbal Manager 2009-el, nem akartam egy nagyon csapattal kezdeni, olyannal akartam ahova lehet igazolni, fel lehet futtatni!Ezért a Lazio-t választottam!Igazoláskra összesen 3,6 Mio EURO volt, ebből nem tudtam egyik kiszemeltem sem leigazolni! Hát, mit tagadjam bűn rosszul megy a csapatnak! Esetleg tudnátok mondani tippeket meg trükköket nekem? Előre is köszi!
Nem akarlak megbántani, de ha most kezded az fm-et, akkor nem hiszem, hogy egy Lazio-val kellene kezdened. Ott tényleg hosszú évek munkája, amíg topcsapatot csinálsz belőlük...
Én azt javaslom, hogy kezdőként kezdj először egy nagyobb csapattal, ahol van kihívás, vannak jó áron eladható játékosok, nagyobb az átigazolási keret. Ajánlom a Milan-t, Roma-t, Juve-t (ezeket a sok öreg, de drága játékos miatt), vagy esetleg a Bayern-t, illetve angolok közül a Tottenham-et (elég sokat adnak átigazolásra). Persze nem kell megfogadni a tanácsom, dönts ahogy jónak látod. ;)

ui.: a másik tanácsom, hogy várj 5 napot, és kijön az fm10 ;)
Avatar
bati1989
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2007.07.11. 11:44:11
Tartózkodási hely: Hernád, Gyál

2009.09.24. 13:50:46

Sziasztok!

Elkeztem játszani a Footbal Manager 2009-el, nem akartam egy nagyon csapattal kezdeni, olyannal akartam ahova lehet igazolni, fel lehet futtatni!Ezért a Lazio-t választottam!Igazoláskra összesen 3,6 Mio EURO volt, ebből nem tudtam egyik kiszemeltem sem leigazolni! Hát, mit tagadjam bűn rosszul megy a csapatnak! Esetleg tudnátok mondani tippeket meg trükköket nekem? Előre is köszi!
Kép
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.09.24. 11:49:34

Titinho írta:Jelenleg 33 fordulón vagyok túl az AS Romával és 7 ponttal előzöm meg a 2. Intert. Az Olasz-kupa elődöntőjén továbbjutottam az Udinese ellen 3-1-el, a döntőben az Inter vár rám. Az EL-ben az elődöntőben a Sporting Lisszabon vár rám.
Ugye itt hagytam abba. Nos...végeztem a szezonnal. Nézzük egyenként.

A Bajnokságban az első pár fordulót leszámítva, nagyon jól teljesítettem. 35 meccses veretlenségi (37. fordulóban kaptam ki), és 21 meccses győzelmi sorozattal végül bajnok lettem! A 36. fordulóban már eldőlt a bajnokság (ekkor vertem a Fiorentinát hazai pályán 2-0-ra, előtte pedig szintén otthon 3-0-ra a Juvét), mivel maradt a 7 pontos előnyöm, így 98 ponttal, valamint 89 rúgott és 13 kapott góllal zártam a szezont. Az év menedzsere Én lettem, Doni a legjobb kapus, Totti a 2. legjobb olasz játékos, Mexés 2. legjobb védő, Vukcevic a legjobb idegenlégiós, Vucinis góllövőlista 3. Az első Del Piero lett 29 góllal 36 meccsen, de nálam Vucinic a sérülése miatt csak 23 bajnokin tudott játszani, de így is lőtt 19 bajnoki gólt. Vukcevic a bajnokságban 9 góllal és 15 gólpasszal zárt.

Az Olasz-kupában ugye az elődöntőben az Udineset vertem otthon 2-0-ra, idegenben 1-1, így tovább robogtam a döntőbe ahol az Inter várt. Meccs előtt ment a szócsata Mourinhoval, de hiába keménykedett, mivel 11-esek után 5-4-el sikerült behúznom az Olasz-Kupát is! Nagy volt az öröm a csapatnál a két kupa miatt!

