Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.09.02. 23:48:56

Rinku írta:K...ra sírok vagy 10 perce... :lol: :lol:
:lol: :lol:

épp délután olvastam egy cikket, hogy mennyire aprólékos is ez a sorozat, és hogy egy-egy pillanatnak mennyi jelentősége van, amikre ha felfigyel az ember már sejthet valamit a következő részekből.

itt van pl. egy régebbi:

http://oi44.tinypic.com/2r55j05.jpg" target="_blank

az más kérdés ki veszi észre, kinek mit mond, és ez a jó benne
MR. TROMORT777

2013.09.01. 11:56:59

S.Agüero írta:
Ez melyik rész? :mrgreen:
S06E20
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2013.08.31. 18:53:31

Amiért is megéri elkezdeni Agymenőket nézni.

Kép

Ez melyik rész? :mrgreen:

Kép


Ja, amúgy végeztem az 5. évaddal is már.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.27. 23:21:54

sjd írta:Dex
Nem megmondtam? Sajnos kb. ennyi mondható el erről a részről, eléggé erőltetett volt most ez.

Vogel előadja, hogy ja hát igen, tényleg van egy fiam, még soha nem gondoltam rá, hogy ő is lehet a sorozatgyilkos. Őszintén remélem, hogy szkriptelve volt hogy ez ilyen gázul jöjjön ki, és már tudott a dologról régebben, mert a Dexterre egyáltalán nem jellemző ez az ad-hoc jelleg, ami most egyre inkább kezd testet ölteni.

Egyébként ami nekem hiányzik ebből az évadból, az egy egyéniség, aki összetartsa az egészet. A 4. óta folyamatosan megvolt ez (előtte meg inkább az epizodikusság ment, most meg nem is emlékszem mikor ölt Dexter utoljára meg egy random embert), de most valahogy hiányzik egy karakter, aki értelmet adna az egész szezonnak, mert Vogelnek ez nem nagyon sikerül. Gyakorlatilag egy olyan mellékszereplővé degradálódott, mint Deb vagy Quinn.
szerk.: Ennél szebben én sem foglalhattam volna össze ezt a részt.
http://www.avclub.com/articles/make-you" target="_blank ... ic,101569/

Én is valami ilyesmire akartam kilyukadni. Vogel abszolút elvesztette nálam (is) a központi szerepét, és érdektelenné vált.
Nem tudom mit fognak ebből kihozni, most kicsit bosszantó a 2hét szünet, de kiváncsi vagyok. Illetve, hogy most Hannah képbe jött, meg Harrison anyuka kép, stb., kezdem azt hinni, hogy itt happy end lesz..Legalábbis hogy Dex életben fog maradni
Avatar
Slither
Almighty Admin
Hozzászólások: 7203
Csatlakozott: 2006.11.25. 23:02:44
Tartózkodási hely: A világ közepe
Kapcsolat:

2013.08.27. 23:11:35

davi10 írta:Sziasztok!
Kinéztem 2 sorozatot, érdekelne a véleményetek:
1. Skins
2. A liga

Kösz!
Mindkettő nagyon ajánlós. Az "első generációs" Skins az egyik all-time kedvencem, utána már annyira nem ragadtak meg a karakterek.

A League-hez azért kell egy kis affinitás a témájához, de ha az megvan akkor full jó. De alapjáraton is élvezhető, nem kell feltétlenül ismerni/érteni/szeretni a fantasy sportokat hozzá. :wink:
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.27. 20:01:43

Sziasztok!
Kinéztem 2 sorozatot, érdekelne a véleményetek:
1. Skins
2. A liga

Kösz!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.08.26. 23:15:00

Dex
Nem megmondtam? Sajnos kb. ennyi mondható el erről a részről, eléggé erőltetett volt most ez.

Vogel előadja, hogy ja hát igen, tényleg van egy fiam, még soha nem gondoltam rá, hogy ő is lehet a sorozatgyilkos. Őszintén remélem, hogy szkriptelve volt hogy ez ilyen gázul jöjjön ki, és már tudott a dologról régebben, mert a Dexterre egyáltalán nem jellemző ez az ad-hoc jelleg, ami most egyre inkább kezd testet ölteni.

Egyébként ami nekem hiányzik ebből az évadból, az egy egyéniség, aki összetartsa az egészet. A 4. óta folyamatosan megvolt ez (előtte meg inkább az epizodikusság ment, most meg nem is emlékszem mikor ölt Dexter utoljára meg egy random embert), de most valahogy hiányzik egy karakter, aki értelmet adna az egész szezonnak, mert Vogelnek ez nem nagyon sikerül. Gyakorlatilag egy olyan mellékszereplővé degradálódott, mint Deb vagy Quinn.
szerk.: Ennél szebben én sem foglalhattam volna össze ezt a részt.
http://www.avclub.com/articles/make-you ... ic,101569/" target="_blank
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.26. 22:50:52

XaviMessifan írta:sziasztok, tudna ajánlani nekem vki vigjáték sorozatokat, blue mountain state, két pasi meg egy kicsi kalibűeket? :)
Kissé más, de lent írtam a Felhőtlen Philadelphiát. Az első évad csak 7 rész, azt bírd ki, mert a 2. évadtól már főszereplő Danny de Vito és hatalmas a karaktere :D
Még másabb a Dokik, aminél az első évad kicsit döcögős, viszont a Top3 vígjátéksorozatban benne van nálam.

Vagy ha nem idegenkedsz a rajzfilmektől akkor a Family guy - South Park duóval ellehetsz egy ideig :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
XaviMessifan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2006.06.06. 20:22:09
Tartózkodási hely: kanizsaaaaaaa

2013.08.26. 22:43:17

sziasztok, tudna ajánlani nekem vki vigjáték sorozatokat, blue mountain state, két pasi meg egy kicsi kalibűeket? :)
Kép

Més qué un Club!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.26. 22:26:23

Most olvasom, hogy Dexterben 2 hét pihi... :mrgreen: :evil:
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.08.26. 22:17:52

miihii írta:
Deus írta:Van valakinek Dex felirata? (9. epizódra gondolok)
ITT
Köszi!

Most néztem meg a 8. epizódot, a kilencediket most nézem mindjárt!

8. részről:


Aztaleborultmindenit, ez nagyon nagy rész volt!
Először is, amikor Deb elkapja Hannah -ot a szobában, s ezután jön be Dexter, s majd Zach... omájgád... Órási jelenet volt. Ezután vacsora Dr. Vogel -nél... Három sorozatgyilkos plusz egy pszichológus... Nem volt kicsit meredek a jelenet.

A vége meg hatalmas WTF volt. Zachot megmurdelte az agysebész... Nemááá :( Bírtam a srácot nagyon. Elképzeltem, hogy ő veszi át Dex stafétabotját mint tanítványaként. Erre jön ez a Dex lakás-jelenet... Annyira meglepődtem, hogy csak na... Kár, hogy kihúzták őt az írók.

Dex meg jól megfektette Hannah -ot megint. Makker állat
Nah, most nézem a 9. részt!
KépKép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.08.26. 21:26:47

Deus írta:Van valakinek Dex felirata? (9. epizódra gondolok)
ITT
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2013.08.26. 21:16:52

Van valakinek Dex felirata? (9. epizódra gondolok)
KépKép
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8674
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2013.08.26. 20:55:30

Azért vicces és érdekes volt látni a SoA Kozik-ját Dexterrel beszélgetni :D
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.26. 20:54:56

dexter

nah, talán a kövtkező résztől tényleg beindulnak a dolgot... vagy megint elénk toltak egy jo kis trailert :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.26. 20:03:37

DEX

Hát, akárhogy is végződik, az egyik leggyengébb évadként fogom elkönyvelni a mostanit az tuti.
Ide oda kavargatják a szálakat, és olyan mintha egy erdőben körbe körbe sétálgatnánk, mert mindenhova megyünk, csak előre nem.

Ez a Vogel szál annyira nem érdekel már, hogy azt leírni nem tudom. Azt hittem az elején mikor behozták, hogy értelmesebb szerepe lesz,ő fogja lebuktatni Dextert vagy valami, na de hagyjuk.

Az meg, hogy most derül ki számunkra, hogy van egy fia, vagy volt egy fia..... áh. meg most jut ez az agyáig, hogy ezt a számot játszotta a fia állandóan mikor vele volt? Vagy ha eddig direkt nem mondta, akkor most miért ?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2013.08.26. 20:06:17-kor.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2013.08.26. 20:01:10

visca el barca írta:bb

aha. szoval anno ugy lett beállitva h gus mérgezte meg a gyereket? nem emlékszem :D

Igen. Walt Gusra kente az egészet. De így, hogy Jesse rájött, hogy Waltnál van az egész, Gus nem sáros az ügyben, Walt mérgezte meg a srácot.

Amúgy meg nem történik a házzal semmi, mivel a flashforwardban áll az egész. Csak tiszta retek volt. A felirat meg gondolom Jesse-től lesz, a "Heisenberg" a nappaliban. Illetve gondolom a nő azért borul el az első részben, mert Waltot halottnak hiszi. Legalábbis szerintem így lesz, mintha kísértetet látna.

Ritka nagy királyság volt ez a videó, jobban bírom az öreg WW-t, mint bármikor. :) Nem halhat meg, neki túl kell élnie. Értelmetlen lenne a sorozat számomra, ha meghalna, nem lehet ez a vége.
A stáb a forgatás végén összeállt egy közös képre... :lol:

http://imgur.com/GR5HpX9
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2013.08.26. 20:07:47-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.26. 19:48:01

bb

aha. szoval anno ugy lett beállitva h gus mérgezte meg a gyereket? nem emlékszem :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
vargaakos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2008.11.21. 15:47:12
Tartózkodási hely: Nagyszekeres/Budapest

2013.08.26. 19:34:43

Sanama írta:BB

VEB,

Ezt vágom, mármint ez lejött. Csak ez nekem kicsit alapozatlan volt... Egyszercsak tapogatja magát, és bekattan nála? ugyan már... még akkor is, ha Walt egyre messzebb merészkedik vele szemben is. Kicsit azt érzem, hogy ezt az írok akarták nagyon, hogy megtudja/rájöjjön. Semmije nem volt.
Breaking Bad továbbra is:

Azért az akkoriban is elég erősen felmerült Jesse-ben, amikor történt a dolog, majdnem megölte miatta Walt-ot. Walt pedig nem akarta megölni a kis srácot, csak szüksége volt rá ilyen módon, hogy maga mellé állítsa Jesse-t a Gus-szal szemben. Nekem teljesen egyértelmű volt a szituáció, szerintem semmi gond ezzel.
Annak örülök h elkezdődik ezzel, az előre utalások "visszajátszása". Láthattuk h az üres lakásban mászkál Walt, most már tudjuk, hogy miért ürült ki.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.08.26. 19:33:36

Dex

Végre lehullt a lepel az Agysebészről, Vogel elfeledett báránykája.
Kivételesen belenéztem az előzetesbe, asszem megpörgetik a végén a dolgokat. Jó is lesz, hisz' a vég közeleg...

Haladunk-haladgatunk, de egy kicsit kezd számomra is leülni a dolog, pedig pont h felfokoznia kellene az izgalmakat... Vhogy nincs meg AZ ERŐ...

Ami egyre inkább bosszant a sorozatban, azok a bugyuta dolgok, amik már egyre inkább szemet szúrnak. Korábban (kb a 6. évadig talán) egész jól megoldották, pontosabban sokkal inkább odafigyeltek ilyenekre emlékeim szerint legalábbis. Most pl ami így eszemben van ebből a részből,amikor a nyomozó srác megjelenik Arlene-nál, aztán később együtt sétálnak ki Hannah-val, meg még csevegnek egy sort, mielőtt beülnének a rohadt kocsiba. Egyrészt miután Dex már tudta, h rajta van a csávó a csaján, pont nem neki kellene fuvarozgatnia. Másrészt talán nem kéne ennyire villogni, miután ott járt. Harmadrészt nem a tesónál bújtatnám, ahova szintén bekopoghat a rendőrbácsi... Akkor már miért nem Vogelnél? Oké, a sztori szempontjából nem lett volna ott jó helyen, hisz jött a fia, de akkor is...

Aztán amikor a kávézóban figyeli a srácot, jó hogy nem mondatta be a hangosban, h ott van. Csak úgy rikított a zöld ingében, ráadásul egy véletlen oldalranézés, amikor pl belép valaki és máris megláthatja a csávó. Mint ahogy sikerült is kiszúrnia...

Tényleg ezek egyre jobban szemet szúrnak már és annyira egyszerűen megoldható dolgok lennének egy kis körültekintéssel, profizmussal, h hihetetlen mennyire bugyuta hibák... :?

A hétvégén elkezdtem nézni a Róma c. sorozatot. Az első évad felénél járok és nem rossz. Annyira nem dobtam el az agyam, de egynek pont elég. Ray Stevenson hatalmas forma Pullo szerepében 8)
Ismerősök is vannak a sorozatban, néhány GoT szereplő visszaköszönt és van, aki még csak most kapcsolódik be a Trónokba 8)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6712
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.26. 19:27:15

Dex

Na legalább jelentkeztek jelei annak, hogy ez a sorozat eredetileg izgalmas...
Egyáltalán nem tűnik úgy, hogy ebből majd valami nagy durr lesz.

Dexék lelépnek Argentínába, Deb visszamegy a policájhoz és talán összejön Quinnel megint. A Vogel família meg egyáltalán nem izgat, h békében élnek-e, vagy bekattan megint a fia és megöli.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.08.26. 18:56:02

JOseppe írta:Stephen King amerikai író 2009-ben megjelent regénye alapján:
A búra alatt 1. évad (2013)

Erre kiváncsi vagyok, Visca mint SHK kedvelő lehet hogy már halott valamit erről a storyról. :D Mindenesetre én lehet hogy belenézek. :wink:
Ugyan nem VEB vagyok, de olvastam a könyvet. Nekem nagyon tetszett a könyv, de a sorozat hosszabb távot ölel fel és sok színezéssel. Ősszel nekikezdek majd a sorozatnak én is, de kíváncsian várom mit hoztak ki belőle. Mindenesetre maga Stephen King is részt vesz a munkálatokban. Könyv után meg mondanám, h magasan van a léc, de nem akarok ilyen hibába esni, nehogy nagyot koppanjak. De ha az írott verziót veszem alapul jó kis sorozat elé nézünk! :wink:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.08.26. 18:53:07

BB

VEB,

Ezt vágom, mármint ez lejött. Csak ez nekem kicsit alapozatlan volt... Egyszercsak tapogatja magát, és bekattan nála? ugyan már... még akkor is, ha Walt egyre messzebb merészkedik vele szemben is. Kicsit azt érzem, hogy ezt az írok akarták nagyon, hogy megtudja/rájöjjön. Semmije nem volt.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.08.26. 18:49:13

Sanama írta:BB

most Jesse mitől világosult fel a cigivel kapcsolatban? Nem értem
Én speciel Walt haláláért már egy jó ideje szorítok amúgy...

ugye anno félre volt neki téve egy ricines cigi. majd az eltunt, és egy napra rá a kisgyerek kórházba került és jessie azut hitte h kisgyerek szivta el vagy vmi hasonló. és akkor most esett le neki, hogy nem elhagyta hanem ellopták. pontosabban walt lopatta el h megmérgezze a kisgyereket. mondjuk arra én sem emlékszem h miért akarta a kisgyereket kinyírni.
bura alatt, nem nem hallottam semmit (illetve igen :D), de a sorozatot nem is fogom nézni, mert majd a könyv kerül sorra hamarosan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2013.08.26. 18:55:22-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JOseppe
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2012.12.20. 16:48:57
Tartózkodási hely: Camp Nou, My House

2013.08.26. 18:44:53

Stephen King amerikai író 2009-ben megjelent regénye alapján:
A búra alatt 1. évad (2013)

Erre kiváncsi vagyok, Visca mint SHK kedvelő lehet hogy már halott valamit erről a storyról. :D Mindenesetre én lehet hogy belenézek. :wink:
Tata:" Fontos hogy magabiztosak legyünk. Nem kérek sokat a csapattól csak azt hogy egész évben játszunk jól és nyerjünk meg mindent.".
FCB: Ter Stegen, Mário Fernandes, Hummels, Piqué, Alba, Cesc Fabregas, Busquets, Iniesta, Neymar, Messi, Griezmann. Edző: G.Tata Martino
Válasz küldése