Barca Igazolások 2009-2010

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Örülnél-e Robinho esetleges leigazolásának?

Igen, már a télen meg kéne szerezni
235
47%
Igen, de ráér nyárig
69
14%
Nem, elég mély a keret így is
39
8%
Nem, van nála jobb játékos is a piacon
159
32%
 
Szavazatok száma: 502
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2009.06.18. 17:40:31

A Sporton most jelent meg egy cikk, h a City mindnet megtenne, h Eto'o oda igazoljon, teljesítenék Samu lehetetlen kéréseit is. Asszem ha Samu inkább megy a Citybe a pénz miatt akk nagyot fogok csalódni benne, és akkor menjen...de akkor Villára tényleg nagyon rá kell menni.
messinho19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 182
Csatlakozott: 2008.04.22. 14:50:21

2009.06.18. 17:37:55

Én így képzelem:

Kapus: Reina (örülnék ha Valdes elmenne...)
Védők: hát ez mind1 ide úgyis találnak sok embert
Középpálya: Fabregas (idén vagy jövőre de biztos jön szerintem..
valószínűbb h jövőre)
Támadás: Eto'o ha lelép akkor -> Adebayor, David Villa, Carlos Tevez
Széső támadó: Henry még egy ideig bevethető és elég valószínűtlen
Ribery leigazolása... szerintem Henry mellé Babel lenne a jó
fiatal, nagyon gyors, kiválóan cselez, nem is drága, el akar jönni L'poolból
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.06.18. 17:36:03

barca99 írta:Ja, direkt időt szakítottam a meccsre Robinho miatt. :) Tényleg az egyik üde színfoltja a braziloknak. Ha ló nincs... :twisted:
Én szívesebben látnám őt itt, mint Ribéryt. Amúgy tudja valaki mennyit keres a Cityben?
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.06.18. 17:33:52

mindorokke_barca írta:, de szerintem Valdest nehezebb lenne pótolni mint Eto'ot. Zubizarreta óta csak vergődtünk kapus téren, Valdesig senki nem állta meg a helyét igazán.
Azért ezzel nem értek teljesen egyet. Volt egy Vitor Baia, aki sztem akkor simán top3 volt a kapusok terén.
Bármennyire is szeretem Valdest, akkora kapusnak nem tartom, hogy ne lehessen őt pótolni. Csak a spanyol bajnokságban van legalább 3-4 kapus (ha mondjuk Asenjo-t és Casillast is idevesszük), aki megfelelően helyettesíthetné. Egy Diego Lopez tökéletes lenne és nem hiszem hogy egy vagyonba kerülne, vagy akár ott van Moya/Kameni. Nem hiszem, hogy 4-5 milla körüli fizetéssel nem elégednének meg. Végső megoldásnak ott van Pinto is, persze sztem a legjobb Asenjo lenne.
Forca Barca!!!!
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2009.06.18. 17:15:28

Az átigazolási szezon 80%-a sötétben tapogatózásból, találgatásokból áll. Egyelőre eléggé csendesen csordogálnak az események a színfalak mögött, biztosra vehető igazolások még nincsenek. Nem is baj, nem kell rohanni, szerintem ez a nyár elsősorban a cserepad megerősítéséről fog szólni, talán a bal támadó poszt az ahol a kezdő 11-be is elférne egy új arc.
Ez természetesen csak akkor érvényes ha a két jómadár (Eto'o és Valdes), igényeikkel együtt leszállnak a földre. Tourénak ha jól tudom 2 millió körüli a fizetése, így attól nem tartok, hogy őt nem tudjuk megtartani. Szerintem gond nélkül megadják neki az 5-6ot. Nyilván pótolni kell azokat akik lelépnek a kezdőből és bár furcsának tűnhet, de szerintem Valdest nehezebb lenne pótolni mint Eto'ot. Zubizarreta óta csak vergődtünk kapus téren, Valdesig senki nem állta meg a helyét igazán.
Ami Eto'o pótlását illeti: Nem biztos, hogy mindenképpen kellene venni helyette egy csatárt, hisz van nekünk egy Henrynk, rövid távon szerintem jó megoldás. Helyére bal oldalra talán nem lenne hül.yeség leigazolni Robinhot. Lendületes, technikailag nagyon képzett játékosról beszélünk, kérdés, hogy mennyire érné meg "befektetni" egy újabb alacsony, fizikailag gyengébb játékosba. Van nekünk egy Gudjohnsenünk aki ha nyáron elmegy, nem lenne rossz, ha Cityékhez menne, enyhítene a brazil árán.
Hlebbel én türelmes lennék, ha sikerülne már végre beilleszkednie, véleményem szerint abszolút hasznos tagja lehetne a csapatnak. Mivel egyelőre kigészítő embernek számít, nem is tartanám ésszerűnek a fáradozást, hogy mindenképpen elpasszoljuk.

Összegzésként, mint írtam korábban, szerintem a kispadra kellene koncentrálni elsősorban, a kezdő 11et illetően, csak az esetleges lyukak betapasztására fordítanék energiát.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.06.18. 17:06:27

kennyke04 írta:
Dehogy felesleges ezzel érvelni. Ezt kívánja az ésszerűség! Minek még egy játékos, azért mert 1hónapig (se) amikor kicsit foghíjasabb lesz a vkp. szekciónk? Ezért kár 15-25 milliókat kidobálni. Ha Rafa igenis megtudja oldani ezt Sergivel, akkor igenis a szezon további és előtte lévő részében, csak felesleges lenne ide az argentin...
Szerinted hány meccsen lesz védekező középpályás a mexikói a szezonban?
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.06.18. 17:03:13

Ja, direkt időt szakítottam a meccsre Robinho miatt. :) Tényleg az egyik üde színfoltja a braziloknak. Ha ló nincs... :twisted:
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.06.18. 17:01:48

lluisllach89 írta:
BlauGranaGroc írta: Észrevehetted volna már, hogy nálunk nincsenek klasszikus szélsők.
Pont ezen gondolkodtam de megmondtad hanyagul a megoldást köszi :D
1 kérdés... Rafának védekező kp az eredeti posztja? Szerintem nem. Akkor ott is vmiféle kényszer lehetett. Egy szóval nem mondtam hogy nem játszott jól akkor és ott. Csak szerintem felesleges ezzel érvelni ha nem akarjátok Mascheranot.
Dehogy felesleges ezzel érvelni. Ezt kívánja az ésszerűség! Minek még egy játékos, azért mert 1hónapig (se) amikor kicsit foghíjasabb lesz a vkp. szekciónk? Ezért kár 15-25 milliókat kidobálni. Ha Rafa igenis megtudja oldani ezt Sergivel, akkor igenis a szezon további és előtte lévő részében, csak felesleges lenne ide az argentin...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.06.18. 16:59:27

albicelesteX írta:Kicsit már bosszantó,hogy minden jött ment emberrel összeboronálják a klubot idén!Tavaly nem így volt!Most lehet gáz van?Mármint a vezetőség sem tudja mit akar???
Nem, hinném, hogy gáz lenne, csak Perez ámokfutása "kicsit" átrendezte a piacot, meg vannak az alternatívák, csak az eddigi munka, mondjuk pl Ribéry esetében kárbaveszett... :evil:

Még mindig, mi vagyunk a legjobb helyzetben, elvégre világverő együttesünk van!
Gondolj bele milyen bizonytalanság lehet a többi nagycsapat vezetőinél, akik nem vagy csak jóval kisebb sikereket arattak idén!

Na ők fogják a fejüket sztem rendesen, hála a Madridi fejesnek... :roll:

Szerk: A Mascherano ügyhöz, Pep tudja mit akar, lehet lemondott a vérbeli balszélső szerződtetéséről és úgy gondolja (a piaci helyzet miatt szintén), hogy jövőre még Henry és Iniesta megoldják! Emiatt logikusnak tűnik, hogy egy középső (mondhatjuk vkp-nek) középpályást akar szerződtetni!
+ ANK
+ hosszú szezon
+ esetleges sérülések
Szerintem jól gondolkodik!

Aztán ha majd Henry távozik egy vagy két év múlva, s lesz friss hús a piacon akkor majd jöhet az a baloldali támadó! :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Asys 2009.06.18. 17:11:59-kor.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8681
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.06.18. 16:58:04

Lehet sokakat nem érdekel, de Robinho nagyon szépen játszik ma. Remélem azért mert tudja, hogy akarja őt a Barca (a pletykák szerint) :lol:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2009.06.18. 16:57:21

lionelmessi19 írta:Xavi-Iniesta-Touré. Ez kétségtelenül a kezdő, az alapvető. Mindhárman a világ legjobbjai a helyükön.
Azért nem volt ennyire "alapvető" a felállásunk. Sokat játszottunk két vkp.val is Yaya/Sergi és Yaya/Keita és 3.nak mellettük Xavi. Persze ehhez "kellett" az is, hogy Pep rotáljon, Ini sérülésekkel küszködjön vagy épp Henry sérült/pihent és az ő helyén játsszon. Az viszont kétségtelen, hogy ezt nevezhetjük a legjobb középpályának a világon :)
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2009.06.18. 16:56:46

BlauGranaGroc írta: Észrevehetted volna már, hogy nálunk nincsenek klasszikus szélsők.
Pont ezen gondolkodtam de megmondtad hanyagul a megoldást köszi :D
1 kérdés... Rafának védekező kp az eredeti posztja? Szerintem nem. Akkor ott is vmiféle kényszer lehetett. Egy szóval nem mondtam hogy nem játszott jól akkor és ott. Csak szerintem felesleges ezzel érvelni ha nem akarjátok Mascheranot.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
albicelesteX
A Vadász
Hozzászólások: 3450
Csatlakozott: 2007.06.25. 12:18:01
Tartózkodási hely: Erdők,mezők,vadligetek...

2009.06.18. 16:49:17

Kicsit már bosszantó,hogy minden jött ment emberrel összeboronálják a klubot idén!Tavaly nem így volt!Most lehet gáz van?Mármint a vezetőség sem tudja mit akar???
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2009.06.18. 16:33:19

Sztem Mascherano teljesen felesleges. Az ő vételárát (amit eddig 20-25 millára becsültek) simán hozzá lehetne csapni ahhoz amennyit Ribery-ért vagy Silváért ajánlottak, mert mindkét játékos simán bevethető középpályán is. Így a rotálás is valamennyire megoldódna és egy igazi klasszissal gazdagodnánk és nem kellene olyan embereket venni akik nem padra termettek, de kezdőbe nem férnének be. Plusz ha felhoznák Thiagót az Atletic-ből kisebb meccseken lehetne méginkább pihentetni a kulcsembereket. Ha azonban jön Robinho tényleg nem árt egy ember a középpályára, de semmiképp sem védekező, hisz ott van Yaya/Busquets/Rafa esetleg Keita.

Védőnek jöjjön Felipe + Muniesa és szerintem ez elég erősítés, plusz Milito is ott van, de az ő szerepe erősen kérdéses.

Az Eto'o - Villa dologhoz inkább nem szólok hozzá.
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.18. 16:23:27

A klub még nem tett lépést tudtommal Robinho felé, és ez természetes is azt tekintve hogy kimozdíthatatlan álláspont volt Ribery a szakmai részleg részéről.

Ha az végképp befuccsol, akkor jöhetnek a találgatások, esetleg Robinho.
Eddig annyi, hogy tudjuk h menne angliából, és a mulkor egy nyilatkozatban egy kicsit udvarolt a Barcának. A magam részéről olyan 20 millióig megvenném, afelett már nem.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Poszi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008.04.28. 17:37:22

2009.06.18. 16:23:03

Enderson az új célpont?
http://www.elmundodeportivo.es/gen/2009 ... barsa.html

Az az igazság h nem nagyon láttam még játszani. Ki ő? Mit tud? :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Poszi 2009.06.18. 16:24:03-kor.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2009.06.18. 16:21:17

Robinho csak úgy fel merült vagy komolyan tárgyalnak vele?
Remélem hogy komolyan gondolják.
Amúgy nem kell ide Mascherano. Marquez is tud vkp poszton játszani. Vele ugye nem merültek fel olyan pletyik hogy több gázsét akar? Vagy hogy elmegy?
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2009.06.18. 16:18:56

zola8787 írta:DosSantos-t nem kellett volna eladni, csak kölcsönbe.
5 év múlva a Bojan - Dos Santos - Pedrito csatártrió mögöttük Messivel Hát húúúú de jó lenne / lett volna (ha ilyen gyorsan fejlődnek tovább ). Bale-t balvédőnek, Richards-ot középhátvédnek kapuba Asenjo-t, jobbra Lennon-t, középre Pjanic-ot, Rodwell-t, Lulinha-t. Jobb hátvédnek meg Victor Sanchézt. Kész is az 5 múlva az all start gárda Xd :)
1: Dos Santos NEM akart kölcsönbe menni, a Barca kölcsönbe akarta adni de Ő NEM akart

remélem nem lesz több ilyen hsz mert már nagyon unom :evil:

2. kár hogy nem minden ilyen egyszerű, majd Pep nézi évente hány levelt fejlődnek a srácok :wink:
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2009.06.18. 16:16:36

Márquez szerintem jó vkp poszton, felesleges Macherano.

Az olyan embereket, akik nem tudnak hozzátenni érdemben egy meccshez (Hleb és főleg Gudjohnsen), el kell adni, azért, hogy a kp létszám meglegyen, felesleges itt tartanunk őket. Nekem speciel Keita játéka sem tetszik mezőnyben, néha megindul mint egy vadállat, aztán lő egy gólt. De nem hasznos játékos, elvileg vkp, mégis rendszeresen átrohanták a kp-t, ha ő játszott. Irányítani pedig nem tud.

Kreatív kp jöhetne valaki, aki nem túl drága, és sérülés esetén pótolni tudja Init vagy Xavit. Érdemes lenne a portugál bajnokságban körülnézni.

Balszélső is kell, de nem aggódom, hogy Ribéry nem jön. Van elég sok minőségi emebr azon a poszton, valakit csak megszerzünk.

Kell még egy balhátvéd, meg esetleg egy jobbhátvéd (de az nem feltétlen szükséges).

3-4 ember ez tehát, és jó lenne Eto'o-val, Valdézzel, Touréval megegyezni. Valdézt még lehet pótolni, bár a kapusposzton nem árt az állandóság; viszont Tourét semmiképp nem szabad elengedni, kulcsember.

Eto'o esetében is örülnék, ha maradna, túl nagy tortúra lenne Villáért és Ibráért futni (ráadásul nem olcsó mulatság).

Mondjuk ha kicsengetnénk Ribéryért a horribilis összeget, akkor lenne egy kreatív középpályásunk és egy bal támadónk egy személyben. Robinhóval az a baj h csak elöl bevethető. Silva meg szerintem klasszikus szélső, 4-3-3-ban nem tudni, hogy mi lenne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára OvaMind 2009.06.18. 16:25:17-kor.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13508
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.06.18. 16:15:55

Mikaos, jól veszem ki hogy két védekező középpályással akarsz játszani?
Mert csak akkor állja meg a helyét az, amit mondasz, akkor érthető.

Xavi-Iniesta-Touré. Ez kétségtelenül a kezdő, az alapvető. Mindhárman a világ legjobbjai a helyükön.

itt van Keita és Busquets még. Mindketten alapvetően vkpk, esetleg Keita játszik támadóbb szerepkörben. Nade már ez is inkább kényszer megoldás, hát még ha Masche jönne. Ő végképp nem alkalmas támadások kialakítására.

A lényeg az, hogy magam részéről úgy gondolom, az isten mentsen meg minket (egy két speciális esettől eltekintve) attól, hogy 3 középpályásból 2 védekező típusú legyen, ezek után pedig nem is kérdés hogy bármi értelme is van-e az argentín leigazolásának. Az ő posztjára momentán 3 emberünk van, és az bizony egy azaz 1 darab poszt. Xavinak és Iniestának viszont Deco távozása óta megközelítőleg elfogadható helyettese sincs.

Ha egyáltalán vásárlunk idén egy középpályást, az csak és kizárólag egy labdabiztos, aránylag technikás támadó-szervező típusba tartozó ember lehet. Megmondom őszintén épp ezért gondoltam, hogy Hleb dejó nekünk, mikor leigazoltuk, de mint kiderült, Pepnek esze ágában nincs egy középpályást a középpályán játszatni. Máig nem értem, miért nem játszhatott ott is néhányszor.

szerk: b99 megelőzött, némileg tömörebben. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Andris 2009.06.18. 16:18:42-kor.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2009.06.18. 16:13:06

visca el barca írta:
Barca__15 írta:erre a posztra Mascheranonak és Ridét tartom alkalmasnak, akik hasonló játékstílust képviselnek, mint amilyet a Barca játszik.
én lennék ennyire tájékotatlan vagy ti sem tudjátok h ki az a ride?
sztem Riise akart lenni, "csak" 1 -i-t sikerült lehagyni, utána meg -s helyett -d sikerült nyomnia :D
egyébként más hiba nincs a névvel :D
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.06.18. 16:11:43

De ha már középpályás kell, akkor miért kell egy drága középpályás egy olyan posztra, ami telítve van, ráadásul nem vagyok meggyőződve, hogy nagyon feküdne neki a labdatartós, gyors passzos játék. Megszerezni jól tudja a labdát, de utána?

Tehát nem középpályás nem kell, hanem egy szűrő nem kell.
Avatar
fcbarca0827
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3238
Csatlakozott: 2007.08.30. 14:29:21
Tartózkodási hely: Sülysáp

2009.06.18. 15:58:24

danko94 írta:
Barca__15 írta:erre a posztra Mascheranonak és Ridét tartom alkalmasnak, akik hasonló játékstílust képviselnek, mint amilyet a Barca játszik.
Szerk: A footballdatabase.com szerint ilyen player nem létezik.... :shock: :shock: Am szerintem is ő kéne nekünk biztos olcsón meg lehet szerezni :D :D
Nézzétek el Barca__15-nek... Nyílván be van nyomva... Mert olyan mondat, hogy: erre a posztra Mascheranonak és Ridét tartom alkalmasnak :arrow: nincs...

Ráadásul ez a hely, amire ezt a 2:?: játékost akarja az a védelem... Tudtommal Mascherano egy cseppet sem védő... :roll:
KowalskymegaVega,Supernem,HollywoodUndead,Fish!
Hiperkarma,VadFruttik,EstiKornél,AWS
30Y,BagossyBrothersCompany,Useme,Elefánt
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.06.18. 15:55:22

fcbarca0827 írta:
Mikaos írta: 2. felállás: Touré - Keita - Busquets
És ebből ki támadna? Ki adná a csoda labdákat a csatároknak? #-o #-o
Ezek képletes felállások! :roll: A lényeg a variálhatóságon van! Kell 6 középpályás a csapatba, hogy lehessen rotálni.
Mellesleg...ez a felállás egy 3. osztályú csapat ellen vívott kupameccsen tökéletesen megfelelne, amikor lehetne pihentetni az első felállás embereit. Nem??
Avatar
chonggy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2008.06.03. 22:23:36
Tartózkodási hely: nagybecskerek (szerbia)

2009.06.18. 15:54:05

Varatrix írta:Egy kérdés!
Nem nagyon vagyok most képben.
Szóval Asejnhot nem most igazolta le az AtMa?
Szóval ezek után is el lehetne hozni?

csak akarták,de most várják mi lesz vv sorsa...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára chonggy 2009.06.18. 15:56:48-kor.
Kép

„Madrid, cabron, salude al campeón”-Samuel Eto`o
Lezárt