Bajnoki Mérkőzések 08-09

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8689
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2008.09.01. 17:48:39

Mi a lónak a ... ért kell szidni Alvést? Még besem illeszkedett. Inkább néznétek át a másik oldalra. Ki maradt le az emberről? Ki ad el nagyon sok labdát? Ki nem ér vissza? Éric Abidal. Lazán Sylvinhot játszattam volna már tavaly is.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2008.09.01. 17:45:17

Banik Ostrava 1-2 Slavia Prague

Nemtom ki szereti a Cseh focit. de 1 perc alatt rúgtak két gólt :D:D
Meg ynelvük is érdekes :D:D
Szerk: Bocs hogy ide írom
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2008.09.01. 17:40:23

Barátaim én párszor beirtam a véleményem, amikor megtudtam h Alvest akarjuk megvenni és durván 35millioba fog kerülni...
Akkor megkérdeztem h biztos h ez az a poszt ahova ennyi pénzt kell/akarunk költeni? Aztán megnyugtattam magam h miért ne legyen 1X nekünk is a posztján legjobb védönk...Pocsékul játszott tegnap, és rengeteget kell törlesszen az árából, tehát nem tudok vele türelmes lenni!!!

Én jobban örültem volna ha 35milkáért keresünk r80 helyére valakit, vagy még egy támadó szelelmü kp-t...
Zambi helyére mehetett volna puyol, szerintem a védömunkája a jobb szélen simán van olyan mint Alvesé, középre pedig Cáceres-Piqué-Marquez+Milito...

Egy biztos h tavaly sem tudtunk mit kezdeni a bunkerfoci ellen, és tegnap bebizonyosodott, h ez idén sem lesz egyszerü....
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2008.09.01. 17:07:59

mindorokke_barca írta:
Alvés: Nem azt nyújtotta a meccsen, mint amiért fél világ felfigyelt rá, de voltak szép szerelései, beadásai. Apropó beadások. Ha már említettem, hogy voltak jó beadásai, el kell mondanom, hogy voltak csúnyán elrontott ívelései is.
ehhez meg hozzafuznem h minden tamadast a numancia gyakorlatilag az o oldalan vegzett, mert allandoan fentragadt... igy a golrol elsosorban o tehet, mert nem kellett volna odaig elfusson a tamado...
Meg Abidal mert nem volt a helyén a lövés előtt.
Kép
mindorokke_barca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2008.02.10. 10:48:21

2008.09.01. 17:03:17

Alvés: Nem azt nyújtotta a meccsen, mint amiért fél világ felfigyelt rá, de voltak szép szerelései, beadásai. Apropó beadások. Ha már említettem, hogy voltak jó beadásai, el kell mondanom, hogy voltak csúnyán elrontott ívelései is.
ehhez meg hozzafuznem h minden tamadast a numancia gyakorlatilag az o oldalan vegzett, mert allandoan fentragadt... igy a golrol elsosorban o tehet, mert nem kellett volna odaig elfusson a tamado...
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2008.09.01. 16:20:35

Na nézzük.
Valdés: Nem igazán volt dolga, 1 nagyobb feladata lett volna, de nem sikerült hárítani. Hozzáteszem, nem tehetett a gólról, abszolút nem az ő hibája volt.

Puyol: Küzdött, akart, ami nagyon becsülendő, -elvégre Ő a csapatkapitány- de voltak kisebb hibái.

Marquez: Kisebb hibák, volt már jobb meccse.

Abidal: A gólról leginkább Ő tehetett. Neki kellett volna érkezni a bal szélen Mario-ra. Sehol nem volt. Egyébként sem játszott túlságosan jól.

Alvés: Nem azt nyújtotta a meccsen, mint amiért fél világ felfigyelt rá, de voltak szép szerelései, beadásai. Apropó beadások. Ha már említettem, hogy voltak jó beadásai, el kell mondanom, hogy voltak csúnyán elrontott ívelései is.

Touré: Elég halvány volt, bár egyedül ő próbálkozott 1-nél többször távolról, csak sajnos pontatlanul.

Xavi: 1 távoli lövés, csúnyán mellé, kissé beleszürkült a mezőnybe.

Iniesta: Csakúgy, mint Xavi, Ő is elég szépen eltűnt, hiányzott a kreativitás, ötletesség.

Henry: Megint balszélsőt játszott, eredménytelenül. 1 közeli próbálkozás, kiszorított szögből, esélytelen volt.

Eto'o: Talán benne volt leginkább a gól, szerintem Ő volt a Barcelona legjobbja.

Messi: Nem a saját posztján játszott, nem is ment neki annyira. Remélhetőleg a következő meccsen visszakerül a jobbszélre.


A cserék közül talán Bojant lehet kiemelni, valamelyest színt vitt a támadójátékba.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Devid16
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2008.05.08. 08:32:50
Tartózkodási hely: Kaposvár, Győr

2008.09.01. 16:08:26

Hát ez a meccs is biztosított mindenkit arról hogy nem lesz könnyű ez a szezon. A meccs elég langyi volt a Numancia védekezett mi meg gurigáztunk. Aztán a foci "alapszabályai" ból jött egy. A sok támadás meg minden után-közben kaptunk egy gólt. Persze elkeseredni nem kell mert lehet még javítani csak azt nem tudom ki ellen. Mert tavaly a nagycsapatok ellen se ment valami jól. Na mindegy ez a jövő zenéje.


Off:
Ami nyugtat az a Real sincs nagy formában ráadásul Robinho is kifelé van aki azért a mostani keretük legjobbja.
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2008.09.01. 16:02:34

Néztem a meccset és semmi változást neméreztem a tavalyi meccsekhez képest. Támadunk-támadunk aztán gapunk egy gólt és erölködünk. Aztán semmi nem lesz. De ez csak az első meccs szóval még sok-sok mérkőzés van a Bajnokságból :)
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.09.01. 15:49:57

progman07 írta:Arsenal fan vagyok, de néztem a meccset, és gondoltam, leírom a véleményem:

A betömörült védelemmel nehéz mit kezdeni, de:

1. a barca játéka túl statikus volt. Mozgás nélkül lehetetlen bejátszani egy labdát, hiszen mindenkit 1 vagy 2 ellenfél volt, szoros emberfogás, futás, keresztbemozgás nélkül nem lehet otthagyni őket.
2. a passzoló játékosok nem voltak túl jó formában, nem volt túl sok kreatív ötletük. Csak járatták a labdát ide-oda, cél nélkül.
3. Henry egy kontra-játékos. Terület kell neki. Az Arsenalban a világ legjobbja volt, amíg volt területe, ahová bejátszották neki a labdát. Itt hova fusson, Eleve az alapvonal szélén áll, 4 játékos van előtte, nincs olyan jó technikája mint messinek, hogy lerázza őket pár méteren belül.
4. Nem voltak lövések. Az kinyitotta volna az ellenfelet, ha mindig le kell zárni a távolról lövőket.
5. A védelem nem koncentrál.

Arsenal?!
:wink:
Wenger hatalmas arc, az egyik legkorektebb edző a PL-ben.
amúgy meg egyetértek veled. egyszerűen nem is értem/értjük, hogy mért kell Henryt a balszélen játszatni?! :shock:
Eaglebarca
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2008.08.06. 15:04:16
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 15:46:29

10Giga10 írta:Most mi a [auto_cenzúra] van?????kikaptunk 1:0ra!!és???1. forduló könyörgöm!!!első fordulóba újonchoz menni a legroszabb!!!!El volt átkozva a csapat!!ha holnap hajnalig játszunk akkor se rúgunk gólt!!!van még 37 forduló!!nem kell itt egyből pánik hangulatot kelteni!!!!
Akárhogy volt s akárhogy lesz mi mindig itt leszünk!Gránátvörös-kékbe öltözve éljük le életünk!
Ez így van. Ugyanakkor emlékszem én egy otthoni Betis elleni döntetlenre tavaly januárban, amikor mindenki azt hajtogatta, hogy sebaj, nem azon az egy meccsen fog múlni. Hát akkor azon (is) múlt a bajnoki címünk...
A Barca valóban több mint egy klub!!!
progman07
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2008.09.01. 15:39:01

2008.09.01. 15:46:19

Arsenal fan vagyok, de néztem a meccset, és gondoltam, leírom a véleményem:

A betömörült védelemmel nehéz mit kezdeni, de:

1. a barca játéka túl statikus volt. Mozgás nélkül lehetetlen bejátszani egy labdát, hiszen mindenkit 1 vagy 2 ellenfél volt, szoros emberfogás, futás, keresztbemozgás nélkül nem lehet otthagyni őket.
2. a passzoló játékosok nem voltak túl jó formában, nem volt túl sok kreatív ötletük. Csak járatták a labdát ide-oda, cél nélkül.
3. Henry egy kontra-játékos. Terület kell neki. Az Arsenalban a világ legjobbja volt, amíg volt területe, ahová bejátszották neki a labdát. Itt hova fusson, Eleve az alapvonal szélén áll, 4 játékos van előtte, nincs olyan jó technikája mint messinek, hogy lerázza őket pár méteren belül.
4. Nem voltak lövések. Az kinyitotta volna az ellenfelet, ha mindig le kell zárni a távolról lövőket.
5. A védelem nem koncentrál.
Go Gunners! :)
10Giga10
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2008.08.04. 14:41:23

2008.09.01. 15:40:53

Most mi a [auto_cenzúra] van?????kikaptunk 1:0ra!!és???1. forduló könyörgöm!!!első fordulóba újonchoz menni a legroszabb!!!!El volt átkozva a csapat!!ha holnap hajnalig játszunk akkor se rúgunk gólt!!!van még 37 forduló!!nem kell itt egyből pánik hangulatot kelteni!!!!
Akárhogy volt s akárhogy lesz mi mindig itt leszünk!Gránátvörös-kékbe öltözve éljük le életünk!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2008.09.01. 15:40:24

Első bajnokin vesztettünk... No problem. Ezért ne sírjatok! Ahogy elnézem már páran féltek, hogy megismétlődik az előző szezon... Nem fog 8) .
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2008.09.01. 15:42:17-kor.
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.09.01. 15:36:07

Livia Drusilla írta: Mintha Guardiola is lámpalázas lett volna.. :oops:
élete első meccse előtt/alatt (profi edzőként) ki nem lenne az?! :D 8)
Avatar
Livia Drusilla
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 476
Csatlakozott: 2008.07.06. 03:53:17

2008.09.01. 15:29:48

torrestoni írta:
Replay írta:Semmi újat nem láttam a tavalyi siralmas játékunkhoz képest.

Lassan, elképzelés nélkül játszottunk és mindent középen erőltettünk, mindenki állt, várta egy helyben a labdát.
Na persze, ez semmit nem ért a 8-9 védekező játékos ellen, iszonyatosan tömörültek.
Alig láttunk távoli próbálkozásokat is.

Nem akarok bárkit is külön kritizálni, mert mindenkinek voltak problémái, hibái.

Összességében ez egy nagyon kellemetlen helyzet Pep, a játékosok és a vezetők számára.

Még mindig van idő holnap éjfélig, csak mélyen zsebbe kellene nyúlni.
Kellemetlen, de mégsem teljesen a tavalyi produkciók másolata, akkoriban az utolsó percekben is passzolgattunk, méghozzá gyakran hátul, nem erőlködtünk, s még kapufákig sem jutottunk. Ez egy balszerencsés vereség, egy szinttel jobb, mint tavaly. Ettől lesz jobb, hosszú távon is. Valóban nem érezték egymást a pályán, s Touré, és Messi harmatgyenge játéka hatványozottan visszavetette a csapatot.

Sok volt a tétlenkedés, és bosszantó a sok pontatlanság, de mégegyszer hangsúlyoznám, a Numancia 5-ösre vizsgátott bunkerfociból.
Annyit tennék hozzá, hogy Alvés is gyenge volt + nem 8-9-en, hanem 11-en védekeztek :(
Viszont annyi igaz, h legalább PRÓBÁLTAK gólt lőni, ami a tavalyi évben sokszor nem volt elmondható. Igaz, h eléggé elképzelés nélkül, és nagyon pontatlanul játszottak.... :?
Ilyen bunkercsapat ellen az edzőnek le kellett volna reagálni a cserékkel, h a szélről adjanak be akár 100-szor egy leshatáron induló csatárnak....remélem kielemzik a meccset, és begyakorolják ezt is...
Mintha Guardiola is lámpalázas lett volna.. :oops:
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2008.09.01. 13:23:51

mirko1199 írta:Hát én nagy REALOS vagyok de nem azért jöttem ide hgy veszekedjünk hanem kicsit kiváncsi vagyok hogy mik vannak nálatok.. szerintem ez a barca sokkal erősebb lesz mint ez a REal ez a REal szó szerint [auto_cenzúra].. Robben... elkéne meséni neki hogy ez nem labdavezetés.. A Realnak nincs egy igazi vezetője... eg igazi egyéniség.. Csak robinho volt.. Szerintem a Barca nyeri a bajnokságot de ők is nagyon gyengék lesznek.. Sztem ez egy rossz minőségű bajnokság lesz.. Szal csak ennyi..
A real meccsből láttam valamennyit, szerintem a Barca és a Real kerete között erősségben nincs különbség. Robinhot tényleg meg kellett volna becsülni, és szerintem V.V. Vaart jó erősítés volt, nem tom miért nem játszott. viszont igazi vezére egyik csapatnak sincs. se nektek se nekünk.
Kép
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.09.01. 13:21:57

socio66 írta:Várjunk még azért egy picit,ha megnézitek Európában rengeteg topcsapat rajtolt gyengébb eredménnyel. (Inter,Roma,Milan,ManU,Real)
ezt még kiegészíteném azzal, hogy a Juve is gyengén rajtolt.
Juventus-Fiorentina 1:1
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2008.09.01. 13:19:47

mypeter írta:Amennyiben Pep és a csapat tényleg "remek leckének", és nem egyszeri kisiklásnak tudja be a meccset, akkor megérte kikapni. Az elmúl év impotenciája köszönt vissza tegnap, és ezen Rijkaard+csapat tavaly nem akart vagy nem tudott változtatni, úgy gondolván a nagyobb tudás végül majd csak győzedelmeskedik. Ha a vereséget tényleg kielemzik és gyökeresen megváltoztatják az egálban és hátránban való játszást (gyorsabb visszarendeződés vesztett labdánál, a statikus passzolgatás elfelejtése, több széljáték és több lövés, szabálytalanságok kiharcolása, stb.), akkor van esélye a csapatnak idén. Máskülönben csak gyengültünk egy Dinhoval meg egy Decoval, és tapasztalatlan edzőnk lett...
Én csak attól félek, hogy az meccsről azt írják a játékosok küzdöttek. Na ezzel van nekem bajom. Egy Numancia ellen küzdünk és nem tudunk nyerni, gólt rúgni..... :roll: :? Nem láttam a meccset, nem tudok sokat hozzászólni, meg egy meccs alapján nem lehet következtetéseket levonni igazán...DE..itt jön elő, hogy pl. Xavi és Iniesta együtt nem elég kombinatív, amit tavaly sokszor és sokan beszéltünk. De akkor meg hogy nyertek Eb-t? Vagy: Henry nem jó a balszélen. Az arsenalban is balról indult általában.....? Vagy: miért nem alkalmazza a 4-4-2-t Pep, mikor volt róla szó, ha a 4-3-3 nem megy. Vagy: miért nincs szélső középpályás egy olyan nagycsapatban mint a Barca, ahol minden posztra két közel azonos képességű játékosnak kéne lennie. és azért a meglévő posztokra talán van is, de szélsőnk egy db nincs...
Sok a kérdés, melyek nem kerülnének talán elő, ha nyertünk volna. De ez a vereség talán arra jó volt hogy Guardiola és a vezetőség keményen odafigyeljen a társaságra, és a játékosok is talán rájönnek, hogy még nagyon sok munka van hátra.
Kép
Avatar
d.OR
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2008.06.05. 14:50:06

2008.09.01. 13:14:45

igen, nagyon sok topcsapat rajtolt gyengén. a tegnapi vereségünket pedig a Milan vereségéhez hasonlítanám. persze nem azért, mert ugyanúgy játszottunk, mint ők, vagy ugyanaz volt a taktikájuk, mint a miénk. hanem a játék képe volt nagyon hasonló. a Barca is uralta végig a játékot, a Numancia védekezése viszont fantasztikus volt, jól mondta a kommentátor, tisztára, mint a kézilabdában :D a Milan is végig uralta a játékot, de a Bologna védekezése hihetetlen jó volt.
ez csak afféle észrevétel a részemről, nem vagyok én olyan nagy szakértő, csak láttam mind a két meccset, és nekem ez tünt fel :wink:

amikor Messi fejére beívelték azt a labdát (nem emlékszem ki volt :? ), én is majdnem sírva fakadtam.
mirko1199
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2008.07.28. 20:20:24
Tartózkodási hely: Pécs

2008.09.01. 13:11:04

Hát én nagy REALOS vagyok de nem azért jöttem ide hgy veszekedjünk hanem kicsit kiváncsi vagyok hogy mik vannak nálatok.. szerintem ez a barca sokkal erősebb lesz mint ez a REal ez a REal szó szerint [auto_cenzúra].. Robben... elkéne meséni neki hogy ez nem labdavezetés.. A Realnak nincs egy igazi vezetője... eg igazi egyéniség.. Csak robinho volt.. Szerintem a Barca nyeri a bajnokságot de ők is nagyon gyengék lesznek.. Sztem ez egy rossz minőségű bajnokság lesz.. Szal csak ennyi..
socio66

2008.09.01. 12:53:14

Nah,leírom én is a véleményemet,így lehiggadva.
Tegnap nagyon ideges voltam,bosszantott a csapat teljesítménye. Egyedül Eto'o volt az,aki hozzátett valamit a játékhoz. Messi talán egy kicsit fáradt volt,Henry-nak meg még mindig nem a baloldal az igazi posztja. A védelem megint nem volt teljesen stabil,a kp-n meg egyszerűen nincs olyan játékosunk,aki tud lőni!
Ettől függetlenül nem kell temetni a csapatot, jövő héten hazai pályán biztosan sokkal jobbak leszünk,de félek,ez a vereség előrevetíti az idei idegenbeli produkcióinkat. Sajnos tavaly is ez volt,otthon jól játszottunk, idegenben viszont gyatrán. (keskenyebb pálya,persze :roll: )
Ami jobban aggasztott,hogy még Dani Alves is gyengén játszott. Volt pár abszolút homály beadása,labdavesztése. Egyedül az a szerelése tetszett,amikor a mi alapvonalunknál szerelte az egyik csatárt,de úgy hogy annak majd eltört a lába,miközben egyébként labda volt. Na,az igazi Danis mozzanat volt. :lol:
A másik dolog,hogy gyakorlatilag a kezdő csapatunk nem változott. Az Alves-Zambrotta csere nem befolyásolja nagyban a játékunkat...
Azt hiszem,egy balodali támadót még bizony vehettünk volna,de ne legyen igazam.
Várjunk még azért egy picit,ha megnézitek Európában rengeteg topcsapat rajtolt gyengébb eredménnyel. (Inter,Roma,Milan,ManU,Real)
mypeter
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1041
Csatlakozott: 2007.07.19. 15:57:20

2008.09.01. 12:51:14

Amennyiben Pep és a csapat tényleg "remek leckének", és nem egyszeri kisiklásnak tudja be a meccset, akkor megérte kikapni. Az elmúl év impotenciája köszönt vissza tegnap, és ezen Rijkaard+csapat tavaly nem akart vagy nem tudott változtatni, úgy gondolván a nagyobb tudás végül majd csak győzedelmeskedik. Ha a vereséget tényleg kielemzik és gyökeresen megváltoztatják az egálban és hátránban való játszást (gyorsabb visszarendeződés vesztett labdánál, a statikus passzolgatás elfelejtése, több széljáték és több lövés, szabálytalanságok kiharcolása, stb.), akkor van esélye a csapatnak idén. Máskülönben csak gyengültünk egy Dinhoval meg egy Decoval, és tapasztalatlan edzőnk lett...
Avatar
gorkmc
Barça C
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2008.09.01. 11:57:58
Tartózkodási hely: Erdőkertes

2008.09.01. 12:30:53

Monti írta:
Azt akarta Pep,hogy a vasárnap csak a meccsé legyen ezért akart zombaton menni.
Hogy miért nem repgéppel azt nem tudom,de nem egy nagy város ez a Soria lehet nincs reptér :roll:

Igazad van! Utána néztem és tényleg nem egyszerű eljutni Soria-ba Barcelonából. http://www.ma.uva.es/~s3cm/en/travel.htm
Közvetlen repülő járat nincs. Ha Valladolidba mentek volna repülővel (kb. 2 óra) , onnan visszafelé Soria-ba 3 óra buszozás akkor is van. Így időben nem sokat nyertek volna, max. nem zötykölődtek volna annyit. (Zaragozába sincs közvetlen járat Barcelonából)
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2008.09.01. 12:21:32

úgy látszik a 10-es mezzel azt várják tőle, hogy tipikus irányító legyen belőle... nagy hiba, hiszen jobb-szélen egészen a vonalaknál tud ő igazán nagyot varázsolni
Monti
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2008.06.15. 17:56:12
Tartózkodási hely: Budapest

2008.09.01. 12:09:30

Valaki aki ért hozzá leírná nekem ,hogy Messi miért nem a jobb szélen játszott?Nagyon ritkán indult onnan,amikor hleb bejött azt hittem hogy...pedig dehogy,utána is bóklászott középen meg jobb oldalon.
Ötletek hogy miért?
Barca,Barca,Baaarca!

Ibra-Messi-Henry-Xavi-Ini jujujuuuu!!!
Lezárt