Észrevételek, kérdések a honlappal és a fórummal kapcsolatban

Kérdések, észrevételek, hibák és javaslatok az Eurobarca.hu oldallal és a fórummal kapcsolatban.

Legyen-e egy új téma(topik/topic) a fórumon a sérülteknek dedikálva: "Gyengélkedő"?

Igen, szuper ötlet!
15
48%
Igen, de legyen más a neve!
3
10%
Fölöslegesnek tűnik..
13
42%
Nem kell, legyünk optimisták!
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 31
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.05.09. 10:47:25

gaillard már igencsak messzire megy az átigazolások topicban a személyeskedéssel... már múltkor is rászolgált szerintem a banánra, de kezd sok lenni...
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.02. 12:53:17

A főoldali Osasuna beharangozóban feltételezhetően van egy hiba:

"A Barcelona olyan szerződést kötött, melynek értelmében az Osasunának 300 eurót kéne fizetnie abban az esetben, ha Abde pályára lépne a katalánok ellen, ezt nem vállalták."

Azért ők nem skótok, hanem baszkok. :) Gondolom 300.000 euróról lehetett szó.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.30. 19:47:03

Fecooo írta:
2023.04.30. 18:41:55
Mielőtt elszabadul a pokol, kérek szépen egy permabant gaillardnak... ezt az ámokfutást sürgősen meg kell állítani...
Kb.egy sorával sem értek egyet,de nem az a megoldás,hogy tiltjuk.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2023.04.30. 18:41:55

Mielőtt elszabadul a pokol, kérek szépen egy permabant gaillardnak... ezt az ámokfutást sürgősen meg kell állítani...
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.04.11. 18:57:24

Megkérném azokat a fórumozókat, akik 2 km-es szövegeket idéznek teljes egészében, hogy használják a szerkesztés funkciót. Különösen azok, akik a saját előző idézetüket, azokra való reflektálást is beidézik. Ne tegyétek átláthatatlanná a fórumot, ez saját érdeketek is. Akinek van ideje fórumozni, annak legyen 15-20 másodperce szerkeszteni is. Sokszor lett kérve régebben is. Vonatkozik ez régi motorosokra is ahogy látom. Akinek nem inge, ne vegye magára. Némi türelmi idő lesz, de nem véges.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 18:02:59

barlacy írta:
2023.04.11. 15:43:28
A tények azok rideg tények. M.Á.nem szórt hamut a fejére, és a helyreigazítás ill. annak elismerése hogy a cikk hibásan , ellenőrzés nélkül felkerülhetett ez is való. Potter fórumozó és még sokan mások is olvasták v. olvashatták a leírtakat, csak nem ragadtak tollat (esetünkben billentyűt)
esetleg nem látták élőben a mérkőzést.
Mi van? :D Csak én nem értem, hogy mi történik? :D

Valaki elírt egy nevet a százból egy összefoglalóban, majd hamar javította, és te ezen vagy fennakadva?
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2023.04.11. 15:43:28

A tények azok rideg tények. M.Á.nem szórt hamut a fejére, és a helyreigazítás ill. annak elismerése hogy a cikk hibásan , ellenőrzés nélkül felkerülhetett ez is való. Potter fórumozó és még sokan mások is olvasták v. olvashatták a leírtakat, csak nem ragadtak tollat (esetünkben billentyűt)
esetleg nem látták élőben a mérkőzést.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.11. 12:08:03

Időközben valóban javították a főoldali cikket a mérkőzés összefoglalójáról, melynek szövegében az egyik mondatban valóban Kessié neve szerepelt Roberto helyett kezdőként.
Fórumtársunk észrevétele a tárgy tekintetében nem volt alaptalan.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.11. 10:15:07

barlacy írta:
2023.04.11. 09:38:47
A Fórum kezdő cikkét a Girona meccs összefoglalóját közreadó M.Á. elképesztő hibákat vétett. Ő úgy látta, hogy a pályán nem szerencsétlenkedett az első pillanattól a csapatfékező lassú, "asszisztáló" Roberto!! Ő a második félidőben csereként beálló Kessziét látta az első minutomtól !!
Hogyan lehet ilyet megengedni ??
Egyrészt: picit nyugodtabb és illedelmesebb hangnemben észrevételezz legközelebb, kérlek! Én magam nem ismerem a cikkíróink nagyrészét mostanság, de azt tippelném, hogy ahogyan mindig is (és ahogy régen én is), most is ingyen és bérmentve, szabadidejüket áldozva tájékoztatnak titeket. Úgyhogy ha valami nem az elvárt minőség, akkor is csak szépen. Annál is inkább, mert az "elvárt" minőség értelmezhetetlen az említett helyzetben.

Másrészt: én most átfutottam a cikket, és hirtelen nem találtam meg, hogy mire gondolsz. Pontosítanál? Illetve lehet hogy azóta javítva is lett amúgy, de eleve nem látom hol lehetett egyáltalán a hiba. Megmondom őszintén, kicsit nehezen értem az egész hozzászólásod, hogy pontosan mi is a gond.

Az pedig általánosságban a cikk író dolga, és vélemény kérdése, hogy ki kit lát gyengének, csapatfékezőnek, vagy éppen jónak.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2023.04.11. 09:38:47

A Fórum kezdő cikkét a Girona meccs összefoglalóját közreadó M.Á. elképesztő hibákat vétett. Ő úgy látta, hogy a pályán nem szerencsétlenkedett az első pillanattól a csapatfékező lassú, "asszisztáló" Roberto!! Ő a második félidőben csereként beálló Kessziét látta az első minutomtól !!
Hogyan lehet ilyet megengedni ??
Avatar
Stoichkov
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 306
Csatlakozott: 2004.10.09. 12:24:19

2023.04.01. 19:35:18

2004-es regisztracios datumommal es 75-os user number-el igazan jarhatna nekem valami veteranabb rang a forumon haha (egyebkent olvasom rendszeresen csak nem szolok hozza tul gyakran)
elso 100 usernek egy og role esetleg? :)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.03.29. 14:30:32

Hunter91 írta:
2023.03.29. 13:07:46
Felháborító! Olvashatatlanok a főoldal cikkei.

Van reklámblokkolóm, bár lehet van tőle jobb is.
AdBlock Plus helyett valami? Ezen átjön a szenny.

Kép
Nekem privacy badger szűr rendesen. Esetleg tegyél vele egy próbát.
Avatar
Hunter91
Capitá del Barça
Hozzászólások: 914
Csatlakozott: 2008.08.27. 23:37:04
Tartózkodási hely: Ahol a denevér is lámpával jár!

2023.03.29. 13:07:46

Felháborító! Olvashatatlanok a főoldal cikkei.

Van reklámblokkolóm, bár lehet van tőle jobb is.
AdBlock Plus helyett valami? Ezen átjön a szenny.

Kép
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.03.28. 22:17:30

Alcantara írta:
2023.03.27. 17:37:40
Nem az én területem, elvileg nincs közöm hozzá, de azért tennék egy észrevételt én is!

Gúnyolódni, cinikus hangvételű bírálatokat írni a legkönnyebb, nevetős hangulatjelekkel tarkítva.
Lehet önként jelentkezni amennyiben igényetek van minőségibb, általatok megfelelő munkásságra. Anno kerestek is embereket nyilvánosan erre a munkára. Ne fogjátok vissza magatokat, ha már úgyis itt élitek páran az egész napotokat, tegyetek a fórumért társadalmi munkában.
Az nem tevőleges, hogy csak cinikus megjegyzést teszek, gúnyos kis fejecskékkel.
Nem gúnyolódásnak szántam, tényleg jót derültem azon, hogy ez így jött össze.
més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.27. 22:02:18

Én anno jelentkeztem, hogy szívesen írok pl meccsekről, nem kellett.
Mondjuk a rózsaszínszemüveges, minden tökéletes szemléletet nem tudtam volna felvenni ez tény.

Én csak azt mondom, ha valaki ír ide, vette a fàradtságot ezeket a statokat kigyűjteni, akkor vegye már a fáradtságot, hogy a fejlécet, ami a pofádba jön a főoldalon megcsinálja nem 5.es informatikaóra szinten.

Most a fordítások minősége az másodlagos, értem a google translete alkalmazását, ha ennyire van idő rendben van.

Amúgy mikor volt utoljára felhívás? Moderàtor kerestetik felhívásra emlékszem amit hasraütészerűen valakik eldöntöttek, hogy mi alapján az máig nem tisztázott.
De szerkesztőnek?

Lényeg a lényeg, ez elvileg Magyarország legnagyobb barcás oldala, és olyanok működtetik, akik fogalmazni képtelenek, mellé igénytelenek is.
De ha az a mérce, hogy mindegy a minőség de a csapatról csak örömódákat, akkor rendben, elfogadom, csak legyen kimondva.

Nem véletlen hagyták ezt a fórumot is el olyan prominens emberek, akik anno komolyan csinálták az oldal körüli teendőket. Ami most van az nagyon nem méltó se a barcához, se az itt “élő” közösséghez.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.03.27. 17:37:40

Nem az én területem, elvileg nincs közöm hozzá, de azért tennék egy észrevételt én is!

Gúnyolódni, cinikus hangvételű bírálatokat írni a legkönnyebb, nevetős hangulatjelekkel tarkítva.
Lehet önként jelentkezni amennyiben igényetek van minőségibb, általatok megfelelő munkásságra. Anno kerestek is embereket nyilvánosan erre a munkára. Ne fogjátok vissza magatokat, ha már úgyis itt élitek páran az egész napotokat, tegyetek a fórumért társadalmi munkában.
Az nem tevőleges, hogy csak cinikus megjegyzést teszek, gúnyos kis fejecskékkel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.27. 11:43:53

fanbarca írta:
2023.03.27. 11:07:41
Jó ez a topliga összehasonlítós cikk, de vicces, hogy egyik ligának sem sikerült az aktuális logóját megtalálni. :mrgreen: :lol:
Meg ilyen igénytelen, paintben összedobott borítóképet 20 éve láttam utoljára.
Komolyan, hogy engednek ki ilyet a főoldalra?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2023.03.27. 11:07:41

Jó ez a topliga összehasonlítós cikk, de vicces, hogy egyik ligának sem sikerült az aktuális logóját megtalálni. :mrgreen: :lol:
més que un club
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.14. 06:57:58

Andris írta:
2023.03.13. 23:52:18
Bár ennek jobb helye lett volna az offtopicban…
Két oka van, hogy ide hoztam át. Egyrészt, a fórummal, fórumozással kapcsolatos. Másrészt pedig, az a javaslatom, hogy néha megjelenhetnének a Barca Femeniről szóló írások is, a honlappal kapcsolatos. A Femeni top kategória, csúcsfutballt játszik, kiváló játékosaik vannak, néha az Eurobarcától is megérdemelnének egy kis figyelmet.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.03.13. 23:52:18

Bár ennek jobb helye lett volna az offtopicban, nem hiszem, hogy hosszú életű téma lesz, szóval mindegy.

Légyszi tegyétek meg, hogy nem emelitek ki a kontextusból a dolgot, mert ez nem szép dolog.

Egyes fórumozó kollégák akkor szokták ezt a kifejezést használni, amikor egy kiemelkedően kemény, hajtós, munkás meccsen vagyunk éppen túl. Ebben a kontextusban használva a férfimunka kifejezés tulajdonképpen az átlagtól eltérően kemény, fizikális munka, kitartás, teljesítmény szinonímája. És szerintem ez igenis tartalmaz egy nagyon szerencsétlen áthallást. Fontos hangsúlyozni, hogy mi is az áthallás fogalom jelentése, aki nincs ezzel tisztában, nézzen utána. Lényegében nem gondolom, hogy bántó lenne bármilyen szinten, nyilvánvalóan a többség van annyira értelmes és 21. századi gondolkodású ezen a fórumon (a kifejezés esetleges használói is), hogy nem gondolja, hogy a nők általánosságban ne lennének képesek ugyanolyan megfeszített munkára, ne rendelkeznének ugyanolyan akaraterővel, ne tudnának átlag és emberfelettit teljesíteni bármilyen helyzetben. DE, az áthallás miatt nekem sajnos igenis rossz olvasni ezt a kifejezést, akkor is, ha ez túlérzékenységnek tűnik. Egyszerűen csak emlékeztet arra, hogy mennyire mély történelmi gyökerei, társadalmi beágyazottsága van annak a fórumtól teljesen függetlenül, hogy még a fejlett országok társadalmaiban (nálunk is) hiányzik a teljes egyenjogúság és egyforma mérce, rengeteg téren és szinten.

Csak egy megjegyzést tettem, egyetlen egyet, a nagyon sokadik alkalom után, annak reményében, hogy esetleg páran ráéreznek arra, amire én, neadj isten egy jobb kifejezésre váltanak. De csak egy mellesleg véleményt fogalmaztam meg. Még kérést sem. Nem hogy esetleg felhívást, vagy hasonlót. Akinek erről mégis a cancel culture jut eszébe, annak nagyon gyorsan utána kell néznie először ennek a relatíve modern fogalomnak, másrészt a cancel szó jelentésének is egy sima szótárban.

Ha mégse lett volna teljesen nyilvánvaló mindenkinek, legyen meg: tőlem nyugodtan használhatjátok tovább, de attól még rossz olvasni. Az is lehet, hogy a kb 30 aktív fórumozónk közül én vagyok egyedül ezzel így, de ez sem változtat semmit az egészen. :)

Ne süllyedjünk odáig, mint az átlagos social média szenny, hogy ha valakinek van valamiről egy negatív benyomása, véleménye, élménye, és azt megosztja, akkor egyből a cancel culture van felemlegetve, ráadásul a maga legnegatívabb értelmében.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2023.03.13. 22:50:46

csababarca írta:
2023.03.13. 22:38:15
Kb háromszoros pénzdíjak vannak a férfiak felé teniszben, de ne zavarjon.
GS-eknél egyenlő valóban, pár éve már.

Egyébként a férfi munka kifejezésben semmi nincs, max ha valaki túlérzékeny az beleköt.
Na most akkor döntsük el, hogy háromszoros a Grand Slameken, vagy egyenlő. Meg hogy én Grand Slamet írtam-e a példámban, vagy egy ATP 250-es tornát, de ne zavarjon.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.03.13. 22:38:15

Kb háromszoros pénzdíjak vannak a férfiak felé teniszben, de ne zavarjon.
GS-eknél egyenlő valóban, pár éve már.

Egyébként a férfi munka kifejezésben semmi nincs, max ha valaki túlérzékeny az beleköt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2023.03.13. 22:29:20

brazilfan írta:
2023.03.13. 21:10:45
Andris írta:
2023.03.12. 23:09:09
Sokaktól olvasom ezt a "férfi munka" kifejezést, és nem lesznek álmatlan éjszakáim, de gondoltam mostmár a századik alkalom után egyszer megjegyzem: a hajam égnek áll ettől a kifejezéstől. Tudom, hogy többségetek igazából nem gondolja, hogy a nők ne tudnának bármilyen területen ugyanolyan keményen és kitartóan harcolni, dolgozni, teljesíteni, de mégis van egy áthallása a dolognak. Szóval no offense, de szerintem ez egy borzalmasan rossz hátterű, szerencsétlen kifejezés.
Áthoztam ide, hogy ne legyen off.
Ebben a szólásmondásban az én értelmezésem szerint a férfi nem a nő ellentétpárja, hanem az erőtlen, férfiatlan férfié. A férfimunkák elvégzéséhez erő és tapasztalat kell, de a fiatal, gyenge fizikumú, esetleg mentálisan nem erős férfiak alkalmatlanok rá.

De ha már szóba kerültek a nők, egyszer-egyszer a Barca Femeniről is lehetne írni, elég sikeresek, és a BL-meccseiket teltházak előtt játszották.
Nem tudom, vigyem-e át a kultúrás topikba, vagy mi, de max törli, aki akarja.
Szóval akkor most nyomjuk a kenszölkálcsört Vörösmartyra is, szerintem:
"Mi dolgunk a világon? küzdeni
Erőnk szerint a legnemesbekért.
Előttünk egy nemzetnek sorsa áll.
Ha azt kivíttuk a mély sülyedésből
S a szellemharcok tiszta sugaránál
Olyan magasra tettük, mint lehet,
Mondhatjuk, térvén őseink porához:
Köszönjük élet! áldomásidat,
Ez jó mulatság, férfi munka volt!"

Amúgy meg ne menjünk ebbe bele, de valahogy nem véletlen, hogy a női teniszmeccsek csak két nyert szettig tartanak a Grand Slameken, meg átlagban kábé harmad annyi időt töltenek a pályán, mint a férfiak. Ellenben pénzdíjban besöprik ugyanazt, amiért senki sem sipítozik... Meg hogy évente párszor jönnek hírek, hogy U15-ös fiúk megruházták 7-0-ra a felnőtt női focicsapatot, meg miegymás.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.03.13. 21:10:45

Andris írta:
2023.03.12. 23:09:09
Sokaktól olvasom ezt a "férfi munka" kifejezést, és nem lesznek álmatlan éjszakáim, de gondoltam mostmár a századik alkalom után egyszer megjegyzem: a hajam égnek áll ettől a kifejezéstől. Tudom, hogy többségetek igazából nem gondolja, hogy a nők ne tudnának bármilyen területen ugyanolyan keményen és kitartóan harcolni, dolgozni, teljesíteni, de mégis van egy áthallása a dolognak. Szóval no offense, de szerintem ez egy borzalmasan rossz hátterű, szerencsétlen kifejezés.
Áthoztam ide, hogy ne legyen off.
Ebben a szólásmondásban az én értelmezésem szerint a férfi nem a nő ellentétpárja, hanem az erőtlen, férfiatlan férfié. A férfimunkák elvégzéséhez erő és tapasztalat kell, de a fiatal, gyenge fizikumú, esetleg mentálisan nem erős férfiak alkalmatlanok rá.

De ha már szóba kerültek a nők, egyszer-egyszer a Barca Femeniről is lehetne írni, elég sikeresek, és a BL-meccseiket teltházak előtt játszották.
Avatar
vidra
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2018.05.06. 23:33:21

2023.03.05. 19:04:25

Drága a szervör, valamibű fizetni kő. Küldjé' pénzt nekik és akkor nem lesz :D
Válasz küldése