EuroBarca filmklub

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

http://bit.do/eurobarca_filmklub" target="_blank

1. hét (02.10): geridoss - Das letzte Schweigen (2010)
0
0 szavazat
2. hét (02.17): P.U.Y.O.L. - The Postman (1997)
1
25%
3. hét (02.24): Petr - Kongen av Bastøy (2010)
1
25%
4. hét (03.03): MatyiG - Remember (2015)
0
0 szavazat
5. hét (03.10): nzxtpo - The Last Seduction (1994)
1
25%
6. hét (03.17): MQuCsabi - Blue My Mind (2017)
0
0 szavazat
7. hét (03.24): soadroli - You Were Never Really Here (2017)
1
25%
8. hét (03.31): messideco - Leviafan (2014)
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2012.05.29. 11:14:18

recrea írta: hol van ez a blog, amin szavazni kell?
http://www.filmklub2.blogspot.com/
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.05.29. 09:51:02

Blow Up értékelés

-SPOILERES-

Két dolog kapásból nagyon tetszik a filmben: az első - ami már a kezdeti képkockákból lejön - Thomas hatalmas egója, sztem nagyon jól áll neki, könnyeden is játssza...talán csak akkor bizonytalanodik el, amikor nem találja a helyszínen a hullát. A másik pedig a hímsoviniszta viselkedése, szinte alázza és kifacsarja a nőket, gyakorlatilag semmibe nézi őket. Nem azt mondom, h ez a követendő példa, de férfitársaim közül ki nem ábrándozott még hasonlóról, mint amit Thomas tehet meg a filmben. (Aki még nem, az fiatal, de elfog jönni ez az idő.)

Nem is tudom eldönteni, mivel elégül ki jobban, azzal, h lefotózza őket, vagy h lefekszik velük.

Úgy gondolom, h nagyon unja az életét, egyrészt van pénze, amivel könnyen elérheti azokat a dolgokat, amik az akkori fiatalokat éltették: alkohol, fű, ruhák, zene, koncertek, mozi, vonaglás a realitás és a képzelet között. Másrészt van hatalma, amivel a legjobb nőket is megkaphatja, megvehet egy régiség üzletet, megszerezhet egy gitárdarabot, azt gondolja, jelenlegi életkörülményei között bármit megtehet.

Mégis úgy érzem, h többre vágyik, annyi pénze viszont nincs, h ebből kitörjön, épp ezért örül annyira annak, h egy bűntényre lelt, izgalmat visz az életébe. Aztán szembesül azzal, h ez rajta kívül senkit sem érdekel, mindenki ez említett felszínes dolgoknak él.

Azzal talán, h visszadobja a labdát, ő is beletörődik ebbe.

Kicsit több izgalmat és feszültséget vártam a filmtől, ezt nem kaptam meg, rengeteg az üres jelenet, amit a modern filmeken felnőve nem szoktunk meg, talán, ha megnézném még egyszer, jobban ütne, de egyáltalán nincs kedvem hozzá.

A film: 10/5,5

Ui: messideco, hol van ez a blog, amin szavazni kell?
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.29. 07:24:19

Szóba hozódott az előző filmklub próbálkozás. Na akkortájt a legjobb ajánlás kurdttől volt szerintem, a Tenebaum - A háziátok c. film. Wes Andersontól az volt az első film, amit láttam, a második Az okostojás, de az már nem tetszett.
Még kiemelkedő volt számomra a Dr. Halál és a Scanner darkly is (asszem ezeket egyvalaki ajánlotta)

Az sem volt rossz, már mint az előző (fél) kör, csak sajnos az ajánlások felvettek egy szélsőséges végletet, ami nem tetszett a közönségnek. A jelenlegi kör szerintem jól megy a másikhoz képest, és már mindjárt vége, pedig csak heti egy film van terítéken :)

Szavazás a blogon, fontos úgy érzem :)

szerk: Kalap testvérünket próbáltam meggyőzni, hogy csatlakozzon, válasza egy határozott talán.
Deusnál is próbáltam kampányolni, nála kevésbé sikeresen :(

szerk2:
Szünet valószínűleg nem lesz, 15 tagból 7 eddig a NEM mellett döntött. Úgy lenne a fair, ha megvárnánk a 15 szavazatot, de nem várhatunk karácsonyig :D

Blowup (Nagyítás)
Hogy a macska rúgja meg. Ez is az élő példája annak,hogy elszúrtak egy jó alapötlettel rendelkező filmet.
Vagyis szerintem szúrták el, másoknak még tetszhet.

Nagyon lassú a film folyása, a párbeszédek hiánya valamint a filmzenék különösen zavartak.
Vártam a megoldást, a krimit a filmben, de sajnos nem jött elő. A főszereplő egy felfuvalkodott gúnár volt az én szememben.

A rendező átmegy a filmben a művészet, a realitás és a képzelet viszonyának boncolgatásába - olvastam valahol. Hát igen, és ezzel szúrta el nálam.

Ahogy többen is említettétek, az első 35-40 perc dögunalom, de szerintem a célját, a kort és a szabadossá váló társadalmat kitűnően bemutatta. Mondom, ezután vártam a pörgést, de mindig valami megszakított a fonalat.

Értékelés: nem igazán szoktam számokban kifejezni, de itt muszáj. A film maga okés, filmtörténeti szerepét elismerve 6/10

Köszi az ajánlást Bob, örülök, hogy színesítetted a Filmklubot az ajánlásoddal :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.05.29. 01:45:48

Nagyítás

Fura egy film volt. Kétes érzéseim vannak. Egy fiatal fotós mindennapjaiba csöppenünk bele. És ezzel telik el a film első 40 perce.... számomra ez a 40 perc dögunalom volt. Nem tudom hogy kezeljem a filmet.... azt hittem Felső tízezer 2-t nézek. DE szerencsére jött a megváltás azaz az utolsó 1 óra. Elérkeztünk a történet lényegéhez.

a képsorokon feltűnik egy gyilkos és egy hulla. Egyből érdekessé vált a film. Mondtam is magamban: "Na még a végén egy nagyon jó film lesz belőle".
És részben így is lett, mert a story és a kivitelezése nagyon átjött.

A film hordoz magában megválaszolatlan kérdéseket, melyeket ránk bíznak és elgondolkodtatnak.
így utólag olyan mintha az életéből láthattunk volna pár napot .... aztán vége.. de ő szépen folytatja az addig megszokott életét. Se Happy end .. se rossz vég. Egy úgynevezett Részlet volt a film.

Viszont ami nem tetszett az az 1-2 jelenet ami sehogy sem illett a képbe.
Amikor a 2 csaj elkezd birkózni meg amikor Thomas elmegy a discoba. Aztán megszerzi a gitár egy részét ... amit az egész tömeg megakart szerezni, majd szépen eldobja ... WTF ?

Színészekkel nem volt gond, sőt a Thomast alakító David Hemmings játéka nagyon is tetszett.

Összességében egy jó film volt amit sajnos az első 40 perc nagyon lehúz a semmit mondó történéseivel. Számomra egy rossz felvezető rész volt az első 40 perc.

Így csak 6,5/10
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 23:46:40

Na csövi :)

ÖÖ, az lenne a jó, ha mindenki hétvégére be tudná hozni a lemaradásait, hogy napirenden tudjunk lenni majd.

Geridossal próbálok kapcsolatba lépni, hogy ajánl-e vagy sem, közösen eldöntjük majd, hogy előrébb lépjen valaki a sorban vagy valaki az újoncok közül beugrik.

Egyelőre ennyi.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.28. 20:22:32

faust, írtad h gyerekkorod egyik kedvenc meséje volt. nah már most ez egy 88-as film, uhogy akkor már Te is a 30 környékét taposod ugye?
22 vagyok csak. :) Fiatal vagyok még, csak őszintén szólva nekem nagyon hirtelen kellett felnőnöm pár szempontból, és jelenleg a gyerekkoromat úgy 12-13 éves koromig értem.

Anyámék anno nagy VHS huszárok voltak, szóval pl. az Őslények országát én rongyosra néztem 5-6 évesen, hogy a Jurassic parkról és az SW-ről ne is beszéljünk.


Röpcsi meg awesome. :D :D :D
Kép
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.05.28. 18:13:08

faust, írtad h gyerekkorod egyik kedvenc meséje volt. nah már most ez egy 88-as film, uhogy akkor már Te is a 30 környékét taposod ugye?
nem feltétlenül kell 30 körül járni. Én a Dragon Ball-on nőttem fel és azok is a 80-as években készültek. És 92-es születésű vagyok.
Lényeg az, hogy gyerekkorban mikhez jutottál hozzá. Filmben pl. a Star Wars volt a legelső amit láttam. Pedig ahhoz már jó öregnek kéne lennem :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.28. 16:19:44

őslények országa

az igazat megvallva, nekem így 30+osan is gyengéim a rajzfilmek. sokkal jobban kikapcsolnak mint bármi más.

a dinókért soha nem voltam, viszont a korához képest teljesen rendben volt a rajzfilm, aranyos, megható, meg minden ilyesmi.

röpcsi komoly volt, jó volt neki rudolf péter szinkronja (már ha ő volt :D)

de a legnagyobb az egész mesében a sörhasú t-rex volt :lol: :lol: :lol:

mesével kapcsolatban nem tudok szőrösszívű lenni, ugyhogy jo pontot adok neki. nem akarom hasonlitani a mai modern mesékhez, vagy akár a 90-es évek disneyjeihez, uhogy kap tőlem egy

7,5/10-et

faust, írtad h gyerekkorod egyik kedvenc meséje volt. nah már most ez egy 88-as film, uhogy akkor már Te is a 30 környékét taposod ugye?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.05.28. 15:54:17

Először is, a kulcs a Filmklub széles palettája, bár nagyon féltem mikor meghallottam mese lesz.

Én utoljára a Mulant láttam mint mese még 10-12 évesen kb.Nem vagyok nagy meserajongó, gyerekem sincs, úgyhogy az új animációs filmek is kimaradtak.Dinoszauroszok sem vonzottak soha, úgyhogy előre látom nehéz lesz a dolog, de kíváncsi vagyok rá.Legalább rövid :D De nem ítélek elsőre, meglássuk.

Köszönjük az ajánlást!
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 13:55:24

Ezt már szeretem :D Új, lelkes, aktív tagok, ezek (is) kellenek nekünk :D

REMY: elkönyveltem
jelwaz: oké, várunk türelmesen

Nemsokára, kb. fél óra múlva jövök én is a Nagyítás értékelésével.

szerk: mégsem, majd este. Amilyen formában vagyok, a dinósat is megnézem ma :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
jelwaz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1145
Csatlakozott: 2005.07.10. 18:38:11
Tartózkodási hely: A barikádokon...

2012.05.28. 13:33:30

Rendi-bendi, köszönöma felvételt, hamarosan jövök akkor az értékelésekkel!
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2012.05.28. 12:57:05

Őslények országa

Dinoszauruszok, imádom őket. De annyira nem fogott meg mint ahogy vártam. Kicsit sablon story, bár ha az évszámot nézzük akkor nem biztos. 1988 ugyebár.
A rajzolás szerintem egészen jó volt. és a rajzfilm képi világa teljesen átadta a story lényegét.

Kár, hogy a T-rex-et állították be rossznak mekkora rasszizmus ez már??? csak azért mert húsevő ??? Miért a vegetáriánusokat kell védeni ???

Szinkron hangok kissé idegesítettek -.-" a folytonos nyávogás.
Röpcsit bírtam benne

Összességében egyszer nézhető rajzfilm volt, ami egy jó témát célzott meg, de nem kötött annyira le

6/10
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 12:52:37

Konkrétan azt írta, hogy pát hétig nem tud filmeket nézni. Oké. De nem tudom teljesen hülyének nézett vagy mi, a blogján termeli rendesen a kritikákat...
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.28. 12:48:38

messideco írta:
visca el barca írta: de ezen nem is idegesítem magam.
Nyugi én sem. Konkrétan csak sjay esete idegesít egy kicsit...
ennél már csak az az idegesítőbb, mikor beírják, h holnap húúúúú mennyi szabadidőm lesz, mindet pótolom, aztán ugyanugy semmi.

megértem én azt h nem mindenki a gép előtt tölti a szabadidejét, de akkor ne ígérgessem.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 12:44:53

visca el barca írta: de ezen nem is idegesítem magam.
Nyugi én sem. Konkrétan csak sjay esete idegesít egy kicsit...
"And my heart will leave you never."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.05.28. 12:22:42

messideco írta:visca el barca: a filmklub addig le fog állni, amíg le nem írod a becsületes keresztnevedet :P :lol:

a becsületes nevem jános, de az összes ismerősöm vay mátyásnak, vagy francoisnak szólít.

filmklub: mindegy h várunk e a lemaradókra vagy sem, mert egyik sem jó megoldás. ha várunk, akkor belassulunk, meg az lesz amit a bence is írt. ha meg nem várunk, akkor még jobban fel fog torlódni minden. kellene vmi ultimátum, mindenknek max 1 vagy 2 elmaradott filmje lehessen, aztán ha nem bírja a tempót, Isten vele. tényleg nem tudom mivel lehetne motivalni a lemaradokat, osztogassnuk nekik cukorkát.. nekem az már amugy sem kóser, hogy vki jelentkezik, aztán HETI 1 filmet nem képes megnézni, holott gondolom sokan órákig facebookoznak meg minden. de ezen nem is idegesítem magam.

faust: kicsit komolyabb ajánlásra számított, de jó lesz ez. most amugy is annyi mese van a tv-ben, délután én is megnézek még 1-2-t (lecsó, halott menyasszony, kungfu panda, imádom őket :D )
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 11:06:56

Pont ez, meg kell találni az arany középutat, de ez sajnos nehéz. Azt érzem, hogy itt nálunk a ló túloldalára átestünk, főleg egy-két ember.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.28. 11:03:39

Faust, most mutassuk meg neki Amúgy itt nálunk egyáltalán nincs szigorúság,talán nem is kell, de remélem nem fog senki nagyon elkényelmesedni.
Én próbálok nálunk rendet tartani, de legtöbbször a Klub jövőjét kell figyelembe venni, szóval ritkán sanyargatom a népet. :D
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 10:30:11

Faust, most mutassuk meg neki :D :lol: Amúgy itt nálunk egyáltalán nincs szigorúság,talán nem is kell, de remélem nem fog senki nagyon elkényelmesedni.

kurdt: ajánlhatsz nekem heti egy filmet, ha van kedved/időd. Amúgy nincs facebookod? :)

visca el barca: a filmklub addig le fog állni, amíg le nem írod a becsületes keresztnevedet :P :lol:

szerk2: Faust torrentje a diablon is rajta van :wink:
"And my heart will leave you never."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.05.28. 10:25:06

Én is jövök minden filmmel délután, meg madridistán is. Szóval ha valamelyik főnőkúr kidob, az ziher, hogy bosszút állok 8) :lol:
Láttam mindegyik filmet, csak még nem volt időm értékelni.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 10:18:04

Főiskola? Egyetem? Sok sikert!

Amúgy NAGY baj nincs a lemaradásokkal, ahogy elnézem:

sjay úgy nézem magasról tesz a filmklubra...
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.28. 10:04:29

Semmi gáz, ebből aztán nem csinálunk balhét. :) Lényeg a zökkenőmentes szervezés.

Jövök nemsoká' az elmaradásommal, csal megint felvételi forduló lesz és már a peckem kivan vele, de lassan befejezem a munkát.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 10:00:40

Mondom még egyszer bocsi, nem tudtam meddig leszel távol :oops:

szerk: értékeltem a Carlitot odaát :)

recrea, Remy, jelwaz: kezzétek nézni a filmeket :) (Nagyítás + Őslények országa)

sjay: szólj ha még tag akarsz lenni...

Pótoljátok a lemaradásokat. Az ERŐ legyen veletek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2012.05.28. 10:09:34-kor.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Faust
Madridista
Hozzászólások: 482
Csatlakozott: 2010.07.26. 22:33:31
Tartózkodási hely: Budapest

2012.05.28. 09:46:19

Na igen, itt vagyok. :D

Már látom ellőtték a poént, sorry, de nem voltam netközelben egész hétvégén, csak pár percre.


Ahogy ígértem, egy könnyedebb rajzfilmmel jövök, mégpedig gyermekkorom egyik legbecsesebb darabjával. Rólam tudni kell, hogy kb. 4 éves koromtól fogva dinómániás voltam a Jurassic parknak köszönhetően. Heti rendszereséggel néztem a filmet, dinós könyvekből tanultam meg olvasni, egész nap dinókat rajzolgattam, 10 éves koromig paleontológusnak készültem, és még sorolhatnám napestig. Így ez a rajzfilm is egy elég nagy szelet a gyerekkoromból, és biztos vagyok benne, hogy ezért szeretem ennyire.

Őslények országa (The land before time, 1988)

Bár nem várok oszlatlan sikerre - hiszen nem olyan oldalról közelítitek meg, ahonnan én - azért meg kell jegyezni, hogy a dinós mivolta mellett azért egy minőségi darabról beszélhetünk, ellentétben a csillió folytatásával. Szerintem gyönyörű darab, tavaly januárban volt egy pár napos "újraötévesakaroklenni" c. keserédes, könnybe lábadt szemű nosztalgiahullámom, amelyből ez a rajzfilm tevékeny részt vállalt.

Remélem, hogy javarészt tetszeni fog nektek, de abban biztos vagyok, hogy nem fogjátok elpazaroltnak érezni azt az egy órát, amit elvesz az életetekből. :) Páran biztos csalódtok, hogy ilyesmit dobtam be, de egyrészt nem voltam nagyon rákészülve az ajánlásra, másrészt próbáltam kicsit ellensúlyozni az eddigi hangulatvilágot, és egy kicsit színesíteni a Filmklubot. Akinek nem lenne elég, és morog a műfaj miatt, nézze meg a Meztelen ebédet. :D :D :mrgreen:

Mégvalami: valaki PÜ-ben jelezze kérem, hogy hova tudnám Nektek feltölteni a filmet. nMagon fenn van az eredeti szinkronos verzió, és akinek nincs hozzáférése, szeretném vele megosztani. Én nem tudom máshogy nézni, mert azon nőttem fel, de "látatlanban" is biztos jobb, mint az errtéellklubbos verzió. Vagy ott az eredeti hang, olyan verzióval nem tudok szolgálni. :)

Órákig még tudnék gépelni, de felesleges. Nálam ez egy erős 8,5/10, és bár ott a temérdek remek Disney darab, nálam összesítve csak az Oroszlánkirály előzi meg a sorban, merazaviláglegjobbrajzfilmje. Remélem ízleni fog, és remélem, újra gyerkőcök tudtok majd lenni egy kósza óra erejéig. Fogyasszátok egészséggel.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2012.05.28. 06:14:45

De mit a francot lehet csinálni ezügyben? Kidobni nem akarom az embereket, mert akkor csak öten maradnátok, igen mert még nekem is van pótolni valóm. :oops:
De heti egy filmet igazán meg lehetne nézni... :roll:

Faust meg remélem megjelenik, vagy akkor bedobom az ajánlását ha nem lesz harag belőle :)
REMY írta:Faust üzeni, hogy leghamarabb holnap este tud jönni a filmmel.
Az is már eltelt :S
Bedobjam az ajánlását? Remélem nem haragszik meg :idea:


szerk:
Akkor remélem Faust nem haragszik meg.

szerk2: jelwaz felírtalak.

szerk3:recrea, jelwaz, REMY: a Nagyítás és az Őslények országa vár rátok :D

szerk4: Szavazás a blogon, fontos


AJÁNLÁS
ŐSLÉNYEK ORSZÁGA
Kép
IMDB
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése