Bajnoki Mérkőzések 07-08

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Varga Tamás
Az Eurobarca Anonymusa
Hozzászólások: 7479
Csatlakozott: 2005.11.22. 11:03:07
Tartózkodási hely: Campo dei Miracoli

2007.12.23. 23:05:25

Törpe írta:a 6 éves fiam elsirta magát meccs végén. ez mindent elmond a csapat játékárol!
Én 31 évesen ugyanezt tettem, és még most sem nyugodtam meg. At hiszem megint egy álmatlan éjszaka elé nézek.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2007.12.23. 23:05:00

Grege írta:Ini még így is a legjobb volt.
Azért írtam, h lefociztak minket, mert nekik nem kellett hajtani, csak a saját játékukat játszották, ez volt a céljuk, beállni, keményen védekezni, és kontrából megszerezni a győzelmet, ők elérték a céljukat, ha nem is szemet gyönyörködtetve, mi meg se közelítettük a mienket.
És akkor Yaya Touré? Egyértelmű hogy Ő volt a legjobb a csapatban. Iniesta passzolási százalékát meglehetne nézni :roll: Azt hiszem nem mondok nagy hülyeséget azzal, hogy szerintem 40-50% körül lehetett. Ami tőle mondanom sem kell hogy valami kritikán aluli. Yaya meg nagyokat szerelt a középpályán, mindenhova odaért ahova tudott (ha nem a másik csapattársa helyett dolgozott) a megindulásai addig jelentettek veszélyt, amíg le nem passzolta. Onnantól kezdve 0 volt a támadás.
Kép
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2007.12.23. 23:04:02

Szerintem mindkét új sráccal jól járt a csapat. Bár Dos ma szerintem sem játszott jól.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2007.12.23. 23:02:20

cscsabi11 írta:Amig hátvédet cserélünk csatár helyett fór hátrányban,addig ne is akarjunk semmilyen meccset megnyerni.Edzőt kell cserélni és ezt ő is tudja.Henry többet tudott volna hozzá tenni akár 20 perc alatt is.Volt pár El Classicoja Angliában.
Én mikor megláttam hogy Bojan jön azt hittem agyvérzést kapok. Viszont a mutatott játéka alapján inkább az lett volna a jobb ha Gio helyett jön be. Hihetetlen hogy milyen gyenge az a srác. Ahhoz képest hogy milyen nagy dirrel durral jött fel a nagycsapathoz, kb eddig nem csinált semmi. Bojan tőle százszor többet tett a csapatért. Kicsit haragszok is Gio-ra mert nagyképű szerintem. Nem passzol, leáll cselezni a 16-oson belül mikor ott áll előtte 3 m-re a komplett Madrid védelem, és akkor mit csinál, ellövi a labdát, ahelyett hogy passzolna. Én tuti jegelném egy kicsit a srácot. Azt az időt amit Ő kap, inkább kapja meg Bojan. Jobban megérdemli. Henry azért lett volna jobb, mert rá jobban odafigyeltek volna, tehát lehet egy emberrel több figyelt volna rá, mint Gio-ra. Nem mellesleg az van amit mondasz, hogy Henry-nak azért van rutinja az ilyen meccsekben. Az pedig nagyon sokat számít. Most nem hiszem hogy Gio-ban nem volt semmi lámpaláz, hogy Úristen mi lesz ha most elrontom. Henry felszabadultabban játszott volna. Nem mellesleg azt a játékot amit Dos mutatott, Titi is eljátszotta volna simán :roll:
Kép
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2007.12.23. 23:01:38

shearer09 írta:Miért írják azt sokan hogy lefociztak minket?

Szeritnem nagyon [auto_cenzúra] volt a Reál is, azért mert volt egy két kontrájuk már lefociztak minket? Találtak egy gólt, de ennyi.

A Barca meg saját magát okolhatja, mert hihetetlen milyen rosszuk játszottak sokan, mert pl. Etoo igenis jól játszott, létszott rajta hogy akar, de pl. Iniesta most játszott legszarabbul az idényben.

