Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.08. 19:43:46

messideco írta:Bob-ról beszéltünk/tem :D :oops:
:oops: :D Mondom, hogy Zebulon. :lol:
Game90 írta:Ja, azt meg mondjátok már meg, hogy annak mi értelme van, ha a 15-16 éves csávók 3 puszival köszönnek egymásnak.
Nálunk suliban sajnos egyre elterjedtebb ez, hogy mi értelme van, azt én sem tudom, mindenesetre elég szánalmas, mit ne mondjak. :D
A páwák persze élen járnak ezen a területen is.
sjay írta:Ödön , Arisztid Leopold ? :lol: Mellesleg Gáborra tippellek. :wink:
Még mindig nem, bár az Ödön közel járt. :lol: Najónem.
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2013.03.08. 17:08:30

Game90 írta:Ja, azt meg mondjátok már meg, hogy annak mi értelme van, ha a 15-16 éves csávók 3 puszival köszönnek egymásnak.
Itt Kaposváron csak a "tezsvírek" köszönnek így egymásnak, mástól még nem nagyon láttam.

Más:
http://indavideo.hu/video/Gyilkossag_a_liftben
Van benne egy-két érdekes reakció...
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.08. 17:05:37

lui1698 írta:
Game90 írta:Ja, azt meg mondjátok már meg, hogy annak mi értelme van, ha a 15-16 éves csávók 3 puszival köszönnek egymásnak.
Csávók? :lol: Milyen körökben mozogsz te, ahol a pasik puszival köszönnek? :roll: :lol:
Ezt én is meg tudom erősíteni, a csapattársaim közül is sokan csinálják. Mondjuk ez inkább a tipikus páwa vonulatra jellemző, meglepő módon egyetemen ilyet még nem láttam.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.08. 16:55:20

Game90 írta:Ja, azt meg mondjátok már meg, hogy annak mi értelme van, ha a 15-16 éves csávók 3 puszival köszönnek egymásnak.
Csávók? :lol: Milyen körökben mozogsz te, ahol a pasik puszival köszönnek? :roll: :lol:
Amúgy ez elég régi, mmint a 3 puszi, anno a csajok diszkóban is mindig így toltlák, értelmét nem látom. Akkor lenne értelme, ha mondjuk a +1-et te dönthetnéd el hova kéred.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.03.08. 16:50:18

Gareth Tello írta:
messideco írta:Én a Balázsra tippelek, asszem az is a neved, de a Tamás is rémlik.
Nem talált, nem talált. :D
Bob-ról beszéltünk/tem :D :oops:
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.03.08. 16:40:37

sjd írta: Amúgy kézfogás témában, nekem mindig is komoly problémám volt, h egyszerre szinte lehetetlen valakinek a szemébe is nézni és még eltalálni a kezét is, én sokszor mellé szoktam nyúlni ilyen okokból :D
Na igen, ez nálam is bejátszik :mrgreen:

Kézfogás az alap. Mondjuk azt én is utálom, amikor valaki úgy nyújtja a kezét, mintha halott lenne vagy nem néz a szemembe. Köszönni ilyen Mekiben, meg olyan helyeken, ahol látom, hogy fiatal az illető, akkor simán megy a helloszia, viszont ilyen ránézésre 35+ embereknek már Jó napot, Csókolom, Viszlát.

Én szeretem, ha itt a fórumon a keresztnevemen szólítanak. Viszont nem tudom miért, én valakit így hívok, valakit úgy, például messideco nálam Előd, Lui meg maradt Lui :D

Ja, azt meg mondjátok már meg, hogy annak mi értelme van, ha a 15-16 éves csávók 3 puszival köszönnek egymásnak.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2013.03.07. 23:06:05

Én abszolút a magázós vonalt képviselem. Ha látom, hogy státusban felettem áll, akkor nem számít a kor (pl 3 évvel idősebb szeminarista csaj), ha nem és ha úgy vélem, hogy legalább egy tízessel idősebb, akkor is magázás.

