Frank Rijkaard #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.03.10. 17:35:39

robag írta: Szerintem mi 4-3-3-at játsztottunk ez pedig nem az. Roni nem a balszélen, hanem a két csatár mögött osztogat, a másik felállásban is csak két csatár van, és Iniesta oszt, nem pedig 3 csatáros rendszer, ahol a két szélső az oldalvonalon rohangál.
Szerintem meg teljesen felesleges itt morfondírozni a taktikán, a holland úgyis bebizonyította már, hogy képtelen megújulni, újat kitalálni. Hozta magával a holland receptet, amit megtanult a 90-es években. Nagyszerű dolgokat csináltak, valamint mi is 2003-2006 között. De már kiismertek minket.

2. Nem feltétlenül a taktika rossz, hanem fejben vannak bajok. Nem tudja motiválni és tüzelni a csapatot, rosszul meccsel, vackokat cserél és ordít róla, hogy kicsúszott a kezéből az irányítás. Nem látja be a rossz húzásokat, stb.
Ez nem azt jelenti, hogy [auto_cenzúra] edző, pusztán itt kiégett és valószínűleg a játékosok is inkább haverként tekintenek rá, mintsem a főnökre. Ez pedig egy ilyen csapatnál oltári nagy gáz. Nem tudom, de lehet, hogy már az edzések sem úgy zajlanak, ahogy kellene. Nincs motiváció, tűz és akarás.

Egy Mourinho ezért lenne itt jó, mert fejben tuti rendet rakna. És az sem lenne kérdés, hogy ki a főnök. Mert a palinál innen indul minden (ld. nem rakta csapatba a tulaj cimboráját a cselszkinél). Ettől még tűzbe megy a fiaiért, de a sorrend az mindig tisztázott.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2008.03.10. 17:30:29

Nekem mind1 ki sérült alapból Rijkaard nélkül állnék fel. :lol:

Próbáltak, vagy 15-20 percig Eto'o Henry mellett játszó, de látszott, h nagyon új nem értették egymást.Meg ezt am se egy vesztésre álló meccs 60. percében kéne kipróbálni.

Ott volt a Celtic ellenni már "megnyert" Bl meccs, miért nem kellett ott próbálkozni egy aránylag jó csapat ellen.Inkább kiállni a 4 éves taktikával a legjobbakkal.

Menj vissza Rotterdamba! :twisted:
Kép
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.03.10. 17:22:06

fcbarcelonazsombi írta:
robag írta:Ha Messi sérült én így állnék fel:

VV

Zambrotta-Puyol-Milito- Abidal

Xavi--Toure-Iniesta

R10

Eto'o-------Henry

Vagy a hátsó sor meghagyásával:

Xavi---Toure--Deco

Iniesta

Eto'o R10
Most is így volt. Csak Puyol eltiltott volt. Ezel milyen új dolgot akartál mondani??
Szerintem mi 4-3-3-at játsztottunk ez pedig nem az. Roni nem a balszélen, hanem a két csatár mögött osztogat, a másik felállásban is csak két csatár van, és Iniesta oszt, nem pedig 3 csatáros rendszer, ahol a két szélső az oldalvonalon rohangál.
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.03.10. 17:08:36

Miután Laporta elismerte, hogy a bajnoki cím nagyjából elúszott, ideje lenne valami érdemi lépésen is elgondolkodni. Mert nem nagyon élünk meg ezekből a töketlen nagy igazságokból. Már az El Classico után elúszott a bajnoki cím, innen már csak egy csoda segíthet, de így, hogy a Real már csak a bajnokságra kell, hogy figyeljen, sétagaloppal is behúzza majd.

Úgyhogy Laportáék a nagy okosságok helyett rúgják ki a hollandust, akinek már magától is távoznia kellett volna. Kapunk egy Manchestert, vagy egy Romát a BL-ben és ott is akkorát fogunk égni mint tegnap. Tenni kell valamit, nem csak bölcselkedni.

A holland nyilatkozatát meg már szóra sem méltatom...

MÁS:

Nagyra tartott Varga kollégát annyiban egészíteném ki, hogy addig üssük a vasat, amíg meleg, Mourinho szabad egyellőre. Ha elpuskázzuk, leül egy olasz vagy egy madridi padra és nekünk marad valaki, akit éppen levált, vagy ettől az elnökségtől már egy Pep Guardiolán sem lepődnék meg. Egyébként minden szóval egyetértek.
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2008.03.10. 17:06:39

Adott egy kiváló képességű játékosokból álló csapat. A csapatnak vannak vízhordói (Yaya, Xavi, Abidal), vannak irányítói (R10, Iniesta, Deco), vannak kiváló csatárai (Eto'o, Henry, Gio, Bojan, Lio), vannak kiváló védői (Puyol, Milito, Thuram, Márquez, Sylvinho) - és ez a csapat nem működik közösségként. Nem működik egységes egészként. Mi hiányzik?
Mondanék egy példát. Gondolom, mindenki látta a filmtörténet egyik klasszikusát, a Ben Hurt. Abban Ben Hur találkozik egy arab versenyló-tulajdonossal, akinek van négy gyönyőrű, fehér lova. Van egy hajtója ennek a kocsinak, de a lovak össze-vissza húznak. Juda, odamegy az arabhoz, és megmondja mit kellene tennie: a lovakat meg kellene cserélnie a fogatban, és 'ember módjára' kellene velük bánnia a hajtónak. Megcserélik a két lovat, Juda feláll a kocsira, és nekiáll gyakorolni - és a jeruzsálemi Circus-ban megnyeri a kocsihajtást. Mindenki emlékszik a film ezen részére.
Úgy érzem, a lényeg mindenki számára érthető és világos. Nem elegendő a jó és eredményes csapathoz 18 kiváló futballista, kell egy edző, aki rendszerbe állítja a "versenylovakat", aki tüzeli övéit, aki ellátja tanácsokkal őket, aki űzi, hajtja őket. Nem barátra van szüksége a játékosoknak, hanem igazi edzőre, vezérre. És, ez nem Frankie, erre a szerepre alkalmatlan.
Mourinhótól senki sem várja, hogy évente triplázni fogunk, de hogy rendet rak az öltözőben és a fejekben, abban biztos vagyok. Mert most, ez hiányzik. Frankie eredményes volt három évig, de azóta vesszőfutás, amit a csapat kispadján művel. Mehet Isten hírével.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.03.10. 15:33:00

Los Banditos írta:Szerintem senki sem gondolja így, de az majdnem biztos, hogy vele jobb lesz a csapat. Rijkaard tegnap után már minden bizalmamat elvesztette. Mostmár tényleg jóvolna takarodni.
Szterm meg nagyon sokan igen.

Egyáltalán nem állok Rijkaard mellett, és talán még azt sem bánnám, ha a portugál lenne az edzőnk.

De néha olvasok egy-két dolgot, amikből arra következtetnek, hogy néhányan nagyon el vannak tévedve.
Los Banditos
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 7702
Csatlakozott: 2005.05.29. 18:40:20
Tartózkodási hely: Coruscant

2008.03.10. 15:29:08

barca99 írta:Azért emberek nehogy azt higyjük már, hogy Mourinho esetleges érkeztével 5 évig triplázunk, egyszer nem kapunk ki, a Realt porig alázzuk, minden egyéni cím ide kerül, +135 gk-nk lesz, joga bonito, etc..

:idea:
Szerintem senki sem gondolja így, de az majdnem biztos, hogy vele jobb lesz a csapat. Rijkaard tegnap után már minden bizalmamat elvesztette. Mostmár tényleg jóvolna takarodni.
in to exile
fcbarcelonazsombi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2006.11.21. 14:24:50
Tartózkodási hely: Sepsiszentgyörgy

2008.03.10. 15:26:01

robag írta:Ha Messi sérült én így állnék fel:

VV

Zambrotta-Puyol-Milito- Abidal

Xavi--Toure-Iniesta

R10

Eto'o-------Henry

Vagy a hátsó sor meghagyásával:

Xavi---Toure--Deco

Iniesta

Eto'o R10
Most is így volt. Csak Puyol eltiltott volt. Ezel milyen új dolgot akartál mondani??
robag
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2007.02.13. 08:27:53
Tartózkodási hely: a penge élén

2008.03.10. 15:23:04

Ha Messi sérült én így állnék fel:

VV

Zambrotta-Puyol-Milito- Abidal

Xavi--Toure-Iniesta

R10

Eto'o-------Henry

Vagy a hátsó sor meghagyásával:

Xavi---Toure--Deco

Iniesta

Eto'o R10
".. Te csak játszod az istent, de nem lehetsz az, mert isten mindenkit szeret, nem igaz?!.."
goda06
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2006.12.11. 19:06:30

2008.03.10. 15:16:37

Mondjuk most Franket én nem hiobáztatnám a vereségért. Már úgy kezdődött a meccs, hogy végre látunk valami újat ( Henry és Eto'o a csatár Roni pedig támadóközéppályás). Bár ahogy láttam utána visszaáltunk a 3 csatárosra . Itt viszont nem értem, hogy miért így? Henry kint balon Roni meg jobb szélen. Talán ez az egy kétséges taktika volt tegnap este Franki részéről. Mert csatlakoznék az előttem szólóhoz, hogy arról aztán végképp nem tehet az edző, hogy a védelem olyan volt mint a szita, Henry és Eto'o meg olyanok voltak, "mint akik most fociznak először". Nincs kit hibáztatni, ez az este így jött össze.
Barca, Ronaldinho
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.03.10. 15:11:51

Azért emberek nehogy azt higyjük már, hogy Mourinho esetleges érkeztével 5 évig triplázunk, egyszer nem kapunk ki, a Realt porig alázzuk, minden egyéni cím ide kerül, +135 gk-nk lesz, joga bonito, etc..

:idea:
Zsoltbarca
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2006.06.07. 10:52:59
Tartózkodási hely: Szarvas

2008.03.10. 15:03:36

ozsimiki írta:
grecki írta:És Krikicsnek kellett volna megváltania a világot Henry helyett?
Nem,de ha meg végig fenthagyta volna,akkor a fórum 95%a azzal jönne,hogy miért nem cserélte le az alibis Titit? Ha nincs sapka....
Teljesen igazad van!Már sokan azt se tudják mit varjanak Frank nyakába!Bármit csinál,bárhogy játszik a csapat nem jó!Ha nyerünk soha nem láttam egy jó szót a neve mellett!Ha kikapunk mindenki a pokolba kívánja!Gondolkozzatok már egy kicsit!Ezt a két vesztes meccset aki látta az ha nem elfogult Frank gyülölő biztos vagyok benne hogy nem az ő nyakába varja!Ekkora védelmi hibákat még az idén nem csinált a védelem mint ezen a két meccsen!Ez döntött mindkét meccsen szerintem és ilyenkor mit tehetne Frank??????Erre válaszoljon valaki nekem???Atletoco ellen 3 golban oroszlánrészt vállalt Puyol!De nem hibáztatom őt mert szerintem élete legrosszabb meccsét játszotta!(elismerem volt idén több rossz paszban elég sokszor)Most nem volt a pályán!És most is csődöt mondott a védelmünk!Messi megsérült,Henry nagyon pocsékul játszik hetek óta,momentuma sincs,erre frank lecseréli és máris egy idióta!Szóval azért összegezzétek a gondolataitokat mielőtt a pokolba kívánjátok!
Különben meg a csapat szerintem mindkét meccsen megérdemelt volna legalább egy-egy pontot de sajnos nem igy sikerült!Nem játszottak rosszul és a szerencse is elpártolt!Ezt el kell fogadnunk,de azt mindenki vegye tudomásul hogy ha így játszunk éveleje óta akkor most nem 8 hanem max 1 vagy vezetnénk a bajnokságot!
Forcabarca
Avatar
bence 8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2007.06.01. 15:35:09
Tartózkodási hely: Besenyőtelek

2008.03.10. 14:43:23

a második gólnál a visszajátszáson láttam hogy ha milito nem emelgeti a kezét akkor odaér...
de ezért nem őt hibáztatom
Roonie-nek is a szabadrugása bemehett volna de nem volt szerencséje ennyi
én nem hibáztatom Rijkaard-ot de ezzel a kerettal téllag kezdhetne már valamit...
...A sok [auto_cenzúra] vegás meg eszi a salátát
Az ember ragadozó mi a [auto_cenzúra] zabáljak palántát...
"Tibbah"
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2008.03.10. 14:34:18

Véleményem ismeritek....
Aki ezek után nem követeli Rijkaard fejét az... :roll: :roll:
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Xavinho
Capitá del Barça
Hozzászólások: 610
Csatlakozott: 2005.09.24. 22:48:54

2008.03.10. 14:31:05

Én a vezetőség helyében már most elküldeném ezt a hülyét :evil:
Nem hiszem,h a Barca játékának egy embertől (Messi) kellene függnie.
Szánalmas és dühítő,h 2 forduló alatt beszedtünk +6 pont hátrányt ilyen kiélezett helyzetben. Ha még most hívnánk Mourinho-t, talán nem vinné el előlünk a madrid és még kezdhetnénk is vmit...
shevy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2004.10.09. 18:38:45

2008.03.10. 14:26:06

Nevetséges Frank nyilatkozata, minden második mondatban "küzdöttünk", "harcoltunk" szerepel. Ez nem tud mást mondani? Már kezd unalmas lenni, előte tudtam, hogy ez lesz a nyilatkozat...
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.03.10. 14:24:09

"Büszkeséggel és elszántsággal kell tovább küzdenünk, s különösen az olyan pillanatokban kell ezt bizonyítanunk majd, mint amilyen ez is volt"


Ez mind szép és jó, csak az lenne a kérdésem, hogy ha ennyire az ilyen meccseken kéne bizonyítani, akkor eddig ebből mért nem láttunk soha semmit? Sem a Madrid ellen sem az Atletico ellen és most sem tudtunk semmit felmutatni. A sorsdöntő meccseket veszítjük el megint sorra, és hiába tudja ezt Rijkaard, mégse tesznek semmit...

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.03.09. 23:47:46

De meg tudott újjúlni a Romában...Henrytól csak annyit várnánk,hogy folytassa ott ahol az Arsenalban (sérülése) előtt abbahagyta :) Persze újjulhat is,csak mutasson valamit (Ő IS,h ne tudjtatok belekötni :lol: )
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.03.09. 23:43:31

Hájja, nem annyira bírtam. Most viszont visszasírom néha, mert vele legalább volt egy ember a támadószekcióban, aki nem csak befelé akart és tudott cselezgetni, hanem ki lehetett ugratni és be tudta gyötörni a labdát. Igaz, az uccsó évében már inkább emlékeztetett egy járókeretes papira, mint egy profi futballistára.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4961
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2008.03.09. 23:40:07

redmiller írta:Aktívabb volt...
Nálam,talán. :roll: :oops:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.03.09. 23:38:43

Az a különbség,hogy Gyulát te sem bírtad :lol: :lol: :lol: bár nyújt mostanában annyit a Romában,mint Titi itt,sőt :wink: :D
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.03.09. 23:36:23

Nekem biztos meg nem fordult volna a fejemben, hogy lecseréljem.
Nem lehet egy 17 meg egy 18 éves pattanásos kölyökre bízni azt a feladatot, hogy 20 perc alatt fordítson egy keményen és fegyelmezetten játszó Villarreal ellen. Ráadásul Henry az az ember, aki bármikor képes gólt lőni.

Az viszont érdekes, hogy mindig Henry-t cseréli le, ha nem megy a csapatnak. Kicsit deja vu érzésem van, mert annak idején mindig Giuly ment le Iniesta vagy Messi javára. Ezexerint nem bírja a franciákat... :D
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2008.03.09. 23:31:41

grecki írta:És Krikicsnek kellett volna megváltania a világot Henry helyett?
Nem,de ha meg végig fenthagyta volna,akkor a fórum 95%a azzal jönne,hogy miért nem cserélte le az alibis Titit? Ha nincs sapka....
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
redmiller
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4097
Csatlakozott: 2004.10.12. 19:29:23
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

2008.03.09. 23:28:27

ozsimiki írta:
redmiller írta:Miért Henryt vitte le???
Visszakérdezek!

Kit vitt volna le? R10et? Eto'ot? Azért ők vmivel többet csináltak...szerinted Henry csinált vmit amivel a pályán kellett volna maradjon? :shock:
Aktívabb volt...
By red
http://hirosliga.gportal.hu
Hajrá kecskeméti kosár! Hajrá KTE!
Catalonia is not Spain!Visca el Barça!
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.03.09. 23:25:14

És Krikicsnek kellett volna megváltania a világot Henry helyett?
Lezárt