Szóval mind két csapat rosszul játszott.
Ini még így is a legjobb volt.
Azért írtam, h lefociztak minket, mert nekik nem kellett hajtani, csak a saját játékukat játszották, ez volt a céljuk, beállni, keményen védekezni, és kontrából megszerezni a győzelmet, ők elérték a céljukat, ha nem is szemet gyönyörködtetve, mi meg se közelítettük a mienket.
Avatar
shearer09
Barça B
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2006.03.25. 22:01:41

2007.12.23. 22:59:25

Miért írják azt sokan hogy lefociztak minket?

Szeritnem nagyon [auto_cenzúra] volt a Reál is, azért mert volt egy két kontrájuk már lefociztak minket? Találtak egy gólt, de ennyi.

A Barca meg saját magát okolhatja, mert hihetetlen milyen rosszuk játszottak sokan, mert pl. Etoo igenis jól játszott, létszott rajta hogy akar, de pl. Iniesta most játszott legszarabbul az idényben.

Szóval mind két csapat rosszul játszott.
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2007.12.23. 22:55:34

Nálam ez sok mindenen múlik, egy bajnoki második hely is más fényben tündököl pl. egy Bl döntős szereplés mellett, vagy egy kupagyőzelem mellett (bár ez utóbbi már cinkes).
Sztm, ha tényleg hagyják még dolgozni, akkor viszont várni kell év végéig, bízni kell a csodában, ahogy tavaly a Madrid tette (ugyanekkor 6 pont volt az előnyünk), és olyan tavaszt kell várni, amilyet Rijkaard első évében összehoztak, mert az segít csak.
És főleg bízni kell abban, h végre lesz egy olyan évünk, amikor nem tizedelik meg a legjobb játékosainkat a sérülések.

A fiúk is tudnak veszteni, csak nehezebben, és nagyobb jelentőséget tulajdonítanak neki ÁLTALÁBAN.
Avatar
Primitive
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2007.06.25. 10:48:23
Tartózkodási hely: Budapest

2007.12.23. 22:49:46

Rita írta: De látjátok PONT ERRŐL beszélek!VOLNA!!De nem tudott Henry se micsinálni,mer nem állították be!!!És ezen lehet nyavajogni holnap délig is,az eredmény akkor sem változik meg..és nem hinném,hogy csak a lányok tudnak beletörődni a vereségbe...
Én beletörődtem, felfogtam, hogy mivan, mostmár csak a jövőt kell építgetni. És nálam ide Rijkaard nem fér be.
"Non scholae sed vitae discimus"
"Primum nil nocere"
"Lege artis medicinae"
Törpe
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.10.21. 14:13:35

2007.12.23. 22:46:23

a 6 éves fiam elsirta magát meccs végén. ez mindent elmond a csapat játékárol!
Avatar
Rita
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2006.11.12. 13:28:20
Tartózkodási hely: Szeged

2007.12.23. 22:39:13

cscsabi11 írta:Amig hátvédet cserélünk csatár helyett fór hátrányban,addig ne is akarjunk semmilyen meccset megnyerni.Edzőt kell cserélni és ezt ő is tudja.Henry többet tudott volna hozzá tenni akár 20 perc alatt is.Volt pár El Classicoja Angliában.
De látjátok PONT ERRŐL beszélek!VOLNA!!De nem tudott Henry se micsinálni,mer nem állították be!!!És ezen lehet nyavajogni holnap délig is,az eredmény akkor sem változik meg..és nem hinném,hogy csak a lányok tudnak beletörődni a vereségbe...
cscsabi11
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2007.08.24. 15:05:33

2007.12.23. 22:33:14

Amig hátvédet cserélünk csatár helyett fór hátrányban,addig ne is akarjunk semmilyen meccset megnyerni.Edzőt kell cserélni és ezt ő is tudja.Henry többet tudott volna hozzá tenni akár 20 perc alatt is.Volt pár El Classicoja Angliában.
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2007.12.23. 22:30:42

Rita írta:Váááá..miért csináljuk ezt????
mindenki azt mondja,hogy: Miért ő játszott?Miért nem inkább ő?
Miért nem cserélték le?
Miért kap még mindig bizalmat?
Miért ?Miért?Miért?Miért??

De ezen már nem tudunk változtatni akkor sem!!Honnan tudjátok,hogy Guddy jobb lett volna mint Deco?Akkor meg azt mondanátok,hogy mér nem inkább Deco?
Ez a meccs megtörtént már!Vesztettünk és nem lehet rajta változtani..ciki de ez van.Hiába idegeskedünk rajta de ha mögé nézünk akkor észre kell venni,hogy a világon semmi tragédia nem történt!
VESZTETTÜNK!Na és akkor mivan? 7 PONTTAL LE VAGYUNK MARADVA!Na és akkor mi van?még nincsi itt az idény vége,simán fölhozhatjuk.ÉS MIVAN HA NEM HOZZUK FÖL?Semmi..vesztünk..nem nyerjük meg a bajnokságot.a milliárdos barcásoknak ugrik egy kis pénze.Veszt a kedvenc csapatod.DE legalább NAGYVALÓSZÍNŰSGGEL kivágják Rijkaardot..

bocs de muszáj volt leírnom,mer mindig újabb és újabb oldalakat kell elolvasnom ami mind a nyavajgásainkról szólnak.nyavajogjanak azok akik ma olyan trágyák voltak a pályán..

Nekünk meg Boldog Karácsonyt........ :wink:
Belátva, h igazad van, és tényleg nem ezek a nagy dolgok az életben, azért halkan megjegyzem, h ilyet is csak egy lány tud mondani :wink: ! Még jó, h mindenki nyavalyog, mert a kedvenc csapatunk ne kapjon ki, vagy ha kikap, akkor mázlival, bírói hiba miatt, de ne játszák le őket úgy, mint ma :x !
Emellett persze neked is boldog karácsonyt, és tényleg no offence, de a nyavalygás a fiuknál a sportszeretettel jár általában, sajnos...
mademan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 552
Csatlakozott: 2004.10.14. 06:48:38
Tartózkodási hely: Dunaújváros, és Szeged

2007.12.23. 22:27:45

SZÁNALMOS volt ma a barca!!!! ezt a felívelgetős játékot ki találta ki?!?!? nem tudtunk labdáttartani a zellenfél térfelének közepén....

amíg rijkard marad biztos hogy több barca meccset nem fogok nézni!!! vizuálisan okozott fájdalma t a játékunk, ennél egy olasz bajnoki is jobb lett volna
Forca Barca!
Xavi a kedvenc, de MESSI a legjobb!!!
Mert nekem tényleg TÖBB MINT 1 KLUB!!!
Avatar
Rita
Jugador del Barça
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2006.11.12. 13:28:20
Tartózkodási hely: Szeged

2007.12.23. 22:25:10

Váááá..miért csináljuk ezt????
mindenki azt mondja,hogy: Miért ő játszott?Miért nem inkább ő?
Miért nem cserélték le?
Miért kap még mindig bizalmat?
Miért ?Miért?Miért?Miért??

De ezen már nem tudunk változtatni akkor sem!!Honnan tudjátok,hogy Guddy jobb lett volna mint Deco?Akkor meg azt mondanátok,hogy mér nem inkább Deco?
Ez a meccs megtörtént már!Vesztettünk és nem lehet rajta változtani..ciki de ez van.Hiába idegeskedünk rajta de ha mögé nézünk akkor észre kell venni,hogy a világon semmi tragédia nem történt!
VESZTETTÜNK!Na és akkor mivan? 7 PONTTAL LE VAGYUNK MARADVA!Na és akkor mi van?még nincsi itt az idény vége,simán fölhozhatjuk.ÉS MIVAN HA NEM HOZZUK FÖL?Semmi..vesztünk..nem nyerjük meg a bajnokságot.a milliárdos barcásoknak ugrik egy kis pénze.Veszt a kedvenc csapatod.DE legalább NAGYVALÓSZÍNŰSGGEL kivágják Rijkaardot..

bocs de muszáj volt leírnom,mer mindig újabb és újabb oldalakat kell elolvasnom ami mind a nyavajgásainkról szólnak.nyavajogjanak azok akik ma olyan trágyák voltak a pályán..

Nekünk meg Boldog Karácsonyt........ :wink:
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2007.12.23. 22:22:10

Oleguer írta:Valami olyasmit mondd hogy jó volt a hozzáállásunk de kiismerték a játékunk, és a madrid megérdemelten győzött. És hogy az utolsó pillanatig azthitték gól szerezhetünk. És hogy tovább folytatják a munkát. Körülbelül ennyi a lényeg
szánalmas.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Karashu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 451
Csatlakozott: 2007.11.08. 14:17:02
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2007.12.23. 22:22:02

Hát, most hogy végiggondoltam, télleg nem Franki már a fanki. Kéne Mourinho. Meg Fabregas Diegoval együtt :D
Avatar
Oleguer
Capitá del Barça
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2007.10.07. 21:09:44
Tartózkodási hely: DebreceN
Kapcsolat:

2007.12.23. 22:19:13

Valami olyasmit mondd hogy jó volt a hozzáállásunk de kiismerték a játékunk, és a madrid megérdemelten győzött. És hogy az utolsó pillanatig azthitték gól szerezhetünk. És hogy tovább folytatják a munkát. Körülbelül ennyi a lényeg
Visca el BARCA!Visca el BARCA!Visca el BARCA!
---------------Katt ide----------------
Bodi
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3395
Csatlakozott: 2004.10.08. 13:59:23
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2007.12.23. 22:18:31

OvaMind írta:Nem mondanám, hogy Rijkaard rossz edző, és hogy rosszak a taktikai elgondolásai.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy kiváló edző, aki viszont 3 év alatt kiégett a Barca kispadján, és nem tud új lapokkal játszani. Itt az ideje annak, hogy elmenjen a nou campból, másfél év próbaidő még több is volt a soknál.

Pont ezért tartom a világ legjobb edzőjének Sir Alex Fergusont, mivel ő már több mint két évtizede irányítja a Manchestert, és különböző generációkból hozott(hoz) össze mindig Európa szintű élcsapatot.
Én nem vagyok mindenáron Frank mellett,de ha el akarod küldeni,akkor nem a nagy Sir a legjobb példa.
Vele élt át hatalmas hullámvölgyeket a MU,csomóször követelték már a fejét szerte a világon.
3-4 éve,amikor sorra bukták a meccseket és még a 2. hely se volt meg nekik,akkor mindenki arról beszélt,hogy már kiégett,frissítésre van szükség az edzői poszton.De a vezetőség türelmes volt vele,és megérte.

Ezzel persze nem azt akarom mondani,hogy Rijkaard mindenképp maradjon,nem biztos,hogy ő is képes lenne erre,azért Ferguson csak minden idők egyik legnagyonn edzője!
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 235
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2007.12.23. 22:16:11

Rijkaard: "La realidad del Madrid es la contundencia"
Frank Rijkaard destacó el trabajo del Real Madrid en el apartado defensivo como pieza fundamental de la victoria blanca en el Camp Nou, aunque también quiso reseñar la "buena actitud" de sus jugadores. "La realidad del Madrid es la contundencia. Como equipo ha trabajado muy bien y también sus delanteros. Se han colocado muy bien esperando. La defensa de ellos ha frenado a los delanteros de nuestro equipo y nos han creado peligro a la contra", resumió el técnico azulgrana.

El holandés confió en el empate "hasta el último momento" porque vio "buena actitud de los jugadores". "Es una derrota que cuesta, pero creo que hay que seguir, digerir estas derrotas y seguir mirando hacia adelante con ambición y con orgullo", apuntó Rijkaard. "El Barça lo ha intentado todo. Ellos han jugado bien, han cumplido con su trabajo y no pudo ser", añadió

El técnico del Barcelona no tira aún la toalla porque considera que queda mucha Liga. "Nos quedan todavía muchísimos partidos. Tienen ventaja, pero tenemos que seguir tabajando y todo es posible", apuntó.


Por último, Rijkaard dejó entrever que esta derrota no traéra decisiones drásticas porque la actitud fue buena, incluida la de Ronaldinho. "No podemos lamentar la actitud y el trabajo del equipo. A Ronie le he visto bien, com a todos", sentenció.


Valaki lefordítaná nagyvonalakban hogy mit nyilatkozott a meccs után? Nagyon kíváncsi vagyok!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barcamessi 2007.12.23. 22:21:26-kor.
V I S C A E L B A R C A
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2007.12.23. 22:14:23

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=524500

Egy másik elemzés-pontozás a meccsről...

és Suszter nyilatkozata angolul:
http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=524519
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Grege 2007.12.23. 22:18:29-kor.
Dóczy
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2007.07.01. 00:00:34

2007.12.23. 22:07:54

Lassúak vagyunk, s ötlettelenek...
Komiszka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2007.11.29. 16:49:09
Tartózkodási hely: Győr

2007.12.23. 22:04:37

Ronaldinhonak miért kéne mennie?? nem volt olyan rossz főleg a többiekhez képest....
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2007.12.23. 22:04:30

Nem mondanám, hogy Rijkaard rossz edző, és hogy rosszak a taktikai elgondolásai.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy kiváló edző, aki viszont 3 év alatt kiégett a Barca kispadján, és nem tud új lapokkal játszani. Itt az ideje annak, hogy elmenjen a nou campból, másfél év próbaidő még több is volt a soknál.

Pont ezért tartom a világ legjobb edzőjének Sir Alex Fergusont, mivel ő már több mint két évtizede irányítja a Manchestert, és különböző generációkból hozott(hoz) össze mindig Európa szintű élcsapatot.
Avatar
Grege
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2004.11.21. 00:21:31

2007.12.23. 22:03:32

Sosem tettem eddig ilyet, de most pár játékost név szerint is kielemzek...

Valdes: a gól nem az övé volt, amúgy szépeket fogott, kipattanó se nagyon volt, sok panasz nem lehetett rá...

Puyol(2): Robinhot amennyire lehetett szépen kikapcsolta, a második félidőben kicsit túlpörgött, remélem nincs komolyabb sérülése...

Marquez(1): gólban méretes szerep jutott neki, szépen végignézte az akciót, rugta volna inkább fel :evil: Amúgy sztm magabiztos volt, de egy ilyen meccsen ennyi hiba bőven sok

Milito(2): még támadni is felment néha, látszott, h igyekezett, dehát a góllövés nem az ő feladata, persze a madridi gólnál ő is szépen asszisztált

Yaya (2): itt sokan áradoztak róla, de sztm átaludta az első félidőt, a másodikban már szépen játszott, de az elsőben se labdaszerzések, se passzjáték

Ini(2,5):igyekezett, hajtott, benne volt ma egyedül váratlan húzás, de nem elég, nem jókor, amikor kellett volna, tőle is csak pontatlan passz jött

Deco(1): ez édes kevés, az izlandi teljesítménye is jobb lehetett volna, igyekezettel nem volt baj, de semmi plusszt nem adott

Xavi(1): nem szolgálta ki megfelelően a csatárokat, és a labdatartás sem volt elég, tanácstalannak tűnt többször, az utóbbi meccseken ennél szintekkel jobb volt, valszeg most nem hagyták

Ronnie(1): első félidőben szinte semmi, másodikban bár igyekezett, és már be is jött pár csele, de lassú volt és körülményes a legtöbbször, kihagyta emellett "a meccs Barca helyzetét", meg is bűnhödtünk érte, lassan én is kezdem feladni a reményt :oops:

EtO'o (2): sajnos nem lehet elvárni, h egy ilyen hosszú kihagyás után egyedül verje meg a Madridot, hiába lőtt a múlt héten kettőt, azért még nincs, és nem is lehetett csúcsformában. Annak eredményeként, h a Madridnak nem kellett Messire vigyázni, túl sok védő jutott rá, elbántak vele a legtöbbször, még így is lőhetett volna gólt, de ez ma nem jött össze.

Frank(2): ezt a meccset a csapat már az előző eredményeivel elbukta, azzal, h mi futottunk az eredmény után, nekünk volt szükségünk a 3 pontra, kiszolgáltattuk a csapatot a Madrid kontráinak, és ezért csúnya árat fizettünk, Franknek felróható, h Henry miért nem került pályára Ronnie helyén...

A csapatnak fényesebb és sikeresebb új évet kívánok, pihenjék ki ezt a pofont a téli szünetben, és aztán pokozzanak nekünk ennél több örömöt a következő félévben!!!
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2007.12.23. 21:57:45

Ezúton szertném megköszönni Rijkaardnak és Ronaldinhonak amit az FC Barcelonáért tettek és sok sikert kívánni új csapatukban. Akik meg eddig a Madridot fikázták és ezt a szánalmas másféléves tendenciát optimizmussal nézték, hogy ébredjenek fel és próbáljanak objektívak lenni. Gratula a Madridnak.
Lezárt