Barca vs. Real

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Aprieto

2009.02.01. 13:54:33

Marci írta:...

Hali!

Figyelj! Ha valaki lesajnálja a csapatod, közben pedig tele van saját nevelésű sztárokkal akikért nem kellett fizetned, szinte mindenhol egyértelmű favoritként indulsz akkor miért nem mosolygod csak meg a lesajnáló embereket? :)
Hisz egyértelmű a helyzet.

"Sugárzik a médiájukból, a szurkolóikból, meg a vezetésükből is újabban, hogy ők a legnagyobbak, és mindenki csak náluk akar játszani"

A vezetőségükben olyan emberek ülnek és dolgoznak akiknek semmi köze a Real Madrid szellemiségéhez. Ahhoz amit az a klub képvisel. Arrogáns, erőszakos banda, elsősorban Mijatovic. Aláírom. Szerintem is így van. De egy olyan ember vagy emberek miatt gyűlölni egy egész klubot, akire -reményeim szerint- 2 év múlva emlékezni sem fognak mert egy senki.... szerintem nem éri meg. Mert jöhet egy új vezérkar, akik -szintén reményeim szerint- visszaemelik a Madridot arra a morális és erkölcsi szintre ahová tartozik. És ha Te most megutálod őket, akkor tapasztalataim alapján az nem fog kimúlni belőled, holott valójában utálatod tárgya már sehol :)

A média.
Mit mondhatnék? A spekulációikat, találgatásaikat csak azzal tudnám magyarázni, hogy azok az újságírók és szerkesztők szintén nem ezt a csapatod akarják ami jelenleg van. A legjobbhoz, a klasszis szinthez vannak hozzászokva. Ez, messze nem klasszis szint. És ha belegondolunk valóban nonszensz, hogy ennek a csapatnak gyakorlatilag nincs esélye ebben az évben címet nyerni. Pedig még csak február eleje van.

Éppen ezért, ha valamit leír a Marca, azt nem kell készpénznek venni. Egyáltalán nem biztos -sőt :!: -, hogy a Real Madrid is azt akarja. Viszont ez alapján ítéltek. És ez baj.


Szurkolók.
Akik valóban azok, -mint az újságírók- nehéz nekik feldolgozni a jelenlegi állapotokat. Nem is csodálom. Ha nálunk jönne egy olyan vezetőség és olyan játékospolitika, mint náluk... ti hogy viszonyulnátok hozzá? Ha feltöltenék a keretet Gravesen, Pablo Garcia szintű spílerekkel. És ez évekig így maradna. És csak ácsingóznánk a nagy játékosok után.
Azt hiszem a katalán sajtó is hintene mindent, a szurkolók -mi- is hitegetnék magukat azzal hogy igazából nincs nagy baj, mi vagyunk a Barcelona mindenki nálunk akar játszani!

"De nem sírnám el magam, ha a klub tönkremenne, kiesne az első osztályból stb. Pontosan azért, mert egy ilyen lenne az igazi csapás a madridisták egójára."

Az nem a madridistáknak lenne csak rossz. Neked is, nekem is, mindenkinek. Persze így leírni könnyű, aztán amikor nem akarnak majd a nagyobb nevek idejönni, mert holtgyenge a Primera Division akkor tűnne fel hogy hiányzik valami.


Az "ottani" cikkekről.. hát nem tudom, szerintem annyira nem fényezik ezt a játékot. Mert kb nem nagyon lehet.
Legalábbis, ha a Marcan vagy valami madridi oldalon olvasok egy meccsértékelő cikket ott bizony oltják a csapatot. És mindig ugyanoda lyukadnak ki: ez nem a Real Madrid. Lehet űzni, fűzni. A lényeg ugyanaz.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2009.02.01. 11:16:03

Léfe írta:Talán el kellene ismerni, ha valaki jó, mégha nem is nálunk játszik. Azt mindenki tudja, hogy minnél gyorsabb egy játékos annál nehezebb lefogni. Robben jó spiler és nagyon gyors. Csak azt nem értem miért kell mindig valakit másokhoz hasonlitani.
habár Barca drukker vagyok, de jókat szoktam röhögni, ha valaki itt Robbent az átlagos kategóriába emlegeti. én BARCA fan létemre imádom nézni a játékát, zseniális formában van, de már Chelseas korában is szerettem. nagyon nagy spíler, és ezt szerintem mindenkinek be kéne látnia, ha a Real nem adja el Robinhot és ketten húznák meg a széleket meccsenként... :shock: hát nem biztos, hogy ekkora előnyünk lenne, de akkor is vezetnénk :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2009.02.01. 14:38:53-kor.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.02.01. 10:45:01

Talán el kellene ismerni, ha valaki jó, mégha nem is nálunk játszik. Azt mindenki tudja, hogy minnél gyorsabb egy játékos annál nehezebb lefogni. Robben jó spiler és nagyon gyors. Csak azt nem értem miért kell mindig valakit másokhoz hasonlitani.
Fecó
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2009.02.01. 10:39:00

Annak ellenére, hogy abszolút fejet hajtok Robben előtt, hogy mindig hozza a Realnak a meccseit, igazából nekem sem jön át, hogy a francba nem tudják levédekezni. Pont pár hete elemezték a SportTV-n félidőben, hogy ezt a befelé tologató Robbent milyen ügyesen ki lehet zárni a játékból.

Messivel meg csak azért nem hasonlítgatnám, mert Messi lényegesen közelebb vezeti magához a labdát.

Btw, én nem tudom mit csinált Capello az egy éve alatt, de (kis túlzással) azóta a legtöbb meccsüket behúzzák így vagy úgy.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.02.01. 09:48:14

aky01 írta:Én azt nem értem,hogy miért nem veszik észre az aktuális csapat védői,akik a madriddal játszanak,hogy Robben mindig ugyanazt csinálja!Jobbról megindul és befelé cselez párat majd középtájról rálövi!Ennyi...
És azt miért nem veszik észre, h Messi és Henry is mindig ugyanazt csinálják :?: :roll: Komolyan, néhányan már annyira elfogultak itt a Madriddal szemben, h egyszerűen nem képesek józanul meitélni a dolgokat.
Pedro10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 156
Csatlakozott: 2007.12.09. 11:19:31

2009.02.01. 09:45:04

Aprieto, nagyon is igazad van,ez tökre betalált. =D> :D
Azáldójátnéki.
Avatar
aky01
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2004.10.08. 18:10:47
Tartózkodási hely: Pápa

2009.02.01. 09:44:38

Én azt nem értem,hogy miért nem veszik észre az aktuális csapat védői,akik a madriddal játszanak,hogy Robben mindig ugyanazt csinálja!Jobbról megindul és befelé cselez párat majd középtájról rálövi!Ennyi...
EuroBarça Tour 2009
Proxima estáció: Sagrera
Visça el Pinchos muronos!
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2009.02.01. 09:41:47

cps46 írta:Robben nekem pozitív meglepetés. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hosszú távon a hátán tudja vinni ezt a csapatot. A mostani meccsen miután lecserélték, elég fogalmatlan játék alakult ki Madrid oldalon. A Numanciának meg nem tudom milyen helyzet kellene, hogy gólt lőjön, mert azért a lehetőségek ott voltak. Az utolsó fél órában maximum röhögni lehetett néha, de élvezni a meccset semmiképpen.
Én Robbent, mikor bemutatkozott a Chelsea-ben oriási tehetségnek tartottam, és az is volt. Ha nem lett volna annyi sérülése szegénynek, a világ 1ik legjobbja lenne már rég. Most örülök, h már egy ideje egészséges, és, h jól játszik, mégha ez a Madridnak is jó. Mert nincs rosszabb egy sportolónak, ha a sérülések teszik tönkre a karierjét. Csoda, h még fejben nem tört meg a srác ezek után.
Dos Santos
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 276
Csatlakozott: 2006.11.18. 06:11:05
Tartózkodási hely: Híd alatt

2009.02.01. 08:21:27

Srácok,

sok stressztől meg tudnátok kímélni magatokat,ha nem néznétek Madrid meccset.Ez senkinek se kötelező.Nézzetek inkább Barca meccset,elvégre Barca drukkerek vagytok,vagy mi a szösz.
Elhiszem,h idegesíti a népet,h a Madrid gyenge játékkal is hozza újabban a meccseit,de nem kell félni,azért mert most könnyebb ellenfelek ellen beszenvedik maguknak a 3 pontokat.
Fognak ők még találkozni komoly ellenfelekkel,pl:a BL-be.Oda meg már ez nem lesz elég.
Üdv,Balázs
A legnagyobb probléma az, amikor a hülyeség akaraterővel párosul.
A vélemény olyan, mint a segglyuk.Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Avatar
Marci
Capitá del Barça
Hozzászólások: 828
Csatlakozott: 2005.09.16. 20:19:45
Tartózkodási hely: /home/marci

2009.02.01. 01:49:23

Aprieto:
odáig igazat adok, hogy a legutolsó baromságokba is belekötni, kétszavas sok szmájlis hozzászólásokkal elég idegesítő. Emlékezhettek erre, az ebbe a topikba írt posztjaim nagyrészében kitértem arra, hogy feleslegesen nem kell oltani őket.
Az is igaz, hogy nem őket kell utálni hanem a saját kedvencünket kell szeretni, de ettől még kiráz a hideg a Real-tól.

Említettél egy olyan példát, hogy valaki kanalazza, más meg issza a joghurtot. Na ez a Madriddal kapcsolatban úgy néz ki, hogy ha tegyük fel ők isszák, azért (is) ők az istenek, a legnagyobbak, a 20. század legnagyobb joghurtevői, és igenis ők fogják lesaljnálni a kanállal evőket. Ez megy. Ez az amiért utálom azt a csapatot. Sugárzik a médiájukból, a szurkolóikból, meg a vezetésükből is újabban, hogy ők a legnagyobbak, és mindenki csak náluk akar játszani, mert a Real-hoz képest minden alsóbbrendű. Még a madridista.hu-ról is ez süt le, részben mondjuk azért mert egyenesen veszik át a cikkeket a nagytestvértől. És ez idővel bizony a szurkolóikra is jellemző lesz, legalábbis egy részükre.
Figyeljétek meg hogy milyen kérdéseket tesznek fel a sajtótájékoztatókon a szerencsétlen edzőnek. Hányás. Másrészről viszont teljesen szimpatikus a jelenlegi mesterük, mert elhárítja az ilyen kérdéseket, és a Barcelonával sem hajlandó foglalkozni. Egy szimpatikus ember.

A Madrid játékosaival sosem volt bajom. Szerettem Zidane-t, McManaman az egyik kedvencem volt, Raúlé minden tiszteletem, Casillast a világ legjobb kapusának tartom. A játékosoknak nem kívánok semmi rosszat. De nem sírnám el magam, ha a klub tönkremenne, kiesne az első osztályból stb. Pontosan azért, mert egy ilyen lenne az igazi csapás a madridisták egójára.

Ja és a jelenlegi játékukra egy kis kitérő: a nagy arcuk sajnos nem úgy érvényesül, hogy próbálnának igazán szépen játszani, hogy legyen mire keménykedni, hanem azt a bekkelést fényezgetik ami van. És itt válik nevetségessé az egész. A mezei szurkolókat még megértem, de a cikkek.... Iván tavaly folyton kritizálta a Barcát a lélektelen, pocsék játék miatt, még nagy szent Ronaldinhoról is írt egy igen jó szubjektív értékelést. De mi megy ott? Nagy Szent Real Madrid über alles!!!!!!!!!!!!!44!! Van különbség aközött, amikor az ember kiemeli a szépet a szenvedésből, és aközött, amikor a szenvedés egészét szépnek állítja be.
El kellene gondolkozni a dolgokról odaát. Hiányzik az önkritika.
Mi barcások pedig örüljünk hogy egy olyan edzőnk van mint Guardiola, aki a klub értékeit olyannyira ki tudja hangsúlyozni, hogy azt még az idióta sajtó sem képes elnyomni.
Marci 3 - Hungarian F.C. Barcelona
Stelios
Jugador del Barça
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2009.01.15. 00:08:48

2009.02.01. 01:05:33

Mindenesetre ez a játék Numanciák meg Deportivok ellen elég, de a Liverpool ellen ezzel sokra nem fognak menni. Remélem hazai pályán is rendesen megszórják majd őket Gerrardék.
Aprieto

2009.02.01. 00:22:47

Rendben, azt nem tudom milyen állapotok vannak a fórumon, mert a hírekig szoktam menni :)
Az őket minősíti, az itt leírt dolgok pedig minket.
cps46
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2005.09.21. 15:39:17
Tartózkodási hely: Agárd

2009.02.01. 00:07:38

Robben nekem pozitív meglepetés. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hosszú távon a hátán tudja vinni ezt a csapatot. A mostani meccsen miután lecserélték, elég fogalmatlan játék alakult ki Madrid oldalon. A Numanciának meg nem tudom milyen helyzet kellene, hogy gólt lőjön, mert azért a lehetőségek ott voltak. Az utolsó fél órában maximum röhögni lehetett néha, de élvezni a meccset semmiképpen.
CPS46 - Régi tippjáték fan!!!

THE DOCTOR
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.02.01. 00:03:27

Igazad van Aprieto, én azt hittem, arra pár értékelő hsz-re írtad azt, amit. A jelenséggel kapcsolatban igazad van, ám figyelmedbe ajánlom, hogy itt nem "görcsözi" le senki a másik játékosát, nem kíván egy modi sem lábtörést senkinek, és így tovább.
Van egy másik oldal, ahol ilyen is előfordul.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Aprieto

2009.01.31. 23:56:49

Ajjaj, nem értjük egymást :)
A hozzászólásomnak semmi köze egy-egy meccs értékeléséhez. Általánosságban van arról szó amit körülírtam.

Az antimadridizmus általánosságáról amit az itt létrejövő hozzászólások 95%-ából áthatóan érezni :)
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2009.01.31. 23:55:07

Ismét egy madrid gála :evil: ez borzadály, aki ezzel meg van elégedve az nem ért a focihoz. Egy emberes ez a Madrid ha nincs Robben nincs játék (mondjuk az így sem)de az eredményeiket csak neki köszönhetik.
Egyszerűen ennyit tudnak nem képesek többre ezzel a kerettel
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.31. 23:52:37

Aprieto írta:Jajj kösz a fényezést :D

Rivaldo: az a bibi, hogy mivel én nem vagyok gyors és gépíró ezért még csak 2 hsz kapcsolódott kb. a meccshez amikor elkezdtem írni. Aztán lett még 10 mire elküldtem :lol:
ok, de továbbra sem érzem, hogy ezt a szenzációs, szemkápráztató játékot miféle jelzővel kellene illetni ahhoz, hogy 1. reálisan értékeljük a játékukat 2. Ne az jöjjön le, hogy ki mennyire utálja a madridot.
Szerintem akkor inkább nem írok semmit. :lol:
Rivaldo-A Legnagyobb.
fir3bird
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2008.01.14. 00:45:06

2009.01.31. 23:51:20

kovinho írta:70. perctől néztem a meccset, a Numancia támadott, a Madrid meg nem csinált semmit.

...kár hogy ilyen játékkal is lehet lazán meccset nyerni manapság Spanyolországban.
Tényleg nézhetetlen volt.
így van. bár, a második félidő elején pont annyira támadtak, hogy eldöntsék a meccset, így is lett. én ettől a szezontól nem várok már semmit, max annyit, hogy LEGALÁBB a Poolon jussunk tovább.
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2009.01.31. 23:49:27

70. perctől néztem a meccset, a Numancia támadott, a Madrid meg nem csinált semmit.

...kár hogy ilyen játékkal is lehet lazán meccset nyerni manapság Spanyolországban.
Tényleg nézhetetlen volt.
Aprieto

2009.01.31. 23:47:23

Jajj kösz a fényezést :D

Rivaldo: az a bibi, hogy mivel én nem vagyok gyors és gépíró ezért még csak 2 hsz kapcsolódott kb. a meccshez amikor elkezdtem írni. Aztán lett még 10 mire elküldtem :lol:
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.31. 23:45:48

Tényleg jó Aprieto hsz-e, csak nem passzol. Arról volt itt pár hsz, hogy milyen borzadály a madrid játéka, és hogy így is hozzák a meccseket. Namármost, ezekben a hsz-ekben csak az igazság van leírva.
Borzalmas a játékuk, nézhetetlen? Az.
Hozzák a meccseket? Hozzák.
Az hogy ki mennyire utálja a madridot, más kérdés.
Rivaldo-A Legnagyobb.
fir3bird
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2008.01.14. 00:45:06

2009.01.31. 23:39:49

Aprieto írta:...
ezért bírom Aprietot. nem írkál ide sürűn, de ha igen, korrekt hsz-eket ír, és megmondja a frankót. grat!

ez a csapat annyiban különbözik a Schuster féle Madridtól, hogy JR csinált egy majdnem betonbiztos védelmet, ami a cipésznek nagyon nem ment, viszont a támadás a mai napig egy nulla. Robben aki kiemelhető, de hát ugye tudjuk, egy fecske nem csinál nyarat... én már nem is tudom mi/ki kéne ide nyáron, de hogy radikális változások, az tuti...! :roll:
Avatar
Pety-d
Jugador del Barça
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2008.06.13. 23:22:55
Tartózkodási hely: Közeli helyeken...

2009.01.31. 23:32:24

remélem a Liverpool gyorsan kihullajtja őket már az odavágón
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2009.01.31. 23:32:12

Nem szeretem a Realt az undorító játéka miatt, de akit különösképp gyűlölök onnan az Pepe :evil: !
Az a játék , amit képvisel az undorító! Mikor az Ossasuna ellen a 16-oson belül megtaposott egy játékost, nem az volt h bocsánatot kért volna vagy valami. Neki még oda kellett menni ugatni azzal a tenyérbemászó képével, miközben örülhetett, hogy a bíró nekik fújt és nem kapott miatta 11-est az Ossasuna.

Mostani meccsen is csak simán beletette a kezét az egyik beadásba...
Szánalmas egy ember...
Aprieto

2009.01.31. 23:31:51

Ismét megpróbálok pár fiatalt szemléletváltásra ösztökélni, bár lehet hogy nem sikerül :)

Szóval:

Szeretnélek titeket megkérdezni, hogy miért így álltok hozzá a Madridhoz? Végezzen a középmezőnyben, ne induljon a BL-be, kapjon ki mindenkitől, menjen csődbe, szűnjön meg. Csak pár példa :) Persze ezenkívül a Madrid válságban van, a bírókat minden évben lefizette a 107 éves történelme folyamán, arról már nem is beszélek hogy a csapatukban pár kivételtől eltekintve "mindenki homokos".
:idea:
Úgy vélem, ha egy "normális" szurkoló valaki akkor nem a másik kárát szeretné, hanem a kedvencei javát.
A Madrid nélkül el bírtok képzelni egy spanyol bajnokságot? Egy BL-t akár?
Én a jelenleg kialakult madridi krízis (mert kimondhatom, krízis van Madridban) miatt nem élvezem úgy a bajnokságot és a Clasicokat sem( :!: ). A futballnak, a Barcának is CSAK JÓ ha egy erős, szép és attraktív futballt játszó Real Madriddal kell megküzdeni! Mennyivel nagyobb dicsőség úgy nyerni, hogy tudod: az ellenfél brutálisan erős csapat. Sztárokkal tűzdelve.

Itt nem arról van szó, hogy nem értem meg a Barca-szurkoló lelkét :) Hisz én is az vagyok.
(Persze a katalánokkal más a helyzet, arra nem térek ki)

Csupán számomra a fent leírt helyzetben jobban esik a győzelem. És nem csak a két Clasicon szerzett esetleges győzelem, hanem a végső is.

Azt hiszem kialakult az, hogy ha valaki szurkol a Barcának akkor azzal együtt jár hogy utálja is a Real Madridot.
Az ellenszenves ahogy igazolnak? :) Nem a Barcából kell kiindulni. Más filozófiája van a két csapatnak. Nagyon hülye példa jutott eszembe: azért mert te kanállal eszed a joghurtot a másik meg fogja és megissza, azért ő rosszabb mint te vagy? :)
Láthatjátok... a madridi utánpótlás jelenleg nem képes arra, hogy egy elitklubot kiszolgáljon elit játékosnövendékekkel! Akkor maradjanak Borja Valero, Parejo, Pavon, Javi Garcia, Palanca szintjén?
Ha sztárokat vesznek akkor az ittlévő emberek sajnos nagy többsége abba kötne bele :)
Oda akarok kilyukadni, hogy TÉNYLEG MINDEGY mit csinál vagy NEM CSINÁL a Real Madrid. Mindig van mibe belekötni.
Csak mi értelme?


Nem hiszem hogy bárki is tartalmas választ adna a fent leírt kérdéseimre, felvetéseimre. De egy próbát megér. Belekukucskálni kicsit a fejetekbe :)

Üdv!
Lezárt