Championship/Football Manager

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.11.17. 12:21:03

Nóbi írta:
gekkodan írta:Srácok!

Nemtom ti észrevettétek-e, de nálam feltünően a 2009-ben van a legtöbb sérülés. Ugyanazzal a taktikával jtászom évek óta, de ennyi lerobbant játékosom még nem volt. Nem tudom mit tegyek, mert ha a tréningen emelem a fizikai felkészítést, akkor az lesz a baj tapasztalatom szerint, hiszen egy idő után túl lesznek terhelve a játékosok. Ötlet???
a patchet feltetted? az enyhít a problémán. és az sem hátrány, ha az erőnléti edzők világklasszisok :wink:
Jaja, ezek mind megvoltak, első dolgom volt, hogy patcheltem, hiszen a crack sem megy nélküle, aztán hoztam 5 erönléti edzőt :)
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
Nóbi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2005.02.03. 13:28:54
Tartózkodási hely: Budapest

2008.11.17. 12:16:43

gekkodan írta:Srácok!

Nemtom ti észrevettétek-e, de nálam feltünően a 2009-ben van a legtöbb sérülés. Ugyanazzal a taktikával jtászom évek óta, de ennyi lerobbant játékosom még nem volt. Nem tudom mit tegyek, mert ha a tréningen emelem a fizikai felkészítést, akkor az lesz a baj tapasztalatom szerint, hiszen egy idő után túl lesznek terhelve a játékosok. Ötlet???
a patchet feltetted? az enyhít a problémán. és az sem hátrány, ha az erőnléti edzők világklasszisok :wink:
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.11.17. 11:51:35

Srácok!

Nemtom ti észrevettétek-e, de nálam feltünően a 2009-ben van a legtöbb sérülés. Ugyanazzal a taktikával jtászom évek óta, de ennyi lerobbant játékosom még nem volt. Nem tudom mit tegyek, mert ha a tréningen emelem a fizikai felkészítést, akkor az lesz a baj tapasztalatom szerint, hiszen egy idő után túl lesznek terhelve a játékosok. Ötlet???
Ne használd a kepfeltoltes.hu-t!

Yaya Touré - a szikla.

SOM LA COPA, SOM LA LLIGA, SOM LA CHAMPIONS, SOM UN !!!
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2008.11.17. 11:39:49

Nóbi, kinek a pap kinek a papné!!!Ja és visszahoztam RONALDINHO-t is!!!Hajrá BARCA :lol:
Avatar
Nóbi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 588
Csatlakozott: 2005.02.03. 13:28:54
Tartózkodási hely: Budapest

2008.11.17. 11:25:03

varnagykrisztian írta:És én szoktam egy kis zsetont is csalni a Barcába(200 millió euro)!!!
Így lesz igazán élethű és kihívást jelentő a játék... :? ](*,)

Nadehogy ne csak offoljak, én a Romával kezdtem egy szezont. Az átigazolásokra nagyon kevés pénzt adnak (2-3 millió euró), így eladtam Taddeit 7ért és máris lett 10 millióm. Ezt elköltöttem Miccolira, Caracciolora és Aquino-ra. Ennyi változás történt a keretben. A személyzetet upgradeltem. Elején rengeteg sérólt, azóta kevesebb, de még így is idegesítő kicsit. Forgatom a keretet amennyire lehet, hogy ne legyenek nagyon túlterheltek.

A felkészülési mérkőzések során minden meccsemet 1-2 góllal nyertem, gyenge ellenfelek ellen, emiatt aggódtam. Féltem az idény első mérkőzésétől, az Olasz Szuperkupától, amit az Inter ellen kellett megvívnom a San Siroban. Ibra persze az elején vert egy gólt, itt el is könyveltem, hogy ezt buktam. De a fiúk fordítottak és nyertem 2-1-re!

A bajnokságban eddig 100%-os vagyok, nagycsapatok közül eddig a Fioval és az Interrel játszottam, mindkettőt idegenben vertem :shock:
Kb 12-13 meccsen vagyok túl, vezetem a bajnokságot a Juve előtt 5 ponttal. Vucinic és Mexes a legnagyobb királyok, előbbi a góllövőlistát, utóbbi az átlagos teljesítmény rangsorát vezeti az olasz bajnokságban.

Bl-ben a Chelsea, a Cluj és a Panathinaikosz van a csoportomban (majdnem mint az életben :D ). Chelsea ellen kezdtem idegenben, 2-1re kikaptam, azóta hozom a meccseket, még 2 van hátra, vezetem a Chelsea előtt a csoportot 2 ponttal ha jól emlészem.

Köszi, h elolvastátok egy régi FM-fanatikus ( 8) ) első élményeit az új játékról. Összességében nem találtam túl sok újítást, nagyobb volt a füstje mint a lángja úgy érzem. Félre ne értsetek, nem rossz ez a verzió sem, csak annyira kommunikálták azt, hogy mekkora változások lesznek, hogy túlságosan sokat vártam azt hiszem.

Na várom mások reakciót, véleményét is, jó játékot!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2008.11.17. 11:00:07

Na leszedtem én is az új FM-et. :wink:

Első benyomásra, kicsit jobb mint a demo, gyorsabb is, meg azért ez már teljes verzió. :) Kezdtem egyet a Barcával nem igazoltam senkit, csak felhoztam pár fiatalt a b-ből. Majd egy másik csapattal akarok kezdeni egyébként, most csak "tesztelem a cuccot", mivel kedvet kaptam a Benficához. :)

Szerintem a 3D-nézeten is javítottak egy kicsit, most már tetszik az is. Ami viszont egy kicsit idegesítő, az az állandó sérülések. Még el sem kezdődött az első barátságos meccsem, de már 6-an lesérültek. Pedig világklasszis erőnléti edzőket, meg gyúrókat igazoltam és mégis. :? Jó lesz így a szezon... Az első meccsemet egyébként a Huesca ellen megnyertem 4-1-re, viszont az eddig bevált taktikámat egy kicsit át kellene variálni, mivel a 4 gólon kívül nem volt semmi egész meccsen, 5 kapura lövésem volt és kész, de majd rájövök úgy is idővel. :wink:

A magyar nyelvet már várom hozzá, mert elég furcsa most angolul játszani, a játékosok illetve edzők adatlapja nem olyan sorrendben van. Így egy-egy játékosnál hosszú perceket kell eltöltenem amíg rájövök, hogy milyen playa. :) Mondjuk ameddig kijön a magyar nyelv, addig meg megszokom ezt...szóval ennyi. :)

Na jó FM-ezést mindenkinek!

Peace. :wink:
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2008.11.17. 10:59:23

gentdelbarca írta:
varnagykrisztian írta:Sziasztok!Nekem eredeti verzióm van, honnan tudok letölteni hozzá cuccokat a FM Hungaryn kívül???(a steam-os verzió nekem nem tetszik)Köszi!!!!! :roll:
Hát de ha eredetid van, használd már ki. :)

Patch fent van sok helyen, pl http://www.clns.hu

De tényleg, ha eredetid van, stream.
De azt nem tudom majd magyarosítani!!!És én szoktam egy kis zsetont is csalni a Barcába(200 millió euro)!!!
Avatar
gentdelbarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2005.12.30. 17:09:39
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2008.11.17. 10:27:42

varnagykrisztian írta:Sziasztok!Nekem eredeti verzióm van, honnan tudok letölteni hozzá cuccokat a FM Hungaryn kívül???(a steam-os verzió nekem nem tetszik)Köszi!!!!! :roll:
Hát de ha eredetid van, használd már ki. :)

Patch fent van sok helyen, pl http://www.clns.hu

De tényleg, ha eredetid van, stream.
http://fmhungary.hu/ - Football Manager minden mennyiségben!!
Avatar
varnagykrisztian
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1115
Csatlakozott: 2007.07.11. 10:26:29
Tartózkodási hely: Kaposvár

2008.11.17. 10:12:06

Sziasztok!Nekem eredeti verzióm van, honnan tudok letölteni hozzá cuccokat a FM Hungaryn kívül???(a steam-os verzió nekem nem tetszik)Köszi!!!!! :roll:
Avatar
gentdelbarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2005.12.30. 17:09:39
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2008.11.16. 20:17:22

Drága FM-es barátaim gyertek már fel IRC-re. :)
Ahoz hogy meglegyen a Barca Fan Clan, 3 dolog kell:

- IRC
http://fmcup.clns.hu/downloads/mIRC-fm.zip - ez az IRC program (csevegő progi)
http://fmcup.clns.hu/downloads/mirc_short_howto.doc IRC beállítási segédlet, igazából csak a nicked kell beírni, esetleg neved és emiled, de az lehet kamu is.

- Football Manager 09 program (eredeti vagy nem eredeti)

- Kedv játszani!!!! :)

Perrero is tolja fel a képét ircre! :D
http://fmhungary.hu/ - Football Manager minden mennyiségben!!
Avatar
gentdelbarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2005.12.30. 17:09:39
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2008.11.16. 19:06:15

rszergej írta:Egy másfél óra szenvedés után feltettem a 09-et, szenvedtem míg meg nem találtam azt a hsz-t, ahol levolt írva, hogy NE STEAMBE tegyem fel :evil: :lol: , na mind1, most az a kérdésem, hogy kis ablakba, hogy kell tenni???
Preferences/Display and Sound

Display mode (bal fent) - windowed
http://fmhungary.hu/ - Football Manager minden mennyiségben!!
Avatar
rszergej
Capitá del Barça
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2007.10.18. 01:21:39
Tartózkodási hely: Gyomaendrőd

2008.11.16. 18:35:34

Egy másfél óra szenvedés után feltettem a 09-et, szenvedtem míg meg nem találtam azt a hsz-t, ahol levolt írva, hogy NE STEAMBE tegyem fel :evil: :lol: , na mind1, most az a kérdésem, hogy kis ablakba, hogy kell tenni???
Avatar
gentdelbarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 776
Csatlakozott: 2005.12.30. 17:09:39
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

2008.11.16. 15:26:48

gentdelbarca írta:Az Eurobarca, vagy másnéven Barcelona fanokból álló FM csapatba várom a jelentkezéseket. Páran már jelezték hogy benne lennének egy ilyenben, remélem még lesz vállalkozó kedvű játékos.

Pár dolog az online FMről:

http://clns.hu/?p=1270
Cikk alján lévő mIRC-et /csevegő program/ kellene letölteni, a felette lévő link pedig a használatát írja le, kb 2 perc beállítani. :)

http://fmcup.clns.hu/downloads/OnlineFM2008hogyan.doc
Online FMről pár szó, hogyan is kell, stb. Ne zavarjon meg titeket hogy ez még 08ra íródott, 09ben ugyan így van.

Nem eredetivel is lehet online játszani. :)

Priviben is jelentkezhettek és kérdezhettek, JÓ volna összehozni egy jó kis BARCELONA szurkolókból álló FM Clan-t, bandát. :)
Eddig Etooka jött fel ircre, akit még érdekel az jelezze és jöjjön.
Aki még sose játszott online, az se féljen, a 09 teljesen más, nem lesz hátrányban. :)

Priviben is tudok segíteni ha nem megy valami, vagy neagyisten msn-en (gentdelbarca@freemail.hu)

Ha minden igaz, alakulni fog madridista fm klán is, szal gyertekgyertek mert őket péppé kellene vernetek. :D
http://fmhungary.hu/ - Football Manager minden mennyiségben!!
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.11.16. 14:40:59

Mi van, mindenkinél [auto_cenzúra] Eto'o? Egy tipp és szerintem király lesz: egyedüli csatárként kell használni, és célemberként. Nálam bejött.
A Barcával könnyű, kezdek a Spursel egyet.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2008.11.16. 13:33:54

ggbuffon írta:vki vmi taktikát esetleg tud? Juvéval kezdtem próbálkozok én mindennel de nagyon nem adja (mondjuk 4.ik vok bajnokságba, meg BLbe már tovább mentem)

Tudom még korai, de nekem hiányzik az a letaglózó taktika mint 08ba volt a 4-2-3-1 em.A nyilazásos dolog meg kifejezetten idegesít h így korlátozták
Én is próbálgatom még, nem is nagyon megy a dolog.
A nyilazós dolog tényleg hülyén van megcsinálva, a '08-ban sokkal jobb volt.

Egyébként nyugodtan csináljatok beszámolókat első szezonotokról, szerintem nem csak engem érdekelnek majd. :)
ggbuffon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2008.02.15. 23:23:36

2008.11.16. 13:06:35

vki vmi taktikát esetleg tud? Juvéval kezdtem próbálkozok én mindennel de nagyon nem adja (mondjuk 4.ik vok bajnokságba, meg BLbe már tovább mentem)

Tudom még korai, de nekem hiányzik az a letaglózó taktika mint 08ba volt a 4-2-3-1 em.A nyilazásos dolog meg kifejezetten idegesít h így korlátozták
ZambrottaR80
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2008.10.19. 20:24:04

2008.11.16. 12:51:03

SziasztoK!

Segítségre lenne szükségem a feltelepítésnél ezt a hibát kapom:

installer user interface mode not supported

unable to load and prepare the installer in gui mode!

Mi lehet a baj?

Köszi szépen előre is!

Üdv!
norbert55
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1588
Csatlakozott: 2007.11.25. 18:06:00

2008.11.16. 12:38:40

gentdelbarca írta:
norbert55 írta:Az miért van h ha belépek a játékba nincs megnyitva a böngésző de ha kilépek a böngészöm jelenik meg h csatlakozott volna a sigames.com-hoz ha nem tiltottam volna le addig a netet?
uninstalld a stream-et vezérlőpultból
A programok telepítése és törlésénél csak az FM van és más nem kapcsolódik a játékhoz.
Avatar
isti010
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2008.04.13. 18:24:52
Tartózkodási hely: Lélekben Nou Camp...

2008.11.16. 12:21:06

Victor_Valdes írta:
Ezt elfelejteni? Lehetetlen :D.

Én is a Barcával kezdtem, de unalmasnak találtam, most vagy valamilyen Román, vagy skót csapattal kezdek.

Szerk.: Isti segítettek már? Ha nem akkor segítek.
nem segített még senki sem sajna felveszel akkor msn-re?
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.11.16. 12:18:05

Ezt elfelejteni? Lehetetlen :D.

Én is a Barcával kezdtem, de unalmasnak találtam, most vagy valamilyen Román, vagy skót csapattal kezdek.

Szerk.: Isti segítettek már? Ha nem akkor segítek.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
isti010
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2008.04.13. 18:24:52
Tartózkodási hely: Lélekben Nou Camp...

2008.11.16. 12:09:57

Valaki segítene az fm09-ben a felrakásnál vmit???? nagyon megköszönném
itt az msnem: isti1994@citromail.hu
vegyél fel légyszi
Kovi
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4668
Csatlakozott: 2007.01.21. 13:48:37
Tartózkodási hely: Bp

2008.11.16. 11:51:33

Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2008.11.16. 11:47:01

Fifa09-be most kezdtem el a Valenciaval a menedzser módót ( Barca volt az első :D ) és leigazoltam Messit, Xavit és Victor Vázquezt is a Barcatol. :D Jo hogy a való életbe nem lenne könnyű ezeket az igazolásokat vágrehajtni. :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Lezárt