Barca Igazolások 2009-2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Örülnél-e Robinho esetleges leigazolásának?

Igen, már a télen meg kéne szerezni
235
47%
Igen, de ráér nyárig
69
14%
Nem, elég mély a keret így is
39
8%
Nem, van nála jobb játékos is a piacon
159
32%
 
Szavazatok száma: 502
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2009.06.30. 15:10:53

barca99 írta:
MichaaBee írta:Nem lesz felállás változtatás, volt róla szó tavaly is, de nem lesz, marad a 4-3-3, mint mindig, mivel ez a csapat filozófiájának gyakorlatilag az egyik alapja.

Egyébként a felállások írása szigorúan tilos az igazolások topic külön szabályzatának értelmében, úgyhogy szerintem addig töröld, amíg nem más törli helyetted. :)
Mint mindig? :shock:

Speciel a két legfontosabb meccsen (Real és MU) Messi a csatárok mögött játszott. Nem is rosszul. És nem lepne meg, ha Bojannak jobban passzolna ilyen taktikában a csatár poszt.
Bár kicsit off, azért megjegyzem, hogy amikor Messi játszik középen, akkor Eto'o kihúzódik jobb oldalra, Henry pedig marad ugyanúgy a balon. A Barca 4-3-3-at játszik lassan húsz éve.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.06.30. 14:53:24

City ajánlat

Valaki tényleg hazudik :D
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.06.30. 14:51:27

MichaaBee írta:Nem lesz felállás változtatás, volt róla szó tavaly is, de nem lesz, marad a 4-3-3, mint mindig, mivel ez a csapat filozófiájának gyakorlatilag az egyik alapja.

Egyébként a felállások írása szigorúan tilos az igazolások topic külön szabályzatának értelmében, úgyhogy szerintem addig töröld, amíg nem más törli helyetted. :)
Mint mindig? :shock:

Speciel a két legfontosabb meccsen (Real és MU) Messi a csatárok mögött játszott. Nem is rosszul. És nem lepne meg, ha Bojannak jobban passzolna ilyen taktikában a csatár poszt.

Én inkább azt mondanám, hogy egy 4-3-3-at vesz alapul Pep, de nála egészen képlékeny ez a dolog, Messi szélen és középen is nyomja, Alves jelenlétében meg amúgy is furcsa 4 védőről beszélni. Mivel nincs még egy ilyen csapat a világon, akinél ennyit van a labda, Alves is legtöbbször fent van, és védekezni jár vissza (ellentétben a balbekkel).
Avatar
pityi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007.11.16. 16:08:43

2009.06.30. 14:35:43

Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2009.06.30. 14:17:11

barcelinho_5 írta:Értem a gondolatmenetedet miihii, és az a helyzet hogy mindkettőnknek igaza van! Én felhoztam az egyik eshetőséget, te pedig megemlítettél ellenpéldákat, amivel bizonyítani tudod azt hogy az én állításom nem minden esetben lenne helyes.
És pontosan ezért gondolom azt, hogy 50-50% esélye van annak hogy beilleszkedik-e Ribery a Barcelonába, ha érkezik.
én személy szerint sokkal több esélyt látok arra,h simán beilleszkedne, lerí a gyerekről,hogy nagy zsugás, és remekül lát, bűn őt egy bundesligában szerepeltetni. (jelenleg,mert azért volt ott is nem oly rég világszínvonal)

véleményem szerint elég hamar,és jól illeszkedne be, valóban igaz a gondolatmeneted,de Riberyt bőven kivételnek érzem ez alól, ahogy anno Ronaldinhon is látszott,h nem az ő hibája a PSG gyengébb szereplése,sőt...ugyanez látszik Riberyn is, ha kiemelnénk onnan, megállná a helyét bárhol. nem féltem.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
barcelinho_5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:07:45
Tartózkodási hely: Veszprém

2009.06.30. 13:38:00

Értem a gondolatmenetedet miihii, és az a helyzet hogy mindkettőnknek igaza van! Én felhoztam az egyik eshetőséget, te pedig megemlítettél ellenpéldákat, amivel bizonyítani tudod azt hogy az én állításom nem minden esetben lenne helyes.
És pontosan ezért gondolom azt, hogy 50-50% esélye van annak hogy beilleszkedik-e Ribery a Barcelonába, ha érkezik. Mindenki szeret dobálózni a hollandokkal, mert tényleg egy remek példa, és adott esetben mérce lehet, de ha megnézed a Madrid másik két klasszis hollandja (Van Nistelrooy, és Robben) a Premier League-ből érkeztek és érzésem szerint bizonyos időszakokban mindkettő a Real Madrid húzóembere volt a Calderón-érában.

Viszont mivel ez eltér a topik eredeti témájától, visszakanyarodnék oda, ahonnan elindultunk, a Ribery-lehetőséghez. Az első hozzászólásomban az egyik amire rá akartam világítani az Ribery lehetséges beilleszkedése a csapatunkban, a másik probléma, amit felhoztam az pedig a vételára lenne. Bármennyire is jó játékos, nem lenne helyénvaló a Perez-jelenséget művelnünk, mivel érzésem szerint egy játékos sem ér meg "sztratoszférikus" összegeket. Tényleg, 30 millió €-ban, majd későbbi eredményesség alapján fizetendő bónuszban maximálnám az átigazolási díját.
Avatar
Barcaboy08
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.10.01. 00:27:25
Tartózkodási hely: Dublin ,IRELAND

2009.06.30. 13:29:13

Szóval,a Sky Sports értesülése szerint,Eto'o maradni akar a Barcelonánál,ha a Barca szeretné megtartani Őt.Valamint Eto'o ügynöke megvádolta Laportát,hogy kellemetlen helyzetbe hozta Samuelt azzal a kijelentésével miszerint aCity mega ajánlatot,és álomfizetést ajánlott Eto'o-nak mivel ez nem igaz.Valamint hozzáteszi,hogy semmiféle ajánlatot nem kaptak a City-től........eddig.Továbbá Eto'o ügynöke felszólította aBarcelonát,hogy döntse el mi a terve védencével,mert Ő úgy hallotta,hogy Pep már nem számít a játékosra...összgezve vissza passzolta a labdát a Barcának...döntsék el ők mi a tervük Samuval.Szvsz Eto'o-nak az a terve,hogy kitölti a szerződését,és ingyen igazol el....de nem nagyon hiszem,hogy ezt a Barcelona engedné.
„Mintha háborúba mentünk volna. Soha életemben nem éltem át ilyen kegyetlen pszichológiai nyomást. A hangulat egyébként nemcsak Figót, hanem az egész csapatot megbénította"Florentino Pérez, FCBarcelona-Real Madrid( 2000.10.22) után....
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2009.06.30. 13:25:13

barcelinho_5 írta:
Az egyetlen lutrinak talán Franck Ribery igazolását tartanám, főleg ennyi pénzért mint amennyit a bajorok kérnek érte. Véleményem szerint - és ezért meg fogtok kövezni - nem ér annyit mint amennyira taksálják, főleg figyelembe véve azt, hogy komoly bajnokságban (olasz, spanyol, angol) még ő sem játszott, és megnézhetjük például a Real Madrid holland pakkját (Wesley, és Van Der Vaart), élő példa arra hogy ha valaki kisebb színvonalú bajnokságból érkezik (bár ott klasszisnak számított), azért a világ legjobb klubjaiban és bajnokságaiban valamint a Bajnokok Ligájában, nem biztos hogy képes arra mint mondjuk a Bundesligában vagy pedig az Eredivisie-ben. Ribery-ért 25, max 30 millió €-t adnék, se többet sem kevesebbet.


Megkövezésről szó sincs,de annyival ellenkeznék Veled,h Francket nem érdemes összehasonlítani a hollnadokkal.Mondjuk,h a gondolatsorod igaz,de azért meg kell nézni olyan oldalról is,h ki hova érkezett/érkezne.Egy olyan minőségű reálba érkeztek a playák,olyan társak közé,akikkel ennyit tudtak összehozni.Ribéry ebbe a BARCÁba kerülne,és a játéka alapján sztem tökéletesen belepasszolna a rendszerünkbe.Ilyen társak mellett olyan produkciót tudna nyújtani,amitől sztem megváltozna a véleményed :wink: Persze ez is csak fikció,és csakis a saját véleményem alapján van ez így.
De azt sosem értettem,h miért a hollandokhoz hasonlítgatják sokan Franck-ot.Csak mert a Bundesligából jönne Ő is a LaLigába...És akkor már be sem válhat,mert vdV-ék nem nyújtottak világklasszist?Dehogynem!Sőt :wink: Nem tagadtam sosem,h elfogult vagyok Vele szemben,mert az egyik legnagyobb kedvencem.De akkor is tartom,h nem lehet összehasonlítani a reál hollandjaival.
Márcsak azért sem,mert hasonló gondolkodás alapján akkor mondjuk minden brazil playa világklasszis lesz,mert a hollandból érkezett Ronaldo (az eredeti :P ),a franciából szerzett Dinho nagy karriert futottak be?Tudom,h ferdítés ez így,de sztem érthető,h mit akarok ezzel kifejezni...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
nagyi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2009.06.14. 22:21:33
Tartózkodási hely: Tököl City

2009.06.30. 13:08:11

csaba86 írta:Szerintem Fabregasért nemfogunk több tízmillát kipengetni......
Ergo csak akkor fog jönni, ha ingyé elengedi az Arsenal.... :roll:
Azmeg lehetetlen.
201X-ig van szerződése, köré épül a csapat, és ha el is fog jönni, nem fogják a klubnál megvárni , hogy lejárjon a kontraktusa.... (nemúgy , mint mi Samuval)
Ergo ingyé nem megy SEHOVA!!!!! :wink:
pedig szvsz talán Ő lenne az egyik legértelmesebb igazolás...simán lehetre rotálni Xavi-val és Ini-vel, ha Henryt kell pihentetni, akkor Ini kimehet a helyére..vkp pedig arra az 1 hónapra míg Yaya és Keita elmegy, simán megolja Marquez és Busquets. Megszerezzük még Filipét, igy már csak Eto'o-val kell megegyezni, vagy Villát hozni a helyére és kész.. szeritnem...
(és az sem mellékes hogy Cesc katalán, a válogatottban együtt játszik a "fél" csapattal..)
"Bσтι, вσтι, мα∂яι∂ιѕтα qυι ησ вσтι!"
mr.
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 369
Csatlakozott: 2008.02.29. 21:54:50

2009.06.30. 13:07:32

blleoandmessi írta: Én az Eto'o-t lecserélném az Henry-ra
Igen ez jó ötlet sokkal csapatjátékosabb személy, és szimpatikusabb. Ráadásul még mindig hihetetlenül gyors. Mondjuk nem nehéz ha futó génei vannak. :D
De úgy elnéznék most már egy nagyobb igazolást is a csapatba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mr. 2009.06.30. 13:08:41-kor.
Avatar
csaba86
Barça B
Hozzászólások: 59
Csatlakozott: 2008.04.22. 14:39:53
Tartózkodási hely: Mikor hol..... ;)

2009.06.30. 12:59:17

Szerintem Fabregasért nemfogunk több tízmillát kipengetni......
Ergo csak akkor fog jönni, ha ingyé elengedi az Arsenal.... :roll:
Azmeg lehetetlen.
201X-ig van szerződése, köré épül a csapat, és ha el is fog jönni, nem fogják a klubnál megvárni , hogy lejárjon a kontraktusa.... (nemúgy , mint mi Samuval)
Ergo ingyé nem megy SEHOVA!!!!! :wink:
Ezt meg kell nézni!!!
http://www.youtube.com/watch?v=lUdQBI95Xw4

Visca el Barcelona!!
Avatar
barcelinho_5
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:07:45
Tartózkodási hely: Veszprém

2009.06.30. 12:55:31

Én azt gondolom, hogy ha Eto'o marad, és sikerül vele hosszabítani, akkor az a legjobb megoldás a klub számára, ne feledjük, a világ egyik leggólerősebb csatáráról van szó. Viszont egy balszélső leigazolására szükség lenne, mert Titi nem fog tudni 60-70 mérkőzésen keresztül rohangálni a vonal mellett és stabil teljesítményt nyújtani. Keirrison tehetséges, de mindenképpen cserealapnak használnám, hogy szokja a spanyol légkört, viszont ha Sammy marad, akkor nem Villára, hanem David Silvára vagy Matára.

Amúgy véleményem szerint Robinho lenne a legjobb megoldás a balszélre, nagyon hiányzik a csapatból egy kis Ronnie-Rivaldo-féle brazil szamba, és ha Pep alázatos játékosokat nevelt a többiekből, Robinhoval sem lenne ilyen problémája szerintem. Bár a jelenlegi körülmények között szerintem Robinho nagyon távoli cél, nem lehet bevonni semmilyen üzletbe, egyedül talán az esetleges Eto'o távozásával kapcsolatos transzferbe, akkor viszont ismét változnak a dolgok, és K9-et Villa megszerzéséhez lehetne felhasználni... Szóval a számomra két legjobb megoldás közül (Eto'o és Robinho a támadósorban) csak az egyik fog megvalósulni, de ezek közül egy minden bizonnyal és jó eséllyel.

Az egyetlen lutrinak talán Franck Ribery igazolását tartanám, főleg ennyi pénzért mint amennyit a bajorok kérnek érte. Véleményem szerint - és ezért meg fogtok kövezni - nem ér annyit mint amennyira taksálják, főleg figyelembe véve azt, hogy komoly bajnokságban (olasz, spanyol, angol) még ő sem játszott, és megnézhetjük például a Real Madrid holland pakkját (Wesley, és Van Der Vaart), élő példa arra hogy ha valaki kisebb színvonalú bajnokságból érkezik (bár ott klasszisnak számított), azért a világ legjobb klubjaiban és bajnokságaiban valamint a Bajnokok Ligájában, nem biztos hogy képes arra mint mondjuk a Bundesligában vagy pedig az Eredivisie-ben. Ribery-ért 25, max 30 millió €-t adnék, se többet sem kevesebbet.

És alapjaiban véve nem szeretek ebbe a káosz-topikba írni, de most úgyéreztem ezt megosztom mindenkivel. Ha egy kicsit bonyolult voltam, akkor elnézést, aki nem ért velem egyet valamilyen pontban természetesen vitára kelhet, építő jellegű mondanivalókat mindig szívesen meghallgatok és válaszolok rá.
Üdv: Barcelinho
Avatar
breywol
Jugador del Barça
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2005.05.08. 14:53:15

2009.06.30. 12:54:08

Nap-mint nap olvasgatom a fórumot, bár hozzászólni nagyon elvétve szoktam, de most már nem bírom ki. Mi folyik itt?? Már-már jogosnak tűnő lehetne a kérdésem, de azonnal le is reagálom saját magamnak: ami minden passzív, átigazolási "szezonban" lenni szokott. Ennyi Pep-et... Hm... Nagyon örülök annak, hogy van egy ilyen edzőnk, s a fényét s igazi kvalitását Ti magatok is erősítitek a nagyobbnál is nagyobb b@romságaitokkal. (Mert hát mellettetek aztán kítűnik egy igazi zseni.) Elnézést, de kikívánkozott belőlem. Néhány divatfórumozónak vagy Pep-utódnak figyelmébe tudom ajánlani egyes manager-játékokat. Nos, ott a játékba beleírt fejlődés-modell nem hazudik: veszel egy tehetséget, kineveled s lesz egy sztárod. A való életben ez teljesen másképp néz ki. Mikor A mester átvette nálunk a stafétabotot az volt az első, hogy megszabadult néhány kiégett/kiégő félben lévő sztárunktól, akiktől mi szurkolók nehezen tudtunk megválni, mégis Neki lett igaza. A játékosok felett eljár az idő, ha nem is csak a korukat nézzük...
Mindenkitől elnézést, aki nem érintett a dologban, de szerintem gyerekes dolog új felállásokat és még meg nem lévő igazolásokat szinte már tényként kezelni. Tisztában vagyok a topik címével, de a szabályzatával is.

További kellemes fórumozást!
Béke!!!
Ronaldo, Kluivert, Rivaldo, Puyol, Cocu, Xavi, Ronaldinho, Iniesta, Messi :)
„Már nagyon sokszor mondtam, hogy ha rajtam múlik, egész életemben itt maradok, és a Barcelonánál fogok játszani. Vannak dolgok, amelyeket nem lehet pénzzel megvenni” Lionel Messi
Avatar
Ebdon Lake
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2008.06.11. 18:08:32

2009.06.30. 12:45:15

Inkább ezen rágódjatok:
http://www.elmundodeportivo.es/gen/2009 ... -cesc.html

Sztem Fabregasra szükség lenne/lesz, Ini/Xavi rotálásához és majd pár év múlva ő léphetne Xavi helyére.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.06.30. 12:25:57

Ez a felállás sztem nem az igazi. Én még mindig azon a véleményen vagyok ha nem jön Villa, a legjobb választás Mata lenne és Keirrison-t meg kellene tartani. Eto'o-t simán tudná Keirrison rotálni így még eleget lehetne játszatni is, Titi-t pedig Mata váltaná, sőt Init vagy Xavit is. Így lenne 5 csatár + Bojan és az egyik csatár kp-n is bevethető. Én inkább adnám kölcsönbe Pedrito-t, vagy belevonni egy Mata-transzferbe. Ha jól tudom korábban fel is vetődött a neve. Sztem ez lenne a legjobb megoldás. Vélemény?
Forca Barca!!!!
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2009.06.30. 12:05:39

Nem lesz felállás változtatás, volt róla szó tavaly is, de nem lesz, marad a 4-3-3, mint mindig, mivel ez a csapat filozófiájának gyakorlatilag az egyik alapja.

Egyébként a felállások írása szigorúan tilos az igazolások topic külön szabályzatának értelmében, úgyhogy szerintem addig töröld, amíg nem más törli helyetted. :)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
blleoandmessi
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.06.16. 22:17:45

2009.06.30. 12:00:56

yayatouré24 írta:Szerintem ez kéne lenni-e a kezdőnek


--------------------------------valdes-----------------------------------------------

---alves----------puyol--------piuqe---------------------------filipe/abidal-------

---------------------------------yaya tuoré-----------------------------------------

--------------------xavi------------------------------------iniesta------------------

--------------------------------------messi-----------------------------------------

------------------------------villa--------------eto'o--------------------------------
Én az Eto'o-t lecserélném az Henry-ra
Kép
Xavinho #26
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.06.21. 21:24:05

2009.06.30. 12:00:48

Cáceres14 írta:csere középcsatárnak meg vegyük meg Luca Tonit vagy Fernando Lyorentét

Te komolyan gondoltad ezt a Lyukas Tónit??? Hát nem tom, amikor hírbe hozták most nyár elején a Barcával, kirázott a hideg! Isten ments!!!!
Nagyon nem szeretem a csávót, de ez saját vélemény! Bocsi azoknak akik szeretik!
Figinho
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2006.04.05. 19:30:26

2009.06.30. 11:57:05

Cáceres14 írta:a középpályára kellene még egy védekező és egy támadó középpályás
Felipe Melo és David Silva vagy Shinji Kagawa

támadó kp minek ? leültetnéd a padra az eb legjobbját mondjuk ? vagy a karmester Iniestát ?szerintem meg még életedbe nem láttad játszani ezt a japán gyereket ( én sem ), akkor meg minek ide?
én úgy vagyok vele, hogy majd Txikiék eldöntik, hogy mi legyen.Ennek a fórumnak a színvonala évről évre lejjebb csökken.. :roll:
Cáceres14
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2008.07.28. 16:59:19
Tartózkodási hely: Magyarország

2009.06.30. 11:55:09

csere középcsatárnak meg vegyük meg Luca Tonit vagy Fernando Lyorentét
yayatouré24
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2009.06.30. 10:27:17

2009.06.30. 11:54:47

Szerintem ez kéne lenni-e a kezdőnek


--------------------------------valdes-----------------------------------------------

---alves----------puyol--------piuqe---------------------------filipe/abidal-------

---------------------------------yaya tuoré-----------------------------------------

--------------------xavi------------------------------------iniesta------------------

--------------------------------------messi-----------------------------------------

------------------------------villa--------------eto'o--------------------------------
Xavinho #26
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.06.21. 21:24:05

2009.06.30. 11:54:30

Uhhh jogos! Nem gondoltam h már 30 felett van! Akkor elmélet törölve:D
Én is Melo-t támogatnám a leginkább!
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1134
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2009.06.30. 11:52:00

Xavinho #26 írta:Tényleg, ha Pep minden áron szeretne egy vkp-t akkor ti mit szólnátok Marcos Sennához??? Tudom, h éppen most sérült meg hogy nem nagyon merült fel a neve mostanság, de sztem nem lenne rossz vétel! Vélemény?
hát szvsz akkor inkább már vmi fiatalabb kéne, nem egy 32 éves...
Xavinho #26
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2009.06.21. 21:24:05

2009.06.30. 11:49:23

Tényleg, ha Pep minden áron szeretne egy vkp-t akkor ti mit szólnátok Marcos Sennához??? Tudom, h éppen most sérült meg hogy nem nagyon merült fel a neve mostanság, de sztem nem lenne rossz vétel! Vélemény?
Cáceres14
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2008.07.28. 16:59:19
Tartózkodási hely: Magyarország

2009.06.30. 11:47:18

a középpályára kellene még egy védekező és egy támadó középpályás
Felipe Melo és David Silva vagy Shinji Kagawa
Lezárt