És akkor elérkeztünk az Európa-Ligához. Az elődöntőben ugye megkaptam a Sporting CP csapatát, akiktől előzetesen tartottam, hiszen nem kis ellenfeleket vertek ki az előző körökben (Bayern, Fiorentina, bár én is AZ Alkmaar, Tottenham),. Az első meccsre az Olympicoban került sor, ahol egy hatalmas meccsen, számomra óriási meglepetésként 5-1-re!!! sikerült győznöm Vucinic mesterhármasának köszönhetően! Így egy héttel később, a visszavágón kedvező helyzetből várhattam a találkozót, amin igaz, hogy kikaptunk 3-2-re (1-0, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2 nem kis meccs volt ez sem :) ), de 7-4-es összesítéssel sikerült a döntőbe jutnom! 1961. után tehát nemzetközi kupadöntőbe juttattam a csapatot! A döntőben pedig a Marseillet kiütő Villarreal volt az ellenfelem. Ezelőtt a találkozó előtt már Bajnok és Kupagyőztes voltam, így minden esélyem megvolt a triplázásra.

A döntő egy nagyon kiegyenlített meccs volt, a 18. percben Vukcevic szerzett vezetést, majd a 68. percben egyenlítettek Rossi révén, így ez is a hosszabbításra maradt. A hosszabbítás nem hozott gólt, így jöhettek ismét a 11-esek. Na itt volt még nagy dráma, 8-8-nál álltunk már, de úgy, hogy én is és ők is kihagytak 3-3 tizit, kezdődhetett előlről az egész rúgás. Nilmar kezdte ismét, Doni kivédte, Vukcevic pedig odaállt és felvarrta a jobb felsőbe, így sikerült megnyernem a döntőt, ezzel együtt pedig a Európa-Liga sorozatot! Óriási volt az öröm a csapat háza táján, a nevemet a szurkolók már imába foglalták, nem győztek dícsérni, hogy 1961. után sikerült megnyerni a 2. számú európai kupasorozatot. Vucinic itt 9 góllal zárt, de nem lett gólkirály mivel Liédson lett az első 12 góllal. Vukcevic itt is gólpassz király lett 11 gólpasszal, az Év csapatába 5-en kerültek be: Doni, Mexés, De Rossi, Vukcevic, Vucinic.

Így tehát az első (2008/09-es) szezonomban sikerült túlszárnyalnom minden képzeletet (a vezetőség mondta ezt :) ) és sikerült TRIPLÁZNI a csapattal!

Az összteljesítményt tekintve, akik a legjobbak voltak:
Vucinic (csatár) - 33 meccs, 29 gól, 5 gólpassz.
Vukcevic (irányító) - 43 meccs, 14 gól, 29 gólpassz.
De Rossi (vkp) - 46 meccs, 10 gól, 9 gólpassz.
Di María (bal szélső) - 38 meccs, 14 gól, 11 gólpassz.
Totti (cserecsatár) - 32 meccs, 22 gól, 4 gólpassz.

Rosella Sensi még május elején szerződéshosszabbítást kínált, mivel jelenlegi szerződésem csak erre az évre szól és így a szezon végén lejár. Gondolkodási időt kértem a szezon végéig amit el is fogadtak. Most megjött újra a hosszabbítás, de még nem döntöttem. Eléggé fellendítettem a csapatot, mind szakmailag, mind gazdaságilag, de nagyon hívnak más csapatok is, mint Pl. AC Milan (őket kizártam egyből), Man.City (8. helyen végeztek, már ki is rúgták Hughest), Valencia (4. helyen végeztek, de valamiért váltani akarnak). Szóba kerültem még a Liverpoolnál (6-ok lettek) és a Sevillánál (8-ok lettek).

Ezek közül csak is egy lenne számomra megfelelő és ugyanúgy kihívás, mint amikor leültem a Roma kispadjára. Ez pedig a Valencia lenne. Nemtudom, hogy hogyan állnak gazdaságilag, de szerintem nem rosszabbul mint amikor átvettem a Romát, mégis sikerült egy ütős kis csapatot összehozni és mindent megnyerni. De akkor Vukcevicet valahogy meg kéne venni a Valenciával is, lehet szerződést hosszabítok vele és kap egy 4-5 milliós kivásárlási árat (az értéke 8,5 millió). :)

Lehet, hogy úgy fogom csinálni, hogy elmegyek a Valenciához, ott kb. 2 év alatt megpróbálom megnyerni amit lehet és akkor onnan pedig irány Anglia, pl. Arsenal vagy Tottenham. Azt kéne elérni, hogy 3 országban, 3 csapattal legyen meg a Bajnoki győzelem és mellé még a hazai kupák. A BL-ben meg majd ahogy esik...de ott is jó lenne még egy pár győzelem! :wink:

Na majd írok, hogy miként sikerült továbblépnem!
Ez most tényleg jó hosszú lett, köszi ha elolvastad!
Na peace!
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2009.09.22. 21:29:26

VargaAron írta:
Perrero írta:Köszi a választ, bár konkrétan a Barcára értettem :)

Nekem nemsokára U19es Eb-m van :) szeretnék legjobb 4be jutni, bár az angol, olasz, görög csoportból nem lesz egyszerű :?

Annyi pénzt szedtem össze innen-onna, hogy a Barca "B"be megveszem pl. joao moutinhot :) -az Iniesta, Xavi, Touré, Vukcevic 4esből esélye sincsen kiszorítani bárkit is.. a másik ok, meg, hogy nem akarom, hogy a realba menjen :D

mondanátok pár nevet, akik istenkirályok lehetnek a másod-harmadosztályba, és olcsón megvehetem majd borsosabb áron eladhatom :?: :) első szezon végén/második elején 27 éven aluli eu-s papírral rendelkező valaki legyen

ja és az Inter kicsengette a 20,5 misit Hlebért
Balotellit is megpróbálhatod :wink:
De azért ő nem egy olcsó mulatság:D
Avatar
VargaAron
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2008.12.04. 09:07:05
Tartózkodási hely: Györ

2009.09.22. 21:03:22

Perrero írta:Köszi a választ, bár konkrétan a Barcára értettem :)

Nekem nemsokára U19es Eb-m van :) szeretnék legjobb 4be jutni, bár az angol, olasz, görög csoportból nem lesz egyszerű :?

Annyi pénzt szedtem össze innen-onna, hogy a Barca "B"be megveszem pl. joao moutinhot :) -az Iniesta, Xavi, Touré, Vukcevic 4esből esélye sincsen kiszorítani bárkit is.. a másik ok, meg, hogy nem akarom, hogy a realba menjen :D

mondanátok pár nevet, akik istenkirályok lehetnek a másod-harmadosztályba, és olcsón megvehetem majd borsosabb áron eladhatom :?: :) első szezon végén/második elején 27 éven aluli eu-s papírral rendelkező valaki legyen

ja és az Inter kicsengette a 20,5 misit Hlebért
Balotellit is megpróbálhatod :wink:
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2009.09.22. 21:00:06

Perrero írta:Köszi a választ, bár konkrétan a Barcára értettem :)

Nekem nemsokára U19es Eb-m van :) szeretnék legjobb 4be jutni, bár az angol, olasz, görög csoportból nem lesz egyszerű :?

Annyi pénzt szedtem össze innen-onna, hogy a Barca "B"be megveszem pl. joao moutinhot :) -az Iniesta, Xavi, Touré, Vukcevic 4esből esélye sincsen kiszorítani bárkit is.. a másik ok, meg, hogy nem akarom, hogy a realba menjen :D

mondanátok pár nevet, akik istenkirályok lehetnek a másod-harmadosztályba, és olcsón megvehetem majd borsosabb áron eladhatom :?: :) első szezon végén/második elején 27 éven aluli eu-s papírral rendelkező valaki legyen

ja és az Inter kicsengette a 20,5 misit Hlebért
Daniel Sturridge-t tudom ajánlani nekem a cityben ontja a gólokat, és ha jól emlékszem 19- vagy 20 éves :D
Lezárt