Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.17. 18:57:40

Boixos írta:miért legyünk olyanok, mint a madrid? én mondjuk ettől hányok...
Így nem "leszünk/vagyunk" olyanok, mint a Perez féle Real Madrid interpretáció? Mert erre az ajánlatra nekem financiális szempontből nem az ésszerű jelző jut eszembe... Vagy akkor lennénk inkább olyanok, mint a Madrid, ha mondjuk Kaká a bemutatása utáni napon bejelentette volna átigazolását Katalóniába (mert ilyenre volt példa, ugye...?) Mindegy...

Egyébként azt gondolom, hogy először tudni kell, hogy a kívánt játékos akarna-e távozni, s milyen feltételek mellett, mivel az ő jövője. Ez szerintem lényegtelen, itt nem hiszem hogy sportszerűtlen lett volna Txiki, vagy Laporta. Nem egy darab hús.

Mindegy Boixos, korábban még olyan hozzászólást láttam tőled, amiben épp nem méltattad Zlatant, s ezen nem is csodálkozom, de attól, hogy már nem lesz riválisa a Rómának, s gránátvörös-kékbe öltözik (s ez mindenkire vonatkozik) miért lesz egyből jó ember biztosan? Ha már az én feltételezésen badarság...
C. Ronaldót is sokan szapulták, szapulják, pedig azért emberileg még mindig előrébb tart, mint Zlatan, de ez tényleg mellékes.
Ibra nem jófiú, de Eto'o sem az könyörgöm.
Ki beszélt erről konkrétan? Visoznt nem mindegy, ohgy valaki a múlt sérelmei miatt mond egy-két csúnyát egy csapat szurkolóinak, s a csapat vezetőinek, amely épp egyben a klubja ősi riválisai is, s az sem mindegy, hogy egy játékos a saját szurkolóinak pózol... Ha neked igen, s ugyana az, akkor komoly gondok lehetnek ;)

Azt meg nehogy már megmagyarázzátok, hogy a világ mentálisan legnagyobb karaktere a futballban, azaz Mourinho nem tudott mit kezdeni vele, akkor Pep 1000%, hogy megváltoztatja, s a belét is kidolgozza majd, stb. Hogy lehet ennyire egyszerűen látni a dolgokat?
Az eredményesség nem fontos? Lehet élvezetből csinálni dolgokat, de eredmények nélkül a mai professzionális klubfutballban nincs foci, nincs élet.
Nagyon el vagy tévedve barátom! A klubnak az egyik jellegzetessége a szép játék, az eredményesség kevésbe fontos, valamint miért jelent Ibarimovics 100%-osan újabb sikereket? S akkor hogy tudtunk elérni korábban sikereket nagyképű tuskó barmok nélkül?

Honnan tudod, hogy én mit tudok az FC Barcelona filozófiájáról? S miért nem védhetném azt, amiben hiszek, s amiben hitt Gamper, Kubala, Llaudet, Carreras, Nunez... Ezek szerint amit tettek, abból nem lehet levonni a konklúziót, hogy miért is több, mint egy klub... Gratulálok!

Ajaj... Hát, maradtunk ott, ahol voltunk, továbbra is csak zsákszámra legyenek a címek, mindegy milyen ember, ha gránátvörös-kékben van akkor Isten, ha pl. habfehérben, akkor egy senkiházi..., ez a kiváltság, legyünk tucatcsapat, ez a dicsőség, meg a riválisok szurkolóinak fikázása... Ezek jelentik az örömöt a sikert, ezt szimbolizálja a Blaugrana... Igen, most már én is felébredtem,, köszönöm nektek!
De értem hogy nem igazolnád le Ibrát, de kérdem én szerinted mi lenne most a helyes követendő út? Eto'o elpasszolhatatlan nincs igény rá.
Persze, értelek. Valóban patthelyzet, leginkább Eto'o miatt. Viszont abban nem hiszek, hogy csak és kizárólag Ibrahimovics a megoldás minden szempontból. Nevekkel hiába doblóznék, hiszen Pepnek van egy konkrét elképzelése, ami a jövőbeli csatárt illeti. Ezt el tudom fogadni. De azt hiszem Zlatanon kívül más is megfelelt volna az ő kívánalmainak, pénzügyileg sem lett volna rosszabb megoldás, s játékerőben sem vesztettünk volna.

Egyébként leírhatnám én mit tennék, de én nem értek hozzá úgy, csupán hithű szurkolóként tudom megítélni. Nyilvánvalóan Laportáék jelenelgi helyzete korlátolt lehetőségeket ad, de azt hiszem ez a saját hibájuk is, ahogy Eto'óé is, hiszen már a tavasszal dönthettek volna a sorsáról, s azóta már megoldást is lehetett volna találni, azt hiszem ettől sokkal jobbat, vagy legalábbis több lehetőséget.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2009.07.17. 18:52:19

Engem nem bosszant amit írsz, nagy részt egyetértek veled. A Bilbaot azért hoztam mert ők azok akik mindig mindenek felett az elvekhez ragaszkodnak. Spanyolország harmadik legsikeresebb klubja évről-évre a kiesés ellen küzd épp ennek köszönhetően.

De értem hogy nem igazolnád le Ibrát, de kérdem én szerinted mi lenne most a helyes követendő út? Eto'o elpasszolhatatlan nincs igény rá.

Melyikkel kockáztat nagyobbat a klub, ha itthagyja Samut padozni 10ért és hozza 50 ért Villát, vagy ha 35+Eto'oért leigazolja Ibrát? A csapat légkörének Samu ittmaradása biztos hogy nem tenne jót. Ibra lutri, én sem ajnározom feltétel nélkül, de te sem eshetsz ebbe a hibába a másik oldalon. Ugyanúgy beválhat ahogy elbukhat ezt úgy hogy egy percet nem volt még Barcelonában nehéz lenne rásütni.

De most akkor tisztán Laporta oldaláról. Az Eto'o ügy megoldásra vár. Neki mint elnöknek kötelessége ezt és a középcsatár kérdését megoldania. A csapatnak kell egy vérbeli befejező, de ha vesszük az általad említett elveket, amiben bennefoglaltatik, hogy nem igazolunk irreális összegekért (Villa, Torres eleve kilőve), nem igazolunk olyan játékosokat akiknek a szellemisége nem összeegyeztethető a klubbal (Ibra, Samu), a hatékonyságot megelőzve a futball szépségére helyezzük a hangsúlyt... Egész egyszerűen nincs ki ezeknek a kritériumoknak maradéktalanul megfelelne. Ibrahimovic azért lenne logikus döntés, mert a leginkább ő felel meg a követelményeknek. Eto'o ügyet meg lehet oldani vele, klasszis centert kapunk helyette, a lehetőségekhez képest olcsón (mondjuk Villához és Torreshez képest), olyan típust akit Pep szeretne.

Nincs garancia rá, hogy a logikus döntés be is fog válni. De te mit tennél Laporta helyében? Sam eladhatatlan, az angoloknak nem kell, az Interbe minek ha nem megy el Ibra, a Juve kiköltekezett és nem is hiányposzt, a Milan Cissokot sem bírja megvenni, L.Fabianoért se bírnak egy 20ast adni, nemhogy Samu fizetési igényeit állni tudják. Valamit kezdeni kell vele. A helyére kell normális csatár ki? Villa 50 és marad Samu? Itt nincs jó megoldás csak kevéssé rossz. Szerintem a legkisebb rossz az Ibra üzlet lenne.

De kíváncsian várom (őszintén), hogy te hogyan oldanád meg a helyzetet, szigorúan Laporta szemszögéből?

Boixos: Veled nem értek egyet. Ha valaki ígéretet kap arra, hogy távozhat akkor az érdeklődő igenis ostromolhatja az eladó klubot. Villa jönni akar, megígérték neki, hogy jöhet. A Vale azt mondja, hogy semmilyen körülmények közt nem akarjuk eladni. Kivéve persze ha 50M ajánlotok érte. Én nem sajnálom a Vale-t. Anno Danit is így hoztuk el. Ígéretet kapott hogy pattanhat, aztán del Nido lökte, hogy nem mehet sehova. Megkapta azt a pénzt amit kér engedte is Danit. Egész egyszerűen az ilyen kis színjátékok részei a játékospiac játékszabályainak. Hogy ezek szerint játszunk szerintem normális.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Balinho 2009.07.17. 19:03:03-kor.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.07.17. 18:40:42

egyébként ha már az elveknél tartunk, az nem tudom, h mennyivel korrektebb szitu és mennyivel áll közelebb a barcához, ha egy olyan játékosra hajtunk ezerrel, akit láthatóan nem akar elengedni a klubja?
mitől fér bele a "több, mint egy klub"-ba, ha addig bszogatunk vkit és a főnökeit, amíg el nem passzolják a gyereket? miért legyünk olyanok, mint a madrid? én mondjuk ettől hányok...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2009.07.17. 18:37:43

Érdekes ez a vita, így elmondanám a véleményemet én is.

Ibra nem jófiú, de Eto'o sem az könyörgöm. A Madrid Cabrón szép volt? Ezt csinálja egy példakép? Nem, viszont mégis a mi "kölykünk", elnéztük neki. A Barcában meghatározó egyéniségek vannak, gondolok itt főleg Xavira és Puyolra, akik példamutatóak minden téren, én nem tudom elképzelni, hogy egy új játékos ne hallgasson az ő szavukra, még ha ez az ember Ibra is.

Az eredményesség nem fontos? Lehet élvezetből csinálni dolgokat, de eredmények nélkül a mai professzionális klubfutballban nincs foci, nincs élet. A szép játék mellett eredményeket is akarok én konkrétan, azért szurkolok a klubnak elsődlegesen a tv előtt, hogy nyerje meg az adott meccset, nem azért, hogy Messi sarkazzon egyet. Örülök a másodiknak is, de ha nincs meg az első dühös és szomorú leszek, ez a dolgok rendje. A legjobbnak lenni valamiben dicsőség, a munka elismerése a címek.

Összessségében Barca filozófiáról ilyen komoly diskurzust folytatni M.o-ról, úgy hogy közben Guardiola és társai elveit kérdőjelezzük meg röhejes, miközben ők tudják milyen a Barca, vele együtt nőttek fel.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.17. 18:03:05

Zsolti írta:Én ezt nem értem...A Barcának milyen elvei vannak?
Hogy jótékonykodik? minden ekkora csapat jótékonykodik,csak max ők nem verik ekkora dobra...meg Unicef van a mezünkre írva...de én mást nemnagyon látok.. :oops:
A Bilbao na nekik vannak elveik,meg is látszik mire jutnak vele...
Szerinted a humanitárius tevékenységben kimerül a "més que un club"? Gratulálok! Ahhoz végképp, hogy a "vadállat" mivolta miatt kell a csapatba! Nagyszerű!

Jelwaz..., a Maradonás dolgot még mindig nem értem hogy jött fel? Valahogy nem áll össze.

Egyébként abszolút nem értelek. Egyrészt mindig is mondtam, hogy minimális bizalmat megadom neki, amennyiben érkezik, azonban az én feltételezéseim szernted alaptalanok, de azon feltételezések, hogy minden rendben lesz, s csak pozitívum lehet a végkifejlet, további baromságok pedig biztos fundamentumon állnak? Egyébként hogyan vigyem még végig a gondolatmenetem? Mit vársz? Öreg...

Nem "parasztkodtam" egyáltalán, az a gond, hogy egy kicsit sem érted mire gondolok, s a legtöbben hasonlóan vélekednek, meg sem próbálják értelmezni amit mondtam, csupán annyit látnak benne, hogy miii? Hát Ibra az Isten, hogy lehet bármilyen oldalról megkérdőjelezni? Akármilyen érv, s akármilyen vélemény, az sz@r, megfoghatatlan, elvakult, hülyeség... Mindegy, én a magam részéről adtam esélyt neki is, a ti véleményeteknek is. Elmondtam, számomra nem fér bele, de minimális esélyt kap. A játéktudását egy szóval nem kérdőjeleztem meg, azonban egy játékost ennyivel nem lehet letudni.

Egy szóval sem mondtam, hogy de ilyen-olyan szurkoló vagy, azonban az tény, hogy számodra a legfontosabb a sikeresség... Ahogy az is tény, hogy fogalmam sincs, hogy számodra mit szimbolizál a klub, milyen értékeket képvisel szerinted, hiszen erről egy szót sem szóltál. Talán olvasd el még egyszer...

Take it easy!

No, ahogy látom parttalan vita, sőt szélmalomharc. Okosabb enged elvén nem foglalkozom a továbbiakban a témával, ahogy mondtam, mindent leírtam. Végszóként: lenne más választási lehetőség, Ibrahimovicstől pedig, amennyiben rámcáfol, akkor ahogy már írtam, levélben fogok bocsánatot kérni. No, a legjobbakat...

Balinho, te is a Bilbaóbal jössz... Ne viccelj már... Attól ,hogy nem igazolun tuskó parasztokat, miért jutnánk oda?

Ez a klub számtalan sikert fel tud mutatni, nem egyszer jóval erősebb játékerőt képviselő csapat ellen, hiszen CSAPATKÉNT, egymásért, a klubért harcoltak.

Ebből fakadóan miért csak és kizárólag Ibrahimovics a garancia a továbbibi sikerekre? S azt sem értem, hogy hogyan lehet feltétlen megbízni abban, hogy Ibrahimovics minden szempontból tökéletes lesz.

Jó, számomra fontos az emberi kvalitás, illetve a csapategység, valamint a klub múltja, s elvei. Nem mondom, hogy ez minden szurkolónál egyet kell jelentsen, hiszen valaki csak a Blaugrana szép címeréért is szeretheti a klubot. Attól még én lehetek azon a véleményen, hogy az FC Barcelonának minden téren példát kell mutatnia, ecetera, de ez már lerágott csont.

Gazdaságilag sehogy sem jár jól a klub, ez tény. Mindenképp Eto'o távozását, és egy kész játékos, sőt sztár leigazolását akarták, így is lesz. Én már ezt sem értettem teljesen, de teljesen mindegy.
Ettől még Zlatan nem lesz egyszerre jófiú, ettől még ugyanúgy megmarad gusztustalan játékosnak, aztán majd itt bizonyíthat, de miért olyan bosszantó, hogy én nem tudok ebben feltétlen megbízni?
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2009.07.17. 17:55:12

torrestoni írta:El kell dönteni mi a fontos. Az újabb címek mindenáron, vagy továbbra is az elvekhez való makacs ragaszkodás, illetve a hosszú évek alatt elnyert privilégium megtartása.

Továbbra sem hiszem, hogy az FC Barcelonát a megszerzett címek, és a játékosai egyéni kvalitásai határozzák meg, roppant mód bosszant, hogy az emberek telhetetlenek, s csak annyit látnak a svédben, hogy a támadójáték még erősebb lehet...
Egyrészt nézzük tisztán Laporta oldalát. Villa leigazolása ésszerűtlen döntés lenne. 50M nagyon sok érte, ráadásul idén Eto'o is itt maradna, aki épphogy valószínűleg csak a hangulatot rombolná, egy évnyi gyötrelem után vérig sértődötten távozna. Oda ahova akar, akár egy ősi riválishoz is, lássuk be nem áll távol tőle az efféle bosszúállás. Ha nem távozik Ibra az Interből akkor nincs csapat ahova középcsatár kell, vagy ha igen akkor nekik Samu megfizethetetlen.

Most Laporta vagy azt választja, hogy egy gazdaságilag rossz döntést hoz, amely nem jó a Barcának, a légkörnek, nem jó Pepnek, Samunak. Vagy leigazolja a világ - objektív szempontokat figyelembe véve - öt legjobb csatárának egyikét, azok közül is azt aki leginkább Pep elképzeléseinek megfelel. Az a bizonyos csatár a piaci árat figyelembe véve 60-70 millióba kerül, de kb ennyibe kerülne Torres, meg akik még idetartoznak. Ehhez képest be tudja venni a boltba Eto'ot megoldódik 2 problémája egyszer, a helyzethez képest minimális anyagi ráfordítással. Ha nem teszi óriásit bukhat a csapat jövőre, nemcsak anyagilag, de a csapatot körüllengő harmóniát illetően is veszélyes lenne jelenleg Samu megtartása.

És akkor a bizonyos princípiumokhoz való ragaszkodás. Azt hiszem Laporta többször bizonyította mennyire ragaszkodik ezekhez, legyen a MES megállapodás az Unicef szerződés, a saját nevelésű edző, saját nevelésű játékosok, a mindenkinek adunk még egy esélyt... Egész egyszerűen egy idő után nem lehet mindig ezeknek megfelelni mert odajutunk ahova a Bilbao. Egy olyan klubban ahol a sikereket elvárják néha gazdasági szempontok is döntenek. Egyszerűen nem teheti meg most, hogy leigazolja 50ért Villát aki Eto'o helyén játszik, a kameruni duzzog évi 10 misiért, rontja a légkört aztán pattan igyen. Valahol meg kell szabni a határt. Itt most egyértelműen az eszünkre kell hagyatkozni nem a szívünkre. És ezeknek az Ibra-üzlet a lehető legjobban megfelelne.
Pepe
Barça B
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.02.12. 13:43:35

2009.07.17. 17:50:03

Torrestoni!

Nekem sem szimpatikus a srác, de ne írjuk le előre. Bízzunk a vezetőségben ill. Etoot eladása is könnyebben kivitelezhető így módon.
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6157
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2009.07.17. 17:49:49

Én ezt nem értem...A Barcának milyen elvei vannak?
Hogy jótékonykodik? minden ekkora csapat jótékonykodik,csak max ők nem verik ekkora dobra...meg Unicef van a mezünkre írva...de én mást nemnagyon látok.. :oops:
A Bilbao na nekik vannak elveik,meg is látszik mire jutnak vele...
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.07.17. 17:47:35

torrestoni írta:Laportáék pedig az én nézőpontomból igenis szembefordulnának bizonyos mértékben a klub eszméivel, ezt azonban ha Te nem látod, akkor nem tudom számodra mit takar ez a klub.
Ki kérem magamnak!!! Ha címbuzi lennék, akkor a rinyálnak szurkolnék, vagy elpártoltam volna a csapattól a Gaspart érában.
torrestoni írta:Összességében már mindent leírtam az elmúlt három hozzászólásban. Én így látom, s nem célom a nagy igazság megmondása, csupán túlságosan is elvakultnak látom a fórumozókat...
Pont olyan elvakultak, mint Te. A véleményed bármi lehet, azzal semmi bajom, de hajtogatsz valamit, s nem viszed tovább a gondolatmeneted, nem értem, hogy ez hogyan reagál az én felvetéseimre.
torrestoni írta:Maradonát pedig honnan szedted? Köze nincs ehhez...
Na ne kezdj el parasztkodni! Ha már vitába szállsz, akkor leszel szíves elolvasni és értelmezni, amit írtam! Azt írtam, hogy Barcelonában nem ájulnak el a nevedtől, mint Maradonánál sem. :roll:
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.17. 17:47:17

Asys, ne általánosíts... Eddig szerintem az FC Barcelona amennyire csak lehet a maga útját járta.

Azt meg tudom érteni, hogy bizonyos emberek pokoli mennyiségű pénzt invesztálnak egy-egy csapatba, csupán a későbbi megtérülés és profitszerzés érdekében. Ehhez valóban a szurkolók megvezetése, a világsztárok igazolása, az újabb sikerek, tehát az eredményesség a legegyszerűbb út.

Azonban ez engem hidegen hagy, pont ezért szeretem a Blaugranát. Attól még nem fogok elfordulni, ha egy ilyen játékos leigazolása számomra elfogadhatatlan, sőt, sohasem, mivel a történelem során olyan szimbólummá vált a klub, hogy lehetetlen megrongálni komolyan a nimbuszát. Én támogatom az eredményességet, de azt badarságnak tartom, s a múlt is engem igazol, hogy ezt csupán a lehető legjobb játékosokkal lehet elérni, s főleg ennél a klubnál, úgy, ohgy figyelmen kívül hagyjuk annak a játékosnak az emberi tulajdonságait. Szöges ellentétben áll Ibrahimovics azzal, amiért én kedvelem a klubot. Ennyi az egész. Nem akarok én vitatkozni, viszont azt hiszem ha kicsit is félreteszi valaki az eredményességet, akár az elmúlt idényt, s csupán a klub filozófiájára gondol, akkor nem tudom elképzelni, hogy Ibrahimovics az optimális megoldás, az egyetlen lehetőség. Az a gond, hogy ez hidegen hagyja a legtöbb szurkolót... Inkább nem ismétlem önmagam sokadjára is.

A magyar labdarúgásról pedig maximum szarkasztikus hangnemben tudnék beszélni...
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.07.17. 17:35:51

Torrestoni!

Egyetértek azzal amit írsz de, sajnos manapság ez már nem így működik, gondolok arra, hogy hagyományokra és elvekre már nagyon kevesen és csak részben építenek!

A futball eltolódott a professzionalitás irányába, ahol az eredményesség ami a döntő, az eladhatóság stb...
S ennek a legnagyobb bizonyítéka pont az, hogy itt irogatunk ezen a fórumon egy spanyol klubról vitatkozva akinek szurkolunk...
Az elvek és a hagyományok azt diktálnák, hogy például csak egy csapatért szorítsunk, hogy az az egy, egy magyar csapat legyen... játszon akármilyen rosszul is... s így tovább...

Gondolom érzed az iróniát a dologban! :wink:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2009.07.17. 17:22:05

Nem semmizik az "öreg". Mindenesetre jól bekeményített!
"And my heart will leave you never."
Avatar
Kamarilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.01. 22:10:24
Tartózkodási hely: a hátad mögött :)

2009.07.17. 17:20:29

igeorgy írta:Futurisztikus, de szerintem Laportáék már csak azon egyezkednek, hogy összehozzák a barca-intert a gamperre, egy füst alatt letudnák a búcsúmeccseket is! 8)
Elnéznék még egy 5:0-t a Barcának! :D
Kép
Kép
O:) [-o< KÖSZÖNÖM ISTENEM, HOGY BARCA DRUKKERNEK TEREMTETTÉL [-o< O:)
Pusztán cselekedni minden bugris suttyó tud; az igazi ízt az adja meg, AHOGYAN cselekszünk!
Avatar
igeorgy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 160
Csatlakozott: 2005.03.12. 17:56:58
Tartózkodási hely: Akvinkum

2009.07.17. 17:16:50

Futurisztikus, de szerintem Laportáék már csak azon egyezkednek, hogy összehozzák a barca-intert a gamperre, egy füst alatt letudnák a búcsúmeccseket is! 8)
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.17. 17:16:11

Nem mondtam, hogy Gamperék konkrétan milyen szabályokat fektettek le, s ezzel szemben miként nem felel meg xy. Maradonát pedig honnan szedted? Köze nincs ehhez...

Továbbra is tartom: jelen állapotában nem tudom elfogadni Ibrahimovicsot. Teszek nagyban a lehetséges újabb triplázásra, vagy dupla triplázásra, elég ha csak egyszer durran el az agya, s miatta lesz zavar az öltözőben, vagy meggyalázza a klubot és a sociókat ilyen péniszmutogatással...

Nálam nem fér be az FC Barcelonába, s egész egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy itt csapatjátékos válna belőle, s nem lenne vele probléma, s csak nyernénk az üzlettel.

Na mindegy, én nem örülnék, ha végül érkezne, másrészt Laporta kissé feneket csinálna a szájából... Teszek nagyban Perezre, a piacra, s azon elvakult szurkolókra, akik irigykednek a Real Madridra, stb.,

Érdekes módon a nagyobb klubok egyike sem követi Perez átigazolási politikáját, sőt, Laporta nem egyszer nyilatkozta, ez nem az az út, amin ez a klub jár... Most akkor mégis?
Ez és Zlatan emberi mivolta számomra már túlzás, elfogadhatatlan.

Amennyiben a klub érdekeit fogja szolgálni, akkor elnézést fogok kérni, akár még tőle is, levélben...

Azonban addig csupán a lehető legminimálisabb bizalmat kapja, többet nem érdemel.

Nem értem, miért kellene a játékerőt tekintve a lehető legjobb megoldást választania ennek a klubnak, főleg ha ennyire kockázatos. Hiszen ezt a csapatot a végtelen akaraterő, az egymásért és a klubért való önfeláldozás tette a történelem legeredményesebb szezont produkáló együttesévé Hispániában. Tehetség ide, vagy oda, Deco és Ronaldinho példájából láthattuk mit érnek az egyéniségek.
Azt pedig nem tudom feltétlen elfogadni, hogy Ibrahimovics leigazolása nem kockázatos a csapategység szempontjából... S továbbra is azt mondom ennek a klubnak példát kell mutatnia, ahogy ezt tette eddig is, azonban Zlatan hogy fér ezzel össze?

Akárhogy is alakul, meg tudom érteni Guardiolát, hogy az eredményességet és az ilyen típusú középcsatárt favorizálja, ettől még az érem másik oldala mellett nem tudok elmenni, s önfeledten örülni egy ilyen hírnek. Az én szemeben egy Henke Larsson ezerszer többet ért, ahogy Henry is.

El kell dönteni mi a fontos. Az újabb címek mindenáron, vagy továbbra is az elvekhez való makacs ragaszkodás, illetve a hosszú évek alatt elnyert privilégium megtartása.

Továbbra sem hiszem, hogy az FC Barcelonát a megszerzett címek, és a játékosai egyéni kvalitásai határozzák meg, roppant mód bosszant, hogy az emberek telhetetlenek, s csak annyit látnak a svédben, hogy a támadójáték még erősebb lehet...

A saját igazam alátámasztás lényegtelen. Nem tudom csak szemből, szemzővel megközelíteni, s megítélni ezt a dolgot. Laportáék pedig az én nézőpontomból igenis szembefordulnának bizonyos mértékben a klub eszméivel, ezt azonban ha Te nem látod, akkor nem tudom számodra mit takar ez a klub. Robinhóról és Ribéryről is meg van a véleményem, az egyik egy iszákos, sokat lumpoló egyén, akinek nagoyn sokat kellene kaparnia, s bizonyítani, de én az esélyt sem adnám meg neki, mivel van más lehetőség. Ribéry neve, s játéka pedig nem okoz semmilyen bizsergést, a többit inkább meg sem említem.

Összességében már mindent leírtam az elmúlt három hozzászólásban. Én így látom, s nem célom a nagy igazság megmondása, csupán túlságosan is elvakultnak látom a fórumozókat...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2009.07.17. 17:27:50-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.07.17. 16:28:13

torrestoni írta:...
Én úgy tudom, hogy Gamperék nem fektettek le ilyen konkrét alapszabályokat, azok nagyobb léptékűek, általánosabbak voltak. Ezen felül az az érzésem, hogy ellenérved jórészt feltételezésen alapszik. Én sem kedvelem Ibrahimovicot, de nem temetném előre. Azt hiszem most már Eto'o sem érdemes a Barca címerre, de annyi a különbség, hogy már benne van a közegben. Nem tudhatod Ibrából mit vált majd ki az új környezet (ha ide igazol). Van egy remek pszichológusunk, Pep Guardiola. A klub nagyobb nevű és eredményesebb, mint az Inter, a szurkolók nem ájulnak be pusztán a névtől (lásd Maradona esetét), s nagyobb vezéregyéniségek vannak nálunk jelenleg, mint Milanóban. A Barcában nem lesz első számú kedvenc. Ki tudja, hogy ezek a tényezők milyen hatással lennének rá, tudom, hogy kutyából nem lesz szalonna, de talán megtanulni viselkedni vagy lenyugszik. Én szeretem a nagypofájú, pimasz játékosokat, csak ne legyenek nagyképűek. Az hogy ki mennyire ismeri a Barca történelmét, játékstílusát meg zsákbamacska. Érkezésekor nem hiszem, hogy túl sokan ismerték. És Ibrahimovic megérdemli a bizalmat szerintem, mert a válogatottban megmutatta már, hogy tud különbül is viselkedni, s fogékony a nagyokra.

Egyszóval azt érzem, hogy költői túlzás a Laportáék szembefordultak az elvekkel szöveg a saját igazad alátámasztására, az egész Ibrahimovic ellen van. Robinhot nem éreznéd ilyennek?
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.07.17. 16:26:11

laportáék a lehető legtöbbet hozzák ki a mostani bugiból, ha sikerül ezt a transzfert létrehozniuk. ahogy sanama írta, jövőre a samu valszeg úgy koccolna le ingyér', h hátra sem nézne, de ha ő nem is tenne ilyet, a menágere elintézné, h így legyen. most még a normálatlan araboknak sem kellett, ehhez képest vonják bele az ibrahim-üzletbe, ami azért nem túl rossz fejlemény.
abba kell csak belegondolni, h mit fog művelni a bosnyák pepéékkel, ha tényleg idejön, mert CSAK EZ számít. és ha ez megtörtént, akkor lehet, h mindjárt kevesebb kedve lesz az embernek ok nélkül szrt dobálni.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2009.07.17. 16:16:05

fcjoc írta:te zárod be a topicot, közbe pedig szítod az indulatokat. ugyanakkora zsoldos eto'O mint ibra, csak hogy a svéd kb 2x jobb mint eto'o. 35-40M ért veszünk egy csatárt, és nem is akár milyet. hleb ki a fákkot érdekel? ingyen adnám oda bárkinek. eto'o-t nem tudjuk eladni! NINCS BENNE PÍÍNZ. ÉÉÉTED? inkább vonjuk be egy ilyen üzletbe.

meg amúgy is titeket miért érdekel ennyire hogy mennyit költ a klub? hidd el jobban tudják ők hogy miből költenek mint mi.

ISTEN ÁLDJON LAPORTA! KÖSZÖNÖM HOGY VAGY NeKÜNK! GYERE IBRA!

peace.
Abszolút egyetértek !

Eto'o-nak jelenleg a piaci ára majdnem egyenlo a 0-val. Nincs érte jelentkező csapat. Ez nem azt jelenti,hogy nem jó csatár,mert a világ egyik legjobbja,hanem 1év van a szerződéséből,és senki nem fog adni érte még 20miliót sem,nem hogy 30at.

Laporta is tudja,hogy az egyetlen lehetőség,hogy még "érjen" valamit a kameruni az az,hogy belevonja az üzletbe.És Teljesen igaza van. inkább várjon 1 évet,hogy majd ignyen távozzon?
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2009.07.17. 15:17:18

lionelmessi19 írta:Hát ha ezt az Ibra üzletet így nyélbeüti, hogy a kezünkben lévő Villát félrehajítja, az elnöksége alatti sikerek egyik kulcsfiguráját, két BLdöntő hősét, a világ egyik legjobb csatárát meg csak úgy, nagyjából ingyért elpasszolja, akkor nem is bánom annyira, hogy Rosell következik a sorban.

De egyelőre ilyen agyatlanságot nem tudok elképzelni róla.
Nem vagyok egy Laporta-fan, ezt jól tudja mindenki, aki itt fórumozik.

Viszont ekkora bumfordiságot régen olvastam.
Elhamarkodott, csapkodó, igaztalan, és teljesen leegyszerűsített.
Csak azért, mert nem értesz ezzel a döntéssel egyet - teljesen én magam sem -, attól még ilyen kijelentést nem szerencsés tenni.

Ebben az esetben az igazság fcjoc oldalán van! :wink:

És még valami: nem komálom annyira Senor Laportát. Ez tudható rólam. De én az FC BARCELONA nevű csapatnak szurkolok, nem pedig egyéneknek. Ez a lényeg.
Kép
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.17. 14:42:10

jelwaz írta:...
Azt hiszem nem nagyon kell magyarázni, hogy miért is több, mint egy klub az FC Barcelona. Most nem a humanitárius tevékenységekről beszélek, hanem a futball (és azon belül természetesen mint futballklub, tehát gazdasági intézmény is) interpretációjáról.
Igaz, hogy nem egyszer volt problémás játékos, önfejű, alkalmatlan edző a csapatnál, jelenleg azonban nincs ilyen kirívó alak.
Eto'ót persze meg lehet találni, de számomra ez bőven elfogadható, csupán a mentális tulajdonságai nem teszik pótolhatatlanná.

(Igaz, Laporta Rijkaarddal karöltve hibázott már ilyen téren egy nagyot Deco esetében. Hatalmas baklövés volt, szétrombolták a csapatot, szerencsére ez már a múlté.)

Laporta regnálása alatt (talán az igazolásokat pénzügyi szempontból leszámítva) minden téren hű maradt a klub filozófiájához. (Ahogy mondtam, most csupán a futballról beszélek.)

Ibrahimovics számomra nem érdemel címerest mezt, mivel nem felel meg alapvető követelményeknek. Mindent egybe véve, a jelleme, az óriási egója, számos unszimpatikus megnyilvánulása, pályán és azon kívül mutatott viselkedése nem teszi alkalmassá arra, hogy az FC Barcelona csapatához tartozzon.
Szerintem nem ismeri a Blaugrana játékstílusát, történelmét, a klubon belüli hierarchiához képtelen lenne alkalmazkodni, ahogy minden máshoz is, önzőnek tartom, nagyképűnek, tiszteletlennek, a gyermekek számára borzalmas példaképnek, nem jó csapatjátékosnak, aki a kiváló öltözői hangulatot, és csapategységet is veszélyeztetné.
Nem létezik számára a lojalitás, fogalma sincs róla, annál jobban foglalkoztatja a karrierje a pénz, s végül, de nem utolsó sorban nem hiszem, hogy azonosulni tudna Gamperék szellemiségével.

Játéktudása előtt meghajolok. Megáldotta az Isten. Ez azonban nem jogosítja fel sem őt, sem a vezetőséget, hogy megkapja a gránátvörös-kék mezt. Ennyi pénzt egy ilyen kockázatos játékos végképp nem ér, csak hogy a hírek szerinti transzfert financiális szempontból is megemlítsem...

Az alábbiakban leírtak egy kissé szélsőségesek, s külön-külön támadhatóak, azonban úgy ne is válaszolj rá, ezt komplex egészként kell kezelni, csak úgy van értelme.

Laportáék a fent taglaltak alapján számomra baklövést követnének el, s az én szemeben szembefordulnának bizonyos elvekkel, mint például az, hogy nem kell mindenáron a legjobb játékos, amennyiben annak emberi kvalitásai ilyenek.

Azonban ahogy említettem, egyrészt nem dőlne össze a világ, de én más utat preferálok. Másrészt nem Laporta ötlete ez, mint pl. Henry esetében, ezért én a "Laportáék" szó alatt az összes kompetens személyre, így Guardiolára is gondolok.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.07.17. 14:09:06

Lehet, hogy igazatok van néhány dologban, de ez a transzfer, ilyen formában, ahogy most látjuk, az őrültség határán is messze túltenne.

Igazolásokban folytassuk légyszi, mert off. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.07.17. 14:08:53

torrestoni írta:
Laportáék eddig jól ügyeskedtek, szépen, csendben dolgoztak, óvatosan, szem előtt tartva minden érdeket. Nem csupán magát Laportát nevezném meg hibásként, nem lehet ennyivel lerendezni.
Ezen elmélkedtem én is, hogy itt nem csak egyedül ő tehet mindenről, nem csak ő hibázik (már ha hibázik), azaz nem kell kizárólag "rákenni" a dolgokat.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2009.07.17. 14:06:02

lionelmessi19 írta:Egyébként értem amit írsz alatta, csak más véleményen vagyok. Minden évben nincs szükség vezéráldozatokra, most épphogy lett egy új és sikeres csapatunk. Hova áldozgatnánk?
Mondjuk, hogy kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni, de pont egy ilyen hozzáállással lehet. Laportáék tanultak a hibákból, hátha neked majd nem kell, de egyelőre ő jobb elnöknek, mint te lennél. :wink:
torrestoni írta:A financiális résztől függetlenül sokkal inkább zavar bizonyos elvekkel való szembefordulás.

Óriási csalódást okozna ez az átigazolás, azonban ez nem egyenlő Henry leigazolásával, itt nem csupán Laportát tartanám hűtlennek a klub eszméihez.
Ezt kifejtenéd bővebben? Én nem egészen értem mire gondolsz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jelwaz 2009.07.17. 14:10:40-kor.
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2009.07.17. 14:02:18

Úgy látszik végül mégiscsak igazam lesz, tehát egyszerre dől el ki fog érkezni, s Eto'o útjra merre fog tartani a továbbiakban.

Számomra Ibrahimovics a lehető legrosszabb megoldás lenne, még jóval alacsonyabb áron is, a mostani hírek szerinti megoldást pedig már én is eszementnek tartom.

Laportáék eddig jól ügyeskedtek, szépen, csendben dolgoztak, óvatosan, szem előtt tartva minden érdeket. Nem csupán magát Laportát nevezném meg hibásként, nem lehet ennyivel lerendezni.

Őszintén remélem, hogy végül minden szempontból jó döntést hoznak, ez azonban számomra semmiképp sem az. Nem érdekel különösebb a pénzügyi része, bár őrültségnek tartanék egy ilyen transzfert ilyen kondíciókkal, de attól, hogy a piac ilyen irányba mozdult, még nem kellene ilyen szinten hozzá igazodni. A financiális résztől függetlenül sokkal inkább zavar bizonyos elvekkel való szembefordulás.

Óriási csalódást okozna ez az átigazolás, azonban ez nem egyenlő Henry leigazolásával, itt nem csupán Laportát tartanám hűtlennek a klub eszméihez.

Természetesen amennyiben létrejön a "csere", akkor sem dől össze a világ, s minimális bizalmat megszavazok Ibrahimovicsnak, jelenleg azonban nem tudom elképzelni, hogy a játéktudásán, s marketing szempontokon kívül hasznára lehetne a csapatnak, ez pedig számomra így közelít az elfogadhatatlanhoz.

Eto'ót pedig valóban el kell felejteni ennél az ügynél. Sajnos jelenleg nincs ára, bármilyen pazar szezont is produkált. Nincs rá kereslet, maximum így. Számomra is megdöbbentő, s azt mondom elfogadhatatlan, azonban ahogy mondtam, hiába kezeli a klub együtt Eto'o és a jövőbeli csatár ügyét, attól még külön kell választani.
...néha sajnos muszáj vezéráldozatot hozni, hogy a csapategység ne sérüljön, sőt, ha lehet, akkor olyan játékosok érkezzenek, akik tudnak új impulzusokat adni a csapatnak ambíciót és játéktudást illetőleg is...
Nos, a játéktudás rendben, kevés csatár van a világon, aki hozzá tudna tenni ehhez a szenzációs, mindent elsöprő, hihetetlen csapathoz. Azonban ettől még még nem sérülhet a csapategység? Ne viccelj...
Ibrahimovics az, aki számomra annyit tud hozzátenni a csapat játékához, mint amennyit a személyiségéből fakadóan kockáztatva bukhat a Blaugrana.

Pont ezért nem adnék neki esélyt sem a klubhoz érkezni.
Valahol számomra még mindig aktuális a "més que un club", s még mindig fontosabbak a hagyományok, s elvek, mint az eredmények. Ha eddig működött, akkor ezentúl is működhetne...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2009.07.17. 14:08:06-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1135
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2009.07.17. 14:02:01

lionelmessi19 írta:
fcjoc írta:te zárod be a topicot, közbe pedig szítod az indulatokat. ugyanakkora zsoldos eto'O mint ibra, csak hogy a svéd kb 2x jobb mint eto'o. 35-40M ért veszünk egy csatárt, és nem is akár milyet. hleb ki a fákkot érdekel? ingyen adnám oda bárkinek. eto'o-t nem tudjuk eladni! NINCS BENNE PÍÍNZ. ÉÉÉTED? inkább vonjuk be egy ilyen üzletbe.

meg amúgy is titeket miért érdekel ennyire hogy mennyit költ a klub? hidd el jobban tudják ők hogy miből költenek mint mi.

peace.
Ennyi marhaságot utoljára a topfocin olvastam együtt.
LoooL ! Haggyuk már. Ne mond már nekem hogy ez hülyeség
:lol: Etoo azért maradjon, mert BL hős... miközben kijelentette hányszor h mallorcáé a szíve... Teljes mértékben osztom fcjoc véleményét !

Természetesen olyat én nem írtam.
Lezárt