Kézfogással pedig ki lehet kergetni a világból. Egy kézfogás nagyon sokat elárul az emberről. A mostani tinédzser generáció egyszerűen nem tud kezet fogni. Egy kézfogásnak kell legyen egy keménysége és természetesen a másik szemébe kell nézni. Ma pedig megy a lötyizés. Én például csoportttársaimmal ismerőseimmel, és családtagokkal is kezet fogok, nyilván utóbbiakkal olyan esetben, ha napi szinten nem találkozok.

Fórumon keresztnéven szólítás. Engem ez nem zavar. Néhány emberrel szinte napi kapcsolatban is vagyok ilyen-olyan okokból és néha hülyén jön a nickjén hívni. Főleg, ha hülye a nickneve. :D Ez mondjuk sokat változott a facebookos Barca csoport megjelenése óta.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.07. 22:47:13

El fanático írta: Egy 7 éves ugyanúgy köszönjön Sziá-t, mint a 27 éves - akkor is ha az étterembe megyünk, a kozmetikában és a sarki CBA-ban is :) Az idősebbeknek pedig én megadom a tiszteletet és viszont elvárom tőlük az irányomban.
Ez alapján vetődik fel a kérdés, h ugye a (nagy)szüleink meg 27 évesen bőven magázódtak. És mi meg 40 évesen is inkább tegeződni fogunk egymással? Mert én nem látom, h hirtelen 25/30/35/40 éves kornál lenne egy törés, hogy onnantól a veled egykorú pénztárost hirtelen magázni fogod. Sztem pont azzal, hogy bizonyos életkor alatt ez kiveszik, idővel véglegesen is el fog tűnni.
FtcSikiHun írta:sziasztok. tudnátok mondani egy pár oldalt, ahol könnyen/gyorsan/szépen lehet blogot készíteni?

köszi szépen :)
blog.hu-t ha nem ingerled, akkor nem támad, és nagyon kezes tud lenni, ha csak alapműveletekre kell (amúgy egy nagy kalap ..., ha mélyére akarsz ásni a dolgoknak)
és csak szerezni kell hozzá valami jó sablont (mert az összes gyári kvaronda) és akkor szép is lesz
szerk.: ja és persze ne felejtsd el itt reklámozni, ha kész vagy vele :D
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2013.03.07. 22:39:42

sziasztok. tudnátok mondani egy pár oldalt, ahol könnyen/gyorsan/szépen lehet blogot készíteni?

köszi szépen :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
barcadome
Jugador del Barça
Hozzászólások: 243
Csatlakozott: 2010.08.28. 23:33:53
Tartózkodási hely: Csorna, Győr, Nagyhalász

2013.03.07. 22:39:08

köszönéshez hozzácsapva egy véleményt:

tanárokat természtesen magázom, de már fordult elő olyan, hogy miután nem tanítottak, mondták, hogy tegeződjek velük, és iszonyúan nehezen ment.. :D nem állt rá a szám a sok évi magázódás után.
vagy pl. a barátom szüleivel az eset, anyukáját magázom, apukáját tegezhetném, de nem tudom, mert bunkóságnak érezném - csak közben azt is bunkóságnak érzem ha nem tegezem, mivel megkért rá.
ugyan ez az eset a barátom felől a szüleimmel, tegezhetné őket, csak ő sem tudta még megszokni :D

szóval fura dolog ez a köszönés és magázódás/tegeződés, szerintem a megszokásokat nem nagyon lehet legyűrni, eleinte legalábbis kizárt hogy simán menjen, de gyakorlással megoldható :D
sjay <3
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2013.03.07. 22:35:18

Sanama írta:
Más:
Máshol olvastam és bennem is felmerült a kérdés, hogy ki milyen köszönési formát használ?Illetve a kézfogás "kultusza" dívik-e még.
Magyar nyelv "szépsége" ez is :P angolban teljesen jó, ott nincs ilyen probléma :D
De egy láthatóan nálam idősebb embert addig magázok, ameddig nem szól, hogy tegezzem nyugodtan.
Mondjuk nem tudom a Jónapot+Viszlát kombóval mi a hatalmas probléma.

Kézfogáshoz meg annyit, hogy én nagyon utálom mikor tényleg csak így odateszik a kezüket az emberek. Bennem mindig azt az érzést kelti, hogy a másik lekezel ezáltal, hogy jaj ne már kezet kell fogjak, stb.
Erre reagálnék, igen a magyar nyelv szépsége, nem kell idézőjelbe tenni :) Sokkal kifejezőbb és színesebb nyelv, (ezzel nem becsülök le más nyelvet) egyrészről a kora miatt, másrészről a magyar nép gondolkodásmódja nagyon egyedi ( ez a sok-sok néppel való érintkezésből fakad elsősorban), a szigetlakóknál nyilván ez más. Gondoljunk csak arra, hogy számunkra egy Halotti beszéd, mely közel 1000 éves, kiválóan érthető, 1-2 kérdésünk van, míg az angolok nem tudnak megbirkózni a sokkal fiatalabb eredeti Shakespeare-rel...Volt nálunk nyelvújítás, rengeteg modern szó jött be, de a nyelv mélyszerkezete változatlan maradt, ez nagyon-nagyon ritka. Arról nem is szólva, hogy mennyire természetes és egészséges gondolkodásból fakad a mi nyelvünk, ezt szavak százai bizonyítják (hagyj ne írjak most sok-sok példát). Ilyet nem nagyon tapasztaltam más nyelvben, van persze,de nagyon kevés. A fő témához: Én is a teljes köszönéseket kedvelem és várom el, a tegeződés-magázódás témakörben is abszolút konzervatív vagyok. Szerintem az Adjon Isten az egyik legszebb köszönésforma (nemtől, kortól függetlenül tökéletes, nagyon szeretem, persze olyanoknak köszönök így, akikről tudom, hogy díjazzák :) ) .
Avatar
sjay
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2009.07.20. 20:11:36
Tartózkodási hely: Nyíregyháza/Nagyhalász

2013.03.07. 22:31:16

Gareth Tello írta: Nem talált, nem talált. :D
Ödön , Arisztid Leopold ? :lol: Mellesleg Gáborra tippellek. :wink:

A magázáshoz meg: A legidegesítőbb magasan az, amikor a tanárok kikérik maguknak, hogy a diák miért nem köszön, aztán mikor a folyosón velem szemben jön az adott illető és ráköszönök -magázva természetesen- gyakorlatilag nem is érdekli, s egy válaszra sem méltat. :roll:
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2013.03.07. 22:29:38

A magam részéről a "további szép napot" borzasztóan utálom,nagyon mesterkélt. Alapvető hogy a vevőknek előre köszönök,bár némelyik olyan suttyó hogy nem köszön se bejövet,se kifelé menet :roll:
Illetve volt egy szerencsétlen aki hangos "kitartás!' felkiáltással nyitott..
Szerettem volna hozzávágni valamit. De én sem tegezek senkit kapásból,sem a boltban,sem a mekiben,általában veszik a lapot és nem erőltetik a tegeződést.
Kép
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2013.03.07. 22:14:38

A " köszönés és tegeződés " témához szólnék hozzá :

A köszönés és tegeződés dolgában mindig a nő diktál, akkor is, ha a férfi az idősebb.
Ha pl.: egy 60 éves férfivel beszélgetek - aki ismeri az illemet - addig nem tegezhet, amíg azt meg nem engedem illetve nem kérem meg rá.
Azonos vagy közel azonos korú férfi és nő esetén is a nő ajánlhatja föl a tegeződést - ha ezt nem teszi meg, akkor a férfi nem tegezheti le viszont a férfi részéről nem illik a hölgyet visszautasítani, mondván : " Inkább nem tegezném..."
A hölgy részéről is illik ismerni az etikett és protokoll vonatkozó részeit, hogy mikor-milyen helyzetben nem kezdeményezhet bizalmas, tegeződő beszélgetést.
Két férfi esetében természetesen az idősebb fél - üzleti megbeszélés során pedig a magasabb rangú / magasabb pozíciót betöltő személy ajánlhat föl tegeződést.
Két hölgy esetében szintén.

Kereskedelem és vendéglátás:

Alap, hogy az alkalmazottak a betérő vásárlót / vendéget mindig a napszaknak megfelelően és illendően köszöntsék és mindig előre köszönjenek! Törzsvásárlókkal / törzsvendégekkel előbb-utóbb kialakul egy bizalmibb kapcsolat / ezt a kivételezést az emberek többsége igényli, sőt elvárja / pl.: külön kérés nélkül viszi a pincér a kávé mellé a kedvenc napilapot...stb. Cserébe a vendég is figyelmes a személyzettel - ki a borravalóval, mások megdicsérik a pultos lány új frizuráját :)
Ettől már csak egy lépés, hogy a vendég keresztnéven kezdje szólítani a személyzetet...
A személyzet viszont még akkor sem köszönhet Hello-t neki, csak akkor, ha erre külön kérte őket.

Köszöngetés:

Igen, az anyanyelvünk szépsége, hogy rengeteg féleképpen köszönthetjük egymást. Nálunk főleg falun szokás, hogy a férfiak csak 'Kívánok! -ot köszönnek. Az asszonyok az Adjon Isten! vagy Isten hozott! köszönése a leggyakoribb.
A fiatalok már a legritkább esetben köszönnek csókolom-mal, inkább a 'Jónapot! forma a divat, ami igencsak bunkó módon esik ki a szájukon.

Bár jómagam már 30+ életkorú vagyok, de engem pici kortól arra neveltek, hogy köszönni illik, sőt kell! A nagynéném néha ' majd tőből tépte ki a karomat, amikor kicsi voltam és nem akartam az összes öregasszonynak köszönni / lehettem úgy 4-5 éves / aztán rájöttem, ha köszönök, akkor nem ráncigálnak :)
Az idős korú ismerőseimnek a napi napig csókolomot köszönök, mert óvodás koromtól úgy köszönök nekik, attól eltérni bunkóság lenne.

Sok olyan ismerősöm van, akik idősebbek, mint a szüleim, de mégis tegeződöm velük, mert kérték. Ez nagy megtiszteltetés és bizonyos fokú bizalmat jelez aziránt, hogy úgy gondolják, nem fogok ezzel visszaélni.

Viszont - Bob-al ellentétben - szeretek tegeződni és nem is tűröm túl jól, ha velem közel egykorúak magáznak. Nem tudom a tisztelet jeleként értékelni.
Az viszont jóleső érzés, ha egy közel apám korabeli vagy idősebb férfi " kezét csókolom"-ot köszön vagy simán "csókolom"-ot. Az tiszteletteljes.
Egy huszonéves szájából nevetségesen hangzik. Olyan, mintha 10 évvel öregebbnek látna és azért köszönne úgy.
Fiatalok között nem csinálok tiszteleti kérdést a köszönésből sem és a tegeződésből sem. Egy 7 éves ugyanúgy köszönjön Sziá-t, mint a 27 éves - akkor is ha az étterembe megyünk, a kozmetikában és a sarki CBA-ban is :) Az idősebbeknek pedig én megadom a tiszteletet és viszont elvárom tőlük az irányomban.
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.07. 20:50:24

Sanama írta:Mondjuk nem tudom a Jónapot+Viszlát kombóval mi a hatalmas probléma.
Hatalmasnak nem hatalmas, de azért szerintem sokkal kulturáltabb egy Jó napot kívánok + egy Viszontlátásra.
Illetve igen, a Szép napot is beköszön néha. :D
TT írta:amúgy nekem egy Daninak, talán Tamásnak tűnsz... :)
messideco írta:Én a Balázsra tippelek, asszem az is a neved, de a Tamás is rémlik.
Nem talált, nem talált. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.07. 20:36:50

sjd írta: Örülj neki, eszerint fiatalnak nézel ki :wink: :D

Amúgy kézfogás témában, nekem mindig is komoly problémám volt, h egyszerre szinte lehetetlen valakinek a szemébe is nézni és még eltalálni a kezét is, én sokszor mellé szoktam nyúlni ilyen okokból :D
Nem csak a korra kell gondolni, hanem a szituációra, ismeretségre.
Maga a helyzet nem kívánja meg nálam egy gyorsétteremben vagy akár egy postán, ABC-ben hogy tegezős beszélgetési formát használjunk.
Illetve megkülönböztetem ha nő vagy férfi a szemben álló, egy 20-25 éves hölgyet letegezek, mert hátha :lol: (meg ugye egy férfi indít először, s jelzem a barátibb beszélgetést) meg ezzel kedvességet fejezhetek ki, de egy férfi-férfi totál ismeretlenül beszélgetés nálam ne legyen tegezős.
S megint nyilván ha már "odaszoksz" egy helyre többször találkoztok akkor változhat.
Maga a többszöri személyes találkozás ténye alakíthat ki egy "bensőbb", barátibb beszélgetési formát.
S pont emiatt tartom tiszteletlennek, hogy letegez, mert nem konkrétan a koromra gondolok hanem a helyzet milyenségére.
Mondom a korra Tiszteletem, Kezicsókolom stb, üdvözlési forma ami szerintem ajánlott.
Kép
Kép
Kép
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2013.03.07. 20:21:28

Más:
Máshol olvastam és bennem is felmerült a kérdés, hogy ki milyen köszönési formát használ?Illetve a kézfogás "kultusza" dívik-e még.
Magyar nyelv "szépsége" ez is :P angolban teljesen jó, ott nincs ilyen probléma :D
De egy láthatóan nálam idősebb embert addig magázok, ameddig nem szól, hogy tegezzem nyugodtan.
Mondjuk nem tudom a Jónapot+Viszlát kombóval mi a hatalmas probléma.

Kézfogáshoz meg annyit, hogy én nagyon utálom mikor tényleg csak így odateszik a kezüket az emberek. Bennem mindig azt az érzést kelti, hogy a másik lekezel ezáltal, hogy jaj ne már kezet kell fogjak, stb.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.03.07. 20:20:49

Én a Balázsra tippelek, asszem az is a neved, de a Tamás is rémlik.
"And my heart will leave you never."
Avatar
TT
Capitá del Barça
Hozzászólások: 963
Csatlakozott: 2010.01.03. 15:09:29

2013.03.07. 20:17:07

engem itt a fórumon már párszor dühített, hogy nem tudom senkinek a keresztnevét, aztán úgy szólítjátok meg egymást, és fogalmam sem volt ki kihez ír.

nálam általában a "szép napot" játszik, a kívánokot mindig elfelejtem hiába tanítottak meg rá :D
Gareth Tello írta:...
amúgy nekem egy Daninak, talán Tamásnak tűnsz... :)
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.03.07. 20:16:44

Bob_Marley írta: Na erre akartam kilyukadni, hogy a túloldal nekem ne hellózzon meg sziázzon :D Nyilván ha odamegyek látom 20 éves kiscsaj, akkor letegezhetem, mert még gyakorlatilag gyerek, meg én vagyok az idősebb, s már a beszélgetés elején "lefektetem" az alapokat.De az nálam gáz, ha valakinek köszönök magázva, s visszategez.Alapból egy kereskedelmi beszélgetés nem lehet tegezős formában alapesetben.
Örülj neki, eszerint fiatalnak nézel ki :wink: :D

Amúgy kézfogás témában, nekem mindig is komoly problémám volt, h egyszerre szinte lehetetlen valakinek a szemébe is nézni és még eltalálni a kezét is, én sokszor mellé szoktam nyúlni ilyen okokból :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19612
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.03.07. 20:08:59

sjd írta:
Hozzáteszem, h a másik oldalról, amikor én dolgoztam pénztárban, én 18 felett mindenkit magáztam. Szóval számomra más szitu, hogy én vagyok-e a vevő v a szolgáltató, mert előbbi esetben nem tartom akkora botránynak letegezni valakit.
Na erre akartam kilyukadni, hogy a túloldal nekem ne hellózzon meg sziázzon :D Nyilván ha odamegyek látom 20 éves kiscsaj, akkor letegezhetem, mert még gyakorlatilag gyerek, meg én vagyok az idősebb, s már a beszélgetés elején "lefektetem" az alapokat.De az nálam gáz, ha valakinek köszönök magázva, s visszategez.Alapból egy kereskedelmi beszélgetés nem lehet tegezős formában alapesetben.

sjd írta: Amúgy ez a kézfogás téma honnan jön? Mert én azért nem igazán látok olyat, h valaki ne fogna kezet köszönésnél (mondjuk ha csak futtában találkozunk, én sem szoktam mindig pacsizni). Az már érdekesebb, h a 15-16 évesek egyszerűen nem tudnak már kezet fogni, nem vagyok egy vasgyúró (sőt), de még a nőknek is erősebb lesz a szorításuk lassan, mint nekik.
Ezt akartam még írni, hogy igen a kézfogás jellege olyan hogy olyan semmilyen olykor.Elég sűrűn találkozok cégvezetőkkel stb, abszolút meglátszik, hogy aki 30as annak azért van egy markáns kiállása, meg kézfogása, de volt már olyan húszon pár éves kölyök akinek olyan volt a kézfogása mint valami játékbabának.
S mondom amire én "ugrok" az ha valaki nem néz a szemembe, meg is szoktam olyankor kérdezni, hogy félsz valamitől, vagy tőlem félsz vagy mi van, s sokszor nem is értik mi van :D

Csókolom az inkább hölgyeknek szól (ebből a szempontból mondjuk ismét előjön, hogy milyen igényes a magyar nyelv, mert ezer köszönési forma van, Kezeit csókolom, Isten önnel, Tiszteletem stb, mind mind választékosabbá tudja tenni a beszélgetést)
messideco írta:Akkor nem szólítunk Bobnak, amúgy nem tudom az igazi neved :P
Nem a Bobra gondoltam, hanem a konkrét nevemre, amit nem is szoktam elmondani, mert nem vagyunk olyan viszonyban, s ezt nem rossz indulatból mondom, ez is egy ilyen konzervatív dolog nálam. :D Idegen, "adatlapokkal" nem bratyizunk le, megvannak a közös témák, de a határ mindig meg kell legyen.
visca el barca írta:
Bob_Marley írta:mondjuk nálam már az is "kiakasztó" ha valaki itt a fórumon elkezd a keresztnevemen szólítani, mert ugyanúgy tiszteletlennek tartom.
mr. marley, ha megengedi egy szóra. eszembe nem jutna mondjuk egy mekibe vagy olyan helyen ahol fiatal az eladó jó napot kívánokkal köszönni, vagy magázódva megszólítani. és ez messze van a tiszteletlenségtől, az nem itt kezdődik. szerintem. :D
Ezzel nem értek egyet, mert a Jó Napot kívánok vagy Estét egy olyan beszélgetés kezdete nálam, amin érződik a "távolságtartás"
Egy erőteljesebb megszólítás a korra való tekintetre egy Tiszteltem, vagy Kezeit csókolom.
Egy JHó napottal pont azt sugallom, hogy egy ez olyan beszélgetés, ami "muszájból" történik.
Egy eladás-vételnél nekem ne tegezzen senki, mert nem vagyunk haverok, én bemegyek a pénzemért elvárok egy szolgáltatást és ennyi.Nyilván valamilyen szinten kedvességet fejezhet ki, ha letegez, de alapesetben véleményem szerint egy eladónak kötelessége távolságtartónak lenni, s ha a másik fél kezdeményez egy barátságosabb beszélgetést, akkor nyilván arra kell váltani.
De az hogy jön Kis Pista lehellóz, mondom neki jó napot kívánok, ő meg mondja mit kérsz, hát az baromi nagy taplóság szerintem.
Kép
Kép
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.07. 20:02:41

Bob_Marley írta:blablabla
Mint a még fiatalabb generáció tagja, reagálnék. :mrgreen:
Velem is úgy van, hogy ha letegeznek, visszategezek (nyilván akkor nem, ha az illető több mint kétszer annyi idős, mint én), de azért örülök, ha néha le is magáznak.

Ami tiszteletlenség, az szerintem az, amikor "Jó napot kívánok" helyett odanyögik, hogy "Jónapot", viszontlátásra helyett viszlát, én ezt nagyon nem tartom jónak, egyszerűen tiszteletlenség, ráadásul nem olyan nehéz kimondani azt a plusz egy-két szótagot.

Kézfogás nálunk is mindig megy, ez szerintem alap, mondjuk azt rühellem, amikor az illető
1. Nem néz a szemembe
2. Nem megszorítja a kezem, hanem megfogja, vagy még annyit sem, egyszerűen hozzáérinti, aszt jónapot.
Ha meg a kettő kombóban megy, akkor pláne ideges leszek. :mrgreen:

Itt a fórumon nekem semmi bajom sincs azzal, ha a keresztnevén szólítják az embert, pláne, ha a "magon" belül, szerintem teljesen normális a dolog. (Igaz, engem senki sem tud a keresztnevemen szólítani, mivel még nem árultam el senkinek. :mrgreen: )
messideco írta:Akkor nem szólítunk Bobnak, amúgy nem tudom az igazi neved :P
Eláruljam?
Zebulon.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.03.07. 20:02:40

Bob_Marley írta:mondjuk nálam már az is "kiakasztó" ha valaki itt a fórumon elkezd a keresztnevemen szólítani, mert ugyanúgy tiszteletlennek tartom.
mr. marley, ha megengedi egy szóra. eszembe nem jutna mondjuk egy mekibe vagy olyan helyen ahol fiatal az eladó jó napot kívánokkal köszönni, vagy magázódva megszólítani. és ez messze van a tiszteletlenségtől, az nem itt kezdődik. szerintem. :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2013.03.07. 19:56:58

Mit ad Isten, pont nem értek egyet Bobbal :D

Azt először is elmondanám magamról, hogy a szüleimtől nagyon jó neveltetést kaptam, tehát tisztelettudó vagyok, sose bántanék meg időseket, stb.

DE!

Ha látom, hogy velem egykorú az illető (23), vagy 3-4 évvel idősebb, akkor zokszó nélkül letegezem. Amikor már nem tudom eldönteni, vagy tisztán látszik hogy 30+, akkor viszont nincs az az Isten, hogy ne magázzam le. Aki nem mondja nekem, hogy tegezzem nyugodtan, addig csak magázni fogom. Nem tudnék odamenni egy 25 éves sráchoz vagy csajhoz, és kezét csókolommal, vagy jónapottal köszönni neki.

Egyébként a magázódás olyan, hogy nem azzal adod meg a tiszteletet, hogy lemagázol valakit. Egyik ismerősöm mondta, akit szintén lemagáztam, hogy én tegezve és magázva is el tudok küldeni bárkit a francba. És szerintem is nem az adja a tiszteletet, hogy valakit így szólítok meg. Az is, ez egyértelmű, de lehet hogy valakit akit magázok, nem tisztelek annyira, mint egy olyat, akit meg tegezek. Tehát az egész itt már meg is dőlt. Tiszteletadás...kinek? Aki nem adja meg nekem a tiszteletet? Máris ellentmondásba került az egész.


A kézfogással is ugyan azon a véleményen vagyok, mint sjd. Ha találkozok például egy csoporttárssal az utcán, vagy a folyosón, menet közben, akkor csak helló-helló, nem állok meg azért, hogy kezet fogjunk.
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.03.07. 19:50:20

Akkor nem szólítunk Bobnak, amúgy nem tudom az igazi neved :P

Engem a fél fórum Elődnek hív, de nem baj :D Szeretem azt a nevet, nem túl gyakori, ez mellett ősmagyar név is. Amúgy titeket zavar/idegesít a keresztnevetek?

Nálunk ugye falun mindenkinek köszön az ember, nevelés kérdése, de ez már kezd kimenni a szokásból. Múltkor pár kisiskolás gyerekkel megyek szembe, csókolom, na akkor néztem nagyot, és mosolyodtam el az idő múlásán...
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése