Victor Valdés

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2009.03.02. 13:20:04

Sztem páran csak a hibáit veszik észre Valdesnek, és azt nem hogy majdnem ő hozta nekünk a meccsen. Amikor még mentünk 3:2re, voltak elég nagy védései, de ezt kevesen látták biztos. Utolsó 2 gólról meg nem tehet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2009.03.02. 13:18:23

mes_que_un_club_ írta:Meg kell nézni a legjobb csapatokat, mindenhol világklasszis kapus van: MU-Van der Sar, Juve-Buffon, Real-Casillas, Inter-Julio Cesar, Milan-Dida, Arsenal-Almunia, Chelsea-Cech, Liverpool-Reina, stb.

:D

hát azért almunia meg reina messze van a világklasszis kategóriától. sőt még dida meg cesar is...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.03.02. 13:15:03

baas11 írta:Mikaos :
és Forlán milyen üresen fejelhetett 4 méterről???hol volt pl. Rafa?Toure-t miért tudja lefejelni Kun ? Marquez miért passzolja oda Aguéronak a 16 unknál ?a középpálya miért nézi ahogy Forlan nyugodtan kapura lő 20,25ről ?
Puyol miért nem tudta elrúgni a labdát a 4. gólnál ?
És egyáltalán h vezethet ennyi támadást végig ellenünk egy csapat ???
Nem akarom Valdest védeni ,de tegnap pl. annyit hibázott a védekezésünk h akárki áll a kapuba, teljesen kiszolgáltatott volt...ha két Buffon véd ,akkor sem hibázhatunk ennyit!
Azzal is kezdtem a hozzászólásomat, hogy a vereség nem 1 személyhez köthető.
És én teljesen egyetértek a véleményeddel, amit itt leírtál. Ettől függetlenül sajnos -szerintem- igaz, amiket leírtam Valdés általános tudásáról, és teljesítményéről.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.03.02. 13:06:12

gekkodan írta:Látom Tibi beszáltál a VV-klubba :wink:

Szerintem most csapatszinten vannak a gondok, kár volt kiemelni bárkit is. Az tény, hogy egy világklasszis kapus a tegnapi helyzetben "hozzáad" annyit, hogy LEGFELJEBB X legyen.

De szerintem most a gondunk nagyobb ennél, szal VV-ről kár vitázni szvsz. :wink:
Ez a lényeg... és a legjobb példa erre pont a Madrid ,amikor ritka [auto_cenzúra] volt a védelmük hiába állt a kapuba a világ egyik ha nem a legjobb kapusa...akkor is kikaptak (pl. Real-Sevilla 3-4) vagy legalább is nagyon sok gólt kaptak!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2009.03.02. 13:01:41

Látom Tibi beszáltál a VV-klubba :wink:

Szerintem most csapatszinten vannak a gondok, kár volt kiemelni bárkit is. Az tény, hogy egy világklasszis kapus a tegnapi helyzetben "hozzáad" annyit, hogy LEGFELJEBB X legyen.

De szerintem most a gondunk nagyobb ennél, szal VV-ről kár vitázni szvsz. :wink:
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
mes_que_un_club_
Jugador del Barça
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2008.06.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Miskolc

2009.03.02. 13:00:53

kovik írta:
visca el barca írta:Ha a tegnapi meccset nem veszem alapul akkor is azt mondom, hogy Valdes egy átlagon aluli kapus.
én is így látom. Túlságosan bizonytalan és sokszor hoz rossz döntést.
A madrid lesgólja előtt is hogy védett, csoda hogy nem potyogott be a kezéből.
Esélyt kellene adni más hálóőröknek is!!
Valdés remek kapus. Csak nem annyira jó, hogy helyt tudjon állni a világ legjobb csapatánál. Ezen a szinten nem engedheti meg a Barca azt, hogy ne egy világklasszis hálóőr álljon a kapuban. Meg kell nézni a legjobb csapatokat, mindenhol világklasszis kapus van: MU-Van der Sar, Juve-Buffon, Real-Casillas, Inter-Julio Cesar, Milan-Dida, Arsenal-Almunia, Chelsea-Cech, Liverpool-Reina, stb.
Ehhez képest nekünk van egy olyan kapusunk, aki nincs benne a top10-ben világszinten. Egyszerűen nem lehet megengedni. Lehet akármilyen ütős támadósora a csapatnak, ha hátul van egy bizonytalan kapus, akkor csak időlegesen lehet jó eredményeket elérni. Mint ahogy a jelen is mutatja.
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.03.02. 12:53:07

Mikaos :
és Forlán milyen üresen fejelhetett 4 méterről???hol volt pl. Rafa?Toure-t miért tudja lefejelni Kun ? Marquez miért passzolja oda Aguéronak a 16 unknál ?a középpálya miért nézi ahogy Forlan nyugodtan kapura lő 20,25ről ?
Puyol miért nem tudta elrúgni a labdát a 4. gólnál ?
És egyáltalán h vezethet ennyi támadást végig ellenünk egy csapat ???
Nem akarom Valdest védeni ,de tegnap pl. annyit hibázott a védekezésünk h akárki áll a kapuba, teljesen kiszolgáltatott volt...ha két Buffon véd ,akkor sem hibázhatunk ennyit!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.03.02. 12:48:48

xbalix írta:Titinho akkor szted most mi a megoldás? Lehet szidni Valdést, de sztem pillanatnyilag a legjobb kapusunk. Kit állítanátok be? Pinto-t aki alig védett (akkor sem jól) vagy Jorquerát aki már nem is emléxem mikor játszott utoljára tétmeccset...(több már mint 1 éve)
Ezt idén már cseszhetjük tesó. :wink:

Nyárig ő maradna a kapus (Pinto és Jorquera hosszabb távra nem biztosíték...sőt még rosszabbul járnánk velük mint Valdessel), de én nyáron nem ajánlanék neki új szerződést.

A megoldás az szerintem egy jó alapos fejmosás vagy Pep-től vagy Unzué-től, akik egy kicsit felrázzák az agyát, hogy ne képzeljen mágáról olyan sokat és tegye a dolgát! Azzal nem érünk semmit, ha Pep és Eto'o lenyilatkozza, hogy ő a legjobb kapus! Ha összejönne neki talán egy-két jó meccs, ahol védene legalább 4 szépet, akkor egy kicsit rendeződne a lelkivilága is a kis szívemszottyának. :? Egy jó meccs kell neki és utána hátha észbe kap. De Pintoba és Jorqueraban nem szabad gondolkodni.

Ja...és persze a védelemnek is stabilabbnak kell lennie, sokkal sokkal.

Szerintem így talán jobb lenne. :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2009.03.02. 12:53:27-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
xbalix
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2005.04.21. 10:18:16
Tartózkodási hely: London, Bow

2009.03.02. 12:29:22

Titinho akkor szted most mi a megoldás? Lehet szidni Valdést, de sztem pillanatnyilag a legjobb kapusunk. Kit állítanátok be? Pinto-t aki alig védett (akkor sem jól) vagy Jorquerát aki már nem is emléxem mikor játszott utoljára tétmeccset...(több már mint 1 éve)
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2009.03.02. 12:27:52

Abszolút igazuk van azoknak, akik az egész csapatot hibáztatják, mert elvégre egy vereség nem 1 személyhez köthető.
Viszont azt nem szabad elfeledni, hogy a kapus az elsődleges felelős azért, hogy ne kapjunk gólt (hiszen ezért áll a kapuban). Természetesen senki nem várja el egy kapustól, hogy mindent kivédjen, mert ez gyakorlatilag lehetetlen. És Valdésünk remekül oldja meg az olyan helyzeteket, ahol szemben áll egy csatárral.
DE: óriási bizonytalanságot okoz önmagában a jelenléte, a gyengesége, az ügyetlensége.

Egy jó kapus igenis felelős a védők teljesítményért, hiszen egy jó kapus irányítja is a védelmet! (ezt sokan elfelejtitek).
Egy jó kapus mindenkit eltakarít az 5-ösön belül (tegnap Forlán 4 méterről fejelt majdnem gólt!).
Egy jó kapus a 16-osnak is ura az előrevágott labdáknál (tegnap ebben végre egy kis fejlődést láttam).
Egy jó kapus a szögletnél nem bizonytalankodik, és nem topog egy helyben a vonalon, hanem ugrik és "üt, amerre lát" (akár saját védőt is, ha az akadályozza). Ugyanez vonatkozik a beívelt szabadrúgásokra.
Egy jó kapus nem rúgja ki úgy a labdát a mezőnybe, hogy abból rögtön kontratámadás alakuljon ki, és gólveszély.
Egy jó kapus lehetőleg ne kapjon potyagólokat - bár ez elkerülhetetlen egy szezonban 1-2-szer, többször viszont nem megengedett.

Nos, sajnos az előbb felsorolt pontokban gyakorta hibádzik Valdés, pedig ezek alap dolgok egy kapusnál. Nem egy hálás poszt a kapus, nagy felelősséggel jár, épp ezért nem lehet akárki kapus.
Kiváló alkalom lesz most a Copa del Rey, mert -remélem- nem Valdés fog védeni, nagyon jót tenne neki egy pihenő (amellett, hogy alapvető hibái vannak...az is tény, hogy elfáradt agyilag, jót fog tenni a pihenés).
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1275
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2009.03.02. 12:00:47

Egyáltalán nem kell eladni....a középpályás védekezést (is) kell helyre hozni,és akkor nem 3 v 4 a 4be vezetik rá a lasztit a védelemre....
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.03.02. 11:58:41

Perrero írta:tök mindegy milyen gólt kap egy kapus, ha potyát is, de a védelem akkor is tehet róla, hiszen az lenne a dolguk, hogy megakadályozzák a lövést... tegnap Valdes egyik érvényes gólról sem tehetett, mégis kaptunk 4et... ennyi erővel adjuk el puyolt meg marquezt, mert tegnap ők hibáztak...
Csak tudod vannak olyan csapatok (és itt nem csak elitklubok kapusairól beszélek), akik még is segíteni tudják a csapatot, ha mondjuk egyszer-kétszer hibáznak a védők és kivédik az ellenfél szemét, akármilyen rossz napot fogott ki a védelem. Valdesre ilyen tekintetben mikor lehet számítani? Hányszor volt olyan hogy Ő segítette ki a védelmet és nem fordítva, mint ahogy az ősszel is volt rá sok sok példa. Akkor ha nem lett volna olyan jó a védelmünk akkor most hol állnánk? Egyszerűen nem lehet benne megbízni. A védők nem tudják rábízni magukat a saját kapusukra, mert áll a csücsöri szájával és kalimpál meg integet valakinek. 1 jó kifutása volt, amikor Marquez hibája után Agüero indult meg és kifutva lábbal védett.

Egyszerűen rá nem lehet bízni, hogy ha elől nem megy a játék, akkor mutasson be 4-5 olyan védést, hogy góltól mentse meg a csapatot! És ÉN ezért nem szeretem Victort. :wink:

Na peace.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MosiG
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.12.02. 00:07:25
Tartózkodási hely: Békéscsaba

2009.03.02. 11:55:44

Valdést mostmár tényleg el kell adni!!Frey vagy Kameni a megoldás.Frey világklasszis kapus lesz ha sztár csapathoz igazol,és ráadásul elég olcsó is képességeihez képest.
Visca Barca!
Xavi,Puyol,Messi,Iniesta,Yaya,Alves
Avatar
kovik
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2008.01.20. 22:03:03

2009.03.02. 11:53:48

visca el barca írta:Ha a tegnapi meccset nem veszem alapul akkor is azt mondom, hogy Valdes egy átlagon aluli kapus.
én is így látom. Túlságosan bizonytalan és sokszor hoz rossz döntést.
A madrid lesgólja előtt is hogy védett, csoda hogy nem potyogott be a kezéből.
Esélyt kellene adni más hálóőröknek is!!
TZS
Capitá del Barça
Hozzászólások: 675
Csatlakozott: 2005.02.02. 11:15:36

2009.03.02. 11:52:20

visca el barca írta:Többnyire van előtte egy jó védelem, plusz élvezheti, hogy a barca ellen jó ha 20-ból 1 csapat támad, így a meccsek többségén azon kívül h flegmán rágózik semmi dolga. Ha elkerülne egy huelvahoz, vagy mallorcához, ott jönne ki igazán h nem klasszis.
Ebben nagy igazság van! :wink:
Mintha engem idéztél volna!

Igazolná hogy vajon top 10-es kapus-e! :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára TZS 2009.03.02. 11:56:30-kor.
Kép
„’Ini’ mindig csinál valami olyat, amivel elkápráztatja mind a közönséget, mind minket.
Egyszerűen ő a legjobb játékos a világon!” - Eto'o
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2009.03.02. 11:27:05

Ha a tegnapi meccset nem veszem alapul akkor is azt mondom, hogy Valdes egy átlagon aluli kapus. Többnyire van előtte egy jó védelem, plusz élvezheti, hogy a barca ellen jó ha 20-ból 1 csapat támad, így a meccsek többségén azon kívül h flegmán rágózik semmi dolga. Ha elkerülne egy huelvahoz, vagy mallorcához, ott jönne ki igazán h nem klasszis.

ez van. én semmivel nem tartom jobb kapusnak, mint híres neves elődjeit: bonano, dutruel, enke és barátai.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
xbalix
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2005.04.21. 10:18:16
Tartózkodási hely: London, Bow

2009.03.02. 11:04:02

ZS10 írta:Az elmúlt időszak hanyatlásának legfőbb okozója Victor Valdes!!!
Mielőtt a Valdes Fanok kötekednének megindoklom, hogy miért?!
Amikor megy a szekér, és meccsenként elvétve akad "lövés", akkor nincs gond! DE!!! Amikor elkezd rendszerint bakizni, nemcsak a védelem fog gyengélkedni (Mivel a védősor tudja, hogy mögötte szinte bármi megtörténhet!), hanem az ellen félnek is ötszörösére emelkedik a lövőkedve (lásd az előző meccseken), mivel a lövő játékos szerint is bármi megtörténhet, amikor látja Valdes szerencsétlenkedéseit!
Nem hiába van a mondás: "Ha jó csapatot akarsz először vegyél egy jó kapust!"

Sajnos Valdes évek óta a Barca leggyengébb "láncszeme"! Oleguertől hála Istennek megszabadultunk jó pénzért, és orvosoltuk a hibát! Valdesnél is ez a helyzet! A vezetőség is lassan kezd rájönni!

Az meg hogy egyesek leírják, hogy 27 éves, még sokat fejlődhet, azoknak azt mondanám: EZ A BARCA EMBEREK!
Ennyibő hozzunk fel az utánpótlásból egy 12 éves gyereket az még többet fejlődhet!
Kicsit Valdes védelmére kelnék. Abban egyetértek h gyengén megy most neki. DE! Voltak nagy védései is a meccsen, és sztem ha azok bemennek, hamarabb eldől! Ja és ne felejtsük már el h ő 1 BL győztes kapus! Ja és akkor még ennél is gyengébb védelem állta elvileg előtte mert Alves helyett Belletti játszott... ja és nem volt 1 Yayánk se a kpályán... Ja és még annyit a végére h meg lehet nézni h összesen hány lövést kapott!!! A védelmet minősíti h hányszor lőhettek az atleticosok (tisztán!) kapura!!!
ZS10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2008.05.06. 19:13:30

2009.03.02. 09:52:44

Az elmúlt időszak hanyatlásának legfőbb okozója Victor Valdes!!!
Mielőtt a Valdes Fanok kötekednének megindoklom, hogy miért?!
Amikor megy a szekér, és meccsenként elvétve akad "lövés", akkor nincs gond! DE!!! Amikor elkezd rendszerint bakizni, nemcsak a védelem fog gyengélkedni (Mivel a védősor tudja, hogy mögötte szinte bármi megtörténhet!), hanem az ellen félnek is ötszörösére emelkedik a lövőkedve (lásd az előző meccseken), mivel a lövő játékos szerint is bármi megtörténhet, amikor látja Valdes szerencsétlenkedéseit!
Nem hiába van a mondás: "Ha jó csapatot akarsz először vegyél egy jó kapust!"

Sajnos Valdes évek óta a Barca leggyengébb "láncszeme"! Oleguertől hála Istennek megszabadultunk jó pénzért, és orvosoltuk a hibát! Valdesnél is ez a helyzet! A vezetőség is lassan kezd rájönni!

Az meg hogy egyesek leírják, hogy 27 éves, még sokat fejlődhet, azoknak azt mondanám: EZ A BARCA EMBEREK!
Ennyibő hozzunk fel az utánpótlásból egy 12 éves gyereket az még többet fejlődhet!
Avatar
dekor
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2006.12.02. 17:21:14

2009.03.02. 05:20:31

Hát én sok emberrel nem értek egyet! Véleményem szerint a Forlan gólban benne volt, legalább mutatott volna egy kis akarást hogy megfogja azt a kib...ott labdát, ne haragudjatok! Jöhettek itt a pár nagy védéseivel, de ne röhögtessetek már! Szinte mindegyik "bravúrja" elkerülte volna a kaput vagy a kezébe ment... Hihetetlen önbizalom hiányban szenved , nem tud kijönni egy roh..t beadásra,szögletre, mert fogalma sincs hogy kimozduljon vagy maradjon... egyszerűen botrány. Jöhet itt a sok okoskodó 10000 5000 hozzászólást író emberke a véleményével, sokat nem jelent mennyit írtatok, és hogy rendfenntartó moderátorok vagytok vagy hasonlók, ugyanannyit ér a hozzászólásotok mint az enyém... Sajnos fontosabb dolgaim is vannak mint hogy minden nap írjak ide,,, Sajnos Valdes produkciója nem csak bennem hanem a körülöttem lévő Barca drukkerekben is egy kis felháborodást keltett. Ja és a másik dolog amit megnevettem... Milyen kapusaink voltak? és hozzájuk képst milyen Valdes?:) jobb... de nem megfelelő...ennyi Nem kell BuffonVan der Saar Cech, hanem próbálkozni kell. Valdes régóta itt van , nem rossz de a sok hibája miatt könnyedén búcsút lehet inteni nei,méghogy több fizetés...hagyjad már Valdigocska:DDDDD
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13509
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2009.03.01. 23:47:09

Rivaldo11 írta:Ha azt a gólt-jogosan-megadják, az lett volna az év potyája. Össze kell szednie magát, akárcsak a többieknek.
Nos, nem a legjobb irányba ütötte ki, de megmondom őszintén azon is csodálkoztam már hogy egyáltalán ott tud lenni. Elképesztő erő volt abban a labdában, és egyáltalán nem ment rossz helyre.

Van olyan gól a maiak közt, amit egy másik, világ legjobbjai közt lévő hálóőr kiszedett volna. De ma is egy védőmentes ziccert megoldott, azthiszem Agüero ellenében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Csabinho91
Barça B
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2007.07.28. 00:04:56
Tartózkodási hely: Szeged

2009.03.01. 23:03:44

Én valdes mai teljesítményével elégedett vagyok... 1-2 apró hibája mellet sok hatalmas bravúr is a neve mellett van..
Visca el Barca! Més que un club!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.03.01. 23:01:07

Ha azt a gólt-jogosan-megadják, az lett volna az év potyája. Össze kell szednie magát, akárcsak a többieknek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Lezárt