Frank Rijkaard #2

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Frányó István
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.12.24. 09:35:09
Tartózkodási hely: Szeged (Sun City)

2008.01.16. 19:52:32

Frankie-t el tom oda képzelni, de Ronnie-t semmiképp. Én is hallottam, h (marha szemfüles vagyok...), h oda hívják, de sztem ezt a Ronaldinho-t az angol bajnokságban úgy eltaposnák, ahogy ritkán taposnak el embert futballpályán! Mert ez már nem az a Ronnie, akiről anno lepattant Gattuso! Aztán kitudja, lehet, h kivirágozna, én kívánom Neki, csak ha lehet, akkor ne a Cselszkiben bimbózzon már a lelkem!!!
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2008.01.16. 19:47:08

Igen csak azért mondom h nem véletlen h odament mert franki is oda tart meg mosrt ismét összehozták roni-t a cselzivel szal...
Frányó István
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.12.24. 09:35:09
Tartózkodási hely: Szeged (Sun City)

2008.01.16. 19:05:15

Abban egyetértek, h Henk itt a hiányzó láncszem: mióta elment, a támadójátékunk valóban nem a régi, viszont a Cselszki följavult, mióta ő odakerült, és azt gondolom, nem véletlen, h odavitték, és az sem véletlen, h az Ajax vezetőedzői székét otthagyta... ő Londonban csak papíron másodedző!
De abban is egyetértek, h amikor jól produkál a csapat, nem kéne osztani, mert hát az nem visz előre. Henket kéne visszahozni, nem kell itt edzőváltás, meg ilyenek! Álom álom, édes álom...
Avatar
danko94
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2312
Csatlakozott: 2006.11.03. 19:41:06
Tartózkodási hely: Pécs

2008.01.16. 18:55:36

Ha logikusan végiggondoljuk az elmúlt évben történteket biztosan mondthatom h nyáron franki megy a csúzliba és jön murinho.
szinte minden jel erre utal:henk ten cate a csúzli másodedzője, murinho nem fogadta el e a lioverpool se az angol válogatott ajánlatát, és ami a legfontosabb h a csúzli kispadjára, nem véletlenül igazoltak 1 névtelen edzőt...

Sztem ez már rég lée van zsírozva csak mi nem tudunk róla....
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.01.16. 15:09:09

Kluivert55 írta:
Etooka írta:Ezen a meccsen főleg bebizonyosodott,hogy Frank nem nagyon ért a támadófocihoz!Kéne egy Henk típusu,támadó felfogású,ahhoz értő másodedző és akkor jól kiegészítenék egymást!Vagy ez, vagy menjen!De ezt így nagyon rossz volt nézni,annak ellenére is,hogy továbbjutottunk :!:
Ezt komolyan gondolod?
Hány éves vagy te?
Biztos nem láttad Rijkaard 2000-es holland válogatottját, de sorolhatnám az aktív játékospályafutásában az összes csapatot! Azok is abszolút támadóak voltak, mint a Barcelona is, csak gondolom most az erdmény mindenekelőtt fontosabb! Ha jönnek az eredmények (és nem lesz ennyi sérült és formán kívüli játékos) lesz még látványos támadó foci ebben egészen biztos vagyok!!!
Hagyjátok már békén a csapatunkat, legalább olyankor amikor jó eredményeket érnek el!!!
Jó,akkor javítok:Itt Barcelonában,másfél éve nem nagyon tud kirukkolni az előrejátékkal!Tökmindegy,hány éves vagyok,elég sok meccset,csapatot láttam már,hogy ezt merjem mondani!Különben is,akkor te minek mondanád ezt a szenvedő támadófocit?Amikor itt volt Messi,R10,Henry,ha már egy kicsit odaállnak a gatyájukra,vége a játéknak előre,ha meg idegenben történik ez,akkor meg a meccs is elúszott!Meg egy helyben áll mindenki!Én mindig is Rijkaard párti voltam,vagyok,de én így vettem észre!Most az,hogy egy Murciát begyűrünk hazai pályán úgy,hogy csináltunk négy kényszerítőt,az nem szép foci!Mindenesetre az már hasonlított arra,sőt,meg is közelítette azt!De ha egy ilyen csapat,mint a Sevilla,lezárja a területeket,hiába van a statisztikában eggyel több kapuralövésünk,abból 60% távoli lövés volt!
.
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2008.01.16. 14:50:29

Nem tudom miért kell vitázni ezen a teganpi meccsen.Egy világverő csapatot sikerült kiejtenünk a kupából,úgy gogy közben legalább kétszerannyi kulcsfontosságú játékosunk hiányzott,emelett olyan eredménykényszer nehezedik a csapatra és az utóbbi 1,5 évben olyan gyenge játékot mutatott,h asszem kissé nehezen elvárható lett volna egy két három gólos győzelem,az utóbbi két év sikercsapata ellen.Rijkaard sztem bebizonyította,h vele is van még esély a feltámadásra,mert most pontosan tudja,h a csapatnak az kell,h jöjjenek az eredmények legyen meg a kellő önbizalom még ebben a formában is aztán ha teljes keret és jó forma jöhet a joga bonito :D Hiányzott a fantasztikus hármas emellett Toure sem voltés Deco sem.A terheket a sérüléséből nemrég visszatérő Henryra a fiatalokra és a zseniális Iniestára rakták.Ki az ,aki ebben a helyzetben joga bonitot várt?Ne vicceljetek már!A védelemünk zseniális volt ,azt hiszem az utóbbi idők legjobb barca védelme ez,a támadóknak sztem időre van szüksége.Legalább annyira amig mindenki visszatér és újra összeérnek.1ébként szerintetek lehet valami gond az orvosi stábbal?Mert a sok sérülés ennek az oka is lehet és elég furcsa.UI:Bravo Andres zseniálisan játszottál tegnap!

szerk:
Bocsánat Deco volt,de keveset játszott és csak most tért vissza


Kalap! használd a szerkeszt gombot :!:
Avatar
G-Jay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2006.06.19. 23:25:20
Kapcsolat:

2008.01.16. 14:43:58

Szerintem Rijkaard nagyon ért a szervezett focihoz, Henk meg a támadóhoz, nagyon jól kiegészítették egymást! Nem azt mondom h Rijkaard nem ért a támadásokhoz, de Henk azért jobban, másrészt viszont Rijkaard nagyon nehéz helyzetben is van, mertsorra dőlnek ki a csatárok, ha visszajön egy, lesérül egy másik!
Rijkaad egy valamihez nem ért: Motiváció!!!

Ehez a meccshez gratulálok neki és a csapatnak is!

DE! Scolarit ide nyáron! Murinhoval is elégedett lennék...

G.
¡Visca El Barça! ¡Visca Cataluna! Més Que Un Club...
California Love
BLAUGRANA.HU! Minden ami Barca, minden ami történelem!
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2008.01.16. 14:31:57

Rijkaard nagyon jól megszervezte a csapatot, első 20percben nagyon komoly nyomást gyakoroltunk a Sevilla-ra, ugyanakkor ha a Sevilla nyomott, jól birtuk.
Nem volt egy Barca-s meccs, de emberek először jöjjenek az eredmények, utána jöjjön a szép játék.

Számomra sokkal fontosabb a továbbjutás mindennél.

Rijkaard-ot pedig már túl sokan, túl sokszor nézik a földdel egyenlőnek, ami enyhén szólva nevetséges.
Kluivert55
Barça B
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:55:39
Tartózkodási hely: Sárospatak

2008.01.16. 14:21:37

Etooka írta:Ezen a meccsen főleg bebizonyosodott,hogy Frank nem nagyon ért a támadófocihoz!Kéne egy Henk típusu,támadó felfogású,ahhoz értő másodedző és akkor jól kiegészítenék egymást!Vagy ez, vagy menjen!De ezt így nagyon rossz volt nézni,annak ellenére is,hogy továbbjutottunk :!:
Ezt komolyan gondolod?
Hány éves vagy te?
Biztos nem láttad Rijkaard 2000-es holland válogatottját, de sorolhatnám az aktív játékospályafutásában az összes csapatot! Azok is abszolút támadóak voltak, mint a Barcelona is, csak gondolom most az erdmény mindenekelőtt fontosabb! Ha jönnek az eredmények (és nem lesz ennyi sérült és formán kívüli játékos) lesz még látványos támadó foci ebben egészen biztos vagyok!!!
Hagyjátok már békén a csapatunkat, legalább olyankor amikor jó eredményeket érnek el!!!
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2008.01.16. 13:57:24

Kupa topicból: (bár jobban belegondolva itt is off)
grecki írta:
dr. Mezey írta:Akkor csak azt áruld el, hogy pl. a Chelsea miért nem nyert még BL-t? Sevával, meg ballackkal, drgoba, lampard stb? Vagy akkor a murinnyó mégse olyan csúcs edző?
Off:

Mert egyszer a világverő Barca, egyszer meg egy szabálytalan gól (Luis Garcia - ezek a katalánok :D) megfosztotta őket a továbbjutástól. A BL-ben vagy más kieséses rendszerű eseményen a tudás mellett köztudottan nagy szerepe van a szerencsének is. Sevcsenkó és Ballack pedig többet ártott a csapatnak, mint használt.
Na, grecki le is írta a véleményemet. Mert a BL-hez óriási mák is kell. És az akkori Ronaldinho olyan szinten játszott, olyan szinten pörgette fel a csapatát, mint azóta jóformán senki sem.
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2008.01.16. 13:35:17

Ezen a meccsen főleg bebizonyosodott,hogy Frank nem nagyon ért a támadófocihoz!Kéne egy Henk típusu,támadó felfogású,ahhoz értő másodedző és akkor jól kiegészítenék egymást!Vagy ez, vagy menjen!De ezt így nagyon rossz volt nézni,annak ellenére is,hogy továbbjutottunk :!:
.
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2008.01.16. 12:54:50

gekkodan írta:Azt gondolom, hogy pocsék meccs volt, szakmailag csőd és kíváncsian várom a következő heteket.
Ha Lippivel értünk volna el ilyen eredményt, mindenki azt mondaná: SZAKMAILAG kiválóan döntött Lippi a védekezéssel...
De nem Lippi-k kellenek ide, akik inkább ölik a focit, és csak az eredmény a fontos... néha persze kell az ilyen foci, de Barcelonában csak ez néha fér bele...
Épp ez az, hogy szakmailag nem volt csőd a meccs, hanem a kevés helyzet miatt a játékot mondhatjuk gyengének.
Előre a TITOlusokért!
Avatar
Hudyni
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.01.11. 15:57:11
Tartózkodási hely: Szarvas

2008.01.16. 12:42:20

A holland mester nagyon jól oldotta meg a tegnap esti sevilla elleni
védekezést. De a meccsből az is kiderült szerintem, hogy több bevethető gólerős csatárra is szükség lenne. Mivel ilyen (afrika-kupa stb.) helyzetben
nem elég Henry...
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.16. 12:32:52

Minden olyan kollégának, aki ezeken az oldalakon Lippi esetleges védekező-taktikáját kritizálták, csak annyit tudok mondani, hogy egy jó pofa sör mellett nézzék meg a tegnap esti meccset. Az tuti, hogy nincs szükségünk egy Lippire, ha ilyen 0-0-ás meccseket nézünk. Ezt Frankie is tudja. Tegnap tökéletesen összerakta a Catanacciot, egy darab gólra nem volt esélyünk, leszámítva a néhány szösszenést.

Azt gondolom, hogy pocsék meccs volt, szakmailag csőd és kíváncsian várom a következő heteket.
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.01.16. 12:31:43

Asys írta:Azért egy Sevilla meg egy Kiskunborzasztó között árnyalatnyi, de szinte nem is észrevehető különbség azért van... :roll:
:D
Te aztán megfogtad a lényeget... :shock:
Asys
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2006.07.03. 11:05:00

2008.01.16. 12:28:13

Azért egy Sevilla meg egy Kiskunborzasztó között árnyalatnyi, de szinte nem is észrevehető különbség azért van... :roll:
:D
grecki
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 5041
Csatlakozott: 2006.01.03. 21:02:29
Tartózkodási hely: Lincoln Financial Field

2008.01.16. 12:22:56

Miért, az nem tény, hogy az Espanyol ellen nem jött össze? Ott rendesen beszoptuk, meg is lett az eredménye. Vagy a Betis ellen. Abban igazad van, hogy nemcsak ezen a két meccsen ment el a bajnoki arany, de végül mégis Tamudo gólja tette fel az i-re a pontot a Madridnak.

Vagy, tegyük fel, nyerünk kettő nullra Kiskunborzasztó ellen úgy, hogy a kunságiak kihagynak három tizenegyest, kétszer üres kapu fölé rúgják, háromszor a gólvonal mögül rúgják ki a a védők a labdát és a bíró nem veszi észre, stb. De nyerünk. Akkor, te a mérkőzést elemző szösszenetedben csak annyit jegyzel meg, hogy nyertünk rossz játékkal és örülök neki? Vagy azért, beleveszed azt is, hogy mi lett volna, ha...?

Viszont talán fölösleges köröket futunk, nem gondolod? :)
Máshogy látjuk a dolgokat, ugyanakkor mindkettőnk érvelésében van igazság. Úgyhogy, szerintem sok teteje nincs tovább folytatni ezt az eszmecserét...
fcbarcelonazsombi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 999
Csatlakozott: 2006.11.21. 14:24:50
Tartózkodási hely: Sepsiszentgyörgy

2008.01.15. 23:01:33

Sokan nem fognak velem egyet érteni.
Annyit sziták már Rijkardot de szerintem a mai meccset jól meg szervezte. Ma elégedet vagyok vele.
Morminho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2005.04.27. 20:41:13

2008.01.15. 22:59:20

Sztem ma nem szabad bántani, gyengén játszott a csapat, de a Sevillat sem engedték közel a kapunkhoz. A lesgólon kívűl helyzetük nem volt, a védekezést, és főleg már a középpályás védekezést jól megoldotta a csapat, ha elöl kicsit kreatívabb lett volna a csapat akkor nyerhettünk volna.

A taktikai csatát megynerte - ha ezt szándékosan gondolta így :) - és ezzel továbbjutott a csapat.

Az összképet azonban ez nálam nem javítja, én továbbra is a leváltása mellett szavazok.
"Nekünk nem az számit,hogy mi kik vagyunk...Hanem hogy játsszunk szenvedéllyel... És nem az számit, hogy mi van a mezünk hátulján, hanem az, hogy mi van a mez elején... Ami a mez elején van név sokkal fontosabb, mint ami a hátulján van..."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21325
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2008.01.15. 20:58:32

gekkodan írta:
LG írta:Pont azt nyilatkozta, h szivesen maradna még a Barcánál tovább. De ehhez bizonyitania kell. Én már rég elküldtem volna, dehát most nyárig megkapta a bizalmat. Mostmárcsak szurkolhatunk, h ezzel a bizalommal élni fog ő is, meg a játékosok is, akiknek kifelé áll a szénájuk :!:
Ezt valaki kimondta? Hogy megkapta a bizalmat év végéig? És ha kikapnánk 0-5re a celtictől, megzakózna az espanyol, kiesnénk a kupából, akkor mi történne? Ne ijesztgess LG: :cry: :? :roll:
Hát kb. ilyesminek kéne történnie...
Amugy most a Murcia ellen is, az első golig nem volt semmi. Fütyültek is rendesen...aztán a semmiből jött gol megmentett. Ez eddig is igy szokott menni, ha találunk egy golt, akkor-legalább is otthon-utána már tudunk jol játxani.
A gáz akkor van, ha mi kapjuk az eslőt :oops:
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2008.01.15. 10:37:29

merx írta:
botond kiru írta:Egyet értek gekkodan-nal! Az,hogy nyertünk ilyen csapatok ellen ez volt a minimum.Valamelyik sztárunk jol játszik azzal hoztuk a meccseket,nem pedig a lehengerlö csapatjátékkal!Nemcsak látványba vagyunk elmeradva a2-3 évvel ezelötihez képest,hanem nincs meg a megfelelő magabiztosság.A "Mester" meg csak ül a padon,és okosan néz ki a fejéből!A nyáron az igazolások után megvoltam győződve,hogy idén simán hengerlünk,visszatér a látványos foci,de csalodtam!Sajnos Frank szerintem a nyárig biztosan marad,de ne tovább!Van Gaalnak is komoly eredményei voltak,nem csak a Barcával ( tavaly is komolyat teljesitett az AZ-vel),de amikor nagyon nem ment,igaz 12. vagy 13. volt a csapat kirukták.Most sokkal több türelmet kapott Frank.
hát ha már így összehasonlítottad, akkor ebben a rijkaarddal szembeni türelem oka is benne van, mert még "így" is másodikok vagyunk, nem pedig 10 alatt...
Sztem barcelonában sosem az volt az újságokban, h Hál'isten ilyen teljesítménnyel is másodikok vagyunk....

Miért nem vagyunk elsők ilyen játékosokkal....Itt ez a probléma, nem az hogy de jó h még másodikak vagyunk.Ezt a realt nem akarok túlozni, de 4 ponttal kéne előzni.

Rijkaard mikor megy már? :lol: :lol:
Kép
Kluivert55
Barça B
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2004.10.08. 17:55:39
Tartózkodási hely: Sárospatak

2008.01.15. 10:20:09

gnorbert!

Végre valaki aki hasonlóan gondolkodik, mint én!
Visca el Barca!
Avatar
merx
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.08.23. 16:24:13

2008.01.15. 10:07:17

botond kiru írta:Egyet értek gekkodan-nal! Az,hogy nyertünk ilyen csapatok ellen ez volt a minimum.Valamelyik sztárunk jol játszik azzal hoztuk a meccseket,nem pedig a lehengerlö csapatjátékkal!Nemcsak látványba vagyunk elmeradva a2-3 évvel ezelötihez képest,hanem nincs meg a megfelelő magabiztosság.A "Mester" meg csak ül a padon,és okosan néz ki a fejéből!A nyáron az igazolások után megvoltam győződve,hogy idén simán hengerlünk,visszatér a látványos foci,de csalodtam!Sajnos Frank szerintem a nyárig biztosan marad,de ne tovább!Van Gaalnak is komoly eredményei voltak,nem csak a Barcával ( tavaly is komolyat teljesitett az AZ-vel),de amikor nagyon nem ment,igaz 12. vagy 13. volt a csapat kirukták.Most sokkal több türelmet kapott Frank.
hát ha már így összehasonlítottad, akkor ebben a rijkaarddal szembeni türelem oka is benne van, mert még "így" is másodikok vagyunk, nem pedig 10 alatt...
Kép
botond kiru
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.04.19. 18:36:10

2008.01.15. 09:33:54

Egyet értek gekkodan-nal! Az,hogy nyertünk ilyen csapatok ellen ez volt a minimum.Valamelyik sztárunk jol játszik azzal hoztuk a meccseket,nem pedig a lehengerlö csapatjátékkal!Nemcsak látványba vagyunk elmeradva a2-3 évvel ezelötihez képest,hanem nincs meg a megfelelő magabiztosság.A "Mester" meg csak ül a padon,és okosan néz ki a fejéből!A nyáron az igazolások után megvoltam győződve,hogy idén simán hengerlünk,visszatér a látványos foci,de csalodtam!Sajnos Frank szerintem a nyárig biztosan marad,de ne tovább!Van Gaalnak is komoly eredményei voltak,nem csak a Barcával ( tavaly is komolyat teljesitett az AZ-vel),de amikor nagyon nem ment,igaz 12. vagy 13. volt a csapat kirukták.Most sokkal több türelmet kapott Frank.
gekkodan
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3683
Csatlakozott: 2007.08.15. 19:37:48
Tartózkodási hely: Curahee

2008.01.14. 20:31:43

Most akkor a Mallora 2-0, a Sevilla 1-1 és a Murcia 4-0 miatt minden okés emberek? Legyen igazatok, de messze még a vége és ebből a 3 meccsből pont annyi pontot szereztünk, amennyit vakon kellett volna szerezni, úgy hogy a pályán sem vagyunk. Max a Sevilla esetében fért volna bele egy vereség. De ettől még semmi pozitív csoda nincsen, szimplán elintéztünk 2 olyan csapatot, akit kötelező és egy halvány Sevilla ellen hoztunk 1 pontot idegenben. Nem gondolom, hogy el lenne nézve bármi is, ezek a meccsek nem mérvadóak. Ha most még 3-4 hétig csak pár pontot hullajtunk és a támadások is olajozottabbak, akkor lehet optimistán beszélgetni. De egyellőre -7 pont, R10 sérült és padon, Deco sérült és padon, Touré és Eto'o Afrikában, Messi sérült, taktika rossz és ötlettelen.

Ezeket a csapatokat a Van Gaal-féle Barca is behúzta volna Alfonsoval és Danival a csatársorban.
Lezárt