Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.03.26. 12:06:03

a pálinka tényleg szörnyű ital. nem sok tömény van amit nem tudok lenyelni, de ezt semmi pénzért. :D

bár most épp 3 éve nem iszom egy kortyot sem, bobhoz hasonlóan a metaxát én is csíptem, főleg gyömbérrel.

amugy elég finnyás voltam, magában a jager kivételével nem sok rövidet szerettem. vodka toniccal, metaxa gyömbérrel, bacardi kolával, ez a 3 forgott állandóan.

meg persze sör. régebben azt sem szerettem, nagy boroskólás voltam, de sokszor a társasági helyzet miatt azt kellett innom, úhogy megszoktam. mondjuk 2-3 jólesik, de a többi már nem nagyon
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.26. 11:43:10

Wáó, forradalmat robbantottam ki. :lol:

Sör témában eléggé finnyás vagyok. Heineken, Löwenbräu esetleg Steffl, vagy Kőbambi. Ízesítettek közül csak a citromos sör, másnaposságra emberfeletti tud lenni.

Töményből régen, csibész koromban (hülyén hangzik ez így húsz évesen :lol: ) a kommersz vodka és kommersz pálinka volt az etalon 100 ft/5cl.. kell ennél több egy 14 évesnek? :D

Manapság már a minőség is számít azért. :D A Whisky az etalon nálam egyértelműen, az egyetlen ital, amit mindennap elszűrcsölnék. A pálinka a másik, amit töménytelen mennyiségben tudok magamba önteni, lehet azért, mert mindig van egy kis házi szatmári szilva itthon (pár 10 liter, nagyszülők által főzetett). A metaxa ár érték arányban elég jó a kocsmákban, így leginkább kocsmatúrák során iszom. A tequilát imádtam régebben, de a nyáron egy félresikerült gergelyiugornyai faházas buli után már nem ittam, bár lehet meg kellene kóstolni újra. :D A vodkához nagyon mocskosnak kell lennem, de ha nincs ló.. :D A gyomorkeserűket is bírom, főleg a jégert, esetenként a hubi is lecsúszik. :D Mondhatni minden ívó vagyok, kivéve a rum, ahogy már P.U.Y.O.L is említett, nincsenek szép emlékeim róla, vagyis semmilyen emlékem nincs.
P.U.Y.O.L. írta: Rokonlélek. :D
Egyszer magamhoz ragadtam egy üveggel egy házibuliban (Mondjuk én még arra emlékszem, hogy harmad magammal megkóstoljuk, a többit már csak képeken láttam) és onnantól már nem is került ki a kezeim közül. 5-6 éve volt, azóta nem ittam rumot. :lol: (bár a sütikkel nincs problémám...)
Hasonlóan jártam, lecsúszott belőle egy jó pár pohárkával, meg sör, stb..és az utolsó emlékem, hogy lehánytam a kocsmába a falat. :D Utána másnap reggelig képszakadás..nem vagyok túl büszke rá.

ui.: A csíki sör is bejött, amikor arra jártam és volt alkalmam megkóstolni. Illetve a jó kis áfonyapálinka 8)

szerk.: Az egyetemi bulikon muszáj volt a bort is megszeretnem, pedig világ életemben utáltam. Egyedül egy tarcali ismerős termelő borait ittam meg. Üveges közül most már a Dankó is finomnak tűnik.
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2015.03.26. 09:08:26

mennyi alkesz van itt :D a pálinkát tőlem nem kell félteni, utálom. de ha majd mindenki iszik, nem fogok különcködni :D
Kép
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.03.26. 08:59:45

Én 2-3 litert viszek a találkozóra teljesen ingyen. Csak nem tudtam, hogy lenne-e rá igény. De így, hogy van rá igény , így viszek.
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 08:25:09

Pezzy, én igényt tartanék rá. MEgírnád püben, hogy mi mennyi? :twisted:
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3949
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.03.26. 08:18:12

pezZy írta:Van is vagy 50 liter friss főzve, ha valaki igényt tart rá, akkor szívesen viszek a találkozóra. (azért ez még is csak a jó kis 52 fokos) 8)
Nem hiába mondtam, hogy elférsz a kocsiba! :wink:
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2015.03.26. 08:14:40

Én vagyok az egyetlen, aki semmilyen formában nem iszom sört? :roll: Fura, de egyszerűen nem bírom meginni..

Viszont a tömény az jöhet minden mennyiségben, de a kedvencem a házipálinka :lol:

Van is vagy 50 liter friss főzve, ha valaki igényt tart rá, akkor szívesen viszek a találkozóra. (azért ez még is csak a jó kis 52 fokos) 8)
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.26. 07:33:05

Én is eléggé ízesített sör mániás vagyok: Cranberry, körte, alma.... de az abszolút kedvenc a meggysör.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.25. 23:27:33

Ízesített söröket én is szeretem. Citromos a kedvencem. Sima sörből 1-2 jól esik, több annyira már nem, elég édes szájú vagyok. :oops: :P
Anno még literszámra csúszott a Vásárhelyiben a kevert, ma már nem biztos, hogy megtudnám inni. Jó kis turbó rágó íze volt.
Ne is mondd, itt 130 egy feles ilyenből, ha kevés pénzből akarok berúgni, akkor ez a tökéletes választás. Amúgy az íze tényleg olyan, én szeretem. :mrgreen: 6-8 feles pont elég belőle. :D
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2015.03.25. 23:16:10

Én a 10 dollars nevezetű "whiskey" kivételével bármit megiszok :mrgreen: De ezt a sz*rt soha semmikor. Mikor inni kezdtem akkor 990 volt a tescoban, ma már 3 ezer :OOOOO
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.25. 22:59:46

Hohó, pedig a hubi az nagyon jó. Én szeretem a gyomorkeserű dolgokat. És pl a tequilát nem bírom. Sörből, jó kis Heineken, vagy Bivaly. Nyugatinál van egy remek belga söröző, ott nagyon jó sörök vannak. Mondjuk én az ízesített söröket is szeretem, grapefruitos nagyon ízlik, s nyáron jó érzés legurítani egyet.

Ami viszont a halálom az a Spitz rum. Egyszer ittam és azóta is soha többet. Méreg. :D Vodkától csúnya emlékeim vannak, azt hanyagolom. Ha összejövetel van, akkor "csajosan" bacardi-kólázok, vagy sörözök. Esetleg metaxa még, ami játszik. Öregszik az ember, no. :D Anno még literszámra csúszott a Vásárhelyiben a kevert, ma már nem biztos, hogy megtudnám inni. Jó kis turbó rágó íze volt. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.25. 22:42:04

Sör nyilván bármikor játszik, imádom.

Hogyha italozgatás a cél, akkor tequilára - imádom a goldot is -, vodkára, jó whiskyre (Jack, Johnny pl.) esküszöm, de nem vetem meg a Jagert és a pálinkát sem. :) Egy italról vannak nagyon rossz emlékeim, ezt nem is szeretném többet életem során fogyasztani: St. Hubertus...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.03.25. 22:36:20

Nekem Jäger, bor, vodkanarancs, pálinka, whisky, ebben a sorrendben. :D
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.03.25. 22:17:48

Ismét pia :)

Sör>>>>bor,fröccs,boroskóla stb.

Tömények közül sorrendben:
-abszint
-tequila
-Transilvanicum
-Jagermeister
-gyümölcspálinka
-köményes

A köményes és a Transilvanicum helyi termékek Link
"And my heart will leave you never."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.03.25. 22:12:53

P.U.Y.O.L. írta:
MQuCsabi írta:Akkor csak en vagyok ilyen mocskos, hogy nem valogatok?

Whiskey, tequila, palinka, jager, rum mehet magaban. Vodkat azert mar higitom valami lottyel :-D
Hupsz...bár már rég ittam, de nem kéne pisztollyal fenyegeti, hogy lecsússzon. Emlékszem évekig rá voltam kattanva, hogy egyszer kipróbálom a Goldot fahéjjal és naranccsal. Végül kipróbáltam. Azóta már nem érzek késztetést rá... :D (bűn rossz)

Különösebben nem szeretem a Tequilát, de Mexikóban nyáron egy kis manufaktúrában kóstoltattak velünk több félét, sima Agave-szirupot, Mezcalt (aminek az alján egy kis féreg van), Tequilat, Pulquét...hát finomak voltak nah... :)
Limet belenyomták sóba meg csiliporba, pia lehúz, lime bekap és ennyi...nagy élmény volt...ott a szemünk előtt csapolták meg az Agave-növényt.

Gondoltam megosztom ezt a kis emléket.
Amúgy Whiskey-ből nekem csak a Jack, minden mennyiségben, ha gyenge vagyok akkor Cranberryvel is isteni tud lenni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.25. 22:04:26

MQuCsabi írta:Akkor csak en vagyok ilyen mocskos, hogy nem valogatok?

Whiskey, tequila, palinka, jager, rum mehet magaban. Vodkat azert mar higitom valami lottyel :-D
Hupsz...bár már rég ittam, de nem kéne pisztollyal fenyegeti, hogy lecsússzon. Emlékszem évekig rá voltam kattanva, hogy egyszer kipróbálom a Goldot fahéjjal és naranccsal. Végül kipróbáltam. Azóta már nem érzek késztetést rá... :D (bűn rossz)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.25. 22:00:08

Akkor csak en vagyok ilyen mocskos, hogy nem valogatok?

Whiskey, tequila, palinka, jager, rum mehet magaban. Vodkat azert mar higitom valami lottyel :-D
Kép
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.03.25. 21:49:10

Victor_Valdes írta:szep dologva rum, csak sajna volt mar osszetuzesem vele es azota a rumos sutiket se birja bevenni a gyomrom. ( portoricoi rum erosebb volt nalam, fogalmazzunk igy :D ) :(
Rokonlélek. :D
Egyszer magamhoz ragadtam egy üveggel egy házibuliban (Mondjuk én még arra emlékszem, hogy harmad magammal megkóstoljuk, a többit már csak képeken láttam) és onnantól már nem is került ki a kezeim közül. 5-6 éve volt, azóta nem ittam rumot. :lol: (bár a sütikkel nincs problémám...)

Whiskey: gyakorlatilag hosszú ideje ez maradt az egyetlen rövid ital, amit a mai napig szívesen fogyasztok. Mindig van otthon egy kis Chivas és/vagy Jamison
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.03.25. 09:20:03

Koszi a valaszt. A Teachers-re esett a valasztas. :D szep dologva rum, csak sajna volt mar osszetuzesem vele es azota a rumos sutiket se birja bevenni a gyomrom. ( portoricoi rum erosebb volt nalam, fogalmazzunk igy :D ) :(
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2015.03.25. 08:52:19

Victor_Valdes írta: Kóstoltátok vmelyiket? Melyik a finomabb?

http://www.whiskynet.hu/whiskey_235/han ... 7_l_40_504" target="_blank
http://www.whiskynet.hu/whiskey_235/tea ... 7_l_40_464" target="_blank
Teachershez volt szerencsém,de nekem nem jön be ez a füstös,tőzeges ízvilág. Ezért kizárásos alapon a másikra szavazok :D
Viszont ha már megtaláltad ezt az oldalt,figyelmedbe ajánlom a rumokat,egy egészen más élmény mint a whisky,de legalább olyan jók.
Kép
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2015.03.25. 08:31:42

MQuCsabi írta: Egyébként mondanivalóban és kifejezésmódban egyértelműen Miihii vitte a prímet, nyilván vén korából adódóan is. :mrgreen:
Na cucc máj nudli, jó? :D (Azért az első feléért köszipuszi :oops: :wink: )

A zsenialitásom nem a koromnak köszönhető, egyszerűen így születtem :mrgreen:

Am meg azt hiszem nemsokára felérek "költői pályám" csúcsára. Az új évad nyitója előtt befejezem a Trónok harca verstrilógiám utolsó fejezetét, amikre nagyon büszke vagyok, ennyire még egy versemmel sem voltam megelégedve, mint ezekkel 8) #PacsiMihi

Netes barátkozás
Én sem találok semmi kivetnivalót a fórumos és egyéb barátkozásban. Lényegében nem a másik fél arca, hanem a mondanivalója, érdeklődési köre, kifejezésmódja teremt egy alapot, amire lehet adott esetben építeni. Ha valakivel jól megértitek egymást és több témában is kellemes beszélgetésbe torkoll a dolog, akkor abból simán lehet működő barátság is. Persze nem árt hozzá, ha egy-egy sörözés alkalmával élőben is kivitelezhető a dolog.
De ahogy a személyes ismerkedést, ezt is egy beszélgetés indítja el és a továbbiak tartják életben. Ha ez működik, akkor ehhez simán ugródeszka lehet akár egy arcnélküli fórum is.

Természetesen tiszteletben tartva az álláspontodat Bob, de nem értem miért van ilyen merev elutasítás benned ez ellen, hogy márpedig a net nem erre való, de tényleg a te véleményed, a te dolgod. Mindazonáltal sztem is belefér pediglen, sőt, lényegében a kapcsolatépítés, -tartás legegyszerűbb módja és a legkönnyebb új impulzusokhoz jutni, bővítendő a potenciális spanjelöltek körét adott esetben.
Viszont az tuti, h nincs az a fórum, net, akármi, ami helyettesíthet egy jó sörözős összeröfit ;)
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.03.24. 18:09:11

Bob_Marley írta:Talán Game az egyedüli, aki közelebb áll hozzám, de ez is csak NBA miatt van szerintem, meg fantasy, de kellő távolság megvan.
:) :wink:

Egyébként szerintem semmi gond sincsen a fórumos "haverkodással". Furcsa, mert a legjobb barátaimmal szinte alig van közös témánk (se foci, se NBA, se NFL, se zene), miközben itt találtam két olyan embert, akikkel ezekről simán el tudunk beszélgetni, fb-on tartjuk a kapcsolatot + legrosszabb esetben is minimum 2 havonta összefutunk. És ez így megy már kb. 3,5 éve.

Mondjuk csajokkal én sem ismerkednék neten.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2015.03.24. 17:27:53

Bob_Marley írta:
@hank1ee
Nálam az internet nem ismerkedésre van, ezt előzőleg is leírtam.
Szerintem meg nem fekete vagy fehér a világ. Az internet nagyon sok egyéb minden mellett ismerkedésre is való, emberek pedig ezzel a lehetőséggel élnek is. Ezzel nincs is különösebb probléma, azzal viszont már lehet, ha ez kihat, sőt negatív hatással van a nem netes kapcsolatokra. :)
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.03.24. 17:03:11

@S.Agüero
Mondjuk speciel én biztos, hogy nem adok senkinek jobban a véleményére, mert szimpatikusabb vagy sem. :D Hitvallásom, hogy mindenki egyenlő és ez egy fórumra hatványozottan igaz. Pont az hogy az életbeli dolgokat meg ezt nem szabad összekeverni. Itt mindenki egy adatlap.

@hank1ee
Nálam az internet nem ismerkedésre van, ezt előzőleg is leírtam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.03.24. 16:43:59

S.Agüero írta:
Viszont azzal egyetértek, hogy a fórum nem bratyizásra van, meg jópofizásra. Ha valaki innen szerez vagy bővít barátokat szerintem is rossz.
Ezzel mi a gond?
Elég sok havert szereztem már a találkozók által. :)
Én se vágom igazából. Dáviddal egyet is értek, ráadásul én is így érzem. Ha valaki barátokat szerez bárhol, azzal miért lenne baj? Nem is tudok egyébként a talikról olyan embert mondani, aki ne lett volna szimpatikus valami miatt. Na jó, talán csak Matyi. :DD
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése