Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.12. 13:15:44

cruyff írta:Guardiola így tartja ébren a motivációt! Pep az Atletico elleni 6-1 után sem volt elragadtatva.... meg a Valencia elleni 4-0 után sem... ki is karikatúrázta a katalán sajtó! A 6-1 után például ilyeneket mondott: "hát ez nem normális eredmény....meg...ennyire nem vagyunk jók....stb..stb..stb.. ennek pusztán a motiváció fenntartása a célja. Puszta pszichológia. Nem akarja, hogy a játékosai elhiggyék, ők a legjobbak. Elég ha a szurkolók tudják. De ha ez a játékosokra átragad, akkor olyanok leszünk mint tavaly... Ezt nem akarja! Ennyi.
Biztos, hogy van egy jó adag pszichológia is Pep nyilatkozataiban. Viszont talán pont emiatt is nagyon szimpatikus számomra. Van egyfajta egészséges maximalizmus benne, amivel a kellő motivációt szinten tudja tartani a csapaton belül. Talán ez ragad át néha 1-2 szurkolóra is, emiatt vannak a kritikusabb megnyilvánulások egy "gyengébb" produkció után.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2009.01.12. 13:14:57

aynas írta:az első gól simán elkerülhető lett volna, ha valaki áll a kapufánál.
nem értem miért nem állt ott valaki. sztem ez óriási taktikai hiba. azért nem semmi, hogy tudok újat mondani Guardiolának. Nézd vissza videon a szitut és fogadj szót a MESTERNEK! :wink:
Hááát nem is tudom. Tény hogy érdekes gól. Szerintem aki fejelte sem gondolta, hogy bemegy. Nem sok ilyen fejes gól van, hogy visszafejeli hosszúra onnan és gól. én inkább csak szerencsétlennek tartom a szitut.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
aynas
Capitá del Barça
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2004.10.28. 13:08:07

2009.01.12. 13:10:49

az első gól simán elkerülhető lett volna, ha valaki áll a kapufánál.
nem értem miért nem állt ott valaki. sztem ez óriási taktikai hiba. azért nem semmi, hogy tudok újat mondani Guardiolának. Nézd vissza videon a szitut és fogadj szót a MESTERNEK! :wink:
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2009.01.12. 13:09:23

Én a tegnap esti meccs egyik "főhősének" Dani Alvesnek a produkcióját is kiemelném! ISMÉT! Az első félidőben volt egy-két szép beadása és szerelése is, de amit a második félidőben játszott, az elképesztő volt! Messi mellett nálam ő volt a csapat legjobbja és neki is köszönhetjük a győzelmet! Rengeteget futott labdával és anélkül, hol a jobb oldalol, hol a balon. Nem utolsó sorban azt se feledjük amit Xavi gólja előtt művelt a 16-osnál...két embert úgy elküldött makkot szedni egy csellel, hogy csak lestek és gólpassz is lett belőle. Sőt...5 perccel később is nagy jelenet volt amikor az Osasuna védője felszabadított, de Alves harcosságának köszönhetően a földön csúszva is de továbbkotorta a labdát Messinek, aki egy elképesztő nagy gólt lőtt. Szóval én Messi mellett Dani Alvest dícsérném még meg a két gólpassza miatt!!! Már megérte azt a 35 millát, hiszen a világ legjobbja jelenleg saját posztján, ez nem vitás!

MÁS

Egy kis infó még a tegnapi győzelemhez: A Barca ismét megdöntött 2 rekordot tegnap este:

1. 8 sorozatbeli idegenbeli győzelem a bajnokságban ami eddig EGY SPANYOL CSAPATNAK SEM SIKERÜLT! A 7-es győzelmi szériát a Villarreal ellen állította be a csapat, amikor is beérték az eddigi 1960-1961-es szezonban remek sorozatot futó Real Madridot! (itt megjegyezném, hogy a tavalyi csapat összesen 4x tudott győzni idegenben a bajnokság során) Összességében egyébként 13 idegenbeli győzelemnél jár a csapat minden sorozatot figyelembe véve.

2. A tegnapi plussz 3 ponttal jelenleg 47 ponttal vezeti a csapat a bajnokságot. Ezzel beérte a tavalyi 47 ponttal pontrekorder Real Madridot, viszont még egy forduló hátra van az "őszi bajnokságból", így tehát ha a Barca a hétvégén győz a Depor ellen vagy döntetlent játszik, akkor ezen a téren is egyeduralkodó lesz a csapat! Ennél több pontja még senkinek nem volt a Spanyol Bajnokság története során. Azt is érdemes megemlíteni, hogy ezzel a 47 ponttal klubrekord is kialakult, mivel eddig 46 egység volt a legtöbb amit a Barca produkálni tudott a bajnokság első felében, amikor is még Rijkaard irányította a csapatot a 2005-2006-os szezonban.

Hát ehhez mi mást lehetne hozzáfűzni... :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Titinho 2009.01.12. 13:15:15-kor.
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
don gamper
Capitá del Barça
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2006.11.30. 19:53:10
Tartózkodási hely: otthon a fiam mellett

2009.01.12. 13:05:04

Olvasgatom a hsz-ket és nem hiszek a szemenek!!
Emberek már semmi sem jo???Guardiola multkor
szépen lenyilatkozta hogy az ilyen s hasonlo képpen meg
szerzett három pont sokkal értékesebb mint a gálás több gólos.
Ilyen meccseken lehet lemérni a CSAPAT igazi erejét(mentálisan)
én 1 pecig sem izgultam az ellenfél vezetésénél mert éreztem a gólt a csapatban,nem ugy mint a tavalyiban(akkor az ilyen tuti bukta volt)
mert bizony az előző két bajnokságot az ilyen és ehez hasonlo meccseken
buktuk el.Igen is gratula a csapatnak,és Guardiolának is.igy tovább.
Akinek meg ez sem tetszik az meg csak nézegesse a tabellát. :roll: :roll:
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.12. 13:04:57

Guardiola így tartja ébren a motivációt! Pep az Atletico elleni 6-1 után sem volt elragadtatva.... meg a Valencia elleni 4-0 után sem... ki is karikatúrázta a katalán sajtó! A 6-1 után például ilyeneket mondott: "hát ez nem normális eredmény....meg...ennyire nem vagyunk jók....stb..stb..stb.. ennek pusztán a motiváció fenntartása a célja. Puszta pszichológia. Nem akarja, hogy a játékosai elhiggyék, ők a legjobbak. Elég ha a szurkolók tudják. De ha ez a játékosokra átragad, akkor olyanok leszünk mint tavaly... Ezt nem akarja! Ennyi.
VISCA EL BARCA!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.12. 12:59:45

Javaslom az itt most nagyon örömködő pár hozzászólónak elolvasni Guardiola legutóbbi nyilatkozatát. Milyen véletlen, ő sem volt elragadtatva a csapat második félidei produkciójától! Itt az úgynevezett "károgók" sem az edző fejét követelik, mégcsak nem is a 4-5-6 nullás eredmény elmaradását kérik számon. Csupán a mutatott játék hiányosságait próbálják boncolgatni. Számomra, sokakkal ellentétben, a meccs nagy része csalódás volt. Ez az én személyes problémám, akinek tetszett, az pedig örülhet:). Ennyi.
Avatar
Dave87
Capitá del Barça
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2007.12.06. 20:42:02
Tartózkodási hely: Magamon kívül

2009.01.12. 12:53:44

Nagyon örültem a tegnapi győzelemnek.
Egyrészt a 3 pont miatt, másrészt pedig mert számomra (újfent) bebizonyította a csapat, hogy tényleg CSAPAT és hogy mentálisan erősek vagyunk.
Gyerekek, ezt a meccset tavaly úgy elbuktuk volna, mint a huzat!
Ezek azok a pici, apró győzelmek, amik a végelszámolásnál dönthetnek. Ha ezeket az idegenbeli meccseket hozzuk (tök mindegy, h 1-0ra, 2-1re, vagy akár 4-3ra), nincs miről beszélni.
Szerintem kár a hibákat keresni, tényleg nincs tökéletes csapat.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.12. 12:52:45

sadudetam írta:
herlius írta:Még valami. Nem tudom, feltűnt-e valakinek, de az idei bajnokságban a Betis elleni meccs után (ahol szintén elszórakoztuk az előnyünket) másodszor kaptunk 2 gólt. Ez az eddig betonbiztos védelem hetek óta folyamatosan kapja a gólokat és most KETTŐT kaptunk a tökutolsótól!!! OK, tudom, hogy nem az alap védelmünk játszik, de ez akkor is sok. Megint szögletből kaptunk egy gólt, mint a kupameccsen, ezzel lett necces a találkozó. A védőink folyamatosan rosszul helyezkednek és Valdes megint nem élete formájában védett, szvsz ő is alaposan benne volt az egyenlítő gólban. Summa-summarum, a fejekben kicsit gondok vannak, a (viszonylag) sok kapott gól is szvsz ezt jelzi, úgyhogy Pep-nek lesz bőven dolga a következő hetekben.
Olvasom a hsz-eidet és arra jöttem rá: Hihetetlen pali vagy.
Ezt kifejtenéd bővebben?
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.12. 12:52:39

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
VISCA EL BARCA!
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 378
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2009.01.12. 12:51:43

Itt a világvége!! Vezetésünk után két gólt is kaptunk a sereghajtótól, ez kiábrándító (lényegtelen h 5 perc alatt megnyertük utána a meccset). Hogy meri Guardiola, ezen a kevésbé rázósabb meccsen Keitát játszatni, Touré helyett, hiszen a komolyabb meccseken is biztos Keita fog kezdeni, lehetett volna pihentetni. Mi az hogy nem javított a csapat az eddigi 3 gól/meccs átlagán? A tabellán elfoglalt helyezés alapján kötelező lett volna egy legalább 10-12 gólos győzelem, úgy tűnik Guardiola is csak szórakozásnak veszi ezt az edzősködést és a csapat is kedvetlen, dekoncentrált játékot mutat az utóbbi időben. Borzasztó. Remélem mindenki érti a hozzászólás irónikus hangvételét...
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.12. 12:46:59

Ak iismeri a hsz-imet itt a fórumon, az tudja, hogy nagyon kritikus szoktam lenni a csapattal. De most nem értem a hsz-ek többségét. Az első félidőben kifejezetten jól és tetszetősen futballozott a csapat és itt már elhangzott valakitől, hogy ha 0-3-al fordultunk volna, akkor sem szólhatott volna senki egy büdös szót sem. Nem csak a ziccereket kell ám számolgatni, mert azt csak hajszál választja el a góltól, hanem az olyan felépített támadásokat is, amelyekből éppenhogy csak egy lehellet hiányzik a gólhelyzethez... ezekből pedig számos volt az első félidőben. Akik akik nem látták, hogy a hazai pályán, mégha most uccsó is, egyébként tényleg félelmetes Osasuna a 16-osából nem jött ki hosszú 5-10-15 percekig... hatalmas presszió alatt voltak és még kontrajátékuk sem volt.... aki ezt nem látta, az biztos a Roma-Milan meccset nézte az s1-en.... :wink: szóval akkor ne írjon ide hülyeségeket. A második félidőben valóban aludtunk, az Osasuna pedig agresszívan letámadott. Így is tizedannyi lehetőségből szereztek 2 gólt... A második játékrész második felétől viszont ismét átvettük a kezdeményezést akkor más az Osasuna akarata ellenére is! Lélektanilag sikerült talpra állni és ez nagyobb erény mint gálázni egy 5-0-ás hazai meccsen. Más. Guardiola "tehetetlen" volt. Irta itt valaki. Te jó ég! Mégis mit kellett volna tennie? Bemennie a pályára? A cseréi ültek egytől-egyig. A motiválással sem volt probléma. A taktika pedig helyes volt, mer tgólokat eredményezett. Akkor mi a baj????
VISCA EL BARCA!
Avatar
sadudetam
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.02.02. 20:19:00
Tartózkodási hely: Százhalombatta

2009.01.12. 12:29:54

herlius írta:Még valami. Nem tudom, feltűnt-e valakinek, de az idei bajnokságban a Betis elleni meccs után (ahol szintén elszórakoztuk az előnyünket) másodszor kaptunk 2 gólt. Ez az eddig betonbiztos védelem hetek óta folyamatosan kapja a gólokat és most KETTŐT kaptunk a tökutolsótól!!! OK, tudom, hogy nem az alap védelmünk játszik, de ez akkor is sok. Megint szögletből kaptunk egy gólt, mint a kupameccsen, ezzel lett necces a találkozó. A védőink folyamatosan rosszul helyezkednek és Valdes megint nem élete formájában védett, szvsz ő is alaposan benne volt az egyenlítő gólban. Summa-summarum, a fejekben kicsit gondok vannak, a (viszonylag) sok kapott gól is szvsz ezt jelzi, úgyhogy Pep-nek lesz bőven dolga a következő hetekben.
Olvasom a hsz-eidet és arra jöttem rá: Hihetetlen pali vagy.
Forever Barca!!!
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2009.01.12. 12:22:48

Drigo írta:
Nincs tökéletes csapat, ez a mostani Barcelona sem az, ők is emberek, ők is hibázhatnak, na de, hogy a kákán is csomót keressünk ez már egy kicsit abszurd neken.
A szurkolóknak az elvárásai a csapat játékának javulásával egyre nő... Ez nagyon jól látszik rajtunk is, és persze a madridistákon is jelenleg.

Mi nekünk már a tökéletes közeli sem elég jó, mindenhol lehetne még picit javítani, pedig tavaly símán elfogadtunk volna egy pár ilyen meccset, ennyi kapott gólt, ilyen egyéni hibákat.

A túloldalon meg már a 3 pont is boldogsággal tölt el mindenkit, miközben pár éve már edzőt rúgtak volna ki ilyen játékért (és rúgtak is).

Ez sztm érthető. Nem csak a játékosok emberek, de mi is azok vagyunk. :P

szerk: szeretem, ha az ellenfél edzője ilyen szépen nyilatkozik a csapatról: http://www.goal.com/en/news/1554/osasun ... asuna-loss
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2009.01.12. 12:20:19

Jajj hagyjátok már abba ezt a vészmadárkodást :!:
Játszottunk egy roszabb meccset na és? Nem lehet minden meccsen parádét rendezni és 5-6 gólokkal kitömni az ellenfelet... ez abszurd :roll:
Bírom az ilyen hozzászólásokat, hogy "a második félidei gyenge játékkal mondjuk egy erősebb ellenféllel szemben ráfázhatunk..." nevetséges, persze majd mondjuk egy Real ellen is úgy megyünk ki a pályára mint egy Osasuna ellen... pfff :roll:

Azért volt olyan ez a meccs amilyen, mert hideg volt, a tök utolsó ellen játszottuk és csak leakartuk tudni minnél hamarabb.

A kövekező mérkőzésekre Pep majd rendbe rakja őket aztán szevasz!
Felesleges agonizálni és világvége hangulatot teremteni!

Na béke és Forca Barca! :wink:
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2009.01.12. 12:18:11

herlius írta:
mrlevy írta:ÜDV!

Való igaz h a 2.félidő eléjén nemkicsit bealudtunk és erre majdnem rá is fizettünk,de azt se feledjük h az első játékrészben ha 0-3 az eredmény senki sem szólhat 1 szót sem :!: Úgyh ha a 90percet nézzük,megérdemelten húztuk be a meccset :wink: És azt se feleddjük hogy milyen FANTASZTIKUS TARTÁSA van ennek a csapatnak hisz megint tudtunk hátrányból fordítani(mallorca,osasuna).És szerintem ez legalább olyan nagy erény mint mondjuk 5-0ra kitömni vkit :!:

VISCA BARCA :!:
Ez tegnap is látszott, Pep magatehetetlenül vergődött a kispadon, ha a pályán levők nem hozzák a meccset, nem tudott volna mit lépni. Sem Iniesta, sem Bojan behozatala nem változtatott érezhető módon a játék képén, a második és harmadik gólunk előtt leginkább Alves harcossága, elszántsága kellett. Klasszikus értelemben vett, kidolgozott akciógólunk viszont a tegnapi meccsen nem volt, sőt helyzetünk sem sok. Ezek többsége elhalt a védőkben, vagy a kapusban, bár én még olyan egetverő nagy bravúrra sem emlékszem az Osasuna kapusától, tehát még igazán meg sem tornáztattuk.
Azért volt pár: Keita érkezett egy beadásra, Henry közeli lövése, Henry 16osról elengedett kapáslövése, Messi betörése, Alvesnek egy lövése, Xavinak még egy lövése, persze jellemző, h az összes az első félidőben történt.

Azért még annyit hozzátennék, h nagyon későinek éreztem Guardiola döntését, h Keita helyett hozza Iniestát. Lehet, h nem akarta túlterhelni, de a második félidőben egyértelműen látszott még nekem is, h a csapat nem bírja megtartani a labdát, nem volt meg a szokásos labda elrejtés, a kis rövid passzolgatás, erre pedig egyértelműen lett volna eszköze a padon Ini személyében. Uh emiatt az idényben először kicsit morc voltam Pepre.

De kiengesztelhet, ha rendet rak a fejekben, és felfogja, h nem lehet a végtelenségig variálni a támadó szekciót, mert maguk is belezavarodnak.
:wink:
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2009.01.12. 12:17:57

herlius írta:Ez az eddig betonbiztos védelem hetek óta folyamatosan kapja a gólokat és most KETTŐT kaptunk a tökutolsótól!!!
Abszolút egyetértek! Teljesen arcpirító és felháborító. Kész szerencse, hogy a tavalyi év végén olyan gyenge csapatok ellen játszottunk, mint a Sevilla, Valencia, Real Madrid és a Villarreal, bár még így is kaptunk a négy meccs alatt egy gólt, képzelem mi lett volna, ha az Almería vagy a Racing ellen játszunk. Komolyan nem értem, hogy zsinórban három meccsen is gólt kaptunk és itt még nem rúgtak ki sem egy edzőt sem egy játékost sem az elnök fejét nem követelték. Nem tudom mi lesz, ha ez így folytatódik tovább...

Gyülekeznek a viharfelők a Camp Nou felett.

Nincs tökéletes csapat, ez a mostani Barcelona sem az, ők is emberek, ők is hibázhatnak, na de, hogy a kákán is csomót keressünk ez már egy kicsit abszurd nekem.

Valdés meg nem egy rossz kapus, de ő még életében nem védett szerintem élete formájában...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Drigo 2009.01.12. 12:20:41-kor.
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.12. 12:03:09

mrlevy írta:ÜDV!

Való igaz h a 2.félidő eléjén nemkicsit bealudtunk és erre majdnem rá is fizettünk,de azt se feledjük h az első játékrészben ha 0-3 az eredmény senki sem szólhat 1 szót sem :!: Úgyh ha a 90percet nézzük,megérdemelten húztuk be a meccset :wink: És azt se feleddjük hogy milyen FANTASZTIKUS TARTÁSA van ennek a csapatnak hisz megint tudtunk hátrányból fordítani(mallorca,osasuna).És szerintem ez legalább olyan nagy erény mint mondjuk 5-0ra kitömni vkit :!:

VISCA BARCA :!:
Annyiban egyetértek veled, hogy nagyon nagy erénye ennek a csapatnak, hogy (eddig) mindig talpra tudott állni. Ez mindenképpen egyfajta metális erőt sejtet. Viszont nem mindig lesznek olyan ellenfeleink, akik az utolsó 20 percre teljesen elkészülnek az erejükkel. Itt most elsősorban a BL meccsekre gondolok, ahol bizony 1-2 angol vagy olasz csapat simán fogja tudni hozni ezt a kemény, olykor alattomos célfutball-t 90 vagy 120 percen keresztül. És ez az, ami elgondolkodtató, na meg az, hogy valójában jónéhány poszton szvsz nincs igazi alternatívánk, akik nehéz helyzetben minőségi javulást hozhatnának a csapat játékában. Ez tegnap is látszott, Pep magatehetetlenül vergődött a kispadon, ha a pályán levők nem hozzák a meccset, nem tudott volna mit lépni. Sem Iniesta, sem Bojan behozatala nem változtatott érezhető módon a játék képén, a második és harmadik gólunk előtt leginkább Alves harcossága, elszántsága kellett. Klasszikus értelemben vett, kidolgozott akciógólunk viszont a tegnapi meccsen nem volt, sőt helyzetünk sem sok. Ezek többsége elhalt a védőkben, vagy a kapusban, bár én még olyan egetverő nagy bravúrra sem emlékszem az Osasuna kapusától, tehát még igazán meg sem tornáztattuk. Távoli lövéseink pontatlanok, vagy erőtlenek voltak (leszámítva persze Messi löketét), közeli szabadrúgásokat szinte egyáltalán nem sierült kiharcolnunk, a rengeteg előreívelt labda többnyire teljesen céltalan volt, stb stb. Tömegével lehetne sorolni azokat a hiányosságokat, amik miatt ennyire szoros lett ez a meccs.
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2009.01.12. 11:40:38

A mostanába több bekapott gólokról annyit(valóban öbbet kapunk)h a BARCA sosem a beton védelméről volt híres és eddig ebben az idéyben, a múltunkat megcáfolva kevés gólt kaptunk,ezzel viszont magasra tettük a mércét :!: Emiatt lehet h 1esek "tragédiának" éli meg a dolgot.De sztem nagyobb aggodalomra semmi ok mert amig 1el mindig többet rúgunk nincs gond :wink:
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2009.01.12. 11:27:35

ÜDV!

Való igaz h a 2.félidő eléjén nemkicsit bealudtunk és erre majdnem rá is fizettünk,de azt se feledjük h az első játékrészben ha 0-3 az eredmény senki sem szólhat 1 szót sem :!: Úgyh ha a 90percet nézzük,megérdemelten húztuk be a meccset :wink: És azt se feleddjük hogy milyen FANTASZTIKUS TARTÁSA van ennek a csapatnak hisz megint tudtunk hátrányból fordítani(mallorca,osasuna).És szerintem ez legalább olyan nagy erény mint mondjuk 5-0ra kitömni vkit :!:

VISCA BARCA :!:
cruyff
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1023
Csatlakozott: 2004.11.23. 14:09:50
Tartózkodási hely: Budapest

2009.01.12. 11:25:18

Az első félidőben úgy játszottunk, ahogy egy listavezetőnek kell a tökutolsó otthonában. Végig nagy nyomás alatt tartottuk az osasunát, szinte az összes támadásunkban benne volt a gól vagy gólhelyzet lehetősége. A második játékrészben viszont Pep fiai még az öltözőben voltak, az Osasuna pedig minden mindegy alapon jött ki. A játék csapkodóvá vált ami szintén nem a Barcának kedvezett, az osasuna pedig a szokásos otthoni agressziójával és fanatizmusával küzdött. Volt kb 20 perc a második játékrészben mikor kerestük a labdát. Különösen igaz volt ez a bekapott gól után. Még a kontra sem volt benne a Barca játékában és ez elgondolkodtató. A Barca játékosok messze kerültek egymástól, a középpályán rendre megelőztek minket...Aztán jött a második..A hazaiak pedig...hát erre nem is találok szavakat... Busquets támaszkodóját elviszik, duplaaxellt ír le a gyerek a levegőben, a spori nem fúj, Messi nézi él -e még a srác...nem mondom, ő is hibázott, azonnal ki kellett volna rúgnia a labdát, de azért az osasuna a fair play szellemét úgy vágta sutba, hogy szerintem még a saját szurkolóik is belepirultak. Ehhez képest, mikor a cseh gyerek ütközött Valdessel és lent maradt, akkor majdnem leszedték D Alves és Eto'o fejét, hogy nem rúgtuk ki a labdát...???? És itt kezdődött a MECCS. Innentől ez más csakazértis kérdés volt... és igen bebizonyosodott, hogy a futballban is van igazság. Csak éppen küzdeni kell érte. Grat a fiúknak!
VISCA EL BARCA!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.12. 11:12:17

Még valami. Nem tudom, feltűnt-e valakinek, de az idei bajnokságban a Betis elleni meccs után (ahol szintén elszórakoztuk az előnyünket) másodszor kaptunk 2 gólt. Ez az eddig betonbiztos védelem hetek óta folyamatosan kapja a gólokat és most KETTŐT kaptunk a tökutolsótól!!! OK, tudom, hogy nem az alap védelmünk játszik, de ez akkor is sok. Megint szögletből kaptunk egy gólt, mint a kupameccsen, ezzel lett necces a találkozó. A védőink folyamatosan rosszul helyezkednek és Valdes megint nem élete formájában védett, szvsz ő is alaposan benne volt az egyenlítő gólban. Summa-summarum, a fejekben kicsit gondok vannak, a (viszonylag) sok kapott gól is szvsz ezt jelzi, úgyhogy Pep-nek lesz bőven dolga a következő hetekben.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2009.01.12. 11:03:21

FCBarca88 írta:Annak ellenére hogy fordított a kiesőjelölt csapat és az eredmény is szoros meccset mutat, szerintem egyáltalán nem volt kérdéses a végkimenet. Hihetetlen erős ez a csapat mentálisan is, hátrányban nem kapkodnak, nem görcsölnek. Persze lehet hogy ez a pályán máshogy van, nekem a tvből ez jön le. Nem hiányzott az a két bekapott gól, de micsoda erődemonstráció "hagy örüljön a kiscsapat, 10perc alatt úgyis fordítunk" címmel, bár mondjuk ezt nem lehet mindig és mindenkivel eljátszani.. viszont ha az elején a kapufáról befelepattan Messi lövése, vagy Henry lövése utat talál a kapuba, akkor nem lett volna miről beszélni. Piquével nagyon elégedett vagyok, de úgy mindenkivel is :) Bojannak nagyon szurkoltam hogy szerezzen gólt, meg is volt rá az esélye, de sajnos nem élt vele vagy mondjuk úgy hogy a kapus védett nagyot.
Messi, Messi és Messi... a világ legértékesebb (csiszolatlan?)gyémántja, egy zseni, tökéletesen beillik ebbe a csapatba, el se tudom képzelni más csapatban, más társakkal.
Mindig is büszke voltam a csapatra, még a rossz időkben is, de most egyszerűen nem lehet szavakat találni, a Barca a foci nevezetű csodálatos sport igazi megtestesítője :)
Nem kell nézni az ellenfelek teljesítményét, csak a saját meccseket lehozni és nyugodt lesz a szezon vége. ;)
Visca el Barca!

Az osasunanak csak annyit kívánok hogy essenek ki csontnélkül, számomra igen egy utálatos csapat már pár éve..

A meccs szünetében felnéztem a fórumra és eléggé elszomorított hogy volt(ak), olyan Barca szurkolók akik, már akkor neki estek az egyik játékosunknak, ráadásul tökfeleslegesen...
Én nem tudom te milyen meccset néztél, de Pep is bevallotta, hogy a szezon leggyengébb második félidejét produkálta a csapat. Remélem nála nem az a mérce, mint nálad, mert akkor nagyon szomorú szezonzárás elé nézünk. Egy komolyabb csapat ellen a tegnapi második félidőbeli produkciónkból egy méretes zakó lehetett volna. Totális dekoncentráltság, pontatlanság, határozatlanság és tanácstalanság volt jellemző a csapatra a második félidő első 30 percében. Folyamatosan vesztettük el a párharcokat a középpályán, a szélső védőinket (főleg Abidalt) pedig úgy etették be, ahogy csak akarták. A második félidő elején szvsz az Osasuna játszotta azt, amit nekünk kellett volna és mi próbáltuk kibekkelni a meccset. Erre fáztunk rá már a tavalyi szezonban is és ha így folytatjuk, akkor az idén is.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2009.01.12. 10:51:27

FCBarca88 írta:Annak ellenére hogy fordított a kiesőjelölt csapat és az eredmény is szoros meccset mutat, szerintem egyáltalán nem volt kérdéses a végkimenet. Hihetetlen erős ez a csapat mentálisan is, hátrányban nem kapkodnak, nem görcsölnek. Persze lehet hogy ez a pályán máshogy van, nekem a tvből ez jön le. Nem hiányzott az a két bekapott gól, de micsoda erődemonstráció "hagy örüljön a kiscsapat, 10perc alatt úgyis fordítunk" címmel, bár mondjuk ezt nem lehet mindig és mindenkivel eljátszani.. viszont ha az elején a kapufáról befelepattan Messi lövése, vagy Henry lövése utat talál a kapuba, akkor nem lett volna miről beszélni. Piquével nagyon elégedett vagyok, de úgy mindenkivel is :) Bojannak nagyon szurkoltam hogy szerezzen gólt, meg is volt rá az esélye, de sajnos nem élt vele vagy mondjuk úgy hogy a kapus védett nagyot.
Messi, Messi és Messi... a világ legértékesebb (csiszolatlan?)gyémántja, egy zseni, tökéletesen beillik ebbe a csapatba, el se tudom képzelni más csapatban, más társakkal.
Mindig is büszke voltam a csapatra, még a rossz időkben is, de most egyszerűen nem lehet szavakat találni, a Barca a foci nevezetű csodálatos sport igazi megtestesítője :)
Nem kell nézni az ellenfelek teljesítményét, csak a saját meccseket lehozni és nyugodt lesz a szezon vége. ;)
Visca el Barca!

Az osasunanak csak annyit kívánok hogy essenek ki csontnélkül, számomra igen egy utálatos csapat már pár éve..

A meccs szünetében felnéztem a fórumra és eléggé elszomorított hogy volt(ak), olyan Barca szurkolók akik, már akkor neki estek az egyik játékosunknak, ráadásul tökfeleslegesen...

Szívemből szólt ez a hozzászólásod :D
Kivéve a vége, maradjon magyar a pd-ben!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2009.01.12. 10:51:17

Sajnos ha csak a 2. félidő 30 percéig előjött a tavaji év. Azt hitték meg van a 3 pont, és leálltak lazsálni. Eddig ebben a bajnokságban ez nem volt jellemző. De elismerés a talpraállásért, bár ne legyenek illuzióink lesz még vereség is. Másrészt a kiscsapatok mindenütt nagyon megszivják magukat a menők ellen. De akkor sem tetszik, hogy:
- több játékos kiesett az ütemből, nincs jó fomában, ráadásul tegnap még Alves is gyengébb volt / ne a sikeres véghajrát nézzük, hanem az egész találkozót /
- Féloldalas volt a támadójáték, jobboldal csak az utolsó 15 percben müködött.
-Heryt kedvelem, de sok helyzetet kihagy, Messi zseni de elég önző /persze a gol után felmentve/
-Védekező kp.-ás nélkül nem szabad felállni, Keita állandoan elöl csavargott
Remélem a konzekvenciát levonják, mert az utolsó 15 perc nem lesz mindig elég, és jó volt látni ahogy összekapták magukat.
A Messi leállása után tényleg nem volt fer amit tettek, de Businak sem kellett volna felállni, vagy Messi rugta volna ki a labdát.
FC Barca 88-nak: nekem eggyáltalán nem jött le 1-2 után, hogy nyerünk és az élő közvetités topicban hozzászolok is azt irták, hogy talán 1 pofon jókor jött. Ők sem biztak. Tul sok a ha a véleményedben, ráadásul, ha igy nézzük, mi van HA Messi lövése mellé megy vagy Xavi golját nézem elég szerencsés volt.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Léfe 2009.01.12. 10:57:53-kor.
Fecó
Lezárt