Maxwell

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Danka00792
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2702
Csatlakozott: 2007.09.28. 16:53:03

2009.08.23. 23:36:08

miihii írta:Tényleg naon jó a srác.Amit eddig mutat nálunk,az alapján hatalmas igazolás lesz ő.Lehet,h megint bagóért vettünk egy klasszis védőt?
Hamar ráérzett a játékunkra,láthatóan otthonosan mozog ebben a passzolósdiban.
Így tovább,Max! 8)
Jaja, nagyon jól játszik. Támadásokban is nagy segitség, fel mer jönni. Ha az ár/érték arányt nézzük, akkor nálam a nyár igazolása is lehet a Barcánál.
Abidalnak fel kell kötni a gatyáját, hogyha nem akarja hogy kiszorítsák.
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.08.23. 23:15:34

Tényleg naon jó a srác.Amit eddig mutat nálunk,az alapján hatalmas igazolás lesz ő.Lehet,h megint bagóért vettünk egy klasszis védőt?
Hamar ráérzett a játékunkra,láthatóan otthonosan mozog ebben a passzolósdiban.
Így tovább,Max! 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.08.23. 23:00:00

Nekem már a Galaxy ellen is tetszett.
Nagyon higgatd, és alkalmazkodott a rövid passzokhoz.
Így tovább Kedves Maxwell!
:arrow:
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3816
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2009.08.23. 22:56:32

Valóban, Max eddig hihetetlen nagy fogás, de ne felejtsük, nálunk Abidal is így kezdett első évében... Az első meccseken mindenki nagyon elégedett volt vele, aztán ide jutott. Érdekes lesz, az eddigiek alapján egyértelműen Maxwellre szavazok a kezdőtagságot illetően.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
socio66

2009.08.23. 22:51:26

Kis túlzással nálam Max ezzel a 45 percével kijátszotta Abidalt a csapatból..
sokkalta kombinatívabbnak,megbízhatóbbnak és harcosabbnak tűnik a franciánál.
Így tovább! :)
Avatar
Fevernova
Jugador del Barça
Hozzászólások: 171
Csatlakozott: 2009.05.14. 12:23:37
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2009.08.23. 13:03:31

Maxvell a nyár igazolása eddig szerintem nekünk mindenféleképp! Ilyen játékos, ilyen csapattól ,ennyi pénzért megszerezni:)
Jó nézni a játékát is! Remélem sikeres lesz!
SEX N MONEY...
Avatar
gygerike
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1008
Csatlakozott: 2009.08.12. 21:21:41
Tartózkodási hely: Acapulco

2009.08.23. 12:59:44

Szerintem Maxwell nagyon jó döntés volt, technikás jol passzol és ahogy láttam a gamperen nem nagyon tudták vele szemben megcsinálni az 1vs1-et szerintem jó lessz nagyon
Visca El Barca
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2009.08.22. 10:36:18

kristop írta:
Ebdon Lake írta: Arról meg magasról teszek, hogy milyen technikás egy védő. A védőnek nem gólt kell lőnie és kicselezni 3 játékost (ezzel nem akarom bántani Alvest:D). Egy védőnek meg kell állítani az ellenfél támadását, nem pedig édesgetni a labdát. A kapu gyomrában én jobban örülök mikor Abidal kibikázza a labdát, mint amikor xy ott babusgatja. Mindenki őt tartja a kezdő gyengéjének.
mindenki őt tartja a kezdő gyengéjének, mert nem illik be a csapat játékába. lehet, h téged nem érdekel, h mennyire technikás egy védő, de a Barcelonába ilyen szélső védő kell, ezért fog többet kezdeni, mint Abidal. természetesen, ha továbbra is ilyen teljesítményt nyújt. és tegyünk különbséget egy középhátvéd és egy szélső hátvéd "munkája" között. főleg nálunk, ugye mi azért támadó szellemű csapat vagyunk, mindig segíteni kell a támadások és ő beleillik a gyors, rövid passzos játékunkba.

az meg addig oké, h Abidal nagyrészt jól ellátta a védekező feladatait, de ha van lehetőség kijavítani a hiányosságainkat és ilyen olcsón, akkor tegyük is meg.
Ebdon Lake írta:Ugyanannyi érdeme van a Triplázásban, mint akárki másnak a csapatból.
azért csak nem.
Tisztelt Ebdon Lake!
Lehet, hogy Te leszarod, milyen technikás egy védő, de "hálisten" Guardiola nem tojja le! Abidalt azért vette meg a Barca, mert akartak egy szívós, pióca balhátvédet, aki nemzetközi szinten is megállja a helyét, és mindenki azt hitte, hogy meg is fogja! Én nagyon örültem neki, amikor idejött, de sajnos el kell ismernem, abból, amit mutatott előző csapatában, szinte alig láttam valamit. A támadások segítése a mai futballban elengedhetetlen, de nem csak ezért kell egy hátvédnek képzettnek lennie, hanem a védekező, hátsó részről a labda kihozatala kiemelt fontosságú! Ezt pedig képzett védő nélkül csak rossz százalékban lehet sikerrel megvalósítani, és, ha ez a védő csak arra képes, hogy oldalvonalon kívülre vagy üres területre előre vágja a labdát, akkor a Barca labdabirtoklása nem 70-30% vagy hasonló lesz egyes meccseken, hanem ettől lényegesen rosszabb, az elvesztett labdát vissza kell szerezni, hamarabb fárad a középpálya, a labda visszaszerzése mindig nagyobb energiát igényel, mint a megtartása.
És visszatérve Abidalra, sajnos védekezésben is néha úgy mentek át rajta, mintha én lettem volna a baloldali védő. Nem bántani akarom Őt, mert számomra is meglepő a tavalyi produkciója, de jól nem játszott az biztos!
Lehet, hogy elment az önbizalom és begörcsölt, de ettől több kell a kezdőbe kerüléshez vagy Maxwell kell, hogy nagyot betlizzen, bár Őt még nem láttam játszani, gondolom ezt bepótolhatom.
Tehát, kedves Ebdon Lake, ha Te egy hátvédtől csak a rombolást várod el, akkor inkább egy Pilisborosjenő - Újlaki téglagyár meccset kéne nézned, de lehet, hogy még Ők is okoznának Neked meglepetést, ha nem ba..nák el rögtön a pi..ába a labdát a saját térfélről.
A Barcelona játékrendszere kizárja a techikailag képzetlen szélső védőket!
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2009.08.20. 11:36:15

Amennyit tegnap láttam játszani az tökéletes volt, azonban még nem vonok le én se nagy következtetéseket. Viszont ha, így játszik mindig nem lesz kérdés ki lesz a kezdőben. :)
Kép
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2009.08.20. 10:35:13

nekem a "nagyok" közül Maxwell játéka tetszett tegnap a legjobban...olyan volt,úgy mozgott,mint egy saját nevelés,elképesztő,milyen gyorsan felvette a Barca ritmusát...szvsz simán ki fogja szorítani Abidalt a kezdőből...
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Avatar
danikaa10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1370
Csatlakozott: 2009.05.24. 19:20:25
Tartózkodási hely: Győr

2009.08.17. 10:24:48

Sajnálom, hogy nem kapott lehetőséget, ezt kicist furcsáltam :roll: Remélem a Gamperen már kap lehetőség, kiváncsi vagyok a játékára, sajnos a felkészüléseken nem láttam.
Valdes; Alves - Puyol - Piqué - Abidal; Iniesta - Torué - Xavi; Messi - Ibrahimovic - Henry.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21351
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.08.11. 18:01:32

gyurkocza írta:Nekem sem tetszett Maxwell. Akkor örülök, hogy ugyanúgy látom, mint Pep.
Engem nem érdekel, h a tétnélküli meccseken ki mutat többet, az számit majd, ki lesz a jobb, ha a bajnokság megkezdődik. Abidalt láttam már nagyon jól, és nagyon rosszul is játszani, ha viszont stabilizálná a formáját, akkor Maxwellnek nem sok esélye lenne.
Meg ugye Abidal jobban védekezik, Maxwell meg a támadásokban jobb, szóval jól kiegészitik egymást.
Mondjuk egyiket sem tartom igazán klasszisnak. Meg kell nézni mit nyújtanak, mert az elmúlt években nincs jól megoldva ez a poszt. :roll:
Gio volt az utolsó jó balhátvédünk, de az utolsó két évben nálunk már ő sem volt az igazi.
gyurkocza
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2009.08.11. 16:01:38
Tartózkodási hely: New York

2009.08.11. 16:25:26

Nekem sem tetszett Maxwell. Akkor örülök, hogy ugyanúgy látom, mint Pep.
Laji
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.03.02. 18:05:23
Tartózkodási hely: Barcelona

2009.08.11. 14:18:11

fcbarca0827 írta:
Laji írta:A hírek szerint nem győzte meg Pepet, hogy jobb lenne, mitn Abidal... :(
Ezeket a híreket hol olvasod? Mint a másik topikban, hogy Guddy nem érdekli Wengert... Vagy csak álmodtad? Esetleg te írtad őket? Hmm...? :roll:
LINK, EMBER! :wink:
FC Barcelona intranet.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2009.08.11. 13:47:47

Laji írta:A hírek szerint nem győzte meg Pepet, hogy jobb lenne, mitn Abidal... :(
Ezeket a híreket hol olvasod? Mint a másik topikban, hogy Guddy nem érdekli Wengert... Vagy csak álmodtad? Esetleg te írtad őket? Hmm...? :roll:
LINK, EMBER! :wink:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Laji
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2009.03.02. 18:05:23
Tartózkodási hely: Barcelona

2009.08.11. 13:40:04

A hírek szerint nem győzte meg Pepet, hogy jobb lenne, mitn Abidal... :(
Avatar
vale
Capitá del Barça
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2008.07.25. 18:02:12

2009.08.03. 19:02:32

Hát szélső védőnél a technikai tudás és a támadások segítése ugyanolyan erény mint a vvédekező munka :wink: És ez egy 4-3-3as felállásnál ahol nincs szélső középpályás hatványozottan igaz, neki kell bejátszani a széleket és segíteni a támadásokat, és Abidal ezt nem tudta rendesen megoldani. Nem hinném hogy látványosan sokat fog erősödni a bal oldalunk, de szerintem jobb lesz mint Abidal.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2009.08.03. 18:25:19

Ebdon Lake írta: Arról meg magasról teszek, hogy milyen technikás egy védő. A védőnek nem gólt kell lőnie és kicselezni 3 játékost (ezzel nem akarom bántani Alvest:D). Egy védőnek meg kell állítani az ellenfél támadását, nem pedig édesgetni a labdát. A kapu gyomrában én jobban örülök mikor Abidal kibikázza a labdát, mint amikor xy ott babusgatja. Mindenki őt tartja a kezdő gyengéjének.
mindenki őt tartja a kezdő gyengéjének, mert nem illik be a csapat játékába. lehet, h téged nem érdekel, h mennyire technikás egy védő, de a Barcelonába ilyen szélső védő kell, ezért fog többet kezdeni, mint Abidal. természetesen, ha továbbra is ilyen teljesítményt nyújt. és tegyünk különbséget egy középhátvéd és egy szélső hátvéd "munkája" között. főleg nálunk, ugye mi azért támadó szellemű csapat vagyunk, mindig segíteni kell a támadások és ő beleillik a gyors, rövid passzos játékunkba.

az meg addig oké, h Abidal nagyrészt jól ellátta a védekező feladatait, de ha van lehetőség kijavítani a hiányosságainkat és ilyen olcsón, akkor tegyük is meg.
Ebdon Lake írta:Ugyanannyi érdeme van a Triplázásban, mint akárki másnak a csapatból.
azért csak nem.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.08.03. 18:21:44

Kedves Ebdon Lake!

Hol látod tőlem leírva azt,hogy mindkét szélső védőnek fel kellene futni?

És Oleguer ,hogy jön ide?
Te mondtad,hogy jobban örülsz,ha egy védő kibikázza a labdát,minthogy kigurigázzák.Nos akkor mivan? Abidal is bikázza .

Mondjuk ,ha nem vagy képes legalább meghallgatni a véleményemet,hanem rögtön jössz a kontráiddal,akkor feleslegesn írom.

üdv.
Avatar
Ebdon Lake
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2008.06.11. 18:08:32

2009.08.03. 18:14:58

Sanama írta:
Elolvasnád normális a hsz-met rájönnél miért írtam le,amit írtam.
Azt is leírtam,hogy Abidal nálam bőven jobbat kapott volna ,mint 3,de el kell ismerni,hogy ő lóg ki a kezdőcsapatból.

És hát nem tudom... Akkor Oleguer védőjátéka jobban tetszett,mint Alves-é? Mert ő kibikázta a labdát oldalra? Ne nevettes már :lol:

És igen. Épp ez a meccs,ahol mindketten kaptak 45-45percet,és véleményt lehet mondani.
Abidal első 5labdaérintésében 1 hasznos sem volt.

És igen. Nem tudom figyelted-e a meccset, Maxwelltől indult a labda az 1. gólunknál,és sokkal folyékonyabb volt a játék a bal oldalon,mikor Ő játszott.

És tartom,hogy Abidallal szemben engem Maxwell meggyőzött.
Védőmunkában semmivel sem mutatott rosszabbat,támadásban meg sokkal jobbat.

Szerk:
Hát nemtudom,hogy "csak" a támadás hiányosság lenne a baj Abidallal.
Én azt vettem észre,hogy mindig görcsösen játszik,gyakran alig tudja átvenni a labdákat,de persze voltak jó meccset,de azt tartom,hogy ezt Maxwell is tudja hozni,illetve nem csak Sylvinho helyére lett hozva.
Ez fantasztikus. egy meccsen ahol semmi tét nem volt 45 percen át jobb volt, mint Abidal. Meg, hogy az első 5 labdaérintés. Nem ezt fognak számítani, hogy az egyiknek 25 jó passza volt a másiknak meg 19. Nem érdekel senkit. Oleguert meg hagyjuk ki ebből, mert Abidal és Oleguer között ég és föld a különbség. Védekezésben jobb, mint Alves. A beadásokat nem említsük jó. Az igaz Alvesnek volt pár szép beadása góllal a végén, de a labdái nagy része...(elszálltak). Meghogy támadásban... Valamelyik szélső védőnek hátul kell maradnia, ha a másik elől van. Vagy szted neki is előre kéne mennie fejelni akkor Samuval, most Zlatannal fejelni. Az meh, hogy tőle indult a gól... Azért a viccnek is van határa. Sztem meg az ellenféltől indult a gól, miután nem náluk volt a labda. Nem értettem meg sosem Valdest miért nem dícsérik meg, pedig több gól is tőle indul. Ja azt meg ne felejtsd el, hogy bárkinek lehet rossz meccse.
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.08.03. 18:03:52

Jól mozgott Maxwell, ez tény. De az az unalmas már nagyon (amit előttem is írtak), hogy rengetegen nullázzák Abidalt, hogy így kilóg, úgy kilóg. Ugyanmár, nem lehet mindkét oldalon világklasszis teljesítményű szélső védőnk, vagy akár minden poszton extra klasszisok. Fogadjuk már ezt el. Mindent megnyert a csapat az előző szezonban, ne azzal foglalkozzunk már folyton, hogy Abidal hűde nagyon kilóg, és Maxwell már 45 perc alapján sokkal jobb nála....
Hamarosan indul a szezon, majd meglátjuk hogy Pep ki mellett teszi le a voksát, de ennyi idő után még ne vonjunk már le nagy következtetéseket, és pláne ne fikázzuk már folyton a franciát.
Szimpatikus számomra a brazil, remélem jól be tud illeszkedni, és akkor nagy vetélytársak lesznek Abidallal, és ez mindkettejük előnyére válhat.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.08.03. 17:49:42

Hát ez "gyönyörű". Na most itt a saját csapdádba futottál bele. Teszem fel a kérdést miért volna jobb Maxwell, mint Abidal, 1 meccs alapján egy Almeria szintű csapat ellen? Azért ezt Te sem gondolhatod komolyan. Mindenki itt oltja szegény Abidalt mikor kitette szívét, lelkét a csapatért. Arról meg magasról teszek, hogy milyen technikás egy védő. A védőnek nem gólt kell lőnie és kicselezni 3 játékost (ezzel nem akarom bántani Alvest:D). Egy védőnek meg kell állítani az ellenfél támadását, nem pedig édesgetni a labdát. A kapu gyomrában én jobban örülök mikor Abidal kibikázza a labdát, mint amikor xy ott babusgatja. Mindenki őt tartja a kezdő gyengéjének. Én meg azt mondom, hogy a kezdőcsapat vmivel kevésbé jobb tagja. Sztem Rafat kéne így oltanotok mindannyian (őt se). Hány meg hány olyan megoldása volt Marqueznek ami miatt gólt kaptunk, vagy ha nincs ott Valdes gólt kaptunk volna. Le lehet szállni Abidalról. Ugyanannyi érdeme van a Triplázásban, mint akárki másnak a csapatból.

Röviden ennyi.
Elolvasnád normális a hsz-met rájönnél miért írtam le,amit írtam.
Azt is leírtam,hogy Abidal nálam bőven jobbat kapott volna ,mint 3,de el kell ismerni,hogy ő lóg ki a kezdőcsapatból.

És hát nem tudom... Akkor Oleguer védőjátéka jobban tetszett,mint Alves-é? Mert ő kibikázta a labdát oldalra? Ne nevettes már :lol:

És igen. Épp ez a meccs,ahol mindketten kaptak 45-45percet,és véleményt lehet mondani.
Abidal első 5labdaérintésében 1 hasznos sem volt.

És igen. Nem tudom figyelted-e a meccset, Maxwelltől indult a labda az 1. gólunknál,és sokkal folyékonyabb volt a játék a bal oldalon,mikor Ő játszott.

És tartom,hogy Abidallal szemben engem Maxwell meggyőzött.
Védőmunkában semmivel sem mutatott rosszabbat,támadásban meg sokkal jobbat.

Szerk:
Hát nemtudom,hogy "csak" a támadás hiányosság lenne a baj Abidallal.
Én azt vettem észre,hogy mindig görcsösen játszik,gyakran alig tudja átvenni a labdákat,de persze voltak jó meccset,de azt tartom,hogy ezt Maxwell is tudja hozni,illetve nem csak Sylvinho helyére lett hozva.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2009.08.03. 17:04:10

Ebdon Lake írta:
Sanama írta:Sziasztok!

Ugyan már leírtam,hogy nem vagyok nagy híve az 1meccs utáni vélemény nyílvánításnak,de Maswell se nem fiatal,se nem 100miliós igazolás.És csak 1 szempontot kellett nála figyelembe venni,hogy jobban passzol-e a csapatba ,mint Abidal.
Ugyan Abidal valóban a gyengepont,én nem adtam volna neki 3-mast az Osztályzásoknál,de be kell ismerni,hogy Maxwell a mai 45percében több szebb passzt adott,és több szép megmozdulása volt,mint Abidalnak talán egész 08/09es szezonban.

Én örültem mikor megláttam,hogy Maxwell a miénk.
Tegnapi meccsen pedig szerintem Pedro és Dos Santos mellett Ő is nagyon jól játszott,illetve Muniesa-t emelném még ki.
Kapott 1kötényt,de utána lepattant róla a csatár,és már indult a támadásunk.

Illetve,egy nagyon fontos különbség közte és Abidal között a reggeli meccsen!
Maxwell,ha szorult helyzetben volt,nem bikázta el a labdát a francba,hanem még ha majdnem el is vesztette,passzolt,laposan,röviden,szépen.
Abidal pedig bummm... és a labda a félpályánál kint volt.

Na hát minden jót Maxwell,engem megyőztél,hogy Abidalnal jobban illessz ebbe a csapatba. :arrow:
Hát ez "gyönyörű". Na most itt a saját csapdádba futottál bele. Teszem fel a kérdést miért volna jobb Maxwell, mint Abidal, 1 meccs alapján egy Almeria szintű csapat ellen? Azért ezt Te sem gondolhatod komolyan. Mindenki itt oltja szegény Abidalt mikor kitette szívét, lelkét a csapatért. Arról meg magasról teszek, hogy milyen technikás egy védő. A védőnek nem gólt kell lőnie és kicselezni 3 játékost (ezzel nem akarom bántani Alvest:D). Egy védőnek meg kell állítani az ellenfél támadását, nem pedig édesgetni a labdát. A kapu gyomrában én jobban örülök mikor Abidal kibikázza a labdát, mint amikor xy ott babusgatja. Mindenki őt tartja a kezdő gyengéjének. Én meg azt mondom, hogy a kezdőcsapat vmivel kevésbé jobb tagja. Sztem Rafat kéne így oltanotok mindannyian (őt se). Hány meg hány olyan megoldása volt Marqueznek ami miatt gólt kaptunk, vagy ha nincs ott Valdes gólt kaptunk volna. Le lehet szállni Abidalról. Ugyanannyi érdeme van a Triplázásban, mint akárki másnak a csapatból.

Röviden ennyi.
Ebben egyetértek, védekezésben szeritnem is jó Abidal.Ha mindkét szélsővédő felfutkos az sem jó, nincsa aki védekezzen. Mondjuk egy olyan meccsen amikro a támadáshoz hozzá kell tenni, akkro le lehet cserélni Abidalt és betenni Maxwellt, mert támadóbb szellemű. Vayg ha axwell ki is szorítja Abidalt, az nem azért van mrt annyira gyenge a francia.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.08.03. 16:58:14

Én sem vetném össze a 2 gamert 1 középsz*r meccs alapján. Abidalról meg szerintem is le lehet szálni. Védőmunkájára nem volt több panasz, mint Marquez vagy Puyol játékára. Abszolút nem ezzel volt a gond. Nem is értettem miért kapott 3-as osztályzatot. Volt 1-2 hibája, na de a szezon elején még a tökéletes évadot futó Piqué-nek is voltak hajmeresztő hibái (Espanyol ellen, stb.).

Abidallal egy baj volt és ez tisztán látszott a szezon végén, amikor Syl volt a helyén: támadásban roppant gyenge, beadni nem tud, rosszul passzol a pálya felső harmadában. De ne is várjuk el, hogy a védelmünk 2 oldala Alves-szinten mozogjon, mert nagy bajok lennének.

Maxwell azért jött, mert kellett egy technikás, stabil és támadóbb balhátvéd Syl helyére, Abidalt pedig így toljuk versenyre. De a francia védelmi feladatait úgy látta el, hogy egyedül Piqué verte meg benne.
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Ebdon Lake
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2008.06.11. 18:08:32

2009.08.03. 16:52:20

Sanama írta:Sziasztok!

Ugyan már leírtam,hogy nem vagyok nagy híve az 1meccs utáni vélemény nyílvánításnak,de Maswell se nem fiatal,se nem 100miliós igazolás.És csak 1 szempontot kellett nála figyelembe venni,hogy jobban passzol-e a csapatba ,mint Abidal.
Ugyan Abidal valóban a gyengepont,én nem adtam volna neki 3-mast az Osztályzásoknál,de be kell ismerni,hogy Maxwell a mai 45percében több szebb passzt adott,és több szép megmozdulása volt,mint Abidalnak talán egész 08/09es szezonban.

Én örültem mikor megláttam,hogy Maxwell a miénk.
Tegnapi meccsen pedig szerintem Pedro és Dos Santos mellett Ő is nagyon jól játszott,illetve Muniesa-t emelném még ki.
Kapott 1kötényt,de utána lepattant róla a csatár,és már indult a támadásunk.

Illetve,egy nagyon fontos különbség közte és Abidal között a reggeli meccsen!
Maxwell,ha szorult helyzetben volt,nem bikázta el a labdát a francba,hanem még ha majdnem el is vesztette,passzolt,laposan,röviden,szépen.
Abidal pedig bummm... és a labda a félpályánál kint volt.

Na hát minden jót Maxwell,engem megyőztél,hogy Abidalnal jobban illessz ebbe a csapatba. :arrow:
Hát ez "gyönyörű". Na most itt a saját csapdádba futottál bele. Teszem fel a kérdést miért volna jobb Maxwell, mint Abidal, 1 meccs alapján egy Almeria szintű csapat ellen? Azért ezt Te sem gondolhatod komolyan. Mindenki itt oltja szegény Abidalt mikor kitette szívét, lelkét a csapatért. Arról meg magasról teszek, hogy milyen technikás egy védő. A védőnek nem gólt kell lőnie és kicselezni 3 játékost (ezzel nem akarom bántani Alvest:D). Egy védőnek meg kell állítani az ellenfél támadását, nem pedig édesgetni a labdát. A kapu gyomrában én jobban örülök mikor Abidal kibikázza a labdát, mint amikor xy ott babusgatja. Mindenki őt tartja a kezdő gyengéjének. Én meg azt mondom, hogy a kezdőcsapat vmivel kevésbé jobb tagja. Sztem Rafat kéne így oltanotok mindannyian (őt se). Hány meg hány olyan megoldása volt Marqueznek ami miatt gólt kaptunk, vagy ha nincs ott Valdes gólt kaptunk volna. Le lehet szállni Abidalról. Ugyanannyi érdeme van a Triplázásban, mint akárki másnak a csapatból.

Röviden ennyi.
Lezárt