Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2009.02.02. 12:38:05

titán írta:Sziasztok.. lehet, h rosszul itélem meg a dolgot, de én máshogy közelíteném meg a tegnapi játék minőségének okát.. mégpedig sztem rosszul volt összerakva a csapat.. Iniestát (ugyan mindenki azt mondja, h több poszton bevethető játékos) nem játszatnám elől.. hihetetlen kreatív tud lenni a középpályán és ott tud igazán maradandót nyújtani.. biztos vok benne, h ha középen kezd tegnap Busquets helyett sokkal pörgősebb lett volna a játék, több kreatív megoldás és több helyzetbe-hozó passz jellemezte volna a játékot.. Messinek is kell a pihenés, ezért Bojant raktam volna még előre.. Messi érdemein kívül (lehet, hogy tényleg én láttam rosszul) a cserét követően Ini visszaállt az igazi helyére és sokkal könnyebben ment át a laszti a középpályán (persze előre)! Sztem a Barca legerősebb fegyvere a középpályás trió (X-I-T) no meg a zsenink!
Maximálisan egyetértek, hozzátéve még azt is,hogy ha Busquets jó napot fog ki (mint mondjuk a legutóbbi meccsen), akkor vele is jó a középpálya, de tegnap túlságosan is beleélte magát a visszahúzós és egyéb cseleibe, rengetegszer nem passzolt mikor kellett volna, amikor megtette, akkor pedig bűn rosszul, számomra ő volt az egyik leggyengébb pont tegnap( természetesen erős pont szvsz Messin kivül nem is volt, de ő kirívóan gyenge volt).
Avatar
titán
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2009.02.02. 09:27:47
Tartózkodási hely: Bp.

2009.02.02. 12:07:37

Sziasztok.. lehet, h rosszul itélem meg a dolgot, de én máshogy közelíteném meg a tegnapi játék minőségének okát.. mégpedig sztem rosszul volt összerakva a csapat.. Iniestát (ugyan mindenki azt mondja, h több poszton bevethető játékos) nem játszatnám elől.. hihetetlen kreatív tud lenni a középpályán és ott tud igazán maradandót nyújtani.. biztos vok benne, h ha középen kezd tegnap Busquets helyett sokkal pörgősebb lett volna a játék, több kreatív megoldás és több helyzetbe-hozó passz jellemezte volna a játékot.. Messinek is kell a pihenés, ezért Bojant raktam volna még előre.. Messi érdemein kívül (lehet, hogy tényleg én láttam rosszul) a cserét követően Ini visszaállt az igazi helyére és sokkal könnyebben ment át a laszti a középpályán (persze előre)! Sztem a Barca legerősebb fegyvere a középpályás trió (X-I-T) no meg a zsenink!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.02.02. 09:47:56

noname írta:
mess2009 írta:egyetértek Drigo-val!
Még talán annyit erről a meccsről,(azután felejtsük el) hogy Pulyol hiánya legalább annyira értékeli le a védelmünket, mint mint Messi hiánya a csatársorét! Így utólag elismerem Guardiola érvelését az ellenfél erejéről, éppen ezért volt enyhén szólva kockázatos Messit kihagyni.Azt azért még : soha nem lett volna indokoltabb Etoó cseréje mint most a félidőben!
Én úgy látom az Henry - Bojan páros különben is jobban szuperál, mint az Henry - Etoo.
Henry témát jobb ha jegeled mert tegnap is bebizonyította h semmi helye a spanyol bajnokságban. :roll: Egyszerűen ha olyan helyzetbe kerül h van vele szemben 1-2 ember, nem tudja mit csináljon, 10ből 3x sikerül neki beadni, de ezek rendszerint veszélytelenek, kb ugyanennyix szöglet, a maradéknál simán leszerelik.Idén van neki sok gólja, de ez elsősorban azért van mert erősen Messi oldala felé tolódik az ellenfél védelme így Henrynak van helye. Amikor viszont nincs helye, tuti vesztett szituáció. Nyáron nem bánnám ha jönne egy olyan játékos, aki képes megverni valakit egy az egyben.Nem hiába került szóba Agüero.
Annyiban mindenképpen egyetértek veled, hogy Henry-nak nem igazán fekszik a spanyol bajnokság. A védők gyorsak és technikásak, nem tudja lendületből elvinni a labdát mellettük, mint anno az Arsenal-ban. Viszont azt is tegyük hozzá, hogy amikor Samu játszott ezen a poszton, ő sem sok sót evett meg itt. Henry pedig középcsatárként majdnem olyan jó, mint Samu. Szóval ennyi erővel Samut is le lehetne szólni. Én úgy látom, hogy még mindig van 1-2 "gyenge" posztunk. Az egyik mindenképpen a bal oldali támadó poszt. Agüero-t én is el tudnám itt képzelni, mindenképpen jót tenne a támadószekciónak, ha jobban meg tudnánk osztani az ellenfél védelmének a figyelmét. Legtöbbször túlzottan jobb oldalra tolódik a súlypont és ha Messi (Isten őrizz!!!) megsérül, komoly gondjaink lehetnek.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2009.02.02. 09:13:56

mess2009 írta:egyetértek Drigo-val!
Még talán annyit erről a meccsről,(azután felejtsük el) hogy Pulyol hiánya legalább annyira értékeli le a védelmünket, mint mint Messi hiánya a csatársorét! Így utólag elismerem Guardiola érvelését az ellenfél erejéről, éppen ezért volt enyhén szólva kockázatos Messit kihagyni.Azt azért még : soha nem lett volna indokoltabb Etoó cseréje mint most a félidőben!
Én úgy látom az Henry - Bojan páros különben is jobban szuperál, mint az Henry - Etoo.
Henry témát jobb ha jegeled mert tegnap is bebizonyította h semmi helye a spanyol bajnokságban. :roll: Egyszerűen ha olyan helyzetbe kerül h van vele szemben 1-2 ember, nem tudja mit csináljon, 10ből 3x sikerül neki beadni, de ezek rendszerint veszélytelenek, kb ugyanennyix szöglet, a maradéknál simán leszerelik.Idén van neki sok gólja, de ez elsősorban azért van mert erősen Messi oldala felé tolódik az ellenfél védelme így Henrynak van helye. Amikor viszont nincs helye, tuti vesztett szituáció. Nyáron nem bánnám ha jönne egy olyan játékos, aki képes megverni valakit egy az egyben.Nem hiába került szóba Agüero.
A Fifa egy szégyen
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2009.02.02. 09:08:01

egyetértek Drigo-val!
Még talán annyit erről a meccsről,(azután felejtsük el) hogy Pulyol hiánya legalább annyira értékeli le a védelmünket, mint mint Messi hiánya a csatársorét! Így utólag elismerem Guardiola érvelését az ellenfél erejéről, éppen ezért volt enyhén szólva kockázatos Messit kihagyni.Azt azért még : soha nem lett volna indokoltabb Etoó cseréje mint most a félidőben!
Én úgy látom az Henry - Bojan páros különben is jobban szuperál, mint az Henry - Etoo.
Avatar
xbalix
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2005.04.21. 10:18:16
Tartózkodási hely: London, Bow

2009.02.02. 08:51:34

Abidal nemhogy játszott már középen, hanem szeret is ott játszani. Sztem meg fogják oldani Cáceressel, ha így dönt Pep. Sylvinho meg még mindig nagyon jó, ő se szokott kilógni. De az is lehet h egyikük pl a kupameccsen, másikuk meg a bajnokin tölti le az eltiltást. Mondjuk az is kérdés h hány meccset kapnak, mert azért ne feledjük h piros lapokról van szó. Egyet biztos de benne van h akár kettőt is sajnos... :S A legvalószínűbb sztem az h Márquez a kupameccsen tölti le, Piqué pedig a bajnokin. Így a kupában játszhat a megszokott csapat, és hétvégére már ott lesz Márquez, valószínű h Cáceres mellett. Így Abidalnak nem kell majd középen játszani, és adott esetben pihenhet is a kupameccs alatt. Alves sárgáját meg szinte biztos h eltörlik, de csak akkor ha a vezetőknek lesz annyi esze h megóvják.
Avatar
19Messi19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.02.01. 19:02:13
Tartózkodási hely: Barcelona

2009.02.02. 07:25:19

Cecares sztem is jó ötlet lenne.Ki lehet próbálni.Ha meg nem jön be,akkor még mindig van változtatási lehetőség!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.02.02. 06:44:33

Szerintem pedig Toure - Caseres kettős kellene középre.
Fecó
Avatar
maister6000cm3
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2008.12.11. 21:50:12
Tartózkodási hely: otthon
Kapcsolat:

2009.02.01. 23:31:14

de am szentem Abidal kéne középre. Tavaly már játszott ott és megállta a helyét.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.02.01. 22:17:58

Drigo írta:Másrészt Danika megkapta az 5. sárgáját, így ő sem lesz. A két kiállítás teljesen buta dolgok után történt, viszont mindkettő teljesen jogos volt, Piquére 345 métert vert volna a srác ha nem rángatja meg.
Meglepne, ha nem törölnék el. Simán felborította a védő, ezért sehol nem jár sárga. Ha ezt nem törlik el, akkor semmit. :)
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2009.02.01. 21:56:01

Drigo írta:Nem azért - hiába nem olyan gyengék, mint ősszel - azért egy Gijont nem a védelemmel kell megverni.

Másrészt Danika megkapta az 5. sárgáját, így ő sem lesz. A két kiállítás teljesen buta dolgok után történt, viszont mindkettő teljesen jogos volt, Piquére 345 métert vert volna a srác ha nem rángatja meg.

Amúgy meg szörnyű egy meccs volt. Iniesta még csak keresi a formáját. Alvés valami hihetetlen gyenge napot futott. Henry meg Eto'o meg mintha a kocsmából jöttek volna, de az egész csapat kollektíven gyenge volt. Több labdát adtunk el egész meccs alatt, mint az Adidas.

Mondjuk Ivánnal beszéltük, hogy ez már-már a tavalyi madridot idézte. Mire én mondtam, hogy Piqué és Marquez annyira beleélték magukat, hogy tökéletesen játszották a "fénykorukat" élő Pepet és Cannavarot.
Ez jó kis hsz volt, Dani :lol:

Amúgy a teljes hsz-szel egyetértek, csupán Pique második sárgájával nem! Ott szerintem Tchité húzta őt, és nem fordítva. Ennek ellenére valóban 345m-t vert volna 50m-en Piquere a gyerek :lol:
.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.01. 21:48:53

Ezek az igazán értékes sikerek. Egyszerűen nem tudunk hibázni, ha gyengék vagyunk is, nyerünk. Hozzá kell tenni, hogy az efféle győzelmekből van jóval kevesebb, a parádé jellemzőbb, de hát azt ugye mindig nem lehet pályára tenni, így maradnak néha a "madridos" győzelmek. Messiről nem tudom írjak-e egyáltalán. Már jó ideje nincsenek szavak a teljesítményére. Mert bár játszik Ő észrevehetetlenül is, amikor nagyon kell, ott van. Ma csak csere volt, ezért "csak" a meccset döntötte el.
A játékunkról nem érdemes szólni, ennek a csapatnak ennyi bőven belefér-főleg ha még nyerünk is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2009.02.01. 21:44:01

mess2009 írta:Hát ezt a meccset át-szenvedve ismét azt kell mondanom hogy a "mester" rotáció kényszere mostmár inkább átok, mintsem épeszű dolog!
Ebben az összeállításban senki nem érezte a helyét, a csatárok kritikán aluli teljesítménye sztem részben ebből adódik, bár Etoó már sorozatban nullázza le magát!
Szerintem nagy szerencsénk volt még amellett is hogy Messi zseni!! őt lehetett volna leg kevésbé hibáztatni ha nem tudja megfordítani a meccset!
Száz szónak is egy a vége én ezt egyértelműen Guardiola számlájára írom! ( mármint a 45 perc vergődést)
Messi helyén Iniesta játszott, ez volt az egyetlen hely ahol úgymond "rotált" a Mester. Véleményem szerint Guardiola úgy gondolkozott, hogy a csapat ebben a felállásban is képes lehet nyerni, ha mégis baj van, akkor Messi csereként is képes lendíteni a játékon. Láttuk, hogy ez így is történt.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2009.02.01. 21:43:15

Nem azért - hiába nem olyan gyengék, mint ősszel - azért egy Gijont nem a védelemmel kell megverni.

Másrészt Danika megkapta az 5. sárgáját, így ő sem lesz. A két kiállítás teljesen buta dolgok után történt, viszont mindkettő teljesen jogos volt, Piquére 345 métert vert volna a srác ha nem rángatja meg.

Amúgy meg szörnyű egy meccs volt. Iniesta még csak keresi a formáját. Alvés valami hihetetlen gyenge napot futott. Henry meg Eto'o meg mintha a kocsmából jöttek volna, de az egész csapat kollektíven gyenge volt. Több labdát adtunk el egész meccs alatt, mint az Adidas.

Mondjuk Ivánnal beszéltük, hogy ez már-már a tavalyi madridot idézte. Mire én mondtam, hogy Piqué és Marquez annyira beleélték magukat, hogy tökéletesen játszották a "fénykorukat" élő Pepet és Cannavarot.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.02.01. 21:38:57

danko94 írta:
Fernando írta: Szerintem Piqué második lapját eltörlik.
Mindenképp eltiltott mert ha ezt eltörlik akk megvan neki az 5 sárga. Amu sztem Pique a Mallorca ellen fog pihenni míg Marquez a Gijon ellen nem játszik és akk Các lesz mellettük ezen a 2 meccsen.(Ha jól tom spanyolhonban le lehet tölteni kupameccsen is, de nem kötelező)
Igen le lehet tölteni. Cáceres-Sánchez... nem tűnik stabilnak, remélem sokat nem kell védekezni majd a Mallorca ellen. Ezért fontos egy erős kezdő a RCDM ellen.
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2009.02.01. 21:36:55

Fernando írta: Szerintem Piqué második lapját eltörlik.
Mindenképp eltiltott mert ha ezt eltörlik akk megvan neki az 5 sárga. Amu sztem Pique a Mallorca ellen fog pihenni míg Marquez a Gijon ellen nem játszik és akk Các lesz mellettük ezen a 2 meccsen.(Ha jól tom spanyolhonban le lehet tölteni kupameccsen is, de nem kötelező)
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8698
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2009.02.01. 21:21:41

maister6000cm3 írta:szerintetek mi a legvalószinübb védösor a köv meccsre most hogy Puyol, Piqué, Márquez és Milito sincs? Szerintem ez a legvalószinübb:

-----Dani------------Casares-------Abidal------------Silvinho---
De nem én vagyok az edző:D
Szerintem Piqué második lapját eltörlik. De ha nem akkor Sánchez fog játszani. Guardiolánál Abidal nem játszott még belső védőt.

Mellesleg tanuljuk már meg leírni Cáceres nevét.
Szerk.: és Sylvinho sem Silvinho.
(bocs az offért)
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2009.02.01. 21:11:41

Marquez kiállítását nem vitatom. A 11-esnél hülye volt, a második szabálytalanság meg hátulról történt, vagyis jogos. Szegény Piqué viszont megint csúnyán benyelte. Már a Villarreal ellen is kamu volt a második lapja, most meg elsőt nem is tudom, hogy miért kapta, a másodiknál meg előbb Tchité volt szabálytalan, aztán amikor látta, hogy hosszú a labda, inkább megállt. A jóképességű Borbálán meg hozta a spanyol átlagot.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2009.02.01. 20:55:18

Szerintem meg fellebbeznek, Piqué második sárgája 100%, hogy nem volt jogos. Márquezéről is megvan a véleményem, de az egyiküknek tuti eltörlik. A másik meg, hogy kupameccset is ki lehet hagyni, az "fakultatív", de ezt már korábban kifejtettem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2009.02.01. 20:47:57

maister6000cm3 írta:szerintetek mi a legvalószinübb védösor a köv meccsre most hogy Puyol, Piqué, Márquez és Milito sincs? Szerintem ez a legvalószinübb:

-----Dani------------Casares-------Abidal------------Silvinho---
De nem én vagyok az edző:D
Hát ez eléggé durva lenne! Főleg úgy nézve, hogy ez a posztunk a legfeltöltöttebb a keretben! Bár Eric játszott már kényszerből középhátvédet.
Szerintem, felhoznak valakit az Atletic-ból és remélem, hogy Pep nem a kedvenc Jolly Jokerével, Viktor S.-ezzel tömi ki a lyukat.
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2009.02.01. 20:14:33

azért tegyük hozzá, hogy a tizi gólon kívül nem is nagyon volt a racingnak helyzete. az első félidőben volt az eleján egy kapufa és ennyi.
marquez nem értem miért csúszott be annál a szitunál.
a kupa meccs miatt lehet taktikázni a védelemmel, az eltiltások ott is letölthetők. 2 hazai meccs következik (mallorca, gijon) amin papíron nem lehet baj.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2009.02.01. 20:12:36

Hát ezt a meccset át-szenvedve ismét azt kell mondanom hogy a "mester" rotáció kényszere mostmár inkább átok, mintsem épeszű dolog!
Ebben az összeállításban senki nem érezte a helyét, a csatárok kritikán aluli teljesítménye sztem részben ebből adódik, bár Etoó már sorozatban nullázza le magát!
Szerintem nagy szerencsénk volt még amellett is hogy Messi zseni!! őt lehetett volna leg kevésbé hibáztatni ha nem tudja megfordítani a meccset!
Száz szónak is egy a vége én ezt egyértelműen Guardiola számlájára írom! ( mármint a 45 perc vergődést)
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2009.02.01. 20:09:35

ez eléggé blood, sweat and tears jellegű győzelem volt, dehát nem lehet mindig gálázni, lényeg, h ez is megvan! mindenképpen gratulálok a srácoknak, annak meg külön örülök, h tartjuk a kétszáz kilométeres követési távolságok a mögöttünk levőkkel.
remélem, azért marad hátvédsorunk a köv. meccsre...
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2009.02.01. 20:09:27

Talán a leggyengébben játszott a csapat ebben a szezonban. Pozitívum, hogy még így is nyertünk, (H)á la Messi. Gyakorlatilag eltűntek Eto'oék ott elöl, ő és Henry is nagyon gyenge napot fogott ki. Most még helycserék sem voltak, így Iniesta sem lehetett ott egyszer sem a bal oldalon, talán lehetett volna variálni.
De ha a játékra mondjuk hogy gyenge, akkor a játékvezetőre mit mondjunk? Ilyen botrányos kis patkányt nem nagyon láttam még focimeccsen. Dani Alvesnek sárgát ad színészkedésért, mikor elesik a 16-oson belül? Rendben van, hogy nem tizi, de nem hogy fel nem dobta magát, hanem az ellenfél lábában esett el, aki előtte a labdát rúgta el.
Yaya-nak sárgát adni egy kis galád alak miatt, aki elesik a semmitől... A két kiállításhoz nem szólok hozzá, de pl. Iniestát ugyanúgy huzigálták a 16-oson belül, és 11-est nem láttunk...
Előre a TITOlusokért!
langpeter14
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2007.11.17. 14:10:26
Tartózkodási hely: Veszprém

2009.02.01. 20:06:24

És végre nincs olyan csapat az idei Ligában akit ne ütöttünk volna.
A Getafe-t MÉG nem vertük meg... :wink:
Kép
Hattrick-->Gyulafirátót
R.I.P Cozma
Lezárt